» »

HD ready ali full HD?

HD ready ali full HD?

«
1
2

Scrat ::

Načrtujem nakup novega LCD televizorja in me zanima koliko bolj se splača nabavit tv z full HD v primerjavi z HD ready?
Iščem nekaj v cenovnem razredu okrog 500€, odločam pa se med 26"(koliko sem gledal po neku tu ni full HDjev) in 32". Ker nimam pretirano velike sobe bolj strmim k 26" pri katerim pa bi moral izbrat HD rdy.
Kolikor sem bral po netu lahko TV program, ki ni visoke ločljivosti, izgleda slabše na full HD televizorjih pri čemer bi dejansko nakup HD ready televizorja morda boljša izbira?
Če mi lahko kdo poda svoje izkušnje razlike tv slike med HD ready in full HD (predvsem me zanima ali je velika razlika pri TV programih) ter nasvet kako naj se odločim dobi burek po pošti:P Pa hvala za nasvete že vnaprej:)
  • zaklenil: KoMar- ()

Highlag ::

Fino bi bilo če bi še napisal kaj misliš gledat... DVD, TV, Blueray ...??
Never trust a computer you can't throw out a window

mtosev ::

Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Scrat ::

ah sem mislo da sem napiso pa mi je očitno padlo iz glave...
V glavnem mislim gledat TV

KoMar- ::

Na TVju pod 42'' (nekateri pravijo celo 46'') ne boš ločil razlike med 1920x1080 in 1366x768, ker bodo piksli premajhni. Zato je edin smiseln nakup HD Ready.

podtalje ::

Tudi jaz se pridružujem temu mnenju.
Na 32" velikosti in če boš večinoma gledal TV, potem je HD ready več kot dovolj.

Scrat ::

Kaj pravite na tale Sony? http://www.mimovrste.com/artikel/135010...
Ima mogoče kdo kak drug/boljši predlog?

ginekolog ::

Predlagam, da vzameš 32 palcev minimalno.
Divers do it deeper.

gremo ::

Kot je rekel Highlag, daj povej kaj bo tvoj vir slike?
DVD,Blu-ray, racunalnik?
kdo je tvoj TV provider? Siol(T2), kabelska, totalTV?

povej kaksen TV si imel prej (diagonala), pol pa se naprej

Okapi ::

27" LG fullHD za 380 €.



http://www.e-misija.si/monitorji-tv/lcd...

O.

Okapi ::

Na TVju pod 42'' (nekateri pravijo celo 46'') ne boš ločil razlike med 1920x1080 in 1366x768, ker bodo piksli premajhni.

To seveda ni res. Vse je odvisno od razdalje. Če gledaš s 5 m, razlike res ne boš videl, če pa gledaš z 1,5, boš razliko videl tudi na 27".

O.

Highlag ::

Razlika bo res velika med HD in HD ready če gleda TV signal. :|
Glede na količino HD signalov pa sploh. Samo za TV signal se ne splača kupovat HD ready. Pomembneje je da ti ne uturijo TV-ja, ki nima MPEG4 dekoderja.
Never trust a computer you can't throw out a window

Wox ::


V glavnem mislim gledat TV


Tole je optimalna izbira za te potrebe.
Commodore 64

Scrat ::

Kot sem že prej napisal mislim gledat predvsem tv programe in ne dvdje al blue-ray. Moj ponudnik pa je T-2.

Vem da moram gledat za mpeg 4 zaradi unikinitve analognega signala v bližnji prihodnosti, zanima me le al naj res grem na full HD al mi bo HD ready zadost.

Kot sem napisal v prvem postu imam razmeroma malo sobo zato tv-ja ne bom gledal z neke velka razdalje, gre tam za 2-3m.

Še enkrat hvala za nasvete:)

Okapi ::

Vem da moram gledat za mpeg 4 zaradi unikinitve analognega signala
Sploh ni res. To bi te moralo zanimati samo, če imaš na strehi lastno tv-anteno, dokler pa tv dobivaš po kablu od t2 ali kogarkoli drugega, te ukinitev analognega signala sploh ne briga. Je niti opazil ne boš, ne glede na to, kakšen televizor imaš.

Zanima pa te lahko, ali ima tv dvb-c sprejemnik, če se boš nekoč odločil, da boš namesto iptv preklopil na ponudnika digitalne kabelske tv. Sicer tudi to ni nujno potrebno, ker v vsakem primeru lahko dobiš ustrezen sprejemnik od kablaša, je pa bolj praktično in pogosto je tudi slika boljša, če je sprejemnik dbv-c v televizorju.

O.

cekr ::

Če se danes odločaš za nakup, ne poslušaj nikogar, ki pravi, da ni potreben dekoder z MPEG4. Vprašaj se: kaj pa če crkne kabelska, IPTV? Kar se zelo rado zgodi. Enostavno je fajn, da imaš neko redundanco. Drugo je HDTVfull. Danes so več ali manj vsi aparati, ki so nekaj vredni, že s HDTVfull. Vse ostalo so okrnjene ali stare različice, ki so na policam samo še zato, ker se jih še niso znebili. Raje daj kakšen Ojro več, kot pa da kupuješ staro robo.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Okapi ::

Vprašaj se: kaj pa če crkne kabelska, IPTV? Kar se zelo rado zgodi. Enostavno je fajn, da imaš neko redundanco.
Saj se hecaš, ne?

O.

KoMar- ::

Na TVju pod 42'' (nekateri pravijo celo 46'') ne boš ločil razlike med 1920x1080 in 1366x768, ker bodo piksli premajhni.

To seveda ni res. Vse je odvisno od razdalje. Če gledaš s 5 m, razlike res ne boš videl, če pa gledaš z 1,5, boš razliko videl tudi na 27".

O.

Če govorimo o TVju in ne o monitorju, potem redkokdo gleda iz razdalje 1,5 metra, ampak prej iz 3 - 4. Tako da je moj komentar povsem na mestu. Za monitor pa jasno, da imaš lahko manjšega in tudi s 1920 x 1200, če hočeš...

AapocalypseE ::

Malo si bom sposodo temo.
Tudi sam načrtujem nakup LCD TV in se ne morem odločit.

TV bom gledal iz 4ih metrov. Gor bo priključena analogna satelitska, PC ( samo za filme in kakšno igro ) in Xbox 360 ( samo igre :) ).

Odločam pa se med naslednjimi:

LG 32LH2000 HD Ready 390,00 € http://www.mimovrste.com/artikel/135013...

LG 32LH3000 Full HD 477,71 € http://www.mimovrste.com/artikel/135013...

LG 37LH2000 HD Ready 569,29 € http://www.mimovrste.com/artikel/135013...

LG 37LH3000 Full HD 598,99 € http://www.mimovrste.com/artikel/135013...

390 ali 569,29 € za HD Ready je kar konkretna razlika v ceni in nevem, če je vredno za tistih 12cm glede na to, da bom gledal samo iz 4ih metrov zadevo. Ali je vseeno vredno dat toliko več?

Kaj bi blo najbolj primerno?

Zgodovina sprememb…

Okapi ::

32" se ti sigurno ne splača vzeti Full HD, razen če ga boš gledal kot monitor na mizi pred seboj. Sicer je pa tako - v dobrih starih časih smo s 4 m gledali 28" tv, pa se ni nihče pritoževal, danes pa si kupiš največji tv, kar si ga lahko privoščiš;)

O.

AapocalypseE ::

Ne, za gledanje pred menoj, bom še naprej mel 22ko. Ta LCD TV bo gledan vedno iz 4m.

Torej Full HD odpade?

32" za 390 € ali 37" za 570 € hmm... :|

Zgodovina sprememb…

Okapi ::

Torej Full HD odpade?
Ja. S 4 m bi si moral privoščit vsaj 42", drugače ne bo pravega učinka.

O.

AapocalypseE ::

Vsaj 42" ? Ti ser*eš denar, da maš take komentare?

Okapi ::

Malo lepše se izražaj. Ti sprašuješ, a se splača imeti full HD, če nimaš dovolj denarja zanj, je to tvoj problem, ni potrebno zmerjat.

O.

KoMar- ::

Iz 4 metrov pomoje pod 52'' nimaš kaj s Full HD. Tukaj ne gre za to, da bi bili snobi ali sr**ci denarja, gre za enostavne zakone fizike. Jaz svojo 46''ko gledam iz 2 metrov in so piksli že komaj razločni... štekaš? Človeško oko ima omejitve.

Sicer mi pa ni treba vrejet na besedo, lahko si sam izračunaš: http://www.dtvcity.com/lcdtv/lcdscreens...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KoMar- ()

Okapi ::

in so piksli že komaj razločni...
Hvala bogu, saj če jih vidiš, je grdo. Ni pa vse tako preprosto, glede teh oddaljenosti. Marsikdo pozablja, da interpolacija (ko mora tv video s 1080p prilagoditi svoji nižji ločljivosti) kakovost nekoliko poslabša. Skratka, interpolirana slika 1080p na hd ready je nekoliko slabša, kot bi bila, če bi bila ločljivost videa prilagojena ločljivosti zaslona. Tako da IMHO je 42" za Full HD, tudi če se gleda s 4 m, že smiseln. Mimogrede - razlika se še bolj pozna pri gledanju fotk, ker pri videu je zaradi premikanja nemogoče res ločiti najmanjše podrobnosti v ostrini.

O.

KoMar- ::

Dobro, stvari res niso črnobele. No, pa z razločnostjo pikslov sem mislil, da na taki razdalji že težko zaznam razliko med detajli 1080p in 720p filma. Ampak 4 metre je zelo velika razdalja za 37'' Full HD, tukaj pa ni dvoma.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KoMar- ()

roCkY ::

kot sem že nekajkrat napisal v forumu:

Nakup 720p je metanje denarja stran če bo na njem PC ali se bo v prihodnosti gledal 1080i/p signal. To se skoraj zagotovo bo. Seveda na primerni razdalji.
720p je dovolj za dnevnik (če se to sploh še gleda) in kako žajfnico pogledat.

Za gledanje 1080p ekrana je razdalja večja kot diagonala*1.6 predaleč. Optimalno diagonala*1,4. Skratka za nad dobra 2 m razdalje FHD s tega stališča ni smiselen. Bo treba prostore prilagoditi fiziki in biologiji očesa oz. zaznavanja in se presesti na primerno razdaljo...
Če komu ustreza 4-5m za 46"-52" naj se za par dni preseli na optimalno razdaljo in gleda primerne (optimalno upscalene DVD, HD) vire. Sem prepričan, da se odmaknil ne bo več.

Sicer pa kakor komu paše. Nekajkrat sem si že rekel, da na to temo ne napišem nič več, saj se vsevprek nonstop ponavlja... Skratka moja izkušnja z 720p, ki sedaj v glavnem sameva ni bila ravno poceni saj na njem nisem zdržal niti leto s tem da je bil ob strani še 19" monitor. Od nakupa 46" FHD pa bo kmalu minilo 2 leti...

Okapi ::

Ampak 4 metre je zelo velika razdalja za 37'' Full HD, tukaj pa ni dvoma.
Seveda, zato pa sem napisal vsaj 42" - vsaj pomeni najmanj, več je še bolje, manj pa odpade:P

O.

Okapi ::

Skratka moja izkušnja z 720p, ki sedaj v glavnem sameva ni bila ravno poceni saj na njem nisem zdržal niti leto
In kaj je pravzaprav tako zelo narobe s 720p? Kakšna je razlika med 720p in 1080p dobro vem (na 200" platnu se s 4 m razločno vidi8-)). Užitek pri gledanju 720p ni toliko manjši, da bi zaradi tega moral delati kakšno posebno dramo. Če moraš šparati, je dobra hd ready plazma IMHO boljši nakup od poceni full HD LCD-ja, ne glede na velikost.

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

AapocalypseE ::

Okapi, oprosti, če sem te užalo, ampak se tukaj pogovarjate o 46"-52" LCDjih kot da stanejo isto kot kilo kruha.

Torej, če bom gledal iz 4ih metrov se mi najbolj splača HD Ready?

Zdaj samo vprašanje ali 32" 390 € ali 37" 570 €... 180 € razlike

Aja potem pa je še 42" za 640 €... heh

Zgodovina sprememb…

TOP ::

Ja če boš gledal iz 4m potle z 32 bo velika kriza.Za podnapise boš rabil dalnogled:D,čeprav zdej verjetno maš zelo dobro dioptrijo se boš namučil,rajši pojdi v trgovino in probaj.Jaz z 4m gledam 40 col in je fantastično.Če nimaš denarja rajši še mal našparaj,ker če ne boš razočaran.Pa če se le da vzem kaj drugega kot LG mam zelo slabe izkušnje.

Tomson ::

Sam imam 42" HDReady na 2.8m

Pri slabem SD signalu je slika še ok, lepša bi bila na 37". Pri dobrem SD signalu je slika že super.
Pri HD vsebinah pa se ne bi pritoževal nad 50". :-)

FHD na 4m ... Pod 50" popolnoma nesmiseln nakup, če govorimo o vidni razliki med 720p in 1080p signalom.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

AapocalypseE ::

Sem se odločo za LG 37LH3000 Full HD.

Treba it s časom in zato Full HD. Tudi, ko bom enkrat prodajal zadevo bom prej in lažje prodal Full HD kot pa navadno HD Ready.

Zgodovina sprememb…

KoMar- ::

To je pa res. Pa malo bližje se usedeš, pa lahko probaš tudi 1080p BluRay rip-e gledat ;-P

__Devil__ ::

je 3.5m dovolj da si oddaljen na 24" wide monitorju z full HD?

Okapi ::

Premalo, moraš vsaj s šestih metrov gledat.

O.

AapocalypseE ::

Nekaj me samo zanima. Če mam film, ki je posnet na 720x304, bo slika lepša na HD Ready kot pa na Full HD ali ne?

cekr ::

Je čisto odvisno od firme oz. modela. Bolj boš šparal, manj boš dobil.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Tomson ::

Po mojih izkušnjah, na Panasonic plazmah, bo pri vsakem SD signalu (se pravi tudi 720x304) slika lepša na HD ready kot FHD panelu.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Okapi ::

Če mam film, ki je posnet na 720x304, bo slika lepša na HD Ready kot pa na Full HD ali ne?
Odvisno kako dobro televizor dela upscale. Philipsi s Perfect Pixel HD Engine to recimo počno odlično in je na fullHD slika vsaj enako dobra ali boljša kot na kateremkoli HDready zaslonu.

O.

roCkY ::

Najbolj važno je kaj v sam TV pride. S PC nikakor ne spravim skup slike kot jo iz povprečnega DVD naredi PS3. Oba priklopljena na HDMI pri 50Hz. TV Sony serija 3 W model.

Okapi ::

Če imaš na tv priključen vir prek HDMI, dela upscale v enem primeru PC (kombinacija driverjev, kodekov, grafične kartice in še česa), v drugem pa PS3. In prav lahko, da PS3 to dela bolje kot PC. Poskusi enkrat PC-ju zmanjšati ločljivost na ločljivost videa. Potem PC ne bo delal upscala, ampak televizor, da bo manjšo ločljivost, ki pride na vhod HDMI, prilagodil ločljivosti zaslona.

O.

roCkY ::

Vse te vaje so že večkrat skozi.
Skratka s PS3 dosežem najboljši upscaling, sledi PC najslabši občutek pri sliki je, ko razteguje TV...

AapocalypseE ::

Sej sem napisal že zgoraj, da sem se odločo za LG 37LH3000 Full HD in nevem kako dober upscale ima. Gor bo priključen PC preko HDMI.

Zgodovina sprememb…

rzidar1 ::

mi2 sva imela doma 32' lcd zaslon. gledala sva na razdalji 2,6m. hitro sva ugotovila, da je to absolutno premali tv. "hvala bogu" je čez 1 dan crknu in zdaj izbirava novega. tudi midva sva potem razmišljala o 37', vendar sva se že odločila, da bova vzela 42'.
je samo še vprašanje firme in modela.
Lp
Rosvita Zidar - RoZi

KlemenR91 ::

Jz ti priporočam tale TV(LG lh4010). Po karakteristikah je odličen. Ti pa priporočam da ga kupi v avstrijski trgovini electronic4you(http://electronic4you.at/). Nam najbližja se nahaj v Celovcu, prodajajo pa ta TV za 470€. Mi ga mamo na morju in smo ga šli tut iskat v Celovc in lohka rečem da je slika odlična.
http://www.kwon.si/product_info.php?pro...

LP

damjan11 ::

No na 4 metre daljave je 42"prava izbira... prej smo gledali tv 72cm ko pa sem prinesu plazmo 42" se mi je zdela OGROMNA.
Ampak po parih dnevih se navadiš na velikost in povem, da je SUPER in mi ni žal nakupa tako velikega "TV"ja. Ponudnik signala pa je T-2 in slika je naravnost fantastična.

tabla ::

FULL HD = 1920x1080 RESOLUCIJA
HD READY POMEN DA TV NE PODPIRA FULL HD torej 1080p ampak recimo je nrjen za prbližno 1366x768. Torej če želite gledat filme v 720p potem je hd ready vredu.

blackbfm ::

Eni ste res taki strokovnjaki za hd in te zadeve da ne ločite med besedo resolucija in ločljivost.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

LCD za dnevno sobo (2,5m oddaljenost) do 600€ (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5333089 (29897) nendzi
»

37" Full HD ali HD Ready (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
6922273 (20178) Yoni
»

Kateri TV za starša?

Oddelek: Kaj kupiti
192810 (2482) dela
»

Zakaj kupiti/ne kupiti ta plazma TV (LG 42PQ6000) ?

Oddelek: Zvok in slika
203904 (3350) bosko1982
»

HD TV

Oddelek: Zvok in slika
373708 (3029) LexLuthor

Več podobnih tem