» »

Slobodan miloševič

Slobodan miloševič

1
2
3 4

cryptozaver ::

Bi rad spravil s sveta zeno >:D

Poldi112 ::

In zakaj potem pravica ne velja tudi za Američane? Zakaj so oni nad njo? To je tisto kar mene najbolj moti. Saj je prav da je mednarodno sodišče, samo zakaj je najmočnejši nad njim. Malo smešna pravica, to.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

mtosev ::

ZDA nima podpisanega sporazuma z mednarodnim sodiščem.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
Enermax Platimax | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

Thomas ::

Zakaj so Američani nad UN?

Hvalabogu, da je kdo nad UN. Sicer bi imeli že povsod po svetu UN style sistem. Bljek!
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Poldi112 ::

Govoril sem o Haagu. Čeprav mi tudi to da ignorirajo UN ni ravno všeč.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Thomas ::

Haag je pristojen samo za ranjko Yugoslavio.

UN pa seveda preziramo in zaničujemo. Si ne zasluži boljšega.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

gzibret ::

V Haagu je mednarodno sodišče za vojne zločine. Tam sodijo tudi zločincem iz Ruande recimo.
Vse je za neki dobr!

Thomas ::

Ne, ne. To je pa spet eno drugo.

Eno je za Jugo, eno je za Ruando in zdej še eno (skoraj) splošno.

Tisto za Jugo neha z delom leta 2008.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Azrael ::

Meni je bolj tragikomično pri tem sojenju, da Slobota niso znali zašiti hitro in učinkovito. Očitno je pravni sistem vedno bolj v k****, saj že malo večjih rib, ne pri nas in ne drugje, ne znajo več spraviti na hladno.

Sem pa ziher, da Slobo, če bi ostal v Srbiji ne bi dočakal te starosti. Ali bi se samoumoril, ali preprosto izginil, mogoče bi čez x let ugotovili, da je bil kakšen most postavljen na trdnih temeljih...

Škoda le ker je zaradi Slobotovih idej umrlo toliko ljudi in spravilo na kant nekaj držav, Tipček je bil poosebljenje UN, za veliko večino batina, za nekaj izbrance pa bog.
Nekoč je bil Slo-tech.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Azrael ()

mtosev ::

Slovenijo ni uspel uničit. :P :P
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
Enermax Platimax | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

madviper ::

Na koncu izpade, da bi bil praktično kdorkoli na mestu leaderja svojega plemena obsojen na to, da ga zaprejo. Če se ne bori, ga bodo ubila bodisi sosednja plemena, bodisi pripadniki njegovega. Če se bori, ga čaka obsodba civilizirane zunanje pravne države.


S tem se ne strinjam! Ne sodijo jim zaradi obrambe lastnega "plemena" ampak, zato kr so vojaško posredovali na ozemlju drugega "plemena". Tud Hrvati niso nedolžni, saj so med operacijo "Oluja" očistili zraven domačega dvorišča še en del Bosne!
Srbija pa ni bila nič bolša, kvečjemu slabša, saj ni branila svojega ozemlja, ampak se je hotela širit.
I'd like to do something crazy!

Pšenični ::

O Milševiču bo sodila zgodovina.Dejansko bo znano kaj se je sploh dogajalo v zadnjih 20 letih šele čez določen čas.Isto velja tudi za haško sodišče - ki po mojem mnenju delo opravlja zelo slabo in nepristransko.Dejstvo je da vojni zločinci velikih sil ostajajo na svobodi, tko da je ta pravica sam za tiste , ki so majnši in šibkejši od tistih ki jim sodijo. Tam gor sm zasledu tud en odgovor oziroma mnenje o UN. UN pridejo prav Amerikancem sam takrat, ko je treba v imenu širjejna naftnih resursev spet koga zbombandirat. Ane tapru propaganda kuga vse se bo zgodl če ne bomo ukrepal,(zlo intenzivna in nenatančna) - tko da si človk kr odahne k spet začnejo..........metat bombe....

Doman ::

Če potrebuje kdo kakšne dokumentarne filme o vojni v BIH naj mi piše zs. Imam ogromno materiala.
To je za tiste, ki niste dovolj informirani o vsem tem in klobasate kar nekaj v prazno.
Res mi ni jasno zakaj nihče ne sodi muslimanom? Kaj so delali z srbi in hrvati;(( , še posebej v RSK;((

@mtosev
Slovenijo ni uspel uničit.

Na to gledaš čisto z drugega vidika.
Slovenija se je branila z glavo, bosna pa z srcem! To si zapomni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Doman ()

Thomas ::

Sej sodijo tudi nekatere Muslimane.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

podbevna ::

Ja. Kosovarje in Bosance. Tisto o izključnem spravljanju na Srbe je bolj bajka...

Brane2 ::


S tem se ne strinjam! Ne sodijo jim zaradi obrambe lastnega "plemena" ampak, zato kr so vojaško posredovali na ozemlju drugega "plemena". Tud Hrvati niso nedolžni, saj so med operacijo "Oluja" očistili zraven domačega dvorišča še en del Bosne!
Srbija pa ni bila nič bolša, kvečjemu slabša, saj ni branila svojega ozemlja, ampak se je hotela širit.


Mah, to vse vemo. Kar ne vemo, je kaj bi recimo ti naredil na recimo Slobinem mestu. Zagotovo ne bi mogel stati pri miru, ali se samo braniti.
Če ne sosedno pleme, bi te pa počil kdo iz tvojega, ker se mu zdiš slaboten...
On the journey of life, I chose the psycho path.

Pšenični ::

Dejstvo je da se je z razpadom JUgoslavije spet odprlo ti-srbsko vprašanje ,ki se je rešilo kokr se pač je.Aja še tole menda so modela v hagu zastrupil..? Tole bo lah še zlo zanimivo.

Brane2 ::

Men se zdi zelo zanimivo, da sta kar tako umrla dva srbska obtoženca v razmaku cca teden dni.
On the journey of life, I chose the psycho path.

madviper ::

Mah, to vse vemo. Kar ne vemo, je kaj bi recimo ti naredil na recimo Slobinem mestu. Zagotovo ne bi mogel stati pri miru, ali se samo braniti.
Če ne sosedno pleme, bi te pa počil kdo iz tvojega, ker se mu zdiš slaboten...


In kakšno vlogo je imel Miloševič pri razpadu Jugoslavije? A ni nekod omenil, da je bil takrat na oblasti Mesič?
I'd like to do something crazy!

iration ::

Po vseh teh zapravljenih miljonih eurov za sojenje so se ga naveličali in ga zastrupili.

Gimme a break
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

Brane2 ::

Če ga je kdo zastrupil, verjetno ga ni tisti, ki je zapravil miljone...
On the journey of life, I chose the psycho path.

cryptozaver ::

Ja UN je pa bljak. Zakaj pa? Ker ga priznava in upošteva veliiika večina sveta? Tudi USA je članica mimgrede, čeprav noče plačevat v proračun. In ga celo priznava ko to koristi njenim interesom.

So to pravi argumenti? Kakor za koga!

marS ::

Iz rajnke Yuge je v bistvu samo še en majstr živ (od tistih ki so poker igral).....>:D vsi ostali so pod rušo....
...no more heroes...
https://ilbis.com/

sumadinac ::

@mtosev: Če bi bil leta 1990/1991 v Kostanjevici nebi take stvari pisal. Slovenijo ni uspel uničit.

Dej mi že enkrat povej, kaj je imel Milošević z Slovenijo

Pa še to ko nekateri krivite Miloševiča za razpad Jugoslavije.
Gligorov bivši Makedonski predsenik je citiral Mesića: Završio sam zadatak rasturio sam Jugoslaviju to so besede zadjega predsednika SFRJ

bajsibajsi ::

Svoboda narodu... >:D

mtosev ::

@sumadinac

Ups zajebal sem. 8-O Kostajnica sem mislo ne Kostanjevica. JEB GA

Se opravičujem sem zajebal.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
Enermax Platimax | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

Mercier ::

Najbrž se sojenjem ne da izognit, ampak sojenja barabam tekšnih razsežnosti mi vedno delujejo zoprno. Naj ne obstaja, fizično in družbeno. Čimprej in čimbolj.

sparklyslo ::

sumadinac@Dej mi že enkrat povej, kaj je imel Milošević z Slovenijo

Vidim, da si ti nek ljubitelj Miloševiča, ampak tisti, ki pa nismo več najstniki, se pa dobro spominjamo hujskanja srbske(ali še bolje "četniške") množice na raznih mitingih, na katerih je bil on govornik. Tudi ko se je "debatiralo" o odcepitvi Slovenije. Ve se kdo je zadevo začel, komu so bili takrat podrejeni jugo generali (formalno ali neformalno). In kdo je kriv če ima oblast, pa ne ukrene nič, čeprav ve da se dogajajo zločini.
Če je imel moč ustaviti spopade za Daytonski sporazum, bi jih lahko ustavil že veliko prej. Skupaj s Franjotom vred.
Takšni kot si ti, so pa očitno obremenjeni, ker je voditelj ideje o veliki srbiji zapustil ta svet. Ko se mu bosta pridružila še Mladič in njegov vodja bo verjetno lažje živela marsikakšna mati/žena/oče/brat/.... ubitih v krvavi vojni.
Miloševič je za mene en mini Hitler, čeprav po idejah ni veliko zaostajal.

Obstajajo njegovi nasprotniki in njegovi zagovorniki. Krog zagovornikov je zelo ozek in je precej omejen na srbsko narodnost.
Na tiste z miselnostjo o veliki Srbiji, tiste ki razmišljajo v zmoti, da so bili Srbi v zadnjih vojnah zgolj uboge žrtve, na četnike in njihove somišljenike. In sumadinac kam se daješ ti?

P.S.
Pa če ti je ljubše lahko zamenjaš č z ć, meni ni :)

klemen22 ::

Končno ga je pobralo in škoda je da se je tako elegantno izmuznil, ko pa je jasno da bi ga morali vrečt v eno samico z enim kuhanim obrokom na dan. Verjetno lahko sedaj s Hitlerjem igrata kakšen biljard ali dva.
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

Tear_DR0P ::

men je tud škoda da je tko hiter končal to komedijo - še bolj mi je škoda, ker ga niso spustil v rusijo pred 14 dnevi - zdej bojo vsi na sodišče kazal, kak so zajebal
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

klemen22 ::

men je tud škoda da je tko hiter končal to komedijo - še bolj mi je škoda, ker ga niso spustil v rusijo pred 14 dnevi - zdej bojo vsi na sodišče kazal, kak so zajebal

Če bi ga spustili v Rusijo dvomim da bi ga še kdaj vidli. Namreč v Rusiji radi ljudje "zginejo neznano kam".
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

cekr ::

Tip je namerno vzel druge tablete.

Naredil je tisto, kar ima v krvi.

Moramo pa nekaj priznati, da Slobo ni nikoli nasprotoval slovenski samostojnosti.
Probleme so delali samo politiki, ki so bili v vrhu jugo države, ker so se bali za svoje riti. Med njimi je bilo zelo veliko Slovencev. Za nas so ti problem, ne Slobo.
Po vrnitvi iz Belgrada v Slovenijo so potem postali "uspešni" podjetniki in "zelo priznani" razlagalci demokracije.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

klemen22 ::

Po vrnitvi iz Belgrada v Slovenijo so potem postali "uspešni" podjetniki in "zelo priznani" razlagalci demokracije.

Vključno s predsednikom ne ko se je še skrival v Beogradu (zdej je pa itak kao hipi).
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

sumadinac ::

@sparklyslo

Ja res so boge te mame, očetje, hčerke in sinovi pobitih v Srebrenici. Jih je pa veliko ostalo živih, kar pa nemorem rečt za za poboje v srbskih vase okoli Srebrenice kjer nihče ni ostal živ. In ti ki so jih pobili so se skrivali v Srebrenici pod zaščito UNa pa da neboš misliu da s tem branim masaker ki se je zgodil in katerega je storil Mladić in ne Milošević.

Pozabil si pa omenit Alijo ki je tudi kriv za pomoje državljanko vojno v BiH kajti tam so in še zmeraj živijo dve nacije in treh religij.

LP

Bob Rock ::

Hmmm, ko berem to kar nekateri pisete, sem zacel razumet, da se je vse zacelo, ko so Slovenci, zejni krvi, napadli kasarne JLA, zato se je mogla JLA umaknit iz Slovenije. Dober teden za tem so za tem sindromom zboleli se Hrvati, ki so nic hudega slutece Srbe, zaceli napadat, zato je Mesic, kot vrhovni poveljnik ukazal, da je edina resitev posredovanje JLA na Hrvaskem. Ker to ni bilo dovolj, so poklicali se paravojaske enote. Ko so to opazovali Bosnjaki, se je se njim zazelelo malo krvi, zato je bila potrebna zascita se v Bosni...itd.:\

Ce slucajno obstaja onostranstvo, upam, da se Milosevic sreca z vsemi, ki so umrli zaradi njega.
___________________________________________________
gance hale ale cuzamen

Doman ::

Nihče ne omenja Alije, ki je eden izmed največjih krivcev za poboje hrvatov in srbov v bih? Miloševič je samo branil svoj narod:))
link

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Doman ()

steev ::

Ma vsi govorite, kot da so samo Srbi (Milošević) klal. Dej mal poglejte Musliće, Hrvate (Gotovina).
Vsi so klal! Pol pa tisti v Srebrenici tm jokajo, kot da se je samo njim kej takega zgodil. Res se jim je nekaj zelo slabega zgodil, samo kot da se Srbom ni?!? Kaj pa Knin?

Aja, pa ne podpiram Miloševića. V zapor z njimi.
:|

WarpedGone ::

Začeli so srbi. Pika. Kriv.
Zbogom in hvala za vse ribe

Tear_DR0P ::

začel smo slovenci. pika. krivi. al kdo se je prvi osamosvojil in začel sploh te pizdarije?
da ni mogoče kriv adam, kr je mel otroke?
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

WarpedGone ::

Ne ne, začeli so srbi.
Se ne spomneš odloka o uradni pisavi ćirilici? Pa ljubljanski miting resnice, ki smo mu le za las pobegnil? V beogradu so že bli prpravljen avtobusi. Ne vem več, če niso celo že krenil na pot.

Najglasnejši akter pri temu je bil slavni Freeday Gentlefuck, Bulatovič mu je pa pomagal.
Zbogom in hvala za vse ribe

sumadinac ::

Seveda vse so krivi Srbi odkar so pomagali v prvi svetovni vojni Sloveniji in Hrvaški. Po tistem so itak postali dežurni krivci. Čeprav je bil TITO na oblasti ( po nacijonalnosti Hrvat ) so še zmeraj krivi Srbi. Ko je Tuđman rekel 91 leta, da bo v Hrvaški toliko Srbov, da bodo vsi lahko stopili pod maslačak ( regrad če se ne motim ). Čeprav je bilo milijon Srbov na Hrhaškem od 4,5 milijona prebivalcev, če kdo pozna zgodovino so Srbi že doživeli genocid na Hrvaškem spomnite se Jesenovac. Bih je druga stvar prebivalstvo: 40% Srbov, 50% muslimanov ( in ne bošnjakov, ker ta nacija in jezik ne obstajata in nikoli nista ) 10% Hrvatov ( velika večina njih je bila v Hercegovini ) predsednik pa musliman, ki je leta 91 uvedel izredne razmere, čeprav se je vojna začela šele 92 leta.

In šenkrat Milošević ni imel nič z Slovenijo

Tear_DR0P ::

warped one, to ni dvorišče in mislim da ni pomembno kdo je začel, pomembno je kdo vse je zdej razbit - če bi po takem dvorišču hodl pametni ateji, bi vse froce nažgal s pasom
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

WarpedGone ::

Sumadinac: krvava zgodovina daje srbom pravico do maščevanja?

Bedno je poslušat kako šefe države ni ničesar kriv in kako ni nič vedu kaj delajo oni pod njim.
1. bil je predsednik države, ki je podpirala vojno na tujih tleh
2. javno je podpihoval sovraštvo in pozival k obračunom
3. že kot sam predsednik nosi odgovornost za početje svoje države

Hrati so klali, bosanci so klali, Srbi so klali. Odgovorne kličejo v Haag, vse lepo po spisku. Če se ti zdi da so na koga pozabl, izvoli zbrat gradivo in predlagaj.
Zbogom in hvala za vse ribe

Pšenični ::

Jaz bi sam tole prpomnu. Kdo je kriv za morijo na tleh nekdanje jugoslavije je danes zelo težko govoriti.Dobro največji krivci so srbi.Tko misli večina na forumu.Kuga je blo u bosni tam okol srebrenice je blo tud dost napisanega,res paje da so tapru muslimani pobili okol 200 srbov tam okol in je bilo zato UN jasno zakva so srbi ke pršli z vojsko(pa niso ukrepal).Mladič je tistmu Morijonu al kuga je že bil sam reku :ajde miči se da poračunam sa tem turcima.In pol je blo kar je blo.Po mojem mnenju bi tud hrvati in muslimani delal isto k srbi sam če bi imel več pufra. Pa tud res je v bosni so dve nacije in tri vere,bli so včasih bosanci ane zej so pa od neki pršli bošnjaki. Men osebno se zdi bosna tolk umetna država da ne verjamem da bo preživela ob zatonu Ameriškega imperija, isto alo pa še bolj velja za mogoče neodvisno kosovo,ki bo ustvarjeno od zunaj z vojaško močjo.Še tole za ljubitele Amerike -Im predicting: Ameriški propad(zmajnšanje globalne moči) se bo začel z napadom na iran kljub morebitni zmagi.

Brane2 ::


Ne ne, začeli so srbi.
Se ne spomneš odloka o uradni pisavi ćirilici?


V čem je ta drugačen od recimo odloka o uradnem jeziku slovenščina ?
Srbi so takrat samo ponavljali slovenske korake.


Pa ljubljanski miting resnice, ki smo mu le za las pobegnil? V beogradu so že bli pripravljen avtobusi. Ne vem več, če niso celo že krenil na pot.


In kaj je bilo tako zelo narobe z "mitingom resnice" ? Če bi tebe pregnali s kosova, tvojo familijo pa pobili, nato bi pa poslušal od slovencev predavanja o represiji, ki se tam dogaja, bi ti blo vseeno ?

Uradni namen mitinga resnice je bil pokazati ljudi, ki se jim je tam zgodila krivica.

Sicer si pa to dobro rekel. Napadli smo srbe zaradi kosova in potem le za las zbežali meetingu resnice.
Izpadli smo pametni in srali po folku, za dokaze in ljudi pa ko jih je*e. Itak je vse iza Kolpe... :\
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

Thomas ::

Program Srbske akademije znanosti in umetnosti, ki ga je privzel Milošević, je bil jasen. Koncem 20. stoletja narediti to, kar so že najkasneje v 19. stoletju naredili v Italiji, Franciji ... poenotiti Jugoslavijo, unitarizirati jo, pod vodilno vlogo Srbije in Srbov.

Rezervni scenarij, če bi se odcepili Slovenci, je bil Velika Srbija. Zemljepisno vsaj dvakrat, rajš trikrat tako velika, kot je bila avnojska, torej obstoječa v Jugoslaviji.

-----------

Program Tudjamana je bil tudi jasen. Neodvisna Hrvaška, s priključenimi deli Bosne in zlasti Hercegovine, po možnosti.


-----------

Program Izetbegovića je bil tudi jasen. (Bolj) Islamska republika Bosna in Hercegovina. Samostojna, če Jugoslavija slučajno razpade.

-----------

Program Jožeta Pučnika je bil tudi jasen. Neodvisna in demokratična Slovenija, Jugoslavija ni opcija.

-----------

Kosovarji še niso vedeli, naj postanejo samostojni, ali naj se priključijo k Albaniji.

----------

Makedonci ... niso imeli pojma, kaj se dogaja. Samostojna država jim je padla v naročje.

---------

Srbi na Hrvaškem, so se hoteli priključiti k Veliki Srbiji. Prav tako tisti v Bosni. In to z dobro mero ozemlja.

---------

Ja, začelo se je v Srbiji, ki bo ostala zdaj še brez Kosova in Montenegra.

Sprašujem se, če bi bila Slovenija danes samostojna, če bi Milošević ne bi bil tak norc.

Ne vem.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

sparklyslo ::

Thomas
>>Rezervni scenarij, če bi se odcepili Slovenci, je bil Velika Srbija. Zemljepisno vsaj dvakrat, rajš trikrat tako velika, kot je bila avnojska, torej obstoječa v Jugoslaviji

Ja srbske nacionaliste verjetno zelo boli, ker namesto, da je država 3xvečja, se lepo stalno zmanjšuje. Tudi jim ni uspel veliki met, kot bo uspel Albancem: naseljevanje na področju BIH in Hrvaške se jim ni obrestovalo, kot naseljevaje Albancev na področju Kosova. Pri njih je izpadlo ravno obratno kot pa bo očitno Albancem.
Sicer pa mislim, da se bo dolgoročno na območju BIH še mariskaj dogajalo. Podpora "muslimanski" državi v Evropi se lahko bistveno zmanjša, v kolikor se bodo večale napetosti med EU in ZDA na eni strani in Iranom,Sirija,Irak & com. na drugi strani. In to bi znal kdo izkoristiti...

TheJack ::

Ja, Thomas je kar prav povedal.

Reči moram tudi, da mi je žal, da je Slobo umrl pred odcepitvijo Črne Gore, da bi tako ujel še zadnje dejanje in popoln propad sna o Veliki Srbiji. Še bolj je škoda, ker je umrl pred obsodbo, ki bi dala vsaj nekakšno zadoščenje žrtvam, ter pokazala na pravega krivca in na tiste ki so ga toliko let slavili, in ga odstavili šele (in zato), ko je izgubil vse vojne.

Vseskozi sem mi je zdelo smešno (oz. tragikomično) kako je del evropskih "intelektualcev" podpiral Miloševića (in ga podpira še danes), češ da je samo nedolžna žrtev grdegagrdega Zahoda. Vse od ustanavljanj Društev za zaščito pravic Slobodana Miloševića, do absurdnih trditev, da je bil Vožd "prvi, ki se je boril proti islamskim skrajnežem".
Meni, in verjetno večini ki so balkansko kalvarijo opazovali od blizu in od samega začetka (res sem bil takrat še zelo mlad), so take trditve in gledanje na Miloševića kot na "žrtev Zahoda" kretenskosmešne.
Nobenega, ampak resnično nobenega dvoma ni, kje je izvorni greh za vojno v Jugoslaviji. Kje je bila akcija in kje (samo) reakcije na to akcijo. V vojni nobena stran ni nedolžna. Ampak brez Miloševića vojne verjetno sploh bilo ne bi. On je tisti, ki je legitimiziral nore ideje srbskih akademikov, ki bi brez njega verjetno ostale na obrobju političnega dogajanja. On je bil stalno v centru vsega, in ne samo da je najbolj odgovoren za to kar se je zgodilo - dosti verjetno se brez njega niti zgodilo ne bi!
Brezobzirni oportunist, hkrati pa izjemno inteligenten, samovšečen nastopač, Slobodan Milošević ni bil ne komunist, ne socialist in ne srbski nacionalist. Prefrigan in prepričljiv ko je bil, je celo desetletje vodil za nos cel svet, nazadnje v Haagu pa še francoske "levičarske intelektualce". Če bi NATO bombardiral Beograd že leta 1992 namesto šele 1999, bi prihranili ogromno smrti in uničenih življenj.


On a personal note: Ko je bila vojna v Bosni na vrhuncu, smo rekli, da če je kaj pravice na tem svetu, bo Srbom na koncu od Velike Srbije ostal samo še Beogradski pašaluk. Iskreno me veseli, da slednje danes niti ni daleč od resnice.
Bonis nocet, qui malis parcit.

Daedalus ::

Se popolnoma strinjam s Thomasom in TheJackom. Povedala sta, kar je bistvenega za povedat okoli Miloševića.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Daedalus ()

Brane2 ::


Program Srbske akademije znanosti in umetnosti, ki ga je privzel Milošević, je bil jasen. Koncem 20. stoletja narediti to, kar so že najkasneje v 19. stoletju naredili v Italiji, Franciji ... poenotiti Jugoslavijo, unitarizirati jo, pod vodilno vlogo Srbije in Srbov.

Rezervni scenarij, če bi se odcepili Slovenci, je bil Velika Srbija. Zemljepisno vsaj dvakrat, rajš trikrat tako velika, kot je bila avnojska, torej obstoječa v Jugoslaviji.


To, da so o tem govorili kaki "intelektualci" ne dvomim. Mogoče celo, da je bilo to kdaj vodilo SM.

A če je temu tako, zakaj so je vojska umaknila iz Slovenije praktično brez boja ? Saj v SLO je tudi kar nekaj Srbov. Tudi vojske je bilo nekaj tu, prav tako folka, ki jih YU sploh ni motila in ki se je bal nove oblasti. Če so bili Slobotovi plani tako agresivni, zakaj jih ni začel že v SLO ?


Program Tudjamana je bil tudi jasen. Neodvisna Hrvaška, s priključenimi deli Bosne in zlasti Hercegovine, po možnosti.


In majhnim dodatkom. Praktično čisto državo. Srbov in drugih ene tolk kot je kamnin v vodi. Tolk, da lahko statistično dokažeš, da nekje v državi so...


Kosovarji še niso vedeli, naj postanejo samostojni, ali naj se priključijo k Albaniji.



Kosovarji ža zadnjih 20-30 let natanko vedo, kaj hočejo. Radi bi bili del Albanije, vendar tako, da bi obdržali $$$ prednosti, ki so jih uživali v YU.


Ja, začelo se je v Srbiji, ki bo ostala zdaj še brez Kosova in Montenegra.


Za Kosovo se je vedelo že dolgo časa, za CG tudi. Vendar CG je tako ostala s Srbi kot bo mogoče odšla- po lastni volji.
On the journey of life, I chose the psycho path.
1
2
3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Republika Srpska (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Problemi človeštva
25350204 (44895) bluefish
»

Sojenje Karadžiću (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
18320069 (12886) perci
»

Šešelj - sodni performansi... (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Problemi človeštva
34263611 (44560) fantasycamp
»

Se rabi Hrvaška opravičiti za zločine med operacijo Nevihta? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
1949983 (7717) Daedalus

Več podobnih tem