» »

KKS Online dvig hitrosti povezav ?!

KKS Online dvig hitrosti povezav ?!

teac ::

Dovolj je mail. Mene tudi zanima, če zdaj bo omejitev za študente pri arnesu ali ne, ker če ne, grem k arnesu na 500-ko. :D

netmaniac ::

a res? dovolj je mail? superca, upam da to drži. aja, na kateri email naslov pa naj ga pošljem? vnaprej hvala za pomoč :)
net rulez!!!

NiKeC ::

jaz sem moral it aneks podpisat na kks.....tak da nevem če bo šlo prek maila

Hux ::

edini kksov paket ki se ni spremeni je easy surf.

[BISI] ::

Uf, Arnes 500! 8-O ADSLovci skrijte se! ;)

-MiS- ::

Opa, pa še novo spletno stran so naredl ( KKS), zdej se pa res lahk ADSL skrije - primerjam z paketom arnes 500 (cenovno) :D

Pa tale speedmeter, je tud uporabna zadeva, da mal vidiš za kulk prekašaš ADSL v uploudu predvsem :D

Naj živijo domači strežniki in na njem,... hmmm (pestre datoteke)

BadB0y ::

Kaj te bluzis? Arnes ni za vse ! Adsl pa je se pravi da je Adsl se vedno pre kks kr omococe 2mbita kks pa samo 1mbit !!

-MiS- ::

kaj ti bluziš, za 9.100 SIT in nič več, nobenih dodatnih stroškov, je paket arnes 500, ki ima download 2Mbit in upload 256kbps, drugič si pa preber na uradni spletni strani, pa pol piš 'bedarije':D če jih že hočeš

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: -MiS- ()

BadB0y ::

Arnes 400 7.100sit z ddv poglej malo bolse pa se ne delat pametnega ce niti prebrat neznas !!
Arnes 500 pa je 9.100sit z ddv


Reko pa sem ti da arnes ni komercialni ponudnik!!!! in tud nemore bit preko arnesa tvoj deda. a ne No se pravi ce gledas z tega stalisca se vedno ADSL vec omogoca kot kks.Mogoce ti nena locis kks pa arnes no nevem jaz

L.P.

BadB0y ::

+ tega ce se ne motim arnes 400 pa arnes 500 za dijake niti ne prideta v postev

SaS ::

Kaj EasySurf se bo dvignil ali ne??
___________________
........SYSTEM ERROR

......F*** THE SYSTEM
___________________

-MiS- ::

slabidečko: če si nisi zmožen zrihtat taknega ali drugačnega statusa, ki bi ti omogočal dostop do omrežja arnes 500, ti pa jst ne morm pomagat

p.s.: tud deda lahk ma arnes 500, če pozna en mal vez :D (tak je danes nažalost ta krut in resničen svet)8-)

Soprano ::

Res je - nahecaj dedka, da si npr. odreže ena dva prsta na roki, tako bo invalid, invalidi pa imajo možnost pridobiti dostop do Arnesa :\

Joke =)

Soprano.

NoUse4AName ::

jah za 1mbit je kks sedaj cenejsi kot pa ADSL, ker moras pri ADSLu se ISDN placevat.

Hux ::

Isdn je ze splosni standar tak da to nemroes ves stet zraven.

Kekec ::

Ali kdo ve kako dolgo rabijo da ti spremenijo paket npr. iz easysurf na galileo Plus?

frudi ::

isdn splošni standard... to bo ja, lol. prej bi rekel, da ob razpasu mobitelov vse več ljudi razmišlja o odjavi stacionarnega telefona, ne pa da bi nabavljali dražje priključke.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

Hux ::

ce ti noces z tehnologijo naprej se ne jokaj pol na forumah da nemores adsla met.

[BISI] ::

ISDN ni nikakrsen napredek, ADSL pa je le zacasna resitev (v primerjavi s kablom)... :\

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: [BISI] ()

NoUse4AName ::

isdn standard? v katerem svetu zivis ti?

Hux ::

zacasna resitev HAHAHAHAHAHAHAHAHAHA!

[BISI] ::

Hja, prav si prebral... ADSL je pac ADSL...

cybermedo ::

oj!

Končno smo dočakali tisto, kar smo misili, da sploh ne bomo!

Za vse prepirljivce: ADSL, čisto pragmatično gledano, nikakor več ne more bit konkurenčen KKS-u. Sicer jim ne bom pel nekih slavospevov, ker so se nam uporabnikom precej zamerli z zavlačevanjem, samo ko so pa nardili potezo, pa so jo pošteno!
Vse, ki imajo dolg jezik vabim na ogled na www.kks.net/cenik.php, pa naj pol to primerjajo z ADSL-om. In pri ADSL je potrebno plačevat tudi ISDN. Pa naj prosim nihče ne piše, da je ISDN nekaj posebnega in da se naj to ne všteva v ceno neta, ker je potrebno vštevat - v času, ko je mobitelov več kot prebivalcev, tako da nihče ne rabi več linij in je pravtako dejstvo, da VELIKA večina uporabnikov ISDN uporablja zgolj za internet oz. zato, da ima lahko ADSL, (če telefon uporabljaš le za pogovore, ni razlike med navadnim priključkom in ISDN) , nihče ne more trdit, da je ISDN nek pavšal, ki bi ga plačeval neglede na to če bi imel net ali ne... Torej ADSL je sicer po moje super in ga ne mislim kritizirat, ampak enako, kot je bil ADSL pred kratkim hudo superioren KKS-u, je pač trenutno KKS v rahli prednosti... Ne razumem ljudi ki kljub jasnim cifram v cenikih trdijo, da je ADSL boljši, če je pri isti hitrosti očitno dražji!
Kakor smo mi kablarji preživeli naše sušno obdobje, boste pa tudi ADSL-ovci morali pogoltnit dejstvo, da trenutno KKS prekaša ADSL, kaj bo pa prihodnost prinesla, pa bomo še videli... LP

Soprano ::

No, če pogledamo trenutno stanje ugotovimo, da so teoretične zmogljivosti ADSLa do 768 kbps upload in do 8 Mbps download (pustimo zdaj oddaljenost od DSLAMov, itd.). Istočasno pa kabelski standard DOCSIS 1.0 teoretično omogoča 10 Mbps upload in 38 Mbps download (tudi tukaj dajmo ignorirati dejstvo, da DOCSIS 2.0 omogoča 30 Mbps simetrije). Vir vseh teh podatkov je Google.

Se pravi, da je iz tega vidika kabel kot tehnologija superioren ADSL-u (marketinški bullshit velikih telekomov, da je ADSL samostojna linija je tudi že malo out, ker se ravno tako kot kabel v neki točki (DSLAM) razdeli med vse uporabnike).

Glavni catch je v tem, kdo posamezen servis nudi in kako ga nudi. Če ima ISP oz. operater dovolj denarja in pameti, bosta dobro laufala tako kabel kot ADSL in bosta omejena samo z limiti posamezne tehnologije.

Osebno me pri ADSLu moti samo dejstvo, da rabim STACIONARNO telefonsko linijo (tudi če ISDN ne bi bil potreben), ki jo velika večina ljudi v časih cenejšega mobilnega telefoniranja (da ne omenjam naročnine) sploh več ne rabi. CATV pa bom po drugi strani v stanovanju vedno imel, vsaj dokler bo familija gledala razne Santa Barbare in ostale oslarije.

Iz tega dejstva pač izhajam, da mi bo kabel na dolgi rok omogočal več, če bo le moj operater poskrbel za to.

Če pa bo zabluzil, pa še vedno lahko ponovno naročim navadno tel. linijo in ADSL oz. kakšno tretjo tehnologijo (optika, slin slin).

Mojih 5 centov pač 8-)

Soprano.

frudi ::

Hux2, seveda grem s tehnologijo naprej - mam mobitel :P. pravzaprav imamo v familiji pet mobitelov, vsak svojega, tako da sem že večkrat težil starim, naj odpovejo stacionarni telefon. po mojem ni več daleč čas, ko k dodatnim stroškom adsl-a ne bomo prištevali več le razlike med isdn in navadno naročnino, temveč kar celo isdn naročnino!
in ne vem zakaj bi jokal, da ne morem imet adsl (ali je sploh na voljo v mojem selu? sej ne vem), saj bom v par dneh priklopljen na 1 mbps preko kabla, morda celo 2 mbps, in to ceneje kot adsl (sploh preko arnesa). don't cry for me... Telekom? :\
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

MUC ::

Prej je eden pisal da so DOCSIS 30mbps v obe smeri, oz se mi zdi še celo več.. samo kar je pozabil prebrat je to, da je teh 30mbps za VSE uporabnike, ki so na tem bridgu oz na skupnem vozlišču. Teh vozlišč je res lahko poljubno veliko, je pa tudi res, da vsako stane okoli 20.000 USD, zato vsak operater stlači nanj čim več uporbanikov!

Pri ADSL so deklarirane hitrosti 8mb in 768kbps deklirane samo za končnega uporabnika in ne za vse na isti frekvenci bridga oz na skupnem vozlišču.

Če potegnemo črto, v prihodnosti ne bo ne kabel ne bakreni vodnik omogočal visokih hitrosti. bakrena žica ne, ker so že sedanje hitrosti skorajšnji maximum, kabel pa zato ne, ker se eletrični signali motijo eden drugega, kar zmanjšuje hitrost.

Rešitev vseh težav je optični kabel, tako da eno dokazovanje kaj ej bolje kabel/ADSL nima smisla, ker verjetno ne bomo dočakali, da bomo sploh kdaj izkoristili max hitrosti obeh. Prej bomo zamenjali prenosni medij.

Gandalfar ::

a vi pri racunanju cene kablskega prikljucka zraven stejete tudi narocnino za TV ter seveda RTV narocnino?

Soprano ::

Gandalfar - CATV naročnino pogojno (ker bi jo plačeval v vsakem primeru, tudi če ne bi imel interneta, glede na to da famiglia (tm) gleda španske oslarije), RTV pa nikakor, ker jo mora plačevati VSAK Slovenec, ki ima v bajti štrom.

Soprano.

frudi ::

sem vedel, da se bo kdo obesil na to :)
ampak razlika je bistvena - kabelski priključek plačujemo zaradi televizije, ne zaradi interneta, zato ker se pač kabelski televiziji nikakor ne bi odpovedal. to, da imam poleg televizijskega signala tudi internet preko kabla, niti za tolar ne zviša naročnine na kabelsko (ta je odvisna le od števila priključenih televizorjev), tako da tu ni nobenih 'skritih' stroškov.
po drugi strani pa ne le, da večina folka ne rabi isdn priključka, marsikdo sploh ne rabi več stacionarnega telefona!

torej - pri kablu plačuješ naročnino na kabelsko televizijo, ki bi jo itak v vsakem primeru, pri adsl pa si obvezan plačevati 'nadstandardno' naročnino za stacionarni telefon, ki ga morda sploh ne rabiš, ali pa ti zadostuje že navadna analogna linija.

če še kdo začne težit, da je adsl cenejši... je teslo. :\
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

Soprano ::

MUC, se strinjam. Optika je prihodnost, do takrat pa se bomo že znašli tako ali drugače, pač vsak v skladu s svojimi (predvsem finančnimi) možnostmi :))

Če bi človek imel dovolj denarja, bi tako ali tako imel v stanovanju tako kabel, kot ADSL, pa še kaj...

Soprano.

Gandalfar ::

frudi: ali imas lahko kabelski internet brez narocnine na kabelsko televizijo?

PaJo ::

Jaz mislim da nekako stvar uhaja iz naslovne teme;(

Sicer pa si se ze vprasal mogoce to, da ponekod se ni kabelske TV in je ADSL edini mozni prikljucek, tako kod pri meni recimo. No obstajajo tudi obratni primeri, ampak vsekeko je brezveze debatirat kaj je boljse in kaj ne. Vsak si izbere to kar mu najbolj pase pa je mir in nehajte ze enkrat s to vojno, ker tako in tako ne vodi nikamor;(
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

Hux ::

Gandalfar: To prav si povedo!

Soprano: Recimo da ti en rece da rabi dve ali vec stevilk kaj bos te?
No sejvseeno. JAz sploh nerabim kabelske v bistvu reje satelitsko televizijo montiram na streho sej SLovenija in popTV se nisem nikol gledal.

Eh konc koncu vzemi si kaj se ti zdi najbol pametno ampak ze zaradi tega kaj je MUC omeno ni kabel nikakersna prihodnost.

Btw. a nisi bral clanka na spredni strani o 100mbit povezavi :). TO je prihodnost. Sicer draga ampak do takrat bo ze adsl dovol dober.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hux ()

netmaniac ::

a so komu mogoče že dvignili hitrost na paketu galileo oz. ga preklopili na galileo plus??
net rulez!!!

C00PER ::

Danes sem bil na KKS in podpisal aneks k pogodbi za dvih hitrosti....povišanje bo nastopilo 1.11. zjutraj....torej v petek :) do takrat pa preostane le golo čakanje :)))
ANd On The Last Day God Created.....SOUND !

C00PER ::

aja...to sem pozabil še: nekdo je trdil da pošlješ le e-mail in ti preklopijo na nov paket...nikakor to ni zadosti....kdor je to trdil, laže :)

Pa veselo surfanje vsem ...
ANd On The Last Day God Created.....SOUND !

teac ::

Ko sem jaz z kks-om podpisal pogodo, s mi rekli, da je za spremembo paket a dovolj, da jim pošljem mail.
No, mogoče se je to sedaj spremenilo!

netmaniac ::

hej Cooper, kam - na Forum je treba it? pa povej mi prosim , če moram kaj zraven tja nest, da ne bom dvakrat sem pa tja hoo. vnaprej hvala za odgovor :)
net rulez!!!

chucki ::

no jst sm zdle klicu pa je reku ce mu mail poslem da je dost! 8-)
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

C00PER ::

zjutraj sem klical, kaka je politika sploh...pa ova tajnica rekla naj pride kr tja da podpisem pogodbo...

...sem vprasal ce treba kak dokument poleg imet al staro pogodbo, je rekla da ne ...

... prisel sem tja, podpisal en aneks, napisan v Wordu, tko da spremenila samo ime pa naslov in to je vse ....

Mogoche imajo na Rotovzu drugacno politiko kot tu pri nas na Tabor-u, ne vem :o)

Vglavnem ona mi rekla, da mi prek emaila ne more nix ...ŽAL :)

pa kaj vas bo pobralo ce en sprehod nardite do vašega priljubljenega ISP-a ? :=)))
ANd On The Last Day God Created.....SOUND !

frudi ::

Gandalfar, seveda ne moreš imeti kabelskega interneta brez kabelskega priključka. ampak ne rabiš se pa naročit na nek dražji delux paket samo zato, da lahko potem dobiš še internet :). poleg tega ima danes vsako tele že mobitel (menda jih je v sloveniji okrog miljon) in stacionarni telefon tako izgublja na nujnosti/potrebnosti, medtem ko v dvanajstih ali kolko letih, odkar imamo doma kabelsko televizijo, ni prišla nobena tehnologija, ki bi jo ogrozila. medtem pa bi se vsak, ki danes razmišlja o adsl, moral resno zamisliti, ali bo čez eno leto sploh še uporabljal in rabil stacionarni telefon!

pa še malo on-topic - danes sem dobil po emailu odgovor, naj se za zamenjavo paketa zglasim pri operaterju, da podpišem aneks k pogodbi. torej res ne gre preko telefona ali emaila.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

chucki ::

kva ne gre po emailu! Jst sm klicu pa je reku da naj sam po emailu sporocim ime pa nc druzga! Pr nas so carji 8-)
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

C00PER ::

ja, ker ti ocitno stanujes v pravljicni dezeli Nikdarnikoli, in vsako jutro ti palcki prinesejo sveze tople zemlje v posteljo.
ANd On The Last Day God Created.....SOUND !

Hux ::

Ko ze govorimo o kvaliteti KKSa hocete videt nekaj?

Frend v hisi: Odlicno!!!

C:\>ping -n 10 213.161.23.XXX
Pinging 213.161.23.XXX with 32 bytes of data:

Reply from 213.161.23.XXX: bytes=32 time=42ms TTL=121
Reply from 213.161.23.XXX: bytes=32 time=48ms TTL=121
Reply from 213.161.23.XXX: bytes=32 time=44ms TTL=121
Reply from 213.161.23.XXX: bytes=32 time=43ms TTL=121
Reply from 213.161.23.XXX: bytes=32 time=42ms TTL=121
Reply from 213.161.23.XXX: bytes=32 time=40ms TTL=121
Reply from 213.161.23.XXX: bytes=32 time=42ms TTL=121
Reply from 213.161.23.XXX: bytes=32 time=39ms TTL=121
Reply from 213.161.23.XXX: bytes=32 time=46ms TTL=121
Reply from 213.161.23.XXX: bytes=32 time=41ms TTL=121

Ping statistics for 213.161.23.XXX:
Packets: Sent = 10, Received = 10, Lost = 0 (0% loss),
Approximate round trip times in milli-seconds:
Minimum = 39ms, Maximum = 48ms, Average = 42ms

En v bloku: Zanic!!!

C:\>ping -n 10 213.161.23.xxx

Pinging 213.161.23.xxx with 32 bytes of data:

Reply from 213.161.23.xxx: bytes=32 time=39ms TTL=121
Reply from 213.161.23.xxx: bytes=32 time=41ms TTL=121
Reply from 213.161.23.xxx: bytes=32 time=38ms TTL=121
Request timed out.
Reply from 213.161.23.xxx: bytes=32 time=42ms TTL=121
Reply from 213.161.23.xxx: bytes=32 time=39ms TTL=121
Request timed out.
Request timed out.
Reply from 213.161.23.xxx: bytes=32 time=44ms TTL=121
Reply from 213.161.23.xxx: bytes=32 time=47ms TTL=121

Ping statistics for 213.161.23.xxx:
Packets: Sent = 10, Received = 7, Lost = 3 (30% loss),
Approximate round trip times in milli-seconds:
Minimum = 38ms, Maximum = 47ms, Average = 41ms

Se en v bloku: Zanic!!!

C:\>ping -n 10 213.161.27.xxx

Pinging 213.161.27.xxx with 32 bytes of data:

Reply from 213.161.27.xxx: bytes=32 time=40ms TTL=121
Reply from 213.161.27.xxx: bytes=32 time=40ms TTL=121
Reply from 213.161.27.xxx: bytes=32 time=52ms TTL=121
Reply from 213.161.27.xxx: bytes=32 time=41ms TTL=121
Request timed out.
Reply from 213.161.27.xxx: bytes=32 time=40ms TTL=121
Reply from 213.161.27.xxx: bytes=32 time=44ms TTL=121
Reply from 213.161.27.xxx: bytes=32 time=39ms TTL=121
Reply from 213.161.27.xxx: bytes=32 time=49ms TTL=121
Request timed out.

Ping statistics for 213.161.27.xxx:
Packets: Sent = 10, Received = 8, Lost = 2 (20% loss),
Approximate round trip times in milli-seconds:
Minimum = 39ms, Maximum = 52ms, Average = 43ms

In kaj ti to pove? Hisa cool kabel in blook ne cool kabel? Lol
Oni v Hisi in drugi v bloku sta 150m oddaljena od mene oni tretji je kakih 1.5km.
Se enga frenda mam v bloku ki je od mene oddaljen maximum 50 metrov me res zanima kak bo ko dobim njegov IP. In da nebo pomote frenda v hisi sem pingal 500 krat brez izgub in on je pingal svoje kolege vsi na KKS te kaj omenjam in so meli iste izgube le pingi so bli polovico nizji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hux ()

C00PER ::

in zdaj se naj zarad tega v bajto preselim ? :))) smola, jebat ga :)
ANd On The Last Day God Created.....SOUND !

Hux ::

Heh nevem mogoce je to samo slucajno srecanje cudeznih dogodkov. Sej frendu v hisi je tudi nekaj cajta nazaj izgube metalo ampak so porihtali.

Nevem no kak tebi ampak izgube v doben primeru nesmejo biti to je fact! Vse pa gre po isti poti tak da je lahko samo kaj hehe? Caki da se dobim IP od tretjega in bo to te 3kratno cudno srecanje al pa dokaz da je samo tam nekaj narobe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hux ()

CaqKa ::

če se že kaj pinga pol se pinga DNS svojega ISPja
*.0.10 in pa *.0.20

Pinging 213.161.0.10 with 32 bytes of data:

Reply from 213.161.0.10: bytes=32 time=8ms TTL=62
Reply from 213.161.0.10: bytes=32 time=11ms TTL=62
Reply from 213.161.0.10: bytes=32 time=9ms TTL=62
Reply from 213.161.0.10: bytes=32 time=11ms TTL=62

Ping statistics for 213.161.0.10:
Packets: Sent = 4, Received = 4, Lost = 0 (0% loss),
Approximate round trip times in milli-seconds:
Minimum = 8ms, Maximum = 11ms, Average = 9ms

Soprano ::

Jaz sem imel kakšno leto nazaj podoben problem s packet lossom. Ker se ni nehalo ene 2 dni, sem klical na podporo in so mi poslali domov serviserja. Napako so praktično takoj odkrili, problem pa je bil... ...raje ne povem :)) Kriv sem bil v glavnem sam, od takrat dalje pa imam PL 0% >:D

Nauk zgodbe: kliči operaterja, zato je tam, pa četudi boš na koncu izpadel cepec, kot jaz :D

Soprano

Hux ::

lol kaj ti je reko izklopi kazo ko spilas :D

Eagle ::

Hux2 vijim da nimas pojma, ce neves da kks zaenkrat uporablja broadcom cipe, adsl pa kolko vem realtek tak da nea ti kdo ma boljse pinge. Vceraj je res kks stekaro ker so nekaj upgrade-ali samo drugace pa se adsl v pingu skrije. Recimo vcasih se joinam na kaji Q3a server pa nas je gor par z kks-ja par pa prek adsl-a in kdo mislis ma boljse pinge ? lol :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

KKS > Triera > UPC > Telemach (strani: 1 2 3 4358 359 360 361 )

Oddelek: Omrežja in internet
180092602367 (2322) yoco
»

Pomoč! ADSL vs CABL!!! (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
515287 (4384) darkolord
»

Triera in arnes zelo zelo počasi

Oddelek: Omrežja in internet
262499 (1783) PrimozR
»

Slab ping - What to do?

Oddelek: Omrežja in internet
232354 (1955) KoReNJe
»

ADSL iz 512/128 na 1024/128 (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Omrežja in internet
60734259 (17341) RedOS

Več podobnih tem