» »

Plačilo dohodnine

Plačilo dohodnine

««
«
1 / 6
»»

antireal ::

Torej. Zakaj moram ob vsakodnevnem trdem delu, tej kradljivi, nemoralni in tajkunski državi še vedno plačati dohodnino cca 150eur?

krneki ::

Jaz bi bil še vesel 8-O

reeves ::

Zato, ker so ti čez leto vzeli cca 150€ premalo.

Tilen ::

Jaz sem moral plačat 400 ;)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

JanK ::

Glej na to takole: drzava (oziroma firma) ti je preko leta brezobrestno posodila okoli 10EUR na mesec :)

cyber_killer ::

Jaz 861,75€. Delal 8mesecev preko študenta, 4 redno.

opeter ::

Jaz pa bom moral 300 plačat. Rok plačila pri vas je tudi verjetno 13.7.2009.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Sergio ::

@antireal: Simple matematika, ki s tajkuni nima nič. Noben te ni nategnil, kvečjemu ti si nategnil državo za razliko, zdej pa terja :)
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Good Guy ::

dobr da tajkuni ne plačujejo dohodnine..(razn če so jo tok nazaj dobil aka odškodnine)
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

WarpedGone ::

Torej. Zakaj moram ob vsakodnevnem trdem delu, tej kradljivi, nemoralni in tajkunski državi še vedno plačati dohodnino cca 150eur?


Narobe. Še enkrat poglej na tisti list, kolk je res dohodnine, ki jo moraš plačat. Znesek zna bit bistveno večji od 150 EUR. 150 EUR si samo dosedaj premalo plačal, tolk si še dolžan.
Zbogom in hvala za vse ribe

bosmla ::

Dolzan za KAJ??? ;(

zee ::

A case in point.

Ce vsak mesec lepo placujes davke, jih ne utajujes...kako lahko se vedno placas premalo?!
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zee ()

kmetek ::

Važen, da Bavčaro stane v Istrabenzu.

WarpedGone ::

Ce vsak mesec lepo placujes davke, jih ne utajujes...kako lahko se vedno placas premalo?!

Zato, ker imamo čudovito enostaven, pregleden in jasen davčni sistem, kjer v vsakem momentu lahko napoveš kolike dohodnine boš na koncu leta plačal.

Not.
Zbogom in hvala za vse ribe

Tilen ::

Jaz sem imel druge vrste težavo. Preden sem dobil zaposlitev sem malo preveč nasekal na svoje napotnice ;)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

joze67 ::

Med letom ne plačuješ davkov (dohodnine), pač pa akontacijo.

Sc0ut ::

Avtorju je verjetno jasno, zakaj mora plačati 150 eur, ampak mu ni jasno, zakaj država tako velike zneske od nas terja.

Plačaš vse mogoče davke, potem pri vsakem nakupu plačaš DDV, potem plačuješ trošarine, potem RTV prispevek... Tako da se država še na tvojo neto plačo zelo zelo fino vsede.

Banda požrešna, pogoltna, potratna, svi***...
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

cyber_killer ::

Avtorju je verjetno jasno, zakaj mora plačati 150 eur, ampak mu ni jasno, zakaj država tako velike zneske od nas terja.

Plačaš vse mogoče davke, potem pri vsakem nakupu plačaš DDV, potem plačuješ trošarine, potem RTV prispevek... Tako da se država še na tvojo neto plačo zelo zelo fino vsede.

Banda požrešna, pogoltna, potratna, svi***...


Brezveze je govorit in pisat take stvari. Pač tko je in tko bo. Bavčar bo spet v upravi Istrabenza itd. itn. Mi navadni smrtniki smo pač sužnji. Ma, da mi še kdo reče, da je važno da si zdrav in živ. Važno je da si svoboden, kar pa smo daleč od tega.

SkIDiver ::

No jaz pa sem kljub temu, da sem prek napotnic presegel zneske in še ob redni zaposlitvi v 2008 dobil nazaj.
Vseeno je boljše, če med letom firma odvede malce več akontacije kot pa, da moraš potem še doplačevati. Kot je nekdo rekel je res brezobrestno posojilo ampak raje vidim, da oni meni vračajo oz imajo oni moje brezobrestno posojilo kot jaz njihovega:)

WarpedGone ::

Kot je nekdo rekel je res brezobrestno posojilo ampak raje vidim, da oni meni vračajo oz imajo oni moje brezobrestno posojilo kot jaz njihovega

Zakaj še meni nebi nekaj malega plačeval, recimo 10 EUR?
Na koncu leta dobiš nazaj vseh 120 EUR v enem znesku! A ne bo to fajn občutk?
Zbogom in hvala za vse ribe

energetik ::

No jaz pa sem kljub temu, da sem prek napotnic presegel zneske in še ob redni zaposlitvi v 2008 dobil nazaj.
Vseeno je boljše, če med letom firma odvede malce več akontacije kot pa, da moraš potem še doplačevati. Kot je nekdo rekel je res brezobrestno posojilo ampak raje vidim, da oni meni vračajo oz imajo oni moje brezobrestno posojilo kot jaz njihovega:)

Zakaj že? Če to posojilo med letom pridno vlagaš, potem vrneš glavnico, obresti pa obdržiš, če smo natančni..
No, obresti od tistih par 100€ so itak bolj gnile..

Zako ::

jst delam preko šs-ja in sm dobil za plačilo 14€ dohodnine, s tem da sm imel penzijo in štipendijo.

jebi ga tak pač je.

če hočeš pa svobodo, pa pejt na kakšen oddaljen otok, ribe lovit,...
Zako je zakon!!!

SkIDiver ::

Kot je nekdo rekel je res brezobrestno posojilo ampak raje vidim, da oni meni vračajo oz imajo oni moje brezobrestno posojilo kot jaz njihovega

Zakaj še meni nebi nekaj malega plačeval, recimo 10 EUR?
Na koncu leta dobiš nazaj vseh 120 EUR v enem znesku! A ne bo to fajn občutk?


Dacarji štrafnejo, če ne dobijo. Ti ne;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SkIDiver ()

;-) ::

Nekaj me zanima na to temo. Lani sem imel nase pisan avto (okoli 60k €) potem je bil avto prodan in denar nakazan na moj račun. Bom plačal kaj dohodnine zato? Sicer do zdaj še nič nisem dobil domov.

connel ::

ne, od tega ne boš nič plačal

kuglvinkl ::

Kako imaš lahko avto za 60k € in nimaš pojma o dohodnini? :) Ob predpostavki, da ne dvomim, da je šlo za avto za 60k €.
Your focus determines your reallity

opeter ::

Kako imaš lahko avto za 60k € in nimaš pojma o dohodnini? :) Ob predpostavki, da ne dvomim, da je šlo za avto za 60k €.


Švarcbiznis ne rabi vedet ama nič o dohodnini. ;)
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

;-) ::

Kako imaš lahko avto za 60k € in nimaš pojma o dohodnini? :) Ob predpostavki, da ne dvomim, da je šlo za avto za 60k €.


Lastnik sem bil samo na papirju. Sej ni važno, če nebom plačal potem sem pomirjen.

lp

kuglvinkl ::

@opeter

exactly my point.
Your focus determines your reallity

krneki0001 ::

Upam, da bodo naslednje leto lahko dali šolnino že v dohodnino in da bo potem manj za plačat. Letos je nekaj čez 900 evrov dohodnine, šolnina je pa še enkrat več, pa bi se stanje obrnilo - bi država meni plačala 900 evrov.

Meki ::

Jaz sem dobil 800€ za plačat, lansko leto zaslužil nekaj čez 12k€ preko šs, nič plačanega davka med letom. Dobro, jaz sem si točno izračunal teh 800€ že pred enim letom, ampak še vedno se mi zdi številka ogromna. Za 12.000€, p...a, sem obdavčen kot bi bil bogataš.

Me pa zanima kaj se zgodi če ne plačam? Lansko leto nisem plačal davka na kapitalske dobičke (a kako se reče za delnice) do jeseni, pa vse kar sem dobil so bili opomini od DURSa, ko sem pa končno plačal so pa nehali težit, nobenig zamudnih obresti. Bom probal tudi letos, ker trenutno res nimam denarja še za pahorjeve kavice.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meki ()

Tilen ::

Jaz sem dobil 800€ za plačat, lansko leto zaslužil nekaj čez 12k€ preko šs, nič plačanega davka med letom. Dobro, jaz sem si točno izračunal teh 800€ že pred enim letom, ampak še vedno se mi zdi številka ogromna. Za 12.000€, p...a, sem obdavčen kot bi bil bogataš.

Me pa zanima kaj se zgodi če ne plačam? Lansko leto nisem plačal davka na kapitalske dobičke (a kako se reče za delnice) do jeseni, pa vse kar sem dobil so bili opomini od DURSa, ko sem pa končno plačal so pa nehali težit, nobenig zamudnih obresti. Bom probal tudi letos, ker trenutno res nimam denarja še za pahorjeve kavice.


Samo so te pa lepo vsekali. Jaz sem za 11k preko ŠS plačal 392 ;)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Meki ::

Samo so te pa lepo vsekali. Jaz sem za 11k preko ŠS plačal 392 ;)


Potem so ti pa že med letom na kakšno napotnico nakazali čez 400€ in so ti že takrat pobrali.

Evo mojo dohodnino:
Skupaj dohodki: 12.497€
Osnova za izračun dohodnine: 5.328€
DOPLAČILO: 852,50€

Šele sedaj vidim, da je še huje. Od dobrih 5.000€ (po odštetih olajšavah) plačam dobrih 800€ davka, faaak.
Ni čudno da je revija Forbes za slovence izbrala sliko ovc: Most taxed nations

mtosev ::

haahahaha. Weak. moja mama je dobila 1280eur za placat. :D
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
Enermax Platimax | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

opeter ::

mtosev, koliko pa si ti dobil?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

mtosev ::

0E, ker sem tudi 0E zasluzil. :))
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
Enermax Platimax | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

zee ::

Kar mene skrbi in je obenem mocno offtopic, je to, da ste eni preko studentskih napotnic zasluzili 10+ kEUR v enem letu. A vi nic ne studirate (namig: studentska napotnica)?
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

imagodei ::

@mtosev,

bravo. Kdaj pa misliš kaj zaslužit? Ko bo tvoja mamica ostala brez dohodkov? Ali pa (naj dolgo živi), ko bo pod rušo?
- Hoc est qui sumus -

mtosev ::

@mtosev,

bravo. Kdaj pa misliš kaj zaslužit? Ko bo tvoja mamica ostala brez dohodkov? Ali pa (naj dolgo živi), ko bo pod rušo?

ni potrebno zame skrbet. in da ce bi dobil sluzbo z racunalnikom bi delal. ampak nisem.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
Enermax Platimax | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

Meki ::

Kar mene skrbi in je obenem mocno offtopic, je to, da ste eni preko studentskih napotnic zasluzili 10+ kEUR v enem letu. A vi nic ne studirate (namig: studentska napotnica)?


Ne, to je pač najbolši način za delo in dokler se bo dalo bom to koristil.

Vikking ::

Jaz sem dobil 800€ za plačat, lansko leto zaslužil nekaj čez 12k€ preko šs, nič plačanega davka med letom. Dobro, jaz sem si točno izračunal teh 800€ že pred enim letom, ampak še vedno se mi zdi številka ogromna. Za 12.000€, p...a, sem obdavčen kot bi bil bogataš.


Bogataš je veliko bolj obdavčen. Mislim da nimaš kaj jamrat. Naj ti obdavči plačo kot normalnemu državljanu oz. neštudentu. Tako bi dobil 6k /leto in verjetno bi bil presrečn da ne rabiš plačat dohodnine, kvečjemu dobiš nazaj še 100€.

Če si pa zaslužil preko šs 12k /letno je pa to zelo dobre prihodek, in si lahko zelo vesel. Za študentske razmere imaš bogataško plačo.

Meki ::

Bogataš je veliko bolj obdavčen. Mislim da nimaš kaj jamrat. Naj ti obdavči plačo kot normalnemu državljanu oz. neštudentu. Tako bi dobil 6k /leto in verjetno bi bil presrečn da ne rabiš plačat dohodnine, kvečjemu dobiš nazaj še 100€.

Če si pa zaslužil preko šs 12k /letno je pa to zelo dobre prihodek, in si lahko zelo vesel. Za študentske razmere imaš bogataško plačo.


Brez skrbi, ne bi. Za 6.000€ na leto raje doma ležim, pa vlečem socialno podporo. Za pir pa čike bi blo.

Tilen ::

Samo so te pa lepo vsekali. Jaz sem za 11k preko ŠS plačal 392 ;)


Potem so ti pa že med letom na kakšno napotnico nakazali čez 400€ in so ti že takrat pobrali.


Niso.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

imagodei ::

mtosev> "ni potrebno zame skrbet. in da ce bi dobil sluzbo z racunalnikom bi delal. ampak nisem. "

Mojo pripombo si narobe razlagaš kot skrb...
- Hoc est qui sumus -

;-) ::

@mtosev,

bravo. Kdaj pa misliš kaj zaslužit? Ko bo tvoja mamica ostala brez dohodkov? Ali pa (naj dolgo živi), ko bo pod rušo?

ni potrebno zame skrbet. in da ce bi dobil sluzbo z racunalnikom bi delal. ampak nisem.


Ti neboš nikol (sposoben za delo) oz. delal, ko nebo tvoje mame ti bo trda predla.

poweroff ::

Dolzan za KAJ??? ;(


Za to, da država funkcionira. Da ko se ti nekaj zgodi lahko pokličeš policijo ali rešilca, pa pridejo, ne da bi zaračunali. Za to, da lahko hodiš v šolo. Da imaš pravno varnost.
sudo poweroff

imagodei ::

Vzdržimo se osebnih žaljivk. Če ne znate svoje poante povedati brez direktnega žaljenja, bom sporočila žal moral zbrisat. Pa pustimo zdaj vsi skupaj mtoseva na miru.
- Hoc est qui sumus -

Karaya 52 ::

Meki> Jaz sem dobil 800€ za plačat, lansko leto zaslužil nekaj čez 12k€ preko šs, nič plačanega davka med letom. Dobro, jaz sem si točno izračunal teh 800€ že pred enim letom, ampak še vedno se mi zdi številka ogromna. Za 12.000€, p...a, sem obdavčen kot bi bil bogataš.

Meki> Brez skrbi, ne bi. Za 6.000€ na leto raje doma ležim, pa vlečem socialno podporo. Za pir pa čike bi blo.

Se je še komu dvignil pritisk?

Drugače pa, predmet ki obravnava davčno politiko nujno v OŠ. V SŠ je že prepozno, ker najbolj glasni do tja sploh ne pridejo.

Zgodovina sprememb…

kuglvinkl ::

Vsem normalnim.
Your focus determines your reallity

krucymucy ::

Jp, meni. Ze zdavnaj sem bil za ukinitev študentskih servisov oz. spremembo na tem podorčju.
««
«
1 / 6
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Večja količina denarja na računu (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6617232 (14424) stb
»

Kaj narediti s prihranki (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11123308 (20016) M.B.
»

Bogati siromaki??? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
30188176 (77736) energetik
»

Dohodnina 2007 - Nateg? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17013055 (8957) Ziga Dolhar

Več podobnih tem