» »

Pralni stroj

Pralni stroj

ozbolt ::

Sicer ne kupujemo preko mimovste bele tehnike večinoma, a me vseeno zanima če si kdo lasti kakšnega izmed teh in kako se obnesejo?

errhec ::

Naša pravi da ta super opere :)
dd

Sumo ::

Samo btw: če boš že kupoval na mimovrste, imaš do 2.12. 10% popust na izdelke Gorenje, če vpišeš kodo "gorenje".
Na pralne stroje se pa ne spoznam, tako da ti ne morem svetovat.

gzibret ::

Jaz sem pred kratkim kupil pralno-sušilni stroj Gorenje wd 63110. In mislim, da sem v Merkurju dal za njega nekaj čez 500 evrov, pri mimovrste pa je ornk dražji.

Z njim, kot pralnim strojem, sem zadovoljen. Suši pa bolj u kur**, ampak saj itak primarno ni namenjen sušenju. Sem pa že brez problema posušil kakšno manjšo stvar, ki sem jo nujno potreboval.

Imam tegale: http://www.mimovrste.com/artikel/326001...
Vse je za neki dobr!

hamax ::

Ni problem človeštva. Premikam v ložo.

gruntfürmich ::

itq da gorenje.
če pa dobr opere ali pa slabo je pa bolj odvisno od pralnega praška. kar je odvisno od stroja ti ne boš opazil.
priporočam pa seveda energetsko varčen ter da ima veliko obratov, sedanji naš ima 1500. pod to mejo (ali pa 1400) ne bi šel.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

T0RN4D0 ::

Energetsko varčen ne more bit. Vsaj ne tako da bi ti opazil ;)
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

kixs ::

Bos bos... na el. racunu.

T0RN4D0 ::

Ja, če boš izkoristu to varčnost in pral na 20... :)
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

kixs ::

Imas kaksen razlog, da je ne bi izkoristil?

;-) ::

Mi smo kupli A klaso varčnosti pa je večji porabnik kot tisti stari ki je bil prej kar nekaj. Zakaj? Ker se varčnost meri kolk toka porabi na uro, ne upošteva pa tega da tista "bolj" varčna stvar rabi več časa da opravi opravilo.

Kurac pa energ. razredi.

gruntfürmich ::

Mi smo kupli A klaso varčnosti pa je večji porabnik kot tisti stari ki je bil prej kar nekaj. Zakaj? Ker se varčnost meri kolk toka porabi na uro, ne upošteva pa tega da tista "bolj" varčna stvar rabi več časa da opravi opravilo.

Kurac pa energ. razredi.

ne nabijat v prazno.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Okapi ::

A boš rekel, da se varčni razredi določajo glede na porabljeno elektriko za kilo dobro opranega perila?

O.

;-) ::

Mi smo kupli A klaso varčnosti pa je večji porabnik kot tisti stari ki je bil prej kar nekaj. Zakaj? Ker se varčnost meri kolk toka porabi na uro, ne upošteva pa tega da tista "bolj" varčna stvar rabi več časa da opravi opravilo.

Kurac pa energ. razredi.

ne nabijat v prazno.


potem pa mi ti razloži, pri pomivalnem stroju je ista zadeva normalno pranje traja 45min, je A klasa, teta ima kr neko firmo ni gledala na energ. razred in ji opere v 20 min.

kopernik ::

A niso tisti podatki na cikel in ne na uro ? Če stroj pere 10 minut ali tri ure, je pa njegov problem.

roscha ::

Za avtorja teme:
Imava Gorenjev model WA60.5. Pere v redu, 1500 obratov ožemanja je "must have",
ostale neumnosti (senzor čistosti vode ipd) ne uporabljava. Zakasnitev vklopa včasih tudi prav pride. Če imaš dvotarifno elektriko pa verjetno sploh.

Drugače pa pralni stroji niso neka vesoljska tehnologija. Vzemi nekaj v rangu 500EUR, pa glej da ima 5 let garancije. Če po 5 letih crkne ga pa tako ali tako zamenjaš. Če si izračunaš strošek stroja na to obdobje je 8EUR/mesec, kar v bistvu ni nič. Ceneje stroj menjat kot brezvezni Calgon kupovat :)

4 all:
Tile novi "varčni" pralni stroji so zaendrek, ker zmanjšujejo količino vode pri pranju oz izpiranju.
Po kakem mesecu uporabe sva z najdražjo končno ugotovila kaj je narobe, da perilo ni oprano tako kot mora bit. Enostavno je treba vedno povečat količino vode za izpiranje za 10 litrov in si zmagal.
6 kil cunj se ne da izprat z dvema litroma vode, kar bi proizvajalci najraje sforsirali, da bi le bil njjihov pralni stroj razreda AAAAA++++

gruntfürmich ::

Enostavno je treba vedno povečat količino vode za izpiranje za 10 litrov in si zmagal.
6 kil cunj se ne da izprat z dvema litroma vode, kar bi proizvajalci najraje sforsirali, da bi le bil njjihov pralni stroj razreda AAAAA++++


zato pa je pri boljših gorenjevih (za ostale ne vem) enostavno tipka višji nivo vode, ko imaš poln boben. in je stvar rešena.

Mi smo kupli A klaso varčnosti pa je večji porabnik kot tisti stari ki je bil prej kar nekaj. Zakaj? Ker se varčnost meri kolk toka porabi na uro, ne upošteva pa tega da tista "bolj" varčna stvar rabi več časa da opravi opravilo.

Kurac pa energ. razredi.

ne nabijat v prazno.


potem pa mi ti razloži, pri pomivalnem stroju je ista zadeva normalno pranje traja 45min, je A klasa, teta ima kr neko firmo ni gledala na energ. razred in ji opere v 20 min.


hočen ti samo reči, da smo na tem forumu bolj zahtevni glede informacij. ne nekih zaključkov delat na podlagi lastnih laičnih izkustev, kot npr: pri teti hitreje pomije, zato porabi manj energije.
to ne gre tako.
če hočeš kaj nardit za boljši svet, se malo poglobi (samo 10 minut) ter daj kakšen link od tabel ali pa študijo.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

tiga325 ::

Sem se kar nasmejal nekaterim "stručkotom" v tej temi...hi hi...

1400 obratov je must have... zakaj že? A zato da ti bolj scuka perilo med ožemanjem? 1200 obratov
je optimum, saj je efektivna razlika med perilom ožetim na 1400 in 1200 tako zelo majhna, da ni
prav zelo poznat. Ob tem pa 1400 obratov perilo bistveno bolj zmečka in nategne skozi luknjice v
bobnu... Poleg tega pa stroj le pri programih na bombažu koristi maximalne obrate...sintetika, volna
in občutljivo perilo pa se ožemajo na nižjih obratih...vedno.

"Senzor čistosti vode ne uporabljava" in obenem "z dvema litroma vode se perila ne da sprati"
smešno...saj senzor čistosti vode JE za to, da dolije svežo vodo, če je prejšnja kalna. In tega
senzorja se ne da "ne uporabljati". Če ga stroj ima, potem ga stroj tudi uporablja. (o:

In izjava meseca pa je tista z porabo na uro... (((o:
Na energijski nalepki na stroju točno piše, koliko česa porabi PRI ENEM standardnem programu pranja
pri 60 stopinjah in polnem bobnu. Tako, da...stroji danes resnično perejo skoraj zastonj, ima pa
ta varčnost stranski učinek...stroji perejo dlje. Vsega pa ne moremo imeti...ali pač?

In včasih bi bilo bolje, da tisti, ki ima veliko željo po bevskanju po čimerkoli že in ob velikem
pomanjkanju informacij o tem...se raje ugrizne v jezik, kot da se smeši...

tiga325 ::

Še tale...

"potem pa mi ti razloži, pri pomivalnem stroju je ista zadeva normalno pranje traja 45min, je A klasa, teta ima kr neko firmo ni gledala na energ. razred in ji opere v 20 min."

Novi pomivalci v A klasi imajo standarno dolžino pomivanja na avtomatiki pri 50-60 stopinjah
približno 160 minut...to je normalno pranje. Piše tudi v navodilih. Ob tem pa porabi približno kilovat
elektrike, to pa je nekje 11 centov. In pa 12-14 litrov vode.

To je približno toliko, kot porabiš ti, ko si umiješ zobe 2x na dan in potegneš enkrat vodo, ko greš kakat.

No, kdo je potem energijsko varčnejši v vaši hiši?

Phoebus ::

tiga: WORD!
A smo primožu že predlagali naj uvede "pluse" pri odgovorih? Ker nekateri pribijajo take buče...in potem jim kdo še verjame...na motosvetu imamo kul, pa imaš lahko še negativen rating če samo nabijaš :D

Sitožer ::

Tale pralni stroj je akcija, samo stane ko pas

tiga325 ::

Tale pralni stroj je akcija, samo stane ko pas


Tale stroj je pa že več let star model in je res eden izmed Gorenjevih boljših
izdelkov. Sploh zato, ker ima invertni motor, pa še bolj kompaktne izdelave je.

Sicer pa, zadnja leta se je gorenje na slovenskem trgu začel precej arogantno
obnašati, kar je verjetno posledica tega, da imajo veliko večino izvoza...

Je pa res, da za ceno tega stroja obstajajo tudi boljše alternative...

gruntfürmich ::

1400 obratov je must have... zakaj že? A zato da ti bolj scuka perilo med ožemanjem? 1200 obratov
je optimum, saj je efektivna razlika med perilom ožetim na 1400 in 1200 tako zelo majhna, da ni
prav zelo poznat. Ob tem pa 1400 obratov perilo bistveno bolj zmečka in nategne skozi luknjice v
bobnu... Poleg tega pa stroj le pri programih na bombažu koristi maximalne obrate...sintetika, volna
in občutljivo perilo pa se ožemajo na nižjih obratih...vedno.


prvo kot prvo so boljši stroji ponavadi tudi z večjimi obrati. zato tudi nekako povezava več obratov je must have.

in kdo ti bo bolj scukal perilo? zaradi 1400 obratov?? loooooool dj nehi klamfat bedarije. potem lahko rečem da je 1200 preveč, ker je že 1000 skoraj isto, pa tako naprej. štekaš?? ne. pa da ti nateguje perilo?? hehe, ko se razporedi perilo po bobnu, se tam drži, in samo v eni smeri deluje sila na perilo.
in itq je samoumevno da občutljivih ne daješ na 1500 o, da boš dal brisače in podobno kramo.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Okapi ::

Hitra centrifuga je koristna, če imaš sušilni stroj, da prej posuši in porabi manj elektrike. Če perilo sušiš na zraku, pa je čisto vseeno, a se posuši malo prej ali malo kasneje.

O.

bastadu ::

Tale pralni stroj je akcija, samo stane ko pas


Tale stroj je pa že več let star model in je res eden izmed Gorenjevih boljših
izdelkov. Sploh zato, ker ima invertni motor, pa še bolj kompaktne izdelave je.

Sicer pa, zadnja leta se je gorenje na slovenskem trgu začel precej arogantno
obnašati, kar je verjetno posledica tega, da imajo veliko večino izvoza...

Je pa res, da za ceno tega stroja obstajajo tudi boljše alternative...


Mi imamo tega, starega nekaj več kot 4 leta (ima 5 let garancije). Gorenjev serviser ga je ža popravljal 3x ali 4x (seveda v garanciji), enkrat je zamenjal skoraj vso notranjost tako ne vem kakšni so potem drugi Gorenjevi pralni stroji, če bi ta naj bil med boljšimi ... Skratka katastrofa, edina prednost Gorenjevih izdelkov izdelkov je da imajo ponavadi več garancije in pa serviser ti pride na dom ...

tiga325 ::

1400 obratov je must have... zakaj že? A zato da ti bolj scuka perilo med ožemanjem? 1200 obratov
je optimum, saj je efektivna razlika med perilom ožetim na 1400 in 1200 tako zelo majhna, da ni
prav zelo poznat. Ob tem pa 1400 obratov perilo bistveno bolj zmečka in nategne skozi luknjice v
bobnu... Poleg tega pa stroj le pri programih na bombažu koristi maximalne obrate...sintetika, volna
in občutljivo perilo pa se ožemajo na nižjih obratih...vedno.


prvo kot prvo so boljši stroji ponavadi tudi z večjimi obrati. zato tudi nekako povezava več obratov je must have.

in kdo ti bo bolj scukal perilo? zaradi 1400 obratov?? loooooool dj nehi klamfat bedarije. potem lahko rečem da je 1200 preveč, ker je že 1000 skoraj isto, pa tako naprej. štekaš?? ne. pa da ti nateguje perilo?? hehe, ko se razporedi perilo po bobnu, se tam drži, in samo v eni smeri deluje sila na perilo.
in itq je samoumevno da občutljivih ne daješ na 1500 o, da boš dal brisače in podobno kramo.


a bejž, no? Ker imajo kao vsi boljši stroji večje obrate od 1500, je to musthave?
Argument na mestu. He he. Kateri pa so ti boljši stroji?

Zakaj pa ima potem Bosch na skoraj vseh premium linijah 1200 obratov?

Zakaj samo gorenje tok pretirava s temi obrati...pred časom je imel en njihov
model celo 2000 obratov... Ti povem zakaj. Zato, ker marsikateri naiven slovenec
pade na številke. Večje kot so...lažje se bo pohvalil sosedu, pa čeprav niti ne
ve točno, čemu služi. Tako kot ti. Centrifugalna sila deluje navzven, perilo se
nalepi na boben, boben ima luknjice za odvod vode...naprej lahko sklepaš sam...

Poleg tega, večji obrati stroja bistveno bolj zmečkajo perilo, ker se bolj stiska
med ožemanjem...neke res blazne efektive ožemanja pa resnično ni, le stroj je v
osnovi dražji za kar nekaj denarja. Efekt 1400, 1500 obratov dosežeš že s tem, če
pustiš perilo nekaj minut dlje na ožemanju pod 1200...

Mater si znalac...ni kej. Must have so obrati, da z njimi goniš brisače in podobno
kramo...ostalo večino pa itak nastaviš na manjše obrate? To stroj ponavadi naredi sam,
ti pa tega še opaziš ne...

Če mene vprašaš je must have...dobro sprogramiran stroj z uporabnimi programi,
ki služijo svojemu namenu, dovolj velik boben, dobro izpiranje z možnostjo še
dodatnega izpiranja, 1200 obratov, predvsem pa kakovostno narejen. To pa Gorenje
zagotovo ni, razen izvozni modeli tipa WA 60.nekaj...

tiga325 ::



Je pa res, da za ceno tega stroja obstajajo tudi boljše alternative...


Mi imamo tega, starega nekaj več kot 4 leta (ima 5 let garancije). Gorenjev serviser ga je ža popravljal 3x ali 4x (seveda v garanciji), enkrat je zamenjal skoraj vso notranjost tako ne vem kakšni so potem drugi Gorenjevi pralni stroji, če bi ta naj bil med boljšimi ... Skratka katastrofa, edina prednost Gorenjevih izdelkov izdelkov je da imajo ponavadi več garancije in pa serviser ti pride na dom ...


Na žalost je res tako.

kot sem omenil, oni se trudijo predvsem in samo za izvoz. Na našem trgu pa se zelo
arogantno obnašajo.

S servisom je pa tako, da ti od katerekoli znamke pride serviser na dom popravit
stroj. Pa tudi na druge znamke se danes pri katerem od trgovcev da dobiti 5 let
garancije...ne samo na Gorenje.

Sc0ut ::

Pozdravljeni.

Po cca. 15 mesecih je začel pralni stroj WD 63110 ob pranju (cca. 30 min do konca) čudno "boliti", "hrumeti". Sem šel na Gorenje servis in so mi povedali, da če je stvar kupljena preko firme, je garancja samo 1 leto, kar me je ful presenetlo. Najbolj pa me moti to, da že po 15 mesecih stvar serje.

Ali to drži? Nikjer ne najdem, da bi to kje pisalo?
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

intelček ::

Helo,
jest imam eno čudno težavo, zadnjič ko sem pri spodnjem delu pralnega stroja odlival vodo me je rahlo strsla elektrika. Moja napaka ker nisem izklopil iz omrežja.
Danes se mi je zgodilo da ko sem si roke umival(umivalnik)in je poleg deloval pralni stroj in me je rahlo streslo prek vode ki je tekla iz umivalnika.
Kako je to mogoče?
airsoft

RejZoR ::

;-) je izjavil:

Mi smo kupli A klaso varčnosti pa je večji porabnik kot tisti stari ki je bil prej kar nekaj. Zakaj? Ker se varčnost meri kolk toka porabi na uro, ne upošteva pa tega da tista "bolj" varčna stvar rabi več časa da opravi opravilo.

Kurac pa energ. razredi.


Poraba se meri v kW/h na program. Kar naredi čas delovanja čist irelevanten podatek. Če orpavi hitreje in pri tem še manj porabi, super ane. Ampak še vedno morata oba opraviti 1 program od začetka do konca meritve.
Kateri program pa je uporabljen pa nimam pojma. Za to boš moral pobrskat standarde, ki se uporabljajo pri teh meritvah.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

mojsterleo ::

v eni od novejsih VIP revij je bil test pralnih strojev. jasno dalec spredaj MIELE, potem pa bosch. presenetljivo je pa zelo dobro oceno dobu BEKO ... gajba za 350 eur je prala bolje kot 150 eur drazji gorenje in candy.

Pšenični ::

Pri pralnem stroju je najbolj važno da je "direct drive" ( zaradi majhnega hrupa možno pranje ponoči) in da se da število vrtljajev v vseh programih zmajnšat na 1000rpm. Tako se perilo ne trga in podalša, zelo podaljša življenska doba ležajev. In seveda da je A+, energetsko varčen.

To je to. Znamka je lahko Zanussi, Bosch, pač znamka ki je OK. Gorenja jaz ne kupujem.

Imam pa trenutno Zanussija, ki sem mu pred pol leta menjal ležaje (popravilo me je stalo 29 evrov-ker sem naredil sam, drugače bi dal 140evrov), do sedaj sicer brez okvare...peremo povprečno 5 do 6 krat na teden. Takrat je bil najbolj varčen pralni stroj, kar se jih je dalo dobiti....0,86kw/h..na 5kg. Star je nekaj manj kot 15 let.

Zadnjič sem gledal pralne stroje v Leclercu in noben ni bil pod 0,85 kw/h ...na 5kg perila.

Zgodovina sprememb…

Vantage ::

Tako je, kupis Miele pa nimas nobenih tezav :)

RejZoR ::

Če ti naokoli leži 1200 EUR potem res ja. Na žalost sem imel kar nekaj folka, ki so spljuvali Miele do konca. Najprej so ga drago plačali, pol pa jih je totalno razočaral. Tud men se Miele zdi pretirano drag in zelo močno dvomim, da je tolk boljši, da upraviči 2x ali celo 3x višjo ceno.
Sem ziher, da bi Candy, Bosch al pa katerakoli druga znamka za pol manj bila čist isto dobra.

BEKO pa večina folka jemlje z rezervo ker je pač neka turška firma, ki je skor nihče ne pozna. Pri nas je folk pač vajen Gorenja in Boscha. V resnici pa gre za 3 največjega proizvajalca bele tehnike in ostalih aparatov v Evropi. Imajo 5 let garancije in so nasplošno precej ugodni. In presentljivo, veliko je kupcev, ki jemljejo Beko, ker že imajo nek njihov aparat in s z njim zelo zadovoljni. Največ je teh.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Pšenični ::

"Če ti naokoli leži 1200 EUR potem res ja. Na žalost sem imel kar nekaj folka, ki so spljuvali Miele do konca"

Mel smo sesalec Miele do konca...v bistvu ga je kupila že stara mama. V glavnem ni se hotu pokvarit, pa smo ga enemu šenkali. Bil je tud že polnoleten. v glavnem kvaliteta....ampak je potrebno tud lepo delat z vsako stvarjo, da traja.

Drgač je mel moj stari bojler od Gorenja, ki bi ga kmalu razneslo, ko je dal do konca temp....da o hladilniku ne govorim. Heh, o gumi na njegovem hladilniku, znamke Gorenje bi lahko napisal pravljico.

V bistvu, če bi jaz kupoval pralni stroj....gledaš da je znamka, da ima direkten pogon in čimajšo porabo. In seveda čimdaljšo garancijo.

fosil ::

Prednost gorenja je servisna mreža in dobavljivost rezervnih delov.
Kakšno malenkost lahko popraviš kar sam, greš v njihovo trgovino, brez problema dobiš del in zamenjaš.
Ne rabiš ti, ali pa serviser čakat, da zadevo dobavijo iz turčije ali od kje drugje.
Tako je!

Pyr0Beast ::

To je edina prednost, ki jo gorenje ima.

BOSCH pralnemu stroju je crknil brezvezen grelec vode in hopa si ob 100€ prec.

Naslednji stroj je od bekota pa konec.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Volk| ::

_______________________________________________________
Izobražen je tisti človek, ki ve, kje bo našel tisto, česar ne ve.

RejZoR ::

Miele ja. Raze tega, da npr S-Bag vrečke dobiš v vsaki luknji od štacune, vrečke za Miele pa ne...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Ashrack ::

Kater pralen stroj za do 300e priporocate?
Kaj pravite na tega:
http://www.ceneje.si/dom-in-vrt/umivanj...
....

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ashrack ()

RejZoR ::

Do 300 EUR itaq ni neke blazne izbire. Beko al pa Korting. Mogoče kje stakneš kakšnega Indesit-a, to pa je nekako to.
Kakor gledam je vidit ok. Dost prostoren, dost funkcij, mogoče ni tolk varčen in nabasan s high tech funkcijami ampak to odtehta s ceno.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Ashrack ::

mi je pa cudno da po GOOGLE nic ne najdem o tem modelu razen slovenskih strani?
....

RejZoR ::

Big Bang ekskluziva. V Merkurju recimo tud dobiš Bosch in Gorenje stroje, ki jih ne boš dobil nikjer drugje.
Glede na to da je Big Bang največji uvoznik Beko aparatov pri nas to ni nič čudnega imo.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Ashrack ::

Razumem za SLO regijo ampak ne razumem pa zakaj mi GOOGLE worldwide search nic ne vrze ven.
Kot tudi na tej strani je samo serija WMB ampak ta je pa WMS:
http://www.beko.co.uk/Appliances/Washin...
....

RejZoR ::

A ne razumeš? To so worldwide ekskluzive. Big Bang reče Bekotu, mel bi tak pa tak model. Beko reče, ok. Dajo gor eno specifično oznako, ki je nima nihče drug in stvar je rešena. Ostalo je stvar pogodb. Ti govorim iz first hand izkušenj, ko imaš na voljo modele, ki jih ne boš našel na nobeni spletni strani in v nobenem katalogu.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Ashrack ::

RejZoR je izjavil:

A ne razumeš? To so worldwide ekskluzive. Big Bang reče Bekotu, mel bi tak pa tak model. Beko reče, ok. Dajo gor eno specifično oznako, ki je nima nihče drug in stvar je rešena. Ostalo je stvar pogodb. Ti govorim iz first hand izkušenj, ko imaš na voljo modele, ki jih ne boš našel na nobeni spletni strani in v nobenem katalogu.

sem mislil da v prejsnem postu si samo za SLO regijo omenjal.

Potem se ga splaca kupiti?
....

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ashrack ()

RejZoR ::

Sicer iz slikce ne vidim dobro kakšne funkcije ima ampak po ostalih karakteristikah vidim, da je dost enostaven za uporabo, ker pa nima ekrančka pa bojo tud potencialni stroški servisiranja nizki, če že kaj crkne.
Oz če pogledaš, da stane 300 EUR in da ima 5 let garancije, se ga po 5+ letih niti ne bo splačalo servisirat. Razen če bi bilo popravilo res poceni.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Ashrack ::

@rejzor
thx za nasvete
....

simnov ::

Hm mi imamo zdaj neki novi pralni stroj Bosh 500€+ in opere slabo na črnih cunjah so neki flki , kot , da bi prašek še gor ostal.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri pralni stroj (strani: 1 2 3 413 14 15 16 )

Oddelek: Loža
782182788 (2995) dope1337
»

Kateri pralni stroj (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Loža
358155432 (3684) IL_DIAVOLO
»

Nakup pralnega stroja BEKO (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5930242 (24764) anjabebler
»

Kater pralni stroj (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
11064798 (49662) brinas

Več podobnih tem