» »

Kateri TV za starša?

Kateri TV za starša?

biohazzard ::

Živjo,

prosim za kakšen predlog za nakup novega TV-ja za starša. Po nevem koliko prebranih temah in obiskih trgovin se še sedaj ne znam odločiti.
Cena nekje do cca 700€.
Razdalja do TV-ja je cca 2,6 - 2,7m.
Gledalo se bo skoraj izključno samo kabelsko (Skyline šiška).
Pomembno jima je le to da bo čim boljša slika, je potem boljši nakup plazma ali LCD, HD ready ali Full HD?

Najlepša hvala.

T-h-o-r ::

ja kupi enega mpeg 4, ker letos bo v slo. samo še ta signal
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

biohazzard ::

Ok dobro to že vem da mora biti mpeg-4, morda še kakšen konkreten predlog glede na zgoraj omenjene omejitve in namen ;)?

flood ::

za sd signal bo najboljša hd-ready plazma ampak to prinese potem slabšo sliko pri drugih formatih hd

LapD ::

Nevem zakaj bi kupil novo televijo in razmišljal o hd ready (1024*768) plazmah. Kupi en soliden lcd, pri tej razdalji je 40/42 inčev minimum, konkretno poglej za LG 42LH4000, PHILIPS 42PFL5604 ali Samsung LE-40B650 (par evrov nad budžetom).
web&motion designer

biohazzard ::

Ok se pravi trenutno z SD signalom je HD ready dovolj, kdaj pa naj bi bil pri nas full HD signal? Pa je z full HD TV-jem opazno slabša slika na SD signalu kot z HD ready TV-jem?
Gledala sem Panasonicove plazme X (HD ready) ali pa S serije (Full HD). Bi bil to dober nakup? Ali je boljši kakšen LCD (tu se mi manj sanja katerega se splača nabaviti)? Je kaj drugače če se nameravata starša enkrat v prihodnosti priklopit na IPTV optiko od T-2? Ker ne bosta čez 2 leti spet kupovala novega TV-ja.

Hvala vsem.

lebang1 ::

Ne vem zakaj naj bi bil pri tej razdalji minimum 40inch, jaz imam podobno razdaljo in sem prav zadovoljen z svojim televizorjem LG 32LH4900 ki ima diagonalo 32inch.
obstaja tudi kalkulator za izračun najbolše diagonale, in pri tvoji razdalji je to 37":
http://www.dtvcity.com/lcdtv/lcdscreens...
Jaz bi vzel kar full hd.

Spajky ::

Mislim, da bi bila tvoja starša zadovoljna tudi z brezhibnim rabljenim CRT, preglej nazaj je v oglasih tle blo že par solidnih flat 100Hz pod 200€, pa se še malo za ceno pogajat :8)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

techfreak :) ::

Spajky je izjavil:

Mislim, da bi bila tvoja starša zadovoljna tudi z brezhibnim rabljenim CRT, preglej nazaj je v oglasih tle blo že par solidnih flat 100Hz pod 200€, pa se še malo za ceno pogajat :8)

Zakaj pa 20 let (in še več) staro tehnologijo, če je nova boljša?

Zheegec ::

Vzemi najcenejšo MPEG4 plazmo in zadeva je rešena. Slika bo boljša kot pri LCD TVju, HD ready je pa čisto dovolj za SD signal in mogoče kakšen HD kanal v bližnji prihodnosti.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

alien08 ::

Jaz ti priporočam, da vzameš Samsung LE40B550.

T-h-o-r ::

nehite s plazmami, ki smrdijo
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Zheegec ::

T-h-o-r je izjavil:

nehite s plazmami, ki smrdijo

Zakaj že? Poglej si sliko - vsekakor boljša. Pa seveda tudi BISTVENO boljši vidni kot. Rabiš še kaj drugega? Aja, ni full-hd :) res pomembno...
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

sthep ::

Zheegec je izjavil:

T-h-o-r je izjavil:

nehite s plazmami, ki smrdijo

Zakaj že? Poglej si sliko - vsekakor boljša. Pa seveda tudi BISTVENO boljši vidni kot. Rabiš še kaj drugega? Aja, ni full-hd :) res pomembno...



Pismo no, pa ti si smešen. Kakšen vidni kot, a boš gledal televizijo pod kotom 179° al kaj. Plus to, da pri novejših lcd televizijah to sploh ni več problem. Ne kvasit takih bedarij.

Opkow ::

Ko sva s kolegico kupovala nov TV v BB-ju, sva ugotovila, da ima LG 42PQ3000 PLAZMA TV na kabelski lepso sliko napram Full HD LCD-jem, ki so se drazji.

Zheegec ::

sthep - pojdi si nekam pogledati razliko med plazmo pa LCD, pa potem govori dalje. Slika je boljša pri plazmi, sploh pa pri SD signalu. Kaj še rabiš več?
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

vlado1 ::

če maš možnost skočit čez mejo(A) vzami TOSHIBO AL GRUNDIG
pa če starši niso dobri v tehniki glej da bo imelo čim majn funkcij in lepo sliko
KOLKO GNARA TOLKO MUZIKE

Spajky ::

@ DejanL15 : ... Zakaj pa 20 let (in še več) staro tehnologijo, če je nova boljša? ...
Kdo to pravi, da je boljša , reklame, trgovci, papež ? >:D
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Lonsarg ::

Ah kakih 700 EUR. Kaj takega bo več kot dovolj:
http://www.mimovrste.com/artikel/135014...

Za tak mejhn denar kot se kej tazgale dobi se enostavno ne splača kej manšega ali slabšega. Ker tistih par EUR, ki bi jih prdobu za veliko manšo televizijo. Resolucija slabša kot 1080p pa pri 42" ne obstaja več. Aja no plazme so še tko v k..., ampak k sreči se jih bo v roku par let nehalo prodajati.

dela ::

Še en glas za rabljen CRT, če gre za analogno kabelsko. Sem za novo tehnologijo, če je smiselna in daje boljše rezultate - na analogni kabelski pač ni tako.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Plazma ali LCD televizor? (strani: 1 2 3 4151 152 153 154 )

Oddelek: Kaj kupiti
76961178037 (402408) antonija
»

Kateri 32" LCD TV?

Oddelek: Kaj kupiti
303396 (2067) Mr_Globus
»

LCD za dnevno sobo (2,5m oddaljenost) do 600€ (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5333115 (29923) nendzi
»

Full HD TV (strani: 1 2 3 416 17 18 19 )

Oddelek: Zvok in slika
942117394 (34381) Kovalchuk
»

HD TV za SD IP TV?

Oddelek: Kaj kupiti
293410 (2855) gregor

Več podobnih tem