» »

Janša - revolucionar?

Janša - revolucionar?

donfilipo ::

Ma ni rečeno. Najprej to je nekako hvalnica za mačote:))

Lahko je pa imel tudi izredno dober kalkulator v tintari, vedel da vojno stanje lahko dobimo samo s pučem in da marsikomu ni všeč.

In da par trdih udarcev samo pospeši umik? Kaj vem?

Morda je slutil da ima 'okice' na riti in od partije in od malo jna:) in da če bo igral Locota, prej bo 'deal' padel. Težko je zdaj biti pameten.

Če bi JNA dobila en mali info, da so pokakani, ne bi bilo tako hitro konec spet ne, ker bi svoje dosegli. Ustrahovati.
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: donfilipo ()

bosmla ::

Bejz no saj se jim (JNA - Srbom) je slo samo da v miru odpeljejo vso orozje na jug - in so tudi ga.

donfilipo ::

Ne vsem. Večini? Očitno. Vojska se je iz jugoslovenarske v Srbsko, res spremenila neverjetno hitro.

Ampak v glavnem generalštabu so pa še bili zombiji, ki so bili odkrito in s pištoljem pripravljeni braniti jugo in bi pokokali tako slobote kot jajote in milane, če bi imeli možnost...in celo jnatranscendenca duše, se reče srboarmadni prefarbanci so se takrat še morali nekako maskirati.

Res pa je, da so se zelo uspešno!
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Nissan_GTR ::

JLA ni imela šans tukaj pri nas. Celje, Ljubljana in Maribor za Srbe nista bila tako kot Knin, Gospič ali Vukovar, da bi oni šli v Slovenijo masovno umirat. Jugoslavijo so takrat bolj branili Kučan, Kocijančič in Školjč kot pa Slobodan Milošević.

Kdor je pa služil to cigansko JLA vojsko, pa lahko ve, da je bila ta vojska ena najbolj nesposobnih na svetu. Lahko bi JLA naredila več materilane škode pri nas, mrtvih bi pa bilo na njihovi strani mnogo več kot na naši.

Če bi imeli Slovenci petkrat več mrtvih, bi danes veliko bolj cenili svojo državo, jugonostalgičarji bi za vedno poniknili, Srbi pa ne bi v vseh porah družbe imeli privilegijev pred Slovenci. Za mene je nepojemljivo, da danes naše sodstvo vodijo ljudje, ki so nas leta 91 hoteli tepihovati, Slovence pa so pred letom 90 te isti ljudje zapirali zaradi verskega prepričanja, danes pa te isti sodniki in tožilci ščitijo gospodarski kriminal, srbsko narkomafijo pa puščajo, da nam državo spreminja v narko Kolumbijo.

Na žalost smo imeli operetno vojno, kjer jo je skupilo samo nekaj nič krivih turških tovornjakarjev, zato pa imamo danes operetno državo, ki za moje pojme ni Slovenija ampak JugoSlovenija, saj je v tej državi zaželeno, da si karkoli, samo Slovenec še vedno ne smeš biti.

jype ::

Sieg.

donfilipo ::

Mein gott. So schoene worte.


Eminenca: 'Valentinčič a ste danes butnili z glavo'?

Valentičič: 'Bruhou bom'.

Eminenca: 'Dobro Valentinčič zelo dobro'
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Matako ::

Velentinčič: Streljaj Marjan, streljaj, k nas bodo napadle!
Marjan: Saj streljam, porka madona!
/\/\.K.

Daedalus ::

Če bi imeli Slovenci petkrat več mrtvih, bi danes veliko bolj cenili svojo državo, jugonostalgičarji bi za vedno poniknili, Srbi pa ne bi v vseh porah družbe imeli privilegijev pred Slovenci. Za mene je nepojemljivo, da danes naše sodstvo vodijo ljudje, ki so nas leta 91 hoteli tepihovati, Slovence pa so pred letom 90 te isti ljudje zapirali zaradi verskega prepričanja, danes pa te isti sodniki in tožilci ščitijo gospodarski kriminal, srbsko narkomafijo pa puščajo, da nam državo spreminja v narko Kolumbijo.


Škoda res, da niso poklali vsaj pol Slovenije, ane?

Moreš biti resno bolan v glavi, da prideš do takega zaključka. In resno neumen. Kje pa piše, da ne bi tudi dragega GTR-ja skratili za glavu?
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Nissan_GTR ::

Škoda res, da niso poklali vsaj pol Slovenije, ane?


Če bi "Deklaracija za mir" v organizaciji Palčka in Jožefa Školjča v celoti uspela, potem bi se nam najbrž res dosti slabše pisalo.

To, da bi poklali pol Slovenije, je pravljica, ki so vam jo načrtno v glavo vcepili. Če Srbi niso mogli zlomiti golorokih Albancev, ki živijo na sveti srbski zemlji, le kako bi zlomili nas, ki smo bili takrat desetkrat bolj organizirani in tudi oboroženi. Ne more si v neki državi nerazviti jug pokoriti razviti sever, še posebej ne s tako nesposobno nacionalno mešano vojsko sestavljeno iz rekrutov iz vseh vetrov, katero je vodil intelektialno inferioren oficirski kader, ki je znal citirati nekatere marksove parole, da bi pa izvedel neko vojaško operacijo s katero bi okupiral 20.000 km2 ozemlja Slovenije je pa čista znanstvena fantastika.

To da je naš politični vrh sklenil dil z Miloševićem, sklenil premirje z JLA, ko je bila ta pri nas čisto na kolenih, je res mogoče par sto žrtev pri nas prihranilo. Je pa to omogočilo JLA, da je za dva korpusa orožja odpeljala iz Slovenije in s tem orožjem dosti dlje podaljševala agonijo razpada Jugoslavije.

jype ::

Nissan_GTR> To da je naš politični vrh sklenil dil z Miloševićem, sklenil premirje z JLA, ko je bila ta pri nas čisto na kolenih, je res mogoče par sto žrtev pri nas prihranilo.

Oh dear...

Daedalus> Moreš biti resno bolan v glavi, da prideš do takega zaključka. In resno neumen. Kje pa piše, da ne bi tudi dragega GTR-ja skratili za glavu?

No, če smo čisto iskreni so za vsaj pol glave očitno ga :|

Daedalus ::

@GTR - manjko osnovnih bralno-razumevalnih veščin? TI si tisti, ki si želi vsaj petkrat tolko mrtvih. Kar je, resnici na ljubo, hudo sick.

Pa če je JLA bila res tako inferiorna... kako pol pojasniš trajanje balkanske agonije? Meni se kvečjemu zdi, da pojma nimaš.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

donfilipo ::

In na Kosovu, ko so res bili že zdesetkani. Si pa pozabil, da so priskočili na pomoč Indijanci8-) Apache, Kiowa, in totemi A.10, F-16 in podobni.

V najslabšem primeru bi imeli kar par Vukovarjev, ameri pa se ne bi vmešali, ker so dali žegen enotnosti juge.

In ja to kar zdaj včasih vidiš kot skrit nacionalizem (aja ti ne od bleščave:) sjuga, to bi se znalo obniti vse v ideološki motor proti slovencem, morilcem juge in jugo-vojakov. Slobo pa bi rahlo povzdignjeno govoril, da se je vedno zavzemal za mir u Jugoslaviji8-)
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: donfilipo ()

Nissan_GTR ::

V najslabšem primeru bi imeli kar par Vukovarjev,


Vukovar leži na mejo s Srbijo, na Vukovar lahko z artilerijo preko Donave direkt iz Srbije tolčeš, 35% prebivalcev v Vukovarju je bilo Srbov in Srbi so se tam borili, ker so mislili, je to njihovo mesto, del Velike Srbije. JLA je pa takrat obstajala samo še na papirju, Vukovar so z veliko muko, čeprav so imeli vojaško tehnično premoč, zavzele vojaške formacije, ki so bile etnično čisto srbske.

Malo si poglej na zemljevid, kje je Vukovar in kje je Slovenija, potem pa malo preštudiraj vojaško strategijo in tatiko, pa bo videl, da v Sloveniji, najbolj etnično homogeni repubbliki, ki je od Srbije geografsko najbolj oddaljena republika in ki je edina imela dobro organizirano obrambno vojsko, naresti par Vukovarjev z armado, kjer je več kot polovica rekrutov takih, ki bi raje kot na Slovence streljala na lastne oficirje, je bila misija nemogoče. Pri nas še nekaj mejnih prehodov niso bili sposobni zavzeti, kaj šele, da bi cela mesta okupirali.

JLA, namesto, da smo jo tukaj dotolkli, srbske oficirje sodili, JLA orožje od Ljubljanskega in Mariborskega korpusa pa poklonili Hrvatom in Bošnjakov za obrambo, smo ji dopustili, da se je ta smrtno ranjena kača z vsem orožje vred umaknila, se etnično očistila in potem še naprej napadala druge narode. Še več, oficirjem JLA smo celo dopustili, da so se kasneje, ko se jim je juga dokončno razpadla, v Srbiji so pa imeli 10 mark penzije, vrnili v Slovenijo in še danes preko nekih "prebrisanih" organizacij serjejo po Slovencih.

Sram me je kot Slovenca, da se je vse tako končalo. Srbija je izgubila Kosovo, dobila pa je Slovenijo, ki je danes de facto srbska kolonija.

Oldi ::

Kam je izginila objava z Avgustovim pismom??

O taisti strahote je že davno tega pisal Nedeljski, a brez vsakih rezultatov, menda celo na uredništvo ni nihče od Jajotovih poklical.
http://www.dnevnik.si/nedeljski/aktualn...

Jaz vedno bolj verjamem temule blogu osamosvojitelj.blog.siol.net
Skratka trgovina z orožjem in to kar opisuje Miki je malenkost napram temu, kar nam je ta bolnik pripravljal za časa osamosvajanja. Vse žrtve so bile nepotrebne.

Nissan_GTR ::

Jaz vedno bolj verjamem temule blogu osamosvojitelj.blog.siol.net


te bloge večinoma srbska peta kolona pri nas piše...

Oldi ::

Oldi ::

Še eno pismo Janezu Janši
http://velenje.com/DISKUSIJEsporocila.p...

Hudo, Krambergerja so pihnili po Jajotovem ukazu, tudi Petka prebunkali po njegovi zahtevi. Kaj pa če je vse res.

donfilipo ::

Ni. To so bolane8-)

Problem in to velik, za kar lepo število Slovencev je, če ima nekako nezavedna militantna in fašistoidna nagnjena, ki se v določenih situacijah realizirajo počasi, kot nekak master plan zlomka, v določenih vojnih časih, pa kot v groteski, ampak ne samo njemu, pač pa praktično vsem opravilno sposobnim ex in aktualnim politikom takratne vojne. Dejansko so skoraj čez noč vsem zrasli resni vojno-zločinski sindromi, uboj in navali razpali, (dlje je trajal konflikt bolj!), kar pa človeška civilizacija še danes v glavnem jemlje za samoumevno.

Pa ni. Ne prvo, ne to drugo.
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Oldi ::

Ta militantno-fašistoidna nagnenja čutim tudi sam. Ko s sodelavcem, zagrizenim Janšistom med malico kako rečeva, me včasih tako pogreje, jaz pa njega, da je prav šokantno. Sploh si ne upam pomisliti kaj bi počela, ko bi se v konfliktnem času soočila moj in njegov tabor. Pa sem zagrizen anti militarist, imam se za tolerantnega, marsikaj razumem in lahko sprejmem. Edina razlaga mi je, da ne prenesem, da bebci in bolniki odločajo o zdravih in pametnih, oziroma da instinktivno vem, da nas taki modeli (politiki in simpatizerji) vodijo v propad in da se jim je treba zoperstaviti. Ker po logiki, kaj mene briga kaj en sodelavec, s katerim praktično nimam opravka, misli.

Uspel sem ugotoviti, kaj se je s tole temo zgoditi, objavo "Buggy :: 26. nov 2012, 10:45:50" s citiranim pismom Cvetežarja je bila enostavno odstranjena, verjetno se je nekdo ustrašil ali pa je umik zahteval sam Cvetežar. Če je tako, se mu oproščam.

Buggy ::

Moj copy/paste originala, ki sem ga dobil po emailu je izbrisal: Gandalfar (včeraj ob 18:22:33) ni pa navedel vzroka izbrisa tako da ne poznam razloga.

Tom1991 ::

Spoštovani Nissan GTR... rekel bom samo tole... živite v veliki zablodi in slabi informiranosti. Dal skozi vso takratno zgodbo od leta 1991 do 96 in se vašim zadnjim vpisom lahko samo nasmehnem... na žalost nimate blage veze o takratnem stanju...
Dobro smo prišli skozi, pa ne zahvaljujoč rezervnemu vodniku in njegovim fantinom.

kuall ::

Oldi je izjavil:

Še eno pismo Janezu Janši
http://velenje.com/DISKUSIJEsporocila.p...

Hudo, Krambergerja so pihnili po Jajotovem ukazu, tudi Petka prebunkali po njegovi zahtevi. Kaj pa če je vse res.


Zgodvina se ponavlja. Tudi židje so bili krivi vsega kar je bilo narobe v nacistični nemčiji. Lowlife osebki se radi zatekajo k takim razlagam.

ratkob65 ::

Tom1991 je izjavil:

Spoštovani Nissan GTR... rekel bom samo tole... živite v veliki zablodi in slabi informiranosti. Dal skozi vso takratno zgodbo od leta 1991 do 96 in se vašim zadnjim vpisom lahko samo nasmehnem... na žalost nimate blage veze o takratnem stanju...
Dobro smo prišli skozi, pa ne zahvaljujoč rezervnemu vodniku in njegovim fantinom.


Se popolnoma strinjam. Naredil se je politični deal, da so se prihranile žrtve. Na srečo so bili takrat pri nas tudi umirjeni ljudje, ki so znali kaj pretehtati in niso delali po načelu najprej streljaj, potem sprašuj. Na roko nam je šlo tudi, da je v JLA bilo na takšnih ali drugačnih položajih ljudje, ki jim je srce bilo za Slovenijo in so prav zato ostali do konca v strukturah JLA (na žalost pa so bili potem proglašeni za izdajalce), npr. admiral Brovet, in še kdo.

Oldi ::

Komandant Reškega korpusa je za tedanja dejanja dobil odlikovanje Papeža, mi mu pa nismo dali penzije. Vse to mora priti na plano, moramo se zavesti svega nacionalizma (ki je tako veliko, da satanizira naše poveljnike v JLA), strahot izbrisa, moramo skozi katarzo.
Ma bedarije pišem, ni šans, kakšna katarza neki, naslednikov domobrancev nič ne premakne, kod država smo obsojeni na propad.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Oldi ()

legend ::

@Tom1991
Spoštovani Nissan GTR... rekel bom samo tole... živite v veliki zablodi in slabi informiranosti. Dal skozi vso takratno zgodbo od leta 1991 do 96 in se vašim zadnjim vpisom lahko samo nasmehnem... na žalost nimate blage veze o takratnem stanju...
Dobro smo prišli skozi, pa ne zahvaljujoč rezervnemu vodniku in njegovim fantinom.


Daj, daj, kdo pa ti bo verjel da si dal kaj skozi, ko pišeš take bedarije. Nissan GTR je pravzaprav zelo dobro opisal takratno JLA, ki dejansko ni bila sposobna narediti več, kot je.

jype ::

Tebi, legend, in USS Nimitzu nihče ničesar ne verjame, ker očitno nimata pojma.

legend ::

Tebi, legend, in USS Nimitzu nihče ničesar ne verjame, ker očitno nimata pojma.


Brezveze nekaj piskaš.

kitewing ::

V tistem času sem bil v naborniški vojski v komandi korpusa na Hrvaškem. Ko se je začela vojna v Sloveniji, so oficirji postali živčni in so začeli iztopati iz JLA, vojaki iz Slovenije in Hrvaške pa bežat domov. Nekterim sem pomagal pri pobegu, saj sem delal na telefonski centrali in sem jim omogočil pogovor, čeprav to ne bi smel. Naslednji dan vojaka, ki sem mu omogočil pogovor ni bilo več v kasarni, kar so hitro odkrili in so mi začeli grozit...a se nisem pustil.

Vsak dan sem z oficirji gledal tv in ko so videli mobilizacijo četnikov v Srbiji so prebledeli. Še danes vidim njihove face.

O sposobnosti naborniške vojske pa bi se strinjal, da nismo bili usposobljeni in bili smo prestrašeni skupaj z oficirji.

Daedalus ::

Jah moj foter je mnenja, da smo jo takrat dobro odnesli predvsem na račun zelencev, ki so jih poslali k nam. Če bi malo bolj resne rezerviste, bi bilo precej bolj veselo. Pa recimo, če bi dali v letala za zračne napade kake bolj zagrete pilote, bi bilo tudi precej bolj žur.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

luli ::

Daedalus je izjavil:

Jah moj foter je mnenja, da smo jo takrat dobro odnesli predvsem na račun zelencev, ki so jih poslali k nam. Če bi malo bolj resne rezerviste, bi bilo precej bolj veselo. Pa recimo, če bi dali v letala za zračne napade kake bolj zagrete pilote, bi bilo tudi precej bolj žur.

Tvoj foter nima pojma. Poznam par takih kukavic, ki so celi čas trobli, da se upor ne splača, potem pa svojo zmoto opravičevali na tak način.

Tom1991 ::

legend je izjavil:


Daj, daj, kdo pa ti bo verjel da si dal kaj skozi, ko pišeš take bedarije. Nissan GTR je pravzaprav zelo dobro opisal takratno JLA, ki dejansko ni bila sposobna narediti več, kot je.


Legenda ga opali legendarno...:))
Videl in občutil sem kaj je bila JLA sposobna v Sloveniji. Sreča naša, da so na meje nekdanje skupne države (samo na meje in nič drugega) poslali slabo oborožene, nemotivirane in predvsem prestrašene nabornike starosti 18 do 20 let. JLA v tem nekajdnevnem vojaškem spopadu ni bila enaka tisti katero sem imel priložnost doživeti kasneje na Hrvaškem, ko je bila že dodobra prepredena s prostovoljci in rezervisti iz Srbije.

Glede na vaše pisanje se takrat niste niti rodili kaj šele, da bi imeli možnost se skriti pod mamino kiklo.

Imam pa za vas legenda eno sila zanimivo vprašanje. Kdo je pravzaprav prvi začel nekajdnevni vojaški spopad v kokoški? Ajde, ste sposobni podati kakšen legendaren odgovor?

luli ::

Tom1991 je izjavil:

legend je izjavil:


Daj, daj, kdo pa ti bo verjel da si dal kaj skozi, ko pišeš take bedarije. Nissan GTR je pravzaprav zelo dobro opisal takratno JLA, ki dejansko ni bila sposobna narediti več, kot je.


Legenda ga opali legendarno...:))
Videl in občutil sem kaj je bila JLA sposobna v Sloveniji. Sreča naša, da so na meje nekdanje skupne države (samo na meje in nič drugega) poslali slabo oborožene, nemotivirane in predvsem prestrašene nabornike starosti 18 do 20 let. JLA v tem nekajdnevnem vojaškem spopadu ni bila enaka tisti katero sem imel priložnost doživeti kasneje na Hrvaškem, ko je bila že dodobra prepredena s prostovoljci in rezervisti iz Srbije.

Glede na vaše pisanje se takrat niste niti rodili kaj šele, da bi imeli možnost se skriti pod mamino kiklo.

Imam pa za vas legenda eno sila zanimivo vprašanje. Kdo je pravzaprav prvi začel nekajdnevni vojaški spopad v kokoški? Ajde, ste sposobni podati kakšen legendaren odgovor?


Nekaj si hotel povedati ne?
JLA si pač ni hotela privoščiti, da bi imeli preveč bojišč. Hrvaška in Bosna sta bili strateško pač bolj pomembni. Kdo je prvi vrgel kamen je pri celi stvari dokaj nepomembno.

Poglej npr. 2. sv. vojno, kjer se je Nemčija praktično borila proti celemu svetu. Teh nekaj vojakov, ki so bili v Jugi ni bilo omembe vredno število. Pa kljub temu partizani še danes praznujejo, kako so premagali nemce.
Tako lahko mi trdimo, da smo premagali srbe.

Današnji poraz v Hagu je pač še en v vrsti. Zna pa se kmalu zgoditi, da bo v Hagu več srbov kot v Beogradu.

Grumf ::

Tejle sem se pa precej nasmejal: J.B.T.Z = Janšo Bo Treba Zapret
Human beings, who are almost unique in having the ability to learn from the
experience of others, are also remarkable for their apparent disinclination
to do so.

Tom1991 ::

luli je izjavil:

Nekaj si hotel povedati ne?
JLA si pač ni hotela privoščiti, da bi imeli preveč bojišč. Hrvaška in Bosna sta bili strateško pač bolj pomembni. Kdo je prvi vrgel kamen je pri celi stvari dokaj nepomembno....

Tako lahko mi trdimo, da smo premagali srbe.


:)) Vse si povedal s tem vpisom... Se je slovenska policija in TO borila proti Srbom? Iz katerega filma ste pa vi ušli? JLA, ki je bila stacionirana v Sloveniji in ki je v Slovenijo prišla iz smeri Hrvaške, je bila tiste dni še zelo, zelo multinacionalna. Koga smo že premagali? Glede na podpisano premirje lahko rečemo, da je bilo neodločeno z naborniki JLA. Blazen uspeh za Generalisima in Co.
Hvala bogu za vsaj nekaj treznih glav v tistih prelomnih časih... v drugih nekdanjih republikah jih žal ni bilo.

Zgodba JLA na Hrvaškem in v Bosni ni enaka zgodbi v Sloveniji in ne govoričite o nekih večih odprtih bojiščih. In še to... Bosna se je začela 92. leta, ko se je na Hrvaškem že vsaj začasno malo umirjalo...

Nissan_GTR ::

Glede na vaše pisanje se takrat niste niti rodili kaj šele, da bi imeli možnost se skriti pod mamino kiklo.


ne podcenjuj drugih in ne precenjuj sebe... Jaz sem JLA odslužil, ko so Srbi najbolj srali po Slovencih, za časa njihove jogurt revolucije, tako da ne podcenjuj ljudi, ki jih ne poznaš, da se takrat niti rodili še niso.

Imam pa občutek za tebe, da si eden tistih nostalgičarjev, ki še danes fantazirajo, da je bila JLA tretja najboljša in najmočnejša vojska na svetu

Mr.B ::

Zakaj nebi protestirali za lepše vreme, ali pa za konec krize. Morda bo imelo večji efekt, kot nekateri trobijo svoje sanje...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Grumf ::

luli je izjavil:

Pa kljub temu partizani še danes praznujejo, kako so premagali nemce.

Kakor tudi Vietnamci praznujejo kako so nabili Američane. Aja čakaj, saj so jih res nabili.

Daj ne nakladaj, določene zadeve ti niso jasne, pa vendarle ne pomeni, da imaš prav:
Guerrilla warfare @ Wikipedia
Human beings, who are almost unique in having the ability to learn from the
experience of others, are also remarkable for their apparent disinclination
to do so.

Tom1991 ::

Nissan_GTR je izjavil:

ne podcenjuj drugih in ne precenjuj sebe... Jaz sem JLA odslužil, ko so Srbi najbolj srali po Slovencih, za časa njihove jogurt revolucije, tako da ne podcenjuj ljudi, ki jih ne poznaš, da se takrat niti rodili še niso.

Imam pa občutek za tebe, da si eden tistih nostalgičarjev, ki še danes fantazirajo, da je bila JLA tretja najboljša in najmočnejša vojska na svetu


Povsem enako velja za vas in pravzaprav samo odgovarjam na vaš prvi vpis. Sposobnost JLA poznam zelo, zelo dobro. Nekatere enote so bile takšne kakovosti, katero lahko mi dandanes samo sanjamo, kaj šele v tistih časih. Pa v nekajdnevnem oboroženem spopadu sploh niso sodelovale. Nikoli pa si ne upam trditi, da je bila "katera že" vojska na svetu.
Me pa na Jugo vsekakor vežejo zelo, zelo lepi spomini in da danes je vsekakor Dan Republike... še nekaj ur.

Grumf ::

Nissan_GTR je izjavil:

da je bila JLA tretja najboljša in najmočnejša vojska na svetu


Ta je malo divja, ampak v Evropi se ne bi z Jugoslavijo nihče šel tepsti. Smo imeli kar konkretno
armado, 1991 je bilo profesionalne vojske okrog pol miljona, potem je bilo zadaj še 2 miljona
rezervistov "na vpoklic", potem pa še Teritorjalna Abramba.
Human beings, who are almost unique in having the ability to learn from the
experience of others, are also remarkable for their apparent disinclination
to do so.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Grumf ()

luli ::

JLA je bila pičkin dim, kar se je pokazalo v balkanskih vojnah.

Grumf ::

luli je izjavil:

JLA je bila pičkin dim, kar se je pokazalo v balkanskih vojnah.

Eh, daj pojdi si malo prebrati, kaj bi ti govoril, mulčki ste tako pametni, samo berete pa hudo neradi in si
potem sem in tja ustvarite malo napacno mnenje.
Human beings, who are almost unique in having the ability to learn from the
experience of others, are also remarkable for their apparent disinclination
to do so.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Grumf ()

Tom1991 ::

luli je izjavil:

JLA je bila pičkin dim, kar se je pokazalo v balkanskih vojnah.


A vi sploh veste kaj govorite? JLA in balkanske vojne? OMG... JLA je bila razpuščena konec maja 92. leta in bila razformirana v Vojsko Jugoslavije (VJ), Vojsko Republike Srpske (VRS) in Vojsko Republike Srpske Krajine (VRSK). Ali vi morda poznate konkretno moč in sestavo npr. VRS ali VRSK?
Vedno sem imel in bom imel respekt pred nekaterimi enotami VRS in tudi VRSK, čeprav je bila slednja po mojem mnenju v celostnem pogledu neprimerljiva z VRS.

luli ::

Tom1991 je izjavil:

luli je izjavil:

JLA je bila pičkin dim, kar se je pokazalo v balkanskih vojnah.


A vi sploh veste kaj govorite? JLA in balkanske vojne? OMG... JLA je bila razpuščena konec maja 92. leta in bila razformirana v Vojsko Jugoslavije (VJ), Vojsko Republike Srpske (VRS) in Vojsko Republike Srpske Krajine (VRSK). Ali vi morda poznate konkretno moč in sestavo npr. VRS ali VRSK?
Vedno sem imel in bom imel respekt pred nekaterimi enotami VRS in tudi VRSK, čeprav je bila slednja po mojem mnenju v celostnem pogledu neprimerljiva z VRS.


Ne vem, kaj bi rad povedal. Na koncu so pušili.

Glede spoštovanja pa jaz spoštujem že šmrkovca, ki ima pipec.

Tom1991 ::

luli je izjavil:

Ne vem, kaj bi rad povedal. Na koncu so pušili.

Glede spoštovanja pa jaz spoštujem že šmrkovca, ki ima pipec.


Po vaših vpisih vidim, da imam opravka z nekim mladostnikom, ki nima pojma o čem govori (važno, da so pušili, kaj ne). Podobne sem gledal na zadnjih protestih v Lj, ko so nekaj trobezljali...
Pojma nimate, ampak važno da so pušili... čeprav je bilo podpisano premirje v Bosni in niso glih pušili, glede na dejstvo imenovano Republika Srpska. Jebeno so pušili, kaj ne?

Grumf ::

luli je izjavil:

Ne vem, kaj bi rad povedal. Na koncu so pušili.

Verjetno misliš proti NATU? JLA je bila iz nule formirana za obrambo Jugoslavije, kar ti je med sranjem v BIH
prav lepo pokazalo dejstvo, da NATO kar ni in ni hotel stopiti na tla in so jih raje obstreljevali iz zraka in
morja, so si hitro izračunali, da jih čaka Vietnam. JLA je bila sicer razpuščena in ni "pušila" ker do dejanskega
bojevanja ni prišlo. So jim pa sklatili stealtha, in ga imaš zdaj rastavljenega v Beograjskem muzeju skupaj s
Predatorjem.

Human beings, who are almost unique in having the ability to learn from the
experience of others, are also remarkable for their apparent disinclination
to do so.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Grumf ()

Daedalus ::

Tvoj foter nima pojma. Poznam par takih kukavic, ki so celi čas trobli, da se upor ne splača, potem pa svojo zmoto opravičevali na tak način.


Kukavica? Foter je htel pristopit k TO, pa ga niso vzeli, ker so melo dosti mlajših na voljo. Pa glede na to, da je dal skoz JLA, je precej dobro vedal, kaj govori. Za razliko od enega lulčija, ki verjetno ne ve, kje na puški je cev, kje pa kopito.

Slovenijo je JLA napadla z mularijo. Vse skupaj je bil bolj jeben šov, ko kaj resnega. Če bi hteli resno zaharat, bi vleteli s poklicnimi vojaki in rezervisti. Tam pa bi vrag vzel šalo in to konkretno. Dokler se ti pa komaj polnoletna naborniška mularija malo s tanki vozi naokoli, pa ni neke panike.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

luli ::

Daedalus je izjavil:

Tvoj foter nima pojma. Poznam par takih kukavic, ki so celi čas trobli, da se upor ne splača, potem pa svojo zmoto opravičevali na tak način.


Kukavica? Foter je htel pristopit k TO, pa ga niso vzeli, ker so melo dosti mlajših na voljo. Pa glede na to, da je dal skoz JLA, je precej dobro vedal, kaj govori. Za razliko od enega lulčija, ki verjetno ne ve, kje na puški je cev, kje pa kopito.

Slovenijo je JLA napadla z mularijo. Vse skupaj je bil bolj jeben šov, ko kaj resnega. Če bi hteli resno zaharat, bi vleteli s poklicnimi vojaki in rezervisti. Tam pa bi vrag vzel šalo in to konkretno. Dokler se ti pa komaj polnoletna naborniška mularija malo s tanki vozi naokoli, pa ni neke panike.

Ja ja tvoj foter je bil pravi junak doma v verandi, srbi pa itak winnerji.

Kak že gre tisto?
Srbija kot Nokia, glavno mesto za junake pa je Hag.

Daedalus ::

Ti si kreten. Pa srbski petokolonaš. Lulći, the debil.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

luli ::

Daedalus je izjavil:

Ti si kreten. Pa srbski petokolonaš. Lulći, the debil.

Si se razhudil?

Daedalus ::

Daj piši slovensko. Ne razumem tele srbšćine.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sojenje Karadžiću (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
18319868 (12685) perci
»

Lik Milana Kučana (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Problemi človeštva
22525190 (13600) ahac
»

Helsinški monitor, Holmec, Otvoreno, klevetanje (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Problemi človeštva
23013556 (9918) poweroff
»

Slobodan miloševič (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17412961 (9196) Doman
»

Pravljica

Oddelek: Loža
491891 (1491) ||_^_||

Več podobnih tem