» »

Kaj storiti ob prometni nesreči - zavarovanje

Kaj storiti ob prometni nesreči - zavarovanje

1
2
»

M.B. ::

In kako naj prepričeš policijo da pride?

Se je kolegu zgodla majhna nesreča. Nekdo se je od zadaj v njega zaletel. Malo zvit blatnik pa prtlažnika ni blo več mogoče odpret. Pa policija ni htela prit ker je samo gmotna škoda.
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

St235 ::

Enostavno. Rečeš naj pridejo. As simple as that.

Rekla kazala za šankom ne šteje za argumentirano debato.

solatko ::

Policija vedno pride, če jih pokličeš, izpelje postopek in po navadi sledi globa krivcu PN. Lahko pa se zadeve zavlečejo, če gre za lažjo PN in včasih traja več kot uro, da se pripeljejo na kraj dogodka.
Delo krepa človeka

Malajlo ::

Glede divjadi pa tabel: lovci lahko zahtevajo odškodnino za poginulo divjad. Dela zadeva nekako po sistemu "ni dovolj pazil in jo je iz malomarnosti zbil". Been there, done that (pravzaprav moja žena). Klicali policijo, da so organizirali lovce, da so dali srnjaka v skrinjo, pa je nekaj sral, kdo da bo škodo kril. Ker tabla je bila, pa še hitrost zmanjšana. Mu je policaj razložil, da hitrost ni bila problem, ker je škoda na avtu čisto premajhna. Namesto izplačila škode naj pa golaž skuhajo. Z zavarovalnico ni bilo težav, razen s servidom, ker so slabo opravili delo.
Srnjaka je sicer odbilo na drug pas, je bil še živ, sem takoj letel s trikotnikom naproti, pa postavil kar skoraj 100 m naprej, ker je bil tam ravno ovinek, pa sta ga dva uspela še enkrat zgazit. Enemu se je zataknil pod avto in ga je vlekel par deset metrov. Sem težko razložil policajem, kaj se je zgodilo (sploh ker je bil trikotnik res postavljen kot mora biti) uboga žival pa tako zmaličena, da bi mi moralo manjkati pol avta, pa je samo tablica odletela in havba je bila malo vdrta.

Mare2 ::

Tole - zanimiva dogodivščina. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mare2 ()

Tomaz3 ::

St235 je izjavil:

Enostavno. Rečeš naj pridejo. As simple as that.

Rekla kazala za šankom ne šteje za argumentirano debato.


110. člen
(dolžnostna ravnanja ob prometni nesreči)
4. obvestiti policijo, center za obveščanje ali koga drugega, ki lahko obvesti policijo, razen pri prometni nesreči I. kategorije;

Policist je dolzan priti na kraj v primeru prometnih nesrec II., III. in IV. kategorije

Ne bodo prišli, če ne bodo želeli :) To ti povem iz izkušenj. Razen če boš tečen, boš še kazen fasal za nagrado :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomaz3 ()

...:TOMI:... ::

Policaje se kliče samo če:

je kdo poškodovan,
se je resnično nemogoče zmenit glede krivde,
si želiš kazni.

Pa kaj sedaj za vsako figo kličete policijo ali kaj? Eni imate res preveč časa.
Tomi

cesnja ::

Mene je na obrobju mesta srna zbila z motorja. Za sabo ni pustila nobenih sledi, tako da sem se uradno zvrnil zaradi svoje napake. Po posvetovanju z zavarovalniskim agentom nisem klical policije, ker bi bila morebitna kazen vecja od cene popravila motorja. Brez ocividcev ali policijskega zapisnika mi pa na zavarovalnici baje ne bi verjeli..

...:TOMI:... ::

V tem primeru si bil poškodovan, če si padel z motorja, zato je klicanje policije tvoja dolžnost.
Tomi

cebelar123 ::

In iz te tvoje dolžnosti boš dobil kazen za neprilagojeno hitrost 300 evrov in še kaj zraven. Pa tak kot je cesnja napisal preračunaš kaj se ti bolj splača.

Zgodovina sprememb…

cesnja ::

Nisem bil poskodovan, sem pa moral zamenjati rokavice, ker so bile precej odrsane. Na motorju je bilo treba zamenjati nekaj plastike in uravnati balanco, vse skupaj okoli 100 E.

Po tej prigodi sem precej spremenil nacin voznje, tako da je to bila kar dobra sola.

Mare2 ::

Pri srnah je težko biti 100% ker na cesto skočijo nepredvideno. Niso vse naredile izpit CPP: :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

St235 ::

Tomaz3 je izjavil:

St235 je izjavil:

Enostavno. Rečeš naj pridejo. As simple as that.

Rekla kazala za šankom ne šteje za argumentirano debato.


110. člen
(dolžnostna ravnanja ob prometni nesreči)
4. obvestiti policijo, center za obveščanje ali koga drugega, ki lahko obvesti policijo, razen pri prometni nesreči I. kategorije;

Policist je dolzan priti na kraj v primeru prometnih nesrec II., III. in IV. kategorije

Ne bodo prišli, če ne bodo želeli :) To ti povem iz izkušenj. Razen če boš tečen, boš še kazen fasal za nagrado :)


Jaz ti pa lahko povem, da mam dost teh rekla kazala zgodbic in nakladačev, ki citirajo fiktivna določila in so pri tem tako nesramni, da niti ne ločijo med tem kaj je citat zakona in kaj njihova lastna blodnja. Policija je se je na vsak poziv dolžna odzvati. Člen, ki si ga to citiral govori o tem kdaj je policijo NUJNO obvestiti in ne kdaj je policaj dolžan prit na kraj nesreče.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Lonsarg ::

Zakonu navkljub, razmišljaš z svojo glavo;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Mare2 ::

Lakotnik, pa si ti v resnici že imel kako prometno nesrečo?
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

St235 ::

Kaj točno imajo moje osebne izkušnje z argumentirano debato v kateri ni prostora za brezvezne šank rekla kazala argumente in sklicevanje na lastno avtoriteto?

Drugače pa ja, konkretno 2 nesreči I kategorije. V eni je bila zadeva črno bela in je povzročitelj brez pardona priznal krivdo. V drugi pa je naša mati naskočila ograjo. Nikomor nič, policija je bila o zadevi obveščena nismo pa želeli, da nesrečo obravnavajo, ker to seveda pomeni kazen za povzročitelja. Samo kaj ima to veze z nakladanjem, da policija ni dolžna osredovat na poziv državljana?

solatko ::

Policija pride na vsak klic, kadar klicatelj to zahteva, samo odziv je pri nesrečah s poškodovanimi bistveno hitrejši. Če je nesreča prve kategorije lahko čakaš tudi do ene ure.
Sicer je pa neko nepisano pravilo, če se udeleženci ne morejo dogovorit o krivdi, to storijo policisti.
Delo krepa človeka

St235 ::

Če je nesreča prve kategorije lahko čakaš tudi do ene ure.

Vsekakor, nesreča I kategorije seveda ni prioriteta in sploh v kakšnem bolj odročnem ali manjšem kraju lahko pač traja.

Sicer je pa neko nepisano pravilo, če se udeleženci ne morejo dogovorit o krivdi, to storijo policisti.

To ni nikakršno nepisano pravilo. Policija ima pooblastila, da sankcionira kršitve v prometu oziroma lahko presojo prepusti sodišču. Policija v primeru obravnave prometne nesreče (neoddvisno od kategorije) zbere dejstva o nesreči in na podlagi tega ali izda plačilni nalog kršitelju ali prepusti zadevo sodišču, ki presodi o krivdi. Ne gre pa tukaj za nepisana pravila ampak za konkretne zakonske določbe.

Invictus ::

solatko je izjavil:

Policija pride na vsak klic, kadar klicatelj to zahteva, samo odziv je pri nesrečah s poškodovanimi bistveno hitrejši. Če je nesreča prve kategorije lahko čakaš tudi do ene ure.
Sicer je pa neko nepisano pravilo, če se udeleženci ne morejo dogovorit o krivdi, to storijo policisti.

Policija pač izda plačilne naloge kakor ugotovijo kršitve.

Zavarovalnica potem to upošteva kot dokaz krivde. Seveda če se kdo ne pritoži.

Seveda pomaga če povzročitelj prizna krivdo policistu. Tukaj se potem težko še kaj izmotava.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

denabiker ::

z divjadjo mi še ni sedaj jasno. Imam zavarovan avto proti divjadi. Kaj v primeru, če mi skoči srna pred avto in pride do trka ter posledično do poškodb na avtu v območju, kjer je znak nevarnost divjadi na cesti? A ima kdo kakšno slabo izkušnjo z zavarovalnico, da ne bi krila škode? En agent trdi, da mora voznik prilagoditi vožnjo v tem območju in da je sam odgovoren. Pa pi*do kako naj prilagodim, naj vozim 10km/h? Sem pred mnogimi leti podrl srno, ama nič nisem mogel narediti, bilo je v trenutku in s takšnim šusom je priletela, da nisem mogel nič ukrenit, kaj šele preprečit trk. Pa še ponoči je bilo.

A je treba obvestiti lovsko društvo? Ali policija naprej obvešča?

St235 ::

Zadostuje obvestilo policiji in do sedaj še nisem zasledil, da zavarovalnica zgolj zaradi znaka ne bi izplačala škode.

šernk ::

kar vem je, da če imaš kasko ti škodo izplača tvoja zavarovalnica v vsakem primeru.

če pa kaska nimaš, ti pa škodo lahko izplača zavarovalnica od lovske družine, tam pa se zalomi, če tabla za divjad dejansko obstaja.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

sandmodnigga ::

Glede domačih živali ne potrebujete dodatnega zavarovanja. Ob trku pokličeš policijo, oni najdejo lastnika, ga kaznujejo, zadevo pa predaš na sodišče.
Vir: Policijski avtomobil kresnil našega cucka na cesti.

Mare2 ::

sandmodnigga je izjavil:

Glede domačih živali ne potrebujete dodatnega zavarovanja. Ob trku pokličeš policijo, oni najdejo lastnika, ga kaznujejo, zadevo pa predaš na sodišče.
Vir: Policijski avtomobil kresnil našega cucka na cesti.


Včasih policiji ne uspe najti lastnika. V tem primeru so se potrudili, ker se je šlo za njih. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

šernk ::

Včasih policiji ne uspe najti lastnika.


ne poznam še primera kjer niso uspeli najti lastnika, je pa res da so se vsi meni poznani primeri zgodili na podeželju kjer enega psa poznajo vsi 5km okrog.

in v primeru domačih živali je nujno klicat policijo. drugače lahko imaš ogromne probleme z izterjavo denarja.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

DOOM_er ::

Imam krajše vprašanje glede financ pri manjši nesreči, samo manjša škoda na obeh vozilih. Imam pri triglavu osnoven paket, kriv sem bil sam in sem tudi napisal na evropsko poročilo. Kaj vse se mi spremeni, nisem še nikoli imel prometne, niti ne vem kako vse skupaj poteka, pa tudi voznica ni nič komplicirala in smo se lepo zmenil.
Robots will steal your job. But that's OK

St235 ::

na polici, iz katere uveljavljaš škodo boš lahko zgubil dva premiska razreda, če nimaš kakšnih posebnih klavzul na polici glede odpisa ali odkupa škode. Koliko se ti bo to poznalo pri naslednjem zavarovanju pa je odvisno od tega v katerem razredu si.

bambam20 ::

St235 je izjavil:

na polici, iz katere uveljavljaš škodo boš lahko zgubil dva premiska razreda, če nimaš kakšnih posebnih klavzul na polici glede odpisa ali odkupa škode. Koliko se ti bo to poznalo pri naslednjem zavarovanju pa je odvisno od tega v katerem razredu si.


Izgubil bo 3 premijske razrede.

Zato je pa pametno doplačat vedno odkup prve škode, da ti ne gredo premijski razredi.

DOOM_er je izjavil:

Imam krajše vprašanje glede financ pri manjši nesreči, samo manjša škoda na obeh vozilih. Imam pri triglavu osnoven paket, kriv sem bil sam in sem tudi napisal na evropsko poročilo. Kaj vse se mi spremeni, nisem še nikoli imel prometne, niti ne vem kako vse skupaj poteka, pa tudi voznica ni nič komplicirala in smo se lepo zmenil.



Naslednje leto boš imel 3 premijske razrede zraven. Pa beležili te bodo kot rizičnega voznika.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

DOOM_er ::

aha okej, dobro potem ne bo neke hude krize, clio III pride precej poceni vse skupaj. Hvala :)
Robots will steal your job. But that's OK

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DOOM_er ()

Mare2 ::

DOOM_er je izjavil:

Kaj vse se mi spremeni


Izgubiš 3 premijske razrede. Ne poslušaj Lakotnika, on je že (glede na zadnje izjave bi moral biti) v penziji. :)

http://www.triglav.si/wps/wcm/connect/1...

Vsaka prijavljena škoda v preteklem zavarovalnem letu oziroma obdobju z vozilom iste vrste ima za posledico razvrstitev za tri premijske razrede višje v naslednjem zavarovalnem letu (malus),
s tem da se pri tem upošteva največ štiri prijavljene škode v istem zavarovalnem letu oziroma obdobju;
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mare2 ()

bambam20 ::

DOOM_er je izjavil:

aha okej, dobro potem ne bo neke hude krize, clio III pride precej poceni vse skupaj. Hvala :)


Naslednje leto si doplačaj odkup prve škode. To pomeni, da v enem primeru, da si ti povzročitelj nesreče ne izgubiš 3 zavarovalnih razredov. Zadeva ni draga. Mislim da je 60€ doplačila.

Verjemi, da se splača.

smacker ::

bambam20 je izjavil:

Mislim da je 60€ doplačila.

Odvisno od PR

bambam20 ::

smacker je izjavil:

bambam20 je izjavil:

Mislim da je 60€ doplačila.

Odvisno od PR



Tega pa ne vem. Sam sem letos ob podaljšanju zavarovanja v 11 PR-ju in mislim, da je bilo doplačila nekje 60€.

...:TOMI:... ::

Ah, kje, jaz sem imel odkup škode za nekih 10-15€. Samo je tudi to bilo preveč, ker nisem nikoli korstil. Sedaj nimam več tega dodatka.
Tomi

bambam20 ::

...:TOMI:... je izjavil:

Ah, kje, jaz sem imel odkup škode za nekih 10-15€. Samo je tudi to bilo preveč, ker nisem nikoli korstil. Sedaj nimam več tega dodatka.


V katerem zavarovalnem razredu?

Sej to ni mišljeno, da boš koristil. Komu pa je v interesu da bo uničeval svoj avto ?

...:TOMI:... ::

Haha, zakaj je pa mišljeno potem? Torej, če ne rabiš, ne plačuješ. To sem naredil jaz. Ne rabim in sem odjavil. Zakaj bi plačeval?

Premijski razred 4 oz. 50 % bonusa. Največ, kar je možno. Pa pustimo tiste bonuse in razrede, ki jih ponujajo nekatere zavarovalnice, 55 in več odstotkov.
Tomi

bambam20 ::

...:TOMI:... je izjavil:

Haha, zakaj je pa mišljeno potem? Torej, če ne rabiš, ne plačuješ. To sem naredil jaz. Ne rabim in sem odjavil. Zakaj bi plačeval?

Premijski razred 4 oz. 50 % bonusa. Največ, kar je možno. Pa pustimo tiste bonuse in razrede, ki jih ponujajo nekatere zavarovalnice, 55 in več odstotkov.


Se ti zgodi , da boš povzročitelj nesreče. Pa boš nato premijski razred 7. Tako to gre. Če ni, ne pomeni, da ne boš.

Sam pred leti nisme imel doplačila odkupa prve škode in sem nato bil krivec sicer pri manjši nezgodi. IN so mi šli 3 razredi. :)

Vsak pri sebi ve. Meni je žal, da sem dolga leta bil pri triglavu in za to opcijo sploh nisem vedel, da obstaja. Triglav do leta 2015 ni imel te opcije.

...:TOMI:... ::

Menjaj zavarovalnico, pa boš videl kaj pomeni prihranek. Jaz imam skoraj 2/3 nižjo ceno, kot prej na Triglavu. Tako, da tam se seveda ne izplača izguba bonusa, tu, kjer sem sedaj, pa je tako malo za plačat, tudi, če izgubim 3 rezrede, da se sploh ne sekiram. Ker bo najbrž popravilo avta dražje, kot je pa ta bonus. Torej, nekakšna kazen za mojo nepazljivost. Raje kupim 2 six packa na leto, kot, da dam tem voluharjem denar.
Tomi
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Najcenejše Avtomobilsko Zavarovanje - KJE? (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Na cesti
848211236 (270) kixs
»

Evropsko poročilo o prometni nesreči in realna uporabna vrednost (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
697288 (5637) darkolord
»

Še kasko zavarovanje ali ne? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10630475 (28495) D3m
»

Prometna nesreča-pomoč (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7817439 (13593) fikus_
»

Pobeg pri nesreči (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6817792 (14432) Keyser Soze

Več podobnih tem