» »

ENERGIJA

ENERGIJA

«
1
2 3 4

Tio2 ::

Energija je potrebna celemu clovestvu, da lahko zivi kot se spodobi. Ok, dobro, retorika vedno pomaga, a kaj reci, ko bi bila od vekomaj zastonj.
Voda je najlazji vir energije, v industriji keramike se ze desetletja uporablja vodo na spric vrh voltaznega loka 25000V, ker je pretvarjanje energije ogromno.
Kaj reci, ko tale sistem daje se in se KW, MW, po ceni enega akumulatorja?

nurmaln ::

Ok, ne vem točno kaj si hotel s tem postom povedati, ampak če že začneš s tem da je voda vir energije boš mogu najprej to obrazložit. Pa na tem forumu bo mogla bit HUDO DOBRA razlaga če hočeš koga prepričat (itak ne boš).>:D
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

preem ::

cold fusion, ljudje. to rabmo, potem bojo vsi naši problemi rešeni :P

Tio2 ::

cold fusion, a ves kaj se zgodi, ko nase oko to opazuje?

A. Smith ::

Daj, razsvetli nas.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

nurmaln ::

naše oko tega ne opazuje ker tega ni
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

Tio2 ::

ne vem koliko formul bi lahko bilo, ko postavis dve jekleni mrezici eno pred drugo, ena nosi +, ena -, pa ti spricas s kompresorjem vodo od 0,1 bar gor, konec, nobene formule, sama kvantistika.

Tio2 ::

cold fusion nas razsvetli, vendar odvisno kateri material uporabljas, boljse je vedeti alkimijo, govori o hladni fuziji ze z davnega, znanost se lahko skrije, zal, saj bo vec mrtvih naredila kot drugo.
v primeru fuzije, pri kateri bi si pomagali s karbonati, bi mogli vedeti, da bo nase zivljenje vsaki tenutek ekspozicije
krajsi, pazite na rak in cudne frekvence!

nurmaln ::

ojojojoj

zmeri bolj se mi zdi v kere vode bo zaplavala tale tema
pa tud o avtorju se zelo zelo hitro ustvarja mnenje >:D
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

A. Smith ::

Nurmaln, hladno fuzijo so trajbali že okrog 1920.

Nikoli pa niso dosegli "break even", se pravi, da bi iz naprave dobili vsaj toliko energije, kot je ta (brez da štejemo gorivo) potrebuje za lastno rabo.

Najbolj znan je Farnsworth-Kirchner-jev fusor iz poznih 60-tih.

In kot je prebrati iz Tio-vega bluzenja, je žarenje plazme res en izmed stranskih efetkov. Sicer nezaželjenih če bi hoteli break even, vendar dobimo indikacijo delovanja.

Tisto o raku se verjetno nanaša na nevtronsko sevanje pri D-T reakciji.


Tio, res me zanima razlaga tvoje "energije iz vode". Ampak naj te opozorim, eno tako temo smo ravno obdelali.

Zdaj pa lahko tole nekdo premakne v Ložo :D
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: A. Smith ()

Tio2 ::

clovek je sama teorija, preiskusil sem ze kar je potrebnega, da lhko recem, da se ljudje ne zanimajo zadosti za reci, ki jih izvedujejo, potem pa placajo...
vedno ista stvar, pol se jocejo...
izvor materije je na zacetku, danasnji sistemi so tam nekje, vmes, zgubljeni, povrsni, saj se ljudje ucijo s knjig, ki so kopije kopij, platonsko.....

A. Smith ::

In seveda sadovi tvojih poskusov obstajajo.

Nisi ti tak, da bi platonsko govoril o teh stvareh, a?

Si se že odklopil iz javnega električnega omrežja?
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

Tio2 ::

Zato, da se hladna fuzija nadaljuje, bi bilo treba upostevati princip tranzistorja ali spomina... bedarija je, da stvar naucis, da tebi dela doloceno operacijo, 1920...., pa gremo malo nazaj.

Tio2 ::

Sadove ne berem, temvec jih razprsim, temelj slabe druzbe je biti skopi!
Vsekakor imas tudi veliko drugih zanimivih nacinov, hladno fuzijo sem probal, pa je OK, vendar kar se zgodi okrog nje in ucinke, ki jih ima v casu so se vec zanimivi. Vsakic, ko opazujes delo se joniziras, prides v kontakt z elementi, zato je vazno, da se ne uporablja kar na zabito elemente, ki se med seboj vezejo po doloceni logiki in ne po cloveski fantaziji.

A. Smith ::

Nisi mi odgovoril na vprašanje :)
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

preem ::

en japonski znanstvenik je, baje, naredil nekaj revolucionarnega na tem področju

http://physicsworld.com/blog/2008/05/co...

Tio2 ::

bi ti moral platonsko odgovoriti?

Tio2 ::

pred tedni je japonski znanstvenik v osaki naredil (klasicni) sistem na paladij, se mi zdi, javil je, pa drug dan ga ni bilo nikjer.....

nurmaln ::

Nurmaln, hladno fuzijo so trajbali že okrog 1920.

bodi dober pa prilepi kak link da bova lahko dalje...
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

Tio2 ::

linki, platonska stvar, daj raje kej bolj zanimivega na kroznik

nurmaln ::

pred tedni je japonski znanstvenik v osaki naredil (klasicni) sistem na paladij, se mi zdi, javil je, pa drug dan ga ni bilo nikjer.....


Naftni lobiji so ga pojedl
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

Tio2 ::

kaj pa citiras druge uporabnike pa se meni pritozujes, so ti drugi odgovorili.

Tio2 ::

pa niso ga naftni loblji

nurmaln ::

this is going nowhere fast
i'm out
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

A. Smith ::

bodi dober pa prilepi kak link da bova lahko dalje...


Želeli, prejeli.

link1
link2



kaj pa citiras druge uporabnike pa se meni pritozujes, so ti drugi odgovorili.


A potem si se že odklopil od javnega električnega omrežja?
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

Zheegec ::

Smešni ste fantje... Seveda se ni odklopil, če pa mora imeti PC prižgan, da lahko tukaj piše. Anyway, tema je zrela za zaklep :)

sem se pa nasmejal...
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

A. Smith ::

Let’s review the idea of Inertial Electrostatic Fusion. A
little earlier I described a device called a Hirsch-
Farnsworth fusor. This remarkably simple device consists
of an outer vacuum container (typically spherical, but any
shape will work) and a spherical inner grid (Figure 1). This
device is the descendent of a spherical vacuum tube designed
by Langmuir5 and Blodgette in 1924. If you pump
the chamber down to a vacuum, backfill with a trace of
deuterium gas, and apply high negative voltage to the inner
grid, at the right combination of pressure and voltage, a
glow discharge will light off. A glow discharge, also called
a Paschen discharge or Paschen arc, is what occurs in a
neon sign



Naj ponovim, da od hladne fuzije do sedaj ni bilo pridobljenega niti ene vatne ure električne energije. In morda ga tudi nikoli ne bo.

To pa še ne pomeni, da hladna fuzija ni mogoča. Povsem mogoča je, samo energetske bilance še nihče ni spravil v plus.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: A. Smith ()

Tio2 ::

Torej, padli smo na hladno fuzijo, pa da niso spravili se evra,... nekaj pred desetimi leti se je italijanska ekipa v centru ENEA, Frascati, blizu Rima lotila hladne fuzije in eksperimentacije s tem povezane. Kar se tice poskusov, je bilo vse zamolknjeno, pa nekdo je tudi zmanjkal...
Vsekakor, tale ital. ekipa je z vsoto ca. 20 eur v prvinah izvedla hladno fuzijo. S posodo destilirane vode, W in KCO3 so proizvedli 50 kw/h brez uporabe amperaze. Pri tem so opazili formiranje helija4, radiokativnega.
RAI, ital televizija je lani ustvarila report glede dogodka in si ga lahko ogledate na strani http://www.rainews24.rai.it/ran24/inchi... , traja pribl. 30 min. pa razvedri malo pojme.
Treba je tesno povezovati raznorazne eksperimente z danasnjo masonerijo, kajti kemija ima dolocene lastnosti, ki jih zares malo zivih bitij pozna. Seveda kdor ve kako uporabljati te "magicne" lastnosti ve resnicno kaj dela. pojem masonerije pa se ni kar znan a ne??
Za majhen uvod bi obrazlozil kaj se dogaja v celici W - KCO3 - C - H3OH:
Med hidrolizo na zelo visoki in doloceni (tocni) voltazi, gredo elementi v resonanco in dobro spravljena formula kot tale je prestudirana tako, da W sluzi kot katalizator za akumulacijo H (to se pravi, da ko odklopimo eks., sam nadaljuje za nekaj casa zaradi aku H).
KCO3 se med hidrolizo cepi na K, CO2 in CO.
Zaradi nestabilnosti K povzroci jedrsko reakcijo, ki doseze nad 6000 stopinj, povzroci sevanje gamma (13 mld let) in povzroci nevtrone.
CO je tudi nestabilen, zato sluzi C; med reakcijo se C, CO spreminjata v dodatni CO2.
Na kocu reakcije so opazili spremembo elementov v celo vrsto drugih elementov, kot v reakcijah z uranijem...
"raztopina" se ne segreje dodatno, ker H privlaci W.

Torej, voda je potrebna, a jo stejemo kot subjekt (vecinoma prisotna pri hladni fuz.), torej stejemo kar ostane:
CO2 je plin, pa se zgubi, Helij je plin, ostaneta K in W,
kaj smo dobili, KiloWate?
Pa drugih variant je na kubike; vsekakor sem prej ze opominjal glede nevarnosti: lani sem pobral brosuro, v it. jeziku, kjer skupina raziskovalcev-znanstvenikov zdruzenih univerz Torina, Siene in Firenza je bilo zopet cenzuriranih, ker je izdalo informativno knjizico glede cloveka, kosti in CO3 jonov. Dokazali so, da je CO3 v 95% razlog tvarjanja raka na kosteh. (pazi: javi se prej na kosti, tudi v zelo majhnih kolicinah). Pri hladni f. je tvarjanje jonov CO3 znatno bolj hitro tako, da upliva na nase oko in jonizira lobanjo. Dodajmo se sprostitev X zarkov pa juhuhu!

Glede inteligence....:
Ce komur ni se zadosti naj si gre ogledati kako delujejo novi mikroorganizmi, ameriskega laborskega izvora, cist prava inteligenca, ki se mize kjer clovek ukaze - patent je it,...
ustvarili so jih da bi premagali "ekipo" Desulfovibrio, ki je v zadnjih letih povzrocila vec kot 50 mld $ skode letno. Ti mikroorg. so zelo veseli, ko zagledajo naftovode, ker so kot zmesani za cevi, pa jih razkrojijo. Novonastali labor-mikr, naj bi bil znatno mocnejsi tako, da bi lahko premegal vseh. Vseh.
Znanstveniki so v dvomu, ce spustiti ali ne tale "virus"...baje, da bi lahko spremenil celotni ekoloski sistem...... (ce zares tako mislijo, ne dokazejo, da zares niso normalni?)

Da se vrnem pa na tematiko elektrike (oz ognja) v vodi, Hessova teorija meni, da kolicina erg, ki se sprosti pri reakciji je vedno ista, bodisi, da poteka v vec casu ali pa da traja trenutek, zato bi lahko vzeli v postev JOE-CELL, bistrejsa varianta, za kogar zna pocakat,......

Masa je dolga, pot pa vlazna ali pa suha; ena pocasna, druga hitra, prva sigurna, druga nevarna.

Kar previdno,

krucymucy ::

Oprosti, ampak tvoji posti so mi precej nerazumljivi. Pisi slovensko.

edge540 ::

WTF to dela v PČ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: edge540 ()

nurmaln ::

nisem psihiater, niti ne mislim tega kot žalitev ampak vseeno
tio2 tvoj način naracije izjemno spominja na simptome shizofrenije
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

A. Smith ::

JOE-CELL, bistrejsa varianta, za kogar zna pocakat,......


A to je tale Joe cell?

Joe cell is a typical example of hardcore quackery combined with hi-tech stuff that seems magical to uneducated people that never saw electrolysis and do not know even the slightest clue about the world of physics and chemistry.


Slab vtis.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

Tio2 ::

zal nisem slo, zato pisem malce poredno

nurmaln, zal ne razumes.... ne morem pomagat, ce mislis, da je kemija shizofrenija... pa kaj ves o tem, nisi zinil se ene dobre....

Tio2 ::

Joe cell, dobil bo 1000000 dokumentov na netu, trash... , stvari nam pridejo s preteklosti, isci joecell v nasi kulturi, pa bos dobil napr crop circle, ki delujejo po isti logiki.(rekel sem pa iska v nasi kulturi)
Ce pa hoces se JOECELL, lahko povem kar celo zgodbo, vsekakor ne iscem smeti po internetu, povem, STVARI SO BOLJ STARE!!!
Rekel sem, da Joecell deluje kot transistor, ali kdo razume transistor? Drugace so besede nula, preiskusil sem joecell in deluje, za ignorante pac ni, vsekakor imam lep dokument glede tega...............................

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tio2 ()

Tio2 ::

Joe cell is a typical example of hardcore quackery combined with hi-tech stuff that seems magical to uneducated people that never saw electrolysis and do not know even the slightest clue about the world of physics and chemistry.


spominjam, da se je pred letom dobra polovica znanstvenikov delilo od ostalih, kajti odkrili so nekaj, kar jih je znatno prestraslo ali storilo misliti, tako, da so se odlocili, da bodo tesno nasprotovali tistim, ki se z zgoraj navedenimi stavki branijo, pa ne vem se za koliko.

Prindipe joecell dobimo v Reichovi toriji (sodeloval je s Freudom), on je preuceval orgonsko energijo, pa dal tale pojem, vsekakor v tem stoletju, se enkrat, reci so bolj stare......

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tio2 ()

JanK ::

@A. Smith: Dovoli, da te malo popravim. Pri fusorju ne mores reci da gre za 'klasicno' :) hladno fuzijo. Res je temperatura zunanjosti celotne naprave nizka, ne rabis mocnih magnetnih polj za ohranjanje plazme,.. ampak vseeno ione pospesis do visokih energij, do vsaj ekvivalentu 45 milijonov Kelvinov in v srediscu je dejansko (merjeno seveda v kineticni energiji) temperatura taksna. Pri hladni fuziji pa gre za to, da naj bi nacin 'pakiranja' jeder znotraj materiala omogocil, da pride do fuzije spontano, brez pospesevanja, pri nizjih, sobnih, temperaturah (tudi znotraj materiala).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: JanK ()

A. Smith ::

Vzeto na znanje, hvala za popravek.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

R33D3M33R ::


Pa drugih variant je na kubike; vsekakor sem prej ze opominjal glede nevarnosti: lani sem pobral brosuro, v it. jeziku, kjer skupina raziskovalcev-znanstvenikov zdruzenih univerz Torina, Siene in Firenza je bilo zopet cenzuriranih, ker je izdalo informativno knjizico glede cloveka, kosti in CO3 jonov. Dokazali so, da je CO3 v 95% razlog tvarjanja raka na kosteh. (pazi: javi se prej na kosti, tudi v zelo majhnih kolicinah). Pri hladni f. je tvarjanje jonov CO3 znatno bolj hitro tako, da upliva na nase oko in jonizira lobanjo. Dodajmo se sprostitev X zarkov pa juhuhu!


Upam, da se hecaš. A ti potem piješ destilirano vodo ali kako? :O
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

BigWhale ::

Torej jaz bi rad cisto suhoparni platonski odgovor. Kako stvar deluje, podkrepljen z ustreznimi izracuni in demonstracijo delujoce naprave.

Je to mozno?

gumby ::

my brain hurts

KaRkY ::

Tio2 nisem bral čito vsega kaj si napisal ampak ti očitno nimaš pojma kaj je fuzija ker če bi mel bi vedel da fuzija ni kemijska reakcije nikoli ni bla in nikoli nebo.
Razlog, ker pri fuziji se določeni del mase pretvori v energijo to pa v nobeni kemijski reakciji ni osnovni princip kemije je da masa ostaja enaka. Če si pred reakcijo mel 1 mol mase je boš tudi po reakciji mel 1 mol mase.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KaRkY ()

jest10 ::

No ja, tudi pri kemijskih reakcijah se masa veča/manjša-odvisno ali se energija oddaja ali porablja. Da ostaja masa enaka je le pribljižek, ker so spremembe zanemarljive.

gruntfürmich ::

zares čudno vse tole skupaj... ne da ne bi verjel da znanost še ni vsega razložila, bolj me čudi to, da pride nek tipo sem pa nabija vse mogoče in nas hoče razsvetliti, medtem ko pa ne pripopa niti enga dokumenta da bi si ga lahko dol potegnili ali pa vsaj ponovili experiment.
pa najbolj me še čudi tudi to, da toliko ljudi ko za te stvari kao ve, pa še nobeden ni dal ven neko komercialno dosegljivo napravo in se s tem (verjetno) obogatel. vsi pol pametujejo in bluzijo po kakšnih straneh, da se bojijo da bodo izginili (verjetno jih zasujejo z antimaterijo), nobeden pa ne pove, da je s tem obogatel in da se zasluženo sonči na svojem otočku sredi pacifika.;)
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Tio2 ::

...KaRky...
...ali se hecas, da masa ostaja enaka, ne mores je meriti:
govorimo o jedrski reakciji, resonanci in ognju skupaj,....
ne bos nikdar vec zmeril iste mase, elemente pretvarjas v druge, zraven se izloca energija, od -xHz do kozmicne energije in naprej. (kozmicna energija=od 3x10 na23 gor ...ce imas stroj za merjenje tega potem imas prav, drugace pa ne.)
dalec smo se od radiacij.......

Tio2 ::

...gruntfurmich...
Pred tremi tedni so v SCIENCE AREA v trstu patentirali virtualne farmacevtske proizvode,... jih ne jemljes, ti jih zvizgajo.... tako, za uvod...
kar se tice dokumentov, imas film o hladni fuziji po doloceni logiki, drugace se pogovarjamo, dosezes boljsi ucinek takole,...

...pa za kogar se sonci na pacifiku, tam je ker ne ves zanj,...
...morda kak japonc sedaj...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tio2 ()

Tio2 ::

VSEKAKOR

S M R T P A T E N T O M ! ! !

(so izvor revscine, lakote in smrti!)
csakdo izmed nas se lahko zaveda, da ni nic novega izumil...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tio2 ()

jest10 ::

Tio2, podi raje malo ven na luft, ker ti kot kaže škodi surfanje po določenih straneh. Pa Misterije in podobne revije od nadaljnega tudi pusti v kotu.

Tio2 ::

r33m3r33...
kdo pa je rekel piti destilirano vodo!?!?
jon CO2 je v gazirani vodi.

gruntfürmich ::

You people seem to be ignoring the other 3 experiments that showed no heat or residual heat. H chemistry should be the same regardless of the isotope, so using H or D shouldn't matter.

Regardless, excess heat is being created and that makes an energy source.

I think this is promising research that needs to be perused.

to je bil komentar enga bralca.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Tio2 ::

jest10...

Ne razumem kateri bi lahko bil problem, javil sem en nacin pridobivanja energije, ki stane malo in se uporablja v industriji ze od zacetka stoletja. Vsak norec namesto pisati navedene stranice bi lahko vzel v roke transformator vsaj 5000V, nic amperaze (vsekakor enih 100-150 mA je), uporablja se ga za neon napise; boljsa varianta je teslacoil, ti namrec visas voltazo, da skusas doseci 25000V (katodska cev televizije deluje takole).
Iz transformatorja tecejo kabli + in -, na vsakega gre mrezica inox npr 3x3 cm. Mrezice oddaljis 3 do 7 mm in das tok. Potem moras samo H2O spricati v kolicini, ki jo ti sam preveris.
INTERNET STRANI??? POSKUSI!!!
«
1
2 3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

poskus (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
755442 (3372) imagodei

TEMPERATURA - zgodovina

Oddelek: Loža
253060 (2265) jype
»

joecell

Oddelek: Loža
122761 (2385) Tio2

Izvedba alkimije (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
715402 (3537) JanK
»

keramika, veda alkimije

Oddelek: Loža
211776 (1161) mihec87

Več podobnih tem