» »

Slobodan miloševič

Slobodan miloševič

1 2
3
4

Thomas ::

> To, da so o tem govorili kaki "intelektualci" ne dvomim

Dobrica Ćosić, eden taglavnih pri programu SANU, je bil pod Miloševićem predsednik Jugoslavije.

> Če so bili Slobotovi plani tako agresivni, zakaj jih ni začel že v SLO ?

Saj je. Njegovi poročniki SO delovali v SLO. Vendar je to vseeno bil preveč vroč teritorij.

> Vendar CG je tako ostala s Srbi kot bo mogoče odšla- po lastni volji.

Tako kot je Slovenija. Skoraj 20 let prej. Takrat, ko so Črnogorci to še smatrali za Očeta vseh grehov. Kot tudi Bosanci, BTW.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Brane2 ::


To, da so o tem govorili kaki "intelektualci" ne dvomim

Dobrica Ćosić, eden taglavnih pri programu SANU, je bil pod Miloševićem predsednik Jugoslavije.


To še ne pomeni, da tip ni bil postavljen tja zaradi kupčij in igric in da ga je Slobo res tja dal ravno zaradi teh pogledov.
Ne pravim da ga ni in ne pravim, da so uni tam dol angeli. Pravzaprav Slobota niti ne maram. Še več, njegova usoda je v celi sliki nepomembna- tudi če bi ga kdo ubil. Za moje pojme je bil v najboljšem primeru težek parazit, ki ga ni zanimalo, koliko stanejo njegove zaje*ancije ljudi okrog njega.
Zdi se mi zelo verjetno, da je vsaj vedel, če že ne direktno ukazal za vsa s*anja okrog sebe in ni naredil ničesar kar bi ga lahko kakorkoli ogrozilo, da bi to ustavil. Vedno se je pobrigal, da so bile "njegove knjige čiste", za ostalo pa...
Če drugega ne, ga je težko poslušati, da ni nič vedel o tistih albanskih truplih, ki so jih vozili v BG. Pa to je kamenček v mozaiku.
Ne pomeni pa to, da je "srbska neman" šla na vse, kar lahko dobi, tudi v primeru do Srbije pravzaprav neagresivne Slovenije.
Dogovor je bil mogoč in je bil dosežen.


> Če so bili Slobotovi plani tako agresivni, zakaj jih ni začel že v SLO ?

Saj je. Njegovi poročniki SO delovali v SLO. Vendar je to vseeno bil preveč vroč teritorij.


JNA je imela npr. Janšo v zaporu. Če bi to res hotela, bi ga lahko ugasnila kadarkoli. Tudi ne vidim, zakaj bi bila Slovenija kakorkoli bistveno bolj vroč teritorij od pravzaprav katerega koli drugega. Vukovar, Sarajevo, Osijek, Dalj, Dubrovnik...


Tako kot je Slovenija. Skoraj 20 let prej. Takrat, ko so Črnogorci to še smatrali za Očeta vseh grehov. Kot tudi Bosanci, BTW.


Ne Črnogorci ne Bosanci niso bili tako omejeni,d a se ne bi znali odcepiti. Bosance je sekirala lega in sploh struktura prebivalstva, črnogorci pa pravzaprav niso imeli proti Srbom kaj dosti. Imeli so glavobole, ampak potrebovali so zaveznika.

BOsanci so jano rekli, da je bila takrat odcepitevpraktično nemogoča. Vseokrog njih Hrvatje in Srbi, ne eni ne drugi ravno navdušeni nad Bosanci in oboji s kar precej svojega prebivalstva na Bosanskih tleh. Ni treba ravno ugibat, kam to pelje. Nekaj časa je bilo celo govora o tem, da bi jim hrvati dali recimo par km koridor do morja, a to je bilo IIRC na dnevnikih omenjano skorajda kot vic...
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

Thomas ::

Jah sej se dokaj strinjava. Lahko bi pa še mau en drugemu secirala izjave.

Mene bolj zanima tole. Kaj hudiča so takoimenovani Bošnjaki? Pretežno Srbi ali pretežno Hrvatje? Se mi je en Beograjčan (ne en brezveznik) zaklinjal, da so to v glavnem potomci Srbov, ki so "se preverili". Da so to prebegi iz Srbije, ki po umiku Turkov iz Srbije niso imeli druge izbire, kot da so pobegnili v Bosno. Hrvati jih imajo za pomuslimanjene Hrvate. Bošnjaki sami pa pravijo, da so potomci Bogomilov. Ta je IMO bosa.

Ne vem, je vprašanje če kdo ve. Bo treba pomert DNA, subito!
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Doman ::

Bošnjaki so muslimanski prebivalci Bosne.

Doman ::



Poglejte koliko ozemlja so "zasegli" hrvati8-O

P.S: Kaj če bi odprli eno temo, kjer bi govorili izključno o vojni v BIH?Ker to se že skoraj nič ne navezuje na Miloševiča.

Thomas ::

> Bošnjaki so muslimanski prebivalci Bosne.

Ja, ja, že. Ampak njihovi predniki so pa morali biti ali Hrvati, ali pa Srbi. Ali pa obojni.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Thomas ::

Sicer pa vem, da to ni političnokorektno govorjenje. Že od Tita naprej ne.

Ampak, nič zato. Muslimani v Bosni, so MORALI še 600 let nazaj biti ali Hrvati ali Srbi.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Thomas ::

Ampak 600 let zgodovine, je pač 600 let zgodovine. Ti ljudje so zdaj - de facto - nova etnija, ki zasluži vse pravice. Če pa lastno državo ali ne, je pa odvisno od tega, če so jo sposobni voditi. IMO so jo, vendar ni nujno, da Bosna ostane cela. Razdelitev med Srbijo in Hrvaško in mini Bošnjaška država, je po mojem stvarna možnost.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Doman ::

Moj fotr je bosanski srb in ko so pisali drevo življenja so ugotovili da so bili naši predniki muslimani. To govorim za našo družino, ampak pomoje je dosti takih.

pretorian ::

Preber si Andričev Most na Drini.

Še mal debate, pa bomo vsi od Adama en pleme!

Thomas ::

Tako bi na Balkanu imeli nekoliko večjo Hrvaško, Srbijo, Bosno, Kosovo, Črno Goro, Albanijo in Makedonijo.

Bolgarija in Romunija z Balkana odhajata 1.1. 2007. Tako kot sta Grčija in Slovenija že odšli.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Thomas ::

> Moj fotr je bosanski srb in ko so pisali drevo življenja so ugotovili da so bili naši predniki muslimani.

Ja, ker niso šli zelo nazaj. Pred dobrimi 600 leti tam ni bilo enega muslimana. Pač so zamenjali vero nekateri tvojih prednikov, da so imeli nekaj več miru pred Turki. Potem ko so bili Turki pregnani ... so nekateri šli nazaj v krščanstvo. Grško ali latinsko.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Brane2 ::


Mene bolj zanima tole. Kaj hudiča so takoimenovani Bošnjaki? Pretežno Srbi ali pretežno Hrvatje?



Ne vem točno. Nikoli se nisem prav dosti spuščal v to.

Zdi se logično, da za Turki ni ostalo prav dosti nemuslimanskih prebivalcev, čeprav sem tudi od nekaterih Srbov slišal, da Turki niso bili tako grozni in da se je vsaj teoretično dalo živet pod njimi kot pripadnik druge vere.
To potrjujejo tudi prvotne cerkve, ki jih baje niso uničevali.

Če je temu tako, potem se zdi možno, da so današnje teritorialne razmejitve posledica preostankov nespreobnjenih področij, čeprav ne tudi ravno verjetno, da bi Turki pustili cele take fleke (kot so na sliki) "neobdelane".

Kar se tiče genetske razdelitve, pojma nimam. Možno je eno in drugo, sploh pa, kakšna je genetska razlika med enimi in drugimi ?

A niso tako eni kot drugi nastajali (vsaj po tisti teoriji o SoRabih), ko so plemena izpušila v tisti slavni bitki (z Germani ?) in so se vračala proti črnemu morju, tu pa zaglavila med iskanjem bližnjice ?
V bistvu niti ne zaglavila dobesedno, le na poti nazaj so posamezne skupine ugotovile, da je tu čisto fajn in da se jim ne da več hodit brezveze, seveda ne vse skupine na istem mestu.

Tako sem si vsaj jaz zapomnil razlago...
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

Thomas ::

> da Turki niso bili tako grozni in da se je vsaj teoretično dalo živet pod njimi kot pripadnik druge vere.

No, če si se sprijaznil z drugorazrednostjo, potem zagotovo. Vsekakor relativno lažje je bilo kristjanom pod Turki takrat, kot jim je bilo pod Turki 1916. Ali pod Pakistanci danes.

> kakšna je genetska razlika med enimi in drugimi ?

Ene 1000 let precejšnje ločenosti. Mogoče celo par tisoč. Ne vem. Nič ne vem od tega, razen da je tehnološko že nekaj časa možno to pomeriti, meri se pa niti ne. Politično korektno.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

sumadinac ::

Muslimani v BiH so večinoma poturice Srbi in Hrvati, ki so se prekrstili v islamsko vero zaradi davkov. Turki pa niso šli nikamor, ker so ostali v Srbiji kot etnična majšina.

lp

Thomas ::

Turki so večinoma odšli. Malo jih je ostalo v Srbiji.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

_marko ::

->Ene 1000 let precejšnje ločenosti. Mogoče celo par tisoč. Ne vem. Nič ne vem od tega, razen da je tehnološko že nekaj časa možno to pomeriti, meri se pa niti ne. Politično korektno.

No ja, nekaj se dela.
Genographic project
še kratek opis (slo)
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

Thomas ::

Ja. Tole JE super!
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Nejc Pintar ::

Bošnjaki so IMO sparjeni s turki.
Lahko je biti prvi, če si edini!

Doman ::

Jaz vem da so bošnjaki "najpametnejši" v bosni.
Sledijo jim Hrvati, nato pa šele srbi.
V RS nimaš kaj za vidit. V ustaškem delu tud nič, a mal več kot v RS.
V federaciji si pa kot v las vegasu. Bošnjaki držijo skupaj. Srbi&hrvati pa smo taki, da samo za svojo rit skrbimo in nas je sama foušarija. Zato pa nihče nič nima.

Kdo je v BIH pripeljal tiste muđahedine, ki so bili na balijski strani takrat? Pa iz kje so prišli?

klemen22 ::

jaz vem da so bošnjaki "najpametnejši" v bosni.

:\
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

Zgodovina sprememb…

  • polepsal: Tody ()

GMK ::

:\

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GMK ()

Brane2 ::


V RS nimaš kaj za vidit. V ustaškem delu tud nič, a mal več kot v RS.


Sam še nisem bil dol po vojni, a od folka, ki ima tam sorodnike in hodijo dol, sem slišal ravno obratne zgodbe.

Mrtvilo na muslimanskem delu in dogajanje v RS.
On the journey of life, I chose the psycho path.

teomonk ::

Kar se standarda tice, je najboljsi v Hrvaškem delu federacije. Bosnjaski in srbski del zaostajata, razen dolocenih "oaz". Mislim, pa da najbolje stoji disktrikt Brcko, ki pa ni del ne RS in ne federacije. Imajo nekaksen poseben status.

gzibret ::

Bil sem 2X v Bosni po en teden. Kar sem uspel ugotovit:

- najboljši del je skrajni sever Bosne (V. Kladuša, Bihač), skoraj podobno Sloveniji.
- Federacija životari, še vedno razsuta....
- Republika Srpska - beda, razen okolice Banja Luke
Vse je za neki dobr!

Bob Rock ::

Bošnjaki so IMO sparjeni s turki.

Sparjeni s Turki so bili dodobra na vseh podrocjih, ker so Turki kar redno izkoriscal pravico prve noci.

edit: typo
___________________________________________________
gance hale ale cuzamen

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bob Rock ()

jeb ::

Jugo sta v zadnjih letih ekonomsko drzali pokonci (kolikor toliko) le Slovenija s tiste nekaj sposobne industrije in Hrvaski turizem. Srbija je bila sposobna izdelovati le robo za klirinsko menjavo, pa se to bolj mizerno.
Nisem si mislil, da se bo kdaj zgodilo, a vendarle, tokrat se bo treba strinjat s Thomasom. Edina perspektiva (ki je se vedno vkljucevala vladanje partijske oligarhije) Srbije je bila totalna dominanca nad ostalimi narodi, torej tudi popoln nadzor nad zveznimi financami in vsem ostalim.
"Skupne smernice" je verjetno pojem, za katerega vecina tukajsnjih forumasev verjetno se slisala ni, saj jih takrat se ni bilo ali pa so se veselo mokrili v plenicke. Zato verjetno tudi toliko abotnosti v stilu: "ce mu niso mogli nicesar dokazati, potem ze ni kriv" , ali pa: "vsak voditelj je pac poskrbel za svoj narod", itd.
Ja, tudi dokumenta s Hitlerjevim podpisom, da je treba zbrisat vse Zide, niso nikoli nasli, ker enostavno ni obstajal. Pa nekako dvomim, da bi se Hitler izvlekel iz sojenja za holokavst kot nedolzen.
Predvsem pa: Srbi SE NISO BRANILI. Oni so NAPADALI. In to veckrat. Verjetno res niso imeli interesa glede slovenske zemlje, so pa napad na Hrvasko in kasneje Bosno lepo zamaskirali v najprej branjenje "zunanjih meja" Jugoslavije, kasneje pa branjenje ogrozenega srbskega zivlja izven Srbije.
Samo butelj ali pokvarjen demagog gre lahko prepricevat svet, da matica Srbija ni imela nic s tem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jeb ()

Brane2 ::


Nisem si mislil, da se bo kdaj zgodilo, a vendarle, tokrat se bo treba strinjat s Thomasom. Edina perspektiva (ki je se vedno vkljucevala vladanje partijske oligarhije) Srbije je bila totalna dominanca nad ostalimi narodi, torej tudi popoln nadzor nad zveznimi financami in vsem ostalim.
»Skupne smernice« je verjetno pojem, za katerega vecina tukajsnjih forumasev verjetno se slisala ni, saj jih takrat se ni bilo ali pa so se veselo mokrili v plenicke. Zato verjetno tudi toliko abotnosti v stilu: »ce mu niso mogli nicesar dokazati, potem ze ni kriv«, ali pa: »vsak voditelj je pac poskrbel za svoj narod« itd.


Te "abotnosti" poslušamo danes vsak dan za vsakega, ki se znajde na sodišču.


Predvsem pa – Srbi SE NISO BRANILI. Oni so NAPADALI. In to veckrat. Verjetno res niso imeli interesa glede slovenske zemlje, so pa napad na Hrvasko in kasneje Bosno lepo zamaskirali v najprej branjenje »zunanjih meja« Jugoslavije, kasneje pa branjenje ogrozenega srbskega zivlja izven Srbije.


če je bil napad očitno dobro zamaskiran, kako potem veš, da ne gre za obrambo ?

Jaz ne trdim, da slobo ni imel teritoraialnih želja ali kaj podobnega. Sprašujem pa, kako ti veš,d a mu je bilo samo do napadov in da so se drugi samo branili. Saj smrt parstotisočih ne prenese slike, ki jo slikajo vsi "vpleteni"- da so bili žrtve okoliščin.
Ampak kako pa ti veš, da so bili vedno napadalni ?

Zakaj recimo niso napadli Slovenije ? Se ti zdi sploh možno, da je imelo kaj zraven dejstvo, da so vedeli, da SLO po umiku vojske itd verjetno ne bo preprosto pobila preostalih ljudi ?
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

Brane2 ::


Samo butelj ali pokvarjen demagog gre lahko prepricevat svet, da matica Srbija ni imela nic s tem.


Tega nikoli nisem trdil. Vendar so bile vse strani vpletene v to vojno in rad bi videl nekoga, ki bi rekel "eee, uni tam so sicer naši rojaki, ampak so v drugi državi in zato to ni naša stvar. Jih bomo pustili crknit." :\
On the journey of life, I chose the psycho path.

Bob Rock ::

Torej so mogli recimo Vukovar "zravnat" in ga zauzet iz preventive, da bi obvarovali Srbe, ki so tam zivijo?
___________________________________________________
gance hale ale cuzamen

Brane2 ::

Ne. Ali pa morda. Ne vem.

Po "osvoboditvi" je sedaj, kot vem deljen na dva dela.
Če bi šlo za čisto okupacijo brez karšnekoli osnove, tega najbrž ne bi bilo.

Obe strani sta ga hoteli zase, ne samo zaradi mesta ampak predvsem zaradi nadzora ozemlja.

Srbi načeloma tam niso imeli kaj početi, vendar trdijo, da so pritekli na pomoč svojim ljudem, ki bi bili sicer pobiti.

Jaz sedaj z ritjo na varnem lahko tej trditvi verjamem ali ne, težko pa po defaultu oporekam pravico do samoobrambe srbu, ki tam živi, ker jaz kao vem, da blefira.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Bob Rock ::

Ne. Ali pa morda. Ne vem.

Po "osvoboditvi" je sedaj, kot vem deljen na dva dela.
Če bi šlo za čisto okupacijo brez karšnekoli osnove, tega najbrž ne bi bilo.

Obe strani sta ga hoteli zase, ne samo zaradi mesta ampak predvsem zaradi nadzora ozemlja.

Srbi načeloma tam niso imeli kaj početi, vendar trdijo, da so pritekli na pomoč svojim ljudem, ki bi bili sicer pobiti.

Jaz sedaj z ritjo na varnem lahko tej trditvi verjamem ali ne, težko pa po defaultu oporekam pravico do samoobrambe srbu, ki tam živi, ker jaz kao vem, da blefira.


Ja, obe strani sta ga hoteli zase, ampak Vukovar je na Hrvaski strani. Pa tam ni nekih velikih sporov kje poteka meja med drzavama. V Lendavi zivi veliko Madzarov. Ce se zacne frka zaradi ozemlja kjer je Lendava, bo agresor sigurno Madzarska.

Pa ne pravim, da so za vse krivi Srbi. Ce ne bi Slobo (in vsi, ki so podpirali te ideje, kar ni mala stevilka) zacel vsega tega sranja, tut Tudjman (in vsi, ki so podpirali te ideje) ne bi imel zelene luci za ciscenje Hrvaske. Ko vdre tuja vojska na neko ozemlje, je normalno, da bo lokalno prebivalstvo poskusalo zascitit svoje ljudi in domove in se posledicno razplamti nacionalizem tudi pri ljudeh, ki niso bili prej s tem obremenjeni, fanatiki pa dobijo svojih pet minut. Izmed vseh vojn, ki so se zgodile pa ni profitiral nihce, razen kosovskih albancev in vojnih dobickarjev.

Kar me pa moti danes, je pa to, da se nekateri ( s tem ne mislim tebe in takih, ki razmisljajo na dost objektiven nacin) trudijo prikazat Milosevica kot mucenika in borca za pravico.
___________________________________________________
gance hale ale cuzamen

Brane2 ::


Ja, obe strani sta ga hoteli zase, ampak Vukovar je na Hrvaski strani. Pa tam ni nekih velikih sporov kje poteka meja med drzavama.


So pa stalne frke med Srbi in Hrvati, to že leta pred vojno.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Bob Rock ::

So pa stalne frke med Srbi in Hrvati, to že leta pred vojno.


Res. Ampak ena stvar so "gostilniski pretepi" druga pa vojaski napad na suvereno drzavo.

Tudi v Belgijii se Francozi, Nemci in Nizozemci ne morejo videt med sabo. Francozi se borijo za odcepitev francoskega dela in prilkjucitev k Franciji, pa ne Francija, ne Nemcija, ne Nizozemska ne vkoraka s svojo vojsko v Belgijo.
___________________________________________________
gance hale ale cuzamen

Brane2 ::


Tudi v Belgijii se Francozi, Nemci in Nizozemci ne morejo videt med sabo. Francozi se borijo za odcepitev francoskega dela in prilkjucitev k Franciji, pa ne Francija, ne Nemcija, ne Nizozemska ne vkoraka s svojo vojsko v Belgijo.


No, to me pa res zanima, če bi v Belgiji prišlo do državljanske vojne ali pa bi v taki meri izgubila oblast sama nad seboj in bi Francozom v Belgiji grozil poboj, bi Francija še naprej samo gledala in ne prečkala meje ? V to ne verjamem.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Brane2 ::


Res. Ampak ena stvar so "gostilniski pretepi" druga pa vojaski napad na suvereno drzavo.


Če bi tam kdaj živel, bi vedel,d a je šlo za več, kot samo gostilniške pretepe.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Daedalus ::

Če bi tam kdaj živel, bi vedel,d a je šlo za več, kot samo gostilniške pretepe.

Je to mišljeno kot "opravičilo" za napad na Hrvaško?
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Brane2 ::

To je bilo mišljeno kot "nekoč sem tam živel".

Lahko tudi kot opravičilo za "napad na hrvaško", če pod "napad" pojmuješ sitost nat zajebancijami, pritiski, šikaniranjem itd- v tisti meri, v katero je ta "poln kufer" bil upravičen, seveda.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Gavran ::

@ Brane2:
"če je bil napad očitno dobro zamaskiran, kako potem veš, da ne gre za obrambo ?

Jaz ne trdim, da slobo ni imel teritoraialnih želja ali kaj podobnega. Sprašujem pa, kako ti veš,d a mu je bilo samo do napadov in da so se drugi samo branili. Saj smrt parstotisočih ne prenese slike, ki jo slikajo vsi "vpleteni"- da so bili žrtve okoliščin.
Ampak kako pa ti veš, da so bili vedno napadalni ?

Zakaj recimo niso napadli Slovenije ? Se ti zdi sploh možno, da je imelo kaj zraven dejstvo, da so vedeli, da SLO po umiku vojske itd verjetno ne bo preprosto pobila preostalih ljudi ?"

Slobo je udejanjal želje SANU o veliki Srbji na mejah Karlobag - Karlovac - Virovitica. Iz tega načrta je razvidno, da Slovenija ni bila v načrtih in je bila le način za "čiščenje" JLA - z drugimi besedami iz JLA je bilo treba "odstraniti" ljudi ki niso podpirali velikosrbske politike, kar so storili z napadi v Sloveniji in takoj zatem na Hrvaškem. Posledično je Srbija "privatizirala" vso opremo JLA in vse orožje, kar je kasneje s pridom uporabljala na ozemlju Hrvaške in BiH (pa tudi na Kosovu).

Thomas ::

Pred letom 1990 je šlo za načrtovanje Pravoslavne ekspanzije. Grčija, Rusija in Srbija so si skušale zagotoviti prevladujoč vpliv na Balkanu.

Asistirala jim je Francija, pa tudi nekateri politiki v Angliji in Ameriki. Državni sekretar Baker, John Major, ki je bil ravno spodnesel Margareto Thacher... Ti so želeli omejiti vpliv Nemčije (in Avstrije) v Evropi, ki se je kazal v Sloveniji in zlasti na Hrvaškem, pa sploh v vseh "habsburških deželah". Našteti politiki so izrazili nek refleks podedovan iz Prve svetovne vojne in podprli Miloševića kot tistega, ki bo ohranil Jugoslavijo kot "Antantno silo".

Smešno, ampak resnično.

To je v ozadju, je bilo v ozadju in se je vleklo do 1999, ko je Srbija dokončno izpadla iz zavezništva.

Danes se karte spet nanovo mešajo. Pravoslavni "so ukročeni" in dobri za zaveznike v naslednji vojni. Boljši, od naprimer Francozov.

Politiki, kot Margareta in Le Pen, so bili stalno na "latinski" strani. Tudi v Ameriki je "grška" garnitura povsem de-mode. Strateška avantura, ki je drago stala milijone ljudi.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Bob Rock ::

No, to me pa res zanima, če bi v Belgiji prišlo do državljanske vojne ali pa bi v taki meri izgubila oblast sama nad seboj in bi Francozom v Belgiji grozil poboj, bi Francija še naprej samo gledala in ne prečkala meje ? V to ne verjamem.


zgresil si poanto mojega posta. Francija ne nudi taksne podpore belgijskim Francozom, da bi bili oni prepricani, da ce bodo zaceli kakrnoskoli ustajo, da bo Francija stala za njimi in posredovala s svojo vojsko v Belgiji.

Gostilniski pretepi je bila bolj prispodoba, zato je bilo v narekovajih.
___________________________________________________
gance hale ale cuzamen

Thomas ::

Če povem še po domače. Pred 20 leti so svoj "antiimperialistični" punt načrtovali Pravoslavni, kot ga zdaj Muslimani. Simple.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

sumadinac ::

Pravoslavci so edini, ki so branili Evropo pred muslimani in katero vojno z njimi je zakuhal Vatikan

LP

Brane2 ::


Slobo je udejanjal želje SANU o veliki Srbji na mejah Karlobag - Karlovac - Virovitica.


To lahko verjamem. Nisem pa ravno prepričan, da tu ni imela obilne pomoči s hrvaške strani in še kje drugje, ki ni zamudila priložnosti, da bi kje zjebala nehrvate.


Iz tega načrta je razvidno, da Slovenija ni bila v načrtih in je bila le način za "čiščenje" JLA - z drugimi besedami iz JLA je bilo treba "odstraniti" ljudi ki niso podpirali velikosrbske politike, kar so storili z napadi v Sloveniji in takoj zatem na Hrvaškem.


To je ena stran kovanca. Druga pa je, da takrat z vojsko nihče ni hotel imeti nič. Še najbolje bi bilo, če bi zložili orožje in odkorakali iz vojašnice neznano kam ali pa se mogoče pobili med sabo.
Nihče ni hotel plačevati te vojske. Srbi so rekli, da bodo to prevzeli nase za tiste, ki bodo še naprej služili.

Domnevam da je to pač tako, da če te obravnavajo nekje kot psa, da imaš mogoče toliko manj želje, da tam ostaneš. Da tam na TVju vrtijo vsak dan Jelinčiča, kako s koltom strelja na "cigane", ki so "krivi, ker so živi".
Jasno mi je, da bi blo fino odjebat ljudi (in obveznosti do njih), vse ostalo pa obdržat, samo ne gre vedno vse po željah....


Pozabil si tudi reči, da se je vse skupaj začelo že kar nekaj pred vojno. Da so recimo napadali oficirje na poti do vojašnic, da so vojašnicam prekinili elektriko itd.

Pri hrvatih je bil to še bolj izrazit primer. Vsak srb, ki se ni sam ustrelil, je bil na HRTV stekel srbočetnik.


Posledično je Srbija "privatizirala" vso opremo JLA in vse orožje, kar je kasneje s pridom uporabljala na ozemlju Hrvaške in BiH (pa tudi na Kosovu).


Srbija je vsaj tu izpadla deloma korektna do ljudi, ki so padli na njeno grbo. Če je bilo to v njenih planih od začetkov in ji je zadeva padla ko "kec na desetku", rad verjamem- zdi se mi verjetno. Ni se pa bilo treba ostalim obnašat butasto in dodatno prilivat olja na ogenj.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Thomas ::

Jah ne vem jest to, kdo "je edini branil Evropo". So jo, pa je tudi niso. So bili tudi Vuki Brankovići med njimi, ki so lepo sodelovali s Turki.

Turkom je bil odločilen poraz zadan na Kolpi s strani Avstrijske vojske, v kateri je izjemno vlogo igral Turjačan. Poleg Madžarov in Hrvatov.

Samo ni to zdaj več pomembno. Ne zasluge in ne izdajstva iz preteklosti. Zdaj imamo karte pomešane nanovo.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

sumadinac ::

Kaj pa bluziš ena bitka ne pomeni, da so jih porazili do konca. Malo preberi zgodovino in boš videl kdo je izgnal Turke iz Evrope.

Kdor pozabi zgodovino je obsojen, da se mu ponovi.

LP

Brane2 ::


Jah ne vem jest to, kdo "je edini branil Evropo". So jo, pa je tudi niso. So bili tudi Vuki Brankovići med njimi, ki so lepo sodelovali s Turki.



Ja, to sem slišal. Srbska vojaška zgodovina je bila hudo pisana, večinoma v temnih odtenkih.

Delali so take vojaške zaje*e, da se človek ne čudi da tam šljiva teče v potokih. Piju, da zaborave. :D
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

Thomas ::

> Kaj pa bluziš ena bitka ne pomeni, da so jih porazili do konca. Malo preberi zgodovino in boš videl kdo je izgnal Turke iz Evrope.

Nič ne bluzim. Pravoslavni so jih izgnali (s svojega teritorija) potem, ko so bili že zelo oslabljeni. Ko z Zahodom niso mogli več tekmovati, ko so postali zelo inferiorni.

http://sl.wikipedia.org/wiki/Bitka_pri_Sisku
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Brane2 ::


zgresil si poanto mojega posta. Francija ne nudi taksne podpore belgijskim Francozom, da bi bili oni prepricani, da ce bodo zaceli kakrnoskoli ustajo, da bo Francija stala za njimi in posredovala s svojo vojsko v Belgiji.


Ti pa primerjaš hruške in jabolka. NE moreš realno primerjati tega stanja s stanjem po razpadu YU.
Če bi rad pravilnejšo primerjavo, prilagodi začetne pogoje.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

sumadinac ::

Nič ne bluzim. Pravoslavni so jih izgnali (s svojega teritorija) potem, ko so bili že zelo oslabljeni. Ko z Zahodom niso mogli več tekmovati, ko so postali zelo inferiorni

Se hecaš ne. Turčija je imela poleg Anglije največji imperij na svetu. In spet tisto je ena bitka ena bitka dobljena ne pomeni dobljeno vojno.

LP
1 2
3
4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Republika Srpska (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Problemi človeštva
25350204 (44895) bluefish
»

Sojenje Karadžiću (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
18320069 (12886) perci
»

Šešelj - sodni performansi... (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Problemi človeštva
34263610 (44559) fantasycamp
»

Se rabi Hrvaška opravičiti za zločine med operacijo Nevihta? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
1949983 (7717) Daedalus

Več podobnih tem