» »

ADSL tezave

ADSL tezave

flajer ::

Imam dva problema. ko sem priklopljen na internet in ne delam popolnoma nic mi SiOL ADSL ikonca v trayu vedno kaze prenos pribl. 8 Kbps uploada. Od kje pride do tega?? A je to sploh normalno? To se mi sicer pojavlja kaksna dva tedna (alpa prej nisem opazu). Drug problem pa je, pri odpiranju oz. nalaganju strani v IE explorerju (alpa Netscape alpa Mozila, sprobano povsod) se mi usakih pet minut za pribl. pou minute vse ustavi (internet prenos) in se ne zgodi nic! why??? to mam pa ze odkar mam ADSL (skor 1 leto). a so to kabli zanc, al je moj kompjuter zanc, a je router, mrezna, hub, kaj je? plis help. pr normalnem downloadanju je pa vse normalno. mam pa win98, pa P2 350, ce je to sploh kej vazn tukej.

jest10 ::

Nisi edini z takim problemom. Tudi meni se občasno ustavlja prenos

cekr ::

Nisi edini, ki imaš problem, da se ti promet za nekaj časa ustavi. Problem ni v Telekomu, niti v SiOL-u. Problem je v tem, ker se ADSL modem in mrežna ne ujemata tako kot je potrebno oz. gonilniki niso tako napisani kot je potrebno. Meni se je problem rešil takrat, ko sem dal med modem in mrežno switch. Od takrat nimam več nobenih problemov.

Hux ::

Jaz sicer tega problema nisem opazo ampak mislim d alahko ze skoro 90% recem da je konec vsega lepega. Placujem za 2mbit da mi vlece 33kB/s? Hvala lepa. Od kar mam 2mbit 3 dni se ob isti uri zacenjajo ocitne preobremenitve.

Tujina sicer negre preko servera didi.siol.net ampak vseeno kak ta server dobi pinge visje od normalnih mi tojina isto padne gromozansko. Zjutraj sem z mocrosoftowe strani vleko z 240kB/s zaj sme srecen ce dobim se 33kB/s prenosa.
Cim vecji ping se na didi.siol.net pojavi tem slabsi prenos. Sicer ni didi.siol.net tisti server za tujino ampak je en drugi ki se z njim ocitno enako dogaja. Ker se to dogaja smao ob dolocenem casu so to lahko smao preobremenitve. Tak da 2Mbit v tujini? jah ziher pod nosom si obrisite. Edino direktno z siolovega servera se res dela 239kB/s drugje pa nope.

globoko grlo ::

jest lahko isto rečem, odkar mam 2Mbit mi včele ene 40K, na 1Mbit mi je 110K, kr enki, upam da se bo to zrihtal

Tr0n ::

Loleki, kaj mislite, da boste vedno s polno kapaciteto dol vlekli? Ya right :). Ce je server na ISDN masini, vi pa imate ADSL, potem vam to prav nic ne bo koristlo. Pa se ogromno drugih dejavnikov je potrebno upostevat, ki vplivajo na prenos paketkov s pomocjo TCP/IP protokola.

Internet 101 any1?

Hux ::

na kiri centrali si? Tak kot sem reko v drugem topicu je didi spet sel v piizdo in tujina je pset padla pod 80kB/s . To se mi nikol ni dogajalo z 512 ali 1MBit.

Ping statistics for 193.189.161.203:
Packets: Sent = 100, Received = 98, Lost = 2 (2% loss),
Approximate round trip times in milli-seconds:
Minimum = 28ms, Maximum = 115ms, Average = 59ms

||_^_|| ::

Hux2: na 512 se ti ni nikol dogajal da bi tujina padla pod 80kB/s. LOL

chucki ::

no comment
kks power>:D
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

Hux ::

||_^_||: ves kaj pomeni pod 80? to je vse od 0 do 80! Zak da big LOL nazaj!

zu_dre ::

jest mam tud 2M pa je dl čist normalen tko tujina kokr slo pingi pa bolši kot prej pri 512

Dalmatinc ::

Kaj je fuk zdej z tem Siolom, Didi dol meče, Tujina sploh ne dela........iz Telemachovega serverja kbi mogl letet 240 kb's vleče 15kb's..... koji kurac je za to ogdovrn

Tole ni 2mbita !;((

Hux ::

Poglej si kak meni dleuje lepo

Drek

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hux ()

Soprano ::

Mogoče pa bo sedaj narod le dojel, da je ADSL ista zadeva kot kabel - obe tehnologiji si v eni točki delita skupno pasovno širino.

Zato tudi takšne razlike v hitrosti ki jih omenja Hux :\

Soprano

PS: Zanimivo je to, da doma na kablu (KKS) vedno dobim maksimalno hitrost, v službi na ADSL (navadni paket) pa skoraj nikoli.

Gandalfar ::

Soprano: ampak ves kaj je zanimivo.. jaz lahko tudi po cel teden konstantno z 100kb/s downloadam stvari in ne opazam takih tezav kot jih ima hux. Prav tako ne vidim drugih uporabnikov se pritozevat. Full se mi zdi da ima on neoptimiziran sistem.

Hux ::

Mislim kak lahko te reces! A ne vidis da sta oba siolova servera normalno hitra oni pa jebejo? Ce ces ti pokazenm nimske, austriske ki delajo normalno oziroma bolse kot prej na 1Mbit.

Windowsi so pa nanovo formatirani. Zakaj lahko z siolove strani vlecem 240 z Microsoftove pa drugih pa smao obcanso 240 torej zjutraj. Ovo bebec pravi da Dslam ni obremenjen! JAu kaj zavraga pa te ne spila vredi. PRed cca 14 fnrvi sem mel v tujini na standardnih serverih ko spilam preko 1000 pinga celi weekend nakar sem jih klical in se je normaliziralo cez 5 minut po tem.

Gandalfar ::

Hux2: kaj pa ce ima MS svoje serverje preobremenjene? Se ti ne zdi da bi znal bit MS pogosto tarca DoS napadov?

Hux ::

Ja tocno en kekec vsak dan od 12tih dalje zacne napada microsoft ker nima dnara za zemlico. Eh zaj pa resno.

Glej to.

Amis ter vsi ostali

Siol

Ziga Dolhar ::

Hux2: Reklamacija na SiOL.

Morda nisem edini, ki ima dovolj tvojega jokanja vsakih pet minut. (Read: čez glavo te mam.)

Pa ker je po tvoje ADSL res tak jajc, ti uporabniki foruma ne moremo pomagat: z SiOL ADSL storitvijo upravljata Telekom ter SiOL.

||_^_|| ::

Hux2: Ti si reku da ti na 512 tujina ni nikol padla pod 80kB/s. Torej si imel vedno 80kB/s ali več, kljub temu da je bilo omejeno na 64kB/s.

LOL

Hux ::

Cuj daj ve kdo za kaki server, demo al kaj koli ki mu dela z 2Mbit pune pare? Da vidim to ke rje ze skoro neverjento kakas vinjarija se dogaja tukaj.

btw. nesme biti siolov seveda :)
Cist infomativno kolk vam vlece to dol vsi 1mbitni in 2 mbitni prosim probajte.
Microsoftova stran



Thx

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hux ()

SLOWWWeb.net ::

ja jaz vlečem iz tucows.kks.net skoraj vedno z celo hitrostjo 244, tujina prav tako oz. tam okoli 70%. se pa res pojavljajo zamaški in zastoji na avtocestnem odseku didi.
__________________________________________________
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security solutions
BREZPLAČNI marketinški nasveti za podjetja in www strani

Hux ::

probaj tisto gori meni dela od 44 do 33kB/s grem tega cows probat.


Eto zacne z 140 pad hitro na 75 pol pa pocasi navzdol vse. Niti sluajno ne doseze 1Mbit kajsele 2Mbit. KAjpa KKS tester ti pkaze 2mbit hitrost?
Opazam da ko tisto dela pikobelo in pikaze 1.94Mbitov mi tudi downloada z 240 brez problema povsod.

Vem ja da ni tudi niti najmanjse logike noter ampak kaj je pol to zadetek v crno in to ze 3krat? Ko mi didi dela normalno dela tujina odlicno in KKs tester kaze normalno. Ko didi serje je vse vkup en vlki drek ceprav tujina sloh negre preko didija.

Pol se pa en zelo cuden pojav. Vsi slovenski serveri razen Siolovih mam ping cca 150. Pri tem treba omenit da KKSov server negre preko didija kot ostali ampak prek enega drugega ki mam cist normalni ping. Stvar zasteka komaj ko pride linija spet iz austrije zasteka na njihovem KKS serveru. Ampak ki tu logika ker uporablam all seeing eye in refresham servere da vidim ce je vse vredu spet in ta KKSov drzi vedno isti ping kot ostali. Ko so dobri je on dobri ko slo slabi je tudi on slabi. Zacaran krog je to vse skup.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hux ()

SLOWWWeb.net ::

Probaj še s programom Flashget.
__________________________________________________
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security solutions
BREZPLAČNI marketinški nasveti za podjetja in www strani

Zgodovina sprememb…

Hux ::

Ok program uporabo kaj ugotovil. Sledece ko sem zaj sprobo z njim prvo naekrat hitros 233-240 ter mocno nihala tudi nizje. Ponovno probam z windows downladerjem hitrost 230-240. Hitro grem one pinge pogledat zelo niski okol 33 se vedno ne cisto normalno. Enih 20 sekund kasneje pinigi spet 150 hitrosti spet niske z obema programa. Probam se parkrat z flashgetom in zacne spet nihat ko nevem kaj od 80-241. Ocitno mam zelo nestabilno hitrost ali? Widows downladerj sicer ne kaze stabilnosti hitrosti tisto je pac neka popvrecna cirfa al kaj koli. Obstaja kaki program ki bi direktno lahko meri hitrost in tocno kazalo ker mam obcutek da zelo niha. To bi tudi razlozilo KKSov test. Po drugi strani pa mora biti tudi nekaj narobe z tujino oziroma centralo al kaj koli ker DSL tester sem mel prej ko je vredo delalo pinge 119. Zaj mam 181.

Ah za popizdit vglvnem narocnine za ta mesec ne mislim placat ce nebo delovalo normalno do konca tedna.

SasoS ::

Hux2: didi.siol.net je eden od Siolovih core serverjev. Večina prometa gre pač tam čez. Če me spomin ne vara jim upgrade na 1Gbit ni uspel (mogoče so pol kej zrihtal?) kar pomeni da je popolnoma logično da se tam pojavljajo zamaški. Pač tako je...ti plačaš DO 2Mbit in to tudi dobiš (če ti kaj ni všeč pojdi drugam ane...recimo na Telemacha, mogoče boš bolj zadovoljen??). Pa še neki tko btw, a si opazil da je download.microsoft.com SiOLov mirror? Zatorej z njim ne meriš hitrosti tujine...

Polde ::

Ni da ni!!!

Hux ::

Ok Polda in thx sasos. Ves kaj je zaj se samo Flashget uporablam in sem z tistega servera ko mi je prej na 1mbit cisto normalno delal z windows downladerjem zaj uspela popvrecna hitrost 227kB/s. V 7 minutah potegno 102MB dol. Ti rpavis da so hteli nadgradit in jim ni uspelo? Od kod te informacije? Nekaj se je govorilo da hocejo svojih obstojecih 499Mbit dodati 600Mbit ampak pol je vse vtihnilo.

Hux ::

Tocno drzalo bo to vse. Zaj sem pa 100% da je to preobremeitost smao to in nic druga. Zaj ko se je spet pobolsalo so pingi paldi, KKS test pokaze 1.89. IDealno je sicer 194 za mene. Download z mocrosoftowe strani gre okol 230 brez flashgeta.
To vse je povezano med sabo.
Se vendo mi fali 5% top speeda noja zaj vsej vem kje je vzrok in mi oni siolovec nebo vec trdil da ne prihaja do preobremenitev na siol forumah ter me vleko za nos. JAz nebom placal ce tega ne resijo do koc tega tedna in me boli leva jaja kaj morajo za to naret. Lahko poslejo servisera ce cejo in bo vido kaki kurc je vse skupaj.


1.89

To sicer nebo drzalo prevec dolgo ziher ne ampak zaj vem da KKSev tester govori resnico. Vsi tisti ludkei ki so v zadnjem tendu testirali tukaj z ADSLa in rpavili da ma nestabino linijo. Upam da zaj vete od kot vam nestabilna linija.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hux ()

SLOWWWeb.net ::

Hux, me veseli, da si vsaj malo zboljšal prenose. Vglavnem. na serverjih obstajajo omejitve, koliko lahko server na enega uporabnika dodeli zakupljene pasovne širine. flashget pa izvede simulacijo večih userjov. problem se lahko pojavi samo, kadar so serverji nastavljeni/zaklenjeni na IPje.
__________________________________________________
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security solutions
BREZPLAČNI marketinški nasveti za podjetja in www strani

Sergio ::

Hux2: poglej na pogodbo ter preveri, kje piše, da ti SiOL zagotavlja 2 mbit/s. Prosim tudi, da mi ta člen v pogodbi prepišeš.

Poglej tudi, kje piše, da ti SiOL zagotavlja pinge nižje od 50 po celem svetu. Tudi to mi, prosim, prepiši.

Sicer pa: če ta mesec ne boš plačal naročnine, je edina stvar, ki jo boš s tem viteškim dejanjem dosegel - lasten odklop.

Sicer te imam pa tudi jaz, verjel ali ne, že polhen Falus.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Hux ::

SLOWWWeb.net: vem ja za to finto ampak v zandjih 2 mesecinh nisem naletel na dobenga podobnega serverea zato tudi flashgeta nisem vec uporablal. Ampak to ni to v mojem primeru zaj ker toti vsi serveri so delali brez blema z maximum cisto vsi ko mso se vsi meli 1Mbit. Sej pade nemrec tudi pod hitrost 512kbps pogosto in takrat je pa 110% delalo vse vendo maximum. Govorim o totih gamesdomain demo serverih in podobnih. Ves kaj je vseeno zanimivo. Kak koli nizko padejo toti server jolt.co.uk severi se vendo vlecejo z 220+kB/s neglede ce drugi lezejo z 33kB/s in to brez flashgeta.

Hux ::

Sergio: ves kak mi je hudo! kaj ce bi enostavno preskoco vse te teme ki se te sploh ne ticejo ha? Zmenjeno? KEr meni se tudi ne ljubi poslusat vec tvojega pametovanja ter od podobnih.

Hux ::

HAHA ti pametnjakovic. Zaj se pa idi v steno z glavo zaletet in upam da je prefcej trda!

Spostovani,
Zaradi sprememb v usmerjanju znotraj omrezja SiOL iz dolocenega segmenta
IP naslovnega prostora, namenjenega ADSL uporabnikom s staticnim IP,
obcasno prihaja do zastojev v TCP/IP prometu.
Ker moramo popravke v usmerjnaju uskladiti z mednarodnim ponudnikom
dostopa v tujino, bo sprememba usmerjanja opravljena v sredo 9.10.2002

Hvala za razumevanje.

lep pozdrav, Klemen R.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ADSL ali kabel (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
614480 (3659) marjanX
»

ADSL iz 512/128 na 1024/128 (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Omrežja in internet
60734157 (17239) RedOS
»

2mbit ADSL in hitrostni problemi????

Oddelek: Omrežja in internet
121721 (1183) Hux
»

siol ADSL (reakcija kablasov) (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
1379352 (6411) AlienRex
»

Kje stestirati internet povezavo? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
504687 (3634) Hux

Več podobnih tem