» »

KKS Online dvig hitrosti povezav ?!

KKS Online dvig hitrosti povezav ?!

netmaniac ::

aja, boš pa potem kraljeval. a mogoče še kdo čaka na 1 mbit med vami? lažje bi bilo če bi vedel, da nisem edini.

AnDr3j ::

eno vprasanje...od vceraj popoldne mi ni delal net...danes opoldan zacne delat in ko prizgem se drugi racunalnik spet tema...mislo sem da s5 delajo kaj ampak ko sem tadrugega vgasno je spet normalno delalo...kaj so pri kks naredili kaj glede tega da nemoreš met dveh računalnikov v mreži???
sem s tabora - regentova ulica


LP

CaqKa ::

netmaniac: jaz

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: CaqKa ()

Simko ::

crackerXP, če si preko ARNESa - oni so nekaj mučkali, meni tudi ni delalo od včeraj zvečer do danes popoldan :(

netmaniac ::

CaqKa hvala za odgovor :), upam da nama bodo čimprej zvišali. jaz sem že postal razvajen kljub 512 kbit, hehe.

SmiLe_ ::

V petek ali soboto, nevem vec tocno sem dobil 512k, kljub temu, da sem 30.10. podpisal za galileo +. Se vedno cakam na 1Mbit.. pa saj.. ko bo bo. Bi mi v bistvu pasal vecji upload (vsaj 256k).SmiLe

CaqKa ::

a že kdo razmišlja v tej smeri, da nebo plačal računa za naslednji mesec polno ceno, tako kot se obnašajo tile?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: CaqKa ()

Gandalfar ::

a sploh lahko placas polovicno ceno poloznice?

Soprano ::

Caqka, če ti ne dvignejo na 1 Mbps plačaš normalnih 512. Čisto pošteno in nihče ti nič ne more ali pač?

Drugač pa bi jaz na tvojem mestu poslal mail in vprašal kaj dogaja =)

CaqKa ::

mail že poslal danes, pa še nič odgovora...
gandalfar:
vzamež "svežo" položnico jo izpolniš kot je orginalna... vendar pri ceni vneseš "modificiran" znesek :)

chucki ::

heh jst mam ze 3 dni 1 mbit!
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

netmaniac ::

jaz še zdaj čakam na 1 mbit. danes pa bi res lahko tut meni dvignili prenos, saj je delovni dan. bomo vidli zvečer...

CaqKa ::

jaz jaz sem po včerajšnem imejlu dobil
v imejlu je nekaj zabluzo da so me pozabli.. sem si mislo.. ja "bla bla bla"
barabe.. če bi meli kak sistem kak priklaplat uporabnike npr po abecedi pol se jim nebi to zgodilo!

netmaniac ::

si dobo caqka že 1 mbit? jaz še vedno ne. ne kateri email naslov si jim poslal sporočilo?

netmaniac ::

eh, idiot, samo resetirat bi moral modem. dobro zaj imam tudi jaz (blizu) 1 mbit :))

SmiLe_ ::

Fuck me!
idiot...;(

sem resetiral... mam 1Mbit

lp, SmiLe

Kekec ::

heheh, jep fantje modem je treba resetirat pa bo!

CaqKa ::

tak pač je to ko eni nimate izkušenj da treba modem resetirat :)
eh jaz mam že od včeraj zvečer..

Cokolesnik ::

Povejte mi, kako naj resetiram modem, da ugotovim, ali so mi dvignili hitrost, ce je res tako kot pravite, da se na novo hitrost preklopi sele po resetiranju modema.

Eagle ::

Mah ni vedno treba modema resetirat, meni so ze trikrat povisali pa ga nikol nisem rabo .. pac odvnisno od modema

chucki ::

men tud ni blo treba modem resetirat!
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

Hux ::

meni tud ne ker ga nimam :8)

Gandalfar ::

Hux2: ni se ti potrebno delat norca iz kablskih uporabnikov .. drzi se konteksta in ne dajaj neumstnih pripomb,

hvala :]

CaqKa ::

hux2 a ti maš kabl kuj na možgane prikloplen kot v matrixu? pa kuj v glavi moduliraš/demoduliraš?

Cokolesnik ::

Hux: res je, taksne pripombe naslavljaj v kaksnem drugem forumu z bolj neresno temo. Forum je povecini namenjen konstruktivnemu resevanju resnih tezav na podlagi razlicnih mnenj, ki so vedno zelo cenjena kar je tudi smisel foruma - ne pa spontanemu zlivanju misli neposredno iz glave na tipkovnico v slotech-ov forum, pa naj gre se za tako obicajno vprasanje, kot je resetiranje racunalnika.

Da ne bom izgubljal svojega casa in predvsem dragocenega casa drugih (ki cas in voljo izgubljajo z zgoraj opisanimi prispevki), lahko povem, da povsem drzi, da je nekatere modeme potrebno rocno resetirati, da se osvezi nova hitrost, zato definitivno izkljucite modem iz elektricnega omrezja za nekaj sekund in sele potem kontaktirajte KKS, da vam niso nadgradili hitrosti (v kolikor tudi po resetu ne boste imeli visje hitrosti).

Pri meni je namrec bilo tocno to, kar nekateri opisujete. Nova (visja) hitrost je nastopila takoj po omenjenem resetiranju.

zzzz ::

OK, a mi lahko zdaj nekdo dokončno pove, kako je z arnesom. Sem študent in razmišljam, da bi si naročil Arnes 400 ali 500 paket. Zdaj pa me zanima, če bodo res omejili prenos (za vse kar bi prenesel več, pa bi plačal)? Potem pa me še zanima, kako je z zapiranjem portov pri arnesu. Nekdo je v eni temi rekel, da baje pri arnesu throtlajo (ne vem, če sem prav napisal) porte!? A je to res?

Zavo ::

Kdo bo omejil prenos? Nehaj no! Kaj pa če jaz cel dan radio poslušam prek neta? Ali ne smem tega, ker doma nimam radia?
Vzami Arnes500 pa bos imel 1Mb prenos, ce si iz MB, pa mirna Bosna!

zzzz ::

Zavo:
Ne, saj vem, samo nekaj se je govorilo, da naj bi omejili na ne vem par GB na mesec. Sem pa drugače iz MB ja. Kako tebi kaj doneky pa mule drugače laufa (meni sedaj na kks-u ful počasi).

Zavo ::

Moram pa še vseeno nekaj povedat, oz. vas vprašat za mnenje.

Kabelski internet so mi priklopili 22.8.2002 (po večmesečnem čakanju in gnjavaži), a kaj ko stvar ni delala!
Naslednji dan so ugotovili, da nek kabel, do moje hiše ne funkcionira tako kot treba, zato so rekli, da ga bodo menjali! Menjali so ga nekje 28.8.2002, pa še vseeno stvar ni delala!

Naslednji dan sem probal in internet dela, vendar s hitrostjo 2 - 3 kb/s (da prav sem napisal), čeprav sem naročil 512kb prenos!

O.K. 1.9.2002 mi je stvar delala s hitrostjo 64kb/s in spet sem jih gnjavil, da to ni to, nakar končno 2.9.2002 dela stvar normalno!

Ko sem dobil prvi račun je bilo obračunano1.674 SIt za uporabo interneta v mesecu Avgustu, čeprav stvar ni delala!

Seveda nisem plačal tega zneska za Avgust, sedaj pa mi grozijo, da me bodo odklopili, če ne poravnam računa!

Saj vem, znesek je minimalen, vendar gre tukaj predvsem za moj prav, saj ne more KKS briti norca iz nas uporabnikov!



Kaj menite Vi?

chucki ::

placi racun drgac bodo problemi!
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

Zavo ::

Alo chucki, zagotavljam ti, da računa ne bom plačal! KKS in podobne firme imajo takšen odnos do strank, ravno zaradi takih ljudi, kot si ti!
Naredi tako, kot želijo, samo da imam mir!

Treba je direktorja pošteno v rit nabrcat in na eno šolanje managmenta v tujino poslat!

TheBeeZee ::

Zavo, jaz ti pa predlagam da ti gres v kaksno solo poslovnega komuniciranja.

Namrec podjetje mora izstavit racun v mesecu, v katerem je bila storitev nudena (po zakonu). Ce ti smatras, da nisi dobil servisa, ki ga zelis imeti, potem moras napisati reklamacijo in jo poslat najbolje po priporoceni posti podjetju (kateremukoli, v konkretnem primeru KKS).

Ce bodo na podlagi tvoje pisne reklamacije ugotovili, da imas prav, ti bodo napisali dobropis (kar pomeni da bos verjetno v naslednjem mesecu pac imel za toliko manjsi racun). Ti pa originalni racun vseeno moras predtem poravnat.

To velja za vsako podjetje, s katerim poslujes. Enostavno ne gre tako, da kar ne bi placal poloznice pa bi se potem zadeva kar sama od sebe razcistila.

chucki ::

.
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

Zavo ::

Herbie, herbie...

Podjetje mora izstaviti račun, to je res! Izstaviti pa morajo račun za opravljeno oziroma nudeno storitev!
V mojem primeru so bili seznanjeni s tem, da meni internet NE dela, ter da je bil uspešen priklop na omrežje izveden šele 2.9.2002!
Zatorej mi razloži herbi, zakaj so mi izstavili račun za storitev, ki je sploh nisem bil deležen???

recimo, da tebi Telekom pošlje račun, ker so narobe odšteli števec na centrali, in da ta znaša 150.000,00, ga boš tudi plačal, potem pa reklamacijsko pismo vložil!
Ali pa ta primer: Herbie jutri ti pošljem račun za 15.000,00 Sit in mi ga prosim plačaj v 8 dneh, ker bom drugače prisiljen obračunati z zakonom določene obresti. Saj je vseeno, če ti nisem nič nudil, to mi kar potem v reklamaciji obrazloži!
Zato ne bodi preveč napihnjen s tem tvojim bullsh...nakladanjem, kako in kdaj je treba fakturo plačati, ker se mi zdi da pojma nimaš!

Pa brez zamere herbie, ampak fakture se ne plačujejo, kar povprek, da lahko potem pošiljaš reklamacije okoli!

Sims ::

Pa si se ti z njimi pogovarjal glede tega, ali samo nisi plačal in dobil opomin?

Zavo ::

Glej od 22.8.02 pa do 2.9.02 sem jih sigurno 50x poklical in jim povedal, da mi net ne dela.
Osebno sem bil 3x pri njih, tako da oni dobro vedo zakaj se gre.
Vse delavce že po imenih poznam, tolikokrat so bili pri meni in "rihtali".

Njihovo stališče: Priklop je bil izveden 22.8.02 in četudi je internet začel delati šele 2.9.02 moram plačati račun za Avgust, saj sem lahko srečen, da sem sploh dobil priključek na net, ker naše naselje še ni usposobljeno za kabelski internet...8-O :\ 8-O

Off the record: Živim v CENTRU MARIBORA!!! :\

Soprano ::

Zavo, ti malo bullshit prodajaš, a? =) Tudi jaz (in kar precej kolegov) živimo v centru Maribora in kot po čudežu nihče ni na priklop čakal dolgo. Kot primer naj navedem, da se je kolega prijavil pri KKS v ponedeljek (Partizanska cesta), včeraj pa že bil priključen (torej 1 dan).

Poleg tega malo mešaš jabolka in hruške. Kot je že povedal Herbi je fakturo potrebno plačati, če pa misliš, da storitev ni bila na nivoju, pa boš menda ja uspel spisati ugovor.

In ne, ne moreš kar povprek pošiljati faktur. Kot osnovo rabiš sklenjeno naročniško razmerje, tako da so tvoje primerjave malce off. Če stvar ni delovala se pač pritožiš in zahtevaš, da zadevo porihtajo ter priznajo dobropis.

Zaradi pametnjakovičev tvojega kova na koncu vsi naj*, ko se hočemo kaj pogajati.

Soprano

Hux ::

Jaja prav prav............ prav... prav.............................................................................. Pa kaj ne zastopis?! Norcem daj vedno prav tak mas edino mir!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hux ()

Gandalfar ::

Hux2: KHM...

Soprano ::

Huxu je spet tableta spustila! =)

Hux ::

Prav mas sej ti dam prav! Ma nebom se krego...............

-MiS- ::

A se je kdo že zbudu in poslal kakšen mail na KKS, namreč ta Siol in njegov ADSL se pa zdej kr duva, kr u parih mescih ga je razjezl in tele nove pohitritve in šrudentski paketi,... :\

Stvar začenja biti zelo resna konkurenca Kablu preko Arnesa (KKS). Me zanima, če se bo tu tudi kaj še dodatno spremenilo,...? Pred nekaj tedni smo bili priča pohitritev vse tja do 2Mbita, ampak če napovedi Siola držijo, da bodo ponudili tudi do 6Mbit,...? ...potem bo na področju Kabla tudi potrebno nekaj ukrenit,...

AlienGT ::

Zavo: Pri LJ-Kablu imajo v pogodbi zapisano, da kakršnekoli spremembe narejene v zvezi s kabelskim int. začnejo glede na spremembo obračunavati v prihodnjem mesecu.

Primer pri meni, priklop 15.8 naročnino pa začnem plačevati z mesecem septembrom dalje (za čas 1.9 do 30.9). Poglej če ima KKS tudi kaj takega zapisanega v pogodbi in voila jih pravno zagrabiš za j....

chucki ::

jst sm zadovoln z 1mbit/128 mogoce bi blo fajn da bi upload bil vecji!:\
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

-MiS- ::

dobil sem odgovor iz KKS-a Maribor in sicer piše točno takole:

Spoštovani!

Do sprememb naročniških paketov je prišlo prav pred kratkim in v
letošnjem letu ne načrtujemo nobenih dodatnih sprememb. Predvidoma
bo do sprememb prišlo spet prihodnje leto (nobenega natančnega datuma).

Lep pozdrav

Tilen Skale
KKS Online

-------------------------------------
-konec sporočila- :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: -MiS- ()

CaqKa ::

ej daj bodi faca in jim piši nazaj da je pri siolu tudi ravno pred kratkim prišlo do sprememb ;)

Soprano ::

Hehe =) Do sprememb bo vsekakor prišlo tako pri KKS kot Amisu in ostalih. Vprašanje pa je, če je narod sploh pripravljen plačati še kaj več kot 8 jurjev za internet. Jaz osebno zaenkrat nisem in tudi 1 Mbps mi je vrh glave. Iskreno povedano bi šel takoj na Easysurf za 5k sit, če bi le imel 256 kbps prenosa (128 je za moje potrebe malce premalo).

Je pa tudi vprašanje kolikim bo siol sploh lahko dal 4 Mbps, če že 1 Mbps ne morejo dati vsem naročnikom. Ampak dokler bom dejansko rabil 2, 4 ali več mega bodo pa itak že stokrat nove ponudbe na trgu =)

I'm happy zdaj, hitrost je konstantna, link je up 24/7, ping pa je itak poglavje za sebe =) Pa še telefon sem odjavil, tako da ostane tudi za kako pivo več >:D

Soprano

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Soprano ()

-MiS- ::

jst telefona niti nimam, niti ga ne mislim prjavit, ker ko sm šou tja mi je Telekomovc naračunu neki čez 100 jurjev, če hočem pridet do ADSL-a8-O,... jok brate odpade, pa sm pristal na KKS-u in mi ni žal,...

Fiksna mesečna naročnina, pa nobenih 'dodatkov' ta naročnina, pa druga naročnina, pa ti impulzi, pa oni, pa ta preusmeritev, pa on faxs, pa ne wem kaj še,... pa nanese še pa još,...

itak pa da lahk vse po mailu urediš, če pa že glih ne gre, pol pa mobilca upališ, pa daš vsaj mobitelu neki zaslužit,... rajši njemu kot pa oderuškemu telekomu :D :D

-MiS- ::

Baje se spet neki govori o pohitritvi te pipice (Arnes KKS - MB), namrec receno je bilo da bi naj nove hitrosti prisle na dan nekje v mesecu januarju 2003 ?

Upam, da bo to res, a ve kdo kej vec o tem ? :\

Cokolesnik ::

Ja, velik se govori. Tudi o tem, da bo nadgrajena povezava ARNES-a med LJ in MB.

Kar se tice ponudbe KKS-ja (ARNES-ovi paketi), je trenutno nekonkurencna ADSL-ju. Tam 2 mbita dobis za 2 000 sit cenejse (mesecno) kot pri KKS-ju da ne govorimo o tem da imas za manj denarja pri ADSL-ju VECJI Upload.

In je torej ze skrajni cas za spremembe.;(


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

KKS > Triera > UPC > Telemach (strani: 1 2 3 4358 359 360 361 )

Oddelek: Omrežja in internet
180092601688 (1643) yoco
»

Pomoč! ADSL vs CABL!!! (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
515287 (4384) darkolord
»

Triera in arnes zelo zelo počasi

Oddelek: Omrežja in internet
262499 (1783) PrimozR
»

Slab ping - What to do?

Oddelek: Omrežja in internet
232353 (1954) KoReNJe
»

ADSL iz 512/128 na 1024/128 (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Omrežja in internet
60734238 (17320) RedOS

Več podobnih tem