» »

Kater pralni stroj

Kater pralni stroj

1
2
3

undefined ::

> Mislim da sem bil dovolj jasen

Jasen že, vendar pa precej skregan z logiko. Konkurenca je, vendar ne v tem smislu, če neka firma prodaja produkte slabše kvalitete, da bo propadla. Ravno zaradi takšne (večinske) populacije, ki razmišlja tako, kot si zgoraj napisal ti - da je vse približno iste kvalitete in je razlika le v ceni. Ja valda, ne. Pol ti jih ogromno nabija, da denar zmečeš proč samo za znamko, ko kupiš boljšo kvaliteto. Tudi to bo, ja. In ravno zaradi takih neosveščencev konkurenca škriplje, po domače rečeno, in slabše firme s takšnimi kupci še dolgo ne bodo šle v stečaj. V računalništvu je zadeva ista, le da v tem svetu pol leta pomeni 5 let v realnem - razvoj je pač tu toliko hitrejši in slabše firme toliko hitreje izpadejo iz igre. :)

nodes ::

Podobno so delale vse firme pred 15 leti, boljšo vendar zelo primerljivo tehnologijo uporabljajo danes. Danes ne moreš več prodat pralni stroj z dvema programoma in 400 o/min centrifuge tako so si izdelki po naboru možnosti med sabo podobni. Samo tehnološke rešitve in kvaliteta ter preiskušenost sestavnih delov se med proizvajalci razlikujejo. Tako se izdelki določenih firm bolj kvarijo.

Tehnološko zastari v 5-10 letih vsak izdelek in to je tudi pralni stroj.
Elektronika je zaneslivejša, bolj vzdržljiva in nudi več možnosti od vsake mehanske regulacuje. Ne marajo jo šlosarji, ki so včasih popravljali pralne stroje.

Sam razlika nekaj malenkosti, ki vplivajo na delo s pralnim strojem.

-- Gorenjova vrata za vstavljanje perila, so bistveno manjša kot npr. pri Electroluxu. Kako bo potem npr. g Gaby s svojima dvema malima ročicama zagrabila 10KG gmoto in jo izvlekla skozi tako ozko odprtino. Vlekla bo z eno ročico in to iz tistega žmukla ločevala vsako cunco posebej že v pralnem stroju.

-- tuširanje perila, ki ga Gorenjev PS nima, pripomore k manjši obrabi perila.

-- korito, ki je iz umetne mase ne bo prerjavelo kot pri Gorenjevem pralnem stroju, nudilo bo boljšo toplotno in zvočno zaščito

-- raztavljivo ohišje, ki ga bo znal ceniti vsak, ki je kdaj bezal po drobovju kakega pralnega stroja

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nodes ()

frenk ::

nodes:
Aktivni nadzor stabilnosti zagotavlja popolno stabilnost pralnega stroja v času centrifugiranja

Tiho delovanje pralnega stroja zagotavlja posebna izolacija

Omakanje perila zagotavlja odličen pralni učinek ob nizki porabi vode: TUŠ sistem

Intervalna centrifuga zmanjšuje zmečakanost perila

Ohišje pralnega stroja izdelano iz pocinkane in lakirane pločevine, kar omogoča dolgo življensko dobo

Integrirana servisna logika omogoča preprosto diagnosticiranje napak

Zaščita pred odpiranjem vrat povečuje varnost pri pranju

Encimska faza zagotavlja popolno odstranjevanje organskih madežev

EKO sistem varčuje pralna sredstva

Število programov za pranje vseh vrst perila: 23

Aqua stop

tlele sem jest zasledu TUŠ...sej to je tisto tuširanje k si reku da ga gorenje nima??:\

kopernik ::

A je že kdo prek kataloga GA nakupoval?
Imajo kar nekaj pralnih strojev v akciji.

frenk ::

kopernik: tnx tle je gorenje še cnej:)

frenk ::

zdej me zanima še kolk je zajbana zamenjava elektronike oz. če se jo sploh da zamenjat(popravit) v domači garaži, poleg tega me pa zanime še zakva je popravilo pralnih strojev z elektroniko dražje...je elektronika tolk dražja al je bl zajeban deu in je zato dražje

zanima me še al vi to govorite iz lastnih izkušenj al mamo mogoče clo kšnga serviserja tle?

a je res da ma gorenje večinoma italiansko robo?


p.s.: zdej jest nekak navijam za gorenje mt pa za electrolux:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: frenk ()

undefined ::

> zdej me zanima še kolk je zajbana zamenjava elektronike oz. če se jo sploh da zamenjat(popravit) v domači garaži

Ko je k nam prišel serviser zamenjat programator, je to storil na mestu. Po tem sklepam, da ga lahko zamenjaš tudi v garaži. Ali pa na dvorišču. Ali pa balkonu. Kjer ti je pač ljubše. ;)

> poleg tega me pa zanime še zakva je popravilo pralnih strojev z elektroniko dražje...

Tukaj sklepam, da je to odvisno od cene posameznega dela. Elektronika je zamenjana hitro, mehanski deli pa ne tako hitro. Torej, pri mehanskem popravljanju plačaš delo, pri elektroniki pa dele, ki pa so seveda lahko tudi dražji.

> a je res da ma gorenje večinoma italiansko robo?

Ne bi vedel, vem pa, da je roba precej slaba, kot so ti povedali že pisci pred mano. Lahko ti na lepem začne puščat (slabe gumi cevi), rjavi (slaba barvna zaščita), itd. Pri pralnem stroju Gorenje ti bo elektronika verjetno crknila nazadnje. :)

flipflop ::

Gaby: za tist pralni stroj ki ti je crknil,koliko je bil?

Jst pravim,da kupi Gorenje,tudi zaradi rezervnih delov in servisa,pa še slovence boš podprl.;)

undefined ::

> pa še slovence boš podprl.

To je itak glavno, a ne flipflop, da si patriot. :))

flipflop ::

Tako je.Še posebej če dobiš dobro robo,kar Gorenje je,ne glede na to kar pravijo nekateri strokovnjaki tukaj.8-)

undefined ::

> Še posebej če dobiš dobro robo,kar Gorenje je

Eeee, wrong. :)

flipflop ::

Ti govori kar hočeš,mene ne boš prepričal (kot že velikokrat doslej);) ,tak da se lahko nehaš trudit.

Naš prejšnji stroj je bil čez 20 let,en hladilnik ki še vedno dela brez težav je star čez dvajset let,poleg tega,da smo ga velikokrat peljali s seboj na morje,skrinja je stara čez 20 let,pa še en štedilnik,tudi starost 18-20 let.Crkujejo ne,ko pa kaj crkne (izjemno redko,sploh za skrinjo se ne spomnim kdaj je kaj crknilo,pa deli niso dragi in so dobavljivi povsod,servisov je pa tudi dovlj,če že sam ne znaš popravit). Pa tudi novi aparati ne delajo težav,tak da ne vidim zakaj ne bi kupili Gorenja.

nodes ::

frenk

naštel sem nekaj bistvenih razlik, ti si me dopolnil s specifikacijami.

OK

Bistvena razlike je vedno v malenkostih.


Največji problem Gorenjovih pralnih strojev je bila vedno guma med vrati in bobnom, kar bi sedaj za zadnje serije težko potrdil.

Ima Gorenjepoceni rez. dele. Servisne ure so postale kar drage. Osebno mislim, da je najcenejši pralni stroj tisti, ki se ne kvari. :)

flipflop ::

Naš stari stroj je res proti koncu začel spuščati,ta pa lepo drži,pokvaril se pa prvo leto tudi ni.

undefined ::

> Naš stari stroj je res proti koncu začel spuščati,ta pa lepo drži,pokvaril se pa prvo leto tudi ni.

Uau, prvo leto se ni pokvaril. Ej, če se ti pa karkoli novega pokvari prvo leto, maš pa "srečo", ne pa nekaj običajnega. Takšni stroji, ki bi crknili v letu dni, bi namreč spravili firmo v stečaj dok si rekel keks. Mi tukaj govorimo o daljših obdobjih, like 5+ let. Takrat večina Gorenje pralnih strojev pričenja poščat, rjavet... like I said, slabi materiali in korozijska zaščita. :)

frenk ::

nodes: ja guma je res pr fotru preparela in sicer tm spodej kjer se nabira voda...v navodilih sicer piše da je treba tm zmer brisat in verjetno potem nebi preparela...pa kljub temu da je preparela je nisva menjala, sam za 180° sva ravrtela gumo:D...pri našem stroju pa ta guma še kr drži(pa ne brišemo vode)

iceman: mene je vsen če stroj začne po sedmih letih puščat, ker popravilo tega je otročje lahko...bol me zanima kšna elektronka:\ :)

undefined ::

> mene je vsen če stroj začne po sedmih letih puščat, ker popravilo tega je otročje lahko...bol me zanima kšna elektronka

Menjava elektronskih delov je še lažja. ;)

flipflop ::

IceMan,saj sem ti napisal,da nam je prejšnji stroj delal 20 let brez večjih težav. Tega pa imamo šele eno leto,zato ne morem govorit o vzdžljivosti novih modelov. Zaenkrat pa lahko ga samo pohvalim in ne vidim v čem je od katere druge firme boljši. Razen tega,da praviš da ima Gorenje nekakovostne dele,nisi nobenega konkretno omenil: npr.: boben od Gorenja je slabši od Candy-jevega zato,ker...8-)

undefined ::

> boben od Gorenja je slabši od Candy-jevega zato,ker...

Preprosto. Zarad kač. Jasno? :)

>> Kako, kaj ne spada tole pod 'Kaj kupiti'?

> spada,samo ne na slo-tech strani.

Eee boštjan, kok si se pa ti zmotu... :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: undefined ()

flipflop ::

Mislim,da si sedaj vsem dokazal,da ne veš,zakaj bi Gorenjev stroj bil slabši kot od drugih firm in da spet (brez učinka) provociraš.

frenk,ti pa raje poslušaj nasvet kakšnega strokovnjaka(vprašaj po več servisih,trgovinah)

frenk ::

> spada,samo ne na slo-tech strani

seveda spada, ker se pogovarjamo v slovenščini(SLO) in ker je debata tahnične narave(TECH):)

iceman: če pravš da ma gorenje bobro elektroniko je verjetno bolje vzet gorenje, glede na to da je elektronika najdražja, poleg tega pa če ponujajo 2+3 leta garancije za 8400 sit, to ne more bit slaba firma ane:)...poleg tega nam še ni boben zarjavel...upam da novi bobni niso slabši:\

frenk ::

flipflop: sej če poslušam nasvet še ne pomeni da ga upoštevam in zdej nekako ugotavlam kdo ma največ izkušenj in tko bom vidu kater nasvet se splača upoštevat:)...sem pa tud po servisih in trgovinah klical

p.s.: je pa treba pazt da na servisu ki ga kličem ne popravljajo samo ene firme, ker poj lahko itaq veš kva ti bo serviser svetoval:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: frenk ()

flipflop ::

No sej,tak je treba.

OldSkul ::

Priporočam Gorenje.Mi imamo od Gorenja pralni stroj in sušilni stroj in delujeta odlično.

whatever ::

Mi imamo Zanussija že cca 2 leti pa deluje odlično. Je pa kombiniran pralno-sušilni stroj, toda ne sušimo velik.

undefined ::

> Mi imamo Zanussija že cca 2 leti pa deluje odlično. Je pa kombiniran pralno-sušilni stroj, toda ne sušimo velik.

kot sem rekel, nemške firme so top-notch. Bolje kupit stroj z malo manj programi pa funkcijam, pa da je bolj reliabilno, za isto ceno. :)

kopernik ::

Malo sem brskal po internetu in vidim, da je Zanussi del skupine Electrolux.

undefined ::

> Malo sem brskal po internetu in vidim, da je Zanussi del skupine Electrolux.

Hm, hja, potem je pa odvisno, katero firmo izbereš tudi pri Electroluxu, če je temu tako. Sklepam, da je Whirlpool tudi ena taka podobna skupina?

McHusch ::

IceMan: Ko tako vehementno zaničuješ Gorenje ... Daj argumente. Konkretne, oprijemljive, ali pa bodi tiho. Fair enough?

frenk ::

a obstaja kšna lestvica pokvarljivosti pralnih strojev, kot naprimer pri avtomobilih?:)

barbarpapa1 ::

Za računalniški forum prav zanimiva tema....

Pri vseh teh zgodbah je problem v tem, da vsak posameznik lahko poroča o lastni izkušnji z največ nekaj stroji, ta izkušnja je pa (statistično gledano) malo relevantna za celo serijo strojev, iz katere je opisan model. Tako imam zelo dobre izkušnje z Gorenjem in bi se sedaj, na podlagi te izkušnje, zelo težko odličil za drug stroj. Moj sodelavec pa si je omislil Gorenjev Pininfarina pralni stroj in že grozi, da bo zadevo naložil v "šajtergo" in ga "vsipal Gorenju pred kapijo!". Ga povsem razumem, je imel v enem letu čez 7 servisov, od tega 5x zamenjavo regulacijske elektronike. Torej bi prej omenjena lestvica pokvarljivosti prišla še kako prav.

Eden se je smejal nad izjavo, da se pralni stroj ni pokvaril v prvem letu delovanja. Je pa ta podatek kar na mestu, kajti verjetnostna porazdelitev pri okvarah (pretežno mehanskih) aparatov in strojev ni gausova! Verejtnost okvare je najvišja ob pričetku aktivne življenske dobe, se spusti na minimum med potekom življenske dobe ter se spet strmo dvigne pred koncem življenske dobe.

Pa tisti, ki hvalite Nemške stroje. Bosch in Siemens sta proizvod ene firme in sicer BSH (Bosch Siemens Hausgeraete), ter imata od svojih ustanoviteljic samo imena blagovnih znamk. Pralni stroji teh blagovnih znamk, ki so na prodaj pri nas, so pa izdelani v Španiji 0:)

Toliko za intermezzo....

LP

Jože

undefined ::

> IceMan: Ko tako vehementno zaničuješ Gorenje ...

1.) Nisem edini, niti prvi (v tej temi).

2.) Argumente sem že podal... razpad gum in korozija, to je najpogostejše. Ni pa nujno, da se bo zgodilo že prvih nekaj let.

frenk ::

zdej smo kupil tole:)...bom poročal:D

Arthur ::

bump

tudi jaz kupujem nov pralni stroj, zato bi mi prav prišla vaša mnenja.

katere firme so uredu, katere ne (ste v tem času že zasledili kakšno lestvico pokvarljivosti? ;) ), jaz mislim na Elektrolux, Bosch ali Gorenje. Raznih italijanskih se izogibam - Candy, Zanussi itd.
nasplošno mora biti kvaliteten, iz dobrih materialov (pocinkan pleh, nerjaveči vijaki). poleg tega še:
-razredi AAB ali AAC (se pravi: 1000 ali 1200 obratov centrifuge)
-majhna poraba vode
-elektronsko upravljanje
-stabilen!! (zelo pomembno da ne trese med centrifugo, morda ga bom vgradil pod pult)
-kakšna zaščita pred poplavo

nameravam dati okvirno od 90 - 120 tisoč. za kakšen Bosch najbrž več.

Gorenjevega, ki smo ga imelo do sedaj, pa menjamo ker ima čisto zanič gumo, ter je imel kratek stik.. kdo ve, če imajo danes boljše materiale?

za Elektrolux pravite da ima razstavljivo ohišje, to bi znalo koristno.

frenk ::

nam tale praln stroj prav fino služ...poleg tega sm zvedu da ga je kupila tud sodelavka ki dela na bali tehniki, tko da nekaj more bit na njem;)

Arthur ::

kater pa je to, če smem vprašat? :)) tvoj link od Cominga namreč ne dela več.

softwar66 ::

Cominga ni več. Imate mame? No mogoče tudi očetje perejo (vsa čast). Kdo bo vedel kateri pralni stroj je dober in kateri ne, če ne one! Mogoče ne modela, znamko gotovo. Bistveno je, da bodo povedale, kaj jim je pri strojih, ki jih uporabljajo prednost in kaj pomankljivost, saj perejo skoraj vsak dan. Velke odprtine, male odprtine, velki bobni mali bobni, programi, manj pomembne funkcije... Brez predmetno je pisat imam pralni stroj, ki zna to pa to, ima multi funkcijski prikazovalnik in kontroler z obilo funkcijami. Vzemite takega, ki ga nekdo (še boljše več ljudi) priporočai, ne priporočilo nekega fičfiriča, ki je domnevni spletni mojster na področju p. strojev. Zaslišuješ, greš k sosedi, znanki na žehto ali dve+kavico, pogledaš na netu raziskave neodvisnih strani, člankov, kateri se statistično bolj kvarijo... Vendar ne glede na to, ljudje imajo svoj okus, nekateri pralne stroje kupujejo ker so lepo oblikovani (pininfarina...), ker dobro tresejo [>:D]... Prodajalec, ki stroje prodaja, naj bi imel v malem prstu, kaj kateri stroj zna, ne bo pa vedel, kako dobro je ožeto perilo pri dveh primerljivih strojih, nastavljenih na enako število obratov centrifuge ter kako glasna je le-ta (=80DB kot motor lokalnega frajerja z nabritim skuterjem ali vzlet Concorda?). Kje je tvoj najbližji servis, v primeru, da se stroj začne gladovati... Približne cene rezervnih delov... Konec koncev, kupujete računalniške tehnikalije preko spleta in veste, da lahko izdelek v 15+15 dneh vrnete, gotovo veste, da to velja tudi za belo tehniko. Obstaja nekaj trgovin, ki ponujajo pralne stroje na linijsko. V miru testiraš, če nisi zadovoljen, je premalo ali preveč kompliciran, ga preprosto vrneš. Dasiravno je pralni stroj bolj glomazen in kolosalen kot lcd monitor ali nova kištica, vendar zakaj ne bi izkoristil tistega, kar mi po ZOVP gre. Prodajalci najbrž mislijo kdo pa bo menjal pralni stroj, ko ga bo imel enkrat priključenega, napaka. Res, da krijem stroške dostave nazaj do prodajalce, vendar je to zanemarljivo proti dejstvu, da povprečna evropska gospodinja brž ko ne dnevno uporablja pralni stroj dobrih 6 let. Konec koncev boste za njega plačali vsaj 100.000SIT. Pa naj bo Gorenje, Candy, Zanussi, Miele, Bosch... (vrstni red je naključen) ali pa pol avtomatski ribežen. Ko bo računalnik znal prati bomo imeli nebesa na zemlji in mame&polovice z še več energije...

Zgodovina sprememb…

Redkvica ::

Iz svojih izkušenj ti lahko povem, da Boschev pralni stroj MAXX 4 (globina cca 50 cm) po dveh letih še vedno ne skače, ko centrifugira. Centrifugo ima do 1000 obratov. Na pralnem stroju imam zložene razne 'kopalniške objekte', pa še noben ni dol padel med pranjem. Ima tudi elektronsko regulacijo, kar je sicel nobel, ampak se je treba navadit, da se noben gumb med pranjem ne vrti in tako ne moreš na gumbu spremljat poteka pranja. In ima zelo velika vrata (zato mu je pa ime MAXX), kar je tudi fajn. Zelo pomembno je tudi to, da po koncu centrifugiranja lahko počne še neko rahljanje, to pomeni da počasi vrti boben malo sem pa tja par minut. Je perilo veliko manj zmečkano zaradi tega. Edina pomankjlivost: centrifuga ima najnižje obrate pri 600 na minuto, česar pa najlonke ne preživijo brez posledic (tudi v vrečki ne), in jih je tako treba prat brez centrifugiranja in se zato dalj časa sušijo. V prejšnjem stroju je pri 400 obratih na minuto to funkcioniralo.

Sušilec imam pa posebej, se mi dosti bolje obnese tako. Dosti bolje v primerjavi s kombiniranim pralno-sušilnim strojem, ki sem ga imela prej.

Tudi novi gorenjevi stroji imajo zdaj že marsikatero od funkcij. Če bi jaz imela dovolj prostora za stroj običajnih dimenzij, bi morda kupila kar gorenjevega.

Arthur ::

kaj pravite na tegale?

ga grem v naslednjih dneh pogledat, zanimiva cena za Bosch.

SkIDiver ::

Gorenje zelo rad rjavi. Naš je star 3 leta pa ima kar nekaj rjavine. Začela se je pod posodo za prašek in pa pod stikali. Katastrofa. Vse skup se je začelo po enem letu delat. drugače je pa ok. Sem pa tja je že pobralo stikalo na vratcih in pa nezga hudiča pr štromu. pa zdej spet neki cvil. Zgleda da bo treba jermen zamenat.

frenk ::

učas so bli pralni stroji velik bol trpežni, zdej pa vsi proizvajalci gledajo samo na to kako bojo čimbol zaslužl in to gre seveda na račun kvalitete...učas je pralni stroj delal recimo 15let, novejši bojo recimo samo še 10let

BigWhale ::

Nekateri novejsi crknejo ze po treh letih... ;> Zato pa kupis najcenejsega, Gorenje, da ga lahko tudi sam popravis :P

balocom ::

Integrirana servisna logika omogoča preprosto diagnosticiranje napak

Bomo pralne stroje prklopil na računalnik in takoj vedel kaej je narbe:D

Arthur ::

sem že vzel Bosch-a, ampak ne tistega z linka. v ponedeljek ga pripeljejo, če bo koga zanimalo kaj več, naj vpraša v torek ali sredo.

Phoebus ::

Gaby jah ne moreš govort tko- nov se ti je pokvaru (kot se lahko vsaka druga firma; elektronika pač crkuje), potem sta pa iz podstrehe prvlekla starega pa ne dela najbolš...kako lahko pucaš pumpo?! Pred pumpo je filter Si kdaj pomislila na menjavo filtra? Stane mislim da okoli 1000 tolarjev.

Tkole bom reku...3 stanovanja smo dali čez, v vseh svoja oprema; (ker je blo tako da se je 1 ali 2 oddajala). Pralni stroj je bil vedno gorenje (ne govorim o popolnoma novi, ampak o normalno, nekaj let stari opremi). Konec jemlje edino tega, ki ima svojih 17 let..pravzaprav ga jemlje konec tako, da je blo za zamenjat par delov, pa da je začel prav nesramno skakat ko vklopi centrifugo. Kaj je šlo v 17 letih narobe s tem strojem: brat razbil vrata (še zdaj nevem kako). Šipa+okvir+kljuka+bangar+tesnilna guma = 7 al 8 tisoč, se ne spomnem več. Lani je crknila pumpa (odtočna): nova samo 2000 SIT 8-O

Ja, puščal je tudi eno leto nazaj pa smo zaflikal. Ampak govor je o 17 let starem stroju, ki pere vsaj 3x na teden!

Pomivalni stroji: 1x gorenje, 1x candy. Gorenje dela bp ves čas (veliko let, ne vem koliko). Candy z "waterblockom" spustil vodo. Gorenje lepo pere, candy pušča mrvice od kave povsod po posodi. Ja, ja, se dogaja tudi najboljšim. Dodat moram, da sta oba nekje enak "kvalitetni" razred.

Hladilniki: Gorenje (2x "navaden", 1x prenosen), indesit ("navaden"). En gorenje je po ogromno letih (OGROMNO) rabil nov termostat. Ostalo dela. Mogoče bi blo treba zamenjat gumo.

Bojlerji: "tiki" je od gorenja, right? No, neko italjansko jajce je crknilo, pa smo zamenjal grelc, pa je spet crknu, pol smo pa kar veselo zamenjal bojler. Gorenje (oz tiki) dela BP v vseh flatih.

Edino kar mi pri starejših gorenje mašinah ni všeč je to, da so dobesedno grde :)

Kaj lahko rečem? Ne, ne bom rekel da je gorenje "naj". Sigurno so boljše firme. Ampak kar pravim je, da ima folk preveč slab občutek, ko se govori o Gorenju. Mogoče je v najbolj zlatih časih komunizma gorenje delalo slabo (ker tudi konkurence niso imeli), ampak danes pa lahko komot trdim, da je gorenje oprema kvalitetna oprema.
Povrh vsega pa sem imel vedno super izkušnje s servisom in cenami (pač kolikor je tisti pralni stroj videl servis in tisti termostat v hladilniku).

TribesMan ::

Pri naši hiši načeloma prisegamo na dobre znamke... sam ko smo letos kupovali pralni stroj smo se (spet) odločili za gorenje. Preprosto ponujajo pri gorenju za enak denar ogromno več. Vzeli smo model WA162. Zadeva je v vseh kategorijah v A energijskem razredu. Ima centrifugo do 1600 obratov (cune tako ožeme da se potem na "špagi" posušijo v dobri uri...) Cena je 160kSIT, kar je recimo pol ceneje od Miele-ja ali 30% ceneje od BOSCHa... za enakovreden stroj seveda. Laufa tiho, precej tišje kot prejšnji 15 let stari gorenjev stroj (ki še vedno deluje in ga zdaj uporabljamo za "drugorazredno" pranje). Pere odlično. Napak pa po pol leta še nobenih... Mislim da je to kar dober nakup. Da sploh ne omenjam servisa in cene rezervnih delov, ki so veliko nižje kot za stroje drugih znamk...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

zile ::

Gorenje ima med drugim tudi 5 letno garancijo.
A kdo ve za kakšno akcijo Gorenjevih pralnih strojev, mogoče ?

maxy ::

Do konca meseca imaš akcijo pri Gorenju. Ne vem napamet katere modele, ampak cene so po vsej SLO enake.
Jaz sem mojega kupil v Merkurju.

zile ::

Oky, pa vidm da so 5 letno garancijo uvedli 15.oktobra 2004. S tem so, po mojem mnenju, močno pripomogli k lažji odločitvi kupca.
5 letna garancija

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zile ()

AngelOfDeath ::

Kaj ti pomaga 5 letna garancija na pralni stroj ko ti že po par mescih samo crkuje :\
po 5 letih bo tako ali tako totalka kot je bil prejšni gorenjev (zaradi serijske napake za katero so pri gorenju vedli a so rajši bli tiho ;(( ...)


Hladilnik je tut šel po 5letih

nikoli več Gorenja ;((

slovensko ali ne šrot je šrot

včasih so znali kaj dobrega narest zdaj pa samo crkuje vse po vrsti
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri pralni stroj (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Loža
358155547 (3799) IL_DIAVOLO
»

Kateri pralno sušilni stroj kupiti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7839831 (34168) MasterSPi
»

Nakup pralnega stroja BEKO (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5930263 (24785) anjabebler
»

So Candy dobri pralni stroji? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5128058 (16288) Hanzi77
»

Pralno-sušilni stroj BOSCH vs INDESIT vs ARISTON

Oddelek: Loža
3616950 (15515) michel

Več podobnih tem