» »

Pra-tehnologije

Pra-tehnologije

1 2
3
4 5

Pyr0Beast ::

Elastika iz gat seveda ! :D

Iz vlaken trpežnih rastlin najbrž, konoplja ipd.

In da, zajca je tudi z navadno puščico težko ujeti, kaj šele da bi ga sam lovil.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

world ::

Zdej pa sem se spomnil,mogoče bi bilo mogoče narediti tetivo iz svile ali pa volne,katero bi lahko dobili vn ali pa živali.Ampak še vedno dvomim da bi bila dovolj prožna !

Tadej
You Have Not Lived, Until You've Found Something Worth Dying For!

Okapi ::

Čisto tamo, mimogrede, zajce se ne lovi z lokom, ampak s pastmi, ali pa z rokami (in nogami;-). A niste gledali Ko to tamo pjeva (brži sam i spretniji press).

O.

world ::

Kako bi pa past izdelal ?
You Have Not Lived, Until You've Found Something Worth Dying For!

Okapi ::

Očitno nisi bil nikoli pri tabornikih.

O.

Matev ::

world

že v nekaj temah si izkazal svoje bogato nepoznavanje področja o katerem je tekla razprava

world ::

Očitno nisi bil nikoli pri tabornikih.

O.


Pa ti pozabljaš da si sred gozda 2000 let nazaj nag,brez orodja ali kakršnih koli pripomočkov le gole roke.Povej mi ti kako boš skopal dovolj veliko luknjo da se bo vanjo ujel zajec ?
You Have Not Lived, Until You've Found Something Worth Dying For!

bluefish ::

Povej mi ti kako boš skopal dovolj veliko luknjo da se bo vanjo ujel zajec ?
Zajcev se ne lovi na tak način. Saj niso težki 100 kil, da bi padli skozi veje nastavljene nad luknjo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

Matev ::

Pa ti pozabljaš da si sred gozda 2000 let nazaj nag,brez orodja ali kakršnih koli pripomočkov le gole roke.Povej mi ti kako boš skopal dovolj veliko luknjo da se bo vanjo ujel zajec ?


vržeš kamen ali palico vanj

brihtko

M-XXXX ::

Zajcev se ne lovi na tak način. Saj niso težki 100 kil, da bi padli skozi veje nastavljene nad luknjo.


Aja:



Se nisem mogu upret:P

world ::

Ja pol pa mi povejte kako se jih lovi ne da samo nekaj pametujete.Pa kaj če si opazil da kažem nepoznavanje določenih stvari.Saj nismo vsi geniji za vse.Namesto da me zajebavate me raje podučite o kakšni stvari pa bo ane ?
You Have Not Lived, Until You've Found Something Worth Dying For!

bluefish ::

Zajcev se ne lovi na tak način. Saj niso težki 100 kil, da bi padli skozi veje nastavljene nad luknjo.


Aja:



Se nisem mogu upret:P
Heh, dobra.

Ja pol pa mi povejte kako se jih lovi ne da samo nekaj pametujete.Pa kaj če si opazil da kažem nepoznavanje določenih stvari.Saj nismo vsi geniji za vse.Namesto da me zajebavate me raje podučite o kakšni stvari pa bo ane ?
Kaj ko bi pokazal malo samoiniciativnosti in uporabil Google za iskanje tako preprostih in osnovnih reči.

world ::

Mogoče
You Have Not Lived, Until You've Found Something Worth Dying For!

d0rK ::

Palcka zapicena v tla in zanka.

Loki ::

(glede na to, da je tema malo zasla, bom se sam prispeval k temu)

zajklje se lovi takole

I left my wallet in El Segundo

world ::

No dej vrnimo se k originalnemu sporočilu te teme pa bo"!
You Have Not Lived, Until You've Found Something Worth Dying For!

Matev ::

.Namesto da me zajebavate me raje podučite o kakšni stvari pa bo ane ?


bilo ti je že napisano
vržeš kamen ali palico vanj

ena izmed metod

...

kaj ko bi ti malce bral odgovore, ki ti jih podajamo

Matev ::

palici lahko tudi kopje rečeš
ali bumerang

kamen je pa lahko tudi na vrvici privezan in se lahko imenuje prača

potem imaš še fračo... to bi pa res malce težje naredil

aja - kaj je prača?

Pra%C4%8Da @ Wikipedia

Loki ::


vržeš kamen ali palico vanj

ojoj

in kaj bos naredil s palico? prestrasil ga bos kvecjemu, ce nimas ravno kaksnega debla.
btv, vrzi palico in uzgi ga s palico po glavi sta dve razlicni stvari zame
I left my wallet in El Segundo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Loki ()

Matev ::

kopje

brihtko

mamute so z palicami in kamni potovkli

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matev ()

Okapi ::

in kaj bos naredil s palico?

Fantje, preden kar nekaj pišete, kar vam ravno na pamet pade, dajte malo razmislit. Metalna palica je eno od prvih lovskih orožij.
Throwing stick @ Wikipedia

O.

Matev ::

a vafriki bušmani lovijo plen tako da tečejo za njim dokler ga ne ujamejo

kako je to možno

... človek ima žleze lojnice in se z potemnjem hladi
živali pa tega nimajo - lihoprsti kopitar ali sodoprti če želite se izmuči ko se mu telesna temperatura previsoko dvigne med begom

človek ga ujame tudi brez palice

Okapi ::

živali pa tega nimajo

To seveda ni res. Očitno nisi še nikoli videl, kako lahko zašvica konj. Je pa res, da lahko marsikatero žival (ne pa vse) človek s primerno kondicijo na dolge proge ujame, ker se žival prej utrudi (še toliko prej, če je poškodovana, bolna, lačna ...).

O.

Matev ::

si kdaj videl ali slišal da so bušmani tekli za konji in jih ulovili na tak način?????

Perspiration @ Wikipedia
Primates and horses have armpits that sweat like those of humans.

pa si preberi

konjev pač ne loviš tako da bi tekel za njimi

veš kako se recimo kengeru hladi - liže se (ker se ne more potiti)

Okapi ::

Zebre so konji, recimo.
Many ungulates such as horses, oxen and pigs have well developed sweat glands.

Predvsem pa to nima veze - volkovi recimo sodijo med živali, ki res nimajo znojnic in se hladijo samo čez gobec, pa so precej vzdržljivejši v teku od človeka.

Pri vzdržljivosti je predvsem pomembno, kako delujejo (kako dobivajo energijo) mišice.

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Matev ::

si kdaj videl bušmana kako lovi volka?

daj se ne sprenevedaj

lovci lovijo že tisočletja in da nek mulc trdi da je nemogoče ujeti zajca

je idiotizem

Matev ::

Persistence hunting @ Wikipedia

The evolution of the distinctively human sweating apparatus and relative hairlessness would have given hunters an additional advantage by keeping their bodies cool in the midday heat.

Okapi ::

Pa kaj je s tabo, ne znaš brati? Hočem ti dopovedati, da tista tvoja razlaga z znojenjem ni pravi vzrok, da lahko ljudje na vzdržljivost ulovijo nekatere živali.

O.

Matev ::

si sploh prebral link

na ponovno:
The evolution of the distinctively human sweating apparatus and relative hairlessness would have given hunters an additional advantage by keeping their bodies cool in the midday heat.

Matev ::

če se ti ne da linka prebirati...

simply run down in the midday heat. Depending on the specific conditions, hunters of the central Kalahari will chase a kudu for about two to five hours over 25 to 35 km in temperatures of about 40 to 42°C (104 to 107°F).

bizgec

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matev ()

Okapi ::

Sem prebral, brez skrbi, pa ti še enkrat povem, da to nima veze z znojenjem. Imaš živali, ki se znojijo, in jih lahko na ta način vseeno ujameš, in imaš živali, ki se ne znojijo, pa jih na ta način ne moreš ujeti.

Pa prosim, če se vzdržiš nepotrebnih žaljivk.

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Matev ::

počasi bom že utrujen psotal

kaj ti ni jasno na spodnji izjavi

The evolution of the distinctively human sweating apparatus and relative hairlessness would have given hunters an additional advantage by keeping their bodies cool in the midday heat.

Thomas ::

Ja. Bipedalnost človeka je tako dobra zadeva, da štirinožci dolgoročno ne pobegnejo človeku. Ljudje so tako lovili srnjake in drugo divjad. Že, da volk lahko naredi v enem dnevu veliko več kot človek, a po kakšnem tednu omaga in človek ga lahko ujame. Ali pa recimo šimpanza. Če se še tako zvira po drevju, skupina ljudi ga bo slejkoprej ujela.

Edino ptiči mu lahko pobegnejo na krilih.

Matev ::

človek izvira iz afrike - tam je bilo znojenje VELIKA prednost

bipedalnost je imela za posledico tudi daljši pogled

tudi hladil se je skozi trebuh bolj učinkovito kot če bi bil na štirih nogah

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matev ()

Okapi ::

a po kakšnem tednu omaga in človek ga lahko ujame.

To je pa približno tako, kot če bi rekli, da tisti zmaga, kdor dlje zdrži brez hrane in vode:P

O.

Thomas ::

Bistveno je to, da bipedalizem je superioren štirinoštvu, na dolge proge. Ljudje so lovili (in še lovijo) štirinožce na vzdržljivost. Svojo večjo stamino.

Ti pa to zastopi ali pa ne zastopi.

Matev ::

http://www.neatorama.com/2009/05/08/the...

tu eden anjvečjih avtoritet na področju o katerem govorimo
Sir David Frederick Attenborough
razlaga zadevo...

okapi - poglej in se zamisli
kakšne neumnosti kvasiš

Okapi ::

Ljudje so lovili (in še lovijo) štirinožce na vzdržljivost.

Kot prvo, vzdržljivost s številom nog nima nobene veze.
Kot drugo, vprašanje, če bi s takim lovom lahko preživeli, še posebno, če bi bili odvisni izključno od njega. Mogoče je v nekaterih posebnih okoliščinah (visoke temperature v polpuščavskem okolju brez sence) še ekonomičen, na splošno pa skoraj zanesljivo ni.

O.

Matev ::

okapi

a pa ti sploh veš o čem govorimo?

Okapi ::

tu eden anjvečjih avtoritet na področju o katerem govorimo

Saj ne veš, kaj govoriš. Pogovarjamo so o fiziologiji, Attenboroug je televizijski popularizator narave, malo boljši tv napovedovalec z diplomo iz geologije in zoologije. On ni avtoriteta za nič, v znanstvenem smislu.

V tistem linku pa med drugim tudi vidiš, da je eden od vzrokov za uspešen lov, ker ima lovec s seboj vodo, da se odžeja in ohladi, kudu pa pač ne. Lahko se še tako trudiš, vse, kar ti hočem že ves čas dopovedati je, da znojenje ni pomembno, sploh pa ne odločilno. Volkovi se ne znojijo, pa jih človek na tak način ne more ujeti. Če tega ne razumeš, potem ti pač ne morem pomagati.

O.

Matev ::

v tistem dokumentarcu lepo razloženo vse o potenju o bipedalnsoti o vsem

si ga sploh pogledal

in pa ja ... David Attenboroug ni sir čisto po naključju in njegove oddaje si ni izmislil nek mulc ki ne ve kaj je to zajec?

Okapi ::

Čisto tako, mimogrede, eden od vzrokov za uspeh vzdržljivostnega lova je tudi, da so ljudje pametnejši od živali. To, da imajo s seboj vodo, sem omenil že zgoraj, poleg tega pa živali, vsaj nekatere, v neki fazi utrujenosti obupajo in se preprosto vdajo v usodo, čeprav bi se v resnici še lahko rešile. Tisti kudu na posnetku je že dajal tak vtis.

To dokazuje znamenit poskus s podganami.
In 1957, at Johns Hopkins, Curt P. Richter experimented with drowning rats. He put rats in a dish of water, with sides too high for climbing, and water too deep for standing. All the rats could do was swim. After a few minutes, the rats would stop swimming and drown. But if Richter removed a rat from the dish when it stopped swimming (but before it actually drowned), and later subjected it to the same experiment, he found that the rat could swim for more than 24 hours. The rats that drowned after a few minutes could swim for much longer. They simply gave up because they saw no hope.


O.

Matev ::

eden od vzrokov za uspeh vzdržljivostnega lova je tudi, da so ljudje pametnejši od živali


a bejž no (tega pa res ni nihče vedel)

so bili tudi drugi razlogi omenjeni
poglej še enkrat

dokumentarci niso kar tko narjeni za brezveze

sploh pa ne dotični

v kaki prodajalni lahko dobiš cele serije ... ti priporočam

Okapi ::

ne ve kaj je to zajec

Kaj bluziš s tem zajcem? Pojdi si še enkrat brat poste, mogoče boš opazil, da sem prvi omenil, da lahko zajca ujameš z rokami (in nogami).

v tistem dokumentarcu lepo razloženo vse o potenju o bipedalnsoti o vsem

Mogoče pa ne razumeš dobro angleško? V odlomku ni nič razloženo, ampak zgolj mimogrede omenjeno, na nivoju, da razumejo osnovnošolci. V resničnem svetu so stvari malce bolj zapletene in takšne poenostavljene razlage žal ne držijo.

Sicer pa lahko mirno pojasniš, kako lahko volkovi, ki se ne potijo, ujamejo konja, ki švica kot konj? Po tvoji logiki bi bilo to povsem nemogoče, ker volk se ne more hladiti, konj se pa lahko.

O.

Matev ::

kaj se poleg davida in ustvarjalec dokumentarca (mimogrede nagrajenega...) tudi wikipedia moti

The evolution of the distinctively human sweating apparatus and relative hairlessness would have given hunters an additional advantage by keeping their bodies cool in the midday heat.

ok?

če pa misliš da je samo ena stvar tista ki omogoča ulov - ja potem pa:
i rest my case

očitno ti o lovu veš več kot bušmani

ampak zanimivo - oni lovijo in ulovijo - kako si lahko pogledaš tudi na kakem drugem linku

če že bbc-jevim dokumentarcem ne verjameš

Okapi ::

Glej, samo še enkrat ti bom čisto počasi razložil, ker si očitno bolj počasne sorte.

Ti si napisal:
a vafriki bušmani lovijo plen tako da tečejo za njim dokler ga ne ujamejo
kako je to možno
... človek ima žleze lojnice in se z potemnjem hladi
živali pa tega nimajo - lihoprsti kopitar ali sodoprti ...

Jaz sem ti odgovori, da to ni res (da živali tega nimajo) in ti dal primer konja(lihoprsti kopitar), ki se še kako poti.
Ko si začel nekaj bluzit, da ne lovijo konjev, sem ti dal še primer goveda in prašičev (sodoprsti kopitarji), ki se prav tako potijo. Lahko bi ti zguglal še cel kup kopitarjev, ki konkretno zašvicajo.

Dal sem ti tudi nasproten primer, volkove, ki nimajo znojnic, ampak so vseeno zelo vzdržljivi, bolj kot ljudje (pozabimo zdaj na Thomasa, ki misli, da lahko volka v enem tednu vseeno zmatraš).

Že takoj na začetku pa sem napisal tudi:
Je pa res, da lahko marsikatero žival (ne pa vse) človek s primerno kondicijo na dolge proge ujame, ker se žival prej utrudi

Tega očitno v svoji ihti bodisi sploh nisi prebral, ali pa nisi razumel.

Ker si potem začel do onemoglosti utrujati s tem potenjem, ki naj bi bilo glavno vzrok, da lahko človek kaj na tak način ujame.

Lahko ti še enkrat povem, da to ne drži, če ne razumeš, pa pač ne razumeš, bog pomagaj.

O.

Matev ::

pismu (zakaj konj ulovi volka ali obratno...)
ti me boš utrudil s svojo ignoranco

lol

to bi bila še ena izmed prednosti v lovu

priporočam da patentiraš

Pyr0Beast ::

Nenene, dejansko je prednost v teniskah, vidite, kudu nima tenisk, tisti tekač pa :D
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

BigWhale ::

Se pravi, en teden preganjas zebro in potem jo tri tedne pes nazaj v vas vlacis?

Pet otrok ti vmes od lakote umre, drugih pet zaradi kakih notranjih zajedalcev, ker so tisto tri tedne staro zebro jedli, pet jih pa mogoce prezivi.

(Pa vmes ne srecas nobene hijene ali kaksnega drugega mrhovinarja)

Splaca se! ;>

Okapi ::

pet jih pa mogoce prezivi.

Kar je tri več kot je potrebno za ohranitev vrste, torej se očitno splača:P

O.
1 2
3
4 5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako potomcem zagotoviti brezskrbno življenje

Oddelek: Loža
346547 (4876) D3m
»

Element 117 na dobri poti k potrditvi

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
289720 (7161) Invictus
»

Jezus Kristus - Čudež ali potegavščina? (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
678450 (3514) Valery
»

Izgon belih farmarjev (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
1006216 (4922) Thomas
»

So našli ATLANTIDO ali ne? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
26617148 (14108) GaPe

Več podobnih tem