» »

KKS Online dvig hitrosti povezav ?!

KKS Online dvig hitrosti povezav ?!

kronik ::

hehe. Ja za 13k pa bi ti ze lahko dali kaj vec, se strinjam ;)

Skiper ::

Prosil bi, da vsi tisti, ki so vam ze povisali hitrost (ARNES)napisejo, kje so doma.
Sem danes namrec dobil neko cudno informacijo, da bi naj dvignili samo na rotovzu in teznu?!? To se mi zdi sicer dokaj neverjetno, saj ne moremo vsi isto placevat in eni dobit vec za isti dnar.

LP

chucki ::

To ni res,sem iz Petrovc to je blizu Zalca in ze imajo vsi ,ki so prek ARNESA 1mbit/256kbit! In to ze 14 dni.
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

Elemen_T ::

Individualnost je relativna 8-)

Cokolesnik ::

Res je, da so mnogim uporabnikom (sam uporabljam ARNES-ov paketu pr KKS-u) povecali hitrost glede na narocniski paket a sprasujemo se lahko, ali s taksnim nacinom, ki ga imajo ne kupujejo le cas in poskusajo uporabnike se malce voziti zejne cez vodo.

Nikjer niso namrec zapisali nic uradnega, se najmanj na spletnih straneh www.kks.net, da je prislo do povecanja hitrosti, kaksni bi bili novi paketi ipd.

Uradna objava bi jih namrec gotovo postavila v polozaj, ko bi se bili primorani drzati ponudbe.

Tako pa ne vemo, do kdaj bodo te (povecane) hitrosti veljale, ali bodo sploh ostale ali pa bodo cez 3 mesece sporocili, da so ugotovili, da uporabniki ne koristijo povecanja in da ostajamo na istem...

Pravzaprav nic ne vemo, vemo le to, da so vse novosti, ki jih obcutimo opredeljene kot testno obdobje.

Kakrsnokoli testiranje pa vemo, da se zdalec ni nujno tudi realizirano.

Uporabnika zanima konkretna uradna ponudba, koliko kbit/s lahko narocim za dolocen denar, z uradno ponudbo pa lahko uporabnik tudi racuna na zagotavljanje narocene hitrosti vsaj nekaj casa (da se mu poskusa povrniti investicija v 24 urni net).

Ni namrec enostavno preklapljati med ponudniki hitrega dostopa do spleta oz. je drago (konkurence se ni dovolj), enkrat razmisljati o prikljucnini za ADSL, cez mesec dni pa o novi prikljucnini za kabelski net. Pri mobilnih telefonih, ki jih dobimo za tolar ali dva, ze potrpimo, ce le imamo interes biti narocnik pri mob. operaterju, modema za ADSL ali kabel, prav gotovo ne dobimo za tolar ali dva.

Mislim, da se bo potrebno kmalu izjasniti. Roko na srce, novosti (uradne) so obljubljali ze za mesece september. Ce toliko razmisljajo o novi ponudbi, da je do danes se niso objavili, pa naj kar uporabnikom povejo, zakaj tako dolgo cakajo.

Jih bomo morda nekoliko bolje razumeli (z vidika odnosa do narocnikov in konkurencnim nastopom na trgu).

Zgodovina sprememb…

C00PER ::

Kaj ? koga ? zakaj? komu ? koliko ?

Ded, kaj te tebi je ? Kaj ti doktorat iz KKS online ponudbe pišeš al kaj ?!?
To si pa zdaj vse skupaj bolj zabluzil, kot pa vsi predsedniški kandidati, ki kar nekaj obljubljajo.

Meni tu jasno NIX, kaj ti tu napisati...kar nekaj v tri presvetle.....saj res da sem pijan ko berem to tvoje sporocilo Cokolesnik, al kaj pac si.....ampak saj vseeno....esej na to temo komu zakaj in koliko ?

Fju ded.....zresni se :) Pa lahko noč ...
ANd On The Last Day God Created.....SOUND !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: C00PER ()

Gandalfar ::

C00per: pomojem je zelo dobro zapisal. Gre samo zato, da ti noben nic ne garantira in da se lahko spomnijo cez par mescev, da dajo nazaj 512kbps al karkol ste ze imeli..

medtem, ko imas z siolom recimo podpisano pogodbo o hitrosti ..

C00PER ::

Gandalfar: tut z KKS obstaja pogodba, kjer je navedeno kakšno hitrost ti zagotavljajo ob vsakem trenutku.

Zdaj če naredijo upgrade, potem nov naročnik sklene pogodbo v kateri je navedena nova hitrost walda. Ker nekateri sklenejo novo naročniško razmerje prav zaradi povečanih hitrosti recimo.

In če se gre v tem primeru za paket Galileo, ki ga ponuja KKS, pa je po novem recimo 1024/256, si ne morjo čez par mesec zamislit, da bi spet spustili hitrost na 256/64, kolikor je sedaj, kajti jih obvezuje pogodba do novih naročnikov ....

Ali ni tako ?! Pomoje je :=)

ANd On The Last Day God Created.....SOUND !

Gandalfar ::

no sej to je res.. ampak iz cokolinotevega posta bi sledilo da temu ni tako saj povecanje ni _uradno_ ..

C00PER ::

Zaenkrat :) srcno upam, pa da se bo do konca meseca oktobra tudi to spremenilo....ker mislim, da je KKS trenutno med najslabšimi ISP-i v Sloveniji....za 7.735 SIT dobiš linijo 256/64. Majku milu ej...dam 200 SIT več, pa imam 1024 na siol-u. Res je, da so prednosti kar se tiče statičnih IP-jev in podobno, ampak vseeno...je vreden ta IP toliko ?

Večina uporabnikov tako ali tako potrebuje statičen IP iz večine samo zaradi dostopanja do privatnih FTP-jev, ki so IP restricted, ampak tudi to je rešljivo z lahkoto...en programček, ki laufa v ozadju in žlička vegete :)

Pa glede na to, da se vseeno gre za mariborskega internet providerja, torej za 2. največje mesto v Sloveniji, bi se skoraj spodobilo, da bi tudi linije bile malce bolj urejene......če že nimajo možnosti linije povišati (kar brez dvoma imajo), naj bodo vsaj cene primerne ponudbi..ne pa da je ADSl z 4x večjo zmogljivostjo za 200 SIT dražji ? Kdo je potemtakem komu konkurenčen, če se že gre za nek dvoboj.

S takim odnosom, mislim da bo KKS zgubil kar nekaj uporabnikov, ko se le tem iztečejo 2-letne pogodbe oz. koliko pač imajo...mogoče se pa motim, kaj vem :)
ANd On The Last Day God Created.....SOUND !

Gandalfar ::

C00per: siol menda vec ne tezi zarad ipja. Ce zaprosis zanj ga menda bp dobis.. Sploh ni potrebno utemeljevati. Tako, da celo ta argument pade.

C00PER ::

Gandalfar: torej še en argument against KKS...v čem so potemtakem boljši od Siola recimo, da držijo tako ceno :)
ANd On The Last Day God Created.....SOUND !

Hux ::

C00per: siol menda vec ne tezi zarad ipja. Ce zaprosis zanj ga menda bp dobis.. Sploh ni potrebno utemeljevati. Tako, da celo ta argument pade.


To je ze blo znano predno so jih sploh zaceli talat ko sem postal tu pa je en pametnjakovic tu spet reko da je utemeljitev potrebna. Ceprav je klememoderator siol forumov jasno napisal da utemeljitev ni potrebna ker Fixni ip ti vsekako pripada. Kaj vam morem ce ste trmasti.

kronik ::

Vsi nimamo iste hitrosti, ker so nekateri uprabniki odprti testno. Ostali dobimo vecje linke v ... nebom se povedal :P Stay in tuch! :)

C00PER ::

ja če si res taki frajer, pa da veš datum, kdaj bo KKS dvignil speed ostalim uporabnikom, pol tut postaj to, da vidmo če imaš res tko dobre source. V nasprotnem primeru vsak mujo zna napisat, kdaj bo povišanje IN ZA KOLIKO recimo :)

No, da te vidimo ...
ANd On The Last Day God Created.....SOUND !

nintakiu ::

Idioti na kksu objavijo novico,da sledi povečanje povezav v mesecu oktobru;pa kaj tipi misijo čakat do zadnjega al kaj.
Če ne bi bil pogodbeno vezan še 4 mesece bi šel takoj na adsl.
Pa noben noče nič povedat.Sn vprašo od frendove sestre moža,ki dela na kksu,pa se je samo režal ko krava češ da bo že vse tak ko treba.

kronik ::

hehe. Datuma ne smem povedat, lahko pa recem da kmalu bo... 8-)

C00PER ::

ja te pa vsaj povej, kolko bo nova hitrost, to pa ziher ni skrivnost.....izkazi se, majstore kronicni ...
ANd On The Last Day God Created.....SOUND !

CaqKa ::

a lahko moderatorji tegale kronika malo moderirate?

Hux ::

kronike je tesko kontrolorat to bi ti mogo vedet.

chucki ::

:D >:D
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

PaJo ::

Zakaj bi ga popravlja. Fant je povedal popolno resnico in pac zeli biti skrivnoste, ostali imaste tudi obcasno izpade pa sem tiho. V glavnem, ko bo stvar iz strani KKS javno znana, boste tako in tako pravi cas vsi vedeli za to:D
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

Hux ::

jau kaj bi dal da KKS dvigne na 2Mbit osnovni paket ter enega visjega za 4Mbit. Te se mora siol tudi mignit hihi.

SaS ::

Dvig bo v kratkem to zagotavljam, več pa nažalost ne moram reč, ker moj nik KKS-ovci poznajo!!

P.S.:(4x)
___________________
........SYSTEM ERROR

......F*** THE SYSTEM
___________________

Hux ::

za 4x! torej 1Mbit. Eh sej to je ze splosno znano sej majn si nemorejo privoascit. Lahko bi tvegali pa dali vsaj na 1.5Mbit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hux ()

C00PER ::

bi bilo zelo fajn ja....ampak dobro...tut 1 mbit je krneki v primerjavi z bugih 256kbit kaj mamo zdaj......s tem se pa že da živet ...

Zdaj bo samo še čas prinesel svoje....KDAJ ?!?!??! :)
ANd On The Last Day God Created.....SOUND !

Kekec ::

Mene pa znaima kake pogoje morem izpolnjevat da dobim lahko dostop preko arnesovega omrežja, trenutno imam navadnega preko kabelskega modema, ne najdem pa kaj več informacij kako bi se lahko jaz tako kot nekateri priklopu preko arnesove vstopne točke?

chucki ::

www.arnes.si pa ti vse pise!
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

Kekec ::

Ok, bom pa tako vprašal, glede nato da imam ddostop preko KKS neta preko kabelskega modema in dobim dovoljenje preko Arnesa, kaj naredim pol pokličem na kks in rečem da so mi odobril dostop in bom spet dobil kako novo škatlo al gre to kr preko že moje obstoječe povezave in samo oni tam pri sem spremenijo???
tnx!

Hux ::

Nerabis dobene druga skatle. Ce mas ze dailup arnes se rabis samo odobren fixni IP od njih ki ga neses pol na KKS in bo delalo.
Btw. ne priporocam arnesa ce nisi student al pa ti mama uciteljica. Vkratkem bo uved download limit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hux ()

CaqKa ::

kaj upload bo tud 4x ? :)

AlienGT ::

A kdo ve, če bo tudi LJ-kabel kaj dvignil prenose?

Kekec ::

Tole me še zanima,
že cela 2 dni se matram da bi usposobu ftp server pa po možnosti še web server, uporabljam kar MS IIS amapk ko se probam povezat, mi ne uspe, kao da ne obstaja, ima kdo kakšno idejo, kaj me zafrkava??
Aja imam pa XP-je?
tnx

teac ::

Zdaj če maš internet preko KKS-a (tisti njihov paket pač), potem imaš vse porte do 1024 zaprte. Zato ti ftp ne dela (ker mislim da dela na 80 portu).
probaj spremeni port na višjego kot 1024.

Gandalfar ::

teac: FTP port je 21 ... http je pa 80 .. tko btw da ne bos krive vere siril ;)

Kekec ::

a tnx, mater pol še web serverja ne morem postavit ki bi delu na standardnem portu 80!

Gandalfar ::

kekec: moja.domena.com:8080 ... :/

ali pa ce si zrihtas nekje neko redirekcijo

teac ::

Gandalfar:

Saj sem rekel, da se mi zdi, da FTP dela na 80 portu (ker tega se nekak ne morem zapomnit, da dela ftp na 21, http pa na 80).:8)

AlienGT ::

Ja porti so naslednji:
21 - za FTP
80 - za www
110 - za pop3/smtp

kronik ::

Namig 1: Vsi arnesovi uporabniki z 64kbit dobijo 256kbit. C'ya

BendeR ::

Mi lahko kdo pove če misli siol tudi dvignit?
Zdaj mam 256kb/s.
:=)

fRiK0 ::

A arnes študentom ne bo omejil glede na promet?
Hvala

LP Tadej

kronik ::

SiOl? Kolk vem ze mate zdavnej vsi 1Mbit. Oz 2.

Gandalfar ::

kronik: to velja _samo_ za adsl uporabnike..

cyber ::

No in zdaj ste dočakali nove spremembe na KKS, kako se vam zdijo nove ponudbe in ceniki pa čist na novo narejena stran ???

Soprano ::

Ste videli Speed Meter? CARSKO!!!
Tako stvar iščem že 1 leto, kratek in uporaben proggi za merjenje hitrosti >:D

Drugače pa - končno! Way to go KKS :D

Soprano

netmaniac ::

končno, lahko samo rečem. zaj pa samo da vidimo, kdaj nas bodo vklopli, po moje bodo mene 7. novembra ob 23:59:59, hehe.
net rulez!!!

zzzz ::

Mene pa zdaj zanima, ali bo omejitev downloada na Arnesu veljala samo za dijake in učence, ali tudi za študente?

netmaniac ::

mi alhko kdo pove, kako se spremeni paket na kks-online. rad bi namreč imel paket galileo plus (1 mbit). kaj je potrebno storiti? verjetno samo email ali klic ne zadostuje, ali pač?
net rulez!!!

frudi ::

netmaniac, jaz sem jim ravnokar poslal e-mail s prošnjo, da me preklopijo na galileo plus... zdaj bom pa vido, kaj bodo rekli :). verjetno se pa da kr preko e-maila zmenit.

ko se pa enkrat zjasni, kako bo z omejitvijo prometa preko arnesa, pa grem na arnes 400 ali 500 :D (če ne bo omejitve seveda, vsaj za študente).
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: frudi ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

KKS > Triera > UPC > Telemach (strani: 1 2 3 4358 359 360 361 )

Oddelek: Omrežja in internet
180092602859 (2814) yoco
»

Pomoč! ADSL vs CABL!!! (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
515287 (4384) darkolord
»

Triera in arnes zelo zelo počasi

Oddelek: Omrežja in internet
262499 (1783) PrimozR
»

Slab ping - What to do?

Oddelek: Omrežja in internet
232354 (1955) KoReNJe
»

ADSL iz 512/128 na 1024/128 (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Omrežja in internet
60734264 (17346) RedOS

Več podobnih tem