» »

HD TV za SD IP TV?

HD TV za SD IP TV?

gregor ::

Dober dan

Na tv-ju bom gledal izkjučno T2 IPTV (SD kanale). Oddaljenost cca 2,5-3 metre.
Sedaj pa sem v dilemi. Ali naj nabavim FULL HD TV ali pa je za SD signal HD READY čisto dovolj.

Torej kaj pravite na ta model:
http://hdtelevizija.com/2010/03/15/rece...
Bo ok?

Sicer pa je limit cca 800-900 eur. Je morda bolje vzet full hd model p42g20 oz kakšen drug lcd, plazmo v tem cenovnem razredu.

Hvala
LP

Yoni ::

FullHD je nesmisel kupovat. Če boš gledal to kar si napisal, potem je panasonic x20 odlična izbira, če pa nujno rabiš AR filter, pa probaj kje poiskat še kako x10. Na obeh modelih iz 2,5m tudi nikakor ne boš opazil, da ni FullHD.
Če te bo pa kdaj zamikalo, da bi pogledal kak 720p ali 1080p bo slika izgledala vrhunsko.

Na LCD-je pozabi, če boš gledal SD signal...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Yoni ()

KoMar- ::

HD Ready vsekakor. Pa najraje plazmo - jaz sem za staro mamo ravno kupil Panasonic TX-P42X20E in je super. Sam imam zase 46'' Full HD LCD in če sedim dlje kot 2 metra stran, ne morem več rečt, da razločim vse piksle :P

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KoMar- ()

kixs ::

Ce bi razlocil piksle, bi pomenilo, da si orenk preblizu!

KoMar- ::

Z "razločit piksle" nisem mislil razločit RGB subpiksle :P

gregor ::

hvala,
Za kaj je pomeben ar filter?

Cena za x25 model je tukaj 540 eur:
http://www.mediamarket.si/ads/tv_spreje...
Se dobi še kje ceneje?

Predvidevam, da je x25 model isti kot x20, le da je za nemško tržišče (morda razlika v tunerjih). Če se motim me popravite.

Se mi splača dat 300+ eur več za full hd? Pridobim veliko na kvaliteti slike (ne mislim v resoluciji ampak barve, kontrast, črna...)

LP

kixs ::

KoMar- je izjavil:

Z "razločit piksle" nisem mislil razločit RGB subpiksle :P


Js tudi ne.

Piksel je osnovi del ze sestavljenih podpikslov in ce razlocis to, pomeni, da sedis zelo preblizu.

lp

KoMar- ::

Se mi splača dat 300+ eur več za full hd? Pridobim veliko na kvaliteti slike (ne mislim v resoluciji ampak barve, kontrast, črna...)

Ne splača se.

cekr ::

Ti kar kupi HDfull. Nimaš kaj izgubit. Vse ostalo je že stara roba, ki se valja po skladiščih.
Pa še: nikoli ne veš, kdaj ti bo prišlo prav HDfull. Trenutno se mogoče tolažiš s SD, enkrat v prihodnosti boš pa rad vseeno pogledal kakšno čisto sliko in ti bo žal, da si tu poslušal nekatere, ki mislijo, da imajo v svoji omari oh in sploh model.
Finančno si pa tudi toliko zakoličil, da ne razmišljaj o ostankih.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Yoni ::

gregor je izjavil:

hvala,
Za kaj je pomeben ar filter?

Cena za x25 model je tukaj 540 eur:
http://www.mediamarket.si/ads/tv_spreje...
Se dobi še kje ceneje?

Predvidevam, da je x25 model isti kot x20, le da je za nemško tržišče (morda razlika v tunerjih). Če se motim me popravite.

Se mi splača dat 300+ eur več za full hd? Pridobim veliko na kvaliteti slike (ne mislim v resoluciji ampak barve, kontrast, črna...)

LP


AR...anti reflective... Zmanjša odsev od zaslona. Vendar pri vstopnih modelih to ni nek high-tech filter, tako da se da živet tudi brez njega. Zanimivo, da ljudi dolgo cajta ni motil odsev od katodnega TV, zdaj pa jih odsev od plazme kar naenkrat moti, čeprav je manjši kot pri katodni cevi.

cekr ne govori neumnosti. S FullHD bo pridobil nekaj malega, vsekakor pa se ne splača dat 300€ več. S 3m pa sploh ne bo opazil razlike med FullHD in HD ready ergo je nesmisel kupovat FullHD. S takšne razdalje je 1080p slika za videt enaka pa je vseeno ali gledaš na x20 ali pa g20. Pa kar se tiče plazem...več kot pol novih modelov je še vedno HD ready in en FullHD.
In pa če gleda SD signal mu bo HD ready prikazal lepšo sliko kot FullHD (manj matematike more zganjat kar je velik +).

x25 ima evropsko garancijo, ki pri nas mislim da ne velja... Bodi pozoren na to...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Yoni ()

blackbfm ::


Piksel je osnovi del ze sestavljenih podpikslov in ce razlocis to, pomeni, da sedis zelo preblizu.


Če ne razločiš piksla potem praktično ne zaznavaš slike v polni ločljivosti.

gregor ::

ja, mislim da bo kar x25 :), razen če ima kdo kakšen boljši predlog, je morda kakšen lcd za pogledat v tem rangu...?

tv gledam 80% zvečer, tako da odsev ni problematičen, je pa verjetno res ta zgodba prenapihnjena

cekr, saj x25 (x20) je 2010 model, torej se ne valja po skladiščih, je ravnokar prišla ven

glede MM, vem da je "sivi uvoznik", torej je garancija samo pri njemu. Sem že večkrat kupoval pri mm in ni bilo problemov.

LP

gregor ::

Scorpia ::

Glede SD kanalov je v nižjem cenovnem razredu boljše uzeti HD ready. Ker ponavadi nimajo nobenih filtrov itd... in tiste njihove marketinške poteze.
Mi imamo philipsa, polni hd in boljše prikaže SD kanale kot pri sosedovem hd ready plazma. Na tem tv-ju se tudi več kot očitno na 3,5 metre opazi razlika ali je slika 720p ali 1080p. Sam v svoji sobi imam dve leti starejšo serijo lcd-ja iste znamke, pa ni velike razlike ali je 720p ali 1080p, pa še podobna razdalja je. Drugače sta oba bila po 1500 evrov. Tko da je veliko odvisno od tv-ja, kako bo sliko prikazal, tudi če gre za HD. Se najbolje splača iti v trgovino, pa primerjati.
////

Yoni ::

Scorpia je izjavil:

Na tem tv-ju se tudi več kot očitno na 3,5 metre opazi razlika ali je slika 720p ali 1080p.


Kaj to maš 65" al kaj?:))

gregor, če boš kupil x25 ne boš falil, le z garancijo zna bit je*a. LCD-jev v tem rangu niti ne glej, sploh če misliš gledat IPTV, ker je slika katastrofa(videl na lastne oči).

cekr ::

Slika je katastrofa, ker je že vir za nikamor. Če pa vzemaš sliko iz DVB-T, je pa čisto druga pesem. Res da imam TV višjega cenovnega razreda, vendar noben TV ti ne more popravit zmazane slike, ki se nahaja v IPtv ali pa včasih kar na začetku pri POPtv.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

gregor ::

prednost x20 pred g20 je tudi v tem da nima vgrajenih ventilatorjev, torej deluje tišje

neki4 ::

Scorpia je izjavil:

Mi imamo philipsa, polni hd in boljše prikaže SD kanale kot pri sosedovem hd ready plazma.

če hočeš delat kakršnokoli primerjavo, lahko samo tako, da oba tvja postaviš drug ob drugega.

neki4 ::

gregor je izjavil:


Sedaj pa sem v dilemi. Ali naj nabavim FULL HD TV ali pa je za SD signal HD READY čisto dovolj.


Tudi hd ready ima različno ločljivost, ti očitno gledaš 1024X768, imaš tudi 1366x768. Ampak za SD ni važno. Full HD brezveze.

gregor ::

ima morda kdo t-2 iptv na hd tv (ready ali full)?
Kako se obnese t2 na hd tv-jih?

LP

jRk0 ::

T2 iptv na Panasonic plazmi 36" (hd ready) in je slika zlo fajn. sploh, ce ma program wide oddajanje, da ti prestavi na pravi 16:9. pa sploh na plazmi mas kakrsenkoli kot gledanja in je isto :)
You fuck up once, you loose two teeth.

Scorpia ::

krneki03 ne rabim primerjat ker je razlika bila očitna, na dvb-c se sicer na našem lcd-ju malce več opazi slabša kakovost na pop tv in kanal-a (naša kabelska je ves MUX-a spravila v svojo digitalno ponudbo). Drugače ko gledamo šport itd... je slika veliko lepša na oba naša tv-ja. Sam to spet ni prava primerjava, ker naša dva sta bila precej dražja od plazme. Hočem povedat da tudi lcd-ji z polno ločljivostjo znajo prikazat odlično sliko v SD kot jo zna tv z hd ready. Le da so precej dražji.
////

zdravcc ::

@scorpia
niso vse hd ready plazme enake. ker pises kar "hd ready plazma", kot bi rekel: sosed ima dizla in je pocasnejsi kot moj bencinar, torej so bencinarji hitrejsi od dizlov.

http://hdtelevizija.com/2010/03/15/rece...
v strokovnem testu je napisano da ima panasonic X serija eno najboljsih SD slik, recimo boljso od SD slike G serije.

[quote]Rekli bismo koliko je G20 dobar u prikazu HD materijala, toliko je X20 dobar u prikazu SD materijala.

Poboljšan je downscaling 1080p rezolucije, prikaz sjena kao i dubina crne boje, koja je skoro izjednačena s Kuro G8 panelima. Prvenstveno mislimo na 428XD model. X20 je na momente prikazao 0.03cd/m2, zavisno od vrste kalibracije koju smo primjenili, premda ovo ne možemo uzeti za referentan rezultat jer je 0.04cd/m2 nivo crne koji smo dobili poslije kalibracije slike.Odlične performanse![/quote]

gregor ::

ravno zato pa bom kupil x25 :))
sicer ja nakup v planu v maju, morda bo do takrat že na voljo v srebrni barvi, ki se mi bolj dopade...
http://www.panasonic.de/html/de_DE/Prod...

g20 v srebrni:
http://hdtelevizija.com/2010/04/07/rece...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gregor ()

gregor ::

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

gregor ::

kaj za 37" velja enako kot je napisano v testu na hdtelevizija.com za 42" x20
kaj menite? se lahko prenesejo te lastnosti na 37 ekran ali pa ima 37 slabše karakteristike

hvala
lp

zdravcc ::

Isto je, tudi locljivost je ista.

gregor ::

ok, hvala
sodelavec tudi razmišlja o nakupu pa je 42" prevelika, nima dovolj prostora
LP

gregor ::

tako, nakup je sedaj pred vrati

ali je torej za T2 SD IP-TV 42x25 dobra izbira ali je morda že kaj boljšega zunaj

lp

gregor ::

ali morda kdo pozna točno razliko med x25 in x20 ?
predvidevam, da je razlika samo v vgrajenih tunerjih, nisem pa siguren

cena za 37x25 je 500 eur v mm, dobavljiv je tudi v srebrni barvi, prav tako 42"

hvala
LP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

LCD za dnevno sobo (2,5m oddaljenost) do 600€ (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5333115 (29923) nendzi
»

crt televizor, dvb-t in digi.tv: zaslon 4:3 vs. 16:9

Oddelek: Zvok in slika
302626 (2069) Nagi Bator
»

Lcd sony ali plasma panasonic (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Zvok in slika
16973439 (67274) mamomu
»

LCD ali plazma? (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
7733471 (30921) jajcar
»

Panasonic plazma tv tx-p42u10e ali panasonic plazma tv tx-p42s10e

Oddelek: Kaj kupiti
81713 (1569) djensi

Več podobnih tem