» »

Izguba telesne teže

Izguba telesne teže

1 2 3
4
5

jureus ::

Drgač pa če kdo zlo trenira, fitnes in podobno, pa se kljub temu ne more znebiti maščob! Priporočam rave partije ob vikendih pa par eksov, pa boste hitro suhi, sam pol tud malo IQ-ja gre dol. Ampak to je cena lepote. 8-)

nuclear ::

mene pa zanima kako se pridobi telesna teža? vsak dan sem na wcu, prebavo mam enormno... ... jem po 5x na dan ne preveč, ker se ne morem nabasat, da me trebuh boli.. pa tak.. any suggestions?
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

Matev ::

mene pa zanima kako se pridobi telesna teža?


zakaj bi pa kdo to želel?

razen za tiste ki imajo kakšno bolezen

kixs ::

mene pa zanima kako se pridobi telesna teža? vsak dan sem na wcu, prebavo mam enormno... ... jem po 5x na dan ne preveč, ker se ne morem nabasat, da me trebuh boli.. pa tak.. any suggestions?


Najprej bos povedal par podatkov, potem bomo pa videli:

- starost
- trenutna teza
- velikost
- aktivnost
- kaj priblizno jes
- zdravstveno stanje

lp

Ajrina ::

Par mesec pa je treba potrpet, da pač prideš na željeno telesno težo, ki jo potem lahko vdržuješ v enih normalnih mejah.


huda napaka

to je tisto kar je avenger govoril o skoku v vodu

TEGA SE NE DELA - NE DELUJE


Ja, pa deluje. Po 3 letih imam še vedno isto težo. S tem, da sem hotela izgubiti 10kg in sem jih. 1/2 leta sem črtala vse sladke stvari iz jedilnika, dodala veliko zelenjave, sadja, polnozrnatih stvari. Potem sem začela jesti "normalno". Sicer se še vedno ne nažiram, pojem toliko, da več nisem lačna in to je to. Še vedno ista teža.

-žiga- ::

mene pa zanima kako se pridobi telesna teža?


zakaj bi pa kdo to želel?

razen za tiste ki imajo kakšno bolezen



Tako kot težave s preveliko težo, so težave s premajhno težo. Ali misliš, da je lepo imeti BMI nekje pri 16?

Zrediš se najhitreje tako, da ješ neredno, popiješ veliko alkohola in poješ še dodatno večerjo tik preden greš spat :)

imagodei ::

> "Zrediš se najhitreje tako, da ješ neredno, popiješ veliko alkohola in poješ še dodatno večerjo tik preden greš spat :) "

Well, tudi tako gre, sploh če ima človek ustrezen metabolizem.

Je pa veliko boljše, če se namesto tega začneš ukvarjat s športom, predvsem z anaerobno vadbo oz. s fitnesom in si hkrati omislit primerno prehrano. Menda je ja veliko lepše in boljše, da če želiš dobit 5-10 kg, da jih dobiš na račun mišic, ne pa na račun špeha?
V tem primeru je pomembno pravo razmerje OH-B-M. Laično si lahko to sam zračunaš, so objavljene zelo natančne formule, še boljše pa je, če se posvetuješ s kakim trenerjem fitnesa.

Potem pa redno hodit v fitnes in ustrezno jest. Za vse večje mišične sklope okrepit mislim, da bi bilo OK, če bi hodil na fitnes vsaj 4x tedensko, s tem da se delaš izmenoma na nogah - rokah, vmes pa daš mišici čas za regeneracijo. Dobro bi bilo še kak dan, ko nisi na fitnesu, imel še drugo obliko vadbe - magari tek, sicer pa je možnosti ogromno: košarka, tenis, plavanje...
- Hoc est qui sumus -

Matev ::

mislim da je neetično govoriti o tem kako pridobiti težo v temi kjer nekdo sprašuje kako naj shujša

jcb ::

Kako pridobiti maso?

Debatirajte tam.

biokill ::

Tudi sam imam namen izgubiti težo, star sem 17 let, visok 181cm ter tehtam 91kg.

Naj najprej še povem, da sem med lanskimi poletnimi počitnicami že izgubil 8kg (83kg)s pomočjo teka, kolesarjenja in 14dnevne diete. Nekaj časa sem še držal težo, potem pa je šlo nazaj gor...Največ sicer med zimskimi prazniki.

Zraven pa bi rad pridobil tudi nekaj moči v rokah, saj sem nekoliko "švoh"
Glede športa bi začel s5 teči, ko sneg gre....Do takrat pa sem imel v mislih kolebnico, trebušnjake in neke lažje enoročne uteži, da pridobim malo moči...(imam tudi sobno kolo, vendar je pokvarjen, bom probal kaj ukrenit v tej smeri... diy style)

Glede prehrane, kakšne predpisane diete ne pridejo v poštev in sicer zaradi jojo efekta in šole.

"URNIK"
Zjutraj preden grem v šolo pojem fruštek (6.20),npr. cornflakes ali pa opečenec z kakšnim namazom, zraven pa kakav.

Za kosilo jem in bom jedel v šoli(slorest)med prosto uro..cca od 10.45-12.25 (nimamo vedno isto uro prosto), ker je zastonj in pride kar dobro in raznoliko, vedno solatka, potem pa zrezki z rižem, maaroni, lazanja, hrenovke, golaž, mineštra, oslič, vćasih cordon blue, 1X mesečno hamburger,...

Domov pridem okrog 3h.....tukaj pa se potem zalomi, ker tudi doma jem kosilo, potem pa še cel dan stikam po hladilniku. Mislim, da bi moral,ko pridem domov izpustiti kosilo in raje pojesti kakšno sadje potem pa ob 6h večerjo. In potem do konca dneva nič več. Seveda je treba tudi dovolj piti.

Še nekaj me zanima, ali žvečilni pomaga pred lakoto ali pa si zaradi nabiranja sline še bolj lačen ..:D


Vsi predlogi dobrodošli, L.P.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: biokill ()

Chelios ::

Če si res lačen boš sam sebe dobil kako hočeš skoraj požreti žvečilni :D .
Just juice me!

Steinkauz ::

No jst k sm takrat shujšal 10kg z minimalno jest(sam kosilo), zajtrk sadje, večerja sadje, sm vmes kr velik čigumijev sčikal :))
Men je mal zbil lakoto, oziroma zaposliš usta :D

Čeprov men je blo najhuj prvih 10 dni, pol se ti pa želodc kr mal navadi na mali vnos hrane in se ti skrči, tko da sm bil sit že če sm neki malga pojedu.
Pol so pa letele kile dol :), sam sm v roku 3eh let pršu nazaj pa še mal +.

thramos ::

A ni logično, da če se od trenutne prehrane in (ne)gibanja rediš, je kakršnakoli dieta samo kratkoročna rešitev?

Če želiš dolgoročno kontrolirati težo, je pač potrebno tudi dolgoročna sprememba prehranjevanja in gibanja.

Avenger ::

^^^^^Ja normalno. Ne gre se za dieto, ampak za način prehranjevanja, ki ga lahko dokaj enostavno prilagajaš trenutnim potrebam in ciljem. Če ti tehtnica pove, da gredo kile navzgor, pomeni, da je telo prejelo več hranilnih snovi, kot jih je uspelo porabit.

Brez kakšne posebne telesne aktivnosti telo potrebuje neko osnovno količino beljakovin, za ohranjanje in obnavljanje vseh vrst tkiv v telesu, za rast las, nohtov, itd. če si pa v obdobnju rasti, pa še posebno. Skratka, to določeno količino beljakovin MORAŠ dobit, ker telo beljakovin ne more sintetizirat iz sladkorjev ali maščob. Če pa dobi več beljakovin kot jih potrebuje, jih najprej pretvori v sladkorje, za energijo, če je še to odveč, pa jih shrani kot maščobe. Sladkorji, oz. ogljikovi hidrati pa so potrebni za energijo, torej za kurivo za mišice in podobne procese v telesu, višek njih se shrani v maščobe. Če ješ eno megaporcijo dnevno, se zelo nujno nekaj teh hranil shrani v maščobe. Potem so tudi razne podvariante, ko lahko z 'draženjem' organizma z nerednimi obroki povzročiš to, da telo misli, da je neka kriza in začne panično odklapljat porabnike in shranjevat za hudo silo, ker pričakuje, da bo enkrat zmanjkalo vsake hrane. Najbolje je torej, da ješ v kolikor toliko enakomernih presledkih, uravnotežene obroke z medsebojno primerljivo kalorično vrednostjo.

Za hujšanje to pomeni, da poleg tistih osnovnih beljakovin zaužiješ nekaj maščob v obliki olivnega in ribjega olja ter raznih oreščkov, ter malo OH - recimo dve žlici riža na obrok. Očitno ti zdajle ne sestavljam jedilnika, ampak ti samo grobo opisujem kako stvar funkcionira. Zajtrk maš praktično samo OH, toast z nutello/marmelado ali pa cornflakes in verjetno sladkan kakav, ne vem če dobiš tule kaj več kot 10 g beljakovin... potem imaš za kosilo makarone, kar so spet OH, itd, itd.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

imagodei ::

@biokill,

s 181cm in 91kg nisi nujno pretežek - razen, če si morda zašpehan. Pretvori špeh v mišice in to je to.
- Hoc est qui sumus -

Matev ::

Pretvori špeh v mišice in to je to.


ja
najprej se mora izgubiti špeh
nato pa pridobiti mišice

hkrati pa to ne gre

ker za izgubo špeha potrebuješ manjko kalorij
za pridobivanje mišic pa potrebuješ višek kalorij

imagodei ::

> "ker za izgubo špeha potrebuješ manjko kalorij
za pridobivanje mišic pa potrebuješ višek kalorij "


To seveda ne drži. Telo nima binarnega sistema, v smislu On/Off. Kamot se hkrati ustvarjajo mišice, medtem ko se topi špeh - razen, če gre za kakšen vrhunski šport. Ali pa, če bi se fant želel ukvarjat z bodybuildingom.

V vseh ostalih primerih je dovolj, če se začne ukvarjat s športom in prilagodi prehrano. Ostalo naredi biologija: če mišice uporabljaš, se krepijo, ob enem pa se med športno aktivnostjo porablja špeh. Če tega špeha ne nadoknadiš z nepravilno prehrano (beri npr: tortice zvečer, po zaključku vadbe), je efekt ta, da se "špeh pretvori v mišice".
- Hoc est qui sumus -

biokill ::

Nisem ravno mišičast :-D
Zdaj sem začel za fruštek jesti sadje (banano ali jabolko oz. pomarančo ) in zraven čaj....kosim v šoli, doma pa pojem malo sadja in skromno večerjico.....

imagodei ::

@biokill,

saj - to je bil moj point. Pretvori špeh v mišice.
- Hoc est qui sumus -

Avenger ::


To seveda ne drži. Telo nima binarnega sistema, v smislu On/Off. Kamot se hkrati ustvarjajo mišice, medtem ko se topi špeh - razen, če gre za kakšen vrhunski šport. Ali pa, če bi se fant želel ukvarjat z bodybuildingom.

V vseh ostalih primerih je dovolj, če se začne ukvarjat s športom in prilagodi prehrano. Ostalo naredi biologija: če mišice uporabljaš, se krepijo, ob enem pa se med športno aktivnostjo porablja špeh. Če tega špeha ne nadoknadiš z nepravilno prehrano (beri npr: tortice zvečer, po zaključku vadbe), je efekt ta, da se "špeh pretvori v mišice".


Wow. Zdej mi samo povej a je tole zgoraj sarkazem, a je to tvoje OSEBNO PREPRIČANJE oziroma teorija ali mi lahko telih nekaj vrstic dejansko podkrepiš z viri in bolj obširno pojasniš kako naj bi sistem deloval? Ker če imaš prav, bo to enormna revolucija za bodybuilderje, fitneserje in ljudi, ki želijo kontrolirati svoj odstotek maščob in mišic.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

tsh2 ::

no en eksperiment je oddaja "biggest loser": zdravniki jim merijo mišično maso (si predstavljam, da imajo na razpolago en natančen postopek za to). kljub temu, da izgubljajo veliko teže (2 do 5 kil na teden), večina tekmovalcev pridobiva obenem tudi mišice.

imagodei ::

Avenger> "Ker če imaš prav, bo to enormna revolucija za bodybuilderje, fitneserje in ljudi, ki želijo kontrolirati svoj odstotek maščob in mišic."

Morda bi se moral naučiti brati? Tole sem napisal:
razen, če gre za kakšen vrhunski šport. Ali pa, če bi se fant želel ukvarjat z bodybuildingom.


A si mau trigger-happy?


Avenger> "a je to tvoje OSEBNO PREPRIČANJE oziroma teorija ali mi lahko telih nekaj vrstic dejansko podkrepiš z viri in bolj obširno pojasniš kako naj bi sistem deloval?"

To je moje osebno prepričanje, ja ;) Lahko rečeš, da je to prepričanje amaterskega vaditelja. Je pa tudi biološko dejstvo. Če res hočeš, ti bom poiskal kak online vir, drugače bo pa zadostovala že kakšna osnovnošolska knjiga biologije. Za malce bolj poglobljeno znanje pa učbenik fiziologije. :)

Še enkrat: če mišice obremenjuješ in hkrati primerno prehranjuješ, se razvijajo. V istem času lahko izgubljaš maščobo v telesu. Za bidibojlerje in njim podobne, ki želijo imeti praktično 0% maščobe, pa to seveda ne pride v poštev.
- Hoc est qui sumus -

Avenger ::

Triggerhappy? To kar zagovarjaš ti, sicer drži, vendar zelo, zelo pogojno. Kolikor sem to raziskoval, navajajo, da je možno hkrati izgubljati maščobo in pridobivati mišice, vendar pod pogojem, da se zelo striktno držiš zelo pravilnega jedilnika in vadbe - z drugimi besedami, amaterskemu vaditelju bi to bolj težko uspelo. Praktično vsi strokovnjaki zagovarjajo stališče, da je za veliko rast mišic potreben višek kalorij (poleg ostalih faktorjev) za veliko porabo maščob pa minus kalorij. Maščobe se seveda porabljajo tudi v aerobni vadbi, vendar v zanemarljivi meri.

Po tvoje pa špeh izginja in mišice rastejo, kar najdeš v vsaki osnovnošolski knjigi... -??????

Prepametni se tukile zame, adijo.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

Matev ::

kljub temu, da izgubljajo veliko teže (2 do 5 kil na teden), večina tekmovalcev pridobiva obenem tudi mišice.


če izgubljaš veliko maščobe
potem je jasno, da se kljub zmanjševanju mišic njihov delež procentualno celo povečuje

kozmy ::

@imagodei: očitno nisi nikoli hodil redno v fitnes in pa se držal diete, ker oprosti, nimaš pojma.. ne moreš poenostavit kar vse.. prehrana ti je 70% vsega, in ne reči, da boš malo porihtal prehrano, šel 3× na teden v fitnes, in bo to to.. daleč od tega.. za pridobivanje mišične mase, moraš imeti kalorični presežek, za definicijo pa obratno.. oboje hkrati, pa je v praksi zelo težko, razen z strogo dieto in dobrim treningom.. če pa mi najdeš kakega bodybilderja z 0% maščobe, pa ti še danes nakažem 1000EUR na račun :)

thramos ::


Še enkrat: če mišice obremenjuješ in hkrati primerno prehranjuješ, se razvijajo. V istem času lahko izgubljaš maščobo v telesu.


Če mišice primerno prehranjuješ (tako da rastejo), ne izgubljaš maščobe. In obratno.

Izjeme so popolni začetniki in ljudje ki so že imeli mišice in jih dobivajo nazaj (mišični spomin), pa še tukaj so mišični prirastki kratkotrajni in minimalni.

Tako je splošno uveljavljeno mnenje, če ma Imagodei drugačne teorije, pa z dokazi na dan :)

imagodei ::

Fantje... :| Bralno razumevanje vam dela hude preglavice. Funkcionalna pismenost na nuli.

Prvič, vsi se postavljate v pozicijo bodybuilderjev. Že tretjič poudarjam, da za ukvarjanje z bodybuildingom, definicijo mišic - skratka za bodybuilder postavo pač ne gre hkrati. Se ne da (oz. je treba res v nulo imet porihtane treninge ter prehrano).

Drugič, zares je treba brati, da lahko razumeš napisano. Ne samo preskenirat 3 besede v vsaki vrstici in mislit, da razumeš avtorja besedila. Tisto z 0% maščobe je bilo napisano pol v šali in je šlo takole: "ki želijo imeti praktično 0% maščobe". Tako zelo želite izpasti pametni, da vam prsti prehitevajo misli - še predno pomislite tipkate in pritiskate "pošlji".

Torej, moj odgovor je bil namenjen uporabniku biokill, ki je napisal:
Tudi sam imam namen izgubiti težo, star sem 17 let, visok 181cm ter tehtam 91kg.
...
Zraven pa bi rad pridobil tudi nekaj moči v rokah, saj sem nekoliko "švoh"

Nikjer ni napisal, da bi želel postati bodybuilder, ali da bi želel definirati mišice. Moj odgovor je bil namenjen njemu in samo njemu. Ne pa nekomu, ki že eno leto 4x tedensko obiskuje fitness, ima dokaj strogo prehrano in bi pač želel manj špeha pa več mišic. Se povsem strinjam z vsemi "strokovnjaki" tle gor, da to ne gre.

Skratka, nikakor mu nisem obljubljal, da lahko v dveh mesecih doseže tole:



Ali pa tole:


To je menda jasno vsakomur, da se česa podobnega ne da doseči brez načrtnega treninga, stroge diete in izmenjavanja ciklov kurjenja maščobe ter pridobivanja mišične mase. Meni je.

Pravim, da se da doseči nekaj takega:



Vsa fora je v tem, da če si dosti zašpehan ni težko hujšati in pridobivati mišice hkrati. Skratka, če je tvoje izhodišče zašpehano telo, ni treba imeti fitnes trenerja in stroge diete, da hkrati nekoliko shujšaš in nekoliko pridobiš na mišični masi - ne govorim pa, da pri tem dobiš izrazite mišice! Bolj, ko si fit (bolj, ko imaš definirano telo), težje je hkrati izgubljati preostali špeh in graditi mišice. Če imaš pač že kar lepo definirano telo in precej mišic, pa bi želel izgubit še 5 kil špeha in dobit 5 kil mišic, bo pa to praktično nemogoče doseči v enem koraku. Se pravi, tale stric v spodnjem primeru do svojih rezultatov gotovo ni prišel s hkratnim hujšanjem in pridobivanjem na mišicah:




A je zdej kaj bolj jasno, ali boste še naprej odkrivali Ameriko? Koliko prelite tinte zaradi funkcionalne nepismenosti.
- Hoc est qui sumus -

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: WarpedGone ()

Matev ::

imagodei s temi slikami before in after se samo smešiš

imagodei ::

V bistvu se smešiš ti, ki ne zmoreš razumeti POANTE, ampak se obešaš na sredstvo sporočanja. Before-After slike so, jasno, marketinška bedarija, ampak tale tema pa ni o tem. Kapiraš?

Mogoče se ti danes zdi, da se smešim jaz. Čez par let, ko boš malo bolj dozorel, pa že kaj razumel, boš pa videl, da si se smešil ti. ;)


Če nimate kaj bolj pametnega za dodati, zaključujem tole offtopic debato.
- Hoc est qui sumus -

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: imagodei ()

tsh2 ::


če izgubljaš veliko maščobe
potem je jasno, da se kljub zmanjševanju mišic njihov delež procentualno celo povečuje


sem kar siguren, da vsi tisti zdravniki niso tako neumni, da bi tako merili. merijo povečanje/zmanjšanje mišične mase v skupni teži mišic.

evo tole sem našel:
http://www.ab-core-and-stomach-exercise...
v 5 mesecih je izgubila 32 kg (6.4kg/mesec) in obenem pridobila 6 kg mišic (1.2kg/mesec). nikoli v tem času pa ni pridobivala teže , ker njen cilj je bil izgubljati težo čim hitreje da bo na finalu dobro izgledala in lahko celo dobila nagrado 100.000$.

Matev ::

v 5 mesecih je izgubila 32 kg (6.4kg/mesec) in obenem pridobila 6 kg mišic (1.2kg/mesec).


nerealni primer
1kg na memec je normalno hujšanje

vse ostalo so izjeme

najtežji človek na svetu je imel težo ki je nihala za nekaj deset kg gor ali dol v zelo kratkem času

imagodei ::

Matev> "nerealni primer"

Jao! ;(( Če se je zgodil v realnosti (as opposed to in fiction), je po definiciji realni primer.
- Hoc est qui sumus -

Matev ::

ok

bil je izjema ki potrjuje pravilo

pravilo so ti pa že povedali

in vsekakor ni: hkratna izguba špeha med pridobivanjem mišic

energetik ::

Matev, beri kaj ti je napisal Imagodei. Sigurno lahko hkrati delaš oboje, sicer ne boš ratal bodibilder, ampak boš lepo zdravo shujšal. Sicer pa ne vem, kaj ste tolk obsedeni s temi mišicami. Mislim, da je veliko bolj zdravo, da vsak dan 1h trimčkaš po svežem zraku in delaš na vzdržljivosti, kot pa da se nažiraš z beljakovinami in se napenjaš na meji zmogljivosti v zaprtem prostoru...

imagodei ::

Matev> "in vsekakor ni: hkratna izguba špeha med pridobivanjem mišic "

ja madona - kar seveda ne drži. Če te ne zanima bodibuilderska postava, definicija telesa in pravilno oblikovane mišice, kamot lahko pridobivaš mišice in zmanjšaš oblogo sala. Ne gre v enem tednu, ne gre v enem mesecu - če pa spremeniš način življenja in redno treniraš pol leta, eno leto, se bo tvoje telo preoblikovalo iz kepe sala v neko bolj mišičasto gmoto.

Daleč od tega, da bi postal mister universe, ampak tko pač je. Če imaš zaležano, zamaščeno telo in zakrnele mišice in če se začneš ukvarjat s kakršno koli telesno vadbo (pri približno enakem vnosu kalorij, a spremenjenem razmerju OH-B-M), se mora to poznati na mišicah.

Bom pa še tako rekel, če boste lažje zastopli: če ima moški 180cm in 95kg, pa 30% maščobe, potem s prilagojenim prehranjevanjem in redno telesno aktivnostjo v roku enega leta lahko pride na npr. 90kg in 22% maščobe. To je pa skoraj 4kg plusa za mišice. Oz., če hočeš drugače, neto si shujšal samo 5 kil, čeprav si zgubil slabih 10 kil maščobe.

Res je pa praktično nemogoče, da 180cm visok, 110kg težak bodybuilder s 15% maščobe hkrati ostane na svoji kilaži in spravi odstotek maščob na 12% brez profesionalnega pristopa, profesionalne prehrane in menjanjem faz (faze nabiranja mišic in faze izgubljanja maščobe).


Zdej pa res - to je to. Kdor je želel razumet, je razumel, kdor pa se rad dela pametnega, pa še 10x lahko pove, da se ne da hkrati hujšat in dobivat mišic. Bidibojlerji res ne morejo.
- Hoc est qui sumus -

Matev ::

"Can you build maximum muscle and lose maximum
fat at the same time?

The answer is NO..

In order for you to build muscles, you must consume more
calories than what your body burns. If you want to burn fat,
you must burn more calories than what you are taking in.

It is really that simple. The truth is you can NOT build
maximum muscle and lose maximum fat at the same time
because they are two conflicting goals.

The only exception to this rule is if you are an absolute
beginner or you are taking ste-roids. However, you can
build muscle without gaining body-fat or at least minimizing
the amount of fat gained. You just can't get maximum
fat loss while trying to build muscle too.

imagodei ::

@Matev,

a uživaš, ko si zabijaš avtogole?

Daj človek, BERI, kaj pišem... Ker niso neumnosti, ampak premišljene reči, ki imajo podlago v znanju. Tale citat je spet iz ene bodybuilding strani, pa še to te postavlja na laž. A nisi pismen sploh, ali ti samo angleščina dela probleme?
The truth is you can NOT build maximum muscle and lose maximum fat at the same time

Kaj tle ni jasno? Jaz uporabniku biokill nisem predlagal, naj gre na bildanje maksimuma mišic in izgubljanje maksimuma maščobe.

The only exception to this rule is if you are an absolute beginner or you are taking ste-roids.

No shit? A če si absolutni začetnik (očitno je stran namenjena bodybuilderjem), pa gre? Kot sem razumel uporabnika biokill on JE absolutni začetnik!!! Si moreš mislit?

A bo dost počas?
- Hoc est qui sumus -

Matev ::

poanta ostaja enaka

deficit povzroča hujšanje
suficit pa ob hkratnem treningu povečevanje mišične mase

pretvorba špeha v mišice je pa zgolj "izraz"

pecorin ::

matev, v tem tekstu, ki si ga prilepil, pise tocno to kar ze nekaj casa razlaga imagodei...

imagodei ::

> "pretvorba špeha v mišice je pa zgolj "izraz" "

No, to je edina pametna v zadnjem času. Jasno, špeh se ne pretvarja direkt v mišice. Mišične celice se ne morejo pretvarjati v maščobne celice in obratno. Gre za drugo tkivo - tko da, ja, to se samo tako reče.


> "suficit pa ob hkratnem treningu povečevanje mišične mase"

S tem, seveda, da ima debela oseba seveda že v telesu precejšno zalogo suficita. Da telo po treningu ne katabolizira mišic, je treba pač jest beljakovine, morda celo beljakovinske dodatke.

Prav kataboliza je tisti problem, zakaj v določenem trenutku trčiš ob strop, če hočeš hkrati hujšati in pridobivati mišice. Kot sem že 5x povedal, na začetku gre - lahko prevaraš telo. Ko zaloga maščobe pade, pa telo zazna pomanjkanje in začne zmanjševati velike porabnike energije (mišice).
- Hoc est qui sumus -

innerspace ::

Matev, nimas pojma:)
Ni stvar zgolj v kalorijah, verjemi.
OH ti ne gradijo misic, pa so kar kaloricni. Med drugim pomanjkanje kalorij(recimo striktna dieta) v hrani ki nima beljakovin, nacenja misice...sicer izgubljas maso, a na racun misic, ne speha.
Speh je najtezje pokurit. Je dobro ce prej malce pohitris metabolizem, pa se potem lotis hujsanja in prave prehrane.
Samo racunanje kalorij ni dovolj smiselno.

Je ze kdo poskusil ketonsko dieto?
http://maxximum-portal.com/forum/viewto...
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

jcb ::

Ravnokar so minili trije meseci iz v tem času izgubil točnih 15kg. Vsak dan sem si vzel eno uro za hojo po snegu (50-60cm). Jedel samo tisto hrano, kot sem jo napisal na prvi strani.
Torej nobenga kruha, nobene majoneze, kečapa ali ajvarja, nobenih salam, paštet, hrenovk, namesto rastl.olja uporabljal olivno olje, nobenih sladkarij, nobenih sladkih pijač, nobenega alkohola, nič cukra, gledal GI pri zelenjavi in sadju, .....
stradal pa nisem, tako kot eni na tistih dietah, ko dnevno zaužijejo 1000 max.1500 kcal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jcb ()

Nashina ::

Sicer ni optimalno, ampak lahko izgubljaš salo in pridobivaš mišice. Jedilnik moraš imeti poštiman v nulo in tudi določeni dodatki so obvezni, je pa seveda "pametneje" iti prvo na maso pa potem na definicijo. Ampak to je spet odvisno od ciljev posameznika.
GI zna biti zavajujoč, raje glej GL
Science flies you to the moon. Religion flies you into buildings.

innerspace ::

@Mate07
Kul, ze zmanjsanje vnosa omenjenih packarij(ala majoneza in hudo predelane hrane) je velik dosezek za marsikoga, ce si izgubil 15kg, pa toliko bolj pohvalno!
Upam da se z lazjim telesom bolje pocutis:)

No, zdaj pa kar dalje, ko imas vec informacij, lahko vedno bolj pazis na hrano in dosegas vedno bolj zeljene rezultate.

I'm happy for you!
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

jcb ::

Hvala innerspace
Bo kr držalo 15 kg v 13 tednih, vrjetno bom ciljal na kakšnih 75kg, kar pomeni še kakšnih 22kg, če bom priden bom jih izgubil do nekje Julija. Sem pa tud že seznanjen, da gredo zadnje kile dol veliko težje, kot na začetku hujšanja.

No mogoče ena zanimivost, včasih sem lahko jedel in jedel in pojedel veliko hrane, danes za zajtrk 2 pečena jajca + 1 kos kruha + 4dcl mleka pa sem komaj spil mlek, včasih sem bil po toliko hrane še lačen, kot da nebi nič jedel.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jcb ()

CleanPower ::

če mene prašaš več kot 5 jajc na dan ni zdravo. če hujšaš pa imaš dovolj enega zjutraj in enega zvečer pa kos kruha pa čao

jcb ::

3 cela + 2 beljaka za pridobit maso pa kr cela.

iggy ::

no ponavadi se da rumenjake ven, glede na to, da holesterol ni naš prijatelj. Potem lahko komot poješ 5 jajc na dan, sicer nekakšnega shujševalnega učinka ne bo to imelo
Hey, you're fat!

Nashina ::

Iggy ne klobasaj neumnosti. Če bi bral sodobno literaturo bi vedel, kako pomemben je holesterol (in njegov vnos) za človeka, niso to več 50 leta ko je bila priporočljivo jajce na teden zaradi zlobnega holesterola.
Science flies you to the moon. Religion flies you into buildings.

Good Guy ::

iggy je izjavil:

no ponavadi se da rumenjake ven, glede na to, da holesterol ni naš prijatelj. Potem lahko komot poješ 5 jajc na dan, sicer nekakšnega shujševalnega učinka ne bo to imelo


spet pravljice za lahko noč:))

jajci vsebujejo zdrav holesterol in če jih 10 na dan poješ ni nič narobe
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^
1 2 3
4
5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zdrava dieta (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
25752434 (46051) Massacra
»

Fitnesiranje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12222517 (20490) egonk
»

Fitnes-trening (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10614652 (8959) ripmork
»

trebušne mišice (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12618852 (11960) demon#666
»

2-tedensko hujšanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6421538 (20075) Pyr0Beast

Več podobnih tem