» »

Lik Milana Kučana

Lik Milana Kučana

1 2
3
4 5

Double_J ::

Pejte no na pašo eni...:D

#
OVČAR MILAN
#
Na vasi 22, Vitanje
Dve šivanki...

solatko ::

Prebereš 10 časopisov izluščiš verjetne zadeve in si ustvariš svoje mnenje, nekatere zadeve so logične, nekaj pa lahko tudi sam razmisliš ali je tako ali ni, če pa porabiš toliko časa za blejanje, pa res ne moreš na druge zadeve mislit.
Delo krepa človeka

BlueRunner ::

@solatko:

Dobro bi to bilo, dokler ne ugotoviš, da je bilo zapisano na strani kakšnega bloga, kot "zanesljiv vir", nato je pristalo pri požarju ali pa na kanalu A. Rahlo sfiltrirano in z več obrtniškega znanja povzeto na 24kur, po povzetku na STA pa tudi na vseh kvazi-novičarskih portalih vesoljne Slovenije.

Potem pa se zadeva pojavi tudi še v "resnih" dnevnikih, za njimi pa še v tednikih.

V naslednji iteraciji se na blogu pojavi "vidite, sem imel prav!". Krog je zaključen, izmišljotina je meso postala in redko kdo opazi to incestno medijsko povezavo vseh z vsemi.

To, kar izluščiš iz 10 časopisov je predvsem tisti košček (dez)informacije, ki ga je najtežje spremeniti in kot takšen pri tem "telefonu" preživi vse deformacije in manipulacije.

Žalostno...

Dejansko je dobro brati tiste, ki pišejo po svoji pameti (pa ti so le redki), tudi če imajo mnenje mojemu nasprotno. Večkrat bom pri njih med vrsticami izvedel kaj se dogaja, kot pa kje drugje. Pri nas kvantiteta pač ne pomaga. Pomaga samo ekstremna selekcija.

solatko ::

Seveda se vsi tisti pametni, nahajajo v demokraciji.
Drugače pa vest, ki je nekje napisana, ni več novica, novice dobiš na terenu v resničnem življenju, v medijih samo opaziš, kako vsako, še tako malenkostno vest, znajo te mojstri svinčnika ali besede, odlično sfrizirat, glede na politične potrebe botrov, posameznega medija.
Teren, razgovor z ljudmi, opazovanje okolice, prisluškovanje pravim pogovorom, ti da trenutno sliko, seveda rabiš precej logike, da te koščke spraviš v neke vrste svojo resnico in ta je za enkrat zelo boga.
Delo krepa človeka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

BlueRunner ::

Sam si v prvo rekel, da prebereš 10 časopisov in ven izluščiš. Jaz sem samo opzoril, da se praviloma iz smetja ven izlušči samo smetje.

V drugo, pa se strinjam. Predvsem moraš biti sam angažiran in tudi povezan v širše skupine, da prideš do bolj kvalitetnih informacij.

Zgodovina sprememb…

solatko ::

Če prebereš 10 časopisov različnih opcij, prideš do spoznanja, da vsi mediji izkrivljajo resnico in, ko prideš do tega, nehaš po forumih poveličevat kateregakoli še živega politika, saj je vsak v politiki najprej zato, da poskrbi zase in svoje,
. Šele po smrti lahko oceniš njihov prispevek k zgodovini.
Problem se pokaže v tem, da redke države dobijo v svoji zgodovini, sposobnega in za večino koristnega vodjo. Ovce pač volijo svoje pastirje, ne glede na rezultate vladanja, tisti, ki razmišljajo s svojo glavo pa alternative nimajo in tudi, če bi jo imeli, niso v večini. Taki pač volitve abstiniramo.
V zgodovini so se za nekatere najboljših izkazali ravno nekateri diktatorji in zelo malo je dobrih vodij izvoljenih na takih ali drugačnih volitvah.
Delo krepa človeka

Mr.B ::

E če ste tako dobri poznavalci medijev, potem pa kar naredite razpredelnico : ime medija, povese da je to levi, desni, naš, vaš, verodostojen, rumen, rdeč, itd.... dodate še morda stopnjo zaupanja.....

PS : Vsak pastirček je in je vedno imel svojega gospodarja.To je zakon narave, ki ga še tako sprenevedanje.........
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

BlueRunner ::

Lestvica medijev je b.v. Obstajajo samo konkretna imena. Nekdo je liberalen, nekdo je konzervativen, redki so resnicoljubni, še redkejši med njimi pa imajo veliko širino, ki človeka pritegne.

To bi bila lestvica vredna ogleda, ne pa lestvica medijev. Ti pod eno streho združujejo preveč.

Sicer pa: who shepherds the shepherds?

Zgodovina sprememb…

Mr.B ::

A ni to hudič, kako se nekateri izogibate... Ne dejte deset top branih pisanih medijev, če je to težko....
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

PaX_MaN ::

Jože P. Damijan, Mičo Mrkaić, Stanislav Kovač, Marta Gregorčič, Tomaž Štih, Spomenka Hribar, Niko Kavčič, Igor Kršinar, Katarina Culiberg, Bojan Požar.

Mr.B ::

Ok PaX MaN , ej dobil si me, nisem bil dovolj spcifičen. Bom malo bolj specifičen bil : Medij, ki ima status registriranega medija.....
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

PaX_MaN ::

Ravnal sem se po BlueRunnerjevih besedah:
Obstajajo samo konkretna imena [...] To bi bila lestvica vredna ogleda, ne pa lestvica medijev.

Mr.B ::

Sej vem strah je označiti verodostojne medije, kot medije desnice...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

PaX_MaN ::

Aja, lestvica. Ti, ki sem jih napisal, so proper.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PaX_MaN ()

Mr.B ::

Well, sej je ok, ni se treba sramovati, da sdmatraš za tvoje mišlenje Levi medij, kot verodostojen, po drugi strani imamo pa težavo definirati levega medija....
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

PaX_MaN ::

Zakaj bi me bilo sram?
Kdo je levi medij?
Če je levi medij, pa ni definicije levega medija, od kje levi medij in kaj potem je levi medij?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PaX_MaN ()

Mr.B ::

Sej vem da je težko razumeti, kako oseba na naslovu teme predstavlja za Slovenske razmere Levega, ki ga skrbijo predvsem socialno šibki, po drugi strani pa je vodja, nečesa kar bi nekateri zelo težko prepisali kot nekomu ki skrbi za boge ovčice. Pač situacija v Sloveniji je konfuzna, pač ne vem, kaj smatraš za leve, oziroma kaj smatraš za desne. Pač te nočem žalit.
No za desne vemo kdo so, ane. To so uni domobranci in uni iz argentine........... Samo od teh desnih do teh levih je zelooooooooooo veliko praznega prostora.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

BlueRunner ::

Mr.B je izjavil:

Sej vem strah je označiti verodostojne medije, kot medije desnice...

Verodostojnih medijev ni. Kako naj naštevam nekaj v kar sploh ne verjamem, da v Sloveniji obstaja. To je nekako tako, kot bi od tebe pričakoval, da mi prineseš avtograme Bigfoot-a, Dedka Mraza in Božička.

So pa verodostojni avtorji, ki se lahko motijo, s katerimi se lahko tudi ne strinjam, mi gredo občasno tudi na jetra, ampak ne pišejo pa bučk.

Tako da PaX_Man, BIG THUMBS UP. Definitivno imaš svojo kolekcijo. Jaz na tvoj spisek dodam še Gustinčiča in B. Kovača.

Je pa res, da bi nekateri očitno še vedno radi furali zgodbo nekih t.i. "verodostojnih medijev". Ni jih. So samo še posamezniki, ki se (še?) niso prodali. Tako da Mr.B, prej kot boš svoje meketanje o lestvicah medijev opustil, prej boš doživel razsvetljenje.

Mr.B ::

Naj te ne bo sram, pač povej ta medij je desni, ta pa levi, temu pa jaz najbolj verjamem....
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

solatko ::

Mr.B - Verjameš pač mediju, ki ga kontrolira tvoj pastir ali pa ne verjameš nobenemu mediju, problem so komentarji, gola dejstva, opis dogodka, nastanek in razvoj neke tematike, na to ima lahko vsak svoj pogled ali rešitev, to kar se dogaja zadnje čase pri nas, pa je podobno dogajanjem v Srbiji, malo pred razpadom stare yuge, ko tistega, kar niso objavili mediji, enostavno za srbsko ljudstvo ni bilo.
Poglejmo konkretno - časopis objavi novico, da so se sestali predstavniki pozicije in opozicije, ter razpravljali o možnem reševanju nakopičenih težav v slovenistanu.
To je informacija o dogodku, kaj se je dejansko dogajalo na tem sestanku, pa moraš razbrati iz nadaljevanja, ki je v vsakem časopisu, radiu ali tv postaji, drugačen, pač usmerjen v tisto stran, kateri novinar pripada, oziroma so ga kupili.
Da bi bila informacija resnična, bi potrebovali samo kratek povzetek dogovarjanj in sprejete odločitve, brez kakršnegakoli komentarja. Iz tega bi razmišljajoči sami ugotovili ali so srali bučke ali so se dejansko kaj zmenili in samo to resnično delovanje levih in desnih, bi bilo merilo na naslednjih volitvah.
Tako pa na en dogodek, dobimo cirka 30 različnih opisov, mnenj, resnic, katere je potrebno prefiltrirati, da prideš do polresnice, ostalo je megla.
Pri nas ni medija, ki bi poročal o golih dejstvih v celotnem obsegu, je samo novička (nekaj vrstic, minuta govora ali slike), dejansko dogajanje pa je zavito v celofan strankarskih gobezdal.
Delo krepa človeka

USS Liberty ::

http://www.rtvslo.si/slovenija/kucan-sl...

palček ne more iz svoje kože... spet se oglaša... spet hoče svoje ovce postriči...
http://en.wikipedia.org/wiki/USS_Liberty_%28AGTR-5%29

solatko ::

Po tvojem, bivši predsednik države nima pravice govora. Ti si pa res troll.
Delo krepa človeka

luli ::

solatko je izjavil:

Po tvojem, bivši predsednik države nima pravice govora. Ti si pa res troll.


Ne to pa ne!
Gobezda lahko kolikor hoče. Bo pa malo težje svojim ovcam razložil zakaj bi morali oni tako dolgo delati, sam pa tega ni rabil! No če bi palček s svojo elitno F21 druščino malce majn kradel bi nam verjetno šlo mnogo bolje!

Pšenični ::

"palček ne more iz svoje kože... spet se oglaša... spet hoče svoje ovce postriči..."

Pač poskuša rešiti, kar so njegovi omladinci zafurali.

Brez da bi oživili gospodarstvo, je to tako kot da bi "brcal v mrtvega konja".

V glavnem ko smo prišli do pojma odgovornosti za sedanje stanje "postajajo vsi isti". Sedaj po njegovo namreč nima smisla iti na volitve, "ker bo prišlo le do prekladanje s stola na stol". L. 2008 ni tako mislil.

V glavnem, iz tega lahko sklepamo, da se na levici patološko bojijo volitev, čeprav "nekatere raziskave temu ne kažejo čisto tako". Samo rezultati zadnjih dveh referendumov so v popolnem neskladju z prej opravljenimi raziskavami javnega mnenje.

Gremo lahko stavit, da bi bili nad rezultati predčasnih volitev prav tako "vsi presenečeni".

solatko ::

Pri vsakih volitvah smo vsi presenečeni eni pozitivno, drugi negativno, problem je, da eni poraza ne prenesejo in potem delajo vse, da trenutnim zmagovalcem, čim bolj otežijo zadeve, ob naslednjih volitvah pa se stvari obrnejo in zopet gre po starem, večina ne sliši manjšine, manjšina pa se trudi, z dokazovanjem nesposobnosti trenutno vodilnih.
Problem je, da pri teh igricah vsi politiki profitirajo, večini v tem bananistanu pa gre vsak dan slabše. Največje vprašaneje je, koga sploh volt. Leve, ki ne vedo kaj je levo ali desne, ki so na trenutke skrajno levo, drugi dan pa extremno desno, predstavljajo pa se volilcem tako oboji za sredinske stranke, torej ne tič ne miš, tako pa je tudi vladanje in odločanje.
Verjetno si Slovenci zaslužimo boljše politike, vendar jih enostavno nimamo. Mladi kadri so še hujši kot te, ki sedijo že dvajset let v parlamentu, stari pa so že pri bogu ali pa se iz penzije nočejo vrnit v politiko.
Kaj mi ob rednih ali predčasnih volitvah ponudi JJ - cel kup revanšizma, ubogljivo, nesposobno vlado, ki bo skrbela predvsem za koristi bogatinov, ki simpatizirajo s SDZ, poslušal bom Grimsa, ki bo glavni sestavljalec nekvalitetnih zakonov, dobili bomo še kakšnega novega tajkuna, ko se bo velikemu vodji zaželelo po kakšnem mediju in še v tiste zakone, kjer slučajno ni not RKC-ja, vključitev določenih priboljškov. Ob njegovih dveh mandatih, pa lahko pričakujemo v osnovnih šolah verouk, univerzo pa pod komando teološke fakultete. Vrnitev še tistega premoženja, ki ga RKC še ni dobila, reševanje zvona 1 in 2, obvezno strankarsko pripadnost ob pridobitvi službe in nešteto filmsko zrežiranih pregonov "kriminalcev", da bomo dajali vtis sposobnosti in redoljubnosti, morda dodajo še kakšno selitev Romov, potem pa se bo že nehal. Za ljudstvo pa zmanjšanje plač, socialnih transferjev in zmanjšanje penzij.

Kaj mi lahko ponudijo levi - praktično nič.
Alternativa - je ni.

Perspektiva - bankrot države, po možnosti tudi bankrot politike in prevzem vodenja, kakšne tuje investicijske institucije.

Imamo sicer državo, ki pa je nismo sposobni normalno vodit v napredek in blagostanje.
Delo krepa človeka

BlueRunner ::

Mr.B je izjavil:

Naj te ne bo sram, pač povej ta medij je desni, ta pa levi, temu pa jaz najbolj verjamem....

OK, če že vztrajaš.

Tiskani dnevniki:
Delo: uravnoteženo sranje
Dnevnik: uravnoteženo sranje
Dolenjski list: uravnoteženo sranje
Primorske novice: uravnoteženo sranje
Slovenske novice: uravnoteženo sranje
Večer: uravnoteženo sranje
Žurnal: uravnoteženo sranje
... ostalih dnevnikov ne pogledam niti občasno

Tiskani tedniki:
Mladina: uravnoteženo sranje
Reporter: uravnoteženo sranje
Zdravje: kar eno sranje (še posebej od kar so dali prostor t.i. zdravilcem)

Tiskani mesečniki:
Moj mikro: nekako gre, ne znam določiti usmeritve
Monitor: isto, kot Moj mikro
Presek: gre, gre v promet - usmeritev mi je nedoumljiva

Dnevno informativne oddaje:
24 ur: neuravnovešeno sranje
Dnevnik RTVSLO: 80% sranje - občasno zanimive novice iz sveta in Slovenije (za razliko od novic iz Ljubljane)
Svet @ Kanal A: sranje, da mu ga ni para - samo, da se pljuva. Kaj in zakaj ni pomembno.

Ostale informativne oddaje:
Odmevi: sprejemljivo - predvsem zato, ker Bobovnik ni preveč vsiljiv, hkrati pa gostom pusti, da se sami potunkajo v sranje. Verjetno uravnotežena oddaja, ker vsi sami sebe enakopravno tunkajo v drek.
Pogledi Slovenije: uravnoteženo sranje - oddajo bi lahko poimenovali "Slak ima rad svoj glas".
Tednik: tako, tako - bonus je, da se k posameznim novicam vračajo in preverjajo kaj se je spremenilo, če sploh. Verjetno leva oddaja, glede na to, da velikokrat govorijo o ljudeh, ki jih je država pustila na cedilu.

Sicer pa imam včasih občutek, da o Sloveniji še največ izvem na Hrvaškem.

Zgodovina sprememb…

tsh2 ::

kučan je hardcore komunajzar, ki bo naredil vse, da bodo levaki na oblasti. nakladač, kot pahor. nima pojma o gospodarstvu. ravno prejle je spet kriziral opozicijo, in govoril, kako politika (ne vlada) ne zna skomunicirati, da so reforme potrebne. za kozlat.

nimam nič proti levičarjm ali komunistom, če so pametni in povejo kaj smiselnega in zanimivega. ampak kučanu se gre samo za propagando, nakladanje in oblast. taki mi gredo pa na živce.

Karaya 52 ::

Problem je v komunikaciji, ne znamo se skupaj vsesti in se dogovoriti o paradigmi slovenska razvoja. Nihče nima recepta za izhod iz krize, dialoga med civilnimi strukturami in družbenimi razredi v t.i. svobodnem, neoliberalnem trgu, ki grabi slovenski živelj za vse okončine ni in vse to kaže na pomanjkanje idej med politično elito. Nadalnji napori morajo biti zato usmerjeni v iskanje ekonomsko socialnih alternativ, uvažanje tujih, propadlih modelov liberalenga kapitalizma se ni izkazalo za učinkovito.

Se opravičujem za zgoraj napisano kozlanje, alkohol plus inhaliranje bencina naredita svoje, sem pa dokazal da lahko pišem kot drugorazredni filozof režimskega časopisa.

Thomas ::

Ja. S prvim odstavkom si me fejst razočaral. Kar je bil, iz drugega očitno, tudi namen.

Hehe ..
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

kow ::

Zame je Kučan pozitiven lik osamosvojitve, ker nikoli ni bil nacionalist. To, da je komunist, v 90-ih ni bil problem, ker smo bili sredi tranzicije. Sedaj pa je izrazito zaviralna sila napredka. Škoda, ker ga ljudje stari 50+ še vedno častijo.

Ko sem prišel študirati v Ljubljano, je bil zame eden večjih šokov, ko sem prvič bil v Murglah. Tako ameriško (suburban) mi je delovalo. Pa taki komunisti, hehe.

Okapi ::

V Ameriki v takih hišicah, kot so tiste v Murglah, živijo ključavničarji in frizerke;) Tako da so kar dober primer skromnosti tistih vodilnih komunistov, ki so se zadovoljili z njimi. Ker razni Mački & Kardelji so živeli v nekih čisto drugačnih hišah.

O.

kow ::

Poanta je bolj v tem, da so se ogradili od okolice.

solatko ::

Saj v Murglah pa res ni bilo drugih stanovalcev, kot vrh slovenske politike, ja to bo, hoteli so se skrit. kow, kje pa se ti skrivaš.
Delo krepa človeka

Double_J ::

Eno je hiša v Murglah, drugo pa je tisto kar je pod njo...;)
Dve šivanki...

Thomas ::

Slotech je dobr brat, vse sorte zveš. Da imajo v Ameriki total zanič bajte. Potem tud zveš, da imajo frizerke v Ameriki take bajte, kakor so v Murglah.

Trenutno usklajujem tole dato.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thomas ()

Double_J ::

A si vedel, da so Murgle zgradili za nastanitev športnikov, neke vrste olimpijska vas?
Dve šivanki...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Double_J ()

Okapi ::

Potem tud zveš, da imajo frizerke v Ameriki take bajte, kakor so v Murglah.
V resnici imajo večje, ampak ne bomo zdaj dlakocepili.

Thomas, a si ti kdaj videl kakšno hišico v Murglah od znotraj? Pa kakšno povprečno hišico v katerem od delavskih predmestij v ZDA?

O.

Thomas ::

Moram rečt, da sem vidu hišo v Murglah. Sem občudoval skozi veliko okno dnevne sobe vrtek, zazizan z betonsko, oziroma ceglasto ograjo.

Ne tako dolgo nazaj, par mesecev mogoče. In ni me sprejel Kućan, seveda ne.

Morm rečt, da nisem bil prehudo šokiran od kakšbega luxuza.

Kar se tiče ameriških lukenj, sem jih tud že par videl od znotraj.

Frizerke pa nobene, ne v Murglah in ne v Ameriki. Sem pa že bil, tud pri frizerki, ja.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Double_J ::

Thomas, a si ti kdaj videl kakšno hišico v Murglah od znotraj? Pa kakšno povprečno hišico v katerem od delavskih predmestij v ZDA?


Jaz sem dobro videl, ker je hiša v Murglah od starih staršev.

Res je dokaj povprečno, samo ponavadi ravno razni Okapiji pravijo, da imajo v ZDA hiše iz lepenke, ki jih vsak vetrič(tornado) odpihne.
Dve šivanki...

djordjevic ::

Double_J je izjavil:

Jaz sem dobro videl, ker je hiša v Murglah od starih staršev.

A-ha. Sem vedel, da si iz komunajzerske riti prilezel. ;)
No grave is deep enough to keep us in chains.

poweroff ::

Režimska soseska, kaj? :))
sudo poweroff

kow ::

V Murglah ni nobenih privatnih biznisov v garažah in prizidkih. Nobenih frizerk, bognedaj, južnih priseljencev.

USS Liberty ::

Hišo v murglah je murgelski palček dobil kot službeno stanovanje za časa, ko je bil predsednik CK ZKS. Ko mu je pretekel mandat, bi jo moral vrniti državi, pa je ni in jo je protizakonito odkupil po jazbinškovem zakonu leta 92. O tej prihvatizaciji službene hiše v murglah so v začetku 90ih na veliko poročali nekateri mediji...
http://en.wikipedia.org/wiki/USS_Liberty_%28AGTR-5%29

nevone ::

thomas šaru
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: nevone ()

Thomas ::

V Murglah ni nobenih privatnih biznisov v garažah in prizidkih. Nobenih frizerk


No, kaj sem reku? Nobene frizerke!
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Double_J ::

Hišo v murglah je murgelski palček dobil kot službeno stanovanje za časa, ko je bil predsednik CK ZKS. Ko mu je pretekel mandat, bi jo moral vrniti državi, pa je ni in jo je protizakonito odkupil po jazbinškovem zakonu leta 92. O tej prihvatizaciji službene hiše v murglah so v začetku 90ih na veliko poročali nekateri mediji...


http://www.rtvslo.si/crna-kronika/murgl...

Očitno napačnega...:))
Dve šivanki...

kow ::

Se pardoniram, glede južnih priseljencev:))

Thomas ::

Je že odseljen, zgleda.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Okapi ::

samo ponavadi ravno razni Okapiji pravijo, da imajo v ZDA hiše iz lepenke, ki jih vsak vetrič(tornado) odpihne.
Razni Okapiji nikoli, morda pa me boš s kakšnim citatom demantiral.

O.

jype ::

Spet naja je zamešal, ker sva itak isti tip.

Pa jaz še nisem bil v ZDA in tja tudi ne nameravam, da majo tam hiše iz lepenke pa itak vsak ve.
1 2
3
4 5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kdo naj bi bili strici iz ozadja? (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
5510521 (8402) Mipe

Janša - revolucionar? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Problemi človeštva
34728936 (20736) kuglvinkl
»

ali sta janković in kučan bratranca?

Oddelek: Loža
3011825 (9715) Samuel
»

Forum 21 rešitev za Slovenijo? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
12230350 (28153) Thomas
»

white house kučana

Oddelek: Loža
412265 (1467) Pascal

Več podobnih tem