» »

Pobeg pri nesreči

Pobeg pri nesreči

«
1
2

lonz ::

Tole je long shot, ampak bom tudi tule poskusil.

V petek 27.2.2009 ob 22.30 uri je v križišču v Žalcu en kreten skozi rdečo luč priletel v avto frenda in z kraja nesreče galantno s****il. Avto je bil svetla Renault laguna prejšnji model, verjetno cca.2004. Registracije frendos ni videl, barve pa tudi ne točno (tema...).
V glavnem; se priporočam za kakršne koli podatke o razbitih svetlih lagunah, ker policaji baje ne zaziskujejo zelo rigurozno, če ni mrtvih.
...arrrrrr, shiver me timbers...

mtosev ::

idi do avtokleparjev pa isci Laguno.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

harvey ::

V glavnem; se priporočam za kakršne koli podatke o razbitih svetlih lagunah, ker policaji baje ne zaziskujejo zelo rigurozno, če ni mrtvih.


Poudarek je na baje. Nisi pa sploh navedel za kakšno kategorije prometne nesreče je šlo.

nesreče I. kategorije - so nesreče, pri katerih je nastala samo materialna škoda.
nesreče II. kategorije - so nesreče, pri katerih je najmanj ena oseba lahko telesno poškodovana.
nesreče III. kategorije - so nesreče, pri katerih je najmanj ena oseba hudo telesno poškodovana.
nesreče IV. kategorije - so nesreče, pri katerih je kdo umrl ali je zaradi posledic nesreče umrl v 30 dneh po nesreči.


Kako ravnano?

Če gre za nezgodo brez telesnih poškodb in z manjšo materialno škodo je potrebno fotografirati kraj nezgode in zapisati ime prič. Udeleženci so dolžni objektivno ugotoviti okoliščine nezgode in jih zapisati v "Evropsko poročilo o prometni nesreči". Pravilno izpolnjen in podpisan obrazec nadomesti policijski zapisnik. Povzročitelj nezgode soudeleženemu vozniku izroči kupon obveznega zavarovanja iz zavarovalne police, v kolikor so kuponi priloženi njegovi zavarovalni polici. Če sta za nezgodo odgovorna oba udeleženca, si izmenjata kupone.

V vseh naslednjih zavarovalnih primerih JE POTREBNO POKLICATI POLICIJO:

pri prometni nesreči v kateri je udeleženec tujec,
če v prometni nesreči nastane večja materialna škoda,
kadar gre za telesne poškodbe,
če sumite, da je voznik soudeleženega vozila pod vplivom alkohola,
če se z voznikom soudeleženega vozila ne morete sporazumeti o povzročitelju prometne nesreče,
če soudeleženec pobegne s kraja prometne nesreče ali
v primeru, da soudeleženec v prometni nezgodi ne more dokazati, da je vozilo pravilno registrirano in zavarovano.
Zavarovanec je dolžan obvestiti zavarovalnico o zavarovalnem primeru najpozneje v treh dneh od dne, ko zanj zve. Ogled poškodovanega vozila opravite v poslovnih enotah zavarovalnice, pri kateri ste zavarovali vozilo. Če je vozilo nevozno, se ogled opravi po dogovoru.

Ob prijavi škodnega dogodka zavarovalnici predložite naslednje dokumente:

vozniško dovoljenje
prometno dovoljenje
Evropsko poročilo o prometni nasreči in
kupon AO, ki vam ga je izročil povzročitelj nesreče.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: harvey ()

lonz ::

Policaji so bli, popisali, kolega ni napihal in ima priče, da je peljal čez zeleno. Informacije o policijski zavzetosti pa imam od soseda (bivšega) policaja.
Vse je po reglcih, informacije pa iščemo, da ne bo kolega ostal z razbitim avtom (totalka) in k****m v roki.
...arrrrrr, shiver me timbers...

Keyser Soze ::

Damn, kakšen avto pa ima kolega, da je totalka, un z bogo laguno je pa komot odpeljal naprej?
OM, F, G!

koyotee ::

Lada niva:P
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

koyotee ::

Dost je, da te zadane v gumo od strani in ti zategne podvozje. Pri starejsih avtih to hitro ocenijo kot totalka.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

OmegaBlue ::

Damn, kakšen avto pa ima kolega, da je totalka, un z bogo laguno je pa komot odpeljal naprej?


(ekonomske)Totalke so zelo hitro pri rahlo novejših avtomobilih (7-6 let), če se odprejo vsi airbagi si takoj tam. A v to kategorijo spada tudi laguna in tole se je mogel zaletet s prvim koncem.. zanimivo da je lahko odpeljal :D
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

T0RN4D0 ::

Pri rahlo starejših je totalka še prej :) Na avtih katerih vrednost je ocenjena na 1k€, je (ekonomska) totalka že če ga fino spraskaš s ključem, ker je barvanje pač dražje od 500€... Ko pa enkrat gre recimo luč, odbijač, po možnosti še kakšna vdrtina na plehu, maš totalko tudi na malo dražjem avtu. Če so v igri še airbagi, (čim več tem slabše), lahko po zelo hitrem postopku nardiš totalko tud na kakšnem precej spodobnem avtu ob precej rahlih trkih. Pa ne rabiš nobenih silnih trkov in nevoznih avtomobilov. :)
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

WamPIRe- ::

Če je bilo pod kotom (recimo, da je krivec zavijal v smer vožnje oškodovanca) sploh ni treba da se odpre kakšen airbag. Sploh pa če je avto starejši in ni vreden več kot 5k € je hitro totalka, pa kot so že napisali... pri cenejših pa še prej.

PS: upam da dobijo tistega ki je pobegnil!
Msi Z77 | Intel i7-3770K | Kingston HyperX DDR3 16GB
CM Silent Pro Gold 700W | Asus RTX 2080 | Samsung 850 EVO 250GB
Samsung 850 EVO 500GB | 2x Asus ROG PG279Q

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: WamPIRe- ()

lonz ::

Kolega je imel Fiat idea, ampak sploh ni point v tem . Point je, da najdemo junaka ki je pobral šila in kopita, ne da bi preveril kaj je naredil.
...arrrrrr, shiver me timbers...

koyotee ::

Dej obvestilo na lokalno radijsko postajo, ce jo mas.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

AngelOfDeath ::

Veliko sreče pri iskanju. Policija se res ne trudi kaj preveč če ni mrtvih. Razen da je stari znanec policije ;)
edit: Slovnica

SkIDiver ::

En nasvet. Kake nadzorne kamere v smeri pobega? Mogoče kaka trgovina, lokal, banka, ... karkoli, ki ima video varovanje. Mogoče se najde na posnetku registrska oznaka.

bluefish ::

tiste kamere so ponavadi ravno toliko dobre, da lahko s posnetka določiš datum in uro ter model avta, kaj več pa pri tistih nekaj frejmih ne. Da ne govorimo o ločljivosti. Žal, CSI v realnosti ni.

strictom ::

Do lokalnih avtomehanikov če so v pred kratkim dobili kakšno laguno na popravilo :)
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

mojsterleo ::

Pozabi na kakrsnkoli povrnitev skode. Pri nas doma smo imeli pred kakim letom dni pdooben primer. Isto v kriziscu nalet od zadaj, nato je povzrocitelj celo dal telefonsko stevilko pa tablico, potem pa je spizdil pred prihodom policije, tako da evropskega porocila ni bilo mogoce izpolniti. Policaji so nato kasno uro pisali pa slikali. Naslednji dam gremo v zavarovalnico na ogled skode, nato pa se 3 mesece nic ne zgodi. Nato smo zaceli teziti zavarovalnici, wtf se dogaja, in oni da kao se povzrocitelj ne odziva, policija pa kao ni naredila zapisnika, oziroma iz njega ni razvidno, kdo je povzocitelj. In kar naprej v tem vzdtrajajo, sedaj smo dali na odvetnika, pa se tudi zadeva vlece. Mislim wtf kaj je z naso policijo, a ne morejo povzrocitelju zagroziti s prisilno privedbo? Pa kaj so potem poceli uro pa pol na kraju nesrece, ce na koncu niso naredili zapisnika? Seveda smo sli tudi do policijske postaje in govorili tam s taglavnim kifeljcem, pa nam je v faco rekel, da naj raje spizdimo, da nas ne bo prijavil vse skupaj za nek prekrsek. Wtf!?

Sam tako povemda ne bo kdo slucajno imel upanje v slovenske policaje, ker so navadni butlni, ne morem drugega rect. Zavarovalnice pa od te nesposobnosti potem denar vlecejo.

Zgodovina sprememb…

  • polepsal: Mavrik ()

koyotee ::

ja drugače žal ne gre, kot da izpolniš evropsko poročilo ali kličeš policijo.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

mojsterleo ::

ja in kaj ce oseba noce izpolniti svojega dela obrazca? (ali pa enostavno pobegne, kot je primer zacetnika teme?)

koyotee ::

kličeš policijo, poveš registrsko in morjo it do povzročitelja. Drugače pa toži policijo.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

mojsterleo ::

kličeš policijo, poveš registrsko in morjo it do povzročitelja. Drugače pa toži policijo.
v nasem primeru res nismo imeli takoj naslova, ker je pustil samo tablico in tel. Stevilko, vendar se na klice policije ni odzival. Da pa bi sli potem naknadno do njega so pa lahko samo tvoje lepe sanje. To bi verjetno storili samo v primeru, ce bi prislo do hujse materialne ali telesne poskodbe.

V glavnem vse kar lahko sedaj storim je, da grem v bliznji lokal, najamem dva debela bosanca z bejzbolskimi kiji, in ju posljem nad neodgovornega, a prebrisanega prekrskarja.

Zgodovina sprememb…

  • polepsal: Mavrik ()

strictom ::

v glavnem vse kar lahko sedaj storim je, da grem v bliznji lokal, najamem dva debela bosanca z bejzbolskimi kiji, in ju posljem nad neodgovornega, a prebrisanega prekrskarja.

Thats 'posed to be plan A, what 'bout plan B?
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

mojsterleo ::

Saj pravim, takoj ko so zaceli pri zavarovalnici mutit in ko so se na policiji delali bedake, sem dal zadevo na odvetnika. Sedaj cakam kaksna dva meseca, in nic. Edino kar lahko storim je, da grem na njegov naslov, in osebno sprasim iz njegovega zepa tistih 500 eur, kolikor mi je napravil skode na vozilu. Aja pa pazite ta smeh, kaj je rekel tisti dan, ko je povzrocil nesreco: "kdo bo pa pol meni placal skodo na avtu? " rofl.

Zgodovina sprememb…

  • polepsal: Mavrik ()

koyotee ::

z odvetnikom mu lepo pošljita en dopis, naj bo vse uradno, da če ti ne povrne škode, ga boš lepo tožil.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

overlord_tm ::

Enaka situacija, en lokalni drogeras, star znanec policije se zaletel v nas (šel čez rdečo) in pobegnil. Ubistvu ga avto ni deleč peljal, tako da je pri trgovini ustavil in pobegnil na prej peš. Policija ga je sicer dobila, ampak avto je bil nekako "ukraden" in nezavarovan, zakomplicerana zgodba tako da na koncu je šlo vse iz kaska ...

koyotee ::

ja sej, s takimi k vejo, da jim nimajo ničesar vzet, se sploh ne ubadajo. Moral bi uvest prisilno delo.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

mojsterleo ::

z odvetnikom mu lepo pošljita en dopis, naj bo vse uradno, da če ti ne povrne škode, ga boš lepo tožil.
ja krasno ane, potem bo pa se sodni postopek trajal do zastaranja, ker se kekec nikoli ne bo pojavil v sodni dvorani. vprasanje je sploh, ce se mi se splaca nadalje drkat za tistih 500 eur. res je, da je to kar nekaj denarja, in se bolj mi gre na zivce kako (ne)-delujejo pristojni organi,ampak sodisce je zelo drag hec. in na koncu tudi ce se pojavi, kdo ti kaj garantira, lahko je brezposeln ali kaj podobnega, pa si lahko denar samo narises.

Zgodovina sprememb…

mtosev ::

hehe mojsterleo.

pred leti v zg se je en zaletel v moje starse. so klicali policijo niso hoteli prit, ker nesreca ni dovolj velika in naj se sami zmenijo. clovek jim je dal "fake" naslov. ko so avto priso iz servisa so ugotovili da jih je nategnil.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

ziga1990 ::

V petek okoli enajstih sem imel prometno nesrečo druge stopnje, ko sem se ustavil na samoforju mi je nek mulc s svojmu neregistriranemu avtomobilom prletel v zadnji del jaz sem nesrečo bolje odnesu brez poskodb mulc pa si je pretegnu vratne misice. Ko pa sem hotu poklicat policijo pa je prosil da ne in da bo poplačal skodo narejeno na mojem vozilu. Ker sem vedu da ne bo sem stisnil sos tipko, ko pa sem pogledal nazaj ga ze ni blo. Policaji prisli popisali jaz sem slikal poskodbe na mojem vozilu jutr pa grem na zavarovalnico. Tko da se zdej sovražim vozt ponoč, ker takrat so na cesti vinjeni vozniki in mulci. Kako vprašanje?

Zgodovina sprememb…

  • polepsal: Mavrik ()

kmetek ::

Vedno imej pripravljen GSM in slikat takoj, če imaš digitalc pri roki toliko bolje.

Zheegec ::

kmetek je izjavil:

Vedno imej pripravljen GSM in slikat takoj, če imaš digitalc pri roki toliko bolje.

Kaj ti bo pomagalo, če avto ni registriran? Dobro, barva pa tip poškodbe se bo videl, samo to lahko tako in tako poveš.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

kmetek ::

bolje nekaj kot nič....

ziga1990 ::

Zheegec je izjavil:

kmetek je izjavil:

Vedno imej pripravljen GSM in slikat takoj, če imaš digitalc pri roki toliko bolje.

Kaj ti bo pomagalo, če avto ni registriran? Dobro, barva pa tip poškodbe se bo videl, samo to lahko tako in tako poveš.


avto je na kraju pustu če ni bil vozen

Volk| ::

Še jaz povem svoj primer.
S kolegom se peljema iz MB skozi Malečnik in pol dalje v hrib. Tam je kar precej ovinkasta cesta. Nakar pridrvi eden idijot ki vijuga po cesti. Logično, da se ni mogel umaknit, posledica pa je seveda uničena cela leva stran vozila. Pri njemu je verjetno še bolj spredaj bilo vse uničeno, saj je se zabil v stran z prednjim delom. Midva ustaviva takoj in grema iz avta. Tip pa, ko je videl kaj je naredil po gasu in pobegnil. Ker so tam ovinki, mi je v trenutku izginil iz vidnega polja, tako da sem ujel samo da je imel mariborsko registracijo. Pa da je bilo temno vozilo. Ostalo nimava podatkov. Za nama je tudi peljal en avto, ki pa je tudi odpeljal naprej, kljub temu, da je skoraj poknil še v njega.
Kličem policijo. Prvo kaj sem se začudil, da sem čakal ziher eno minuto predno so dvignili na 113.
Povem kaj se je zgodilo, pol ure kasneje slikajo, merijo cesto in sledi pogovor, kateri mi je razočaral do konca.
Aja, še to, pridejo 3 policaji in JAZ moram usmerjat promet(ovinki in se ne vidi mimo kraja nesreče). Nato si mislim, ko vas jebe, ne bom usmerjal. Takrat se en spomni, ko se je nabasalo prometa in drugemu reče naj gre usmerjat promet.

Gospod policaj reče, da bo težko dobit barabo brez tablice. Da bo kolega(ki nima kasko zavarovanega) moral sam plačat vse. Pa poberem koščke vozila od pobeglega voznika in rečem, da po tem ziher lahko ugovotovijo tip vozila. Vejo da je temne barve in če je v MB 100 takih vozil, pejte od hiše do hiše in poglejte vsak avto, kateri je razbit. Ugovotovili smo, da je vozilo verjetno Renault( pisalo na enem delu).
Policaj mi reče, da če vejo(primer), da je Renault Clio, temne barve, da po teh podatkih ne morejo ugovtoviti lastnika vozla. Sem reko, da ne verjamem, da če imajo tip vozila imajo popolno evidenco vseh vozil katera so zavedena v registru in seveda lastnike. Nakar mi reče, da jim program ne omogoča iskanja po teh kritirijih. Nisem mogel verjet svojim ušesom. Ali sem jaz glup ali kaj. Ugotovijo tip vozila, pa ne morejo najt vse lastnike?!! Pol pa samo obiski na domu.
Tip vozila ziher lahko ugovotvijo, saj je odpadel kar velik del sprednje maske. Meni logika govori, da ziher ta del ne paše na yugeca če je del od katrce. Kako si naši gospodje tega ne morejo dopovedat, da po teh delih lahko ugovtovijo tip vozila?
Kolega ima Mercedes E claas, in je škode kar precej. Če bo to moral sam krit, bo se rešil precej denarja.

Vem, da sem videl tablico, vendar v tistem trenutku, ko mi je izginil z oči, si nisem zapomnil. Mogoče pomaga kaka hipnoza ali kaj, da se spomnim? Kaka druga ideja? Ali bo res treba požret slabo delo policistov in iznajdlivost povzročitelja?!

Še nekaj mi ni jasno. Poleg vseh načrtov ceste, oni slikajo in merijo cesto na dolgo in široko. Zakaj zaboga? Tudi če bo kdaj rabil ta podatek, idi zmerit te cesto(kar dvomim da ga bo rabil). Mislim, da sesta vseeno ne bo zrastla za pol metra.

Policaj še kolegu svetuje naj gre za zavarovalnico, da mu ocenijo škodo. Zakaj že? Jo bodo plačali? Koliko je meni jasno oni plačajo tisto škodo, ko jo imajo komu obesit. Tukaj pa nimajo(še ne) povzročitelja. Poleg tega zakaj bi on hodil na svojo zavarovalnico ocenit škodo. Če bodo našli povročitelja, bo šel na njegovo zavarovalnico, saj bo njegova plačala.

Ne vem v kaki državi živim. Nič mi ni jasno.
_______________________________________________________
Izobražen je tisti človek, ki ve, kje bo našel tisto, česar ne ve.

RockyS ::

Ime Mercedesa, nima pa za zavarovanje? Nevem, malo nelogično razmišljanje tvojega kolega.

Volk| ::

Pač nima.
Zanimivo razmišljanje: moraš dat zavarovat avto, da lahko omogočiš voznikom nekaznovano povzročanje nesreč.
_______________________________________________________
Izobražen je tisti človek, ki ve, kje bo našel tisto, česar ne ve.

Dr_M ::

Neumno razmisljanje je to.
Avto zavarujes zato, da nimas stroskov, ki ti jih naredijo taki kreteni.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Volk| ::

Zanimivo, kako razmišljate.
Jaz kasko zavarujem avto(ga imam zavarovanega kasko), zato da če sem sam neumen(ali pa moja punca), da mi zavarovalnica plača škodo.
Če pa je drugi kreten, pa koristim njegovo zavarovalnico.

Za zgoraj opisan primer, pa pričakujem, da rešijo probleme tisti kateri so plačani za to in imajo sredstava(žal brez volje), da najdejo barabe.
_______________________________________________________
Izobražen je tisti človek, ki ve, kje bo našel tisto, česar ne ve.

kmetek ::

V napačni državi živiš(mo).

Dr_M ::

Na cesti so taki in drugacni ljudje. In racunat moras dobesedno na vse. Zato zavarujes avto.
Se pa strinjam, lahko bi naredili vec, da bi poiskali pobegle voznike. Ce ni ravno kdo mrtev ali hudo poskodovan, se jim res jebe.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

mihec87 ::

Kamot lahko dobijo podatke avtov če vsaj vejo barvo,znamko pa model verjetno.Namreč se spomnim ko so enkt prišli k nam domov avto pogledat ko je negdo z takim avtom spizdil z kraja nesreče pa še meli cel seznam istih avtov.Res pa da je mal kruta iskat vse črne renaulte v okolici oz mariboru.

T0RN4D0 ::

Zavarovanje je za reveže. Dolgoročno z zavarovanjem v povprečju izgubljaš denar. Če imaš denarja dovolj, je brezveze imeti vse zavarovano.

Živiš v banarepubliki sicer, dolgo si potreboval da si dojel.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Dr_M ::

Zavarovanje je za reveže. Dolgoročno z zavarovanjem v povprečju izgubljaš denar. Če imaš denarja dovolj, je brezveze imeti vse zavarovano.


Blagor tebi, da serjes denar. Ne gre se zato, da bi bil z zavarovanjem kaj v plusu, ampak da ti ni potrebno dat vec tisoc ali 10 tisoc EUR naenkrat v primeru skode.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

mihec87 ::

Toliko kolikor si prišparal z nezavarovanjem si porabil v parih poskodbah avta sploh če so kake bolj konkretne.Ok če voziš katrco al pa lojtržn voz se mogoč res ne splača.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

M-XXXX ::

T0RN4D0 je izjavil:

Zavarovanje je za reveže. Dolgoročno z zavarovanjem v povprečju izgubljaš denar. Če imaš denarja dovolj, je brezveze imeti vse zavarovano.

Živiš v banarepubliki sicer, dolgo si potreboval da si dojel.

Pri dražjem avtu je vsaka malenkost 1000€+ in tam se zavarovanje še prekleto splača! Jaz sem v zadnjem letu le parkinga pokoristil več kot 3000€.

thramos ::

No, zavarovalnice delajo profit.

3p ::

M-XXXX je izjavil:

T0RN4D0 je izjavil:

Zavarovanje je za reveže. Dolgoročno z zavarovanjem v povprečju izgubljaš denar. Če imaš denarja dovolj, je brezveze imeti vse zavarovano.

Živiš v banarepubliki sicer, dolgo si potreboval da si dojel.

Pri dražjem avtu je vsaka malenkost 1000€+ in tam se zavarovanje še prekleto splača! Jaz sem v zadnjem letu le parkinga pokoristil več kot 3000€.


Od kod pa misliš, da zavarovalnica jemlje denar?

Iz tvojega kaska. S tem da porabi doberšnji delež za svoje poslovanje. Seveda pa kasko vedno najbolj tepe tiste, ki nimajo smole in niso nerodni, in se splača modelom, ki grejo sami povzročat škodo na svojem avtu, da na zavarovalničin račun popravijo kako zadevo na dragem (tm) avtu.

Še večja natega pri kasku pa je, da kasko 10 let starega avta zaračunajo glede na ceno novega avta, potem pa vse kar je preko njegove dejanske vrednosti proglasijo za totalko.

M-XXXX ::

Vem na kaj ciljate. Hočem le rečt, da posploševanje ni dobro. Nekdo, ki avto zapelje iz garaže 1x na teden do trgovine je res nesmiselno zavarovat. Po drugi strani pa nekdo ki dela 50 000km na leto, parkira po javnih parkiriščih, veliko meste vožnje pa se bo zadeva zelo verjetno povrnila parkrat letno...

Dr_M ::

Heh, jest nevem kaj ti delas, ampak jaz sem do zdej v dveh letih in pol uveljavljal samo toco. Pa zivim v mestu in tudi precej kilometrov naredim. :))
Jebiga, zarad ene praske od vrat se pa ne splaca na zavarovalnico hodit..
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

M-XXXX ::

Dr_M je izjavil:

Heh, jest nevem kaj ti delas, ampak jaz sem do zdej v dveh letih in pol uveljavljal samo toco. Pa zivim v mestu in tudi precej kilometrov naredim. :))
Jebiga, zarad ene praske od vrat se pa ne splaca na zavarovalnico hodit..

2x razbit špegu, popraskani robovi, en se mi je v križišču v rit zabil, udarjen po vratih,... Sicer v večini nikol več kot popraskana barva, sam popravilo pa vseno takoj pride 500€...
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

nesreča na parkirišču (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Na cesti
35568959 (41501) imagodei
»

Kaj storiti ob prometni nesreči - zavarovanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8719972 (12544) ...:TOMI:...
»

Še kasko zavarovanje ali ne? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10630108 (28128) D3m
»

Prometna nesreča-pomoč (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7817320 (13474) fikus_
»

Kaj v primeru prometne nesreče

Oddelek: Loža
295276 (4497) SkIDiver

Več podobnih tem