» »

Za koga demonstriramo

Za koga demonstriramo

Oldi ::

Počasi postaja jasno, da Janša demonstracije kanalizira na svoj mlin, ki veselo melje prvo republiko, ven bo pa padla druga republika. Kanglerja bi sicer že davno lahko pozval, naj odstopi, ampak ga ne. Upa namreč, da se bo javno mnenje sčasoma prevesilo v gnevno nasprotovanje vsemu, kar nasprotuje spremembam - beri njegovi vladi, to je sindikatom, opoziciji in referendumom. Morda bo kak referendum šel skozi US, a se zlahka zgodi, da ne uspe, kar bo končni udarec vsem, ki nasprotujemo "reformatorjem".

Če protestov ne fokusiramo na Janšo, smo gotofi, kajti dobili bomo večinski volilni sistem in ni dvoma, da bodo v taki krizi v večini okrajev zmagali njegovi jurišniki. Če jim bo kak glas zmanjkal za 2/3, bodo pa kakemu nezaželenemu poslancu sproducirali kako afero in ga zamenjali s svojim.
Presejali bodo sodnike, tožilci so večidel že njihovi ali vsaj pod njihovo komando, Pahor bo zaokrožil US s preverjenimi kadri in nova republika bo tu.

Da ne iščete naokrog, tule je šes tez za novo republiko.
1. Uvede se neposredne volitve poslancev. Za izvolitev je potrebna absolutna večina glasov.

2. Uvede se možnost odpoklica poslanca med mandatom z novimi volitvami v volilnem okraju.

3. Uvede se možnost odpoklica župana ter omejitev na dva zaporedna mandata ali posredne volitve županov - izvoli (in razreši) jih občinski svet.

4. Ukine se državni svet.

5. Uvede se poskusni mandat za vse nove sodnike.

6. Obdrži se trajni sodniški mandat, ki nastopi po poskusni dobi. Za vse obstoječe sodnike se izvede reelekcija. Sodni svet se za čas funkcije predlaganja sodnikov v reelekcijo okrepi s sodnimi strokovnjaki iz mednarodnih sodnih institucij ter vrhovnih sodnikov drugih držav EU.


Skratka dobro premislite, predno greste na demonstracije, ki nimajo jasnega cilja.
  • zaklenil: Mavrik ()

NissanGTR ::

ne vem, zakaj vsega tega nisi mogel napisati v že obstoječo temo o smiselnosti protestov

mtosev ::

tile predlogi se mi zdi dobri predlogi
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Matako ::

Kot rečenu. Jajo je bral Sun Cuja - šlo je za klasično vzhodnjaško tehniko, kot jo lahko vidimo tudi v nekaterih borilnih veščinah: uporabiti težo nasprotnika proti njemu samemu. Težji je (več jih je), slabše zanj.

Počakajte še, da se bo kar naenkrat izkazalo, da so bili plačani huligani v resnici mladi zokisti... nakar lahko počasi že popakiramo transparente do nadaljnega.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

Aston_11 ::

Judo tehnick je uporabil JJ, po moje so bili huligani plačanci SDS.

mtosev ::

Aston_11 je izjavil:

Judo tehnick je uporabil JJ, po moje so bili huligani plačanci SDS.
daj daj. ne srati brez kakršnih koli dokazov
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Matako ::

Aston_11 je izjavil:

Judo tehnick je uporabil JJ, po moje so bili huligani plačanci SDS.


Lahko tudi niso bili plačani od nikogar.

To, da si prijel za prvi del (da so sploh bili _neki_ plačani huligani) je prvi del poteze. Nakar te je treba samo še prekucniti, ko se "bo izkazalo", da so zokistas. Bam!

Jajkido!
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

Aston_11 ::

mtosev je izjavil:

Aston_11 je izjavil:

Judo tehnick je uporabil JJ, po moje so bili huligani plačanci SDS.
daj daj. ne srati brez kakršnih koli dokazov



Napisal sem: po moje. Moja domneva, daleč od trditve.

xCore ::

Po moje pa od bivših delavcev vegrada
.:R Š T:. [.: Trust is a weakness :.]

Oldi ::

NissanGTR je izjavil:

ne vem, zakaj vsega tega nisi mogel napisati v že obstoječo temo o smiselnosti protestov

Zdelo se mi je nadvse pomembno, da ga spregledamo, zakar pisanje v že obstoječo temo ni učinkovito.

JJ:
»Če hoče opozicija v zameno za podporo ukrepom predčasne volitve ali vstop v vlado, SDS dopušča to možnost


Torej JJ je pripravljen (s predčasnimi volitvami) celo začasno ustaviti reforme, vse za dokončen prevzem oblasti, kar očitno pričakuje tako ali drugače.

RockyS ::

Janša ne sme odstavit Kanglera to naj bo jasno! Ne sme ga niti predsednik države.
Hočemo, da bodo vsi politiki imeli moralo in spoštovanje do drugih kateri jih plačujemo.
Kangler je samo dober primer vsega kar se ne bi smelo dogajat
- Kazenske ovadbe
- Sumi korupcije
- izogibanje oz. izigravanje zakonov
...

Ne rečem, da je kriv v vseh ovadbah, ampak že sama ovadba bi morala biti zadostni razlog da odstopi ali da se ga odstavi (z zakonom), tisti čas ko ni na oblasti pa se mu NE daje plača, niti se mu ne nudijo vse bonitete, ki mu drugače pripadajo. Njegovo delo pa prevzame podžupan.
Na oblast se lahko vrne šele ko in če ga sodišče oprosti bremenilnih ovadb.
Samo tak bomo nekam prišli, pa čeprav bi to pomenili da bi verjetno ostali brez pol politikov.

mtosev ::

brez pol politikov?
če bi iskali samo poštene politike bi jih 80% takoj odpadlo. večina naredi vsaj en prekršek.ljudje pa manjše stvari pozabijo,ko pa pride do večjih zadev ali se razne mahinacije nonstop dogajajo pa ljudje popizdijo
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

imagodei ::

RockyS> "Janša ne sme odstavit Kanglera to naj bo jasno! Ne sme ga niti predsednik države. "

To ne spremeni dejstva, da je Janša očitno izgubil stik z realnostjo in se ne zaveda, da ljudje protestirajo tudi proti njegovi politiki in njegovemu obnašanju. Frajer ne zmore razumet, da smo siti tega vzvišenega odnosa, ko mislijo, da držijo boga za jajca, se obnašajo pokroviteljsko do vseh ostalih in pozabljajo, da so v službi nas vseh, ob enem pa jih velika večina še brezsramno bogati na ta račun. Na jetra nam gre, da se pozicija in opozicija nista sposobni usesti za isto mizo, na jetra nam gre, da Jankovič in Janša v začetku leta zaradi lastnih egotov v 14. dneh nista zmogla priti drug do drugega...

Skratka: To ne spremeni dejstva, da Janša zdajle očitno prehiteva po desni in želi izrabit proteste za to, da bo zopet povlekel eno politično zmago v svojem stilu: preko "trupel", če je treba.


RockyS> "Ne rečem, da je kriv v vseh ovadbah, ampak že sama ovadba bi morala biti zadostni razlog da odstopi ali da se ga odstavi (z zakonom),"

To govoriš za Janša ali za Kanglerja? >:D
- Hoc est qui sumus -

energetik ::

RockyS je izjavil:

Ne rečem, da je kriv v vseh ovadbah, ampak že sama ovadba bi morala biti zadostni razlog da odstopi ali da se ga odstavi (z zakonom), tisti čas ko ni na oblasti pa se mu NE daje plača, niti se mu ne nudijo vse bonitete, ki mu drugače pripadajo.
In potem ga krivo ovadijo politični nasprotniki, poskrbijo, da se sojenje vleče vsaj 5 let in ga tako za vedno spravijo s poti?

Mavrik ::

NissanGTR je izjavil:

ne vem, zakaj vsega tega nisi mogel napisati v že obstoječo temo o smiselnosti protestov


To.
The truth is rarely pure and never simple.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Lokalne volitve (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Problemi človeštva
25243032 (36552) SimplyMiha

Novi vse slovenski protest 3.12.2012 ob 16:00 (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
5712954 (12297) Gandalfar

Več podobnih tem