» »

Brezplačni internet za Benečane

Brezplačni internet za Benečane

Reuters - Italijani so v Benetkah uvedli brezžični dostop do interneta, ki bo sprva obsegal center, Lido in parke v okolišču Mestre, jeseni pa naj bi pokrili še preostanek mesta. Uporaba bo za domačine brezplačna, turisti in drugi Nebenečani pa bodo za uporabi plačali pet evrov dnevno. Začetna investicija je znašal 10 milijonov evrov, kolikor je stala postavitev in priključitev optike, ki zagotavlja dosegljivost mestnega omrežja in povezljivost z internetom. Prvi dan delovanja so proslavili z velikim digitalnim lovom na zaklad. Klik!

21 komentarjev

ivanuscha ::

Za turiste brezveze. V Lj. ma skor vsak kafič zastonj net za vse.

ALT ::

za tiste, ki rabijo net je dobra stvar, za domacine pa se tolk boljsa...

sicer pa maribor je ze pokrit z podobnim omrezjem (vsaj center), ga sponzorira obcina in si lahko zastonj 2 ure gor, omejeno na mac ki se ga tudi zaobit, je pa hitrost omejena na nekih 256kbps.. vseeno pa dobrodoslo za tiste, ki rabijo malo pobrskat v mestu..

edit: typo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ALT ()

P4ajo ::

Postojna (in vse pripadajoče vasi) so pokrite z brezplačnim signalom, hitrost ni za torrente prenasat, ampak vazno je, da je in da je zastojn.

urban99 ::

Za turiste brezveze. V Lj. ma skor vsak kafič zastonj net za vse.


a že obstaja kak (res) dober spisek?

Blazod ::

u velenje mamo tud mi internet zastonj saj imamo brežićni internet wi-fi

;-) ::

Mi mamo tud pa se ne hvalimo:D

F2_Silberpfeil ::

u velenje mamo tud mi internet zastonj saj imamo brežićni internet wi-fi


Jaz se z našim Velenskim internetom nebi hvalu. Zadave ni za nikamor! Hitrosti so porazne. Pa ping okoli sekunde tudi ne pomaga.

Tear_DR0P ::

za mejl pogledat pa na forume pisat je dober - za leechanje in gejmanje ti pa občina res ne bi smela plačat
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

ozbolt ::

Še mi ga imamo pa smo doma Bogu za hrbtom, tk da nevem kako nej se Benetke s tem hvalijo.
Aja pa še da se skoraj na usakem koraku dobiti (vsaj) 2 odklanjena signala, ker imajo itak vsi bloki pod eno združeno brez gesla. (Ho hočeš zasebnost pa plačaj svoj priključek).
Mesto: Cerkno

Pithlit ::

Lažje pokrit z wifi signalom eno levo vas kakor pa mesto s 300k prebivalci. Predvsem pa ceneje.

(pa ne zdej o tem kako je Cerkno eno velemesto...)
Life is as complicated as we make it...

;-) ::

Se benetke tud niso.

Tear_DR0P ::

infrastrukturno so benetke vseeno bolj zanimive pri pokrivanju celotnega mesta z optiko, kot kakšno drugo mesto - v sloveniji še ni mesta, ki bi bilo v celoti pokrito z optiko. sploh bo pa zanimivo opazovati kaj bo optika rekla na pogrezanje mesta
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

Daniel ::

Nič ne bo rekla, delala bo tudi pod vodo, ni električno občutljiva :)

ozbolt ::

Samo pravim da verjetneje lahko tudi že sedaj dobiš zastonj internet v Benetkah, brez da bi plačeval 5 EUR.

Bakerman ::

Še mi ga imamo pa smo doma Bogu za hrbtom, tk da nevem kako nej se Benetke s tem hvalijo.
Aja pa še da se skoraj na usakem koraku dobiti (vsaj) 2 odklanjena signala, ker imajo itak vsi bloki pod eno združeno brez gesla. (Ho hočeš zasebnost pa plačaj svoj priključek).
Mesto: Cerkno

Prikljapljanje na wi-fi brez vednosti lastnika je nezakonito! Kljub temu da je odklenjeno.
Kar pa se tiče Benetk, mislm da je potrata denarja za tistih 100 prebivalcev ki še bivajo tam, kar pa se turistov tiče verjetno imajo v hotelu svoj priključek.
Tudi mi V občini Šmarješke Toplice imamo odprti Wi-fi, za kar velik del prebivalcev. Linija je pa za brskanje po spletu in branje mailov, ne pa downloadanje, kar je tudi prav.

;-) ::

infrastrukturno so benetke vseeno bolj zanimive pri pokrivanju celotnega mesta z optiko, kot kakšno drugo mesto - v sloveniji še ni mesta, ki bi bilo v celoti pokrito z optiko. sploh bo pa zanimivo opazovati kaj bo optika rekla na pogrezanje mesta


Sicer nevem kaj dosti o ifrastrukturi benetk razen tega da so na pilotih in se pač pogrezajo oz. se morska gladina zvišuje, samo nevem kaj je tu problem, Pač dajo kabel pod vodo-še lažje manj kopanja in vsega. Samo lukno do vode pa kabl v bajto simple like pasulj.

Pithlit ::

Se benetke tud niso.


Benetke so skoraj 2x večje od Ljubljane. Imajo pa približno toliko prebivalcev. Vrlo primerljivo z enim Cerknim. Mi tudi imamo naše malo mestece pokrito z WiFi signalom (no... po večini). In to že vsaj tri leta. Tretjino mesteca pokrivam z lastno dostopno točko (radius cca. 0,5km, kjer se pač kolikor toliko vidi antena) pa že cca 6 let. Pa se mi zdi to kar v benetkah počnejo mnogo bolj zanimivo.

Če bi se MOL odločila to narest bi stvar tudi obešali na precej velik zvon...
Life is as complicated as we make it...

Tear_DR0P ::

delala bo tudi pod vodo, ni električno občutljiva

kaj pa na raztezanje, zvijanje in podobne probleme? vse hise se namrec ne potapljajo enakomerno hitro - al so dal 1m optike viska v vsak kanal, ker une bajte ki so na otokih se sploh ne potapljajo, tiste na pilotih se pa tko pocas, da 1m optike zadosca za 20 let?
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

Utk ::

Če so elektriko, vodo in telefon napeljali, bojo pa še optični kabel. Mater, kaj komplicirate.

Bakerman ::

K se že tolk pogovarjate glede optike, ta optika ne bo po mestu razpeljana, ampak je samo hrbtenica omrežja do celine. Po mestu pa bo wireless. Saj tako sm to jaz zastopu iz tega članka.

techfreak :) ::

Wireless Optika:P


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

V Münchnu bo povratek na Windows stal 90 milijonov evrov (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
23779169 (72380) xmetallic
»

Danes še zadnje znižanje stroškov mobilnega gostovanja v EU

Oddelek: Novice / Ostale najave
249479 (6688) GizmoX
»

München s prehodom na Linux in OpenOffice prihranil 10 milijonov evrov (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
22450627 (45354) kitaj
»

EU začela javno-zasebno partnerstvo za internet prihodnosti (FI-PPP)

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
94545 (3789) Rudolf
»

Mnenje: Kolikšna je cena prehoda iz Microsoft Office na OpenOffice.org (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Pisarniški paketi
23127453 (17830) darkolord

Več podobnih tem