» »

nakup novega TV LCD PLAZMA?

nakup novega TV LCD PLAZMA?

turist1 ::

mi lahko predlagate kateri tv naj kupim?? "poceni" kvaliteten; da bo imel vse priključke itd... lahko konkretno :)
plazma lcd? hdmi?? nič ne vem o tem :)

Nagi Bator ::

Kaj bos pa gledal ? TV program (preko cega), divx-e, DVD-je, HD materijal, priklapljal racunalnik, na kaksno daljavo bos gledal... ?

Hardstyle ::

Pa koliko si pripravljen plačat.

turist1 ::

preko cega?? kaj je to? gledal bi TV, a se ne vem kako? nova gradnja hisa, pa bi rad kupil TV preden mi priklopijo internet itd (sedaj ko so popusti)..kavc je od TVja recimo 2metra... mogoče bi kdaj kak DVD, Rad bi da ima TV "vse" oz cimvec prikljuckov, tudi tisto ko bo cez leto dni digitalno vse.... mogoče bi tudi PC kdaj priklopil...
kaj pa vem koliko stane soliden TV?? recimo okoli 500EUR... lahko tudi kaj vec...700EUR?...
hvala

Nagi Bator ::

Preko cega pomeni, ali bos gledal analogni signal z antene ali kabelski, ali bos gledal digitalni kabelski signal, ali morda IPTV (recimo t-2) ?
Skratka kaj bos priklopil kot primarni signal za TV program.
Potem, ce imas namen gledat HD materijal moras razmisljat o tem, da bos potreboval full HDTV. To seveda ne pomeni,
da na recimo "HD ready" tv-ju tega signala ali domacega materijala ne bos mogel gledat, samo nekega smisla to potem nima.
Pravis, sedel bos 2 metra vstran od ekrana. Za moj okus je potem 42" ze prevec, ce ne gre za HD vsebine,
medtem pa bo HD materijal na 2 metra zgledal glih prav fajn. Kakorkoli mene na 2m pri 42" zacne bolet glava, se bo pa ziher nasel nekdo,
ki mu bo tak tv na to daljavo se pemajhen.
Za 500e bos tezko nasel fullHDTV, za 700 pa ze kaksnega 37 colca (tu govorim na pamet).
Zdaj, zelo pomembno je kaj tocno bos priklopil na TV (kaksen signal in kaksne naprave), saj drugace lahko dobis napacen nasvet.
Ce imas namen gledat SD (standard definition) sliko potem je IMO plazma boljsa izbira kot LCD.
Za DVD-je in digitalno kabelsko bo dovolj tudi HDTV ready samo da ima DVB-C sprejemnik. Sam sem se par dni nazaj
odlocal med dvemi plazmami. Imas temo v "zvok in slika" podforumu, morda ti kaj pomaga.

turist1 ::

aha torej mislim da bi rad da ima tv priklop lahko preko cega in IPtv, (najverjetneje preko t2, takoj ko mi potrdijo da je mozen priklop... na amisu so mi sporocili da na moji lokaciji ni mozen priklop TV+internet, le internet..baje sem predalec od centrale in n prostih paric? :/ )
tako da cakam T2 da mi vsaj oni potrdijo.. torej ce imam preko t2 tv to je IPTV? potem bo verjetno to to :)...
aja ce mi pa tud t2 odgovori da ni prostih paric potem mi pa preostane kaj?? na katerega ponudnika se lahko se obrnem? za TV+Internet? lokacija je 10km izven Lj...... v hisi imam koaksilni kabel (pravi oce), ki naj bi bil za kabelsko, a se ne spoznam sem mislil da je kabelska le v centru ljubljane?....imam tudi UTP kabel po hisi povezan, ker mi je kolega rekel da tega potrebujem za IPTV in internet?? sedaj nisem prepričan katerega potrebujem koaksilnega ali UTP? moram pa še telekom poklicati da pride telefonski kabel priklopit, ker sami ga ne moremo...

ok še glede TVja... : HD materijal je kaj??to so le DVDji?? lahko gledam HD materijal POPtv, A kanal, itd??
kaj je bolje HD ready ali fullHDTV??je mozno da ima TV oba prikljucka?
verjetno je bolje Plazma kot LCD??
mogoče kaj takega..tega sem nakljucno izbral, ne vem ali bo kompatibilen ko uvedejo le digitalni sprejem, ki bo po novem cez eno leto?
http://www.bigbang.si/slika/tv-sprejemn...

ne vem kaj je standard definition in raznimi definicijami, sem laik na tem podrocju zato prosim za nasvete, na kaj naj bom pozoren, kaj naj ima vse TV, kaksne priljucke... imel bi pač tv, verjetno preko t2, lahko pa kje drugje ce me oni zavrnejo... DVD player, mogoče kak prikljucek ali kabel da bi lahko PC povezal z njim, a ne vem kaksen prikljucek itd???

skratka sem res laik pa raje vidim da mi nekdo ki se spozna na zadevo svetuje kot pa prodajalec v trgovini, ki pogosto niti ne ve na katerem oddelku so televizije ;)
hvala


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Plazma ali LCD televizor? (strani: 1 2 3 4151 152 153 154 )

Oddelek: Kaj kupiti
76961177109 (401480) antonija
»

Kako velik TV sprejemnik kupiti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
5334117 (29715) popster
»

Full HD TV (strani: 1 2 3 416 17 18 19 )

Oddelek: Zvok in slika
942117370 (34357) Kovalchuk
»

HD TV za SD IP TV?

Oddelek: Kaj kupiti
293406 (2851) gregor

HD ready ali full HD? (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
6114309 (9685) Akssi

Več podobnih tem