» »

Pobeg pri nesreči

Pobeg pri nesreči

1
2
»

Dr_M ::

Si pa res priljubljen ocitno.. :)):)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

M-XXXX ::

Dr_M je izjavil:

Si pa res priljubljen ocitno.. :)):)

Ma ja, najbolj sem kolnik ko sem avto parkiral na cca 40m prazen parkirni prostor (vsi boxi so bili prazni). Pa sem si rekel, ah, zdaj pa ne bom zlagal ogledal. Pridem nazaj, pa je bil špegu razbit. Al ga je en ciljal, al pa objestnost...

mihec87 ::

Stric nikoli kasko zavarovan avto(ne ni mlad).Letos mel 2x smolo 1xod tega bi bla totalka(še neodplačan kredit za avto), pokuru vse za nazaj kar je pršparu pr temu pa še kermu avtu na račun zavarovanja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

3p ::

mihec87 je izjavil:

Stric nikoli kasko zavarovan avto(ne ni mlad).Letos mel 2x smolo 1xod tega bi bla totalka(še neodplačan kredit za avto), pokuru vse za nazaj kar je pršparu pr temu pa še kermu avtu na račun zavarovanja.


Saj, odvisno. Moj foter: cca. 45 let vozi, nikoli ni imel kaska. Samo enkrat se mu je en zabil v "rit". Nobene omembe vredne škode. Če bi imel kasko, bi ga to stalo cca. 15000€ v tem času.

Dr_M ::

Je imel izredno veliko sreco. Vecina nas ni rojenih pod tako srecno zvezdo :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

T0RN4D0 ::

Ja če maš avto na kredit, pol je že pametno met zavarovane stvari. Saj pravim, če imaš veliko denarja pride v poštev nezavarovanje stvari.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Volk| ::

Brat mi je rekel, da je cenejša varijanta, da plačaš kazen, zato ker si pobegnil s kraja nesreče, kot če te dobijo, da si pijan vozil.
Policaj mi je reko, da imajo ogromno pobegov. Očitno se to res splača. Če si noben ne zapomni tablice si zmagal, če pa te dobijo, da si pobegnil, te bo pa vseeno manj stalo, kot da dobiš kazen za pijano vožno in še verjetno odzvem vozniškega.

Kam smo prišli.
_______________________________________________________
Izobražen je tisti človek, ki ve, kje bo našel tisto, česar ne ve.

gendale ::

pobeg s kraja nesreče bi mogu avtomatsko pomenit odvzem vozniškega + zaplemba vozila

TekO ::

Volk| je izjavil:

Še jaz povem svoj primer.
Vem, da sem videl tablico, vendar v tistem trenutku, ko mi je izginil z oči, si nisem zapomnil. Mogoče pomaga kaka hipnoza ali kaj, da se spomnim?.


Na to sem tudi jaz takoj pomislil, ko sem bral tvoj post. Sem slišal že za nekaj takih primerov v Ameriki, ravno v zvezi z registrskimi tablicami. Samo tam se je šlo za hujša kazniva dejanja - vsaj za te primere katere sem jaz slišal.

Ed Ray was hypnotized to recall the suspect's van license plate number as he saw the license plate number when the van was in front of the bus. Ed Ray remembered all but one of the characters on the license plate, which helped the police capture and convict the suspects. This is one of the most famous cases ever where forensic hypnosis was used successfully.


Bi bilo zanimivo sprobat:)
Ideas are bulletproof.

Dr_M ::

Volk| je izjavil:

Brat mi je rekel, da je cenejša varijanta, da plačaš kazen, zato ker si pobegnil s kraja nesreče, kot če te dobijo, da si pijan vozil.
Policaj mi je reko, da imajo ogromno pobegov. Očitno se to res splača. Če si noben ne zapomni tablice si zmagal, če pa te dobijo, da si pobegnil, te bo pa vseeno manj stalo, kot da dobiš kazen za pijano vožno in še verjetno odzvem vozniškega.

Kam smo prišli.



Mojmu kolegu so vzeli voznisko dovoljenje, pa se kar hudo kazen je dobil (eno leto in ponovno opravljanje vozniskega dovoljenja), ker je zbil parkiran avto in pobegnil. Na njegovo nesreco mu pa tablica odpadla. Policaji so prisli po njega sele drug dan zjutraj. In se opravicil se mu je :))
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Ziga Dolhar ::

Volk|, sicer možno da se motim - ampak se mi zdi da se ne - v primeru, ko ti (čeprav na kasko-nezavarovanem) avtu naredi škodo drugo neznano vozilo, škodo krije Škodni sklad Zavarovalnega združenja.
https://dolhar.si/

SkipEU ::

Policija hodi naokrog v primeru pobegov. Zadnjič so ravno bili pri znanki in preverjali en pobeg. Pa tudi po delu ni težko ugotovit, kateri avto je bil udeležen. Če veš, da je bil Renault, nesi del na Renaultov servis, pa ti bodo povedali.

Kasko se v splošnem ne splača. Ljudje ne dojamejo, da večina s kaskim v 10 letih plačajo še za 1 avto zraven.

@Ziga Dolhar: mislim, da to velja samo za nesreče s tujci. Ko je tuj povzročitelj znan, pa njegova zavarovalnica noče plačati. Vsaj tak primer smo imeli mi.

Pyr0Beast ::


Kasko se v splošnem ne splača. Ljudje ne dojamejo, da večina s kaskim v 10 letih plačajo še za 1 avto zraven.

Nič se v bistvu ne splača. :))
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

telexdell ::

SkipEU je izjavil:


Kasko se v splošnem ne splača. Ljudje ne dojamejo, da večina s kaskim v 10 letih plačajo še za 1 avto zraven.

Kasko znaša 1% od cene novega avtomobila. Torej plačaš novi avto v 100 letih! Če pa imaš še 50% popusta pač toliko kasneje.
Seveda pa veliko prinesejo delni kaski (stekla, divjad, kraja...). To se meni zdi popolnoma odveč, saj je vse to upoštevano v osnovnem kasku. Ob uveljavitvi pač plačaš 1% odbitne franšize in padeš za nekaj razredov pri popustu.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

fosil ::

Ziga Dolhar je izjavil:

Volk|, sicer možno da se motim - ampak se mi zdi da se ne - v primeru, ko ti (čeprav na kasko-nezavarovanem) avtu naredi škodo drugo neznano vozilo, škodo krije Škodni sklad Zavarovalnega združenja.

Koker vem to velja samo, če je povzročitelj znan, ampak recimo nezavarovan, tako da ga lahko oni potem tožijo.
Drugače bi lahko zavarovalno združenje plačevalo tudi za vse škode na parkiriščih :D

Kasko znaša 1% od cene novega avtomobila. Torej plačaš novi avto v 100 letih! Če pa imaš še 50% popusta pač toliko kasneje.
Seveda pa veliko prinesejo delni kaski (stekla, divjad, kraja...). To se meni zdi popolnoma odveč, saj je vse to upoštevano v osnovnem kasku. Ob uveljavitvi pač plačaš 1% odbitne franšize in padeš za nekaj razredov pri popustu.

Ta 1% ki ga ti vidiš na polici je franšiza, ne pa premijski stavek, ki običajno ni napisan na polici.
Tako je!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fosil ()

telexdell ::

Če dam moje podatke v obrazec za spletni izračun zavarovanja me pride kasko 1,7% od vresnosti novega vozila pri bonusu 0 in 1,12% pri najvišjem bonusu.
Če bi držala hipoteza, da v 10 letih plačaš še en avto za kasko bi moral ta za avtomobil vrednosti 20.000 € znašati tam 2000€.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

SkipEU ::

Sicer že nekaj časa nisem gledal cen, samo mi smo pred leti morali za polni kasko (z vključeno krajo) odšteti blizu 200.000 SIT. Prvič in zadnjič.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SkipEU ()

telexdell ::

Ne vem zakaj toliko ugibanj? Enostavno greš na spletno stran ene od zavarovalnic in izbereš informativni izračun. Vpišeš podatke o avtomobilu, vozniku in kaj želiš zavarovati pa dobiš cifro. Potem se lahko igraš z raznimi delnimi kaski, mladimi vozniki, AO plusi...
Nekatere zavarovalnice ponujajo celo popust, če skleneš zavarovanje preko spleta.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

Keyser Soze ::

SkipEU je izjavil:

Sicer že nekaj časa nisem gledal cen, samo mi smo pred leti morali za polni kasko (z vključeno krajo) odšteti blizu 200.000 SIT. Prvič in zadnjič.

No ja. Dovolj je da samo enkrat narediš totalko. Prvič in zadnjič, ane?
OM, F, G!
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

nesreča na parkirišču (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Na cesti
35569586 (42128) imagodei
»

Kaj storiti ob prometni nesreči - zavarovanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8720087 (12659) ...:TOMI:...
»

Še kasko zavarovanje ali ne? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10630406 (28426) D3m
»

Prometna nesreča-pomoč (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7817414 (13568) fikus_
»

Kaj v primeru prometne nesreče

Oddelek: Loža
295285 (4506) SkIDiver

Več podobnih tem