» »

Helsinški monitor, Holmec, Otvoreno, klevetanje

Helsinški monitor, Holmec, Otvoreno, klevetanje

«
1
2 3
...
5

WarpedGone ::

Prejle je bla v oddaji Otvoreno na HTV 1 gostja naša 'helsinška monitorka' Neva Miklavčič Predan. Pri nas je proti njej menda vložena obtožnica zaradi klevetanja države, ona pa še vedno leta iz ene bivše republike v drugo in na tvju in v časopisih pljuva čez Slovenijo, češ da prikrivamo vojni zločin.

Da je stvar že dvakrat pri nas obravnavala policija, tožilstvo in sodstvo ter obakrat primer zavrglo oz. karkoli pač, se je ne prime.

Kakšno orodje še ima država da utiša takšna gobezdala? čaka, da se jim začne cel svet smejat?
Zbogom in hvala za vse ribe

perci ::

Nimaš kej. Ženski se feclja. Najboljš ignorirat.

Daedalus ::

Kakšno orodje še ima država da utiša takšna gobezdala? čaka, da se jim začne cel svet smejat?

Samo zakonita, v kolikor krši zakone. Vse ostalo ni dovoljeno. In če jih je, bo že dobla izstavljen račun, ko se prikaže nazaj v Slo. Drugače pa kot je rekel perci - /ignore. Utišanje (dobesedno) pa ni dovoljeno.

Sej tudi moonhoaxerji govorijo neumnosti - pa se zad njih sekiraš? Ženska pač goji neke teorije zarote...kot moonhoaxerji.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Brane2 ::

Nisem 100% ziher, da je čisto tako.

Naši mediji, tkao kot mnogokrat do sedaj, nakladajo, sploh ko se sklicujejo na izjave srbskih prič v tamkajšnjem časopisju.

Ko prebereš celoten članek, na katerega se sklicujejo, je rezultat malo drugačen in cela stvar ni več tako gotova.

Ne pravim, da je bilo takrat kaj narobe, pravim pa, da bi čisto zlahka lahko bilo in da domača sojenja niso nobeno merilo. Saj je ja v interesu SLO da ne bo kaznovala svojih ljudi, če se da.

Povsem normalen se mi zdi interes srbov. Normalno je,d a te zanima, v katerih okoliščinah so tvoje državljane ubili.

Če bi slovenske vojake v afganistanu obkolila patrulja domače "uradne" milice in jih ubila, bi verjetno tudi domačo vlado zanimale točne okoliščine in verjetno se ne bi pustila odpraviti s tem, da je o zadevi že 17x razsodilo lokalno afganistansko sodišče, vedno z istim rezultatom.

Kar se ženske tiče, ne vem nič o njej...
On the journey of life, I chose the psycho path.

#000000 ::

Ma ja nej gobezda in ropota, če bi kdorkoli mel kakršen koli dokaz da se je dejansko kaj takega zgodilo bi to seveda že povedal, tko pa samo nekaj teorizirajo. Brez veze tudi če bi slovenija zataškala tako zadevo, bi garant vsaj narod tam okoli vedel-krožile bi zgodbe ipd. tko pa ni nič. Imam pa občutek da je tale gospa Predanova in njen Helsinški monitor bolj 'organizacija ki obstaja samo zaradi sebe in zaposlenih dela pa ničesar koristnega, vsaj tistega ne kar naj bi' tko tko. btw. kdo financira to organizacijo / društvo ali, karkoli že je ??? LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

#000000 ::

Aja še tole, res maš prav brane, zakaj slovenija že enkrat za vselej ne naredi nekaj v tej smeri (ne vem kako) da nam tega noben ne bo mogel več očitat. No sicer je Del ponte-jeva že zdavnaj povedala kaj in kako je glede tega z Slovenijo. Tko da kej preveč niti verjetno ni za narest, so pa res mal nerodni ko pravijo da so slovenska sodišča to že razsodila parkrat. Lp

WarpedGone ::

#000000:
že enkrat za vselej ne naredi nekaj v tej smeri (ne vem kako) da nam tega noben ne bo mogel več očitat.


Že dvakrat se je neki naredilo v tej smeri. Že takoj leta 91, v istem letu kot se je to dogajalo, je bla narejena preiskava in ugotovljeno da ni blo zločina. Ker so nekateri lajali naprej, je leta 99 posebna skupina tožilcev pregledala al je preiskava 91 bla OK al so kej zrežiral. Pravjo, da niso ugotovil nič narobe. Kaj je tisto nekaj, kar bo dokončno zdržalo?

Brane2:

Povsem normalen se mi zdi interes srbov. Normalno je,d a te zanima, v katerih okoliščinah so tvoje državljane ubili.
Če bi slovenske vojake v afganistanu obkolila patrulja domače "uradne" milice in jih ubila, bi verjetno tudi domačo vlado zanimale točne okoliščine in verjetno se ne bi pustila odpraviti s tem, da je o zadevi že 17x razsodilo lokalno afganistansko sodišče, vedno z istim rezultatom.


Kolikor men zgleda, so Srbi več al manj tiho. Največji interes ima zgleda Predanova, ko hodi iz ene države v drugo in pljuva. Če bi js mel kej v rokah, grem na sodišče. Če me doma ignorirajo pa kam ven. Ne pa na tuje TV postaje. Vsaj najprej ne.
Zbogom in hvala za vse ribe

Zgodovina sprememb…

Brane2 ::

Pa, če jo poslušajo Hrvatje, ki pregovorno ne marajo Srbov, bo mogoče že kaj na tem.

MIslim, da ne bi smeli tako avtomatično zavračati takih stvari.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Brane2 ::

Ja, mogoče še to o izjavah srbskih prič.

V naših cajtngih piše,d a te potrjujejo izsledke sodišča.

Ko pa prebereš v srbskih cajtngih, kaj tipi pravijo, vidiš da:

- je sicer res, da tisti trije s posnetka niso bili ubiti, vendar:

- da so teritorijalci napadli Holmec z očitnim namenom "lova na trofeje". Tistih nekaj ljudi na Holmcu ni bilo na neki strateški točki in niso predstavljali posebne grožnje. Cela stvar bi se lahko končala brez istreljenega naboja, če slovenska stran ne bi forsirala spopada, da lahko odkoraka z zmago.

- je nek pripadnik slovenske policije ( z znanim imenom in priimkom) izkoristil priložnost za to, da je kot z ostrostrelsko puško pobijal vojake na položajih v času stand off-a.
V grobem- spravili so se na skupino vojakov na služeju vojaškega roka, jih obkolili in, nakar jih je "ekipa" z navadnim orožjem prisilila, da so zavzeli obrambne položaje, kjer jih je lahko sniper v ugodnem trenutku ugasnil.

- ranjene so forsirali v podpis nekakšne izjave, preden dobijo prvo pomoč.

Domači cajtngi pravijo, da se celo srbske priče "strinjajo z izsledki sodišča".
Kar je sicer glede na prvo točko res, vendar so pri tem izpustili 98 % materiala...

Mogoče je pa zato dobila Predanova čas na HRTV...
On the journey of life, I chose the psycho path.

SavoKovac ::

IMHO je prov koristno, da folk spozna, kaj to vojna je.
Pobijajo se mladići, s puhom na obrazu.
Če je kdo heroj al ne pa je odvisno od tega ali je bila v bližini kamera in kaj je posnela.

Za vse pa so itaq krivi civilisti, ker dajejo potuho svojim politikom. Eni bolj, drugi manj.

A. Smith ::

>>Pa, če jo poslušajo Hrvatje, ki pregovorno ne marajo Srbov, bo mogoče že kaj na tem.

Hrvati ne marajo Slovencev nic bolj.

>> -ranjene so forsirali v podpis nekakšne izjave, preden dobijo prvo pomoč.

In kdo jim brani, da jo spremenijo? Zakaj niso po TV, po casopisih, itd?
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: A. Smith ()

Daedalus ::

Mogoče je pa zato dobila Predanova čas na HRTV...

Mogoče pa zato, ker je Hrvaška trenutno v zelo bolečem položaju okoli svojega "domovinskega rata," ker jih Haag j*be na polno in samo iščejo priložnost, kako preusmerit pozornost drugam? Al je pa to bedni poskus "legitimacije" pobojev na Hrvaškem? Češ, vsi ostali (kao) so, pol pa ni tak narobe, če smo tud mi?
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Brane2 ::

Mogoče. Vsi mamo svoje interese.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Dr Evil ::

Ko se spomnim civilistov na cesti,ki so bili razmesarjeni od srbskih migov,se mi to tuljenje okrog "domnevnega" vojnega zločina nad mladeniči z uniformo v spopadu, zdi skrajno cinično in do kraja pokvarjeno.

Hvala Bogu,da smo samostojni.Le pomislite kaj bi poslušali,če bi odcepitev bila neuspešna.

Se vidi,da so Srbi postali enaki Turkom.

Brane2 ::

Se pravi, eno opravičuje drugo ?

Hja, potem pa to mogoče je material za Haag... :\
On the journey of life, I chose the psycho path.

Dr Evil ::

Očitno spadaš ti med tiste,ki menijo,da ma vojak z belo rjuho večjo pravico do življenja kot razmesarjeni civilist.

Brane2 ::

Jaz spadam med tiste, ki pravijo,da eno nima neposredne zveze z drugim.

Ne moreš ubiti nekoga v odgovor na smrt nekoga drugega v nepovezanem dogodku nekje daleč stran in pričakovati sorodnike žrve, da to razumejo, sploh če si to storil namenoma (torej te ni posebej ogrožala) in bi stvar lahko zaključil drugače.

Ti govoriš o agresorjih itd, srbski tisk govori o mladeničih, ki so služili vojaški rok in ki so bili ubiti pri starosti 18-22 let. preživeli so sedaj v civilnih službah.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Dr Evil ::

Jaz pravim,da ti mladeniči niso utrpeli nič večje krivice kot umorjeni civilisti zločincev,ki še danes prosto okrog hodijo in so "oprani" krivde,češ saj je bila vojna.Res je,da je po ženevski deklaraciji
ubijanje predajajočih vojakov zločin,ampak vsak normalen človek se zaveda,da je še večji zločin uboj neoboroženih civilistov,ki se v tem spopadu želi pokazat kot collateral damage.

Ta cinizem,kjer se Srbi zgražajo nad "zločinom" nad predajajočimi vojaki,medtem ko civiline žrtve in žrtve druge strani prištejejo med "shit happens" smrdi do neba.

Brane2 ::

In zakaj jih ne bi tožili, sploh sedaj, ko se odnosi med državama sicer urejajo ?

Če so bili ubiti izven zakonov, a ni to naša dolžnost do oškodovanih ?
On the journey of life, I chose the psycho path.

Dr Evil ::

Izvoli podat ovadbo.

Samo dvomim,da te bo tam na balkanu kdo resno vzel.Še masovne morilce kot so Karađič in Mladić ne izročijo.Pa je v Haagu in srbski TV,bil predvajan video,kjer so prikazani storilci,dejanje in žrtve.A proti njim pa srbsko sodišče ne bo podalo ovadbe?

Na limanice so vas dobili dragi Slovenci.Svojo javnost fopajo s tujimi "zločini",da svojih ne rabijo gledat,vi pa jim delate uslugo,da jih sploh šmirglate.:\

Brane2 ::


Izvoli podat ovadbo.


Če bi utrpel osebno škodo, bi jo podal, brez skrbi.

Kakšno alternativo predlagaš ? Spustimo Pluta še enkrat na izlet " da poravna račune" in štihne še koga ?


Samo dvomim,da te bo tam na balkanu kdo resno vzel.


PA te bo moral. Če noče izolacije.


Še masovne morilce kot so Karađič in Mladić ne izročijo.Pa je v Haagu in srbski TV,bil predvajan video,kjer so prikazani storilci,dejanje in žrtve.A proti njim pa srbsko sodišče ne bo podalo ovadbe?


Njih bi mogoče srbsko sodišče še najraje ovadilo. Če drugega ne, zato da jih "2x obravnava" in spozna za nedolžne ali pa obsodi na minorno kazen.



Na limanice so vas dobili dragi Slovenci.Svojo javnost fopajo s tujimi "zločini",da svojih ne rabijo gledat,vi pa jim delate uslugo,da jih sploh šmirglate.:\


Jaz samo pravim, da na to slovenci nismo imuni SPLOH in da bi kazalo vzeti nekaj rezerve pri branju o zapletih s hrvati, srbi, italijani itd.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

jype ::

Ne vem od kje si ti prisel, Dr. Evil, ampak pri nas se trudimo imeti pravno drzavo. To pomeni, da ne zamahnemo z roko, ko gre za zlocine "nasih", pa cel narod zmerjamo s kriminalci, ko gre za zlocine "njihovih".

Pa ne glede na to da med vojno ubit civilist sploh ne predstavlja enakega pravnega problema kot ubiti vojak, ki se je zelel predati: a se tebi zdi, da je pilot tistega letala zelel trofejo? Meni se bolj zdi da je dobil natancna navodila, kateri cilj je treba uniciti. To je vse. V vojski pac ne sprasujes zakaj je to treba.

Jaz sicer ne verjamem, da so teritorialci zagresili zlocin, dokler ne vidim za to trdnih dokazov, ampak ce nekdo trdi da dokaze ima, ga bom vsekakor nekaj casa poslusal. Ce pa po par letih dokazov se kar ni, dretje da zlocin je in dokazi so se pa ne poleze, potem pa pac zacnes stvar jemat malo manj zares.

Vsekakor bi se mi zdelo najbolje, da situacijo preveri haasko sodisce in ce ugotovi, da so ga "nasi fantje" srali, se jih pac ustrezno sankcionira. Ce niso, potem pa toliko bolje, tako za drzavo kot zanje.

Dr Evil ::

Za Srbe smo mi krivi,da so ONI po celi jugi klali,posiljevali in požigali.Če se ti da s takimi razpravljat si očitno mazohist.

Pa ne pravim,da se pravici ne sme zadostit.Mora se in se je.Ampak tistemu,ki je prežet z nedolžno krvjo ni dano,bilokogar obtoževat.Njemu je dana le neskončna sramota.

Dr Evil ::

jype.Ko bi ti le povojne poboje z enako vnemo obsojal.

Ti govoriš o pravni državi,jaz pa govorim o pravici.

perci ::

Govorit, da je M. Kučan (čeprav mi ni ravno ljub) vojni zločinec, zaradi dogajanja na Holmcu je oslarija prve klase. Za take stvari je treba predložit dokaze ali pa zadevo vsaj verjetno izkazati. Oni so priložili posnetek na katerem so vojaki, za katere so ugotovili, da tam sploh niso bili ubiti. Simple slander. Tut to je zločin, BTW.

Brane2 ::


Za Srbe smo mi krivi,da so ONI po celi jugi klali,posiljevali in požigali.Če se ti da s takimi razpravljat si očitno mazohist.


Neumnost. Za to, kar so počeli, so sedaj v Haagu, bili so kar nekaj let pod hudo izolacijo in 3 mesece izpostavljeni bombardiranju NATO. med drugim. Brez skrbi, ne nosimo mi te odgovornosti.

Ne moremo pa reči " pa kaj, saj oni so tudi- in še veliko bolj".
Za to, kar "so oni", so dobili svoje. S tem ne moremo opravičevati to, kar "smo mi", če smo.


Pa ne pravim,da se pravici ne sme zadostit.Mora se in se je.Ampak tistemu,ki je prežet z nedolžno krvjo ni dano,bilokogar obtoževat.Njemu je dana le neskončna sramota.


Umrli folk na Holmcu je bil prežet predvsem s svojo krvjo. Prišli so samo služit obvezen vojaški rok. Zakaj bi jim bila "dana sramota" ?
On the journey of life, I chose the psycho path.

Dr Evil ::

Saj so teritojalci tudi prišli po ukazu njim nadrejenega:\

jype ::

Dr Evil> jype.Ko bi ti le povojne poboje z enako vnemo obsojal.

Sem jih ze preden smo bili v svoji drzavi, ker imam sorodnike z obeh strani narodnega razkola, tako da nimam pojma zakaj se ti zdi, da kakrsnekoli poboje kaj manj obsojam kot katere druge. Ampak preden bo debata o povojnih pobojih koncana, bo treba zakljucit debato o kolaboraciji, ker je za evropsko zgodovino ta kolektivni zlocin pac pomemben in se ga ne sme premazat s smesnimi opravicili. To pa ni debata za to temo.

Samo da se meni zdi bistvena razlika med tem da pobijas pa potem trdis "oni so tud" ali pa da pobijas in reces "ok, ce smo naredili traparijo bomo zanjo pac placali".

jype ::

Saj se zavedas dejstva, da ce so po ukazu nadrejenega streljali na vojake, ki so se predali, potem je nadrejeni vojni zlocinec?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Brane2 ::


Saj so teritojalci tudi prišli po ukazu njim nadrejenega


Stvar se ne vrti okrog tega, ker so tja prišli, ampak o dogodkih po tem. O nepotrebnosti konflikta, o namernem ne-nudenju prve pomoči oziroma zavlačevanju itd itd.

Pa če je bilo to po njihovi presoji ali presoji nadrejenega.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

Dr Evil ::

Ampak preden bo debata o povojnih pobojih koncana, bo treba zakljucit debato o kolaboraciji, ker je za evropsko zgodovino ta kolektivni zlocin pac pomemben in se ga ne sme premazat s smesnimi opravicili.


Brez sojenja je zločin,pa če je še toliko delaracij.Te so samo zato,da države ne kažejo druga na drugo ,ker imajo same dovolj masla na glavi.Sicer pa so med pobitimi otroci,kar ovrže celotno komunistično pravljico o kolaboraciji.BTW,kolaborirali so komunisti,z sovjetsko zvezo,KPjem in nacisti,čeprav se to sliši kot blasfemija,pa je spregovorilo o tem veliko prič.Verjamem njim ne sluzastim borcem,ki še dalje netijo narodni razkol.


Samo da se meni zdi bistvena razlika med tem da pobijas pa potem trdis "oni so tud" ali pa da pobijas in reces "ok, ce smo naredili traparijo bomo zanjo pac placali".


Nikjer nisem trdil,da se tega ne sme raziskat.Trdim le,da se kot prvo,razmesarjenje civilistov,kar je veliko hujši zločin,saj predajajoči vojak je potencialno še vedno lahko nevaren,medtem ko civilist je nedvoumno nedolžen,sploh na 500m višine.Ne vem kakšno opravičilo ima pilot miga.

Stvar se ne vrti okrog tega, ker so tja prišli, ampak o dogodkih po tem. O nepotrebnosti konflikta, o ne namernem ne nudenju prve pomoči oziroma zavlačevanju itd itd.


Govoriš o stvareh ,ki se niso zgodile.V tej vojni se TO ni pregrešila,pa če to tebi paše ali ne.Če meniš,da je drugače dokaži,da so se tisti,ki so ta primer že dvakrat raziskovali zmotili.

Ta videoposnetek je navaden blef,ker ne kaže ne dejanja,ne storilcev ne žrtev.Niti ne pokaže smeri od kod so metki prišli.

BigWhale ::

To, da so bili mladi in da so umrli med sluzenjem obveznega vojaskega roka je popolnoma nepomemben podatek. Bili so vojaki in bila je vojna. Big deal.

Ce so bili pa ubiti protizakonito je pa to druga stvar.

Brane2 ::


Nikjer nisem trdil,da se tega ne sme raziskat.


Odziv domače javnosti je že približno tak. V stilu "tisti trije so srbi,s rbi so pa morilci, torej se o tem nimamo kaj pogovarjat"...


Trdim le,da se kot prvo,razmesarjenje civilistov,kar je veliko hujši zločin,saj predajajoči vojak je potencialno še vedno lahko nevaren,medtem ko civilist je nedvoumno nedolžen,sploh na 500m višine.Ne vem kakšno opravičilo ima pilot miga.


kakšno opravičilo pa ima recimo pilot F-15 ? Je to kaka zavarovalniška fora- nek kasko, ki ga plačaš ob nakupu letala ?

Zakaj je recimo razmesarjenje civila, ki ga je zadel izstrele MiG-a nedopustno in zločin, uboj kupa civilov zaradi izstrelka F-15 pa je collateral damage, o katerm se je sploh nesmiselno pogovarjat ?

Kar se mene tiče, dajmo tudi pilote na sodišče. Ampak to je kar se mene tiče. Ameriško osebje je itak izven jurisdikcije Haaga. Da o recimo stvareh, kot so municija iz osiromašenega urana itd, ne govorimo. To je poglavje zase.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

Brane2 ::


Govoriš o stvareh ,ki se niso zgodile.V tej vojni se TO ni pregrešila,pa če to tebi paše ali ne.Če meniš,da je drugače dokaži,da so se tisti,ki so ta primer že dvakrat raziskovali zmotili.



Govorim o izjavah prič v srbskih medijih, ki SPLOH niso take, kot jih kažejo tu.


Ta videoposnetek je navaden blef,ker ne kaže ne dejanja,ne storilcev ne žrtev.Niti ne pokaže smeri od kod so metki prišli.


KAteri videoposnetek ti pa kaže "metke" ? Pričakuješ od ljudi, da nosijo s sabo laboratoriske kamere s 5.000 fps ? Tudi nihče zdrav ne trdi,d a gre na posnetku za umor, tega tudi preživele priče ne trdijo. Je bil pa posnetek dober uvod v celo stvar...
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

Dr Evil ::

Zakaj je recimo razmesarjenje civila, ki ga je zadel izstrele MiG-a nedopustno in zločin, uboj kupa civilov zaradi izstrelka F-15 pa je collateral damage, o katerm se je sploh nesmiselno pogovarjat ?


Nisi malo zabredel?

In ne,jaz ne opravičujem nikakršnega zločina nad civilisti in predajajočimi vojaki.Obsojam hinavščino in cinizem tistih,ki so še veliko hujši.

A ne zasledite tega v mojih komentarjih?


Meni se gnusi svetohlinsko zgražanje.Kot v Iraku,kjer je cel svet kazal na američane in Abu Grajf,medtem pa v arabskem svetu ni zapora,ki bi bil manj sadističen.

Kdor je brez greha naj prvi vrže kamen.Ta stavek pove več kot nešteto strani jamranja.

Brane2 ::


Nisi malo zabredel?


Mislim,d a niti ne. Ti kažeš na uboj civila z letalom kot na nekaj, kar je že samo po sebi zločin brez primere. Jaz ti pravim, da se stvar dogaja rutinsko in vsakodnevno in da ni vsak tak uboj vojni zločin samo zato, ker se je žrtev razletela na kose.


Meni se gnusi svetohlinsko zgražanje.


Vsi imajo svoje interese. JAsno je, od kod izvirajo neumnosti o Kučanu in sploh od kod velik del javnega momenta v srbiji za Holmcem a to še ne pomeni, da nam "reklamacij ni treba sprejemat".


Kdor je brez greha naj prvi vrže kamen.Ta stavek pove več kot nešteto strani jamranja.


Grešimo vsi, pa kljub temu kamni letijo. Tudi to pove marsikaj, sploh o stanju na terenu.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

perci ::

O nepotrebnosti konflikta, o namernem ne-nudenju prve pomoči oziroma zavlačevanju itd itd.
Brane, priporočam ogled filma Slovenija na barikadah. Je lepo prikazano koliko se je zavlačevalo pri dajanju prve pomoči. Prav tako je lepo prikazano, kaj se je zgodilo z dvema avstrijskima novinarjema na Brniku. Če se je na Holmcu zgodil vojni zločin, zakaj so potem ti teritorialci pustili avstrijskim novinarjem, da jih snemajo. Zakaj jih raje niso po JNA-jevsko skinuli?

Pa se to glede Holmca. Nasi so hoteli zavzeti mejni prehod. To je bil vojaski cilj. Pri tem so imeli pravico ubiti oborožene vojake, ki se niso predali. Da so bili zrtve nic hudega sluteci srbski vojaki, je sicer zalostno, ampak ne spodbija legitimnosti napada na vojaški cilj.

Po tvoji logiki bi se morala TO kar umakniti JNA-jevcem, ker so bili itak v večini naborniki, ki sploh niso želeli biti tam? Nič krivi so umrli? Morda res. Vendar lahko za to kriviš generalštab JNA, ne pa Slovenije.

Ves čas vojne za Slovenijo se je slovenska stran trudila, da bi zagotovila karseda veliko medijsko pokritost vojne, ker je bilo to tudi najmočnejše orožje naše države. In zdej se najde neka "Predana", ki bi najraje videla, da bi se Slovenci ob napadu JNA takoj vdali? In ne poskušali nazaj zavzeti lastnih mejnih prehodov. Ko jo je**.

perci ::

Spomnim se kako je Adžič povedal nekaj v tem stilu:
"Slovenci se služe najgnusnijim trikovima i prevarama. Ne štede nikoga - ni žene ni maloljetno djeco."

Vse slovence v HAAG, saj smo ja klali po Sloveniji. Mater, če bi Slovenija imela v času vojne letala, bi jo zihr obtožl tut letalskega napada na tovornjakarski konvoj na Medvedjeku. Duty free-je so pa itak teritorialci in slovenska policija ropali.

Bljah.

Hecno se mi zdi pa tudi to, da po eni strani govoriš kako Miloševiču pa ja ni bilo nič dokazano in da je morda tip bil celo nedolžen, po drugi strani pa na podlagi nekaj izjav sumljive verodostojnosti sklepaš, da se je na Holmcu zgodil vojni zločin. Svašta.

Ko pa v Haag pride proti Miloševiču pričat nešteto prič, med drugim tudi bivši vodje posameznih republik, je pa to vse nekaj kao medlo in nedokazano.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

jype ::

Ma dej no perci, mal si prevec personally challenged s temle.

Ce kdo pravi, da ma dokaze, da smo vojni zlocinci, naj ji predlozi. Konec debate.

Obstaja institucija, ki lahko te dokaze neodvisno ovrednoti, imeli bomo priloznost za zagovor (ker je to sodisce, remember?) in potem se bo izrekla sodba.

Potem bomo pac priznali, da smo najboljsi na svetu, ali pa da smo ga nekje usral.

Brane2 ::


O nepotrebnosti konflikta, o namernem ne-nudenju prve pomoči oziroma zavlačevanju itd itd.

Brane, priporočam ogled filma Slovenija na barikadah. Je lepo prikazano koliko se je zavlačevalo pri dajanju prve pomoči.


So prikazani primeri na Holmcu ? Če niso, to vnaprej odpade. Če so, je vprašljiva verodostojnost, natanko tako kot se sicer ocenjuje videomaterial v sodnem postopku.


Prav tako je lepo prikazano, kaj se je zgodilo z dvema avstrijskima novinarjema na Brniku. Če se je na Holmcu zgodil vojni zločin, zakaj so potem ti teritorialci pustili avstrijskim novinarjem, da jih snemajo. Zakaj jih raje niso po JNA-jevsko skinuli?


Ne vem. Je pomembno ?


Pa se to glede Holmca. Nasi so hoteli zavzeti mejni prehod. To je bil vojaski cilj. Pri tem so imeli pravico ubiti oborožene vojake, ki se niso predali. Da so bili zrtve nic hudega sluteci srbski vojaki, je sicer zalostno, ampak ne spodbija legitimnosti napada na vojaški cilj.


Priče ne govorijo o legitimnosti. Pravijo samo, da iz njihove pespektive tega sploh ni bilo treba.


Po tvoji logiki bi se morala TO kar umakniti JNA-jevcem, ker so bili itak v večini naborniki, ki sploh niso želeli biti tam? Nič krivi so umrli? Morda res. Vendar lahko za to kriviš generalštab JNA, ne pa Slovenije.


Ne krivim po defaultu nikogar. Nisem bil tam. Tudi če bi bil, ne bi mogel videti vsega.
Pravim pa, da je odziv domače javnosti krivičen.
O tej temi se ne smemo pogovarjati in dvomiti v sodni postopek, ker je bil zaključen, celo 2x.
Tudi družine umrlih in srbska javnost se nimajo kaj oglašat.


Ves čas vojne za Slovenijo se je slovenska stran trudila, da bi zagotovila karseda veliko medijsko pokritost vojne, ker je bilo to tudi najmočnejše orožje naše države. In zdej se najde neka "Predana", ki bi najraje videla, da bi se Slovenci ob napadu JNA takoj vdali? In ne poskušali nazaj zavzeti lastnih mejnih prehodov. Ko jo je**.


To, kar bi ona najraje videla, je njena stvar. Mene moti ta zaprtost, sploh medijska.
Stvar se kaže kot "fuzbal tekma", kjer vsi vemo, kdo so "naši", sodnik je lahko samo peder, "uni tam" pa se sploh nimajo kaj oglašat.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Brane2 ::


Hecno se mi zdi pa tudi to, da po eni strani govoriš kako Miloševiču pa ja ni bilo nič dokazano in da je morda tip bil celo nedolžen, po drugi strani pa na podlagi nekaj izjav sumljive verodostojnosti sklepaš, da se je na Holmcu zgodil vojni zločin. Svašta.


1. Milošević.

Se ne sekiram zanj. Tip je bil peško. če je bil lider, bi se moral tako tudi obnašati.
Tiste jokave scene, koso ga vlekli iz bajte, ne sodijo v repertoar liderja. Pravi Vodja, bi naredil lahko le dve stvari:

- si počil metek v čelo in pustil Delpontejevi sporočilo v stilu "je*em ti mater"

- odkorakal v zapor in "Šešelj" style

"Kriv" za dogajanje je bil že s tem, ker je bil vodja. Pa če bi samo sedel v fotelju in nikoli nič ukazal nikomur teh 15 let.

Kažem pa na hinavsko obnašanje zahoda in njegovo neučinkovitost. Kje je fora sodnega postopka, ki traja 100 let in naketerem ne DOKAŽEŠ praktično ničesar ? Bolje bi bilo namesto tega izvesti še eno bombardiranje... :\


Ko pa v Haag pride proti Miloševiču pričat nešteto prič, med drugim tudi bivši vodje posameznih republik, je pa to vse nekaj kao medlo in nedokazano.



To, da ti "prideš pričat" še ne pomeni, da je s tem podan dokaz. Tudi če vas pride 700.


2. Holmec etc.

Ne sklepam v naprej o stvari. Mi gr epa na *rac ta pristranskost, ko se niti razpravljat ne sme o tem in ko je tipična reakcija - "vzemimo mu državljanstvo in ga šutnimo čez mejo".
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

krneki0001 ::

Brez sojenja je zločin,pa če je še toliko delaracij.Te so samo zato,da države ne kažejo druga na drugo ,ker imajo same dovolj masla na glavi.Sicer pa so med pobitimi otroci,kar ovrže celotno komunistično pravljico o kolaboraciji.BTW,kolaborirali so komunisti,z sovjetsko zvezo,KPjem in nacisti,čeprav se to sliši kot blasfemija,pa je spregovorilo o tem veliko prič.Verjamem njim ne sluzastim borcem,ki še dalje netijo narodni razkol.


Prvi, ki so pobijali so bili tabeli, ki so kot vaške straže streljali na vsakega klateža in na vse ki so zbežali v gozd pred italjani, nemci in komunisti.
O svetem urhu nebi zgubljal besed, ker je tam začetek demokracije sedanje vlade, pa da o čem drugem nebi pametovali in ti DR.EVIL si naiven, če misliš da bi bilo kaj drugače, če bi zmagala tvoja stran - delali bi taisto. Da ne govorimo o slovenskih četnikih, za katere ljudje zelo malo vedo, pa sta obstajala celo 2 bataljona njih. Vodili so jih pa duhovniki s puškami v roki. Pa recimo tega tut noben ne prizna, da je duhovščina izločila vse duhovne, ki so se borili na partizanski strani, ker niso bili s tapravimi in da so se tabeli duhovni borili s puškami v rokah in da so vse kar so zvedeli v spovednici povedal tabelim, ki so potem odpeljali cele družine, da so se lahko izživljali nad otroci in ženskami na svetem urhu.

Zakaj verjameš samo eni strani DR EVIL? Jst ne verjamem nobeni, ker so oboji slabi, pa vendar mi je vseeno za 60 let stare kosti. BOLI ME KURAC ZATO, samo takih nas je malo, zato pa slovenija tone, ker se vsi hočete kregat zarad 60 let starih kosti, ki niso in ne bodo nobenmu nič dobrega prinesle. Namesto da bi se temu uprli, še dalje delamo razkol v narodu.

Tut za slovenske fante, ki so se borili na holmecu - branili so slovenijo - sodišče ni opazilo nobenih napak in zadeva je zaključena, če pa ene ženske ne znajo utišat, so pa tut glupi. Sigurno ima vsaj en madež na njej, ki jo lahko utiša in bo čisto tiho, pa ne bo tega nadaljevala.

Dr Evil ::

Pred vaškimi stražami so komunisti na področju gorenjske in dolenjske pobili več kot 1000 ljudi.Odgovor na to,so domobranci.Branitelji doma,logično ne?

In zakaj se jih tako zelo obsoja in pljuva po njih?Zato ker v primeru,da bi se zvedlo,da le niso bili krivi oziroma da so bili nedolžni kot novozapadli sneg in so mogli umret zaradi nasprotovanja komiterni,bi se pravljica o NOB raztreščla kakor tudi moralno opravičilo za revolucionarno nasilje in nadvlado v naših krajih.Komunisti so netili državljansko vojno kot orodje za prevzem oblasti.Po vsem svetu so komunistične TERORISTIČNE celice tako delale,pri nas pa si nekateri domišljajo,da so pa naši tovariši kaj drugega kot Maotovi,Stalinovi in Pol Potovi.Tito je pred tistim "incidentom" bil prepričan stalinist dragi zaslepljenci.Bil je navaden krvav diktator.Vi pa ga še častite.Bljak.

jype ::

Ne nakladaj, ker nimas pojma. Ce bi si jaz dovolil zmisljevat, kaj vse ti verjames, bi moj post upraviceno pobrisali. Odprl sem novo temo kjer lahko utemeljis kar hoces, ampak materialni dokazi so pac dokazi, ki ne govorijo ravno v prid tvojim "nedolznim vaskim strazam".

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Dr Evil ::

Zate je vse nakladanje,kar ni rekel,kak se že piše,vaš zgodovinar,mislim da Repe?

Po Dežmanu pa vsi skladno tolčete,seveda brez teh famoznih dokazov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Dr Evil ()

jype ::

Moj zgodovinar je bil Dezman, tako da ni treba ravno bedarij govort. Samo da g. Dezman pac po novem rad tudi kaj zamolci, njegovi motivi pa niso moj problem.

podbevna ::

Nehajte ga tukaj srati z 2. sv. vojno...

Glede Holmca pa ste nekateri (Brane 2 in Jype res svetohlinci in/ali naivneži). Perci vam je lepo povedal, da je bila vojna s slovenske strani precej "čista" in "poštena".

Vedeti pa je treba, da je vojna jeba. Ljudi je strah in se pobijajo med sabo. Pobijanje je bistven element vojne. Vsak oborožen posameznik je legitimna tarča (čeprav so ljudje in večinoma mladi fantje). Če koga predolgo gledaš in razmišljaš o potrebnosti nasilja običajno umreš. Zato razmišljanja v vojski ne vzpodbujajo - vzpodbujajo streljanje, ker le tako lahko zmagaš. Ženevske konvencije so posledično precej odmaknjene od realnega življenja, pa še njihov namen prvenstveno ni reguliranje dogajanja na bojišču, temveč izven njega.

Vse vojske ščitijo svoje vojake. Vse. To ni sporno, ali hinavsko, temveč je logično. Le tako lahko funkcionirajo. Kot vojni zločinci pa so obsojeni le izvajalci največjih ekscesov, ki se jih ne da opravičiti s kaosom na bojišču. Da Holmec na podlagi teh dokazov označiš za vojni zločin moraš biti bedak. "Po mnenju nabornikov boj ni bil potreben. Šlo je za dokazovanje..." 8-O da to izustiš kot argument o vojnem zločinu, morajo tvoje predstave biti res odmaknjene od realnosti vojne in vojnega prava...

Brane2 ::


Glede Holmca pa ste nekateri (Brane 2 in Jype res svetohlinci in/ali naivneži). Perci vam je lepo povedal, da je bila vojna s slovenske strani precej "čista" in "poštena".


kakšne veze imajo dogodki na Holmcu z vojno v celoti ? Ta folk govori o teh dogodkih in ne o celi vojni.
In od kdaj je Perci končna instanca za vojne dogodke ?


Vse vojske ščitijo svoje vojake. Vse. To ni sporno, ali hinavsko, temveč je logično. Le tako lahko funkcionirajo. Kot vojni zločinci pa so obsojeni le izvajalci največjih ekscesov, ki se jih ne da opravičiti s kaosom na bojišču. Da Holmec na podlagi teh dokazov označiš za vojni zločin moraš biti bedak. "Po mnenju nabornikov boj ni bil potreben. Šlo je za dokazovanje..." 8-O da to izustiš kot argument o vojnem zločinu, morajo tvoje predstave biti res odmaknjene od realnosti vojne in vojnega prava...


NIkoli neisem rekel, da je bil Holmec vojni zločin. Praivm le, da ne moreš osporavati tujih zahtev po vpogledu v dogajanje in zahtevati, da verjamejo tebi. Praqvim tudi, da domači mediji mnogokrat zakrivajo dejstva.

Tokrat gre njihova zgodba nekako takole: Predanov aje nora krava, ki 100-tič pogreva prastaro zgodbo o vojnem zločinu, ki je bila dvakrat ovržena v sodnem postopku in celo srbske priče teh dogodkov pravijo v medijih, da tam ni bilo nič narobe.

Nato tako ležerno skočiš na stran srbskih medijev in si prebereš članek priče o kateri govorijo in vidiš, da so iz njega naši mediji izrezali natanko en stavek iz članka na nekaj straneh, ki v celoti govori povsem drugačno zgodbo.

Tu se ne sprašujem o resničnosti navedb v članku, le o poštenosti domačih medijev. Če jeih tako brez truda v prvih petih minutah lahko ujamem na laži, kaj jim sploh lahko verjamem ?
On the journey of life, I chose the psycho path.

jype ::

Ja madonca, ce perci pravi tako, potem bo pa ze drzalo.

Se opravicujem ker sem dvomil v cistost slovenskih fantov in neoporecnost njihovega postopanja v zoprnem konfliktu.

Ampak hudimana, ce smo brez madeza, potem pa lahko vrzemo prvi kamen na haasko sodisce, saj nam ne morejo nicesar dokazat, ane?

Ne pa da "mi nismo nc nardil, vi ste navadni svetohlinci". Ce pravijo, da razpolagajo z dokazi, zakaj jim ne bi omogocili, da jih predlozijo? En dober razlog, prosim, ne "perci prav, da ga nasi itak niso nc sral".

podbevna ::

Brane, vojna v celoti je lep prikaz delovanja vodstva določene vojske. Lepši kot psevdo raziskovanje dogodkov v posameznem rovu.

"NIkoli neisem rekel, da je bil Holmec vojni zločin. Praivm le, da ne moreš osporavati tujih zahtev po vpogledu v dogajanje in zahtevati, da verjamejo tebi."

Ravno to sem ti hotel dopovedati, da moraš tako ravnati. Vse "sodobne demokratične, pravne" (vstavi poljubno floskulo, ki opisuje dobro državo) države tako ravnajo. Preganjaš in dopustiš pregon le resničnih sadistov, psihopatov in eklatantnih zločincev.

Spuščanje v dogajanje na posameznem bojišču in opisovanje nepotrebnosti posamezne bitke in posameznih strelov je popoln idiotizem. Tako kot pričakovanje od države, da bo podpirala tako sesutje učinkovitosti svoje vojske.

Kdor tako ravna in kritizira svojo državo zaradi njenega nesodelovanja pri takem ravnanju ni pošten in načelen, ter ne prispeva k pravni državi in varovanju človekovih pravic v določenem okolju, čeprav sam v to verjame. Je naiven bedak, ki v duhu svoje neomejene pravičnosti dela škodo ljudem, ki so ubijali in umirali tudi zanj, a kljub temu niso zločinci, temveč vojaki.

"Predanov aje nora krava, ki 100-tič pogreva prastaro zgodbo o vojnem zločinu, ki je bila dvakrat ovržena v sodnem postopku in celo srbske priče teh dogodkov pravijo v medijih, da tam ni bilo nič narobe." Jap, ta opis je kar dober... Bravo.
«
1
2 3
...
5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Slobodan miloševič (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17413058 (9293) Doman
»

Ujeli Anteja Gotovino v Španiji (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
646021 (4350) Thomas
»

Se rabi Hrvaška opravičiti za zločine med operacijo Nevihta? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
1949981 (7715) Daedalus
»

Milošević na poti v HAAG (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
964996 (4164) burekar

Več podobnih tem