» »

Kaj storiti ob prometni nesreči - zavarovanje

Kaj storiti ob prometni nesreči - zavarovanje

«
1
2

jeklo ::

Nisem si povsem na jasnem kaj storiti ob prometni nesreči, zato sem se odločil, da vprašam tule. Predvsem me zanima kdo in kako krije škodo?
Recimo, da se nekdo zabije v mene. Izpolniva evropsko poročilo, soudeleženec prizna krivdo in tudi podpiše (če ne pokličem policijo). Vsak dobi eno kopijo.

Greva potem vsak na svojo zavarovalnico in oddava kopijo ali se gre samo na mojo saj je on kriv? Kdo potem krije škodo? Mi krije škodo na avtu zavarovalnica (imam ao+ in divjad) ali si plačam škodo sam? Krije škodo na mojem avtomobilu soudeleženec v prometni nesreči? Kdo krije škodo njemu?

Pa na evropskem poročilu piše, da tisti ko je kriv, da drugemu kupon. Kolikor vem kuponov ni več, kaj torej storiti?

Prosim, če mi lahko obrazložite, ker kot vidite si nisem na jasnem, pa je dobro to vedeti, če se kaj zgodi :)
  • spremenilo: jeklo ()

Aston_11 ::

Ne kompliciraj, jebenti. Pejdi na njegovo zavarovalnico in tam oddaj zahtevek in se prijavi pri cenilcih, da ti pogledajo pleh.

black ice ::

Pomembno je samo, da imaš izpolnjeno evropsko poročilo, kuponi gor ali dol. Tebe ne zanima kdo krije škodo drugemu, če si kriv ti bo plačala tvoja zavarovalnica in obratno. Torej, v primeru, da si udeleženec v nesreči in nisi kriv izpolnita oba evropsko poročilo in greš na njegovo zavarovalnico, kjer bodo ocenili škodo. Priznanje krivde se ponavadi napiše pod opombe.

jeklo ::

Se pravi moram iti na njegovo zavarovalnico. Kako dobiti cenilca, ga priporoči oz da zavarovalnica?

black ice ::

Hjoj. Greš tja, izpolniš papirje, cenilec te bo tam čakal.

jeklo ::

Kaj pa če sem jaz kriv? Si krijem škodo sam ali mi krije zavarovalnica? Imam navadno zavarovanje in ao+ ter divjad, brez kaska.

Nekje sem slišal, da če nisi kriv soudeleženec plača zavarovalnici, ta pa potem tebi. Predvidevam, da to ni res.

Saj vem, da so čudna vprašanja, samo nisem bil še nikoli udeležen v nesreči in ne vem kako te stvari grejo. Že sedaj ste mi veliko razčistili, tako da hvala za pomoč:)

black ice ::

Če nimaš kaska in si kriv si kriješ škodo sam. Druga alineja: zakaj misliš, da se plačujejo premije, ki krijejo škodo do neke vsote?! Če si povzročitelj nesreče izgubiš bonifikacijo, to pomeni, da naslednje leto plačaš nekaj % več. 15%, če se ne motim.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: black ice ()

šernk ::

Kriv ti: tvoja zavarovalnica plača škodo drugemu
kriv drugi: njegova zavarovalnica plača škodo tebi
srna: krije tvoj delni kasko škodo tebi
srna sredi avtoceste: krije DARS škodo tebi
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

jeklo ::

Sedaj mi je vse jasno glede prometne nesreče. Me pa zanima še za divjad. Kaj storim če povozim divjad? Poročila za to ni. Moram poklicati policijo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jeklo ()

black ice ::

Na zavarovalnici ponavadi ne komplicirajo, če so vidni sledovi oz. dlake. Najboljše je, da pokličeš policijo, ki bo obvestila tudi lokalno lovsko društvo, da odstrani poginulo žival. Policija ti tudi izda potrdilo, ni potrebno zahtevati, ker te ponavadi kar sami vprašajo.

N0t0ri0us ::

jaz sem slišal, da je potrebno obvezno klicat policijo in naredit zapisnik, ker drugače se zna zgodit da ti na zavarovalnici komplicirajo..

Edino če odpelješ srno s sabo :P

black ice ::

Kot sem napisal, če so vidne dlake ti na zavarovalnici ponavadi ne komplicirajo. Vsaj meni niso. Ampak tu je spet vse odvisno od zavarovalnice.

fikus_ ::

Če imaš prometno je potrebno najprej zavarovati/označiti območje, da ne pride do naleta. Potem oskrbeti morebitne poškodovance. Poklicati 113. Poveš kdo kliče, zakaj, kakšno je stanje,koliko oseb/vozil je udeleženih, če so udeleženi vozniki/potniki poškodovani, . . . Če ni poškodovanih, poveš da kličeš samo za info in da ni potrebe po njihovem posredovanju. Če so poškodovanci, bo policija itak prišla, sicer se sami odločijo. Tako imaš potem manj problemov pri uveljavljanju škode pri zavarovalnici.
Dobro je poslikati nesrečo, tako da se vidijo vozila in okolica.
Izpolniš evropsko poročilo in oba se podpišeta. Dobro je, da povzročitelj prizna krivdo. Če ne, je fajn prisotnost policije in njihov zapisnik.
Potem greš na svojo zavarovalnico s temi papirji in oni urejajo naprej (cenilec, zahtevki do drugega voznika, . . .).
Ko zavarovalnica nekaj časa melje, je velika verjetnost da dobiš dopis, da se še enkrat zjasniš pisno o okoliščinah nesreče (tako je bilo nekaj let nazaj). Če oba voznika zavrneta krivdo, kljub priznanju na evropskem poročilu, se začne "veselica" in iskanje krivca. Zato je dobro poslikati in skicirati nesrečo ali prisotnost policije in policijski zapisnik.

V glavnem, škodni primer urejaš s svojo zavarovalnico, če imaš kasko ali je drug voznik kriv. Če so uslužni takrat, ko jim plačaš, naj bodo še takrat, ko jih potrebuješ!

facepalm ::

glede divjadi..
ce zbijes srno na cesti, kjer je znak "nevarnost divjadi na cesti", ti zavarovalnica ne bo krila skode (poznam primer iz prakse).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: facepalm ()

bambam20 ::

jeklo je izjavil:

Sedaj mi je vse jasno glede prometne nesreče. Me pa zanima še za divjad. Kaj storim če povozim divjad? Poročila za to ni. Moram poklicati policijo?


Da, vsekakor. Pa ne boš nič plačal, zato, ker bodo prišli na kraj dogodka. Zna se zgodit, da ne boš imel dlak na avtu. Jaz jih nisem imel, ko mi je srna skočila direktno iz teme v levi sprednji blatnik.

Ker je obležala na cesti, sem s trikotnikom zavaroval cestišče in poklical policijo.

POlicija ti bo izdala zapisnik, da je bila divjad udeležena pri trku.

Potem pa z zapisnikom lahko greš direkt do kakšnega , ki popravlja avtomobile ima s tvojo zavarovalnico sklenjeno pogodbo o popravilih. Seveda, če imajo tako dogovorjeno. Pri triglavu je že tako, da ni potrebno do cenilca in greš lahko servisa in potem rpide tja cenilec.


Če nisi ti kriv, mora tisti, ki je povzročil nesrečo napisati na evropsko poročilo, da PRIZNAVA KRIVDO. To je pomembno, ker prevečkrat se dogaja, da tega povzročitelj nezgode ne napiše v poročilo , kar se smatra, da ne priznava, da je bil kriv in imaš potem nevščenosti in se zadeva zavleče.

fikus_ je izjavil:

Če imaš prometno je potrebno najprej zavarovati/označiti območje, da ne pride do naleta. Potem oskrbeti morebitne poškodovance. Poklicati 113. Poveš kdo kliče, zakaj, kakšno je stanje,koliko oseb/vozil je udeleženih, če so udeleženi vozniki/potniki poškodovani, . . . Če ni poškodovanih, poveš da kličeš samo za info in da ni potrebe po njihovem posredovanju. Če so poškodovanci, bo policija itak prišla, sicer se sami odločijo. Tako imaš potem manj problemov pri uveljavljanju škode pri zavarovalnici.
Dobro je poslikati nesrečo, tako da se vidijo vozila in okolica.
Izpolniš evropsko poročilo in oba se podpišeta. Dobro je, da povzročitelj prizna krivdo. Če ne, je fajn prisotnost policije in njihov zapisnik.
Potem greš na svojo zavarovalnico s temi papirji in oni urejajo naprej (cenilec, zahtevki do drugega voznika, . . .).
Ko zavarovalnica nekaj časa melje, je velika verjetnost da dobiš dopis, da se še enkrat zjasniš pisno o okoliščinah nesreče (tako je bilo nekaj let nazaj). Če oba voznika zavrneta krivdo, kljub priznanju na evropskem poročilu, se začne "veselica" in iskanje krivca. Zato je dobro poslikati in skicirati nesrečo ali prisotnost policije in policijski zapisnik.

V glavnem, škodni primer urejaš s svojo zavarovalnico, če imaš kasko ali je drug voznik kriv. Če so uslužni takrat, ko jim plačaš, naj bodo še takrat, ko jih potrebuješ!


Zelo lepo si spisal in vse drži.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

MadMax ::

facepalm je izjavil:

glede divjadi..
ce zbijes srno na cesti, kjer je znak "nevarnost divjadi na cesti", ti zavarovalnica ne bo krila skode (poznam primer iz prakse).

Razloži tole malce bolj.
Iz katerega zavarovanja ne bo krila škode?
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Arctander ::

facepalm je izjavil:

glede divjadi..
ce zbijes srno na cesti, kjer je znak "nevarnost divjadi na cesti", ti zavarovalnica ne bo krila skode (poznam primer iz prakse).


No, jaz sem nabil srno par 10 metrov za znakom. Klical policijo, ki so napisali potrdilo o nesreči, naslednji dan šel na zavarovalnico in bp dobil nalog za popravilo pri izbranem kleparju.

EDIT: Zavarovano sem imel kasko kombinacijo "divjad" pri Triglavu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Arctander ()

facepalm ::

MadMax je izjavil:

facepalm je izjavil:

glede divjadi..
ce zbijes srno na cesti, kjer je znak "nevarnost divjadi na cesti", ti zavarovalnica ne bo krila skode (poznam primer iz prakse).

Razloži tole malce bolj.
Iz katerega zavarovanja ne bo krila škode?


ce imas le zavarovanje odgovornosti + divjad (brez kaska) komplicirajo, ce zbijes divjad, na cesti kjer je postavljen znak "nevarnost divjadi na cesti".

ne vem tocno katera zavarovalnica je to bila..

MadMax ::

Prvič slišim, pa se mi zdi da je tudi do tebe tole prišlo za šankom kot "rekla-kazala".
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

facepalm ::

MadMax je izjavil:

Prvič slišim, pa se mi zdi da je tudi do tebe tole prišlo za šankom kot "rekla-kazala".


v takem primeru, bi sam to poudaril oz bi bil tiho.

MadMax ::

Huh, nekaj poveš pa ne veš kaj točno in kako...
Divjad lahko zbiješ na poljubnem mestu (ajd, če boš z avtom zapeljal v živalski vrt potem ne...), pa če imaš zavarovano (polni kasko ali pa delni za domače+divje živali), zavarovalnica izplača.
Komplicirajo pa nič bolj kot pri vsakem izplačilu zaradi povsem drugih zadev, med katerimi so običajno alko ali tehnična neizpravnost vozila.
To kar si prej napisal je pa baba rekla-baba čula in nič več, pa če se na trepalnice postaviš, žal. Ali pa so tvoj "vir" pač skušali na suho nategnit. Še enkrat žal.
Saj ti verjamem da si slišal, zagotovo pa nisi slišal vsega, torej zakaj konkretno so se upirali izplačilu. Večina pripovedovalcev zadevo pač obrne malce po svoje.

Dvoje, kar mi pride na misel, v takem primeru povezano na tvojo štorijo:
1. če zbiješ divjad in nimaš avta zavarovanega: če na mestu znaka ni, škodo plača LD v katerega revir sodi cesta oz. upravljalec ceste. Sicer je skoraj vedno treba tožit in je zamudno, a se da.
Če pa se to zgodi tam kjer je znak, se pa res lahko samo pod nosom obrišeš.
2. delni kasko krije le škodo zaradi neposrednega stika z divjadjo. Če si posledično zletel iz ceste in zdrobil čisto vsak košček avta, ti vsega pač ne bodo krili. To je pa drobni tisk, katerega marsikdo ne prebere in se ga ne zaveda dokler ni prepozno.

Poleg tega pa je v zadnjem času s pojavom "ultrapoceni" zavarovalnic v porastu tudi tlak oškodovancev, ampak hudič je spet v drobnem tisku. There's no free lunch...
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Invictus ::

Glede zavarovalnic se splača imeti dobrega agenta.

On ti pravilno svetuje in pomaga v postopku.

Če ga še nimate, si ga zrihtajte ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Kekec ::

Invictus je izjavil:

Glede zavarovalnic se splača imeti dobrega agenta.

On ti pravilno svetuje in pomaga v postopku.

Če ga še nimate, si ga zrihtajte ...


+1

Iskanje najcenejše zavarovalnice je narobe.

facepalm ::

MadMax je izjavil:

Huh, nekaj poveš pa ne veš kaj točno in kako...
Divjad lahko zbiješ na poljubnem mestu (ajd, če boš z avtom zapeljal v živalski vrt potem ne...), pa če imaš zavarovano (polni kasko ali pa delni za domače+divje živali), zavarovalnica izplača.
Komplicirajo pa nič bolj kot pri vsakem izplačilu zaradi povsem drugih zadev, med katerimi so običajno alko ali tehnična neizpravnost vozila.
To kar si prej napisal je pa baba rekla-baba čula in nič več, pa če se na trepalnice postaviš, žal. Ali pa so tvoj "vir" pač skušali na suho nategnit. Še enkrat žal.
Saj ti verjamem da si slišal, zagotovo pa nisi slišal vsega, torej zakaj konkretno so se upirali izplačilu. Večina pripovedovalcev zadevo pač obrne malce po svoje.

Dvoje, kar mi pride na misel, v takem primeru povezano na tvojo štorijo:
1. če zbiješ divjad in nimaš avta zavarovanega: če na mestu znaka ni, škodo plača LD v katerega revir sodi cesta oz. upravljalec ceste. Sicer je skoraj vedno treba tožit in je zamudno, a se da.
Če pa se to zgodi tam kjer je znak, se pa res lahko samo pod nosom obrišeš.
2. delni kasko krije le škodo zaradi neposrednega stika z divjadjo. Če si posledično zletel iz ceste in zdrobil čisto vsak košček avta, ti vsega pač ne bodo krili. To je pa drobni tisk, katerega marsikdo ne prebere in se ga ne zaveda dokler ni prepozno.

Poleg tega pa je v zadnjem času s pojavom "ultrapoceni" zavarovalnic v porastu tudi tlak oškodovancev, ampak hudič je spet v drobnem tisku. There's no free lunch...


no nisem bil osebno tam, ampak je vir tocen.
detajlov se ne spomnim, ker je od tega ze nekaj let, nisem pa niti povprasal po vseh detajlih.
sam sklepam, da gre za nekaj v stilu tvoje 2. tocke, ker je avto pristal v kanalu in je tudi policija naredila zapisnik.
na podlagi zapisnika (nimam pojma kaj je tam pisalo), so na zavarovalnici zavrnili povracilo skode z utemeljitvijo "da je tam znak".
sej kasneje, po pogajanju so majhen del poplacali (kot se spomnem cca 50% - spet nimam pojma po kakem izracunu so prisli do takega deleza).

zelel sem samo opozoriti, da znajo zavarovalnice zaradi tega komplicirat, kot tudi zaradi marsicesa drugega.
dejstvo je, da zavarovalnica lahko odkloni povracilo kakrsnekoli skode (tudi ce imas polni kasko). potem ostane na strani zavarovanca ali bo zadevo podal na sodisce ali ne.

MadMax ::

No tole bi pa lahko bilo, ja.
Laična stranka pač misli, da ima s sklenitvijo "kaska za divjad" krite vse stroške, povezane z nezgodo kjer je zraven dlaka.
Zavarovalnice pa imajo to do potankosti dodelano v pogojih. Problem je, da teh pogojev skoraj nihče ne bere, nato so pa presenečenja...
Odklonit izplačilo pa ne morejo brez razloga. A spet: mali človek proti korporaciji, ki ima vojsko odvetnikov...
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

facepalm ::

vecinoma se zgovarjajo na kako alinejo v drobnem tisku, ki ga malokdo prebere, oz ga je tezko tudi razumeti. :)

MadMax ::

To itak. Ampak če se pa sploh nič ne pozanimaš preden podpišeš (beri: plačaš) pa tudi ni ok.
Saj jaz nisem noben strokovnjak za ta področja, popoln antitalent pa tudi ne: sem pred 10 leti uveljavljal za hišo (toča), pa sem po petem branju šele začel razumevat kako stvar teče... Po 15. branju sem bil še dokaj nepripravljen za "pogovore"... No na koncu se je ob pomoči agenta izšlo ok, tako da kar sta višje napisala Invictus in Kekec velja 110%.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Mare2 ::

Invictus je izjavil:

Glede zavarovalnic se splača imeti dobrega agenta.

On ti pravilno svetuje in pomaga v postopku.

Če ga še nimate, si ga zrihtajte ...


S tem se zelo strinjam. Berem v teh sporočilih, kaj vse pišete. Niti ne vem, kako b začel popravljat oz. pojasnjevat zadeve.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

fikus_ ::

Zavarovalnice ločijo med divjadjo in domačimi živalmi! Tako da morate biti pri sklenitvi zavarovanja in koriščenju zavarovanja pazljivi/dosledni.

bambam20 ::

fikus_ je izjavil:

Zavarovalnice ločijo med divjadjo in domačimi živalmi! Tako da morate biti pri sklenitvi zavarovanja in koriščenju zavarovanja pazljivi/dosledni.



Še nisem zasledil, da bi katera zavarovalnica nudila ločeno vplačilo podzavarovanja. To je v paketu.

Invictus ::

bambam20 je izjavil:


Še nisem zasledil, da bi katera zavarovalnica nudila ločeno vplačilo podzavarovanja. To je v paketu.

To je ponavadi zato ker ljudje hočejo pri zavarovanju prihranit 20 EUR, ker ločeno določijo kaj bi radi imeli zavarovano.

Se vse da ... Ampak normalen človek vzame vse v paketu. Ali pa agentu reče naj mu prikaže kaka je cenovna razlika med posameznimi paketi. Ponavadi so razlike največ do 100 EUR, pa v cenejših paketih manjka kar veliko.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

black ice ::

fikus_ je izjavil:

Če imaš prometno je potrebno najprej zavarovati/označiti območje, da ne pride do naleta. Potem oskrbeti morebitne poškodovance. Poklicati 113. Poveš kdo kliče, zakaj, kakšno je stanje,koliko oseb/vozil je udeleženih, če so udeleženi vozniki/potniki poškodovani, . . . Če ni poškodovanih, poveš da kličeš samo za info in da ni potrebe po njihovem posredovanju. Če so poškodovanci, bo policija itak prišla, sicer se sami odločijo. Tako imaš potem manj problemov pri uveljavljanju škode pri zavarovalnici.
Dobro je poslikati nesrečo, tako da se vidijo vozila in okolica.
Izpolniš evropsko poročilo in oba se podpišeta. Dobro je, da povzročitelj prizna krivdo. Če ne, je fajn prisotnost policije in njihov zapisnik.

Lepo napisano. Tole bi moralo biti samoumevno, ne vem kaj ste počeli na predavanjih CPP in prve pomoči.

Edit: Če povzročitelj noče priznati krivde se z njim ne pogajaš ampak takoj kličeš policijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: black ice ()

St235 ::

bambam20 je izjavil:

fikus_ je izjavil:

Zavarovalnice ločijo med divjadjo in domačimi živalmi! Tako da morate biti pri sklenitvi zavarovanja in koriščenju zavarovanja pazljivi/dosledni.



Še nisem zasledil, da bi katera zavarovalnica nudila ločeno vplačilo podzavarovanja. To je v paketu.


V bistvu vse zavarovalnice nudijo, da prosto izbiraš pakete, podpakete in še ne vem kaj. In domače živali kot je meni znano padejo pod splošni kasko in jih še tak paket ne tretira kot divjad.

jeklo ::

Kar se za tablo za divjad tiče...sem na triglavu in sem jih klical in povprašal, če se krije škoda, če zbiješ divad za tablo divjad na cesti in je rekla, da so to samo govorice ljudi da se v tem primeru ne izplača in da oni izplačajo oz krijejo v vsakem primeru ne glede na to kje zbiješ žival. Toliko o triglavu:)
Kako je drugje pa ne vem.

bambam20 ::

Invictus je izjavil:

bambam20 je izjavil:


Še nisem zasledil, da bi katera zavarovalnica nudila ločeno vplačilo podzavarovanja. To je v paketu.

To je ponavadi zato ker ljudje hočejo pri zavarovanju prihranit 20 EUR, ker ločeno določijo kaj bi radi imeli zavarovano.

Se vse da ... Ampak normalen človek vzame vse v paketu. Ali pa agentu reče naj mu prikaže kaka je cenovna razlika med posameznimi paketi. Ponavadi so razlike največ do 100 EUR, pa v cenejših paketih manjka kar veliko.



Hah... sej imaš prav ampak zavarovanje divjadi in domačih živali pa načeloma ni drago. Znesek je pod 40€. Ko skoči srna je potem znesek lahko 3 ali 4 mesten.

win64 ::

jeklo je izjavil:

Kar se za tablo za divjad tiče...sem na triglavu in sem jih klical in povprašal, če se krije škoda, če zbiješ divad za tablo divjad na cesti in je rekla, da so to samo govorice ljudi da se v tem primeru ne izplača in da oni izplačajo oz krijejo v vsakem primeru ne glede na to kje zbiješ žival. Toliko o triglavu:)
Kako je drugje pa ne vem.


Tako bi moralo biti. Tista tabla je tam, da se cestna služba reši odgovornosti. Beri: če nisi zavarovan, ne moreš tožit cestne službe(lahko, samo dosti ne boš dosegel).

GrimReaper ::

Saj to bi bilo pa res čudno, da nebi izplačali, če zbiješ za tablo. Ker tudi če je tabla, ne moreš dosti bolj previdno vozit kot že drugače, recimo da bi šel samo 60.
Danes je eden nekaj cincal okol 65 po števcu, prehitel ga sicer nisem, ker tudi sam precej pazim v zimskih jutrih in je velika verjetnost da skoči ravno med prehitevanjem kakšna srna.
Ampak kakšnih 10 več bi pa že lahko šel, sam se probam držat 80 po števcu, pa če gre kdo nasproti, ko moram izklopit dolge, zmanjšam do 70. Zaenkrat mi je s tako vožnjo še vedno uspelo ustavit pred srno.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

WaterBoy ::

black ice je izjavil:


Lepo napisano. Tole bi moralo biti samoumevno, ne vem kaj ste počeli na predavanjih CPP in prve pomoči.

Edit: Če povzročitelj noče priznati krivde se z njim ne pogajaš ampak takoj kličeš policijo.


To normalno, večji problem je če v evrpskem poročilu prizna, potem pa si premisli in na zavarovalnici ne prizna.

MadMax ::

GrimReaper je izjavil:

Zaenkrat mi je s tako vožnjo še vedno uspelo ustavit pred srno.
Kaj pa, če srni ne uspe ustavit pred tabo? (sodelavcu se je pred leti zaletela v bok, tudi ni bilo zanemarljivo malo škode...)
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Mare2 ::

Seveda, malo je povprašal v gostilni, kako je s tem...
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

feryz ::

Če prizna krivdo in to tudi podpiše, dileme ne more biti.
Res pa je, da veliko grešnikov prizna krivdo, da se tako izogne obisku policije na kraju dogodka, kasneje pa to poizkuša negirati.
Pisno je le pisno, pa naj se izgovarja kolikor hoče.

Če na kraj pride policija, se tisti, ki je kriv, kazni ne bo izognil. Zato se je pametneje temu ogniti.

MadMax ::

Ko bi vedel, koliko krivcev si čez par dni premisli...
Stres, ustrahovanje, ... Kup zelo kreativnih razlogov zakaj spreminja izjavo ;)
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Mare2 ::

Če krivdo prizna, je kljub temu dobro še fotogrfirati kraj dogodka.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

St235 ::

brez dvoma. Ker evropski obrazec na sodišču hitro pade, ko se kaka smrkla zjoka kako je podpisala samo zato ker se je bala in tako dalje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

bambam20 ::

St235 je izjavil:

brez dvoma. Ker evropski obrazec na sodišču hitro pade, ko se kaka smrkla zjoka kako je podpisala samo zato ker se je bala in tako dalje.


Dvomim, ker se zadeva tudi nazorno nariše in še dodatno opiše kaj se je zgodilo. Sej noben nikomur ne grozi. lepo te prosim. Če se tisti, ki je povzročitelj ne soglaša, da se na poročilo napiše, da prejema krivdo se pa pokliče policijo in naredi zapisnik. Nimaš tu nobenega izmikanja.

MadMax je izjavil:

Ko bi vedel, koliko krivcev si čez par dni premisli...
Stres, ustrahovanje, ... Kup zelo kreativnih razlogov zakaj spreminja izjavo ;)



Seveda, seveda. Zakon tudi za takšne velja enako kto za une, ki vedo, da so krivi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

St235 ::

kar je seveda lepo in prav v deželi Nije. V praksi pa seveda pride do zapletov, ko ena stran spremeni zgodbo. Z vidika sodišča podpisan obrazec ni absoluten dokaz ali nepreklicen izraz volje.

Izgovor,da je nekdo popisal izjavo v sresu ali da je prišlo do zastraševanja ni težko kupit. SPloh kot to v solzah razlaga najstnica.

O nazornem risanju pa raje ne bi, ker ponavadi v vrtcu lepše rišejo, da o temu ali je bil prižgan smernik, luči in še 1001 druga stvar slika nič ne pove.

Mare2 ::

To je realnost v primerih prometnih nesreč, na žalost.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

solatko ::

Tri prometne nesreče, v katerih sem bil udeležen kot oškodovanec, so šle skozi brez problemov, ker sem vsakokrat poklical policijo (vozila smo takoj po slikanju odstranili), kateri so naredili zapisnik z izjavami udeležencev.
V enem primeru je krivec hotel spremeniti izjavo, pa je gladko sprememba padla in zavarovalnica je na podlagi zapisnika policije, škodo poplačala.
Pri nobeni ni bilo nikakršnih poškodb, samo materialna škoda na vozilih.

Sicer pa je klic za oškodovanca, v današnjih časih mutenja, skoraj obvezen, tudi, kadar gre samo za škodo na vozilih. Samo evropsko poročilo ni vredno nič, če nekdo spremeni izjavo in ima dobrega odvetnika.

Kadar je krivda jasna (laikom), povzročitelj dobi še globo in zaradi tega se po navadi policije ne kliče (globa je včasih višja, kot je sama škoda na vozilih).
Delo krepa človeka

WaterBoy ::

Nekako se mi zdi da je najbolje vedno poklicati policijo če nisi kriv :)

BigWhale ::

win64 je izjavil:

Tako bi moralo biti. Tista tabla je tam, da se cestna služba reši odgovornosti. Beri: če nisi zavarovan, ne moreš tožit cestne službe(lahko, samo dosti ne boš dosegel).


Tista tabla je tam predvsem zato, da ti pove, da lahko na tistem delu ceste pricakujes divjad. Kaksne odgovornosti bi pa tabla resila cestno sluzbo!? Saj niso lovska druzina in nimajo v letnem planu dolocenega ulova divjadi...
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Najcenejše Avtomobilsko Zavarovanje - KJE? (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Na cesti
843208925 (1862) wcpapir
»

Evropsko poročilo o prometni nesreči in realna uporabna vrednost (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
697154 (5503) darkolord
»

Še kasko zavarovanje ali ne? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10630108 (28128) D3m
»

Prometna nesreča-pomoč (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7817320 (13474) fikus_
»

Pobeg pri nesreči (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6817696 (14336) Keyser Soze

Več podobnih tem