» »

poskus

poskus

1
2
»

echo ::

@TiO2
Gre vaše vozilo tudi navkreber?

gruntfürmich ::

@TiO2
Gre vaše vozilo tudi navkreber?


kake maš! itq da ne, ker je energija bolj koncentrirana proti bližini sredine, gre zato samo po klancu navzdol!;)
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Matev ::

Ampak si pozabil omeniti, da po klancu navzdol je vozilo zmožno tudi pospeševati.

T-h-o-r ::

 .

.




p.s. kaj je zdaj z eksperimentom, je kdo šel gledat
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Zheegec ::

 .

.




p.s. kaj je zdaj z eksperimentom, je kdo šel gledat

Ni bilo železne palice.

Je bila, samo prekratka.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

nurmaln ::


:)):)):))
edit.: predlagam da visoki svet ST sprejme sklep o dopustnosti te slike kot odgovora/komentarja v podobnih temah
can I get an amen?
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nurmaln ()

koyotee ::

epic fail...
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Vikking ::

Tio2, samo pazi se kozmičnega vetra, da ti ne pokvari načrtov.




poudarjam alkemijske stavke: SI SEDES NON IS :
SI SEDES, NON IS = ce mislis prevec se usedes, ce se smejes gres naprej = vzemi reci z dobro voljo al pa vsaj veselo, problemov ne bo
Si=sedes, N2O=is , enostavna alkimija



 pravilno razlagi stvake borri-ja pol se lahka menmo naprej

pravilno razlagi stvake borri-ja pol se lahka menmo naprej

Loki ::

in, je tale tio2 v realnosti tudi tak kot tu na forumu?:O
I left my wallet in El Segundo

koyotee ::

God knows
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

SodVina ::

Kdor se bo udelezil poskusa, ima priloznost izvedeti.

Tio2 ::

Vikking
pravilno razlagi stvake borri-ja pol se lahka menmo naprej


...ce si eden, ki misli kaj resno........mislim, ne da se bos potem skrival kot ostali.

SI SEDES NON IS ,, sem ga ze razlozil. Doloceni ensi ne pustijo tega omenjat v prazno.

TRI SUNT MIRABILIA DEUS ET HOMO
MATER ET VIRGO TRINUS ET UNUS
tri so "zakoni": clovek-Bog-elektrika , mati-Devica-temperatura , tri-ena-samozavedanje samega sebe, ker te elektrika in temperatura gradijo, ter ti dajejo obcutke

HORTI MAGICI INGRESSUM HESPERIUS CUSTODIT DRACO ET SINE ALCIDE COLCHIDAS DELICIAS NON GUSTASSET IASON
vhod v magicni vrt sciti zmaj... ce hocemo to videti kot vhod v alkimijo s pojavom crne, bele in rdece faze (ceprav bi se to lahko prikazalo z belo, rumeno in rdeco fazo za nekatere..) moramo upostevat,da mora alkimist-ka zacet z uporabljanjem enega elementa, od katerega bo najprej dobil-a crno barvo, t.j. sezgalo se mu-ji bo vse.
Od crnega do belega bo uporabil-a sele casa, ker bo moral-a razumet kaj vsega se je zgodilo.
On-a opazuje elementa, element opazuje njega-njo;
umetnik-ca otipa elementa z rokami, element se posluzuje zmaja;
element si s pomocjo zmaja pomaga pri opazovanju umetnika-ce, ker zmaj zna kaj res so MIRABILIA; ..tako te zmaj opazuje tudi v dusi.
Da bi prevedel na hitro drug del:
toliko das, toliko dobis (visja matematika)

SATURN:
QUANDO IN TUA DOMO NIGRI CORVI
PARTURIENT ALBAS COLUMBAS TUNC VOCABERIS SAPIENS
Kadar iz crnega bos dobil-a belo, oziroma bos elementa prinesel-la do cistega in se bos tudi njemu primerjal-a (vsekakor element vpliva nate), bos znal nekaj vec........ tukaj bi dodal bistveno vprasanje: ali je element potem cist in sam takole vesel kot v crni fazi, ko je imel vec elementov zraven sebe?
mislim , tisti TUNC VOCABERIS SAPIENS upam, da je vzet kot samozavedanje, da je oddaljevanje enega elementa od ostalih nekaj kar alkimist najprej naj bi naredil, da si ustvari idejo o belem; potem naj bi raje dal elementu prisotnost ostalih.

JUPITER:
DIAMETER SPHERAE THAU CIRCULI CRUX ORBIS NON ORBIS PROSUNT
diameter krogle, oziroma argument, ne pomaga slepim, oziroma komur zmaj da sposobnost razumevanja je ker si je to zasluzil, ali vsaj naj bo tega vesel, ce se mu pripeti.

MARS:
QUI SCIT COMBURERE AQUA ET LAVARE IGNE FACIT DE TERRA CAELUM ET DA CAELO TERRAM PRETIOSAM
Ce je alkimist-ka zares priden-na ne bo samo element ocistil-a, ga bo destiliral-a tako, da se bo vsak atom otresel cesar mu skodi(in tudi ne). V tem naj bo prijazen-a z elementom, ker ga bo s pomocjo ognja ozivel-a, mu dal-a za trenutek peruti in potem ga nezno ubil-a v vodi, ker bo vsak atom sigurno povezan s kisikom, oksidiran, ali bolje smrt-vstajenje-smrt z zavedanjem tega.

VENERA:
SI FECES VOLARE TERRAM SUPER CAPUT TUUM EIUS PENNIS AQUAS TORRENTUM CONVERTES IN PETRAM
ce bos storil letet zemljo z njenimi peruti skozi tvojo glavo.... SOLVE ET COAGULA: vrnemo se na upostevanje elementa, ki te opazuje...
...in ti posilja zmaje, da bi se znjimi igral-a.

MERKURIJ:
AZOT ET IGNIS DEALBANDO LATONAM VENIET SINE VESTE DIANA

SONCE:
FILIUS NOSTER MORTUUS VIVIT REX AB IGNE REDIT ET CONIUGIO GAUDET OCCULTO
sin-hci nas-a ozivi po smrti kot kralj-ica in uziva v tem; to je REBIS, oziroma dvakrat kralj, dvakrat ziv in se tega zaveda = neskoncnost je zares velika rec, se nje prestrasis ce te zmaji motijo. (RE se uporabi bodisi za moskega kot zensko)

EST OPUS OCCULTUM VERI SOPHI APERIRE TERRAM UT GERMINET SALUTEM PRO POPULO
Okultirana knjiga je Zemlja, ki se "odpre" zopet cloveku in se z njim zabava. (SALUTEM PRO POPULO = ZABAVA)

Lep sladkorcek za sladkosnedce, ikonografija vrat se vsekakor bere nekam drugace..

Glede rimskih vrat,,
-zanimiva so tudi Koperska ALKEMIJSKA vrata, kjer je ikonografija rebisa na dolgo in siroko uprizorjena.
-zanimiva vrata iz Avstro-Ogrskega casa so stala tudi na Opcinah, vendar so jih pred dvema mesecema vrgli dol, ker je bilo potrebno graditi cestni rondo'...

Al bo kmalu kak Joe-ples?

nodrim ::

kokr se Tio otepa snemanja poskusa in rezultatov in kaki so njegovi zadnji posti sem čedalje bolj mnenja, da reklamira novo drogo :D

THX 1138 ::

kokr se Tio otepa snemanja poskusa in rezultatov in kaki so njegovi zadnji posti sem čedalje bolj mnenja, da reklamira novo drogo


Hermetizem @ Wikipedia


Z vidika hermetike je vse v umu Vsega, hermetitične koncepcije Boga, kakor je izpovedana v Kibalionu: "Dali smo vam hermetične nauke upoštevajoč mentalno naravo univerzuma - resnice, da 'je univerzum mentalen - vsebovan v Umu VSEGA'".

Vsakdo in vse v univerzumu je del te entitete. Ker je vse mentalno, je tudi vibracija. Vse vibracije vibrirajo od najgostejših fizičnih delcev, skozi mentalna stanja, do najvišjih spiritualnih vibracij. V hermetiki je edina razlika med različnimi stanji fizične snovi, njihovo mentalnostjo in spiritualnostjo, frekvenca njihovih vibracij. Višja kot je, bolj je oddaljena od bazne materije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: THX 1138 ()

DeusVult ::

A se je to že zgodilo? Je kdo dejansko šel? :D
http://www.rtvslo.si/blog/deusvult
Iz 26:2 "Naj vstopi zaslužen Narod, Narod, ki varuje Vero."

jype ::

Ti si veren, zate bi nemara celo funkcioniralo.

Tio2 ::

verni clovek pita Boga in se segreje,
neverni clovek radi in se segreje,
ce je toplo veren clovek pita Boga in se hladi,
ce je toplo neverni clovek gre v klet,
kaj sploh pomeni biti veren?

Razcistim pojme:
veren clovek je baziral lastno zivljenje (ali delno) na upanje v posmrtno zivljenje in ce zares postavlja zakone v prakso je v tem Svet, dogajajo se mu obcutki, ki jih lahko sprejme v vernem kljucu, jih takole razume, ampak tudi obcuti.
neverni clovek, ki je baziral lastno zivljenje na delo in si ni vec kot toliko zastavil vprasanja "kaj se zgodi ob trenutku smrti in potem" (treba je upostevati, da je ta danasnja optika, kajti po starem so verjeli v duhove in podobe), ampak je v zivljenju tezil k ovrednotenju narave in se posvetil razvoju ene lastne optike, bo enakovredno "sprejel" dolocene obcutke, ki se mu bodo javili v drugacnem kljucu. (vsak ens potrebuje dolocen kljuc)
ens misljeno v smislu ti brez materialnosti.

ali je verna oseba le tista oseba, ki si zastavlja vprasanje "kaj se zgodi po smrti?" ali pa "kaj je neskoncnost?" ali pa "kaj/kdo sem?"

energetik ::

Čaki mal, za kaj gre zdaj tukaj - za mašino, ki dela energijo iz niča (perpetuum mobile) ali za razpravljanje o veri?

Tio2 ::

masina, ki dela energijo iz nica si ti (resnicna izjava tudi za perpetuum mobile, ce to sprejmes),
vera je prisla v postev, ker se gre za podobne obcutke, ki jih "graal" daje;
-kdo pa naklada s tole masino za energijo?
govorilo se je o poskusu pitju vode, vendar je volk vseh pojedel. (volk=strah)

energetik ::

Jaz delam mehansko in toplotno energijo iz hrane, torej ne iz nič. In nisem še videl človeka, ki bi preživel brez hrane.

Kakor jaz vem, se je govorilo o mašini za avto, ki dela brez goriva...

koyotee ::

Ok. A bi lah en zaklenu tole sranje? Zadeva je hujša, kot katerakoli tema v AE!
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Senitel ::

veren clovek je baziral lastno zivljenje (ali delno) na upanje v posmrtno zivljenje in ce zares postavlja zakone v prakso je v tem Svet, dogajajo se mu obcutki, ki jih lahko sprejme v vernem kljucu, jih takole razume, ampak tudi obcuti.

Super! In kako nam to pomaga naredit 7000km z enim 50 literskim tankom bencina?
neverni clovek, ki je baziral lastno zivljenje na delo in si ni vec kot toliko zastavil vprasanja "kaj se zgodi ob trenutku smrti in potem" (treba je upostevati, da je ta danasnja optika, kajti po starem so verjeli v duhove in podobe), ampak je v zivljenju tezil k ovrednotenju narave in se posvetil razvoju ene lastne optike, bo enakovredno "sprejel" dolocene obcutke, ki se mu bodo javili v drugacnem kljucu. (vsak ens potrebuje dolocen kljuc)
ens misljeno v smislu ti brez materialnosti.

Ok, sedaj me je postalo strah kaj naj bi ta poskus dejansko bil... In zakaj naj "eksperimentator" prinese seboj ene železne cevi... In zakaj se je treba skrivat na ZS... Žrtvena jagnja si išči drugje. >:D

Tio2 ::

Jaz delam mehansko in toplotno energijo iz hrane, torej ne iz nič


vidis kako se pocasi cisti ens:
tvoje telo je hrana, torej ne ti.

nisem še videl človeka, ki bi preživel brez hrane.


in jaz nisem se videl cloveka, ki ne bi bil iz hrane zgrajen,,
se vedno mi govoris kako se vezejo atomi, ne pa zakaj rijes v smer motor za avto.

spijsi malce vode in bos razumel zakaj bi bilo lepse imet superkonduktivno blazinico pod avtomobilom, predstavljala bi vsekakor eno varianto te energije, ANE?


Ok, sedaj me je postalo strah kaj naj bi ta poskus dejansko bil... In zakaj naj "eksperimentator" prinese seboj ene železne cevi... In zakaj se je treba skrivat na ZS... Žrtvena jagnja si išči drugje.


se vedno?
ali je verna oseba le tista oseba, ki si zastavlja vprasanje "kaj se zgodi po smrti?" ali pa "kaj je neskoncnost?" ali pa "kaj/kdo sem?"

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tio2 ()

energetik ::

Evo tuki mam kozarec vode in pijem že pol ure, pa še vedno ne vem, kaj si mislil s superkonduktivno blazinico...

Tio2 ::

tvoj kozarec je elektriziran od tvojega ekrana,
pijes plazmo?

imagodei ::

Dovolj je bilo.

Glede na to, da sem v temi od začetka tudi sam malo sodeloval ter glede na to, da sem upal, da bo Tio2 končno presegel sebe in eksperiment morda ujel na kamero, sem vam pustil malo igranja.

No more. Tole je pod nivojem nakladalnice oz. AE.
- Hoc est qui sumus -
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nastanek sveta/vesolja (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Problemi človeštva
29921118 (13992) jzgorisek
»

joecell

Oddelek: Loža
122761 (2385) Tio2
»

Potovanje skozi čas možno??? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
639575 (6899) BigWhale

Izvedba alkimije (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
715402 (3537) JanK

ENERGIJA (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
1629557 (6876) WarpedGone

Več podobnih tem