» »

2-tedensko hujšanje

2-tedensko hujšanje

1
2
»

DimmniBurek ::

Ketoza je stanje katabolizma, kjer je mišična sinteza nična. Mislim da si tega noben fitneser ne želi? Po treningu z utežmi so hidrati skoraj nujni.
Če pa vnašamo v telo samo beljakovine(minimalno maščob in oh) pa telo iz beljakovin dela glukozo z glukoneogenezo. Beljakovine je že tako težko vnašati dovolj, tako da je ta dieta bolj slaba. Poleg tega pa je še stanje testesterona zelo nizko zaradi nizkega vnosa maščob

Bi pa bilo zanimivo slišati mnenje kakšnega zdravnika

Jao, ketoza je ko tvoje telo(mišice, možgani, vse kar rabi energijo) dobiva energijo iz KETONOV. Te pa se izloči(nevem točno kako to dela) iz maščob ki jih vnašaš. Zato je treba nekje 2tedna da telo zmozga da ni več na cuker ampak je na maščobe. In tako potem kuri M. Iz hrane, če primanjkuje ob določenih pogojih pa še iz zalog pod kožo.

Ketosis (pronounced /kiːˈtoʊsɪs/) is a state in metabolism occurring when the liver converts fat into fatty acids and ketone bodies which can be used by the body for energy.

Source: Vir
There Is No Stronger Drug Than Reality

Zgodovina sprememb…

dejanslo ::

Burn the Fat, Feed the Muscle - Tom Venuto

odlično branje

raste na travnikih
There`s More Than One Way To Do It

MeGreat ::

Vem točno kaj je ketoza. In vem da takrat porablja telo ketone namesto glukoze. Ampak v ketozi je mišična sinteza po treningu skoraj ni. Masa se vzdržuje, oziroma velikokrat imaš kakšen kg manj mišične mase, še posebej če predolgo traja

Res pa je da je to vredu dieta, ker nisi lačen..
Jaz osebno take diete ne prakticiram več, ampak sem najraje na low carb, pa še ti samo okoli treninga

neki4 ::

Sicer nimam težav s težo in verjamem, da je težko zgubiti vsak kilogram, ti res priporočam kot so ti mnogi drugi, da se res začneš gibat, če ti je bilo to do sedaj tuje. Ker si še mlad je vsekakor pozitivno da že sedaj poskušaš naredit nekaj zase, ker samo s prehrano pač ne bo zadovoljivega rezultata. Enostavno ti more biti gibanje način življenja. To je ubistvu največje zadovoljstvo, res pa je da bo začetek težak. Če se boš redno gibal tudi ne boš toliko mislil na hrano kaj boš pojedel. Če boš pa malo jedel, sploh če ne bo vecerje in zjutraj tudi ne zajtrka, pa boš šel potem tečt, boš hitro nehal, ker ne boš imel nobene energije. Tko da vse po pameti. Skratka nekih bliznjic tukaj jaz ne vidim.

edge540 ::

Res je.. Vse kar rabiš je jeklena volja. Če nimaš volje, potem se sploh ne trudi.

jype ::

Jaz vsak dan hujšam vsaj 8 ur, pa se nikjer ne pozna.

MeGreat ::

Čisto celo noč nič ne ješ ali kako?

BlackHole ::

Jaz vsak dan hujšam vsaj 8 ur, pa se nikjer ne pozna.


16 ur se pa rediš.
LP Marko

jype ::

MeGreat> Čisto celo noč nič ne ješ ali kako?

Ja!

BlackHole> 16 ur se pa rediš.

Bržkone v tem grmu tiči zajec :)

MihaFirst ::

Hm...

Teče že tretji dan mojega selfexperimenta ob dnevu zdravja, jem vsak dan manj, veliko telovadim, ogromno pijem... Nekako je nesreča hotela, da se nam je tehtnica doma pokvarila, ampak bom nabavil novo, sploh pa mislim, da je nek minimalni efekt že zagotovo opazen.

Še poročam, ko bom mel znanstvene podatke :)

LP

Zgodovina sprememb…

DimmniBurek ::

Ne jest vsak dan manj, kaj ti pa je...
Lotuješ se ene stvari o kateri nimaš dosti pojma. Če boš nižal hrano usak dan se boš spet zredil ko boš začel jesti normalno...
There Is No Stronger Drug Than Reality

glinik ::

Sem mislil, da se na lastno telo kar spoznam - velika pomota, kot sem ugotovil.

Pred kratkim sem dobil v roke knjigo od Lanca Armstronga - Priročnik za rekreativce in profesionalce. V tej knjigi piše o treningih itd itd ... Bistvo knjige je, da je trening najbolj povezan s srčnim utripom! Pri pulzu nekje 120, telo "hujša". Vse kar je več in manj, nima veze s hujšanjem.

Seveda je drugi korak hujšanja standardni. Več manjših obrokov in pogostejše pitje vode.

MENJAJ ŽIVLJENSKI SLOG !! To je najvažnejše ...

Če se malo pošalim, hitim proti 30-tim letom in se lahko z lahkoto postavim pred kakšen objektiv :D :D

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: glinik ()

DimmniBurek ::

Pa ne pri pulzu 120, telo porablja maščobe pri 60-75% maximalnega srčnega utripa. Tega imamo pa vsi drugačnega. Načeloma se računa 220-leta.
Pri višji intenzivnosti treninga telo nima časa počasi porabljat maščobe, saj za 1g maščobe porabi 9kcal, zato raje porabi mišično maso(samo 4kcal za 1g), prav zaradi tega razloga vsi tekači in kolesarji nimajo prav veliko mase na nogah recimo, čeprav jih nonstop trenirajo, če tako pogledaš...
There Is No Stronger Drug Than Reality

DimmniBurek ::

Kaj ti si umrl al kaj? :D
There Is No Stronger Drug Than Reality

Pyr0Beast ::

Upam, da ni uporabil metode hujšanja z rezanjem udov XD
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Srčni utrip pri hoji/teku (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11921781 (6924) Twixz
»

Izguba telesne teže (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
24830378 (8290) janja765
»

Zdrava dieta (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
25752357 (45974) Massacra
»

Telesna teža (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11823527 (20960) Okapi
»

Kako vidna je izguba teže? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
27660200 (53724) jype

Več podobnih tem