» »

So našli ATLANTIDO ali ne?

So našli ATLANTIDO ali ne?

Alec999 ::

na zalost nism su gledat te risanke :D punca ne mara takih risank :\

cyer^3d ::

Thomas ti bos ze vedel kaj je bullshit se strinjam. Poglej si tvoj PROTOKOL.|O:D>:D

Alec999 ::

Thomas >> sam zanima me na kaj se nanasa tvoj komentar .. k nism cist preprican ... a misles ledene dobe?


drgac sm pa nek zasledu, da nj bi se ta sprememba zgodila zlo nenadno .. pravjo da v roku 20let .. mislm da blo neki o tem tud v tem filmcku ... sam 20 let se mi zdi full full hitr :|

aja pa se moja velka zmota .. k sm jo doumem ob gledanju filmcka :) ... vedno sm mislu, da nj bi z toplo gredo ubistvu podalsval .. kdaj bo prsla nasledna ledena doba :D (kmecka logika .. k s toplo gredo se planet segreva zakaj bi pol ledena doba prsla prej in ne kasneje) .. usak se zmot :)

lp,
Alec999

Thomas ::

Zvecer vas razsvetlim! :)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Alec999 ::

da ni Tomas hodu na teolosko fakulteto :D ... jocke... Tomas upam da ne zameres.. sam tvoj zgorni post mi je bil smesen

lp,
Alec999

Double_J ::

Prosim, če nehate trapat s tem "naprednim" majskim koledarjem, ker ni pol kurca vreden!

Tr0n ::

Alec999: saj jaz ponavadi tudi ne, pa ce ga ze ravno dobis na divxu :)

rasta ::

> Tobak je dejstvo. Ni izmisljotina. Ne mores ovreci. Nasli so ga ko so na novo zaceli preucevati z endoskopsko kamero. Poleg tega so nasli sledi na pljucih. Ne mores ovreci.
Glede tega res nisem dobro obveščen (maš kak link?), ampak to še ne dokaže ničesar. Lahko postvim kar nekaj domnev, ki so enoako verjetne kot teorija o Atlanti. Npr. tobak je ponaredek, tobak je prinesel veter, snov ni tobak, ampak nekaj podobnega (strokovna zmota), tako kot ameriški konj, je nekoč uspeval v Egiptu tobak, ki ga danes ni več ...
Pa če tudi rečemo, da so tobak v Egipt prinesli Indijanci (malo verjetno), sta si civilizaciji, ki sta gradili piramide, 1000 let narazen, lahko sploh nikoli nista vedeli druga za drugo, tobak je piršel od čisto druge skupine ljudi v Ameriki ...
Lahko pa tudi nobene od zgornjih teorij ne drži, ampak vseeno ne moreš spraviti s tem teorije o Atlantidi skozi, ker je preveč drugih lukenj oz. je to ničen dokaz.
Tale tobak ne dokaže ničesar.

> Ledene dona ni samo ena. Nekatere trajajo miljone let. Grobo se delijo na 4. Vsaka ima svoje lastnosti. Vse pa so ciklicne. Narobne podatke imas oz. nisi dovolj natancen.
Tam kjer sem pisal v ednini, sem mislil na zadnjo (se oproščam za nejasnosti). Sicer pa je bilo v pliocenu 18 ledenih dob po zadnjih podatkih.

> vse ostalo... nova dejstva znanstveniki zavracajo, ker imajo vse spredalckan. Nobeden noce biti prvi in zaceti spreminjati. Ce priznajo, da Kolumb ni prvi, gre cela zgodovina pa pa. Nobeden si noce tega vzeti na pleca. Nobeden noce izgubiti ugleda.

burekar...se strinjam s teboj 100%.

Kot prvo burekar, ne blati znanosti, katere dosežek imaš pred nosom. Bodi malo bolj realen.
Dosežke znanosti dnevno preizkuša na tisoče zelo skleptičnih ljudi in če se izračuni ne ujemajo z meritvami oz. teorije z najdbami, to ne drži. Tu ni kaj prikiri. In to kar vidva zavračata kot nemožno, se je v zgodovini znanosti že velikokrat zgodilo.
Vsi so lepo priznali, da Kolumb ni bil prvi Evropejec v Ameriki, ampak je bil to Leif Ericson, pred njim pa ameriški Indijanci.
Nekoč so trdili, da je atom osnovni delec, potem pa je prišel nekdo, ki je rekel: "Neumnost, pa ne more biti 120 osnovnih delcev!" in nastala je kvantna mehanika, prejšna teorija pa se je sesula. Enako je bilo z Atlantido. Ni zdržala novih najdb in ugotovitev. Bila je (in je) napačna in so jo zavrgli. Zdaj je na smetišču zgodovine (in glupih holiwoodskih filmih).
Tudi relativnostna teorija se ne ujema čisto z meritvami in ni najboljša, vendar nimamo za zdaj še nič boljšega.
Teh "bivših" teorij je še kar nekaj in nekatere so bile od precej uglednih znanstvenikov/strokonjakov, ampak še vedno so ugledni. Zakaj bi torej prikrivali?
Abraham Lincoln je rekel: "Lahko vlečeš nekaj ljudi ves čas za nos ali pa vse ljudi nekaj časa za nos. Ne moreš pa vleči vseh ljudi ves čas za nos!".

> rasta >>
potopljena mesta ne odkrivajo usak dan .. na zalost usak dan ni Bozicek

Noben ni reku, da to je Atlantida .. rekl smo samo, da to bi LAHKO bila, sam je pa zlo mjhna verjetnost , da bi res bla. Inna tvoje uprasanje "In če je to Atlantida, kje so potem piramide?" .. nebos verjel .. ampak tud tle so najdl piramide (zgradbe v obliki piramid) :)

odkritje je nasla Polsko/Kanadska oceanografska inzinirka Paulina Zelitsky.

vir: http://dsc.discovery.com/news/reu/20011...


ne v Laydi nism tega zasledu sm se pa s tem prvic srecal v Slovenskih novicah.

Zanimivo branje, ta link, ampak nič impresivnega. Takih "mest" je kar nekaj. Najbolj znano je Jeriho. To še ni civilizacija! Poznamo nekaj osnovnih matematičnih teles: kvadrat, kvader, piramida, storžec, valj in krogla in najlažje je zraditi prav piramido. Kaj je tu čudnega. Ampak kje so velike, veličastne piramide?

Aja, Lady = Slovenske novice, ali vse skupaj z eno besedo trač.

Alec999: Ledene dobe so značilne samo za neko Zemljino obdobje, niso od vsega začetka, kakor npr. ekliptika. In še zdaleč niso tako predvidljive kot ekliptika. Lahko da ne bo nobene več za 100.000 let - teorija kaosa.
Sicer pa po mojih podatkih ledena doba "nastane" zelo hitro - celo v treh letih.
Jebeš Maje, pojma niso mel ... Sicer pa so po vaši teoriji to napovedal Atlantidci?


No ja, vsaj piramid smo se losal ...

Thomas ::

Samo rasta bi nekoliko dopolnil o ledenih dobah.

Sam termin "ledena doba" je nekoliko slab in zastarel. Vprašanje je le, kako veliki so ledeniki na Alpskih in drugih pobočjih - oziroma koliko vode je v obliki ledu izven morij.

Bilo je že, da je praktično ni bilo. Da je bila celo Antarktika kopna in je na njej cvetelo življenje. Prav tako Groenlandija.

Bilo je pa tudi, da je skozi Bohinju lezel kilometer debel ledenik.

Morda je bilo tudi že to - 700 milijonov let nazaj, da je bil še ekvatorialni ocean zaledenel kilometer na debelo.

Režim bolj ali manj ledeniških obdobij je reguliran daleč najbolj s količino CO2 v atmosferi. Kadar je tega veliko, povprečna temperatura naraste in ledenikov ni več (veliko). V atmosfero ga nabruhajo predvsem ognjeniki.

Kadar ga pa dež, rastline in silikatne kamnine v glavnem izčrpajo iz atmosfere - takrat postane na Zemlji bolj hladno. Do nove dobave iz vulkanov, ki pa se prebujajo skoraj čisto neodvisno od vremena. Vreme je odvisno od njih.

Mars je majhen planet in njegova notranjost se je že precej umirila. Nekako tako, kot se majhen krompir ohladi prej kot velik. Zato na Marsu izbruhov ognjenikov, ki bi prinesli CO2 v atmosfero ni več. Na planetu je še bolj mraz, kot je bilo včasih, ko so bili Mars in njegovi ognjeniki še mladi in polni CO2.

Zemlja pa bo (bi) prej šla po Venerini poti, ko se bo (se bi) rahlo segrevajoče Sonce slejkoprej ujelo z neko vulkansko sezono in izparetjem oceanov v atmosfero. Poti nazaj potem skoraj ni, ker CO2 se potem ne umakne kar tako. Pekel, ki Zemljo čaka v 300 milijonih let.

Prej pa še kar nekaj "ledenih dob", ki niso drugega kot konvencija. Malo več ledu po gorah pač in nekoliko nižja morja kot danes - v t. i. interglacialni dobi.

Ledene dobe so bile, zadnja je odšla (ne čisto) pred kakimi 10.000 leti. Že 3000 let pa se ledeniki spet počasi večajo. Z izjemo zadnjih desetletij, ko se manjšajo. Fluktuacije pač. Tudi zaradi vpliva človeka.

Atlantide ni bilo pa nikoli drugje kot v legendah.

:)




Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

cyer^3d ::

Thomas? vse skupaj nisi nic povedal...

rasta...Lincoln je mel prav ja. Ne mores vseh vleci skoz za nos. Sedaj 'nas' vlecejo predvsem tisti zgodovinarji, ki pisejo danasnje ucbenike, knjige etc, in ki vztrajno zavracajo karkoli novega pa ceprav so dokazi na dlani.
Tobak si spet ovrgel. Ne mores. Govoris o teoriji kaosa kar neki tja u 3 dni....zalost. Ali res verjames zgodovini kot je napisana v knjigah? Poleg tega omenjas fizike s svojimi teorijami, spominjajo kvecjemu na te stare zarjavele zgodovinarji kot pa na tiste, ki vsem govorijo, da se je treba sprijaznit in sprejet resnico.

Thomas ::

Kaj je s tabo cyer^3d?

Ztekaš se v nekakšen iracionalizem. V nekakšno "alternativno znanost", na kateri zastavi piše "Atlantida"?

To je naravnost povedano - čista oslarija, ki je ne moreš braniti z ničemer. Razen z nekaj pravljicami.

Moj prejšnji post je pa jako informativen - mi je prav žal če ti tega ne vidiš - ampak tako je.

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

burekar ::

Thomas:
Režim bolj ali manj ledeniških obdobij je reguliran daleč najbolj s količino CO2 v atmosferi. Kadar je tega veliko, povprečna temperatura naraste in ledenikov ni več (veliko). V atmosfero ga nabruhajo predvsem ognjeniki.

Poglej si link, ki ga je prispeval Alec, pa tud par prejšnjih postov si spustil. Da ne boš živel v napačni veri:)
"The last 29 days of the month are the hardest."
- Nikola Tesla

rasta ::

cyer^3d: Sedaj 'nas' vlecejo predvsem tisti zgodovinarji, ki pisejo danasnje ucbenike, knjige etc, in ki vztrajno zavracajo karkoli novega pa ceprav so dokazi na dlani.
Dokazi na dlani? Huh! Nasprotniki Atlantide imajo kup lepih dokazov o neobstoju le-te, zagovorniki pa samo kup pravljic, sumljivih dokazov kot npr. ta smrdljvi tobak. Z drugimi besedami, prodajajo meglo.

Tobak si spet ovrgel. Ne mores. Govoris o teoriji kaosa kar neki tja u 3 dni....zalost.
Če jaz ne vem o čem govorim, sem tiho! Tu pa gre (pri ledenih dobah) za zapleten sistem, ki je odvisen od mnogih sremenljivk -> teorija kaosa. Tako kot vreme. Ker že majhne (lokalne) spremembe vplivajo na celoten (globalen) sistem, vreme napovedujejo največ do 5 dni naprej in ne za celo leto naprej. Isto je s podnebjem, ledenimi dobami.
S tem tobakom pa je takle. Na obzorju vidiš neznane luči. Tebi podobni najprej pomisli na NLP in sklep je dokončen. NLP je in nič drugega! Pika. Konc.
Seveda pa so lahko tudi mestne luči, luči neznanega tipa letala, odboj svetlobe (npr. od jate gosi), simuliranje NLP-ja (z lučmi) ... tudi tako razmišljajo eni.
Ta "dokaz" ne ovrže nobenega mojega proti Atlantidi in tudi ne potrdi Atlantide!

Sicer pa kot je napisal Thomas, tvoja "religija" temelji na kupu pravljic in tabujev ...
... tudi to je dejstovo, ki ga ne moreš overči.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rasta ()

cyer^3d ::

Pravljice?

Jaz nisem govoril o pravljicah, pac pa o dejstvih. Znanstvenih. Preberite si jih se enkrat. Zame piramide niso pravljice. Zavracate tobak, piramide, mape, znanje...101% zaupate tistemu kar pise v knjigah.
Kako potem, da ce je zgodovina napisana tocno, ni prostora se za ostalih 1000 stvari, ki so nepojasnjene.

Rasta, spravljas se potem na NLPje...jaz jih nisem omenil in da se se bolj ven vleces omenjas spet teorijo kaosa z osnovnosolsko pridigo.
Dejstva ostajajo tudi ce boste z glavo rili po zemlji kot noji.:D

Thomas ::

Kaj potem sploh trdiš? Atlantida je bila?
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

cyer^3d ::

Jaz verjamem da je obstaja civilizacija, ki je imela naprednejse znanje, ki so ga raztrosili po celem svetu. Sami so propadli zaradi naravne katastrofe. Zaenkrat Atlantida temu neoporecno najbolj ustreza. Za 100 razlogov zakaj pa kako si pa preberi se vse ostale poste...najbols da gres brat od zacetka.

MadMicka ::

Hm, prvič, jaz ne trdim, da je Atllantida obstajala, niti ne trdim, da ni obstajala..

Ampak, človek se je ravzil v zadnjih par tisoč letih....jasno, da se je lahko podobna vrsta razvila še par tisoč let nazaj..

Ni nobenih dokazov o tem??

Jao, kukulele, a res? Bog pomagi, kaj pa zdej?
Tud o vesolju so najprej obstajale teorije, pol so jih pa potrdil kvaziznanstveni računi....

Govort o tem, da je vesolje, ki je neskončno, pa vendar končno, (kot npr. žoga), je čist tko smiselno, kokr govort Bog je, Boga ni,...... mogoče ja, mogoče ne....

Pred 500 in več leti je mogoče obstajal genij, ki je zaobsegu vse človeško znanje, mogoče... zdej ga gotovo ni, in postavljat trditve, ki naj bi držale 100% je neumnost....

še mal sm moral popravit..... niti pod razno ni človeški um sposoben doumet razsežnosti vesolja, enotavno smo prebutasti... ob vseh raznih teorijah (kotel neštetih vesolij (vrela juha) , neskončnost, končnost, je bla bla bla verjet temu,

še najbolj idiotsko pa je razmišljat, da lahko s 3 D pojasnimo vesolje, .....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MadMicka ()

jetam ::

MadMicka et al.:
Obstajajo dokazi o tektonskih premikih celin skozi miljone let ne obstaja pa dokaz o potopitvi celine, ki naj bi gostila te veleume, pred 10.000 leti?

Obstajajo dokazi o vrstah ki so se razvile pred miljoni let, še več pred desetinami miljonov let. Ne obstaja pa dokaz o visoko razviti civilizaciji ljudi izpred 10.000 let?
Bili so zelo napredni ampak niso pa pustili vsaj enega konkretnega in neizpodbitnega dokaza o svojem obstoju. Verjetno je ledena doba prihrumela tako zelo iznenada, da niso imeli časa pustiti niti sporočila svojim naslednikom... Če bi meni pretila tako usodna kataklizma bi se presneto pobrigal da ostane za menoj vsaj nek dokaz obstoja. Ne oni so arogantno odklonili to možnost kljub temu da so bili po pričevanjih in dognanjih dandanašnjih znanstvenikov tako veliki filantropi. Hej saj kasneje so šli vendar prosvetljevat neuke Egipčani in Maje...

Vse mora biti tako mistično in kriptografsko... čemu bi mi tem neukim tepcem dokazovali da smo obstajali raje se pojdimo enigme in uganke z njimi. Malo znanja pustimo tule, malo tamle pa naj pogruntajo kaj in kako? In če so preživeli potovali od enega ljudstva do drugega (celo z letalom Mirage Dassault made in France btw) kje so potemtakem njihovi ostanki? Izpuhteli v zrak?

Vemo da je vreme kaotičen sistem ampak kljub temu nekateri tule trmasto vztrajajo pri dokazu da bo leta 2012 nastopila nova ledena doba. Kar tako verjetno s pomočjo kakšnega hokus-pokusa? Ja Maji so že vedeli... To je dokaz? Da se njihov koledar konča 2012. Hmmm po katerem današnjem koledarju pa? Kitajskem, islamskem, julijanskem ali gregorijanskem? Kako točno ste določili to letnico 2012?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jetam ()

Thomas ::

Dobro, jetam - dobro povedano!

Micka zakaj misliš, da nihče ne more razumeti več, kot lahko razumeš ti?

:)

Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

rasta ::

> Zavracate tobak, piramide, mape, znanje...101% zaupate tistemu kar pise v knjigah.
Napisal sem lepo, zakaj zavračam tobak kot ključni (ali sploh kakršenkoli) dokaz o obstoju Atlantide. Da bi zakapiral, kaj mislim, sem dal še primer iz čisto nekaj drugega - NLP. Ti mi pa samo ponavljaš, kakor en kujajoč otrok, "Tobak je dejstvo. Ni izmisljotina. Ne mores ovreci. Tobak je dejstvo. Ni izmisljotina. Ne mores ovreci." Zakaj pa ne? In to naj bi me prepričalo? Moraš pa priznati, da imajo oni v knjigah precej več dokazov in dejstev z utemeljitvami kot ti! Aja, sej itak lažejo in prikrivajo dejstva ... Ubošček, cel svet se je zarotil proti tebi ...

Pa naslednjič želim imeli omenjeno besedico tobak v tem kontekstu:
"rasta, tvoje teorije o tobaku so oslarije, ker ne upoštevajo ..., lahko ga povežemo samo z Atlantido, zato ker ... Pojasni pa tudi vse razlike med npr. Egiptovsko in Majevsko civilizacijo, zato ker ..."

> Kako potem, da ce je zgodovina napisana tocno, ni prostora se za ostalih 1000 stvari, ki so nepojasnjene.
Res niso vse stvari popolnoma jasne, ampak je dokazano to, da Atlantide ali neke centralne, "bazne" civilizacije ni bilo. Pa teorija o Atlantidi ima neopojasnenih milijon stvari oz. vsa zgodovina je neka misteriozna pravljica ...
Na Zemlji je bilo kup različnih civilizacij in samo med civilizacijami, ki so gradile piramide, je pri piramidah 1000 zelo pomembnih razlik. Seveda se lahko poglobimo v poljedelstvo, pisavo, ipd. in najdemo za vsako stvar še po 1000 razlik.

> Dejstva ostajajo tudi ce boste z glavo rili po zemlji kot noji.
Dejstva? Kaj res? Katera pa? Vedeževanje podnebja mogoče? Starost predmetov starih civilizacij znanstveniki določujejo radioaktivno metodo, geoloških plasti, glede na opise astronomskih pojavov ... Vse te metode so veliko bolj predvidljive, kakor pa ponovitve vremena, pa je vsaka letnica za par tisoč let nazaj napisna s tremi nulami, vi pa mi prodajate letnico (opa, ampak brez datuma!)! Sicer pa je o tem lepo napisal jetam ...
Aja, a lahko še pogledate na svoj majevski koledar in mi povste, kakšno bo vreme za zimske počitnice, ali pa še bolje, do konca leta 2002? Tele pizde, meteorologi, napovedujejo samo za 5 dni vnaprej in prikrivajo dokaze. Samo za dnar se jim gre, namesto, da bi celoletno vremensko napopved izdali kar v Mohorjevem koledarju!

Kmalu se bomo očitno pričkali o obstoju hobitov, vilincev in drugih bitij iz Gospodarja prstanov!

jeb ::

se ena kr uredu debata...
Zabavajo me pripombe, da niti danasnja tehnologija ni sposobna zgradit piramide. Hehehe. Ne ga srat. Mal bolj ornk gradbeno podjetje rabs, pa je :))) Joke. Ampak res, ne morte primerjat Petronasovih stolpnic s Keopsovo piramido. Pa se ob stotinah, kakor sami pravite, ponesrecenih primerkov. Ce so bili, ocitno niso bili dovolj advanced, da bi naslednjim rodovom pustili kaj vec kot nekaj dobrih opazovanj neba in kamnosestva. Danasnja civilizacija je sposobna prezivet (in za potomstvo zapustiti vec od katerekoli domnevno unicene do danes) skoraj vsako kataklizmo, ce le ne pride zares v izjemno kratkem casu.
Ce pa res hocemo pustit kaksen "marker", da smo obstajali, bomo pa par piramid na Luno ruknl. Pa se par hotelov :=)
Aja, se to: zalostno je pa to, da se nam utegne zaradi lastne neumnosti (po moje prej kot zaradi naravne katastrofe) zgodit, da bomo res moral kaksen hotel na Luni postavt, ce bomo hotl obstat. Ce pa ne pridemo do tja (realno gledano smo tega danes le MORDA sposobni ob res globalnem naporu).
Torej se bomo VKOPALI !!!! :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jeb ()

sketch ::

Cyer, da najdes kopijo npr. Keopsove piramide boš moral najprej najt nekega bedaka, ki je pripravljen dat proračun velikostnega razreda Petronas Towersov samo za poizkus izgradnje. So pa delali manjše replike (meni se zdi da s UoMinnesota, ampak ne dam noge v šraufštok), in to uspešno - sem gledal na Discoveryu :P Slike sem probal najdet, ampak mi ne gre (in imam pametnejše stvari za počet).
Sicer pa si poglej tole.

Pa sem za to rešitev izvedel šele pred kratkim, kar dodobra zamaje nadnaravno hipotezo. Sicer je rešitev malo bukova, ampak je izvedljiva.
Če pa boš rekel, da v več tisoč letih svojega obstoja niso bili sposobni izumit zmajev ali balonov, pa prosim raje nič ne govori. :>
Adapt and overcome.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sketch ()

Thomas ::

Kje pa! To bi se ohranilo v hieroglifih.

Lepo "na kr'h" so vlekli na kup skoraj 30 let. Nekaj tisoč ljudi po manj kot sto kilogramov na delavca na dan.

Amen.

To, kakšno tehniko točno so imeli - mar so valjaste hlode mazali s kakšno mastjo in vrvi polivali z vodo ... to so pa detalji.

Kompulzivna obsedenost nekaterih z nezemeljskimi razlagami - je pa dobra ilustracija za kompulzivno željo Egipčanov - narediti piramide. 5000 let nazaj - in manj kot 1000 let je trajalo to obdobje. Potem niso bile piramide več "moderne".


:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Gh0st ::

Nezemljani nimajo nobene zveze z razvojem starih visokih civilizacij.
Nekateri mislijo, da so nezemljani obsedli egipčane s svojimi bogovi in jih nekako s tem pripravili do tega, da so gradili te veličasatne stavbe. Samo fora je v tem, da je tega zmožen vsak, ki ne gleda na svet iz stališča nemočnega opazovalca, ki ga pri gradnji takih zgradb zavirajo razni lastni predsodki.

Dejstvo je, da so Maji uporabljali svoje piramide za potovanje duš, letenje v Zen in morda tudi kam dlje (nekateri namigujejo, da so imeli sposobnost potovanja po našem osočnju, ampak ne fizično. Tako potem razlagajo neverjetno poznavanje astronomije in astrologije, nastanek zemljevidov, itd.). Dejstvo je da so te zgradbe po arhitetkturni zasnovi zelo napredne. Neka piramida (izvor in lokacijo sem pozabil) je starejša od Egipčanskih in Majevskih. Ta piuramida je bila zgrajena v namen, da se potuje izven svojega telesa. Zato tudi tako pojasnujejo hieroglife, ki so napisani znotraj te piramide. Notranjost je zasnovana tako, da udarjanje bobnov pred vhodom, povzroča nizko-frekvenčno valovanje zvoka, ki ga mi ne slišimo, ima pa zelo močan vpliv na našo podzavest in možgane. Znanstveniki so ugotovili neverjetno sposobnost zbranosti in sproščenosti, ter nekakšnega oddiha od svojega telesa.

Moj point je, da so oni takrat gledali na svet drugače kot mi sedaj. Mi smo danes tako zelo obupno odvisni od nekega družbenega sistema, da ne vidimo nobene alternative v načinu bivanja. Enostavno smo šli predaleč. Evolucijo si na nek način krojimo sami, naš razvoj je šel v smer podpiranja lenobe. Človek je bil len, izumil je avto, da se je lahko peljal k sorodnikom na drugi strani države, izumil je letalo, da bi se kosal s pticami in prišel na bolj oddaljene konce sveta.

Če bi se evolucijski razvoj nadaljeval v tej smeri, kakor so jo narekovali MAji, Egipčani in Atlantidci, potem bi živeli popolnoma drugače.
you might start believe in Gh0st stories. you're in one. :)

Thomas ::

Tole je pa še hujši bluz - kot tisto z rdečebradci!

Ne bodite no trapast tkole nekateri - se že ne spodobi no! :D
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Binji ::

Ne eni ne drugi ne morete tocno povedat kaj se je dogajalo pred 10.000 leti ker vas preprosto ni bilo tam. Tudi glede tistega tobaka stvari ni 100% ker ga ni noben od nas analiziral in lahko le verjamemo znanstvenikom.
AMPAK je neumno zavracati vse, kar je drugacno od tistega, kar je dosedaj veljalo za absolutno resnico samo zato ker nas (vas) tega niso ucili.
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

Alec999 ::

Samo za tiste, ki NE mislite da se je nasa zgodovina zacela komaj 6000 let pred nasim stetjem >>
http://plaza14.mbn.or.jp/~taizan/foreig...

lp,
Alec999

Thomas ::

Binji

> Ne eni ne drugi ne morete tocno povedat kaj se je dogajalo pred 10.000 leti ker vas preprosto ni bilo tam.

Wrong. Podrobnosti niso znane - toda vsak dan več JE znanih.

Prav gotovo pa je znano - da ni bilo nobene Atlantide in nobenih učiteljev vesoljcev.

Relativiziranje znanja o zgodovini človeštva - je skrajno naiven pristop!

Alec

Tista japonska stran - je neumnost.



Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Gh0st ::

Dej Thomas ti ful mislis kok si razsvetljen, pa neki kle pametuješ in presojaš kaj je bluz in kaj je prav. Jest ti neki povem:
Noben od tuki ne bo govoru o teh stvareh kakor da je on edini, ki vé, in nihče ne bo tukaj govoru kaj je prou in kaj ni, kaj je bluz in kaj je resnica. Nihče zaenkrat ne ve resnice, in dokler bo tako, nima nihče pravice drugim vsiljevati svoj prav!!!!!!!!
Zamisli se! Sicer so nekatere tvoje teorije zanimive, ne moreš pa vsega tega dokazati. Danes nič ne moreš dokazati, pa če še tako misliš, da je res. Vsaka teorija nastane na podlagi posameznikovega razmišljanja in njegovega pogleda na svet. Vsak človek je edinstven človek in ne moreš se smejati tistemu kar pravijo drugi! Nekdo drug se bo smejal tebi, ker včasih resnično govoriš neumnosti!
you might start believe in Gh0st stories. you're in one. :)

alesrosina ::

glede Atlantide:

En dober roman je napisal ne-vem-vec-kdo z naslovom "Boja", kjer opisuje, da je nek pilot v 2.svet. vojni strmoglavil v Bermutskem trikotniku in kar naenkrat se pojavi poleg njega neka boja, skozi katero je vstopil v svet, kjer ni bilo nikogar, samo tehnologija. Dobr roman, ni kej.

Thomas ::

Ghost

Seveda, da lahko presojam. Dajem ideje, katere so mi všeč na plano in v neusmiljeno kritiko.

Kritizirati smeš in sme vsak, karkoli napišem. Paziti mora le, da se ne osmeši.

Svobodna izmenjava idej, skupno iskanje resnice.

Nekateri bi pa hoteli toplo gredo, zaščiteno mlako, kjer se sme govoriti vse.

Saj se sme, samo nisi varen pred ostrimi zobmi - oziroma jezikom - oziroma ostrimi stavki.

Zato pazi kaj pišeš in jemlji kritiko kot zunanje premišljevanje, ki ga je nekdo opravil namesto tebe. Ti premisli samo znova!

Cut the rubbish. May be gratefull as well.

Ne pa se naslajat nad oslarijami in te oslarije ščititi kot da so del tebe. Sej mogoče tudi so - ampak so tumor.

Tule bi pa radi prišli z raziskavo do resnice - kot je napisal Platon.

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Binji ::

Thomas: seveda lahko kritiziras kolikor te je volja. Vendar te prosim da ne kar zavracas novih idej samo zato, ker se zdijo tebi neverjetne in neprimerne in povrhu se BREZ argumentov.
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

Thomas ::

Meni ni potrebno imeti nobenih argumentov pri zavračanju "potovanja duš s piramidalno tehnologijo po prostoru, kar so znali Maye".

Ali pa proti "rdečebradcem, ki se jim je potopila celina, potem so pa šli druge učit".

(Še dobro, da se potem niso potopile še druge celine.)

Breme dokazovanja je na tistem, ki take trosi.

Se pa jest vseeno občasno potrudim in razložim zakaj so take reči bullshit.

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Binji ::

Meni ni potrebno imeti nobenih argumentov pri zavračanju "potovanja duš s piramidalno tehnologijo po prostoru, kar so znali Maye".

Kdo je kaj takega trdil?

Breme dokazovanja je na tistem, ki take trosi.

To se pa motis. Vsaka stran mora svoje trditve dokazati. Tako lahko jaz trdim, da si ti sam potomec rdecebradcev in imas v sobi delujoca zvezdna vrata, da ne omenjam 2 ozivljenih mumij v omari in mi tega sploh ni treba dokazovati.
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

rasta ::

> zavracas novih idej
Aaaaaaaaaaaaa! ;(( Niso nove! Že več kot stoletje je v grobu!
Kolikokrat bom moral še to napisat?!

Občinstvo tega foruma ima pravico, da se ga zaščiti pred raznovrstnimi neumnostmi, kot je ta o Atlandtidi. Vsak lahko verjame v kar ga je volja, vendar ne na tem forumu!
Me zanima, kaj bi mi napisali, če bi širil kakšne neresnice o računalnlikih!

Gh0st ::

Ti ne zaleže.
Jest sm govoru o tem, da ima vsak svoje mnenje na podlagi svojega prepričanja in pogleda na svet.
Thomas, razmišljaj globalno in upoštevaj mnenja drugih kot lastna. Če bi tebe platon sedaj bral, bi od smeha še enkrat umrl. Predvidevam...;((.
Ne moreš diskrimitirati neko mišljenje, kakor da si ti nekakšen spiritual leader/teacher. Če bi bil jest recimo Thomas in bi reku:
"Jajce je nastalo prej ko kura, ker drugače se kura ne bi mogla izvaliti. "
Potem bi se pa prikazal nek Gh0st in reku:
"Ni res. Kura je nastala pred jajcem. Kdo je potem zlegel jajce, da je bilo le-to lahko prvo?"
To je nesmisel, kakor vprašanje samo.
you might start believe in Gh0st stories. you're in one. :)

Binji ::

Edino da bi Thomas pol reku: "Jajce je nastalo prej ker sem jaz tako rekel in ne drzni si vec dvomiti vame!":\
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

Thomas ::

Mah, jasno, da so bila jajca prej kot vsaka kura!

8-)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

ahac ::

To je jasno...

Ampak tista oddaja na TVSLO je bla pa kar kul. Jest mism, da je čist možno da je pod ledom neki..
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Thomas ::

Go and dig!

8-)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Gh0st ::

Thomas:
Imaš dokaz?
you might start believe in Gh0st stories. you're in one. :)

ahac ::

Thomas: Zanimivo je glih zato ker ne moremo.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

ahac ::

Glede jajca pa kure: Že dinozavri so mel jajca.

Thomas ::

Kaj ne moremo? Ne moremo skopati milijon let starega ledu? Kjer so alieni pustili star šporget? Ravno tja, kamor mi ne moremo? Drugje pa ni nič?

Kam so potem šli ti alieni??


Dobr se skrivajo v glavnem. Prav kakor vile in škrati.

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Thomas ::

Kakšne dokaze rabiš Ghost?

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Gh0st ::

Thomas:
Mah, jasno, da so bila jajca prej kot vsaka kura!


Tole je bullshit! Jajce se ni moglo kar pojavit iz nikjer. Evolucija! Razen, če res obstaja Bog (oo please!) in je sedmi dan ustvaril jajce/kuro:D.
Sej to sploh nima veze. Point je, da nihče ne more nekaj trditi, brez trdnih dokazov.
you might start believe in Gh0st stories. you're in one. :)

rasta ::

Gh0st: Za to, da je bilo jajce prej kot kura, ne rabiš nobenih dokazov, ampak trohec logike.
Kura se lahko izvali samo iz jajca. Torej je bilo jajce prvo. Od kod pa potem jajce?
Danes poznamo npr. mutacije, ki so povzročili, da se je iz jajca drgih živali/prednic kur izvalila kura!

cyer^3d ::

Thomas ze kaze prve znake nemoci in je zacel delati izjave, ki so ponizevalne in polne lazi. Omenja vesoljce s sarkasticnim prizvokom. Jaz vesoljcev nisem omenil, ce pa jih je kdo, pa ni bilo direktno misljeno na to temo. Poleg tega govori o 'digganju' 5 km ledenega ledu kot o popoldanski malici. Med drugim je tema zavila prav zaradi njega tudi v povsem druge vode. zeh.|O

jetam ::

Ampak cyer3d na moje dvome pa ne odgovarjaš... Zeh ali kako že...

Gh0st ::

rasta
Ne moreš reči,da je kura nastala po nekem nemogočem naključju. Se pravi mutacjo. Sedaj pa se pojavi absurdno vprašanje: "Iz česa je kura mutirala? Je bil to kakšen drug ptič? Od kje potem njegovo jajce? Je mogoče mutirala riba?"
Kle je fora evolucije. Recimo da se en ptič odloči jest samo semena na tleh in nima veliko sovražnikov, ne bo več videl smisla da leti in krila mu v obdobju 1000000 let zakrnijo in butasto kuro danes redijo le za hrano.
Evolucija je prilagajanje. Banalen primer evolucije je:
Jemanje antibiotikov. Če pri bolezni preveč jemlješ antibiotike, potem telo ne prizvaja več protiteles, ker si misli: "Jah čak mal, če pa on žre to plastiko, ki nardi vse delo namesto mene, potem mene ne rabi več." in tako posledično vsakih ko zbolič, bolezni ne preboliš brez antibiotikov. To je sicer butast primer, ampak upam da si zdej kej boljš predstavlaš.

Cyer_3D:
Se popolnoma strinjam s tabo!
you might start believe in Gh0st stories. you're in one. :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

We come in peace... (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
24241549 (35153) Gandalfar

Žitni krogi, ki so postali tema o Piramidah (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Loža
36829313 (23897) Stepni Volk
»

Zmotna prepričanja zgodovine

Oddelek: Znanost in tehnologija
71270 (1031) rasta
»

Skrivnosti PIRAMID

Oddelek: Loža
134096 (3801) Thomas

Več podobnih tem