» »

nesreča na parkirišču

nesreča na parkirišču

thramos ::

perci je izjavil:

Eno je vprašanje ali je škoda sploh nastala - to je objektivno vprašanje dejanskega stanja in nima veze z lastnikom niti s povzročiteljem. Kakšnemu lastniku vozila se zdi, da je škoda nastala že če je samo veter od tvojega vozila zapihal vanj. Vendar sodišče bo v taki situaciji lepo ugotovilo, da škoda ni nastala.

Ko pa enkrat ugotoviš, da škoda je, potem pa je pravica lastnika, da pove ali jo je treba povrnit ali ne.

Sej v resnici je zelo preprosto, veš.


Točno tako. Zakaj si potem ti arbitrarno vzameš pravico ugotavljat, da pri takšnem dotiku do škode sploh ni prišlo? In še polagaš besede v usta sodnika? Bodi vsaj pri svojih nasvetih konsistenten:

Problem je v tem, da ne verjamem, da je tisti, ki rukne drug avto in pobegne, objektiven pri presoji kaj je vdrtina zaradi katere ni vredno ustavljati in kaj je resnejša poškodba. Raje vidim, da to presojo prepusti lastniku vozila, ki mu je bila škoda tudi povzročena.


Meni se kozmetična poškodba pač ne zdi škoda. Verjamem pa, da se obsedenim s plehom to zdi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: thramos ()

imagodei ::

nekikr je izjavil:

4 strani prepucavanja kaj se komu zdi v redu, koliko komu pomeni pleh. Vse to pa sploh ni stvar osnovnega vprašanja. Če povzročiš škodo, kakršnokoli, kjerkoli, potem si dolžan to škodo prijaviti lastniku in jo popraviti/plačati. Ne samo zato, ker je tako treba, ampak ker bi morale pametne glave to vedeti, če so starši vsaj malo svoje naloge opravili. Izgleda, da so večino tule vzgojili TVji.
Pithlit, v bistvu je povsem vseeno koliko tebi pomeni pleh, ali meni, ali komurkoli. Če meni povzročiš škodo, potem bom jaz povedal ali mi boš plačala kakšno malenkost, ali bova poklicala policijo ali pa bom rekel "je že ok". To ni tvoja odločitev. Zakaj bom hotel, kar bom hotel, je nekaj, kar tebe nima kaj zanimati. Če se ti zdi neumno, zadrži zase, ker me ne bo zanimalo in niti nisem dolžan, da bi me.
Če povzročiš škodo, potem jo popravi, prijavi. Oškodovanec se bo pa potem odločil kako in kaj naprej. Vse ostalo nabijanje o plehu, kozmetiki in ne vem čem še je pa povsem nepomembno in nikogar ne zanima. Za debato o tem, koliko bi moral komu pleh pomeniti, odpri drugo temo.

4 strani prepucavanja, pa še vedno ne razumete, kaj Pithlit hoče povedat. Očitno bo treba še nadaljnje 4 strani.
- Hoc est qui sumus -

perci ::

Govorimo o vidnih poškodbah, ki nastanejo pri parkiranju. Če je zadeva s prostim očesom nevidna (z mikroskopom pa morda je), pomeni, da škoda ni nastala. Razen, če gre za muzejsko vozilo - teh pa v rednem prometu ni.

imagodei je izjavil:

nekikr je izjavil:

4 strani prepucavanja kaj se komu zdi v redu, koliko komu pomeni pleh. Vse to pa sploh ni stvar osnovnega vprašanja. Če povzročiš škodo, kakršnokoli, kjerkoli, potem si dolžan to škodo prijaviti lastniku in jo popraviti/plačati. Ne samo zato, ker je tako treba, ampak ker bi morale pametne glave to vedeti, če so starši vsaj malo svoje naloge opravili. Izgleda, da so večino tule vzgojili TVji.
Pithlit, v bistvu je povsem vseeno koliko tebi pomeni pleh, ali meni, ali komurkoli. Če meni povzročiš škodo, potem bom jaz povedal ali mi boš plačala kakšno malenkost, ali bova poklicala policijo ali pa bom rekel "je že ok". To ni tvoja odločitev. Zakaj bom hotel, kar bom hotel, je nekaj, kar tebe nima kaj zanimati. Če se ti zdi neumno, zadrži zase, ker me ne bo zanimalo in niti nisem dolžan, da bi me.
Če povzročiš škodo, potem jo popravi, prijavi. Oškodovanec se bo pa potem odločil kako in kaj naprej. Vse ostalo nabijanje o plehu, kozmetiki in ne vem čem še je pa povsem nepomembno in nikogar ne zanima. Za debato o tem, koliko bi moral komu pleh pomeniti, odpri drugo temo.

4 strani prepucavanja, pa še vedno ne razumete, kaj Pithlit hoče povedat. Očitno bo treba še nadaljnje 4 strani.

Razumemo. Pravimo pa, da v temi, v kateri se pogovarjamo o tem ali je treba prijavit pobeg z nesreče, ni relevantno pisati o neumnosti obstoja društva ljubiteljev avtomobilskega laka. Oziroma je lahko celo zavajujoče in daje lažen vtis, da je bilo z dejanjem OP-a vse OK.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

Pithlit ::

Ja, pa kljub temu eni pravijo da kljub temu da je zadeva s prostim očesom nevidna... da se kar neki nosilci lomijo.

perci je izjavil:

Oziroma je lahko celo zavajujoče in daje lažen vtis, da je bilo z dejanjem OP-a vse OK.

Ja, samo za tiste ki ne znajo brat. Ker smo večkrat povsem jasno povedali da to NI OK. Ampak dej... dej še enkrat napiši da to pravimo. Ajde. Pa nalimaj (za spremembo) kak vir, če si upaš.
Life is as complicated as we make it...

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Pithlit ()

thramos ::

perci je izjavil:

Govorimo o vidnih poškodbah, ki nastanejo pri parkiranju. Če je zadeva s prostim očesom nevidna (z mikroskopom pa morda je), pomeni, da škoda ni nastala. Razen, če gre za muzejsko vozilo - teh pa v rednem prometu ni.


To so tvoji standardi. Moji so blažji, od obsedencev so strožji.

Pravzaprav zagovarjaš točno to, proti čemur smo vsi v tej temi - da pobegneš s prizorišča. "Saj ni bilo škode".

Pithlit ::

Sej ni čudno da se tema vleče 5 STRANI! Pa da se večina postov vrti okol nekih neobstoječih trditev...
Life is as complicated as we make it...

perci ::

Pithlit je izjavil:

Ja, pa kljub temu eni pravijo da kljub temu da je zadeva s prostim očesom nevidna... da se kar neki nosilci lomijo.

Pri parkiranju se to ne more zgodit. Lahko pa se zgodi pri malo močnejšem trku v prometu. Recimo, v mojem primeru ni prišlo do vidne poškodbe (vsaj ne, ko sem na hitro pogledal), je pa bil trk precej močan. Na srečo sem bil jaz pri miru in nisem držal zavore, tista, ki se je vame zaletela, pa tudi ni bremzala. Avtomobila sta tako priletela skupaj s precej veliko površino odbijačev, moja avto pa je odbilo naprej in do vidne poškodbe ni prišlo. Prav komot bi pa lahko prišlo do kakšnega zvitja nosilca. Morda je celo prišlo, ne vem.

nekikr ::

nekikr je danes ob 10:40:41 izjavil:
Pithlit, v bistvu je povsem vseeno koliko tebi pomeni pleh, ali meni, ali komurkoli.

Ma nemoj... a nismo tega že ene 20x razjasnili?!?

Zakaj potem nabijaš in nabijaš in nabijaš o tem? Ni pomembno, torej ne teži s tem.

Ampak je treba spet neke kvazi argumente iz riti vlečt in se pol čudit zakaj 4 strani prepucavanj.

Argument je, da moraš škodo popraviti/prijaviti. Če te starši tega niso naučili, potem te naj pa policisti.

Vprašanje je kaj naj _storilec_ stori po tem ko pobegne... a si premisli.

Ne, to ni vprašanje. Polemizirate o tem, ampak to ni vprašanje. Upam, da je bila kje kakšna kamera in da bodo OP ujeli in opravili vlogo staršev.

A veš, forum je namenjen temu da podajamo mnenja.

Ja, ampak mnenja, ki niso v skladu z zakonom (če že splošnim bontonom in vzgoje ne), morajo biti tako tudi označena. Ne pa da se potem najdeta dva, ki vse skupaj zreducirata na občutljivost na pleh.

Pithlit ::

Pa zakaj zdaj vlečeš ven neke nesreče v prometu če si malo prej trdil da se pogovarjamo o parkirišču?!?

nekikr je izjavil:

Zakaj potem nabijaš in nabijaš in nabijaš o tem? Ni pomembno, torej ne teži s tem.

Zato ker se vedno znova najde en kekec (kot ti) ki mi podtika nekaj kar nisem nikoli izjavila. Zato.

nekikr je izjavil:

Ja, ampak mnenja, ki niso v skladu z zakonom (če že splošnim bontonom in vzgoje ne), morajo biti tako tudi označena. Ne pa da se potem najdeta dva, ki vse skupaj zreducirata na občutljivost na pleh.

Dej mi zdej ti citiraj kje sem izjavila karkoli kar je v nasprotju z zakonom. I fucking dare you.
Life is as complicated as we make it...

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Pithlit ()

fikus_ ::

Tu gor so pa eni res "pacienti"!
Če komu podrajsaš avto, poišči lastnika, mu pusti telefonsko, . . . in se zmenita kako bosta reševala situacijo!
Je čisto vseeno ali je avto nov ali star in poln poškodb! Je čisto vseeno ali imam avto za vožnjo od A do B, ali spim zraven avta!
Pa ne mi govorit, da je pri prodaji vseeno, ali je avto poln prask, vdrtin ali ne. Tu se kaže odnos lastnika do vozila, ali ga je vzdrževal ali ne!
Ok, poškodbe laka od kamenčkov so razumljive, kakšna praskica, ki se jo naredi pri nalaganju prtljažnika je tudi sprejemljiva, če so pa na vozilu konkretne praske do temeljne barve ali celo do pleha, udrtine, . . ., se pa vidi, da lastnik ne vzdržuje vozila.

Sem pred nekaj leti na parkirišču butnil Golfa II, torej star avto, kakor nekateri pravite, nič vreden, za odpis. Sem počakal lastnika, mu pokazal kaj sem naredil, se je nasmejal in odmahnil z roko pa rekel, naj mu dam za pir, pa bo OK. Golf je imel obdrgnjene odbijače, spokane, vdrtine v pločevini in po mnenju nekaterih, se bi lahko mirne vesti odpeljal!
Na mojemu sem spoliral barvo, pa je bilo OK.

Tako da, počakajte, obvestite lastnika, dajte telefonsko. Nekaterim se zdijo poškodbe nepomembne, nekaterim ne. Stvar dogovora!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fikus_ ()

M-XXXX ::

perci je izjavil:

Pithlit je izjavil:

Ja, pa kljub temu eni pravijo da kljub temu da je zadeva s prostim očesom nevidna... da se kar neki nosilci lomijo.

Pri parkiranju se to ne more zgodit. Lahko pa se zgodi pri malo močnejšem trku v prometu. Recimo, v mojem primeru ni prišlo do vidne poškodbe (vsaj ne, ko sem na hitro pogledal), je pa bil trk precej močan. Na srečo sem bil jaz pri miru in nisem držal zavore, tista, ki se je vame zaletela, pa tudi ni bremzala. Avtomobila sta tako priletela skupaj s precej veliko površino odbijačev, moja avto pa je odbilo naprej in do vidne poškodbe ni prišlo. Prav komot bi pa lahko prišlo do kakšnega zvitja nosilca. Morda je celo prišlo, ne vem.

Cca 2-3 leti nazaj, zadnji desni del odbijača + difuzor. Trk ni bil pri 10km/h. Škode cca 2000€. Seveda šlo tudi del nosilčkov.

Pithlit ::

M-XXXX je izjavil:

Cca 2-3 leti nazaj, zadnji desni del odbijača + difuzor. Trk ni bil pri 10km/h. Škode cca 2000€. Seveda šlo tudi del nosilčkov.

Je bila poškodba vidna ali ne? Ker če ni bila grem jaz direkt rečt bullshit, al pa maš klump od avta.

fikus_ je izjavil:

Tu gor so pa eni res "pacienti"!
Če komu podrajsaš avto, poišči lastnika, mu pusti telefonsko, . . . in se zmenita kako bosta reševala situacijo!

Saj to vsi trdimo!

Ja, eni so res "pacienti"...
Life is as complicated as we make it...

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Pithlit ()

imagodei ::

perci je izjavil:

Razumemo. Pravimo pa, da v temi, v kateri se pogovarjamo o tem ali je treba prijavit pobeg z nesreče, ni relevantno pisati o neumnosti obstoja društva ljubiteljev avtomobilskega laka. Oziroma je lahko celo zavajujoče in daje lažen vtis, da je bilo z dejanjem OP-a vse OK.

Ne vem če res razumete. Tole je ravnokar napisala in to je bistvo tega prepucavanja:
Vprašanje je kaj naj _storilec_ stori po tem ko pobegne... a si premisli. Al naj zaradi neke (minimalne, po besedah OP) škode gre na policijo in reskira odvzem vozniške pa precej hudo kazen? Ali pa je mogoče bolje če pozabi na vse skupaj? V tem primeru je odločitev pač njena... ona ve kakšna se ji zdi škoda in ali ji je vredno to zadevo zrihtat ali ne. Oškodovanec pa v temi ne sodeluje - kaj je on (al whatever) storil nas ne zanima in nas nima kaj zanimat - bo že storil kar se mu zdi primerno.


Kaj bi človek moral storiti na licu mesta, ni bilo nikoli vprašanje. Če obstaja kakršna koli sled (torej: če nisi svojega avta zgolj prislonil z registrsko tablico na registrsko tablico drugega vozila, ampak se na laku/plehu pozna kakršna koli sled), je edino pravilno, da počakaš lastnika oziroma mu pustiš svoje podatke. Bo že lastnik ocenil, koliko mu pomeni poškodba.

Stranska tema, ki je vznikla iz tega je, da se bodo pobegi s kraja trka še vedno dogajali, ne glede na naše moraliziranje. In tukaj se pojavi plejada vprašanj: a naj policija preganja take "kriminalce", ki na parkirišču nekomu opraskajo lak na enak način, kot nekoga, ki zapusti ponesrečenca v prometni nesreči? Ali za pregon zadostuje že centimetrska praska in/ali udrtina v velikosti oreha, ali mora biti popraskana površina vsaj v velikosti četrt kvadratnega metra? Je treba policijo klicat tudi, če otrok pri vstopanju v sosedni avto preveč odpre vrata in butne tvoj avto? Se naj s poškodbami pločevine na parkirišču res ukvarja policija? Se splača zaradi poškodb na parkirišču sekirati in popisati 5 strani teme? Kdor se ne sekira, se itak ne sekira - če pa ti je pleh tako zelo pomemben, a ni bolj preprosto zavarovati parkirišče in basta?

Ne glede na vse pa še vedno velja, da je skrajno neodgovorno in neprimerno, da pobegneš, če nekomu poškoduješ lastnino. Tu ni vprašanja. (Kot tudi ni vprašanja, da se bo navkljub našim pobožnim željam to še vedno dogajalo).
- Hoc est qui sumus -

M-XXXX ::

Bila vidna. Dejansko na mestu trka "odprt" odbijač, cca 10 cm velika luknja (ne prav dobesedno luknja, kot da bi tam manjkal material). Trg na lokalnem parkingu, relativno majhne hitrosti, ritenska vožnja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: M-XXXX ()

nekikr ::

nekikr je danes ob 11:35:38 izjavil:
Ja, ampak mnenja, ki niso v skladu z zakonom (če že splošnim bontonom in vzgoje ne), morajo biti tako tudi označena. Ne pa da se potem najdeta dva, ki vse skupaj zreducirata na občutljivost na pleh.

Dej mi zdej ti citiraj kje sem izjavila karkoli kar je v nasprotju z zakonom. I fucking dare you.

Tole si, med drugim, zapisala:
Pogovarjal smo se o tem kaj naj OP stori _po tem ko ga je že pobiksala s tem da je zapustila kraj nesreče_.

Eni smo rekli naj se ne sekira _če je res škoda tolk minimalna kot pravi_.

Da ti prevedem: zagovarjaš, da povzročitelj sam oceni kakšna je škoda in potem zbeži s kraja nesreče.

Pithlit ::

nekikr je izjavil:

nekikr je danes ob 11:35:38 izjavil:
Ja, ampak mnenja, ki niso v skladu z zakonom (če že splošnim bontonom in vzgoje ne), morajo biti tako tudi označena. Ne pa da se potem najdeta dva, ki vse skupaj zreducirata na občutljivost na pleh.

Dej mi zdej ti citiraj kje sem izjavila karkoli kar je v nasprotju z zakonom. I fucking dare you.

Tole si, med drugim, zapisala:
Pogovarjal smo se o tem kaj naj OP stori _po tem ko ga je že pobiksala s tem da je zapustila kraj nesreče_.

Eni smo rekli naj se ne sekira _če je res škoda tolk minimalna kot pravi_.

Da ti prevedem: zagovarjaš, da povzročitelj sam oceni kakšna je škoda in potem zbeži s kraja nesreče.

Pa ti si v tej temi čisto nepismen al kaj?!?

Ona je _že_ zapustila kraj nesreče! Ko je prišla nazaj poškodovanega avta ni bilo več... in sedaj sprašuje kaj naj stori. Lej, moj nasvet tebi je da se ne mešaš v teme če nisi sposoben sodelovat tko kot se gre (to pomeni da veš za kaj se gre, veš kje je problem, in znaš brat. Znaš brat? Preberi še enkrat kaj si citiral, pa kaj si mi iz citiranega "prevedel". Bo šlo? Jaz vem da zmoreš... ne me razočarat (še enkrat).

M-XXXX je izjavil:

Bila vidna. Dejansko na mestu trka "odprt" odbijač, cca 10 cm velika luknja (ne prav dobesedno luknja, kot da bi tam manjkal material). Trg na lokalnem parkingu, relativno majhne hitrosti, ritenska vožnja.

Pol to ni očem nevidna poškodba... oz. 'malo odrsan odbijač' (kot je trdil Magic1 - ki mu je pol kar odbijač odpadel ker je bil nosilec počen)... ampak že kar konkretna stvar.
Life is as complicated as we make it...

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Pithlit ()

nekikr ::

Pa ti si v tej temi čisto nepismen al kaj?!?

Umiri malo hormone. Če je kdo kaj dokazal v tej temi si to ti in sicer to, da nisi najbolje vzgojena.

Ona je _že_ zapustila kraj nesreče! Ko je prišla nazaj poškodovanega avta ni bilo ve

Saj pravim, da upam, da je bila tam kakšna kamera, očividec, ki si je zapisal registrsko ali kaj tretjega. Me zanima, če bi policist v tem primeru potem tudi rekel, da je prav, da je pobegnila s kraja nesreče. Da je pobegnila, se vrnila čez uro itd. je pa mislim da perci lepo opisal kako je s tem. IN še enkrat: zagovarjaš, da povzročitelj sam oceni kakšna je škoda in kaj naj naredi za "kazen". Zakon se s tabo ne strinja, pa če se na trepalnice postaviš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nekikr ()

imagodei ::

perci je izjavil:

Pithlit je izjavil:

Ja, pa kljub temu eni pravijo da kljub temu da je zadeva s prostim očesom nevidna... da se kar neki nosilci lomijo.

Pri parkiranju se to ne more zgodit. Lahko pa se zgodi pri malo močnejšem trku v prometu. Recimo, v mojem primeru ni prišlo do vidne poškodbe (vsaj ne, ko sem na hitro pogledal), je pa bil trk precej močan. Na srečo sem bil jaz pri miru in nisem držal zavore, tista, ki se je vame zaletela, pa tudi ni bremzala. Avtomobila sta tako priletela skupaj s precej veliko površino odbijačev, moja avto pa je odbilo naprej in do vidne poškodbe ni prišlo. Prav komot bi pa lahko prišlo do kakšnega zvitja nosilca. Morda je celo prišlo, ne vem.

Pred leti sva se s partnerko odpravljala na morje. Na zožanju v ulici je bil zastoj, tovornjak, ki je peljal nasproti, ni mogel mimo, zato sem zapeljal nazaj. Pogledal sem samo v svoje levo ogledalo in spregledal avto, ki je bil za mano, nekoliko pomaknjen na desno stran. Dejansko sem se samo prislonil, iz avta pa dve histerični ženski. Zapeljali smo s ceste na parkirišče in si ogledovali "škodo" na njenem avtu. Baje je bil čisto nov, pa na odbijaču je bil lak počen, točno od tega mojega trka. Sicer je bilo na celem odbijaču že vidno tudi nekaj prask od peska, ampak točno tista (ki ni bila nič drugačna od drugih), je bila ziher od trka. Pa še povsem možno je bilo baje, da sem polomil nosilce... Ker je ženska že imela tak problem...

Skratka, ženšče je zahtevalo 100 EUR ali pa policijo in prijavo škode na zavarovalnico. Baba je gladko izsiljevala - prekršek sem očitno naredil in če bi se vključila policija, bi na koncu plačal več kot 100 EUR, zato sem ji denar dal.


Pred kakim letom se je podobna zgodba pripetila moji partnerki. Pred njo je bil na izvozu iz avtoceste/priključku na regionalno cesto avto, ki se je ustavil, da je dal prednost vozilom, ki so peljali po regionalni cesti. Nato je bila cesta prazna, sprednji avto je začel speljevat, moja boljša polovica je pogledala na levo in se prepričala, da lahko sama tudi pelje in lezla naprej, nakar je svoj avto dobesedno prislonila na sprednjega, ki nekako ni speljal.

Spet ven dve ženski, na odbijačih ni bilo nobene sledi, ampak "skrite poškodbe", "Oh, joj", "Kaj bo rekel mož", "to morajo avto dvignit in pogledat, če ni kaj spodaj skrivljeno". Ker sem bil že malce bolj izkušen, sem vsako plačilo škode zavrnil, šli smo na zavarovalnico, kjer so se po ogledu stanja kar malce smejali, ženski povedali, da je skrajno malo verjetnosti, da bo kaj dobila, ampak je vztrajala. Moja partnerka je na dom čez nekaj dni dobila pismo od zavarovalnice, v katerem je morala natančno popisat okoliščine nesreče, narisat skico trka, ipd. Na koncu z njene police niso trgali nobenega izplačila škode.


Skratka, ja, ljudje hudo pretiravajo, očitno se nekaterim to tudi splača. Če se takole rahlo nasloniš na avto pri parkiranju, je moj nasvet res, da se samo odpelješ, ker po vsej logiki škode ne more biti. Lahko si samo zagreniš dan.
- Hoc est qui sumus -

Pithlit ::

nekikr je izjavil:

Umiri malo hormone. Če je kdo kaj dokazal v tej temi si to ti in sicer to, da nisi najbolje vzgojena.

Še tako lepo vzgojen človek bo popizdil ko se mu začnejo podtikati laži.

Če veš da je že zapustila prizorišče... zakaj mi pol podtikaš tole:

nekikr je izjavil:

Da ti prevedem: zagovarjaš, da povzročitelj sam oceni kakšna je škoda in potem zbeži s kraja nesreče.

Se rad lažeš? Rad podtikaš da pol ko te človek napizdi rečeš na "umiri hormone" (ker brez seksizmov, seveda, ne gre)?

nekikr je izjavil:

zagovarjaš, da povzročitelj sam oceni kakšna je škoda in kaj naj naredi za "kazen". Zakon se s tabo ne strinja, pa če se na trepalnice postaviš.

Boš citiral? Tako mene kot zakon. Sem te že prosila, pa nisi. Te naprošam še enkrat.
Life is as complicated as we make it...

perci ::

Če se takole rahlo nasloniš na avto pri parkiranju, je moj nasvet res, da se samo odpelješ, ker po vsej logiki škode ne more biti. Lahko si samo zagreniš dan.

Odbijači so pri parkiranju namenjeni temu, da avto nasloniš gor. V Franciji, Italiji itd je to nekaj najbolj normalnega. Vendar moraš to narediti z občutkom, da ne delaš škode.

Nima pa to nobene veze s to temo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

imagodei ::

perci> "Nima pa to nobene veze s to temo. "

Kako da ne, če sem ti opisal dva primera, ko sta se voznici tako zasekirali, da sta mi pokvarili dan? V enem primeru sem ostal brez 100 €, v drugem mi je šel čas obiske na zavarovalnici, moji partnerki za izpolnjevanje zavarovalniških obrazcev...

Ljudje nimajo filtra. To je. Zato se tudi tukaj prerekamo že 5 strani. Ker bi eni vse zmetali v isti koš: od poškodbe, kot si jo na svojem avtu prilimal ti, pa do praske na laku plastičnega odbijača ali počenega plastičnega nosilca registrske tablice... Ker so nekateri mnenja, da je človeku treba zaračunat 1200 EUR in vzet vozniško, ker je avto z občutkom "naslonil" na sosednjega in ker je treba "oceno škode" prepustit lastniku "poškodovanega" avtomobila.

Ti mogoče razumeš razliko, mnogi pa očitno ne.


perci> " Vendar moraš to narediti z občutkom, da ne delaš škode."

In spet se bo oglasil nekdo, ki ti bo očital, da ne moreš ti sklepat, kaj je to "škoda".
- Hoc est qui sumus -

Invictus ::

TAm je tudi praksa, da pustiš svoj avto v nevtralni prestavi, da ga lahko odrinejo, ker so tako na kupu parkirani ;).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Magic1 ::

V uber ste zakompliciral. Prislanjanje na odbijač pri zaporednih vozilih z minimalno hitrostjo(o narobe smo ocenili tistih zadnjih 5cm) skoraj v vseh primerih ne pušča posledic. Vendar vemo, da se ne pogovarjamo o teh primerih. Tukaj večina govori o situacijah, ko je bilo ups, avto je tam in ni bilo nič narejeno po "občutku". Takrat pa veliko težje oceniš z metodo hitrega pogleda, kaj je bilo poškodovano.
In itak se najdejo dostikrat moroni, ki potem želijo popravit cel avto zaradi ene poškodbe. Sam to nima veze, kaj je pravilno narest, ko se zgodi "ups nism vidu".
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

Smurf ::

imagodei je izjavil:

perci> "Nima pa to nobene veze s to temo. "
Kako da ne, če sem ti opisal dva primera, ko sta se voznici tako zasekirali, da sta mi pokvarili dan? V enem primeru sem ostal brez 100 €, v drugem mi je šel čas obiske na zavarovalnici, moji partnerki za izpolnjevanje zavarovalniških obrazcev...

V bistvu sta ti in tvoja zena pokvarila dan 2 voznicama. Sej meni tudi ne bi bilo prijetno dajati 100€, oz. izpolnjevati zavarovalniski obrazec. Ampak bi se zavedal, da sem ga jaz polomil in bi pac pogoltnil to neprijetnost. A je douchey poteza, da je zahtevala 100€, je. Ampak lahko bi tudi zahtevala, da gresta lepo po pravilih in bi placal se vec.

Pithlit ::

Smurf je izjavil:

Ampak lahko bi tudi zahtevala, da gresta lepo po pravilih in bi placal se vec.

Kakšnih pravilih? A da bi policaji zapisnik delali? Glede na opisano - ziher, ja....
Life is as complicated as we make it...

Smurf ::

Pithlit je izjavil:

Smurf je izjavil:

Ampak lahko bi tudi zahtevala, da gresta lepo po pravilih in bi placal se vec.

Kakšnih pravilih? A da bi policaji zapisnik delali? Glede na opisano - ziher, ja....

Imagodei sam eksplicitno napisal, da bi placal kazen. Jaz mu nekako verjamem, da je v opisani situaciji imel boljsi pregled na dogodek, kot ti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smurf ()

nekikr ::

Da ti prevedem: zagovarjaš, da povzročitelj sam oceni kakšna je škoda in potem zbeži s kraja nesreče.

Se rad lažeš? Rad podtikaš da pol ko te človek napizdi rečeš na "umiri hormone" (ker brez seksizmov, seveda, ne gre)?

Kako misliš, da podtikam? Če citiram tebe, ko praviš, naj te citiram in kjer je jasno razvidno, da podpiraš, da povzročitelj sam oceni škodo in potem odpelje....kaj je tu podtikanje?

zagovarjaš, da povzročitelj sam oceni kakšna je škoda in kaj naj naredi za "kazen". Zakon se s tabo ne strinja, pa če se na trepalnice postaviš.

Boš citiral? Tako mene kot zakon. Sem te že prosila, pa nisi. Te naprošam še enkrat.

Sem ti že, pa se nisi opravičila za svojo nevzgojeno nesramnost. In, punca, napizdiš lahko hidrant, če ti paše, jaz bi pa vseeno raje kakšno dejstvo, ker mi tvoje nevzgojeno lajanje ne pomeni kaj dosti (še manj, kot tebi pleh na tvoji stari podrtiji).

xmetallic ::

solatko je izjavil:


xmetallic - Si pa strokovnjak na področju pobegov s kraja prometne nesreče. Prej se bo zgodilo, da bi naslednjič spet pobegnila, če bi ji na vrat spravil policijo, sodišče pa še kakšno prav burno napizdevanje, kar se včasih opazi ob rahlih trkih, z rahlo poškodovano pločevino. Kot, da bi bilo v tistem trenutku, za lastnika vozila, konec sveta. Pa gre samo za avto, za katerega je dal lastnik zadnje prihranke, samo zato, ker je imel sosed novega.


A potem kar pustim da me zbije na biciklu in gre? Da ji ne bi prizadejal preveč šoka s policijo? A pol če jo enkrat pustim da zbeži brez policije... bo naslednjič ustavila? Ali bo morebiti spet šok na delu in bo spet zbežala?

Večja verjetnost je da bo naslednjič počakala, ker bo vedela kakšne so posledice pobega. Če ostaneš na kraju nesreče ne boš čisto nič bolj kaznovan kot če pobegneš. Prej obratno, kazen bo manjša in večinoma policije sploh ni potrebno vpletat. Ampak če raje bežite pol pa kar. Jst bom pa klicu policijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xmetallic ()

Pithlit ::

nekikr je izjavil:

kaj je tu podtikanje?

V tem da praviš da to podpiram.

nekikr je izjavil:

Sem ti že

Žal nisi. Read above.
Life is as complicated as we make it...

xmetallic ::

Pithlit je izjavil:

Smurf je izjavil:

Odlicno, torej vsak lastnik naredi kar hoce. Ce hoce popraviti, vsako praskico, naj jo. A je bilo res potrebno naresti 20 postov o tem.

Ja ne vem, očitno... če se folku zdi vredno dokazovat nek svoj prav (ker v prvem zapisu vidijo napad na svojo suverenost, čeprav jim nihče nič noče), kljub temu da se vsi strinjamo.

Nobenega dokazaovanja 'prav' tle ni. Ampak preprosto dejstvo. Če poškoduješ avto na parkirišču je tvoja dolžnost da o tem obvestiš lastnika. Lastnik se nato odloči ali bo na vse skupaj pozabil, ali se bosta sama zmenila, ali bo zraven vmešal še policijo. Vse tri možnosti so povsem legalne. Če obvestiš lastnika je tretja opcija izključena. Če zbežiš je tretja opcija edina možna.

Povzročitelj nima kaj odločat a se njemu zdi praska dovolj dober razlog da obvesti lastnika, al je to zanj 'le' praska in zbeži. O tem naj presodi lastnik.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xmetallic ()

xmetallic ::

Pithlit je izjavil:


Vprašanje je kaj naj _storilec_ stori po tem ko pobegne... a si premisli. Al naj zaradi neke (minimalne, po besedah OP) škode gre na policijo in reskira odvzem vozniške pa precej hudo kazen? Ali pa je mogoče bolje če pozabi na vse skupaj? V tem primeru je odločitev pač njena... ona ve kakšna se ji zdi škoda in ali ji je vredno to zadevo zrihtat ali ne. Oškodovanec pa v temi ne sodeluje - kaj je on (al whatever) storil nas ne zanima in nas nima kaj zanimat - bo že storil kar se mu zdi primerno.


Spet smo tam. Subjektivno mnenje o poškodbi. Ne more OP odločat kaj je 'minimalna' poškodba. Za nekoga je velika poškodba spraskan lak, za nekoga je škoda, ki jo je vredno prijavljat najmanj razbit odbijač.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xmetallic ()

perci ::

Se pa najbrž strinjamo, da mora biti poškodba vidna s prostim očesom - če se pogovarjamo o parkiranju. V konkretnem primeru je bila (OP-je to zaznal), zato se ve kaj bi moralo slediti.

eko_2k4 ::

perci je izjavil:

Se pa najbrž strinjamo, da mora biti poškodba vidna s prostim očesom - če se pogovarjamo o parkiranju.

Se ne morem strinjat s tabo. Kaj pa če ni nič videt, pa si nekomu "zlomil" parkirni senzor, ker si se ravno tja naslonil s svojim odbijačem? Takoj 50+ eur škode in vrednost časa za obisk mehanika.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: eko_2k4 ()

perci ::

Kako pa zlomiš parkirni senzor - a ti ven iz odbijača gledajo? Moj odbijač je bil pri parkiranju butnjen že stokrat pa še nikoli nobene vidne poškodbe, tudi senzorji delajo BP. Spredaj in zadaj

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

strup121 ::

če povzročitelj ne vidi poškodbe, ker ta ni vidna s prostim očesom oz. ker je ta nastala nekje v notranjosti kjer se brez posega ne vidi, se mu ne more očitat pobega s kraja pn

Aston_11 ::

Ali pa se mu lahko, ker ni strokovnjak, da bi vedel, kaj vse se lahko poškoduje.

Pithlit ::

perci je izjavil:

Se pa najbrž strinjamo, da mora biti poškodba vidna s prostim očesom - če se pogovarjamo o parkiranju. V konkretnem primeru je bila (OP-je to zaznal), zato se ve kaj bi moralo slediti.

Ja, načeloma. Kle ima eko_2k4 prav.

Problem te tem je v tem da eni mešajo "kaj bi moralo slediti" s tem kar "je sledilo".
Life is as complicated as we make it...

imagodei ::

Smurf je izjavil:

imagodei je izjavil:

perci> "Nima pa to nobene veze s to temo. "
Kako da ne, če sem ti opisal dva primera, ko sta se voznici tako zasekirali, da sta mi pokvarili dan? V enem primeru sem ostal brez 100 €, v drugem mi je šel čas obiske na zavarovalnici, moji partnerki za izpolnjevanje zavarovalniških obrazcev...

V bistvu sta ti in tvoja zena pokvarila dan 2 voznicama.

V bistvu ne. V obeh primerih je šlo za dotike in če bi bili namesto kokoši v avtu normalne ženske, z malo občutka za realnost, bi bila zadeva po hitrem postopku rešena.

Še ena anekdota: pred kakimi 10 leti je moja mati želela na morje s svojim avtom, vendar ni upala sama tako daleč. Vozil sem pred njo v svojem avtu. Na cestninski postaji (mislim, da je bila Kozina) pa ful dren. Premikali smo se po polžje. Mati je na neki točki malo preveč živčno speljala in fajn pritisnila italijanko pred sabo. Valjda smo vsi trije skočili iz svojih avtov, italijanka je pogledala svojega Puntota in opraskan odbijač (ni šlo zgolj za majceno praskico), moji materi z gesto pokazala, kaj si misli o njej in se usedla v avto. Nobenega evropskega poročila, nobene policije, nobenega vztrajanja pri plačilu stroškov in "zvitih nosilcev"... Trk ni bil v smislu "samo naslonit", nikakor pa ni bil tak, da bi karkoli odpadlo ali se skrivilo. Če že kaj, je Puntotov odbijač opravil svojo nalogo.

Če ne bi bili v počasi premikajoči se koloni, bi si mogoče italijanka vzela več kot 15 sekund časa za mojo mati, dvomim pa, da bi zahtevala kuponček, evropsko poročilo ali pa, ne vem, 200 EUR na roke.


Smurf je izjavil:

Sej meni tudi ne bi bilo prijetno dajati 100€, oz. izpolnjevati zavarovalniski obrazec. Ampak bi se zavedal, da sem ga jaz polomil in bi pac pogoltnil to neprijetnost. A je douchey poteza, da je zahtevala 100€, je. Ampak lahko bi tudi zahtevala, da gresta lepo po pravilih in bi placal se vec.

V resnici je problem tukaj ta, da ti dve voznici nista bili sposobni realno ocenit situacije. Resda tukaj jaz pripovedujem zgodbo in iz tvojega stališča lahko nakladam, ampak vseeno: v obeh primerih je šlo trk pri minimalni brzini in hipni ustavitvi, ko je do trka prišlo. Nekje imam celo shranjeno sliko "škode" na avtu v 2. primeru, ko je sopotnica trdila, da je avto treba dvignit in pogledat, kaj vse je skrivljeno. Če temu rečeš škoda, potem avta ne smeš peljat po cesti, ker prvi kamenček povzroči večjo prasko.

Zato so se ji na zavarovalnici smejali in zato moja partnerica ni izgubila bonitete pri naslednjem zavarovanju.
- Hoc est qui sumus -

St235 ::

perci je izjavil:

Se pa najbrž strinjamo, da mora biti poškodba vidna s prostim očesom - če se pogovarjamo o parkiranju. V konkretnem primeru je bila (OP-je to zaznal), zato se ve kaj bi moralo slediti.


Da lahko govorimo o prometni nesreči mora nastat najmanj gmotna škoda. Če gmotne škode ni, oziroma je ni mogoče dokazat potem ni prometne nesreče.

strup121 je izjavil:

če povzročitelj ne vidi poškodbe, ker ta ni vidna s prostim očesom oz. ker je ta nastala nekje v notranjosti kjer se brez posega ne vidi, se mu ne more očitat pobega s kraja pn


Od kje si pa to neumnost potegnil?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

imagodei ::

Smurf je izjavil:

Pithlit je izjavil:

Smurf je izjavil:

Ampak lahko bi tudi zahtevala, da gresta lepo po pravilih in bi placal se vec.

Kakšnih pravilih? A da bi policaji zapisnik delali? Glede na opisano - ziher, ja....

Imagodei sam eksplicitno napisal, da bi placal kazen. Jaz mu nekako verjamem, da je v opisani situaciji imel boljsi pregled na dogodek, kot ti.

Mnja, tle je tako: po črki zakona sem bil seveda kriv, ker sem avto prestavljal po cestišču, ne da bi se prepričal, da to lahko varno počnem.

Ampak praksa je taka, da se pri prometnih nezgodah 1. kategorije ne kliče policije, razen če se nikakor ne moreš zmenit, kdo je kriv.
Pa tudi sicer, če se že zmeniš, kdo je kriv, zavarovalnica v ničemer ni zavezana slediti tem laičnim ugotovitvam. Še celo več: zavarovalnica očitno (vsaj po mojih izkušnjah) ni zavezana, da krivdo za povzročitev škodnega primera nujno pripiše povzročitelju prometne nesreče, ki ga identificira policijski postopek!

Torej, po pravilih? Po pravilih se za banalne primere ne kliče policije. Lahko dobiš tudi kazen zaradi zapravljanja časa policistom, kolikor vem (me bo kdo popravil, če se motim).

Takrat je bila situacija pač taka, da sva se s partnerko odpravljala na morje in nisva želela zgubljati časa še s policijskim postopkom, evropskim poročilom, morda še izletom do zavarovalnice. To, da je bila kazen za prometni prekršek realna možnost, je seveda bistveno vplivalo na to, da sem ženski plačal. Lahko bi se pa tudi zapenjal in bi se odvilo drugače. Policistom bi nenazadnje lahko povedal drugačno zgodbo (priče so že davno odpeljale proč), češ da se je ženska zaletela vame. Fizičnih dokazov za nezgodo, razen če bi avtomobile poslali v laboratorij in iskali mikro prenos barve, pa sploh ni bilo. Mogoče bi lahko policistu natvezil zgodbo, da je ženska očitno pojedla huda zdravila, ker nisem čutil nobenega dotika, sedaj pa me nadleguje? Dvomim, da bi policist odredil, da se avte odpelje k forenzikom.
- Hoc est qui sumus -

Smurf ::

imagodei je izjavil:


Takrat je bila situacija pač taka, da sva se s partnerko odpravljala na morje in nisva želela zgubljati časa še s policijskim postopkom, evropskim poročilom, morda še izletom do zavarovalnice. To, da je bila kazen za prometni prekršek realna možnost, je seveda bistveno vplivalo na to, da sem ženski plačal. Lahko bi se pa tudi zapenjal in bi se odvilo drugače. Policistom bi nenazadnje lahko povedal drugačno zgodbo (priče so že davno odpeljale proč), češ da se je ženska zaletela vame. Fizičnih dokazov za nezgodo, razen če bi avtomobile poslali v laboratorij in iskali mikro prenos barve, pa sploh ni bilo. Mogoče bi lahko policistu natvezil zgodbo, da je ženska očitno pojedla huda zdravila, ker nisem čutil nobenega dotika, sedaj pa me nadleguje? Dvomim, da bi policist odredil, da se avte odpelje k forenzikom.

Moje mnenje je tako, da ce se zabijes in si ti kriv pac prevzames odgovornost. Dosti ljudi bo v takem primeru poskusala izsiliti nekaj denarja. Ampak, ce je to bolj ugodno kot uradni postopki, ponavadi sprejmes (ali pa zato ker se ti nekam mudi). Vzames kot lekcijo, da si naslednjic bolj pozoren. Zdej, ce gres lagati policiji, se pa meni zdi se precej bolj podlo dejanje, kot zahtevanje denarja (in seveda tudi kaznivo).

Ok priznam, ce bi tisti od mene zahteval denar na precej nevljuden nacin, bi osebno raje placal vec policiji, njega pa poslal v 3pmje.

Mare2 ::

Jaz sem že včeraj napisal svoje mnenje. Morda je OP-ica Alja1 še najbolje skoz prišla, če ga ni upoštevala.

Tako je pač življenje. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mare2 ()

Pithlit ::

Mare2 je izjavil:

Jaz sem že včeraj napisal svoje mnenje. Morda je OP-ica Alja1 še najbolje skoz prišla, če ga ni upoštevala.

Tako je pač življenje. :)

Morda je pa v arestu pa se ne more priključit debati :P
Life is as complicated as we make it...

Mare2 ::

Pithlit je izjavil:


Morda je pa v arestu pa se ne more priključit debati :P



Ja možno. Bomo počakali, da se vrne. Pithlit, kaj misliš, koliko časa je ne bo? :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Magic1 ::

Moji se je tudi zgodilo, da je neki drugi ženski ruknila v rit na semaforju. Seveda sta obe skočili ven iz avta, a v dežju nista našla nobenih vidnih posledic. Moja je vseeno dala telefonsko. Seveda popoldne dobi klic, da je pleh udrt. Greva pogledat in seveda je bila kar fajn udrtina nad odbijačem, na našem pa konkretno počen odbijač, vendar na nepomebnem in ne preveč vidnem mestu. Na drugem avtu je bilo za 800€ popravila na našem pa bi stalo okoli 1000€. In obe zjutraj nista nič videle!!!
Treba je vedno izmenjat podatke, naredit kakšno sliko, potem se pa lahko tudi kasneje ureja v kolikor je kaj konkretnejšega. Sej večino ljudi je poštenih in se jim ne da zajebavat po zavarovalnicah in servisih za vsako prasko.
Magic

zmaugy ::

matobeli je izjavil:

Magic1 je izjavil:


Sej dokler imaš stare gare... ...Čez en teden se ti na avtocesti popusti počen nosilec in ostaneš brez odbijača (tudi če ti pred bajto odpade, ti nič ne pomaga).


Začuda bi te iste stare gare popolnoma normalno preživele enak udarec, kot je, neke nove gare, skoraj spravil iz prometa.

Res ne vidim kaj vidite na novih garah če vam odbijači odpadajo pri sunkih kjer ni očitno da je odpadlo pol avta 8-O


Nove gare so veliko bolj varne v primeru nesreč ali nevarnih situacij kot stare. Saj nam je varnost pomembna, ane?

strup121 ::

St235 je izjavil:


strup121 je izjavil:

če povzročitelj ne vidi poškodbe, ker ta ni vidna s prostim očesom oz. ker je ta nastala nekje v notranjosti kjer se brez posega ne vidi, se mu ne more očitat pobega s kraja pn


Od kje si pa to neumnost potegnil?


boš najprej ti razložil kako si ti prišel do zaključka da je to neumnost.

zmaugy ::

Invictus je izjavil:

TAm je tudi praksa, da pustiš svoj avto v nevtralni prestavi, da ga lahko odrinejo, ker so tako na kupu parkirani ;).


In odbijači vsi stolčeni.

Mare2 ::

strup121 je izjavil:



boš najprej ti razložil kako si ti prišel do zaključka da je to neumnost.


Ne se sekirat. Dotični namreč vsa sporočila prijateljev slo-techa tako označi. Še dobro, da si jo odnesel brez označbe "funkcionalno nepismen".
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

solatko ::

Torej vsi se strinjamo, da je potrebno poškodbe javit lastniku, ga počakat ali pa pustit listek s telefonsko. Tudi OP ve to, vendar je vseeno odpeljala in jo sedaj peče vest. Najprej se je na mesto zločina vrnila, ker žrtve ni bilo več (vprašanje, če je poškodbo sploh videl), je pač na forum, naše prometne strokovnjake vprašala, kaj ji je za nardit.

Zopet, tako kot povsod (začuda ne isti, kot pri drugih temah) imamo na eni strani čistune, ki od OP zahtevajo, da vloži samoprijavo na PP in naj potem policisti iščejo lastnika, če trka ni prijavil, drugi pa pravimo, naj na vse skupaj pozabi, v bodoče pa naj ukrepa drugače (počaka lastnika ali pusti listek s telefonsko številko) in se izogne strošku, ki bi ji ga nabila država.

Ljubiteljem pleha pa priporočam (sam delam tako, ker nikoli nimam zavarvanega avta, razen tisto kar zahteva država), da ob parkiranju, s telefonom pofotkajo vozila ob vašem bogastvu, imate vsaj malo možnosti, da najdete povzročitelja.

Če bom jaz koga trčil (do sedaj še nisem), bom pač pustil listek s tel.številko, oziroma na posetnico napisal, da naj pokliče, da se zmeniva, seveda bi prej poškodbo slikal.

Odbijači vseh vozil so praviloma narejeni tako, da pri trkih do 5km/h, ni poškodb, do 10km/h pa naj nebi trpeli nosilci, kar je več, je pa že lahko večja škoda.
Na bokih pa so problem tako stebrički, kot sama vrata in blatniki, saj gre večinoma za drsanje in precej vidne globlje poškodbe, ki se poznajo tudi po slabem popravilu.
Delo krepa človeka


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nesreča na parkirišču

Oddelek: Na cesti
436936 (4812) Scorpy84
»

Nezavedno pobegnil iz kraja nesreče (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8315202 (11285) noraguta

Izsiljevanje za pretekli dogodek (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15333065 (27477) zee
»

Popraskan avto (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10222222 (13675) St235
»

Pobeg pri nesreči (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6817791 (14431) Keyser Soze

Več podobnih tem