» »

vprašanje za pravnike - sem dolžan plačati?

vprašanje za pravnike - sem dolžan plačati?

«
1
2 3

PALOMINO ::

Pozdravljeni,

Kupovali smo stanovanje za katerega se potem nismo odločili.
Čez kakšen mesec dobim domov pošto in račun, da sem dolžan poravnati stroške priprav pogodbe
v višini 400€?!

Je kdo doživel že kaj podobnega ter kaj menite - sem dolžan plačati?

Brane2 ::

Po moje odvisno od drobnega tiska.

To "hoteli smo, pa potem nismo" je zelo širok pojem.
On the journey of life, I chose the psycho path.

PALOMINO ::

Želeli smo kupiti stanovanje.
Nismo izrecno zahtevali sestavo pogodbe katero smo dobili potem po mailu na predlog posrednika.
Nakup stanovanja je bil odpovedan.

Posrednik se sedaj sklicuje, da sestavo pogodbe nekdo mora plačati in da to ni on.
Povedal sem da se bomo za nasvet obrnili na tržno inšpekcijo ter gospodarsko zbornico.
Reakcija je bila burna v smislu - da mu grozim, da se on ne pusti izsiljevati in da če bo dobil kakšrnokoli inšpekcijo jo bo on tudi poslal k meni z uradno obrazložitvijo??

Brane2 ::

Če je blo tako, bi se jaz obrnil na inšpektorja oziroma odvetnika.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Brane2 ::

In vprašal bi ga, od kdaj je zaprositev za mnenje inšpektorja grožnja.

Saj stlic inspektol je pa ja dobel, ane ?
On the journey of life, I chose the psycho path.

Brane2 ::

BTW, pa je mel on kakšne eksterne stroške s tem ?

Zveni, kot da si mu dal ustno vedeti,da naj začne nek postopek, on je ukeširal za kojekakve koleke itd, nato si si priemislil in on sedaj peni, ker od tebe nima pisne zahteve.

Ne poznam detajlov in res bi bilo pametno vprašati strokovnjaka, a takole na uč tudi ustni dogovor ima svoje obveznosti...

EDIT: Sorry- sedaj vidim, da je "vprašanje za pravnike", kar nisem.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

fosil ::

Najprej dobro preglej pogodbo, ki ste jo podpisal s posrednikom, če ste sploh jo?

Kar pa se inšpekcije tiče, mi pa ni jasno katera inšpekcija bi bila tukaj pristojna za preiskovanje fizičnih oseb.
Tako je!

Brane2 ::

Najprej dobro preglej pogodbo, ki ste jo podpisal s posrednikom, če ste sploh jo?

Kar pa se inšpekcije tiče, mi pa ni jasno katera inšpekcija bi bila tukaj pristojna za preiskovanje fizičnih oseb.


IMHO nobena -posrednik naklada. Če sem porav razumel, pogodbe ni podpisal.
On the journey of life, I chose the psycho path.

harvey ::

teli nepremičniski modeli so svojevrstni carji.
1. pogodbe so večinoma tipa copy/paste in za to kasirajo 500,00 EUR+DDV.
2. delajo posle brez licence - preveriš, če jo ima model tule
3. za oddajo stanovanja lepo kasirajo dvojni znesek enomesečne najemnine - enega od najemnika in enega od najemodajalca ne glede na trajane najema. Vzamejo si eno letno pravico do plačila stroška enomesečne najemnine, če te stranka v letu dni ko so je pripeljali slučajno najame stanovanje brez njih.
4. za posredovanje pri prodaji si lepo vzamejo tudi do 4%
5. so totalni slinarji na "zabavnih" dogodkih ambasadorjev

zato z njimi lepo kar jim gre, posle in dogovore se sklepa pisno, vse ostalo je fikcija teh modelov....verjemite, da imajo bujno domišljivo, da prodajo/oddajo vse sorte sranje.

PALOMINO ::

Korespodenca posrednika:

Res vam posredujem račun v višini 385,20 eur, ki je bil izstavljen nam s strani odvetniške pisarne. Jaz vam pri tem nisem zaračunal nobenih ostalih stroškov, ki ste nam jih povzročili neposredno. Iz teh dejstev sledi, da spor nima osnove v Zakonu o nepremičninskem posredovanju, ker ni bil iztavljen noben račun za tovrstno posredovanje.

Ta denar je seveda treba plačati, še prej pa zaslužiti. Naj to pomeni, da bo neka druga stranka plačala vašo pogodbo? Naj jim zaračunam nekaj kar niso dobili? Je to vaš način razmišljanja?

Sedaj veste, da me resno čudi vaše razmišljanje in seveda vse grožnje s odvetniki, inšpekcijami in gospodarko zbornico.
Ker se ne pustim izsiljevati in ne bom prenašal nobenih groženj, sprenevedanj in ostalih nesramnosti, vam že sedaj povem, da če dobim inšpekcijo v roku dveh let, jo bo prejela tudi vaša firma, skupaj z uradno obrazložitvijo zakaj!!!

Če vi hodite okrog po firmah in s svojim brezvestnim početjem povzročate stroške drugim je to vaš problem in ne moj.

Zavrnjen račun bom predal odvetnici, ker se jaz ne ukvarjam s temi zadevami.


Zato vam svetujem, da ta račun plačate, da ne boste po nepotrebnem imeli še več stroškov. Pogodbo pa boste še zmeraj lahko uporabili pri nakupu kakšnega drugega stanovanja, seveda z nekaj korekture.

Kot zanimivost pa vam povem še to, da v življenju še nikoli nisem izgubil nobene tožbe. Zakaj? Ker delam pošteno in če se zmotim svojo napako priznam in popravim. Vi jo pa želite zvaliti name in to vas bo drago stalo, ker z grožnjami ne boste dosegli ničesar. In vaš prejšnji mail je več kot očiten in odličen dokazni material.

PALOMINO ::

moj prvoten mail oz. odgovor na izstavljen račun:

Danes sem bil obveščen, da ste nam izstavili račun v vrednosti 400,00€.
Sam sem v tujini do konca tedna. Takoj ko se vrnem bom stvari uredil
promptno.
Vso dokumentacijo, ki sem jo prejel z vaše strani, imam elektronsko
arhivirano ter shranjeno na prenosnem mediju.
Račun bo zaenkrat zavrnjen.
V ta namen bi prosil da citirate člen iz pogodb po katerem smo dolžni
tovrstne stroške kriti v primeru neuspešnega posla.
Vse pogodbe so bile po elektronski pošti posredovane odvetniški pisarni.
Ravno tako bi želel uradno pojasnilo vaše odvetniške pisarne, navedbo tarife
po kateri so zaračunali t.i. "sestavo pogodbe", ki mimogrede nima nikakršnih
žigov ter podpisa odvetniške pisarne.

Kot zadnje pa vas vljudno naprošam za št. vaše licence.
Zaradi nejasnosti bo stvar pregledala še ustrezna inšpekcijska služba ter
gospodarska zbornica.
V upanju, da je prišlo do neljube zmote vas lepo pozdravljam.

Zheegec ::

Počakaj še malo, da bo direktno zagrozil s tožbo, pa naj mu tvoj odvetnik odgovori (da se je šlo samo za ustno povpraševanje in da nikjer ni bil izražen namen o dejanskem nakupu ali sklepu kakršne koli pogodbe) in mu pošlji račun za stroške odvetnika :) Te pa potem iztoži.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Brane2 ::

Jaz bi se pozanimal o tem, kako laufa normalna procedura.

Tako na uč te ne more nekdo terjat za denar samo zato, ker ti je izstavil račun.

To bi ti lahko naredil tudi jaz.

V stilu
Plačaj mi €700, ker sem premetal 200 kubikov drv iz Grosuplja v Ajdovščino ?

Ne boš ? Kaj hočeš reči, da jih nisem ?"


Če ti tega nisi naročil, potem ti IMHO ( preveri pri stručkotu !) nimajo kaj.

Če je odvetnica ta račun izstavila njemu, potem z njim lahko teži njemu, ne tebi.

On bi pa v tem primeru moral imeti neko osnovo, po kateri bi terjal tebe.

Če je nima, je IMHO kriv sam, ker je pri njej naročil nekaj, kar ne more terjati od tebe.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zheegec ::

Brane2 - predlagam, da sedaj PALOMINO izstaviš račun za svetovanje v pravnem primeru in terjaš od njega kakšnih lepih 500€. Primera bi bila zelo podobna... :)

Če res niste kaj več kot ustno povpraševali seveda, če ste že izrazili izrecno odločitev o nakupu ali podpisali kakšno pogodbo je pa drugače.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zheegec ()

Okapi ::

teli nepremičniski modeli so svojevrstni carji.
Prav res. Jaz sem z njimi sicer imel opravka pred 7 leti, ampak dvomim, da je sedaj kaj bolje. Predstavljajo samo nepotrebno oviro med prodajalcem in kupcem, koristi pa od njih nobene. Ne poznajo stanovanj, ki jih prodajajo, da bi imeli kakšne fotografije ali tlorise, jim na misel ne pride.
In naivne stranke nategujejo, kolikor se da. Nekateri so recimo hoteli nekaj denarja kar vnaprej, za oglede in te reči. In eni jim celo plačajo.

Pogodbo pa boste še zmeraj lahko uporabili pri nakupu kakšnega drugega stanovanja, seveda z nekaj korekture.

:))
Potem jo lahko tudi on uporabi pri naslednji stranki, z nekaj korekture8-)

Vprašanje je sedaj samo, zakaj je tip pravzaprav naročil izdelavo pogodbe. Ste se o tem pogovarjali, pa je kdo kaj narobe razumel? Ali je to naredil kar na lastno pest.

O.

PALOMINO ::

Kar sem šele sedajle pogruntal.
Pogledam sem lastnosti datoteke docx.
Kot lastnik dokumenta je navedena osebe ki je tudi nepremičninski agent ter ima svoje podjetje!
Dokument pa je bil kot zadnji shranjen s strani "mojega" agenta.

Menim, da je kakršenkoli dodaten komentar odveč o tem kako je odvetnik sestavil pogodbo...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PALOMINO ()

PALOMINO ::

Pogodbo mi je poslal ker jo rabi banka zaradi financiranja!
Banka je dejala da je pogodba potrebna popravkov ter se čudila kdo je to pisal...

Brane2 ::

Jaz bi mu iz previdnosti poslal redenik kondomov.

Mislim v smislu ker gre za "zajebanega nasprotnika, ki ni izgubil še nobene tožbe".

Zraven bi priložil pisemce v smislu " Nisem se še odločil glede nadaljnjega ukrepanja, tole vam pošiljam čisto iz previdnosti, če boste z menoj podaljšali zmagovito serijo dobljenih tožb, prosim, bodite nežni."

Nekaj v tem smislu, skrajno vljudno in konstruktivno.
On the journey of life, I chose the psycho path.

PALOMINO ::

Razmišljam, da bi oddal vse skupaj na policijo.
Ker tole mi diši po...

Brane2 ::

Ni slaba ideja.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zheegec ::

Kaj licence nima ta človek ki je pogodbo "sestavil". Potem kar prijaviti in to takoj. Če bo pa direktno grozil s tožbo (na papirju), pa se lahko greš drugače :)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Okapi ::

Poleg tega je precej čudna že sama ideja, da bi moral kupec plačati za izdelavo pogodbe. A ni to stvar prodajalca in posrednika, ne pa kupca? Kupec se s pogodbo lahko tudi ne strinja, ko jo vidi, in od posla zato odstopi - a potem bi moral pa za pogodbo še plačati?

O.

PALOMINO ::

Oba imata licenco, zaenkrat še.
Samo tukaj je očitno vpleten še odvetnik, ki krije hrbet...
Zaenkrat sem še toliko uvideven da ne razkrivam imen...

Zheegec ::

Ja trgovina lahko za vsaki izdani informativni predračun izda stranki še račun za izdelavo predračuna :)

Če je prodajalec naročil pogodbo pri posredniku naj jo plača, pri naslednji stranki pa samo spremeni ime kupca in zadeva je rešena... 0 dodatnih stroškov. Poskeniraš pogodbo in jo vržeš čez OCR pa je... Če je posrednik lahko uporabil copy-paste, potem lahko tudi prodajalec :)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

harvey ::

Razmišljam, da bi oddal vse skupaj na policijo.

Hudič je v tem ker to "nepremičninsko sceno" obvladujejo in opravljajo posle modeli z zelo slabim slovesom. Nekaj podobnega kot je to z varnostnimi službami.

Ker imajo ustrezno socialno omrežje, ponavadi v sporih z njimi potegneš kratko, izgubiš ogromno živcev in imaš obilo nepotrebnih stroškov. Sam imam z njimi več slabih izkušenj, vendar ne pri prodaji, temveč pri oddaji nepremičnine.

Plačal ne bi, če ni nikakršne osnove....o ostalih potezah bi pa razmišljal kasnje.

PALOMINO ::

Upam da bo videl pri čim je, drugače jutri napišem imena.
Dejansko pa bom prijavil tudi goljufijo na policiji.

harvey ::

Ja trgovina lahko za vsaki izdani informativni predračun izda stranki še račun za izdelavo predračuna


Lahko, samo mora biti to jasno navedeno,kolišni so stroški izdelave predračuna, pregleda npr. pri servisnem popravilu, ali pri kakih izmerah kuhinj.

PALOMINO ::

Mislite, da bo odvetnica dala pisno izjavo da je lastnica dokumenta ona?

BigWhale ::

Ce sestave pogodbe nisi narocil, potem je to povsem njegov problem, ce ti jo je sel sestavljati.

Predstavljaj si, da ti jutri na dvorisce kamion skipa tri tone premoga potem ti pa racun izstavi. :) Pred tem si pa ti klical v premogovnik, ce ti lahko povedo kaksne barve je premog in na podlagi tega ti potem oni dostavijo tri tone.

Brane2 ::

Mah, ne verjamem v te "barabe". Ja, bilo nekoč.

Danes je to IMHO bolj delo živcev. Folk grozi, da vidi če boš trznil.

Sploh pa s plačilom brez osnove lahko dosežeš ravno nasprotni efekt- daš tipom krila.
Danes je pač tko, folk bi te požrl za €100.
Če se ne misliš branit, se lahko kar pokoplješ.

Sploh pa bi na take stvari gledal kot na izkušnjo.

Bolje da dobiš izkušnje kaj gre lahko narobe in kako to upadenat za €400 kot potem za €100.000
On the journey of life, I chose the psycho path.

PALOMINO ::

Hm, tole nisem najbolje razumel?
Bolje da dobiš izkušnje kaj gre lahko narobe in kako to upadenat za €400 kot potem za €100.000

In še tole, sem dejansko mislil da je sestavil odvetnik/odvetnica.
Hvala Bogu za Google, ter IBON!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PALOMINO ()

Brane2 ::

Sedaj je šlo nekaj narobe na tvoji poti do stanovanja. Cufaš se s tipom za €400.
Recimo, da bo ob tem še nekaj neprijetnosti in stroškov, vendar boš dobil dragocene izkušnje, tudi če zgubiš.

Če pa zbežiš, potem teh izkušenj ne boš imel. Šel boš k nekomu drugemu in lahko se bo zalomilo kaj bistveno več in ti boš pred isto izbiro, vendar bodo zneski večji- tja do vrednosti stanovanja/garsonjere etc, domnevam in temu ustrezno večje vsote.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Brane2 ::

deleted
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

PALOMINO ::

Ali kdo kaj ve, kolikšna je kazen za ponarejanje dokumentov?

Okapi ::

Odvisna od dokumentov.

O.

PALOMINO ::

Odvetniški račun.
Pogodba o prodaji nepremičnine.

Zheegec ::

Komu naj bi pa ti plačal? Prodajalcu nepremičnine?
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Brane2 ::

Po moje je odvisna od pričakovane neposredne koristi ( teh €400 max ) in možne škode na tvoji strani.

Kako pa je z odškodnino, je pa verjetno odvisno od dejanjske škode, ki jo lahko prikažeš, ta pa najbrž ne bo velika...
On the journey of life, I chose the psycho path.

PALOMINO ::

Da. On mi je izstavil račun.
V mailu pa potem navaja da lahko plačam tudi direktno odvetnici?
Hm...kako pa naj potem račun z njim zapremo?!

Zheegec ::

Itaq da ne plačaš ane... Je že kaj zmenjen z odvetnico. V glavnem bi rad vsaj nekaj potegnil iz tega, ali pa odvetnici plačal kaj za nazaj ali vnaprej :)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

PALOMINO ::

Bomo videli če ima odvetnica "cojones" napisat da je ona res sestavila to pogodbo ter se podpisat pod to.
Sicer pa imam njen račun...
Pa da vidimo ko ji razložim kdo je avtor dokumenta...

Brane2 ::

JAz tega ne bi razlagal, ker nimaš nič trdnega v rokah.

To se da spremenit. Če misliš to izkoriščat, potem bi stvar verjetno kaj štela, če fajl na mizo organu poči ona/on in se to takrat ugotovi.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Okapi ::

Odvetniški račun.

Če ponarediš račun je to po mojem bolj goljufija kot ponarejanje dokumenta.

Pogodba o prodaji nepremičnine.

To si pa ne predstavljam, kako jo lahko ponarediš - v fazi, ko še ni podpisana. Pogodbo vsak lahko sestavi po mili volji. Lahko sicer nekoga zavajaš in rečeš, da jo je sestavil odvetnik, čeprav je ni, ampak dokler na pogodbi to ne piše, ni ponarejena. Tudi to je kvečjemu goljufija, zavajanje.

O.

PALOMINO ::

super, hvala za popravke!

Brane2 ::

Našel sem sajt, ki ima FAQ in vprašanja na to temo ( odgovri pravne službe )

SLONEP

Prej preveri, kdo stoji za njimi, meni ni bilo očitno na prvi pogled- mogoče je "tvoj prijatelj" >:D
On the journey of life, I chose the psycho path.

PALOMINO ::

Pogodba je bila poslana iz "privat" maila.
Vse nadaljne teženje pa iz elektronskega naslova pravne osebe...

Lahko to kaj uporabimo?

Okapi ::

Sicer pa imam njen račun...

Če je izdala račun, potem najbrž ve, zakaj ga je izdala. In kdo je v resnici napisal pogodbo, niti ni važno. Lahko ga je en njen vajenec, podizvajalec, kdorkoli. Ona bo še vedno lahko rekla, da jo je vsaj pregledala in odobrila, oziroma da je to nekdo naredil po njenih navodilih.

Sicer pa so te pogodbe itak vse copy/paste in je to vsem jasno, pa se vseeno vsaka posebej zaračuna, kot bi jo na novo sestavljali.

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

PALOMINO ::

Pregled pogodbe stane 50€.
Je tudi na računu od ene druge stranke.
Moja postavka pa je sestava pogodbe 385,00€

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PALOMINO ()

Okapi ::

Lahko to kaj uporabimo?

Ne.
Če zares zagusti, so mejli na sploh precej neuporabno dokazno gradivo, saj jih lahko vsak po mili volji spreminja.

O.

Brane2 ::

Že, ampak ona je, če prav razumem, izdala račun POSREDNIKU, ne potencialnemu kupcu.

Mene bi kot stranko BTW zanimalo, ali ta račun dejanjsko obstaja- ali je torej zaveden v njenih papirjih.

No, mogoče. Če ona ne terja tebe ( na računu nisi ti), potem je edina tvoja stična točna nepremičninar, z drugimi nimaš kaj.
On the journey of life, I chose the psycho path.
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Najemodajalec - začetnik (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6717788 (7556) St235
»

Nepoštena praksa pri nakupu stanovanja (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8412864 (9712) thramos
»

Nakup stanovanja - posrednik pijavka?

Oddelek: Loža
3710356 (7833) Telbanc
»

darilna pogodba za zemljišče (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6718856 (15491) kloko

Več podobnih tem