» »

Prenos denarja med lastnimi računi

Prenos denarja med lastnimi računi

T.A.D.E.J ::

Živjo!

Se v naprej opravičujem za neumna vprašanja, a bi res raje prvo preveril...

Torej imam račun pri hypo, kjer tudi uporabljam hyponet za plačevanje položnic. Rad pa si bi nakazal račun na lasten račun, ki ga imam pri drugi banki (varčevanje). Torej, da ne hodim vsak mesec na banko, bi rad izvedel kater obrazec uporabim za nakazovanje...BN02...? in pa, če lahko pustim polje referenca prazno in me bo spustilo naprej? Ne vem...a obstaja kak drug način?

Hvala za pomoč :)

bluefish ::

Če referenco pustiš prazno, potem se avtomatsko vnese datum.

Šimpanz ::

V referenco vpiši 99 pa ti bo šlo naprej brez težav.

SasoS ::

Referenca je zato, da prejemnik ve zakaj si mu ta denar nakazal (podjetje naprimer to potem avtomatsko knjiži in zapre tvoj račun, da ne gledajo ročno kdo kje in zakaj je plačal). Pri kliku in podobnih osebnih el. bačnih rešitvah itak ne vidiš reference, če ti kdo kaj nakaže zato je popolnoma vseeno kaj daš tja. 00 12345 ali karkoli drugega... (paziti moraš edino da ne vzameš 01 xxx, 12 xxx ali kake druge rezervirane reference, ki morajo biti točno določene oblike da jih obrazec sprejme).

T.A.D.E.J ::

Hvala za odgovore :)
Vem, zakaj se uporablja referenca, samo nisem vedel kako je v primeru če je ni. No, še pa čakam na odgovor kater obrazec naj uporabim...BN02 (navadna položnica) ali obstaja tudi kakšen, pri katerem ni stroškov prenosa?

steev ::

Če prenašaš denar med računi, je to isto kot da bi plačeval položnico oz.jo kar plačuješ. Tak da ti uzamejo tistih minimalnih 0,33 eur (pri SKB.net). Če sta pa računa na isti banki, pa stroškov ni.
:|

T.A.D.E.J ::

Hvala @steev :)

Ja, pri hypo imam 0,30 zarad česa ne bom ob denar, samo sem vseeno vprašal 8-)

telexdell ::

T.A.D.E.J je izjavil:

Hvala @steev :)

Ja, pri hypo imam 0,30 zarad česa ne bom ob denar, samo sem vseeno vprašal 8-)

Teh 0,30 je tudi denar! Če boš prenašal med računi manjše zneske (200-300€) ti lahko ta znesek predstavlja obresti za kakšen mesec. Če pa pride kaj izrednega in prej nakažeš denar nazaj, si pa lahko že v minusu.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

T.A.D.E.J ::

Hvala za opozorilo @telexdell

shadeX ::

bom še jaz podal moje mnenje. Mam ABANET in vsak mesec si pač med računi torej INTERNO nakažem določen znesek na varčevalni račun.

Provizije mi ne računa, ker prenašam interno.. :)

bluefish ::

Interno nikjer ne.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izbira banke (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
19452513 (29248) MrStein
»

Kako pravilno plačam Sepa v tujino

Oddelek: Loža
107840 (7572) tomaz88
»

NLB klik (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
5020401 (14953) fosil
»

E-bančništvo?

Oddelek: Loža
344377 (3279) fosil
»

Kreditna kartica - kje, kaj in koliko stane? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8717770 (14255) Picero

Več podobnih tem