» »

Plačilo dohodnine

Plačilo dohodnine

Okapi ::

Ko se zavaruješ, se odločiš za obseg kritja in temu primerna je potem cena zavarovanja.

Razlika je v tem, da je pri nas zdravstveno zavarovanje veliko bolj solidarno naravnano kot v ZDA. Pri nas plačaš glede na zaslužek in si 100% zavarovan, v ZDA je pa zavarovanje tržno, kot pri nas za stanovanje recimo. Več kot plačaš, višje stroške ti zavarovalnica krije. Če nisi vsaj srednji razred, si niti slučajno ne moreš privoščit takšnega obsega zavarovanja, kot si ga lahko pri nas vsak navaden delavec.

O.

opeter ::

To je seveda res. Zato bodimo veseli, da imamo vsaj to poštimane za - z Valvoline-novimi besedami - poštene delavce.
Če že plače ni imamo vsaj zdravstvo urejeno.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

kopernik ::

Okapi, sploh se nočem spuščati v primerjavo zdravstvenih sistemov (pri nas se umira zaradi čakalnih vrsti, v ZDA zaradi tega, ker ni zadostnega kritja pri zavarovanju; potem glede kvalitete bolnišnic in tako naprej), ker je to neskončno predebatirana tematika. V bistvu sem hotel samo povedati, da zdravstvo ni brezplačno, temveč te kar udari po žepu (v Sloveniji ne živijo samo navadni delavci s podpovprečno plačo).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kopernik ()

perci ::

Tisti, ki misli, da je zdravstvo pri nas urejeno...kaj naj rečem - očitno še nikoli ni bil pri zdravniku.

Poleg tega je dodatno zdravstveno zavarovane tudi pri nas samoplačniško. Brez dodatnega zavarovanja si pa itak pečen.

darkolord ::

Ma rajš tko kukr po ameriško. :P

BluPhenix ::

Hehehe... iz katere države pa ti pišeš...?? Na moji plačilni listi je akontacija dohodnine zdravih 265,54 + 41 % nad 1.235,07


Ja 41% nisem omenil in je nad 1,235 € neto. Apak če imaš 2000€ plače ti država ne pobere 820€, ampak manj.

Tisti, ki misli, da je zdravstvo pri nas urejeno...kaj naj rečem - očitno še nikoli ni bil pri zdravniku.


Ni popolnoma urejeno, vseeno pa nekako funkcionira. Če nebi, bi bil onkološki prazen, saj nebi nihče prišel do njega, isto pediatrična ipd, ne ...

V ZDA je zdravstveno zavarovanje:
In 2008, employer health insurance premiums increased by 5.0 percent – two times the rate of inflation. The annual premium for an employer health plan covering a family of four averaged nearly $12,700. The annual premium for single coverage averaged over $4,700.2

Res je pri nas zadeva malo bolj škripa, bi si pa malo kdo lahko to privoščil v sloveniji.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

perci ::

Jst letno plačam cca 2.300 EUR za zdravstveno zavarovanje.

Se pravi, če je v USA cca. 4.700 USD, to pomeni cca 3.400 EUR.

Lepo prosim ne mi govort, da je zdravstvo pri nas zastonj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

Okapi ::

Saj nihče ne trdi, da je zastonj. Osnovno je AFAIK 13,45 % od bruto plače. Ampak če imaš nizko plačo, to pomeni, da je neprimerno cenejše od ameriškega. Če imaš visoko, je pa lahko tudi dražje, ker se privzame, da si to lahko privoščiš, ker imaš visoko plačo. To je ravno ta solidarnost - oni, ki plačujejo višje prispevke, krijejo stroške tistim, ki si ameriškega zavarovanja ne bo mogli privoščit. Temu se reče socialna država.

O.

BluPhenix ::

Ja, pri nas ima nekdo, ki je brezposeln enako pravico do zdravstvene oskrbe kot zaposleni ljudje, otroci, penzionisti ipd. Solidarnost pač.

Sicer pa v USA veliko zdravstvenih zavarovanj ne krije vsega, oči in zobi so ponavadi posebej, tudi zdravila na recept ne vedno padejo v zavarovanje. Vse bolnišnice ne sprejemajo vseh zavarovanj (odvisno od pogodbe z zavarovalci) (ja, če pristaneš v napačni bolnišnici lahko tvoje zavarovanje ne velja).

Ne, naše zdravstvo ni brezplačno je pa nekako boljše porihtano kot tole njihovo, vsaj kar se oskrbe državljanov tiče. Je pa res, da imajo veliko zelo dobrih bolnišnic, če si jih lahko privoščiš.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

darkolord ::

Pri njih je boljš porihtano to, da če te boli uhelj, ti v pol urce naredijo röntgen, CT, MR,... Pri nas čakaš na to dva meseca.

Problem se pa pojavi, ko je treba kaj konkretnega narest, ker se zavarovalnice na vse možne načine poskušajo izogniti kritju stroškov. Potem imaš pa (zaradi kakšne banalnosti) na izbiro, al boš prodal hišo in avto al boš ostal brez roke. Pri nas te, ko je to potrebno, pokrpajo brez vprašanj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

Senitel ::

Zakaj za boga se moramo ravno z US primerjat v zdravstvu? Kaj pa kakšne evropske države recimo Anglija, Francija,...?

Utk ::

Ampak, ameriško zavarovanje je proti slovenskemu poceni. Razen za tiste, ki pri nas dobijo 500 evrov plače. Nekdo, ki ima jurja ali še kaj čez plače, bi pa v Ameriki plačeval enako, dobil pa vse in še marsikaj več kot pri nas.
Da ne govorimo o kakšni Švici in podobnih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

darkolord ::

Zakaj za boga se moramo ravno z US primerjat v zdravstvu? Kaj pa kakšne evropske države recimo Anglija, Francija,...?
Ker so oni za marsikoga mokre sanje, pa tudi sami se majo za "the greatest country in the world"

BluPhenix ::

Nekdo, ki ima jurja ali še kaj čez plače, bi pa v Ameriki plačeval enako, dobil pa vse in še marsikaj več kot pri nas.


Dvomim, da dobiš vse in še več kot pri nas. Sem napisal s temi njihovimi zavarovalnicami je lahko cel križ. Že fališ bolnico in je problem. Pri njih je še cel kup stvari, ki jih zavarovanje, v kolikor ni ultra high premium ne krije.

Zakaj za boga se moramo ravno z US primerjat v zdravstvu? Kaj pa kakšne evropske države recimo Anglija, Francija,...?


Lahko opišeš kakšne sisteme imajo tam, pa bomo še s tistim primerjali.

Sicer pa se z njimi lahko primerjaš zaradi:
The World Health Organization (WHO), in 2000, ranked the U.S. health care system as the highest in cost, first in responsiveness, 37th in overall performance, and 72nd by overall level of health (among 191 member nations included in the study).

Za tiste, ki mislijo da je v US boljše rešeno (da plačaš manj še to):

A new survey shows that more than 25 percent said that housing problems resulted from medical debt, including the inability to make rent or mortgage payments and the development of bad credit ratings.10
About 1.5 million families lose their homes to foreclosure every year due to unaffordable medical costs. 11
A survey of Iowa consumers found that in order to cope with rising health insurance costs, 86 percent said they had cut back on how much they could save, and 44 percent said that they have cut back on food and heating expenses.12
Retiring elderly couples will need $250,000 in savings just to pay for the most basic medical coverage.13 Many experts believe that this figure is conservative and that $300,000 may be a more realistic number.
The United States spends six times more per capita on the administration of the health care system than its peer Western European nations.14

http://www.nchc.org/facts/cost.shtml

Pri njih folk vzame kredit, da si poplača zdravljenje, ne pa samo za avte in stanovanja kot pri nas.
Ne, hvala.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

Zgodovina sprememb…

Senitel ::

Lahko opišeš kakšne sisteme imajo tam, pa bomo še s tistim primerjali.

No konkretno v UK recimo imaš 3 davčne razrede 10% za dohodke do £2440 letno, 20% naprej do £37400 in 40% čez to mejo. Pri nas imaš progersivno lestvico in boš že tam pri 1/3 dohodka v ~20%...

Zdravstvo (NHS) požre 9,5% posto (nisem 100% ali je odstotek fiksen ali variabilen) in ti krije VSE z izjemo receptov/zdravil, ki jih prodajajo flatrate po £7,1 za otroke in starejše in še nekaj izjem so brezplačna (če rabiš ekstra kupiš certifikat za £102,50 in ti ni treba plačevat zdravil za eno leto) in pa zavarovanje za tujino se tudi plača posebej. Če ti niso všeč vrste po NHS si lahko plačaš še privatno zdravstveno zavarovanje, ki pač krije stvari po polici kakršna pač že je.
Pri nas imaš obvezno zdravstveno zavarovanje, ki krije vse ampak ne vse 100%. Potem imaš prostovoljno dodatno zdravstveno zavarovanje, ki krije še razliko, ki je obvezno zdravstveno zavarovanje ne plača. V obeh primerih boš za določene stvari čakal ko limona in lahko greš edino do privatnega zdravnika, ki ga boš plačal lepo iz svojega žepa.

BluPhenix ::

No to v UK se sliši zelo vzpodbudno. LAhko prašam katere od kolegov britancev kako zadeva špila v praksi in potem se bom odločil ali mi je zares všeč, to kar si tukaj napisal se definitivno sliši lepo.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

GregiB ::

Na moji plačilni listi je akontacija dohodnine zdravih 265,54 + 41 % nad 1.235,07


41% nisem omenil in je nad 1,235 € neto. Apak če imaš 2000€ plače ti država ne pobere 820€, ampak manj


41% je nad 1.235 € davčne osnove, ne od neto. Hotel sem le povedati, da kaj hitro prideš do precej višjih akontacij dohodnine kot tistih, prvo omenjeni 16% oz. 21%...

Sicer pa je nekje dobra analiza, se žal zdajle ne spomnim, kje, kjer je prikazano, koliko časa v letu delaš za državo (davke in prispevke) in koliko zase. Če se prav spomnim, je za Slovenijo ta meja nekje sredi septembra.... bom probal poiskati...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

zee ::

Sicer pa je nekje dobra analiza, se žal zdajle ne spomnim, kje, kjer je prikazano, koliko časa v letu delaš za državo (davke in prispevke) in koliko zase. Če se prav spomnim, je za Slovenijo ta meja nekje sredi septembra.... bom probal poiskati...


Mislim, da je bilo enkrat lani v casniku Finance, da za drzavo delamo do enkrat julija.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

opeter ::

Sicer pa je nekje dobra analiza, se žal zdajle ne spomnim, kje, kjer je prikazano, koliko časa v letu delaš za državo (davke in prispevke) in koliko zase. Če se prav spomnim, je za Slovenijo ta meja nekje sredi septembra.... bom probal poiskati...


Mislim, da je bilo enkrat lani v casniku Finance, da za drzavo delamo do enkrat julija.


Ne razumem: kaj pomeni, da "delamo za državo"?
Ali to pomeni, da se v tem primeru seštejejo prispevki in se to obravnava kot plača?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

ToniT ::

Lani smo delali za državo do 17.6.2008

perci ::

opeter, kaj ti ni jasno?

5,5 naših bruto plač gre državi.

Tako pravi ToniT - nisem šel preverjat pravilnosti teh navedb.

opeter ::

opeter, kaj ti ni jasno?

5,5 naših bruto plač gre državi.

Tako pravi ToniT - nisem šel preverjat pravilnosti teh navedb.


OK, zdaj razumem. Torej več kot polovica 12 plač gre državi.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

perci ::

5,5 < 12/2

opeter ::

dobro no... 5,5 ni 6.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

poweroff ::

Prav, toliko gre državi.

Koliko pa država da nam???
sudo poweroff

poweroff ::

Pa ne jokat da nič.

Da nam varno okolje, kjer živimo. Da nam izobraževanje. Da nam socialo. Da nam zdravstvo. Ja, vsaka teh stvari bi se lahko izboljšala, ampak marsikje takega standarda teh storitev vseeno nimajo.
sudo poweroff

GregiB ::

Lani smo delali za državo do 17.6.2008


Hmmm, res se ne spomnim, kako je bil izračun narejen, a če se upošteva še plačan DDV in trošarine, pa še kakšne druge takse... Bil znal biti ta datum še bolj proti Dedku Mrazu zamaknjen...

Koliko pa država da nam???


Hja, argument je sicer dober, a država mi da toliko, ali pa celo manj, kot v marsikateri državi, ki pobere manj.... smetane....
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

Mipe ::

Mislim, da tu ne gre za to, kateri sistem vam je všeč... tu gre za to, kateri sistem ugaja vladajočemu razredu.

poweroff ::

Ja, saj res. Vladajoči razred lahko dela kar hoče, mi pa samo ubogamo.

Pa jamramo. A ne? ;)
sudo poweroff

djordjevic ::

Jebiga, nobena država ni zastonj. Lahko pa poskusiš srečo v kakšni Bocvani.
No grave is deep enough to keep us in chains.

jype ::

zee> - policija: smeh

Z ostalim se še nekako strinjam, s temle pa ne. S policijo imam same odlične izkušnje. Naletel sem že na kakega svežega in kakega nadutega, a ko gre zares, so bili še vsi, brez izjeme, zelo profesionalni.

luli ::

Država nam ne da nič!

Pa boste rekli ja država gradi avtoceste.
Pa saj jih posebej plačujem

Kaj pa navadne ceste?
Tudi te plačam posebej pri cestnini!

Pa zdravstvene storitve?
Glede na kvaliteto preplačane 100x

Pa brezplačno šolstvo?
Zelo dosti dr-jev na faksu ni sposobnih niti govoriti. O njihovem strokovnem znanju pa ne bi hotel zgubljati besed. Na povprečni fakulteti poučuje 20 strokovno nesposobnih profesorjev 80% jih je sicer dobrih ali zelo dobrih, vendar se jih od tega mogoče 20% res potrudi za svoje študente. 5% ali manj pa jih je res vrhunskih, vendar ti ne ostanejo dolgo pri nas!

Mimogrede Mathai čestitam za doktorat. Čeprav osebno mislim, da je situacija na FDV še slabša od zgoraj opisane pa sem mnenja, da si eden redkih na omenjeni fakulteti, ki si papirja zares zasluži.

poweroff ::

Luli, strinjam se s tem, da stanje ni optimalno. Vendar sam ne zagovarjam stališča, da je treba zaradi tega državo/davke ukiniti, pač pa ravno obratno - treba ji je jasno dati vedeti, da bomo davke sicer plačevali, vendar hočemo od tega tudi nekaj konkretnega imeti.
sudo poweroff

civic_ ::

dobil plačilo dohodnine: 104€

4700€ družinska pokojnina

920€ študentsko delo ( torej delal 2 meseca po 3,2€/h)(na žalost delam v javni firmi in ne morm dobit na roko)

šel sem na davčno jokat, zakaj pa sem pa tja, pa so rekli, da je tudi pokojnina obdavčena. in da sem obdavčen zato ker sm vzdrževan član...nej fotr plača dohodnino. sej jo bo, ker se mu splača
lani je bilo skoraj enako pa sem dobil le 32€, pomotoma nakazal 3200€ pol sm šu na davčno pa sm nazaj dobil.;((

prasci pokvarjeni. moja babica je dobila davek na prihranke, ki jih špara že 10 let na banki!

kej je pa kakšen poseben davek npr. na jahte, SUVe in stvari ki niso življensko nujne? ne ne, to pa ne. Za tajkune zakoni ne veljajo.

Država nas krade, zato nas ni niti malo sram kaj utajiti, krasti...

Iz čiste zlobe se grem zdaj učit, da bom imel povprečje 9+ in bom dobil cojzovo. izkoristi če lahko!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: civic_ ()

krneki0001 ::


kej je pa kakšen poseben davek npr. na jahte, SUVe in stvari ki niso življensko nujne? ne ne, to pa ne. Za tajkune zakoni ne veljajo.


Ja je ob nakupu avtomobila in še zelo velika trošarnina, tako da ne govori, da imajo tajkuni avtomobile in ladjice zastonj. Imajo jih ja samo ne prijavljene v sloveniji, ker jih tukaj takoj olupijo za davek in trošarnino.

GregiB ::

prasci pokvarjeni. moja babica je dobila davek na prihranke, ki jih špara že 10 let na banki!
Dobila je davke???? Semantiko na stran.... kakšen davek pa je plačala.... zadevo si si gladko.... izmislil...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

djordjevic ::

Iz čiste zlobe se grem zdaj učit, da bom imel povprečje 9+ in bom dobil cojzovo.

Malo morgen. Zoisova ni za piflarje.
No grave is deep enough to keep us in chains.

civic_ ::


kej je pa kakšen poseben davek npr. na jahte, SUVe in stvari ki niso življensko nujne? ne ne, to pa ne. Za tajkune zakoni ne veljajo.


Ja je ob nakupu avtomobila in še zelo velika trošarnina, tako da ne govori, da imajo tajkuni avtomobile in ladjice zastonj. Imajo jih ja samo ne prijavljene v sloveniji, ker jih tukaj takoj olupijo za davek in trošarnino.


kolikor vem jih imajo večinoma na firmo, ki je oproščena DDVja

PS:
pogoji za zoisovo štipendijo:
Ima v višješolskem ali visokošolskem izobraževanju povprečno oceno najmanj 8,5 ali več ali je glede na povprečno oceno uvrščen med najboljših 5% študentov v svoji generaciji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: civic_ ()

monster-x ::

prasci pokvarjeni. moja babica je dobila davek na prihranke, ki jih špara že 10 let na banki!

Verjetno je dobila obresti višje od 1000€ in je zaradi tega plačala davek. Do 1000€ se ne plačuje (če me spomin ne vara, je ta meja 1000€).

kej je pa kakšen poseben davek npr. na jahte, SUVe in stvari ki niso življensko nujne? ne ne, to pa ne. Za tajkune zakoni ne veljajo.


1. Davek na vodna plovila (večjo jahto kot imaš, več davka plačaš -- čist preprosto)
2. Davek na motorna vozila (obdavčuje se po progresivni lestvici, kar pomeni, da več kot stane avto, večji procent zraven plačaš)
There comes a point when a dream becomes reality and reality becomes a dream.

monster-x ::

Imajo jih ja samo ne prijavljene v sloveniji, ker jih tukaj takoj olupijo za davek in trošarnino.

Davek na vodna plovila morajo kljub vsemu plačevati. Četudi so plovila registrirana v tujini.

kolikor vem jih imajo večinoma na firmo, ki je oproščena DDVja

Ni nujno. Če boš davkarje prepričal, da rabiš za delovanje firme jahto, boš dobil vstopni DDV povrnjen, če pa ne boš mogel (kar je veliko bolj verjetno), pa vstopnega DDV-ja pač ne boš dobil povrnjenega.

Drugo je če rabiš jahto za opravljanje dejavnosti.
There comes a point when a dream becomes reality and reality becomes a dream.

djordjevic ::

pogoji za zoisovo štipendijo:
Ima v višješolskem ali visokošolskem izobraževanju povprečno oceno najmanj 8,5 ali več ali je glede na povprečno oceno uvrščen med najboljših 5% študentov v svoji generaciji.

V mojih časih je bila ta štipendija namenjena NADARJENIM, osnova za prejemanje pa nadpovprečni rezultati inteligenčnih testov (zgornji 3% odstotki so jo dobili na formalni predlog šole, zgornjih 10% pa se je zanjo moralo še dodatno potruditi v smislu kakšnega zlatega oziroma srebrnega priznanja na tekmovanjih).
No grave is deep enough to keep us in chains.

krneki0001 ::

Davek na obresti plačaš, če imaš več kot 1200 evrov obresti na leto. In še to plačaš davek na tisto kar je več kot 1200 evrov. Torej, če imaš 1210 evrov obresti plačaš davek za 10 evrov, kar je pa zelo malo, mislim da 3% (0,3 evra). Če je tvoja babica dobila davek na obresti za plačat 100 evrov, mora imeti najmanj 31.000 evrov obresti, kar pa znese da ima tvoja babica tam okoli miljona evrov na računu in dobi 3.1% obrestno mero (take so sedaj).

Ali je tvoja babica ena izmed najbogatejših slovencev, ali pa je to vse skupaj laž.

BluPhenix ::

Haha, lol kako si folk tukaj razlaga stvari. Jahte na fermo, pa zastonj velike avte? Kaj ko bi najprej malo predelali teorijo in potem bentili, kako nekaj ne obstaja? Če zadeve ne poznaš se še ne moreš pizdit, da ne obstaja.

ali pa je to vse skupaj laž


Najverjetneje. Ker pač nekaj moraš imeti za pizdenje čez državo.

Najprej se nekdo pizdi, kako se tajkinom godi, ko pa mora njihova babica plačati tisto, kar tajkuni (v kolikor imajo keš na banki - lol) pa je prasica država. Vsi enakopravni, eni malo bolj al ako že?

jih imajo večinoma na firmo, ki je oproščena DDVja


Oproščena DDVja? Na kakšen način to misliš?
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

Zgodovina sprememb…

rokp ::

Če je tvoja babica dobila davek na obresti za plačat 100 evrov, mora imeti najmanj 31.000 evrov obresti, kar pa znese da ima tvoja babica tam okoli miljona evrov na računu in dobi 3.1% obrestno mero (take so sedaj).


Če imaš N EUR obresti, N>1000, plačaš 20% od zneska nad 1000 -> (N-1000)*0,2. Se pravi, če je dobila za plačati 100 EUR, je imela 1500 EUR obresti.

krneki0001 ::

Mejni znesek je bivših 300.000sit, kar je danes približno 1200 eurov.
Da je davek 20% nisem vedel, ker nikoli nisem imel toliko da bi me zanimalo in bi se o tem pozanimal.


Torej, če je 20% davek na obresti in je babica dobila 100 evrov za plačat, je imela 1700 evrov obresti. (1200 osnove + 500 evrov (od tega je 20% ~ 100 evrov)). Ker pa je obrestna mera približno 3% na leto, je babica potem morala imeti vsaj 60.000 evrov (očitno sem prej orenk napačno izračunal).

Niti 60.000 eurov ni tako malo.

energetik ::

Ne, meja je 1000€ obresti, sem letos preštudiral informativni izpisek.

franklin ::

najbrž si kratek pri olajšavah

energetik ::

Kako to misliš? Imel sem manj kot 1000€ obresti, zato nisem plačal nič davka od tega.
http://www.nlb.si/obdavcitev-obresti

monster-x ::

Joj boh pomagi, kok tavate v temi pa hočte izpast kul, čeprov vam ne ratuje najbol. :)

Obresti so obdavčene. Seveda obstaja neobdavčen del obresti (to je 1000€, ne 1200€ kakor nas hočete nekateri naučiti), kar je več se obdavči. Davčna stopnja je 20% in ker se v Sloveniji uporablja cedularni pristop pri obdavčenju, te seveda ne pašejo v letno davčno osnovo za dohodnino. Plačaš 20% in to je to. Ne pašejo med ostale dohodke. Če bi se obdavčevalo celovito, bi se vse zmetalo na kup in če bi prišli nad najvišjo mejo, bi padli v zadnji razred dohodninske lestvice in bi bili obdavčeni po najvišji stopnji.

Iz določenih naslovov pa obresti niso obdavčene. Te iz banke pa so.
There comes a point when a dream becomes reality and reality becomes a dream.

krneki0001 ::

Vidim, da ni 1200 evrov. Ko so bili še tolarji je bilo to 300.000 sit, ko so pretvorili v evre pa je očitno samo še 1000 evrov, kar pomeni da so to vsoto znižali, da bi dobili več davka. Zanimivo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Večja količina denarja na računu (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6617231 (14423) stb
»

Kaj narediti s prihranki (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11123304 (20012) M.B.
»

Bogati siromaki??? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
30188171 (77731) energetik
»

Dohodnina 2007 - Nateg? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17013050 (8952) Ziga Dolhar

Več podobnih tem