» »

HD ready ali full HD?

HD ready ali full HD?

1
2
»

GLAVNI ::

Ne kupuj Sony-a, ker za tak denar, kot ga misliš ti zapravit za TV, ne boš dobil spodobnega TV. Predlagam 32'' LG. So cenejši in ponujajo več. Sony je ekskluziva.

techfreak :) ::

Eni ste res taki strokovnjaki za hd in te zadeve da ne ločite med besedo resolucija in ločljivost.

Bereš angleške strani/članke in potem dobiš besedo resolucija.

Lahko pa greš razliko razlagati spletnim trgovinam.

janezzzz ::

Imam eno vprašanje.Imam tv Sony,ki ni full HD,ampak HD ready.Moj ponudnik je kabelski operater.
Je normalno da mi ne dela NG HD.Je potrebno zato imeti full HD televizor?
l.p.

ZGI ::

ni potrebe po FulHD tvju, pomoje tvoj kabelski operater nudi HD kanale proti plačilu.
Tajiti zmoto, je dvojna zmota.

Tomson ::

Jup. HDReady pomeni točno to. Prebavi vsak HD signal.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

janezzzz ::

tnx

smarty ::

ŽIvjo,

Vidim da ni to kar da greš v trgovino in kupiš TV. Glede na to, da mate precej znanja o tem bi vas kar vprašal kaj predlagate.
Kupit namreč mislim nov LCD, ker imam na novo urejeno stanovanje in je ostal pri starših 94cm LCD. Nov LCD si mislim namontirat na steno ca 1.5m od tal na nosilce. Razdalja od TV-ja kjer bomo sedeli-ležali je ca. od 3,2 do 3,5m. Signal lovim trenutno od kabelskega operaterja v postojni (Studioproteus) ter pogledam kak film na DVD-ju (dvd-rip formate). Ostalo kar je je samo obična kabelska TV in nobenih računalnikov. V naprej pa bi verjetno zamenjal signal na Amis TV.
Torej vas bi lepo vprašal kaj predlagate da bi vzel? Nisem več v tem področju in je veliko novih stvari. Full HD, HD ready, LED, Plazma itd. Ciljam pa nekako pomoje od 42 do 47 col. Za ceno pa ciljam tja okoli 1000 +- par EUr :)

Morde kaj takega? Sony KDL-46w5500

Lp,
martin

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: smarty ()

Akssi ::

Lp

Jaz sem pa v dvomih glede nakupa 22' HD Ready televizorja(s katerim bi se povezal tudi na računalnik) ali 22' Full HD monitorja na katerega bi priključil TV tuner!
Moja postelja je oddaljena kakih 2.5m od police na katerem bi bil monitor oz. televizor. Ne nameravam kaj preveč zapravit (do 350EUR), saj je to manjša soba, ne potrebujem ˝orjaka˝.

Torej kaj bolj predlagate? HD Ready televizor ali Full HD monitor + Tv tuner? Jaz sem bolj na strani HD Ready televizorja, saj se na taki oddaljenosti (2.5m) ne bi poznala razlika, to glede Tv tunerja mi je pa malo komplicirano, pa vprašanje če bi delovalo na mojem cca 3 leta starem računalniku.

M.

Lonsarg ::

Lej, če boš gor tudi povezal računalnik, potem bo čisto prav prišel Full HD. Itak pa če bi mal pogledal po netu bi videl da se v 99% prodajajo itak samo še Full HD, HD Ready ne obstaja več. Saj kar se LCD televizorjev tiče. Pri Monitorjih je pa pri velikostih nad 22" tudi podobno.

Tak da vprašanje je samo monitor+tuner ali tak z vgrajenim, HD Ready nimaš kaj gledat. in glede na to, da so ločeni Tunerji 80EUR+ je cenovno bolj ugodno kupit tazga, ki ima sprejemnik že notri, ker stanejo praktično enako, kot tisti brez.

Jaz bi si tega omislil, za tvoje potrebe, pač najcenejši, ki ima Full HD. pa lepo 26", to je ravno prav še za računalnik, brez veze manjše, oziroma če hočeš mal pršarat maš 22" za 70 EUR manj.
http://www.mimovrste.com/artikel/135015...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Akssi ::

Televizor bi po potrebi priklopil na računalnik (gledanje filmov), ne bi bi bil stalno priklopljen...
Kupil bi pa največ 22', saj mi večji ne rabi....in kot sem rekel ne nameravam zapraviti veliko denarja!
Na spletu pa nisem zasledil 22' Full HD televizorjev :O...
Ja tale je zanimiv, mogoče malo predrag zame, saj sem ravnokar kupil en večji LCD televizor za dnevno sobo....tako da!
Kot sem rekel, 22' je taman :))

Nisem pa še slišal za te monitorje, ki imajo vgrajen tuner, zanimivo...

Lonsarg ::

No monitor z vgrajenim tunerjem je mišljeno TV ane:) Kaj da ga ni Full HD 22":
http://www.mimovrste.com/artikel/135015...

Sicer pa je tako, da pri velikosti 22" boš ceneje prišel skozi z monitorjem + tunerjem posebi. Ker so že od 120EUR naprej FUll HD 22" monitorji, pol pa samo še tuner za 80EUR zraven. Pa ti ni treba dati dosti več od 200EUR.

Akssi ::

Opa, ta 22' Full HD je pa mikaven :D Sicer se ne spoznam toliko, vendar mislim da je v redu. Je tako?

Ja to sem videl, cene in to. Samo je problem da je moj laptop star približno 3 leta in ne vem če bi vse brez problema delovalo :| inštalacija itd.......vidim da imaju drugi tudi ob dosti boljšem računalniku težave!

Zdaj me najbolj mika tale 22' Full HD....Res, nisem vedel da obstaja Full HD tudi za 22' televizor...
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

LCD za dnevno sobo (2,5m oddaljenost) do 600€ (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5333090 (29898) nendzi
»

37" Full HD ali HD Ready (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
6922273 (20178) Yoni
»

Kateri TV za starša?

Oddelek: Kaj kupiti
192810 (2482) dela
»

Zakaj kupiti/ne kupiti ta plazma TV (LG 42PQ6000) ?

Oddelek: Zvok in slika
203906 (3352) bosko1982
»

HD TV

Oddelek: Zvok in slika
373708 (3029) LexLuthor

Več podobnih tem