» »

Kater pralni stroj

Kater pralni stroj

«
1
2 3

frenk ::

Torej trenutni pralni stroj je na koncu in me zanima če se kdo tle mogoče spozna na te zadeve in pove kva se najbol splača...baje so electrolux najbol kvalitetni...kupval bomo pa pralni stroj brez sušilnika...pa zanima me še kolk zajeban je zamenjat elektroniko če se pokvar...tnx:)
  • premaknilo iz Loža: OwcA ()

undefined ::

Zakaj pa brez sušilnika? To se mi pa zdi kot bi kupoval le polovico pralnega stroja. ;)

Sicer pa ti priporočam nemške firme, Bosch, Siemens, etc. Če poš kupoval poceni robo, boš samo za servis dajal. :)

kopernik ::

No, ker je že tema odprta, bi še jaz nekaj vprašal.

Nabavljam nov pralni stroj in zaradi pomanjkanja prostora sem razmišlal o tisth "ozkih", ki imajo pokrov na vrhu (boben je postavljen malo drugače, kot pri navadnih). Ima kdo izkušnje ? Kako se obnesejo (so mogoče kaj slabši/boljši - razen prihranka pri prostoru)?

undefined ::

>Nabavljam nov pralni stroj in zaradi pomanjkanja prostora sem razmišlal o tisth "ozkih", ki imajo pokrov na vrhu (boben je postavljen malo drugače, kot pri navadnih). Ima kdo izkušnje ? Kako se obnesejo (so mogoče kaj slabši/boljši - razen prihranka pri prostoru)?

Bosch. Ima boben pozicioniran po tvojem opisu. Obnese pa se bolje od konkurence, vsaj pokvari se ne tako hitro. :)

boštjan ::

jaz mam od gorenja 3 leta in dela zelo v redu.sicer pa si belo tehniko vse od gorenja kupim.aja tole pa leti v LOŽO.

undefined ::

> pa si belo tehniko vse od gorenja kupim.

Televizorje tudi? :D

> aja tole pa leti v LOŽO.

Kako, kaj ne spada tole pod 'Kaj kupiti'? :)

boštjan ::

Televizorje tudi?

cenovno ugodni so,samo zdaj nimam keša za TV.mam pa gorenje TV,ki je staro dobrih 12let:P
Kako, kaj ne spada tole pod 'Kaj kupiti'?

spada,samo ne na slo-tech strani.;)

BigWhale ::

Kupi pralni stroj za 50 jurjev. In mogoce se en tak susilec..

Resno. Opral bo glih tko kot tisti za 300 jurjev, oni drugi pa tudi posusil.

Kombinacija pralno susilnega stroja je ponavadi trapasta, ker vecina jih omogoca susenje le polovice perila kot ga lahko opere, susilni boben imajo precej majhen je vse potem precej bolj zmeckano.... Pa se bizarno dragi so :P

Poleg tega, tisti stroj za 50 jurjev lahko po petih letih stran zabrises, ce se ti pokvari, pa se raznih dodatkov za trdoto vode ne rabis kupovati, ker te po petih letih pride drazje. Kot pa da kupis nov stroj... ;>

Tako ali tako bos potem uporabljal samo en program in uravnaval temperaturo pranja. To jaz delam ze precej casa, se obnese. Vse perem na 'dvojki' pa na 40 al pa na 60. :P

frenk ::

jest sm dal to v kaj kupit zato ker tm piše...citiram:"Tukaj boste našli prave nasvete o zapravljanju težko prisluženih soldov."

...mi je pa ubistvu čist usen ket je:)

sušilnika zato ne ker ga ne rabmo...pol je treba use stvari peglat, če se pa posuši obešeno na štriku je pa treba peglat sam tiste stvari k se pač peglajo:)

zanima me kolk je zadne cajte pomembna elektronka in če morš za vsak kura* k se pokvar nest na servis al lahko to doma sam mal pospajkaš:)

frenk ::

bigwhale: za 50k ne ampak za ukol 130k:)...čez deset let pa mene ne bo več tle...se bom odselu:)

zanima me tud katere karakteristike stroja so posebej pomembne in katere niso omembe vredne

frenk ::

Pralni stroj, GORENJE, WA 121
Cena: 132.100 SIT
Dobava: do 7 dni.

Za pranje do 5 kg perila, nastavljiva hitrost ožemalnika do 1.200 vrt./min, 23 programov, dodatna izolacija (Super Silence), EKO-sistem, TUŠ sistem, UKS sistem kontrole stabilnosti, Aqua STOP, prikazovalnik postopkov pranja, povečanje količine vode, črpalka STOP, kratki program, dodatno izpiranje, možnost polovičnega polnjenja, možnost zakasnitve začetka pranja do 12 ur, energijski razred A, učinek pranja A, učinek ožemanja B, poraba vode 39 l, poraba energije 0,92 kWh, mere: 85 x 60 x 60 cm.

Pralni stroj, ELECTROLUX, EWT 1051
Cena: 129.300 SIT
Dobava: do 7 dni.

Za pranje do 5 kg perila, število vrtljajev ožemalnika do 1.000 vrt./min, polnjenje z zgornje strani, velika odprtina za lažje polnjenje in praznjenje, mehko odpiranje vrat, zakasnitev vklopa, prikaz trajanja časa pranja, tehnologija prhanja s pritiskom "Direct Spray", "Fuzzy Logic", program za volno, zaščita proti izlivu vode, energijski razred A, poraba energije 0,85 kWh, učinek pranja A, učinek ožemanja C, poraba vode 43 l, mere (v x š x g): 85 x 40 x 60 cm.

Pralni stroj, ELECTROLUX, EW 1067 F
Cena: 129.900 SIT
Dobava: do 7 dni.

Zmogljivost pranja do 5,5 kg perila, "Fuzzy Logic", samodejni nadzor uravnoteženosti, 100 odstotna izraba detergenta, dodatno izpiranje ob zaznavanju prevelike količine pralnega sredstva, gumb za izklop ožemanja, velika vrata, kratki programi, število obratov ožemanja 1.000 obr./min, učinek ožemanja C, energijski razred A, učinek pranja A, mere ( v x š x g): 85 x 60 x 60,6 cm.



...tole sm najdu na merkurju in za pol stvari sploh pojma nimam kva pomenjo..."fuzzy logic" in podobno:\

frenk ::

AWT5108 PRALNI STR.WHIRLPOOL
- polnenje z vrha
- hitrost ožemanja do 1000 obr/min
- zmogljivost pranja do 5kg perila
- 15 programov, ECO za varčevanje z vodo in energijo
- intenzivno izpiranje
- poraba energije: 1,15 kW
- mere v/š/g: 90/40/60 cm
133.990 SIT

AWM6027 PRALNI STROJ WHIRLPOOL
- do 6,2 kg perila
- 16 programov
- prostornina bobna 48 l
- hitrost ožemanja do 1.200 vrt./min
- temperatura pranja do 90 C
- sistem proti penjenju
- energijski razred A
- učinek pranja razred A
- mere: 85 x 60 x 60 cm
124.990 SIT


tole je iz bigbanga

boštjan ::

frenk,pa ja ne misliš dat 130k za washer8-O ,idi v gorenje trgovino in kupi enega za 80k.pazi samo da bo tih.naj te obrati ne zavedejo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: boštjan ()

frenk ::

boštjan: to bo mt kupla in če bi blo več dnarja bi še več dal za stroj ker jest hočm da so cune dobr oprane:)...pravš trgovina gorenje...al je to kšna industrijska trgovina??:\

frenk ::

Tehnična specifikacija
Vrsta aparata Pralnik perila
Modelna oznaka WA121
Priključna moč (W) 2200 W
Mere izdelka (mm) 600 X 600
Razred energijske učinkovitosti A
Poraba energije kWh 0,92 kWh
Razred učinkovitosti pranja A
Razred učinkovitosti ožemanja B
Največje število obratov centrifuge (rpm) 1200 rpm
Zmogljivost- bombaž 5,0 Kg
Poraba vode (l) 39 l
Ostanek vlage v perilu po centrifugiranju 53 %
Možnosti regulacije ožemanja Dve stopnji
Sistem za optimiranje pomivalnega procesa Fuzzy logika
Samodejno doziranje vode glede na polnitev (količina)
Kontrola penjenja
Kontrola porazdelitve teže perila
Zaščita pred prelivom Popolna
Možnosti izbire temperature pranja Po korakih
Hladno pranje
Indikator poteka pomivanja LED prikazovalnik
Digitalni prikazovalnik preostalega časa pomivanja
Nastavitev zakasnitve vklopa Zvezna
Polovična polnitev
Predpranje
Hitro pomivanje
Program za volno
Črpalka-stop
Občutljivo perilo/svila
Zvišan nivo vode


tole so specifikacije enega od gorenjevih pralnih strojev...al mogoče kdo ve kva je tle kj tazga k bi znal bit dobr:)

boštjan ::

to je trgovina od gorenja,če si iz MB,je to zraven bolnice na ljubljanski.

frenk ::

ne sm iz kranja ampak če je kej dost cnej kot pa v merkurju se pač ke zapelemo...a pa majo to kej internetne trgovine al pa cenik na internetu al pa telefonsko...no ja sej telefonsko grem zdele iskat:)

boštjan ::

lahko da je kaj v akciji.

frenk ::

kva pa grosistična prodaja...a mislte da bi se dal zment?:\

undefined ::

> Kombinacija pralno susilnega stroja je ponavadi trapasta, ker vecina jih omogoca susenje le polovice perila kot ga lahko opere, susilni boben imajo precej majhen je vse potem precej bolj zmeckano.... Pa se bizarno dragi so :P

Pralni stroj s sušilnikom je manj kot enkrat dražji od samega pralnega stroja, se pravi se že dobi tam okoli 100k SIT. Plus tega boš prihranil na prostoru. Pa glede zmečkanosti, nikjer ne piše, da moraš stvar do 100% posušit, da je potem "trajno" zmečkana, pač pa posušiš nekje do 80%, obesiš nekje v sobi in drug dan je lepo suho in prav nič zmečkano, kar pa tudi izniči potrebo po tistem tvojem boljšem sušenju s samim sušilnikom, ker kot si ugotovil, navadni stroj lahko 100% suši le polovico bobna, torej je celotni boben posušen tam nekje do 75% čisto dovolj. Je treba malo uporabljat še lastno glavo, ne samo programator pralnega stroja. :)

frenk ::

iceman: ja sam 1200 rpm že sam po seb dost posuši, poj pa sam še obesiš in ker mam v dnevni dva compa, je temperatura še tolk višja in se hitr posuši:)...pa še vlažnost sobe s tem ohranjaš:)...najbol pomebn je da stroj dobr opere:)

McHusch ::

IceMan: Ni res. Kombinirani pralno-sušilni stroj je nesmiseln. Poleg tega, da je treba sušiti v dveh rundah (za sušenje rabiš več prostora v bobnu kot za pranje), so še dražji in bolj pokvarljivi.

Če že res rabiš sušilni stroj, kupi samostojnega.

undefined ::

> IceMan: Ni res. Kombinirani pralno-sušilni stroj je nesmiseln.

Govoriš iz izkušenj ali ne? Ker jaz namreč govorim iz teh in ti povem, da je povsem smiselen. 100k, imaš oboje, pa prostora vzame samo za en stroj.

> Poleg tega, da je treba sušiti v dveh rundah (za sušenje rabiš več prostora v bobnu kot za pranje), so še dražji in bolj pokvarljivi.

Kot sem navedel, ni treba sušit v dveh rundah, če nočeš imet zmečkanih cunj. Pač daš enkrat in to je to, pa še to ponavadi ni treba da do konca. Plus tega lahko belo perilo sušiš na dosti višjih temperaturah kot barvano, pri čemur pa zmečkanost ni problematična in tudi 100% posuši. Pokvarljivosti pa zaradi samega sušilnega dodatka ni prav nič večja, to mi lahko tudi verjameš iz izkušenj. :)

McHusch ::

Fotr prodaja belo tehniko.

P.S.: Doma imamo ločena stroja, babica ima kombiniranega.

:P

undefined ::

> Fotr prodaja belo tehniko.

Gotovo jo več prodaja, kot pa uporablja. ;)

> P.S.: Doma imamo ločena stroja, babica ima kombiniranega.

Torej s kombiniranimi stroji nimate ravno dosti izkušenj. Rezen babice, seveda, katera pa verjetno že malo slabo vidi programator, pa kaj zajebe in potem ji vi prisolite, da je kriv stroj. :D

para! ::

Smotrnost kombiniranega pralnega in sušilnega stroja je povsem odvisna od uporabnikovih zahtev.

Ločena stroja (pralni in sušilni) navsezadnje zavzameta mnogo več prostora kot kombinirana alternativa. /Prosim, ne omenjajte verzije "eno na drugo", ker je to skregano z vsemi načeli osnovne estetike./

S kombinirano varianto stroja res ne morete posušiti toliko kot operete. Za nekatere očitno velik minus, medtem ko meni ni problem dvakrat sušit.

Ali te moti zmečkano perilo po sušenju ali ne, je spet odvisno od tega koliko si "picajzlast" pri teh stvareh. Jaz dam tako ali tako zlikat vse kar se pere.

Glede pokvarljivosti pa tudi ne bi rekel, da so kombinirani stroji dosti bolj pokvarljivi. Imam izkušnje z dvema takšnima strojema (Candy) in do zdaj (5 let) se še nobeden ni pokvaril.

Odločitev posameznika, če misliš, da ga ne rabiš, ga nikakor ne kupuj.

Znamk je veliko: Candy, Bosch, Gorenje, Electrolux,... Žal razlik, razen v ceni, ne poznam.

Pa pameten nakup.

LP
Death before dishonor!

flipflop ::

Prej smo meli mislim da čez 20 let star gorenjev pralni stroj,zdaj mamo pa spet gorenje in sicer iz takega cenovnega razreda kot ga hočeš ti. Bom kasneje poiskal podrobnejše podatke,vem samo da je iz serije ProLogic (al neki takega). Ga mamo kako leto,zaenkrat se še ni nič pokvaril,pere pa kar dosti (za 6 ljudi,pa vse vrste madežev). Ma pa veliko programov in drugih nastavitev.

P.S. Sušilnega stroja pa nimamo,ker se cota da na radiator in je v nekaj urah suha,soba pa kljub temu dobro ogrevana.

undefined ::

Tud pri nas mamo Candy že več kot pet let in večjih težav še ni bilo, razen ene napake na programatorju. Pač je zadeva Italijanskega porekla in ni glih tolk zanesljiva kot je estetična. Zato pa sem priporočal, da se kupi nemško zadevo, kjer estetika ravno ni na prvem mestu, je pa zato zanesljivost in varčnost. Aja, imeli smo tudi nekaj strojev firme Gorenje, ki pa so vedno puščali. ;)

iso2000 ::

Ni ga čez Miele. Seveda razen da je hudičevo drag. Imam ga že precej dolgo in je resničen tank - ima skoraj 100kg. Odpira se z vrha in ko odpreš pokrov, ti sam zasuka boben do vratc na bobnu. Vse je izdelano tako, da sploh ne more spustit vode. Samo, kot sem omenil so tu cene bolj zabeljene.

Thrivial ::

Zakaj pa susilni stroj?

Ce ne stanujes ravno v bloku je vrv se vedno najcenejsa in najbolj prirocna varianta. Pa se cunje prepihane s svezim vetricem imajo tak dehtec, svez vonj... kot sveze zemljice. :)

lp
:: Member of Eror Team ::

... and Eror Team is gone...

nodes ::

Pralni stroj bi vzel Electrolux z 1200 o/min.
Samo za kakšna manjša stanovanje je težava v tem, ker ima rastavljivo ohišje in pod njim tako ne more biti nobene protihrupne izolacije.

Sušilec obvezno Bosch. Veliko programov sušenja in zelo natančen senzor za vlago, ker le tako dobiš potem ven min. zmečkano in mehko perilo, ki ga veliko tudi ni potrebno likati. Kombinirke iz izkušenj ne bi priporočal (pola pola) povprečen pralni stroj in podpovprečen sušilec. Candy se je sploh veliko kvari ( da o obrabi perila ne govorim)l in potem si brez sušilca in poralnega stroja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nodes ()

frenk ::

ja verjetno bo res electrolux z 1200 obrati in sicer un k ma boben vpet na obeh koncih, perilo pa se notr daje z zgornje strani...sicer mamo tud mi gorenje praln stroj že več kot 20 let ampak kvaliteta je padla...za electrolux pa po trgovinah in servisih pravjo da je najmanj problemov...zato majo te stroju povečini tud samo te bobne ki so vpeti z obeh koncev...se ležaji počasneje obrabjo...verjetno tud ne bo pralni stroj + sušilec, ni pa nujno...če mogoče kdo ve za kšno akcijo(electrolux) bi se toplo priporočil:)

undefined ::

> Pa se cunje prepihane s svezim vetricem imajo tak dehtec, svez vonj...

Dehteč vonj? Da nis ti mal zaljubljen. :))

Gaby ::

Hmm. Jaz osebno NE BI KUPLA stroja od Gorenja. Imam slabe izkusnje. Kupla bi stroj nekje do 100k SIT. Torej ne bi kupla najbolj poceni in ne najdrazjega. Nek srednji razred. Vsekakor ne pralno-susilnega. Vsi stroji priblizno isto operejo. Tisto malo znoja, ki se ga nabere pod pazduhama je se na roke enostavno oprat. Vecina vas je racunalnicarjev. Najvec zaslug pri pranju pa poberejo itak praski. Vecinoma je od praska odvisno, kaksene bodo gate. Krvave ali ne. Haha.

Tule imate se eno zensko mnenje. Nisem vedela, da so racunalnicarji tako gospodinjski tipi. >:D Najbrz so vase punce ful ponosne na vas, ker jim toliko pomagate. :D

undefined ::

Ja Gaby, sam da gre kri dol. :))

Buggy ::

Jaz sem predlani kupoval pralni stroj. Ker z zeno ziviva v bloku in imamo narascajcek je bila edina logicna odlocitev pralno-susilni stroj . Vzela sva Elektrolux-ov pralno susilni, za takrat 130 KSIt (bil je nov model in zato se v akciji). Tako sedaj pa ti povem nekaj iz lastnih izkusenj. Susil nikoli ne bos perila kompletnega kar si dal prat, saj vecje kose in take, ki ti niso nujni das ven nad bajno susit, vse ostalo pa lepo posusis v stroju. Tudi majce in stuff niso zmeckane ko jih susis v stroju, ce jih seveda takoj po koncu susenja vzames ven. Pravzaprav so tako prepihane da, ce jih takoj zlozis ti jih ni treba prav nic likati. Slaba stran pralno susilnega stroja pa je, da sem imel letos ze serviserja ker je sla pumpa za vodo in pa se nekaj, proti koncu susenja nekaj zacenja neznosno drgnit (kot bi bil zariban lezaj). Je pa tako da eden drugega unicujeta (oba uporabljata isti boben za cisto drugacen nacin dela - topel zrak in sobe z vodo) in naj bi tak aparat imel pol manjso zivljensko dobo kot dve loceni komponenti.

undefined ::

Vse je odvisno od modela pralnega stroja koliko učinkovito suši in od firme koliko hitro pokvari. Electrolux pa tudi ni nobena kvaliteta, nič kaj boljše od našega Gorenja. :)

frenk ::

Zdele sem mal po servisih klical:

servis1: electrolux se kvari, današnji pralni stroji so narejeni za 7 do 10 let, najcnej servis ma gorenje, pa čimmanj elektronke nej ma, če je boben vpet z obeh strani se sicer počasneje pokvari ampak ko se pokvari je servis drag

servis2: priporočamo aeg, electrolux in zanussi(ker je servis le za te firme:D), electrolux je definitivno dober nakup, priporočamo zadnji(najdražji) model

servis3: vsi stroji se kvarjo, noben se ne kvar bol, troj more bit vsaj 150k sit da je dober

:D :D :D

serviser taprvega servisa se mi je zdel najbol pametn in najbol izkušen tko da se je tehtnica mal prevesla na gorenje:)

nodes ::

ja, res najboljši izmed treh slabih.

undefined ::

Like I said. Sam mene nikol nihče ne posluša, dokler ni prepozno. ;)

kopernik ::

Kaj menite o firmah:

A - Zanussi
B - Indessit
C - Bosch
D - Candy
E - Whirlpool

?

Gaby ::

Jaz sem kupla pralni stroj od Gorenja, pa mi je po letu in pol sel programator. Zdaj perem v enem 15 let starem stroju, ki je tud od Gorenja in ga morava s fantom vsake 3 mesece raztavit, ker pride kaj v pumpo. Bah! :|

Gaby ::

Jaz imam kuhalno plosco, pecico in pomivalni stroj od Zanussija in sem ZELO zadovoljna.

undefined ::

A - Zanussi -> Good.
B - Indessit -> Nepoznano.
C - Bosch -> Good.
D - Candy -> Srednje kvalitete (vsekakor se lahko kaj manjšega pokvari, recimo kar je elektronike)
E - Whirlpool -> mislim, da ni kaj dosti boljše kot Electrolux. Lahko se motim.

Buggy ::

IceMan: od kje pa tebi to rangiranje, verjetno ne iz lastnih izkusenj? Pa daj nas malo rezsvetliti kako bomo lahko v prihodnje locili zrno od plevela, ker tebi je to vec kot samoumevno, to da pa ima vsaka firma znotraj svojih programov vsaj se par podrazredov kar se tice ekonomicnosti in kvalitete pa tebi ne predstavlja nikakrsne ovire.
Blagor tebi ki ti je vse tako kristalno jasno.

kopernik ::

Buggy:
Saj to vem, da je veliko modelov, itd. Ampak sklepam, da je podobno kot pri avtomobilih. Nekatere firme so že v osnovi manj zanesljive kot druge, ali ne?

undefined ::

> Nekatere firme so že v osnovi manj zanesljive kot druge, ali ne?

Točno tako. :)

Buggy ::

Firme morajo biti med sabo konkurencne, ker ce ne se lahko pod nosom obrisejo za bilo kaksen trzni delez. Razlike pa so, seveda so vendar mislim da nihce tukaj ni usposobljen da bo dajal karsno koli tako pavsalno oceno. Model pri eni x firmi ki je konkuriral drugi y je letos ocenjen tako naslednje leto pa se situacija obrne. Velikih razlik med firmami ni. Razlike so pogojene z marketingom, cenovno politiko in z novimi "kao nam potrebnimi funkcijami" drugace pa pridejo stvari do te mere da dve firme uporabljajo isto elektroniko itd. Da pa bi rekel ta firma sux tista pa rox je pa ze izziveto. Morda si lahko tako ocenjeval pred 10 - 15 leti, sedaj pa si nobena firma ne more privosciti takega razpona v kvaliteti (pri konkurencnem modelu), da bi lahko kdo izmed nas podal tako oceno. Samo moje mnenje.

undefined ::

Buggy, kaj si pa zdaj naložil? Hočeš rečt, da ni bistvene razlike med (prenovljeno) Zastavo in Mercedesom? :))

Buggy ::

Mislim da sem bil dovolj jasen, sicer pa ce se tebi zdi da se stvari lahko tako enostavno popredalcka... bom prezivel s tem.
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri pralni stroj (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Loža
358155560 (3812) IL_DIAVOLO
»

Kateri pralno sušilni stroj kupiti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7839834 (34171) MasterSPi
»

Nakup pralnega stroja BEKO (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5930274 (24796) anjabebler
»

So Candy dobri pralni stroji? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5128060 (16290) Hanzi77
»

Pralno-sušilni stroj BOSCH vs INDESIT vs ARISTON

Oddelek: Loža
3616951 (15516) michel

Več podobnih tem