» »

gembling

gembling

1
2
»

Yohan del Sud ::

Me veseli toliko odgovorov, kjer se med vrsticami seveda da tudi prebrat marsikaj. Zato sklep. Ja, tu je denar. Pogoji za pobrat ga pa so: najprej nekaj keša seveda, potem zdrava kmečka pamet (oziroma neka osnovna inteligenca), rabiš tudi odvečen čas in zavedanje kam točno to dvoje vlagaš. Nato pa veeeeliko potrpežljivosti in/ali sreče, da nato s potom izkušenj lahko posamezno igro zares obvladaš na vseh ravneh (ne samo sociološki, kot sem zmotno mislil v originalu) in posledično obereš tiste iz prvih točk, ki se vsega šele učijo ali pa jim je izgubljat zgolj zabava. Je tako?
www.strancar.com

c3p0 ::

Na dolgi rok imajo vsi enako "sreče".

http://www.pokervariancesimulator.fr/
Zanimiva stran, simulator variance. Po privzetem primeru za 100k handov, je razvidno da 100k odigranih handov sploh ni velika številka, milijon pa že da malo lepši rezultat.

T-h-o-r ::

ja, a ni pol zanimivo, da eni od tega živijo, drugi pa izgubijo hišo itd.
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

frudi ::

Prvi premorejo samodisciplino, drugi pa ne. Simple as that...
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

bahti12 ::

Haha, res ja, v pokru je polno zgodbic, ampak tudi jaz mislim, da je igra še vedno premagljiva, ampak tudi vedno težja. Ga igram redno in delam profit. Vse skupaj ima pluse in minuse. Ker nimaš šefa moraš imeti ogromno samodiscipline, preživiš kar veliko ur pred računalnikom, lahko delaš minus v času ko "delaš" itd.
Trenutno razmišljam o ustanovitvi manjše poker študijske skupine. Če je kdo zainteresiran, mi lahko pošlje PM.

GregiB ::

Hmmm... ali bomo v prihodnje še sploh lahko gemblali????
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

T-h-o-r ::

preko neta tako ne igram, tako da bmk :)

+ veliko več folka bo začelo igrati "v živo", kar pomeni more fun
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

c3p0 ::

>> Hmmm... ali bomo v prihodnje še sploh lahko gemblali????

In zaživel bo zakup VPNjev v tujino itd.

DomDomDom ::

Kr neki, mi s frendi itak sam še doma organiziramo turirje.

joc12 ::

A kdo od vs sploh kej igra poker na netu?
Js ga siceer ne tako pogosto, kot včasih ampk ga igram. Včasih sem na Bet and winu igrou pa nekaj časa tud na poker stars (preden so ga prepovedali v ameriki zaradi pranja denarja)
Skratka zanima me katere spletne igralnice poznate in kakšne so kej vaše izkušnje z njimi?
Js bi ponavadi kupil za deset dollarjev al eurov potem bi pa igrou cash games al pa SNG za minimalne stave.
Moram se pa malo izboljsat saj vedno zgubim ves dnar po ksnem mescu al pa lahko tudi manj.
Kar se pa tice igranje s prijatelji v živo je pa čist lušten. Tist k zmaga ponavad fukne zravn za gajbo pera :)

Kenpachi ::

joc12 je izjavil:


Kar se pa tice igranje s prijatelji v živo je pa čist lušten. Tist k zmaga ponavad fukne zravn za gajbo pera :)


Ja, sej to je edini primer, kjer je gembling profitabilen :D
Zaraki Kenpachi.

joc12 ::

Ampk danes je pa idealn dan za zabijat cas po spletnih cazinojih ane. Jst sm sprobu srečo, pa je niti ni bilo zame.

miskolin ::

Uuuu ye ye ye poker pa blackjack... brezmejna zabava za tistega ki ima nemalo denarja.
Mogoče bi pa še jst sprobu sposobnosti v kockarskih vodah :)

joc12 ::

edini način da zapustiš kazino z malim bogastvom je tako da vstopiš z velikim >:D

Jst ::

Texas Holdem, zabavna, zgleda tako enostavna igra, v resnici pa to ni igra na srečo v pravem pomenu besede, ampak igra proti ostalim igralcem. Igra je random le v preflop in na flop fazi. Ko dobiš dve karti, si moraš glede na tvoji karti zamisliti, katere karte imajo lahko ostali igralci in kaj naredijo.

Najbolje je, da, recimo če dobiš par sedmic (ki niso nič posebnega), si probaš razmisliti, katere karte ima določeni igralec. Do dveh kart je nemogoče, lahko pa predvidevaš neko območje kart, ki bi jih lahko imel.

Flop faza. Ti ne dobiš nič kar bi ti pomagalo. Tu se začne psihologija ter in tu lahko že območje kart, ki jih ima tvoj nasprotnik, zmanjšaš. Kaj narediti na flop fazi, če je tvoj nasprotnik raisal že v preflopu? Da ima boljše karte kot ti? Ni nujno... je pa precej verjetno.

Vse je odvisno tudi od igralca. AA, KK, AK, tu bodo ponavadi vsi raisali že v preflop fazi. Vsi tudi hočejo, da je pot čimvečji, če bodo zmagali. In na flopu dobi recimo še kakšno karto (ali vse tri), ki mu zagotavljajo zmago. Kako se boš odločil ti, s parom sedmic? Nasprotnik ne bo šel takoj v all in, bi bil bedak, ker če ima zmagovalne karte, bo hotel raisal, ampak toliko, da boš ti klical in bo pot spet večji... itd... Lahko pa upa na eno karto, ki mu manjka in je raisanje v preflop fazi blef. To za mizo s petimi igralci, se pravi štirimi tvojimi nasprotniki, po kakšni uri igranja že lahko počasi spoznavaš.


---

Lahko bi pisal doktorat, ampak bom samo še:

S Texas Holdem se definitivno da služiti; vsi tukaj poznamo vsaj enega. Naj nekdo najde kakšen članek o Jonasu Ž., ki je s prijatelji s pomočjo računalnika izdelal tako dobro strategijo, da so našo skupino na enem turnirju V USA (ni WSOP 2006 v Las Vegasu) klicali "Nori Slovenci" z neko agresivno igro, če se ne motim. (TO je bilo leta nazaj... kje sem pa jaz to bral... meni se zdi, da sem gledal ali bral intervju v neki reviji.)


---

Še nekaj: Lahko mi verjamete, lahko mi ne, ampak enkrat sem dobil A9 in ker je pred mano en raisal ter zaradi pomanjkanja denarja (še za 10 handov sem imel) sem foldal. Če ne bi, bi prvič v življenju imel Royal Flush. To je bil tudi edini dogodek, da sem videl vse prave karte za Royal. Sem pa nekajkrat videl, da manjkajo dve, včasih pa ena, ampak je vmes napačna barva, tako da ne bi bil Royal ampak Straight Flush. Jaz osebno, najboljše kar sem imel, so bile štiri Q.

Če bi na internetu igral po 10 iger naenkrat, potem bi mogoče celo videl, tako imam pa nekaj kolegov in igramo vsake toliko časa sicer preko računalnika, zato ker so vsi iz tujine, ampak so mi kul in se zastopimo.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Roadkill ::

Tisto o jonasu googlaj "the ljubljana conspiracy" pa the fekali family. Zabavno branje. Je bilo pa to ze vec kot 10 let nazaj igrali so pa high stakes limit holdem.
Ü

Gladi ::

Sicer sem mal pregooglov in prebral, ampak lahko kdo kaj pove več o tem?

c3p0 ::

Igrali so online na takratnem Paradise Poker, limit high stakes in pobirali mastne denarce. Jonas, pa menda tudi tista bivša miss Metka. Na 2+2 in drugje je bil znan pod psevdonimom "Izmet Fekali", napisal je nekaj zelo dobrih člankov.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Poker (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
24227633 (4966) CoreySteel
»

Računalnik in človek v pokru statistično izenačena

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
4921207 (14595) oemdzi
»

Online gambling in davek?! (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8115730 (11823) superman
»

Verjetnosti pri kartah (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
60442309 (23516) itak37
»

POKERfejs :)

Oddelek: Loža
347270 (5860) dela

Več podobnih tem