» »

Slovenija z najvišjimi davki na svetu

Slovenija z najvišjimi davki na svetu

1 2 3
4
5

gruntfürmich ::

Pol pa jamrajo, kako da visoko izobražena delovna sila ni zaposljiva. Ja valda da ni, če je pa (zaradi davčne politike) draga ko žafran. Jebeš tako državo.


za težko zaposljiv visok kader je imho najbolj kriva podjetja zato, ker ni praktično nič razvoja. da ni razvoja pa je tudi razlog neumnost vodilnih mož in ker smo/so/je država veliko večjih podjetij že prodala tujcem.
skratka, vračamo se na pota stare slave; 20 let zaostajanja v razvoju in v narod hlapcev.
hlapci FTW
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

borchi ::

> za težko zaposljiv visok kader je imho najbolj kriva podjetja zato, ker ni praktično nič razvoja. da ni razvoja pa je tudi razlog neumnost vodilnih mož in ker smo/so/je država veliko večjih podjetij že prodala tujcem.

tole jaz lajnam že nekaj časa.

v sosednji avstriji primerljivi usposobljeni kader stane delodajalca od oka 50% (recimo, da vzamemo ta zgornji srednji razred, ki bi bil najbolj na udaru po novi lestvici) več kot delodajalca v sloveniji. na koncu pa tista avstrijska firma bolje posluje. kje je logika? davek na dobiček? nope. poslovni prostori dražji? nope.

zna bit, da imamo nesposobne menedžerje, kot pravi gruntfürmich. zna bit tudi, da smo tisti, ki se tule tako radi pritožujemo samo še nesposobni ostanek, ki misli kako premalo je plačan. sposobni kader pa dela v tujini.

ali pa smo samo leni, ni bistvene razlike.
l'jga

imagodei ::

BlueRunner> "Študent naj študira, ne pa da kao nabira delovne izkušnje v skladišču in za šankom."

Se ne morem čist strinjat s tem. Moje dekle je po končani ekonomski srednji šoli šlo delat, pa ne dobi drugega šihta, kot v trgovini. Dela na delovnem mestu, ki zahteva 3-letno šolo, čeprav ima narejeno 4-letno. Sicer ima ene svoje fore, ker noče it delat preveč daleč stran (se ji ne da vozit in to), ampak to ni bistveno. Fora je, da bi za vsako delo v pisarni potrebovala imet delovne izkušnje. Ki pa jih ne more dobit, ker je nihče ne vzame.

Če bi šla študirat redno po srednji šoli (pa ni mogla, kljub temu da je bila zlata maturantka - je pač imela obveznost do podjetja, ki ji je dalo kadrovsko štipendijo), bi lahko ob študiju delala. Magari čez počitnice v kakšni pisarni. IOW, dobila bi službo prek študensskega servisa v pisarni in bi dobila izkušnje. Po zaključku študija bi v CV lahko napisala, da ima 10, 12, 18 mesecev delovnih izkušenj v HRM, računovodstvu, nabavi, prodaji...

Ne glede na to, kako bi bilo delo študentov urejeno (najboljše drugače, kot je sedaj, preko ŠS), je nujno, da študent med študijem pridobi nekaj delovnih izkušenj.
- Hoc est qui sumus -

gruntfürmich ::

BlueRunner> "Študent naj študira, ne pa da kao nabira delovne izkušnje v skladišču in za šankom."

Se ne morem čist strinjat s tem. Moje dekle je po končani ekonomski srednji šoli šlo delat, pa ne dobi drugega šihta, kot v trgovini. Dela na delovnem mestu, ki zahteva 3-letno šolo, čeprav ima narejeno 4-letno. Sicer ima ene svoje fore, ker noče it delat preveč daleč stran (se ji ne da vozit in to), ampak to ni bistveno. Fora je, da bi za vsako delo v pisarni potrebovala imet delovne izkušnje. Ki pa jih ne more dobit, ker je nihče ne vzame.

Če bi šla študirat redno po srednji šoli (pa ni mogla, kljub temu da je bila zlata maturantka - je pač imela obveznost do podjetja, ki ji je dalo kadrovsko štipendijo), bi lahko ob študiju delala. Magari čez počitnice v kakšni pisarni. IOW, dobila bi službo prek študensskega servisa v pisarni in bi dobila izkušnje. Po zaključku študija bi v CV lahko napisala, da ima 10, 12, 18 mesecev delovnih izkušenj v HRM, računovodstvu, nabavi, prodaji...

Ne glede na to, kako bi bilo delo študentov urejeno (najboljše drugače, kot je sedaj, preko ŠS), je nujno, da študent med študijem pridobi nekaj delovnih izkušenj.


nope. študira se zato da se doštudira, dela pa se zato da se dela. zame ni tu nobene srednje poti (razen med počitnicami).
da pa ne dobi dela ker nima izkušenj pa ne krivit šolski sistem, ampak delodajalce. tem se namreč ne ljubi vlagat v svoj kader! če bi nekdo videl v njej dolgoletno sodelavko, verjetno ne bi bil problem jo 1-2 leti intenzivno uvajat. dandanes pa je situacija taka, da morš pridet pa začet nemudoma use znat delat, za kakšne dolgoročne plane firme tko ali tko ne vedo, in zato je tko kot je.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

Valvoline ::

Pol pa jamrajo, kako da visoko izobražena delovna sila ni zaposljiva. Ja valda da ni, če je pa (zaradi davčne politike) draga ko žafran. Jebeš tako državo.


za težko zaposljiv visok kader je imho najbolj kriva podjetja zato, ker ni praktično nič razvoja. da ni razvoja pa je tudi razlog neumnost vodilnih mož in ker smo/so/je država veliko večjih podjetij že prodala tujcem.
skratka, vračamo se na pota stare slave; 20 let zaostajanja v razvoju in v narod hlapcev.
hlapci FTW

90% diplomirancev je tipa FDV ali kaj podobnega. Normalno da niso zaposljivi oz podjetja se jih izogibajo k hudič. Takšni čakajo priložnost za državno-parazitski šiht in seveda zaposlitev v gospodarstvu jih ne zanima,in zato mamo davke kot so,FDV in podobni kvazi fakultete je treba nemudoma zapret.

Zgodovina sprememb…

jype ::

Valvoline> 90% diplomirancev je tipa FDV ali kaj podobnega.

Fajn floskula. Jaz mam sodelavce, ki so FDVjevci (ali kaj podobnega, recimo FRI ali FMF) in se selijo v ZDA, ker pri nas za vrhunske strokovnjake ni perspektive. Nihče ne išče takih strokovnjakov ker je v take strokovnjake treba investirat (skozi R&D sredstva), tega pa v Sloveniji skoraj nihče ne zna. Najbolj žalostno o tem priča dejstvo, da največ top notch strokovnjakov plačuje ravno država - gospodarstvo je preveč usmerjeno v razne "mesnopredelovalne" sektorje.

Valvoline> FDV in podobni kvazi fakultete je treba nemudoma zapret.

Zapret je treba predvsem gobec, če nimaš ničesar pametnega za povedat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

tokra ::

Meni je use skupaj že zelo smešno v tej dražavi.. vsi zakoni nekaj na pol narejeni, zato pa je kot je..

imagodei ::

grunt> "nope. študira se zato da se doštudira, dela pa se zato da se dela. zame ni tu nobene srednje poti (razen med počitnicami)."

Ja, se pač ne strinjava. Delo bi moralo biti sestavni del študija, tako ali drugače. 40 urni delovnik je res fail, part time job pa kvečjemu krepi duha.

Pri nas mladi prepozno začnejo spoznavat, kaj je to odgovornost. Če ne narediš faksa itak nobene panike, ane.
- Hoc est qui sumus -

kixs ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kixs ()

Valvoline ::

jype: Jaz mam sodelavce, ki so FDVjevci (ali kaj podobnega, recimo FRI ali FMF) in se selijo v ZDA, ker pri nas za vrhunske strokovnjake ni perspektive.
Hahahahahahahahahahahahahahaha...
jype: Zapret je treba predvsem gobec, če nimaš ničesar pametnega za povedat.
Verjel ali ne velika večina državnih parazitov je prav FDV-jevcev,vsak diplomant FDV je dejansko doživljensko breme vseh nas davkoplačevalcev,al je brezposeln na zavodu,al se ga po nepotrebnem zaposli v javni upravi da meša zrak in je za to plačan.
True ?

Valvoline ::

Citiram iz enga drugega foruma,lepo napisano ni kaj... :)

*Največje breme za državljane, delavce Slovenije so Družboslovci z diplomo..ti so večje breme kot vsi Alkoholiki, brezposelni, Iglavci, Listavci, Kadilci..z vsem ki se jim nič ne ljubi skupaj..??*
*Dodajam to so davčni Odvisniki in Narkiči v primerjavi z njimi izgledajo kot nedolžni Angeli..*
*Z vsakim Avtobusom novih diplomantov družboslovja propade eno podjetje delavci pa dobijo nov davek..??
Kriminal je fakulteta, ki izdeluje diplomante pardon " škart ". ki se ne more preživeti na trgu dela..ter je potrebno za njih uvesti novi davek ter sredstva za njihove plače pobirati z državno represijo..??
Predlagam da Rimokatoliška Cerkev podari delavcem Slovenije mašo zadušnico vsakič ko se izvali kakšen družboslovni diplomant....ter pšodobice z napisom odpustite jim saj ne vedo kaj delajo..*

Zelo,zelo lepo napisano.

Zgodovina sprememb…

jype ::

Valvoline> Zelo,zelo lepo napisano.

Če to reče nekvalificran kmet, ki je povrh vsega še funkcionalno nepismen, potem...

Najbrž ni.

Nepismeni idioti se pač pustijo napumpat z drekom, pa naj bo to "židje so krivi", "družboslovci so krivi", "tajkuni so krivi" al pa "politika je kriva".

ABX ::

Troll pač.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Valvoline ::

@jype...
Od koga dejansko država pobira davke ?
K boš tole pogruntal se lahka naprej pogovarjamo.
Zaposlenim v javnem sektorju ziher ne,to je pač šminka.

Zgodovina sprememb…

ABX ::

Offtopic:

Slotech bi lahko počasi razmislil o ratingu postov, nekaj v stili Slashdot, mogoče ni 100% rešitev. Ampak zadnje čase več debat degenerira. Potem namesto da
bi pobrisali Troll-e se topic zapre.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

m0LN4r ::

Prebral vseh 4 strani in izgleda, da je tu veliko ljudi, ki so zadovoljni z našo državo in politiki, ter davki... Zakaj pa nebi zvišali davke tistim ko zaslužijo 500€ na mesec saj jih je največ pm. Se zavedate kako je tistim, ki morajo preživeti z minimalno plačo in ob tem prehranjevati družino plačati račune pa zavarovanja itd.?

Mam vtis, da ste tu na forumu vsi velki bogataši brez družin... Se opravičujem izjemam. Šimfati nekoga, da je kmet je najlažje namesto, da bi tisti, ki se majo za "űber" pametne povedali nekaj al ustvarili tako državo, da bi bilo vse lepo.

Naša država je dosegla to, da se v prekmurju zadnjih 2 letih dela na črno z delavci iz madžarske, zato pa nekateri, kot sem jaz nikoli ne bomo dobili službe, ker je delo na črno pa še iz revne države VELIKO ceneje.

Komaj čakam, da dobimo davek na delo, ki ga človek doma opravlja pa na liter vdihanega zraka sam zato, da bo država mela denar pa plačala tiste nesposobne politike.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

root987 ::

imfati nekoga, da je kmet je najlažje namesto, da bi tisti, ki se majo za "űber" pametne povedali nekaj al ustvarili tako državo, da bi bilo vse lepo.

Zakaj bi morali pa "uber" pametni delat državo za druge? Itak pa takoj ko greš to delat si politik pa kradeš ubogim dušam pa bi te blo treba na grmadi zažgat pa ne glede na to kdo si, kaj hočeš narest in kaj si v preteklosti že uspel skup spacat.
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

ABX ::

Prebral vseh 4 strani in izgleda, da je tu veliko ljudi, ki so zadovoljni z našo državo in politiki, ter davki... Zakaj pa nebi zvišali davke tistim ko zaslužijo 500€ na mesec saj jih je največ pm. Se zavedate kako je tistim, ki morajo preživeti z minimalno plačo in ob tem prehranjevati družino plačati račune pa zavarovanja itd.?

Mam vtis, da ste tu na forumu vsi velki bogataši brez družin... Se opravičujem izjemam. Šimfati nekoga, da je kmet je najlažje namesto, da bi tisti, ki se majo za "űber" pametne povedali nekaj al ustvarili tako državo, da bi bilo vse lepo.

Naša država je dosegla to, da se v prekmurju zadnjih 2 letih dela na črno z delavci iz madžarske, zato pa nekateri, kot sem jaz nikoli ne bomo dobili službe, ker je delo na črno pa še iz revne države VELIKO ceneje.

Komaj čakam, da dobimo davek na delo, ki ga človek doma opravlja pa na liter vdihanega zraka sam zato, da bo država mela denar pa plačala tiste nesposobne politike.


Visoki davki na plače prizadanejo VSE, ni važno če imaš 500 ali 1500E. Vsi trpimo zaradi tega. Nižje plače trpijo ker delodajalec raje zaposli na črno, visoke plače pa trpijo ker delodajalec raje išče out-sourcing namesto da bi zaposloval kvalificiran Slovenski kader.

V vsakem primeru je to zguba za Slovenijo. Visoki davki so znak da država ne zna poslovat z denarjem. Pa ni važno kdo plača več ali manj, vsi trpimo.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

darkolord ::

Najbolj žalostno o tem priča dejstvo, da največ top notch strokovnjakov plačuje ravno država - gospodarstvo je preveč usmerjeno v razne "mesnopredelovalne" sektorje.
To je sicer žalostno zaradi tega, ker precej takšnim strokovnjakom tam, kjer jih plačuje država, ni potrebno toliko delati (in furajo svoje projekte zraven). Precej je kakšnih dobrih inženirjev, ki so asistenti na fakultetah, pa jim prehod v gospodarstvo sploh ne diši, ker bi tam dejansko morali delati tako, kot se od njihovega znanja pričakuje...

borchi ::

> Precej je kakšnih dobrih inženirjev, ki so asistenti na fakultetah, pa jim prehod v gospodarstvo sploh ne diši, ker bi tam dejansko morali delati tako, kot se od njihovega znanja pričakuje...

ja, sem jaz tudi že napisal, da je možno, da smo slovenci precej leni. pomoje pa je kombinacija nič prav posebne izobraženosti začinjene z malo črnogorske "zagnanosti".

ni nemogoče, da bi, če bi npr. tem asistentom naenkrat za 3x povečali plače, delali še manj kot sedaj...
l'jga

borchi ::

sicer pa, desničarji pravijo, da bomo čez par let itak vsi živeli od delnic. prej kot to spoznamo, bolje da bo za nas. pravijo.

torej je hudo obdavčenje dela celo potrebno. tako kot kadilce poskušamo z navijanjem trošarin odvadit kajenja, poskušajo slovence iz naroda neizobraženih delavcev spremeniti v narod kapitalistov...

:D
l'jga

_marko ::

->sicer pa, desničarji pravijo, da bomo čez par let itak vsi živeli od delnic. prej kot to spoznamo, bolje da bo za nas. pravijo.

jaooo, ko že včasih mislim, da se da z levaki normalno pogovarjat, potem pa to :)
Določen delež družbe bo LAHKO živel na tak način in ta delež bo VEČJI kot je danes. Tega mislim, da noben ne bo zdaj negiral, da bi pa vsi čez 5 let tako živeli pa ni variante. Počakaj 10 let, razlika med 2010 in 2020 bo precej večja kot je med 1980 in 2010.
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

borchi ::

> Počakaj 10 let,...

ne vem zakaj ne bi začeli danes? google tut ni pred desetimi leti čakal na čas, ko bodo vsi imeli the internets... če _marko danes še ne zastopi, še ne pomeni, da stvar ni dobra. :)
l'jga

monster-x ::

za težko zaposljiv visok kader je imho najbolj kriva podjetja zato, ker ni praktično nič razvoja. da ni razvoja pa je tudi razlog neumnost vodilnih mož in ker smo/so/je država veliko večjih podjetij že prodala tujcem.

Nehajte že bluzit s takimi posti. Za težko zaposljiv kader je kriv kader sam. Če ne zna prodati tega, kar zna, si je sam kriv. Če jaz ne znam prodati kilogram jabolk, sem si sam kriv. Kaka država in podjetja, lepo vas prosim ...
There comes a point when a dream becomes reality and reality becomes a dream.

_marko ::

borchi, ne palamudi...
počakaj 10 let, da boš videl razliko med letom 2010 in 2020 glede omenjenih stvari..

je fino jemati izven konteksta, ane... brezvezen si.
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

borchi ::

(razmišljujoč) človek spreminja stvari. kam bi pa prišli, če bi vsi čakali, da bomo potem gledali kaj se (oz. če sploh) je spremenilo...
l'jga

_marko ::

Pa ti si neumen, jaz ti pravim, da gre trend k temu, da bo vedno več ljudi služili od delnic (jaz sem že eden od takih), ti pa neumno bluziš o razmišljučem človeku.

Razmišljujoč človek razume že prvič, ko se mu nekaj pove. Neumen razume že drugič. Ti pa iz ene neumnosti začenš z drugo. Pogovor s tabo je kot boj z mlini na veter.
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

T-h-o-r ::

fajn, potem ne bo rabil nihče več nič delat, vsi bomo imeli samo delnice in denar bo letel na kupček


ah ja 8-)
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

NorK ::

Nihče ne bo delal, vsi bodo imeli kar bodo potrebovali. To se sliši nekam levo.

T-h-o-r ::

sej, desničarji so levaki

drugega, kot kričati "židje so krivi, muslimani so krivi, fdvjevci so krivi, komunisti so krivi" tako ne znajo
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

_marko ::

thir, daj ne delaj se trapastega pa še enkrat preberi.
Noben ne trdi tega, kar ti pišeš, tako da nevem komu odgovarjaš.

Če imaš desni pogled na ekonomijo še ne rabiš krivit židov, mislimanov, fdvjevcev in komunistov. Je pa res, da jih imate levaki radi in jim pal vstopite v bran tudi, če jih noben v resnici ne napada.
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

kaktusss ::

eh židov tudi levaki ne marajo :D

Icematxyz ::

Glede novega dohodninskega razreda za tiste ki imajo naprimer 37k+ neto plače bi postavil samo eno vprašanje:

Kako bi naj naprimer poslanec izvedel beg možganov če pa jih nima?

Mlad sposoben kader zaradi takšnega dohodninskega razreda vsekakor ne bo pobegnil ven iz Slovenije. Če bo pobegnil bo pobegnil za to ker se 20 let šola nato pa bi naj delal za 1000 evrov neto. To niti približno ni blizu 37k+ neto.

Pa o srednjem razredu se pogovarjati v Sloveniji pri številki 37k+ evrov neto je tudi ena velika neumnost. Ok lahko rečemo da je to srednji razred ampak potem ni bog ve kaj velik. In če bi srednji razred v Sloveniji bil dokaj razširjen in imel plačo 3000 evrov neto tudi menim da mladi in stari ne bi bili tako nezadovoljni z svojo situacijo kot so.

Tako da ta gonja proti Križaniču kljub temu da ima Slovenija visoke obremenitve plače je bila zagotovo v tem trenutku zrežirana in zagotovo verjamem da ima bistveno več podpore med volivci kot novinarji po TV prikazujejo. Ko bi se novinarji tako srčno zavzemali za preostalih 100.000 brezposelnih namesto da jih sprašujejo če mislijo da so tudi sami krivi za to situacijo bi po moje bil rezultat mnogo boljši.

ferdo ::

moje videnje situacije;

Ni demokracije - trenutno, ker denar vlada, ne demokracija!

da bi zadevo spreobrnil bi rekel oz. naredil, če bi imel moč to narediti:...
Če že moram dat tiste % od BRUTO plače kar je moja dolžnost, potem terjam tudi svojo pravico, da te % sam rasporedim, po paketih.
Iz tega sledi, da vsak posameznik odloči za svoj del kam bo to šlo in ne država iz enega vira to je ta SLAVNI proračun, ker je zelo netransparenten. Vsi koritniki se slinijo, kdo bo dobil več, njih samo to zanima njihov del, ker so pri koritu. S tem se najprej ukvarjajo. In, ko se zmenijo mineva čas, probleme trpimo pa mi državljani, pa še problemov nam ne rešijo, še bolj pohlepni so...

S tem, da bi vsak posameznik določil kam bo usmeril finančna sredstva dajatev, bi odpigal koritnike, ker bi bila sredstva že razporejena vsak mesec na plačilni dan. In verjamem da se bi hitro vidlo, kolko denarja bi šlo za obrambno ministrstvo, koliko za šolstvo, koliko za sodstvo, itd... Vsak bi rad rasporejal s tem kar ustvari. Sedaj ti pa država to vzame in negospodarno zapravi in tudi nič nimaš od tega, jzt nimam nič od države, jaz jo morem živet, zato pa jaz nemorem živet..

Predpostavljam, da iz modela paketne ureditve razporejanja deleža, odpade dodeljevanje sredstev ministrstev, ker je to že fiksno določeno od davkoplačevalca, ki je sam določil, kam usmeri "smoterno" svoje % od bruto plače.

Nihče od politike ni vreden svojega položaja, ki ga zastopa trenutno. Lobiji v gospodarstvu so tako globoko zasidrani v državnih organih, da zame ni demokracije, mi slovenci mo posrani demokratični ljudje, znamo skupaj stopit ko se gre za preživetje, a tako mučenje trpimo, ker gledamo drug drugega in smo veselim, če nam gre bolje kot sosedu, kar je samomorilsko obnašanje...

Morali bi na ulice, uradno prijavit demonstracije (da bo po predpisih) in tisti, ki nimate dela demonstrirat! nekaj se more premaknt da bomo boljše živeli. sem 28let star, vendar je tudi za moje starše negotovo. Kar doma starše povprašajt. Če ne bomo stopili skupaj in demokracijo uveljavili, ki bo urejala finančne razmere ne pa finance demokracijo bomo v razvojni deflaciji. Full smo neumni, ker to dopuščamo, in, vedno ko se s kom pogovarjam mi rečejo, kaj pa bom sam naredil.., riti smo...

no, hvala za branje.
.: w w w . s l o - t e c h . c o m :.
.: I can`t believe the news today :.

BlueRunner ::

Srednji razred v Sloveniji (zaenkrat še) obstaja. Je pa vedno bolj na udaru, ker se ga s takšnimi in njim podobnimi zahtevami vedno znova reže. Namesto, da bi vedno več državljanov lezlo v srednji razred, se vedno več srednjega razreda seli v revnejši razred.

Bogati so vedno bogatejši.
Revni so vedno revnejši.
Vmesnih je pa vedno manj.

Hvala lepa za takšno "razvojno" naravnanost.

Srednji razred pa je pomemben zato, ker se ga že definira s tem, da ima "expendable income". Dovolj denarja, da lahko, potem ko poskrbi za osnovne potrebe, zapravlja še za dodatne storitve in produkte. Če tega zapravljanja ni, potem tudi drugi v državi (od avtoprevoznikov in trgovcev do hotelirjev in kmetov) prekleto slabo životarijo.

Banalna ilustracija težave: revnejši bodo kupili 1l avstrijskega mleka za 0,80€, ker morajo paziti na vsak cent. Srednji sloj bo na mlekomatu kupil 1l domačega mleka za 1€, ker si ga lahko privošči. Najbogatjši (da ne rečem tajkunski sloj) bo itak uvozil kamelje mleko iz Dubaja, da bo bolj fancy.

Vsak pa si verjetno lahko to relacijo enostavno raztegne na skoraj kater koli vsakdanji artikel... od kitajskega bombaža do kitajske svile.

Karaya 52 ::

Icematxyz> če mislijo da so tudi sami krivi za to situacijo bi po moje bil rezultat mnogo boljši.

Verjetno imaš v mislih Bobovnika, pred časom na Odmevih? Vprašanje je povsem na mestu. Naj objokujejo teh 100.000 od prve minute pa tja do pol osmih? Tuji normalni mediji poročajo hkrati o uspehih posameznih podjetnikov v Sloveniji pa vse slabo, tako da ima vsak poleg gasilnega aparata še štrik v omari. Par preostalih optimistov bo raje odšlo v tujino, zato "gonja" proti Križaniču, ki si jo je čisto sam zakuhal.

kixs ::

Ves kje je vecji problem, da so "normalne" place... neto 800-1.500€ pri nas zelo obdavcene. V teh stevilkah pa se vidi vecina normalno zaposlenih.

ferdo ::

Vse to odmislite, če nebi bilo uzakonjeno minimalna plača, pol večina itak dobi minimalno, sej je že določena zajamčena.. halo.
To je maslo delodajalcev, ker ta minimalna plača je nateg, kot da v podjetju nimajo meril s katerim bi določal osnovo:)

Ne razumem, kako si lahko povprečno plačan z magisterijem? to se dogaja
Ne razumem, kako si lahko povprečno plačan, če si uni.dipl.xxxxxxxxx? to se dogaja
Ne razumem, kako si lahko povprečno plačan z 7a, 7b n 6 stopnjo izobrazbe? to se dogaja
Ne razumem, kako si lahko podpovprečno plačan s 6 in 5 stopnjo izobrazbe?
Da o nižjih stopnjah izobrazbe ne govorim...
.: w w w . s l o - t e c h . c o m :.
.: I can`t believe the news today :.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ferdo ()

ferdo ::

trdiš o normalnih plačah, ti to na pamet ali imaš kje statistiko?
pa zanima me statistika izobrazbe ter statistika delovne dobe gled en astarost zaposlenega

Pol boš pa videl hudiča:) slovenskega, če je to kej poznanstvo in koritništvo, iz tega je slovenska foušija zrasla. Ko so slovenci statistiko pogruntal, pa so začel mal mislt, da neki ni vredu. pol so pa mel frustracije, so pa začel avte kupovat, da so svoj ranjen EGO pozdravli. država pa vesela, ko davke na motorna vozila potegne.. sej se dnar obrača, sm spirala se enkrat zvrti do nule. pol ej pa kriza pa smo zdej tle.
.: w w w . s l o - t e c h . c o m :.
.: I can`t believe the news today :.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ferdo ()

_marko ::

->Mlad sposoben kader zaradi takšnega dohodninskega razreda vsekakor ne bo pobegnil ven iz Slovenije. Če bo pobegnil bo pobegnil za to ker se 20 let šola nato pa bi naj delal za 1000 evrov neto. To niti približno ni blizu 37k+ neto.

Ni res. Ta sposobni bodo pobegnili, ker opazijo, da Slovenija ni prava država za njih. Pa povej mi enga sposobnega, ki bo delal za 1000 eur?! Pa kater sposoben se 20 let šola?


->Kako bi naj naprimer poslanec izvedel beg možganov če pa jih nima?

To je en tak oksimoron. Ko pa pride kakšna tema, pa vsak svoje zagovarja :)


->Ves kje je vecji problem, da so "normalne" place... neto 800-1.500€ pri nas zelo obdavcene.

Mogoče je problem v precenjenosti zaradi evra.
Zdaj si naštel normalno plačo nekje med 200.000 in 360.000 tolarji. 5 let nazaj je oseba z 300 jurji na mesec imela po merilih zelo lepo plačo, danes pa 1300 eur ni bo gve kaj!
No, to je zgolj ugibanje...
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

djordjevic ::

Zdaj si naštel normalno plačo nekje med 200.000 in 360.000 tolarji. 5 let nazaj je oseba z 300 jurji na mesec imela po merilih zelo lepo plačo, danes pa 1300 eur ni bo gve kaj!

Drži.
No grave is deep enough to keep us in chains.

ABX ::

Zdaj si naštel normalno plačo nekje med 200.000 in 360.000 tolarji. 5 let nazaj je oseba z 300 jurji na mesec imela po merilih zelo lepo plačo, danes pa 1300 eur ni bo gve kaj!

Drži.


Že že, ampak za izplačat takšno plačo mora podjetje plačat veliko davkov. To je problem ki ga tukaj debatiramo.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

ferdo ::

no, a bomo tle sm dejstva pisali ali napisali, kaj bomo urenili? pravjo, da svet na mladih stoji, torej?
.: w w w . s l o - t e c h . c o m :.
.: I can`t believe the news today :.

kixs ::

Ves kako je: "samo, da ni se slab". Ko pa res ne bo slo vec slabse, potem pa morda.

Daedalus ::

Ni res. Ta sposobni bodo pobegnili, ker opazijo, da Slovenija ni prava država za njih. Pa povej mi enga sposobnega, ki bo delal za 1000 eur?!


Jaz definitivno za usranega jurja ne mislim delat.

no, a bomo tle sm dejstva pisali ali napisali, kaj bomo urenili? pravjo, da svet na mladih stoji, torej?


Ja, ob prvi priliki zbežim iz tega shithola, Slovenija poimenovanega. Vsakemu približno sposobnemu predlagam isto.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

monster-x ::

Ne razumem, kako si lahko povprečno plačan z magisterijem? to se dogaja
Ne razumem, kako si lahko povprečno plačan, če si uni.dipl.xxxxxxxxx? to se dogaja
Ne razumem, kako si lahko povprečno plačan z 7a, 7b n 6 stopnjo izobrazbe? to se dogaja
Ne razumem, kako si lahko podpovprečno plačan s 6 in 5 stopnjo izobrazbe?
Da o nižjih stopnjah izobrazbe ne govorim...

Zato, ker podjetja izplačujejo tolikšno plačo, za kolikršno so pripravljeni delavci delati. Če bi ljudje spoznali prednosti, ki jim jih sistem ponuja, bi že zdavnaj dobro služili. Tisti, ki so to že spoznali, pa že dolgo časa dobro živijo.

Če pa bi znižali davke in državo prislili, da neha razsipavati in neučinkovito porabljati denar pobran v obliki davkov in prispevkov, pa bi bilo še toliko bolje.
There comes a point when a dream becomes reality and reality becomes a dream.

MadMicka ::

Se mi zdi, da nekateri enostavno ne razumejo, da ne moreš vsega prepustiti trgu.

monster-x ::

Ah, MadMicka, trga se eni bojite kot hudič križa. Kar sem citiral v zgornjem postu, se nanaša predvsem na to, da če imaš dobro izobrazbo, ni visoka plača kar samoumevna in tudi ne sme biti. Če ne proizvedeš dovolj, tega tudi ne moreš žeti. In če ima večina populacije mnenje nasprotno mojemu, nič čudnega, da so nezadovoljni.
There comes a point when a dream becomes reality and reality becomes a dream.

Daedalus ::

Če ne proizvedeš dovolj, tega tudi ne moreš žeti.



Oh ja, marksizem še ene kr uspešno preganja. Daj mi povej nekaj. Jaz sem sysadmin večino časa. Kaj jaz proizvajam?
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

BlueRunner ::

Nope. Marksizma verjetno ne, vsekakor pa si nekateri želijo nekakšnega planskega gospodarstva.

"Proizvod" v najširšem smislu pa je danes tudi pivo na mizi, ki ti ga prinese natakarica in, v tvojem primeru, delujoč strežnik, ki je posledica tvojega delovanja. Dvomim pa, da danes še kdorkoli resno misli, da so današnji proizvodi - bolje rečeno produkti - samo industrijske narave.

Če je tvojega znanja/produkta na trgu dovolj, ga boš pač težko drago prodajal. Ker se bo skoraj vedno našlo nekoga, ki ga bo še ceneje. Tako kot cote. Če jih iz kitajske uvažamo za 1€/kos, boš težko kaj dosti zaslužil, če boš tukaj enake izdeloval za 0,99€.

Možni načini, da to spremeniš in umetno dvigneš prodajno ceno, so: zatiranje migracije, carine, plansko gospodarstvo in usmerjeno izobraževanje s kvotami. O carinah in zatiranju migracije se ne govori kaj dosti, druga dva pristopa pa se vedno znova obujata v različnih pojavnih oblikah.

Zgodovina sprememb…

1 2 3
4
5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

DOHODNINA 2017, inženirji potegnili kratko... (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
10527919 (21900) St235
»

Spisek: Kaj je dobrega v tej državi. (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10017633 (13561) technolog
»

Plačilo dohodnine (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
25417621 (12621) monster-x
»

Reforme na mizi (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Problemi človeštva
81835301 (22411) Thomas

Več podobnih tem