» »

Še kasko zavarovanje ali ne?

Še kasko zavarovanje ali ne?

«
1
2 3

moat ::

Pozdravljeni!

Torej, ne zanima me pri kateri zavarovalnici zavarovati, temveč (res sem v dilemi) ali še sploh zavarovati kasko (glede na starost, znamko, tip vozila in njegovo vrednost). Seveda vem, da če imaš škodni primer, je realni odgovor kasko (ali zakaj ga takrat ni), toda to sodi že pod rubriko izračuna verjetnosti, statističnih kazalnikov ipd.

Podatki: os. vozilo Peugeot 207 1,4 16V Trendy, dobro ohranjen, 60.0000 prevoženih, vrednost vozila okoli 4500 €.

Za vsakršen nasvet se vam vnaprej zavhaljujem. Lep dan še naprej, moat.

harmony ::

Tudi jaz sem kupil avto v visini 4500€ in niti slucajno nisem pomislil na kasko. Pac se enostavno ne splaca.

Arctander ::

Stvar tvoje ocene tveganja. Sam imam pri 6 let starem avtu samo kasko kombinacije naravne nesreče, divjad, stekla. Ker na te stvari ne morem vplivati, tistih 150€ na leto pa odtehta že, če mi kamenček prileti v šipo. Full kasko pa se mi zdi pri avtu starejšem od 5 let brezveze.

LeQuack ::

Kasko se ti isto splača kot prej, ko so imel nov avto. Vrednost avta ne spremeni dejstva, ali rabiš kasko ali ne, to je pač tvoja odločitev. Dejstvo je, da se vrednost avta manjša napram znesku za kasko samo to ni nobena formula za to, ali se splača ali ne. Če se recimo zabiješ kam ali narediš totalno ali ti ga ukradejo, veš da ne moreš zgubiti več kot tistih 4500€, to je worst case pač, pri novem avtu pa si lahko zgubil recimo 3x toliko, to je edina razlika. Samo popravilo npr. blatnika ali barvanje bo na servisu isto stalo za nov ali pa rabljen avto, ali pa kak rezervni del.
Quack !

bastadu ::

Računaj, da imaš običajno pri uveljavljanju kaska soudeležbo v višini 1% vrednosti novega avtomobila ... pomoje tam 3-5 let se še pogojno splača, potem več ne ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bastadu ()

AndrejS ::

Ne. Ker če boš naredil totalko in boš sam kriv ti bodo na zavarovalnici avto ocenili po eurotaxu in odšteli vrednost tvoje razbitine - tak da ne boš dobil skoraj nič.

mn ::

moat je izjavil:

Pozdravljeni!

Torej, ne zanima me pri kateri zavarovalnici zavarovati, temveč (res sem v dilemi) ali še sploh zavarovati kasko (glede na starost, znamko, tip vozila in njegovo vrednost). Seveda vem, da če imaš škodni primer, je realni odgovor kasko (ali zakaj ga takrat ni), toda to sodi že pod rubriko izračuna verjetnosti, statističnih kazalnikov ipd.

Podatki: os. vozilo Peugeot 207 1,4 16V Trendy, dobro ohranjen, 60.0000 prevoženih, vrednost vozila okoli 4500 €.

Za vsakršen nasvet se vam vnaprej zavhaljujem. Lep dan še naprej, moat.



Najboljši nasvet ki sem ga slišal je bil v stilu premisli kaj se zgodi če avto razbiješ. Če si lahko privoščiš drug avto v primeru totalke ali pa da si brez avta dokler si ga ne boš mogel privoščiti potem se ti kasko ne izplača.
Če pa bi bila to zate finančna katastrofa, pa je kasko nujen.

harmony ::

mn je izjavil:


Najboljši nasvet ki sem ga slišal je bil v stilu premisli kaj se zgodi če avto razbiješ. Če si lahko privoščiš drug avto v primeru totalke ali pa da si brez avta dokler si ga ne boš mogel privoščiti potem se ti kasko ne izplača.
Če pa bi bila to zate finančna katastrofa, pa je kasko nujen.

...kateri pa ni ravno zastonj...

mn ::

...kateri pa ni ravno zastonj...


Nisem rekel, da je. Tudi drug avto ni zastonj. Razmisli naj.

profii ::

Odvisno tudi od dodatkov k osnovnemu zavarovanju, če misliš imeti osnovno + stekla + divjad + parkirišče + vandalizem, je lahko kasko cenejši.

edit: typo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: profii ()

Sami ::

Moj avto bo letos star 7 let, je garažiran in brez praske. Imam 50% bonitete, kasko se mi dobesedno izplača. Lani mi je kamen razbil sprednjo šipo (cca. 450EUR), na parkingu pred službo mi je nekdo opraskal odbijač, ukradli so mi tablice....itd. Vsako leto se sigurno zgodi kakšna stvar, zavarovanje plačujem okoli 500EUR, ga bom sigurno še kakšno leto.

Sem pa tudi gledal, da bi vzel samo parking, divjad, stekla....pa res pride dražje kot kasko paket.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sami ()

Wrop ::

V tvojem primeru bi jaz kasko vzel.

Tudi jaz sem drugo leto, ko je bil avto vreden nekaj čez 4000 € vzel kasko zavarovanje. Bonusa je blo, mislim, da 20% pri AO(+), in 10% pri kasku, dal nekaj manj kot 500 €. Če nimaš nobenega bonusa računaj na nekaj čez 500 €.

Zgodi se mi pa to, da posodim avto, in itak, dobim nazaj totalko. Neprilagojena hitrost.
Zavarovalnica ni komplicirala, ni bilo alkohola, dobil vse skupaj okoli 4000 € nazaj, medtem, ko so se podobni avti takrat prodajali po 3500+ € na avto.net. Oni ti lahko še pomagajo prodati razbito školjko oz. dobijo kupca.
Voznica je dobila še dobro odškodnino za poškobe, ki spet niso bile tako velike.

Zavarovalnica je zelene barve.

Če pa misliš, da ne boš naredil nesreče, pa kasko res ni potreben.

_Sajmon_ ::

Če gledam moj primer (Ford Focus, vreden okrog 6000 EUR), potem kasko definitivno da. Pred kratkim sem doplačal slabih 200 EUR za osnovni kasko + krajo (50% bonus), kar se mi ne zdi toliko, pa imam potem mir. No, letos se je prvič zgodilo, da je žena povzročila nesrečo. Ni bilo hudega, ampak škode je bilo krepko čez 1000 EUR. Ok, če bi moral sam plačati, bi pač precej ceneje prišel skozi. Ampak jaz gledam iz vidika, da 200 EUR absolutno gledano le ni tak denar, da bi šparal. Ne vem, kje pa se bom s kaskom ustavil, saj vrednost avtomobila pada in vsaj pri prejšnjem avtu je bilo tako, da če je škoda pol cene avta, je potem totalka in zavarovalnica krije samo pol. In v nekem trenutku se res ne splača več.

Bellzmet ::

Jaz tudi vzamem kasko. Tistih 200 EUR zraven pa sem miren. Folk včasih reče koliko je kasko drag, potem ti pa pove ceno skupaj z obveznim zavarovanjem, ki ga moraš itak plačat tudi če ne vzmaeš kasko.

AndrejS ::

Obstaja tudi delni kasko !

pirat ::

Jaz sem imel avto kasko zavarovan do vključno 5.leta starosti, potem pa ne več -> operativno je to pomenilo, da ko je realna vrednost avta padla pod 5000 EUR sem se kasko zavarovanju odpovedal.

profii ::

Še vedno zavisi od dodatkov, splača/ne splača je težko rečt. Tisti ki ne vzamete kaska, napišite katere dodatke ste imeli zraven?

Jaz pri sebi vem, da avto vedno zavarujem še proti srnjadi, steklo in parkirišče - in si že na ceni kaska.

šernk ::

Če zaupaš vase in voziš pametno kaska ne rabiš.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Lonsarg ::

Kasko se na dolgi rok, razen redkih izjem, ko so zelo narodni vozniki nikoli ne izplača, niti pri novem avtu. Kasko je neke vrste obročno odplačevanje popravila avta, logično z obrestmi, ki so pri previdnih voznikih ZELO visoke.

Brez kaska pomeni da te vsake toliko časa doletijo veliki stroški enkratni, če si človek, ki ves denar sproti zagoni, potem zna biti kasko fajn zadeva. Oziroma pri novem avtu zna bit kasko fajn zadeva za ve ljudi, ker imeti za nov avto, če narediš totalno ni kar tako.

GGGGG ::

Če si lahko privoščiš drug avto v primeru totalke ali pa da si brez avta dokler si ga ne boš mogel privoščiti potem se ti kasko ne izplača.
Če pa bi bila to zate finančna katastrofa, pa je kasko nujen.


Če totalka pomeni zate finančno katastrofo, je vredno premisliti, če nimaš mogoče predragega avtomobila.

gruntfürmich ::

profii je izjavil:

Še vedno zavisi od dodatkov, splača/ne splača je težko rečt. Tisti ki ne vzamete kaska, napišite katere dodatke ste imeli zraven?

Jaz pri sebi vem, da avto vedno zavarujem še proti srnjadi, steklo in parkirišče - in si že na ceni kaska.


parkirišče se mi zdi da je kar konkretno drago. steklo se na takih jajčkotih tudi dobi poceni, zato je učasih tudi to overkil.
sam sem imel na 15 let starem avtu steklo + divjad, in kot že rečeno je verjetno bilo steklo malce pretirano glede na ceno če ga sam kupiš.
na novem avtu pa mislim vleči poln kasko (seveda z vsakoletnim večanjem udeležbe) kakih 5 let. več sigurno ne.

statistika pa verjetno za večino ljudi glede zavarovanja pravi, da sploh kar je več od najnujnejšega je verjetno vse profit zavarovalnice... razen za par procentov izjem.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Mavrik ::

Najprej si poglej koncept odbitne franšize in se potem odločaj o vrednosti. Če maš primer, kjer te kasko za stekla stane 200EUR ma mesec, žaromet 150EUR, odbitna franšiza pa je 90EUR, boš moral zlomiti 4 žaromete na leto da se ti bo splačalo.
The truth is rarely pure and never simple.

Arctander ::

Pri delnem kasku (kombinacije) ni odbitne franšize. Zato raje vzamem to varianto, s katero pokrijem naravne nesreče (toča, neurja), divjad in stekla (prednje steklo za moj avto je 500EUR). Torej za dogodke, na katere sam nimam nobenega vpliva, so statistično bolj verjetni in vplivajo na voznost avtomobila.

Ko sem imel bližnje srečanje s srno, je bilo popravilo 2,5kEUR in je vse krila zavarovalnica. Avto se je popravljal na pooblaščencu in so oni uredili vse, tako da sem samo ob prevzemu podpisal papirje za zavarovalnico in to je bilo to.

Full kasko se mi ne zdi smiseln ravno zaradi odbitne franšize in minimalnih možnosti škodnih dogodkov, ki niso pokriti v omenjenih kombinacijah. Oziroma bi moral vsakih 7 let imeti škodni dogodek, da bi se mi full kasko izplačal. Kar pa glede na moj način rabe avta ni preveč verjetno. Poleg tega se mi zdi škoda časa in živcev, da bi za vsako 2cm praskico dajal popravljati avto, kot to počnejo nekateri, ker "je pač treba izkoristiti kasko".

Zgodovina sprememb…

GrimReaper ::

šernk je izjavil:

Če zaupaš vase in voziš pametno kaska ne rabiš.

Tudi sam se strinjam. Tudi ko bom kupoval 10-15k€ (rabljen) avto, ne bom razmišljal o kasku. Razen tako kot imam sedaj, delni za divjad.

Ampak včasih lahko voziš ne vem kako pametno, pa imaš probleme. Recimo danes ne vem kaj je bilo ostalim, ker mi jih je vsaj 5 prišlo nasproti po sredini. Zgleda radi hodijo po zavarovalnicah, ker drugega razloga za tako vožnjo ne vidim, sam se vedno držim skrajno desne (če gre za ožje ceste, drugače po sredini pasu), in grem vedno kolker se da do konca v ovinek, tudi če sem sam na cesti.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

trololo2 ::

Odvisno kako voziš. Povprečnemu vozniku se defenitivno ne splača, saj zavarovalnice od premij tudi (dobro) živijo. Za 4500€ vreden avto niti o delnem kasku ne bi razmišljal.

Sami ::

šernk je izjavil:

Če zaupaš vase in voziš pametno kaska ne rabiš.


Pa ti lahko vplivaš na ostale udeležence prometa?

Tukaj je še vandalizem, kraja...itd. Moj avto je vreden trenutno okoli 5000EUR pa imam vseeno še kasko, ga bom imel še kakšno leto, vsako leto se mi investicija povrne....
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

D3m ::

Vsako leto imam škodo na avtu. Polno kasko je zame nuja.

Rezultat, avto je pri starosti 7 let NOV.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

Sami ::

D3m je izjavil:

Vsako leto imam škodo na avtu. Polno kasko je zame nuja.

Rezultat, avto je pri starosti 7 let NOV.


Točno tako, moj avto bo star ravno 7 let in dobesedno brez praskice. Če avto uporabljaš seveda kdaj pa kdaj nastanejo poškodbe, tudi ko je parkiran na parkingu.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

bambam20 ::

trololo2 je izjavil:

Odvisno kako voziš. Povprečnemu vozniku se defenitivno ne splača, saj zavarovalnice od premij tudi (dobro) živijo. Za 4500€ vreden avto niti o delnem kasku ne bi razmišljal.


To je neumna izjava. Ti skoči srna v avto, stroškov,da boli glava. Ne boš dal tistih 30€, kot je zavarovanje proti divjadi? Imaš raje, da potem plačaš 500€?

Divjad, stekla, svetila, asistenca, odkup prve škode ( v primeru, da si povzročitelj nesreče in ti ne gredo razredi dol ) je po moje nuja. Če si zagotoviš še ugoden parking in svetila ( kdor ima xenone ne bo menda tako neumen, da jih ne bo dal zavarovat, ker so pasje dragi)..

Za 4500€ dobiš recimo BMW-ja serije 3. Pol pa računaj kok so nadomestni deli, če srno nagaziš.

trololo2 ::

bambam20 je izjavil:


To je neumna izjava. Ti skoči srna v avto, stroškov,da boli glava. Ne boš dal tistih 30€, kot je zavarovanje proti divjadi? Imaš raje, da potem plačaš 500€?


Če ti skoči v avto, odvisno kje voziš. Dovolj ljudem ne, tako da zavarovalnica še vedno dela dobiček. Zakaj je problem razumeti da zavarovanje se splača edino zavarovalnici? Povprečnemu vozniku definitivno ne.

trololo2 ::

No pa saj je nekdo višje že napisal. Če ti izguba teh 4500€ pomeni totalni finančni kolaps imaš predrag avto. Če ti to vseeno pomeni toliko pa veselo plačuj premije.

bambam20 ::

trololo2 je izjavil:

No pa saj je nekdo višje že napisal. Če ti izguba teh 4500€ pomeni totalni finančni kolaps imaš predrag avto. Če ti to vseeno pomeni toliko pa veselo plačuj premije.


Ti si cel kolaps pametnjakovič.

Ko pride do kakšnega malce večjega krivljenja pločevine je to takoj 1000€. kasko pa je za pežoja kakšnih 300€.

moat je izjavil:

Pozdravljeni!

Torej, ne zanima me pri kateri zavarovalnici zavarovati, temveč (res sem v dilemi) ali še sploh zavarovati kasko (glede na starost, znamko, tip vozila in njegovo vrednost). Seveda vem, da če imaš škodni primer, je realni odgovor kasko (ali zakaj ga takrat ni), toda to sodi že pod rubriko izračuna verjetnosti, statističnih kazalnikov ipd.

Podatki: os. vozilo Peugeot 207 1,4 16V Trendy, dobro ohranjen, 60.0000 prevoženih, vrednost vozila okoli 4500 €.


Triglav je najdražji. Je pa res, da ne komplicirajo, ko pride do kakšne prometne. :) So tako velika zavarovalnica , da se jih da tud zelo lepo okol prenest in uveljavit kasko, pa ne bo nobenega problema :).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

D3m ::

Jaz sem imel od kar imam avto za cca. 5000-7000 eur popravil kleparskih, ličarskih in materialnih delov.

Triglav je kril vse...tudi 1% odbitne vrednosti.
|HP EliteBook|R5 6650U|

trololo2 ::

bambam20 je izjavil:


Ko pride do kakšnega malce večjega krivljenja pločevine je to takoj 1000€. kasko pa je za pežoja kakšnih 300€.



Da se zaletiš vsake dobre 3 leta ni normalno. Pa dobro saj razumem nekateri ste na komot, nimam nič proti da zavarujete.

profii ::

trololo2 je izjavil:

bambam20 je izjavil:


Ko pride do kakšnega malce večjega krivljenja pločevine je to takoj 1000€. kasko pa je za pežoja kakšnih 300€.



Da se zaletiš vsake dobre 3 leta ni normalno. Pa dobro saj razumem nekateri ste na komot, nimam nič proti da zavarujete.



Normalno, ne normalno, odvisno od prevoženih kilometrov in za kakšno stvar daje avto na popravilo. Da ti na 100 do 200k km nekdo v rit prilet ali nekaj takega, nepredvidenega ni nič nenormalnega.

Vidiš tudi veliko avtov na cesti ki so vsi zbiti pa noben ne popravlja...

GGGGG ::

Če ti kdo prileti v rit, ne rabiš kaska. Stroške krije njegova zavarovalnica.

M-XXXX ::

GGGGG je izjavil:

Če ti kdo prileti v rit, ne rabiš kaska. Stroške krije njegova zavarovalnica.

Ni odgovarjal na to.

trololo2 ::

profii je izjavil:


Normalno, ne normalno, odvisno od prevoženih kilometrov in za kakšno stvar daje avto na popravilo. Da ti na 100 do 200k km nekdo v rit prilet ali nekaj takega, nepredvidenega ni nič nenormalnega.


Dobro glede na to da govorimo o kaskotu je govora o lastni krivdi. Škodo ko se ti nekdo zaleti v rit jasno krije obvezno zavarovanje drugega.

Pri kasku pa ob upoštevanju premije in odbitnih franšiz moraš biti kar kaskader da se ti na dolgi rok splača, sploh pri starem vozilu ko plačuješ odbitno franšizo na ceno novega vozila. Si moraš letno narediti že precej škode da pokriješ oboje.

bambam20 ::

GGGGG je izjavil:

Če ti kdo prileti v rit, ne rabiš kaska. Stroške krije njegova zavarovalnica.


Rabiš kasko, da popraviš svoj avto. ;)

...:TOMI:... ::

Ne rabiš ga, ker se to krije iz obveznega zavarovanja osebe, ki je kriva. Če pa nisi sposoben poklicati policije ali namestiti kamere v vozilo in raje plačuješ kasko, zaradi tega, ker nočeš imeti z drugimi opravka, potem pa kar plačuj.
Tomi

GGGGG ::

bambam20 je izjavil:

GGGGG je izjavil:

Če ti kdo prileti v rit, ne rabiš kaska. Stroške krije njegova zavarovalnica.


Rabiš kasko, da popraviš svoj avto. ;)


Ne. Kasko krije škodo, ki nastane po tvoji krivdi.

black ice ::

rupsi31: Seveda, če si tako lesen, da povpročitelju nesreče pod nos ne pomoliš poročila o prometni nesreči ali pokličeš policije in jim sporočiš registersko v primeru da pobegne.

Zgodovina sprememb…

profii ::

rupsi31 ne ne rabiš kaska da popraviš svoj avto.

iKst, nisem govoril za kasko, govoril sem za število nesreč.

Sicer je pa zelo relativno kje se voziš.

Relacija MB-LJ relativno ni nevarna glede na število kilometrov, katere lahko narediš v enem dnevu, tako da če si doma v hiši v okolici MB in greš v službo v LJ (garažna hiša) verjetno ne potrebuješ zavarovane divjadi, toče, stekel, itd...

Če si pa doma iz Kočevja (relativno veliko divjadi na cesti) in se voziš v službo v BTC, potem pa potrebuješ zavarovana parkirišča, krajo itd..

Vsak si sam oceni kakšno zavarovanje potrebuje in kaj se mu pokrije. Nihče ne more trditi da vsi preplačamo kasko ali pa da je kasko nekaj najboljšega po narezanem kruhu.

bambam20 ::

Niste razumeli. če si ti tisti, ki se zabiješ nekomu v rit, potrebuješ kasko, da popraviš svoje vozilo. :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

darkz ::

Kasko je super neglede na starost vozila, če si ga lahko privoščiš... simpl kot burek

šernk ::

Pa ti lahko vplivaš na ostale udeležence prometa?

ne morem in nimajo nobene veze, ker ko se bo/je nekdo zabil vame sem takoj ko je začel mutit imel mobitel v roki za klicat policijo.

To je neumna izjava. Ti skoči srna v avto, stroškov,da boli glava. Ne boš dal tistih 30€, kot je zavarovanje proti divjadi? Imaš raje, da potem plačaš 500€?

še nobena srna mi ni skočila na avto, pa jih srečujem več kot 99% povprečnih voznikov. Vsak teden vsaj 2 nočni vožnji, kar pomeni da v povprečju na vožnjo srečam nekje od 5-10 srn. Bližnjega srečanja zaenkrat še nisem imel, pogosto pa stojim sredi ceste (knock knock).

skratka v zadnjih sedmih letih bi lahko kasko uveljavljal za 500€ škode, ki mi jo je povzročila toča.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

GGGGG ::

bambam20 je izjavil:

Niste razumeli. če si ti tisti, ki se zabiješ nekomu v rit, potrebuješ kasko, da popraviš svoje vozilo. :D


Ja, to pa. Ampak spet, vprašanje koliko se splača.

Se pogosto zaletavaš ljudem v rit? Jaz se ne, zato kaska na rabljenih avtomobilih nimam, na novih pa tudi samo tiste najbolj osnovne stvari.

bambam20 ::

GGGGG je izjavil:

bambam20 je izjavil:

Niste razumeli. če si ti tisti, ki se zabiješ nekomu v rit, potrebuješ kasko, da popraviš svoje vozilo. :D


Ja, to pa. Ampak spet, vprašanje koliko se splača.

Se pogosto zaletavaš ljudem v rit? Jaz se ne, zato kaska na rabljenih avtomobilih nimam, na novih pa tudi samo tiste najbolj osnovne stvari.


Pri meni se je splačalo. ocenjenih stroškov za moj avto je bilo 1200EUR. Polni kasko je bil 250EUR z 5% odbitno franšizo. Vse skupaj je bilo 310EUR.

trk s srno je bil tudi 500EUR .. Zavarovnje za divjad pa 38EUR.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

GGGGG ::

Se pravi, da moraš na 4 leta narediti nekaj podobnega, da si na nuli. Realno verjetno še vsaj leto ali dve več, če se pri popravilu malo potrudiš in poiščeš kakšno ugodno varjanto. Ko plača zavarovalnica namreč mehaniki radi nabijejo ceno.

D3m ::

Jaz sem celo profitiral tako nekako. Lani avgusta je neurje naredilo škode za 3500€ na avtu...vložek je bil pa 600€ z vsemi popusti in brez odbitne. :)
|HP EliteBook|R5 6650U|
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Najcenejše Avtomobilsko Zavarovanje - KJE? (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Na cesti
848211140 (174) kixs
»

Koliko plačujete za avtomobilsko zavarovanje? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Na cesti
26670200 (37791) ;-)
»

Odbitna franšiza + Obvezna odbitna franšiza??? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7821387 (15479) čuhalev
»

Avtozavarovanje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10525176 (20078) theBill
»

Zavarovanje

Oddelek: Na cesti
61591 (1308) SkIDiver

Več podobnih tem