» »

Še kasko zavarovanje ali ne?

Še kasko zavarovanje ali ne?

1
2
3

ZaphodBB ::

D3m je izjavil:

Jaz sem celo profitiral tako nekako. Lani avgusta je neurje naredilo škode za 3500€ na avtu...vložek je bil pa 600€ z vsemi popusti in brez odbitne. :)

K vložku moraš šteti še prejšnje premije...

Jaz kasko vzamem samo za nov avto, prvo in drugo leto. Sicer pa denar, ki bi šel za premije rajši vložim v naslednje vozilo.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

LeQuack ::

D3m je izjavil:

Jaz sem celo profitiral tako nekako. Lani avgusta je neurje naredilo škode za 3500€ na avtu...vložek je bil pa 600€ z vsemi popusti in brez odbitne. :)


Se pravi če ti neurje ne bi naredilo škode bi bil na slabšem?
Quack !

Lonsarg ::

bambam20 je izjavil:


Pri meni se je splačalo. ocenjenih stroškov za moj avto je bilo 1200EUR. Polni kasko je bil 250EUR z 5% odbitno franšizo. Vse skupaj je bilo 310EUR.

trk s srno je bil tudi 500EUR .. Zavarovnje za divjad pa 38EUR.

Haklc je v tem, da za to "ugodno" opcijo za divjad, moras nakprej celoten osnoen kasko placat😉.

310EUR * 50 let je 15500, jah ce mislis v svojem lajfu eno totalko pa se mnogo manjsih nesrec naredit, potem bos lih na nuli. Da bos v plusu bos mogu res velik nesrec al pa kar dve totalki.

shinko ::

Jaz na na avtu starem 2 leti in pol ter vrednem 14000€ nimam kaska, imam samo delni kasko za divjad, šipe, luči, parkirišča in naravne katastrofe. Tako imam pokrite dejavnike ki so nekak najbolj verjetni da mi poškodujejo avto, v svojo vožnjo zaupam. Prišparam pa 200€ v primerjavi z celim kaskom, kar mi predstavlja 1/4 letnega goriva.

Arctander ::

Haklc je v tem, da za to "ugodno" opcijo za divjad, moras nakprej celoten osnoen kasko placat


Ne drži, pri Triglavu lahko vzameš tudi samo kombinacijo (delni kasko) za divjad. Za moj avto (nabavna cena novega 17k€) pride cca. 40€.

bastadu ::

Pri zavarovalnici je približno tako, kot pri loteriji: med vsemi zavarovanci je bistveno manj tistih, ki profitirajo, kot tistih, ki ne profitirajo ... tako da igrate ubistvu igro na srečo ;)

trololo2 ::

No svoja kategorija so tudi nateguni, ki se delijo na tiste z poznanstvi na zavarovalnici in tiste brez. Oboji pa rabijo veliko število "poštenjakov" da jim plačajo zapitke pa hkrati zavarovanici omogočiti dobiček.

gruntfürmich ::

ga bom imel še kakšno leto, vsako leto se mi investicija povrne....


Sami je izjavil:

D3m je izjavil:

Vsako leto imam škodo na avtu. Polno kasko je zame nuja.

Rezultat, avto je pri starosti 7 let NOV.


Točno tako, moj avto bo star ravno 7 let in dobesedno brez praskice. Če avto uporabljaš seveda kdaj pa kdaj nastanejo poškodbe, tudi ko je parkiran na parkingu.


in kako se ti investicija povrne? katastrofalen voznik, ki se zaletava v vse kar pride nasproti?

7 let nov avto je samo za vaju dva. za vse ostale in za zavarovalnico ter eurotax je pa to jajca vsako leto rihtana (če imaš vsako leto škodo na avtu)...
tko da iz vajinega izkrivljenega pogleda sklepam da nista prava za pisat o kasku...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

ZaphodBB ::

7 let nov avto je samo za vaju dva. za vse ostale in za zavarovalnico ter eurotax je pa to jajca vsako leto rihtana (če imaš vsako leto škodo na avtu)...
tko da iz vajinega izkrivljenega pogleda sklepam da nista prava za pisat o kasku...

Da ne govorimo o tem, da če bi vzel premije za kasko pa odbitne franšize in ostale povezane stroške, na to vžgal 5% obrestno mero - potem imaš v bistvu po 7 letih toliko denarja na strani, kot je tak NOV avto vreden. Ampak vsakemu svoje.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

moat ::

Hvala vsem za mnenja.
Predvideval sem, da mi pri odločitvi ne bo nič kaj lažje, na koncu se itak odločamo vedno sami. V vseh teh letih, ko sem imel kasko s 1% odbite franšize, sem ga koristil le enkrat in sicer za počeno prednje vetrobransko steklo zaradi prenapetosti (lani). Če bi se odločeval na podlagi tega za nazaj, bi kasko mirne duše že takoj na začetku lahko vrgel v koš, zdaj po sedmih letih pa itak. Toda (vedno je toda), odločam se za vnaprej, ko je vozilo že v letih in ko na odpadu lahko dobim rabljen del po zmerni ceni. Odločitev torej ni nikoli lahka, ker gre vedno za določeno tveganje, ki se sicer z elti ne manjša, samo avto je vreden vedno manj in dilema kasko ali se veča. Po neki logiki je meja odločitve verjetno tam, kjer ti že pri neki lažji prometni nesreči zavarovalnica oceni totalko, ker se jim avto pač ne splača popravljati. Ključen element pa je, ali ne bi vendarle pri 7 let starem avtu bil že čas, da se tvega in se nekaj malega tudi prihrani? Če imam totalko, ki jo povzročim sam (kar je sicer majhna verjetnost) si lahko privoščim drug avto, tudi nov na kredit ali lizing. Vse se torej zreducira na vprašanje, tvegati ali ne (bastadu, res je to bolj kot ne loterija) oz. natančneje ali se spača tvegati, glede na vozilo (starost, vrednost, cene rabljenih rezervnih delov) ter na tiste dejavnike na katere lahko sam uplivaš kot zanesljiv voznik in na tiste na katere nimaš vpliva. Verjetno se bom pustil prepričevati svoji zavarovalni agentki, ki ima strokovne in tudi tiste druge atribute (saj veste na kaj mislim):).
Lep dan še naprej, moat.

ZaphodBB ::

Da ne boš mislil, da zavarovanje ni tveganje. Na zavarovanja moraš gledati, kot na loterijske srečke (kar v resnici tudi so). Če ne boš imel karambola si izgubil. Torej z nakupom zavarovalne police dejansko staviš, da boš imel karambol.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

Bellzmet ::

Z nakupom zavarovanje zavaruješ opcijo, če se bo nek dogodek v prihodnosti zgodil kar pa seveda ima neko ceno. Zato, če nisi imel karambola seveda nisi na izgubi, ker si plačal za to opcijo.

ZaphodBB ::

Z nakupom loterijske srečke zavaruješ opcijo, če se bo nek dogodek v prihodnosti zgodil kar pa seveda ima neko ceno. Zato, če nisi med dobitniki seveda nisi na izgubi, ker si plačal za to opcijo.

Tvoja izjava je nesmiselna.

Edit: Če je moja teza napačna, potem mi razloži zakaj lahko z zavarovalnico jaz sklenem zavarovanje, ki se glasi na tvoj avto ali tvoje zdravje ali tvoje življenje.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ZaphodBB ()

Vanadium ::

Vozim golf 4, letnik 2003, prva reg. 2004 in imam vsako leto kasko pri triglavu od kar ga imam (cca 5 let).
1x na leto zihr fašem kamen v šipo cena na pooblaščencu je cirka 450€ pa ga dobim notri,
2x sem fasal kamen v žaromete (steklene leče)
2x me je toča dobila
3x so mi ga konkretno spraskali na parkingu
vsaj 4x sem dal odbijače štrihat zaradi parkirišča
14dni nazaj so mi vlamljali v avto in zjebali ključavnico za prtljažnik
4 mesece nazaj so mi tablice ukradli

Če vse skup seštejem meni se splača in dokler ga bom vozil bom imel kasko.

(aja pa pri triglavu nič ne komplicirajo z servisom na pooblaščenem VW serviseru tudi če je avto starejši od 10 let)

ZaphodBB ::

Ti si statistični outlier. Ker če bi se kasko splačal, ga zavarovalnica ne bi ponujala.

S tem ne želim reči, da je kupovanje zavarovanj neumnost. Samo to, da zavarovalnica zelo dobro ve kaj se splača in zato ponuja takšna kasko zavarovanja, ki se njej splačajo. Tako kot igralnice, ki ponujajo samo igre v katerih stranka ne more zmagat.

Bom nehal težit s tem. Obljubim.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

Invictus ::

ZaphodBB je izjavil:


S tem ne želim reči, da je kupovanje zavarovanj neumnost. Samo to, da zavarovalnica zelo dobro ve kaj se splača in zato ponuja takšna kasko zavarovanja, ki se njej splačajo. Tako kot igralnice, ki ponujajo samo igre v katerih stranka ne more zmagat.

Malo offtopic ...

Igralnice morajo vrniti od 94 - 96 % vplačanega denarja. Za to obstaja zakonska podlaga.

Zavarovalnica si mora pa pač izračunati višino premij glede na neko statistično povprečje izplačanih zavarovanj. Z nekaterimi komitenti ima izgubo, z večino pa dobiček.

Suma sumarum pa ima dobiček. Drugače mora pa odpustiti glavnega analitika ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

Buggy ::

ZaphodBB je izjavil:

Z nakupom loterijske srečke zavaruješ opcijo, če se bo nek dogodek v prihodnosti zgodil kar pa seveda ima neko ceno. Zato, če nisi med dobitniki seveda nisi na izgubi, ker si plačal za to opcijo.

Tvoja izjava je nesmiselna.

Edit: Če je moja teza napačna, potem mi razloži zakaj lahko z zavarovalnico jaz sklenem zavarovanje, ki se glasi na tvoj avto ali tvoje zdravje ali tvoje življenje.



V tvojem primeru loto listka je kot zakupljena opcija misljeno tisto nekajdnevno sanjarjenje in moznost (sodelujes), da si morda res srecni dobitnik ;)
V primeru zavarovanja je opcija miren spanec ter moznost, da v primeru nesrece (Murphy), to ne bo popolnoma oslabilo druzinskega proracuna.

Ce je komu vredno placati za to, zakaj ne. Jaz sem tudi kasko vedno dobil povrnjeno, ker smo cela druzina odvisna od enega avtomobila in se vozim po sumljivih cestah cca 35Kkm na leto je tudi opcija nadomestnega avta za cas popravila vec kot dobrodosla. Avto letnik 2008 je bil ze kompleteno prestrihan - parkirisce in toca, menjano vetrobransko steklo - kamencki, odbijac s hladilnikom ter intercoolerjem zaradi divjadi, pnevmatika zaradi vandalizma,...

So pa zavarovalnice zadnje case kar konkretno omejile pogoje popravil glede parkirisc in verjetno se cesa. koristim Tilio v navezi z zavarovanjem hise in je se toliko bolj ugodno. Imam tudi 50% popust tako da o tem, da kaska ne vzamem sploh ne razmisljam. Full opcija kaska me pride cca 400EUR.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Buggy ()

Bellzmet ::

"Da ne govorimo o tem, da če bi vzel premije za kasko pa odbitne franšize in ostale povezane stroške, na to vžgal 5% obrestno mero - potem imaš v bistvu po 7 letih toliko denarja na strani, kot je tak NOV avto vreden. Ampak vsakemu svoje."

No če daš za polni kasko na leto 500 EUR in gor vžgeš 5% obresti ter pavšal še 100 EUR stroškov (sicer ne vem zakaj) in predpostavko, da nisi imel v 7 letih nobenega škodnega primera, ki bi ti ga kril kasko - boš imel čez 7 let cca. 4.200 EUR kar pa je DALEČ od cene novega avtomobila. In seveda, če se ti v 7 letih kaj zgodi (toča, parkirišče,...) se teh 4.200 EUR kar hitro zmanjša.

Glede loterijske srečke se strinjam - nisi na izgubi, isto pri zavarovanju. Tako z lotom kot z zavarovanjem nisi na izgubi - pač zavarovanje nekih opcij stane in na to ne smeš gledat kot izguba.

Pač bistvo zavarovnja je, če si lahko privoščiš totalko, krajo, popravila,...potem se zavarovanje ne izplača. Če pa te škode ne moreš kriti se je pa potrebno zavarovati.

ZaphodBB ::

Bellzmet je izjavil:

"Da ne govorimo o tem, da če bi vzel premije za kasko pa odbitne franšize in ostale povezane stroške, na to vžgal 5% obrestno mero - potem imaš v bistvu po 7 letih toliko denarja na strani, kot je tak NOV avto vreden. Ampak vsakemu svoje."

No če daš za polni kasko na leto 500 EUR in gor vžgeš 5% obresti ter pavšal še 100 EUR stroškov (sicer ne vem zakaj) in predpostavko, da nisi imel v 7 letih nobenega škodnega primera, ki bi ti ga kril kasko - boš imel čez 7 let cca. 4.200 EUR kar pa je DALEČ od cene novega avtomobila. In seveda, če se ti v 7 letih kaj zgodi (toča, parkirišče,...) se teh 4.200 EUR kar hitro zmanjša.

Glede loterijske srečke se strinjam - nisi na izgubi, isto pri zavarovanju. Tako z lotom kot z zavarovanjem nisi na izgubi - pač zavarovanje nekih opcij stane in na to ne smeš gledat kot izguba.

Pač bistvo zavarovnja je, če si lahko privoščiš totalko, krajo, popravila,...potem se zavarovanje ne izplača. Če pa te škode ne moreš kriti se je pa potrebno zavarovati.

Seveda ne znaš računat obresti, ravno tako ne znaš računat koliko ti bo zavarovalnica dejansko povrnila po sedmih letih.

Edit: V resnici imaš po sedmih letih na računu 6000EUR, ki jih lahko porabiš za popravilo avtomobila ali pa za nakup novega. Z zavarovalno vsoto si pa ne moreš nič pomagat. Tudi to je vredno kak procent razlike, kali? Btw. Jaz nisem trdil, da boš za ta denar dobil nov avto. Trdim pa, da je ta vsota zelo blizu vrednosti zavarovanega vozila. Torej tudi, če narediš totalko - lahko iz (neplačanih) premij kupiš drug, identično rabljen avto. Ali pa imaš plačanega blizu polovice novega.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ZaphodBB ()

GGGGG ::

V primeru zavarovanja je opcija miren spanec ter moznost, da v primeru nesrece (Murphy), to ne bo popolnoma oslabilo druzinskega proracuna.


V povprečju zavarovanje bolj oslabi družinski proračun kot popravilo avtomobila. Razlika je v tem, da zavarovanje plačuješ po obrokih. Ljudje se lažje ločimo od manjših vsot denarja naenkrat, tudi, če je skupen znesek v daljšem obdobju višji.

Je pa seveda še en zelo pomemben dejavnik. Precej razlike je med različnimi avtomobili. Za megane, golfe, cliote in podobne avtomobile dobiš napol zastonj dele povsod. Na pooblaščenem servisu mogoče menjava stekla stane 450€, cena na neodvisnem servisu je pa max. polovico tega, pogosto še manj.

Po drugi strani imaš avtomobile, za katere rabljeni ali poceni OEM deli niso na voljo in težko prideš skozi kaj ceneje kot na pooblaščenem servisu.

Potem je tukaj še cena avtomobila. 5 let stara, velika limuzina z V8 motorjem je izgubila večino svoje vrednosti. Lahko kupiš mečko AMG s 500 konji za 15 jurjev za katero dobiš poceni dele na vsakem koraku, ampak kasko boš še vedno plačal od vrednosti 150k, kolikor stane nov avto.

Skratka, treba se je odločit za vsak primer posebej.

Bellzmet ::

@zaphodBB: izračun je pravilen, zgleda tebi ni jasna logika izračuna. Koliko ti bo zavarovalnica povrnila v sedmih letih je pa čisto odvisno od škodnih dogodkov, ki pa se jih ne da izračunati, ker so nepredvidiljivi.

ZaphodBB ::

Bellzmet je izjavil:

@zaphodBB: izračun je pravilen, zgleda tebi ni jasna logika izračuna. Koliko ti bo zavarovalnica povrnila v sedmih letih je pa čisto odvisno od škodnih dogodkov, ki pa se jih ne da izračunati, ker so nepredvidiljivi.

No daj razloži mi logiko.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

Bellzmet ::

Hm je že napisana v tvojem postu zgoraj "Da ne govorimo o tem, da če bi vzel premije za kasko pa odbitne franšize in ostale povezane stroške, na to vžgal 5% obrestno mero - potem imaš v bistvu po 7 letih toliko denarja na strani, kot je tak NOV avto vreden. Ampak vsakemu svoje."

Zdej če te pa čisto po finančni matematiki zanima, kako se izračuna vrednost glede na donos in letna vplačila pa mislim, da je na netu kar nekaj strani kjer je zadeva lepo razložena.

ZaphodBB ::

Bellzmet je izjavil:

Hm je že napisana v tvojem postu zgoraj "Da ne govorimo o tem, da če bi vzel premije za kasko pa odbitne franšize in ostale povezane stroške, na to vžgal 5% obrestno mero - potem imaš v bistvu po 7 letih toliko denarja na strani, kot je tak NOV avto vreden. Ampak vsakemu svoje."

Zdej če te pa čisto po finančni matematiki zanima, kako se izračuna vrednost glede na donos in letna vplačila pa mislim, da je na netu kar nekaj strani kjer je zadeva lepo razložena.

Lol, pa sem res napisal nov. Se posipam s pepelom. Dejansko sem mislil, "nov" - identičen rabljen avto.

Kar se pa izračuna tiče, jaz sem upošteval obrestno obrestni račun, z 5% obrestno mero in letnim doplačevanjem v fond.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

Invictus ::

ZaphodBB je izjavil:

Bellzmet je izjavil:

@zaphodBB: izračun je pravilen, zgleda tebi ni jasna logika izračuna. Koliko ti bo zavarovalnica povrnila v sedmih letih je pa čisto odvisno od škodnih dogodkov, ki pa se jih ne da izračunati, ker so nepredvidiljivi.

No daj razloži mi logiko.

Logika je v nepredvidljivosti dogodkov. Zato plačuješ zavarovanje. Ker pač ne znamo napovedovati prihodnosti ...

Vsi se ne vozimo z jajci, ki zahtevajo 100 EU za popravilo. Velikokrat cena popravila preseže vrednost zavarovanja za nekajkrat ...

Zase vem da zavarovalnica z mano ni v plusu. Sam pa ne zgubljam časa z iskanjem glupih, lenih kleparjev, ki bi mi popravili avto, ampak ga lepo peljem k pooblaščenemu ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Bellzmet ::

@zaphodBB: no to je pa druga stvar in verjetno se znesek bolj približa izračunu - čeprav nimam pojma, koliko je avto vreden ob starosti 7 let (če je nov recimo 25.000 EUR)? P.S: če veš kam se da vložiti denar za 5% letno z minimalnim tveganjem mi pa kar sporoči:)

GGGGG ::

Invictus je izjavil:

ZaphodBB je izjavil:

Bellzmet je izjavil:

@zaphodBB: izračun je pravilen, zgleda tebi ni jasna logika izračuna. Koliko ti bo zavarovalnica povrnila v sedmih letih je pa čisto odvisno od škodnih dogodkov, ki pa se jih ne da izračunati, ker so nepredvidiljivi.

No daj razloži mi logiko.

Logika je v nepredvidljivosti dogodkov. Zato plačuješ zavarovanje. Ker pač ne znamo napovedovati prihodnosti ...

Vsi se ne vozimo z jajci, ki zahtevajo 100 EU za popravilo. Velikokrat cena popravila preseže vrednost zavarovanja za nekajkrat ...

Zase vem da zavarovalnica z mano ni v plusu. Sam pa ne zgubljam časa z iskanjem glupih, lenih kleparjev, ki bi mi popravili avto, ampak ga lepo peljem k pooblaščenemu ...


Pooblaščeni servisi niso ravno garancija za dobro storitev. Nič bolj kot soliden neodvisen servis.

Če se ne voziš s poceni jajci, je pa velika verjetnost, da tudi zavarovanje ni ravno poceni. Po nekaj letih vrednost avtomobila pade, cena delov pade, zavarovanje pa še vedno plačuješ glede na vrednost novega.

ZaphodBB ::

Bellzmet je izjavil:

@zaphodBB: no to je pa druga stvar in verjetno se znesek bolj približa izračunu - čeprav nimam pojma, koliko je avto vreden ob starosti 7 let (če je nov recimo 25.000 EUR)? P.S: če veš kam se da vložiti denar za 5% letno z minimalnim tveganjem mi pa kar sporoči:)

Za avto, ki je nov 25.000EUR je tudi premija višja. Po 7 letih cena takšnega vozila ne presega 10-12kEUR. Glede obrestne mere bodo do nadaljnjega slovenske državne obveznice precej blizu te številke. Jaz imam še par subjektivnih kriterijev, katerih ne bom navajal, ker nočem uvajat šuma v temo. Rad bi samo delil miselni proces na podlagi katerega sem prišel do zaključka, da ravnam kakor ravnam. Sicer pa kot je omenil iKst, zelo odvisno od primera do primera. Jaz recimo sem se odločil, da se mi splača biti bolj previden in defenziven na cesti, ker imam sam največji vpliv na to ali rabim kasko ali ne rabim.

Edit: Še eno pojasnilo glede pojma NOV avto. Ta je v temo prišel, ko je kolega zgoraj trdil da je njeov 7 let star avto NOV. Potem sem pa jaz to povzel in pokazal, da bi iz premij lahko kupil še en tak NOV avto. :D
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ZaphodBB ()

Invictus ::

GGGGG je izjavil:


Pooblaščeni servisi niso ravno garancija za dobro storitev. Nič bolj kot soliden neodvisen servis.

Jih je pa bistveno lažje kontrolirati če niso vse naredili kar hočeš. Samo rečeš da boš ustavil plačilo zavarovalnice zaradi slabo opravljenega dela. Potm naredijo vse tako kot je treba. Nek lokalen šušmar ti bo rekel adijo ...

GGGGG je izjavil:


Če se ne voziš s poceni jajci, je pa velika verjetnost, da tudi zavarovanje ni ravno poceni. Po nekaj letih vrednost avtomobila pade, cena delov pade, zavarovanje pa še vedno plačuješ glede na vrednost novega.

Saj se zmanjšuje z leti. Bonusi ... ??????

Cena delov pa niti ne pade. Če gre model iz proizvodnje, ponavadi še malo naraste. razen če kupuješ dele ki padejo iz tovornjaka ... Da ne govorim da delo stane enako za nov ali star avto.

Sam raje bolje zaslužim kot da se zafrkavam z amaterskimi kleparji. Se mi bolj splača.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

šernk ::

Po 7 letih cena takšnega vozila ne presega 10-12k€.


po 7ih letih je cena takega vozila dobrih 6k€, če je top ohranjen je 8k. Poglejte mal po kolk se prodajajo 2007 letniki danes. Pasata dobiš za 7 jurjev.

s tem da če avto razbiješ in narediš totalko ga lahko še prodaš za recimo 2-3 jurje.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Bellzmet ::

"previden in defenziven na cesti, ker imam sam največji vpliv na to ali rabim kasko ali ne rabim."

Na neke zadeve dejansko nimaš vpliva: parkirišče, počena šipa, luči, divjad, toča, vandalizem, kraja,... in pomoje je (razen kraje) največ uveljavitev kaska iz teh naslovov. Seveda se ti pa kljub temu, da paziš in voziš previdno še vedno lahko kamot kaj zgodi. Trenutek nepazljivosti, situacija na cesti...tako da zame takšna razlaga za ne-kasko ni ravno racionalna.

ZaphodBB ::

Zato pa dodatno zavarujem divjad in stekla. Parkirišča, se pa meni ne dogajajo - nimam pojma zakaj.

Cena delov pa niti ne pade. Če gre model iz proizvodnje, ponavadi še malo naraste. razen če kupuješ dele ki padejo iz tovornjaka ... Da ne govorim da delo stane enako za nov ali star avto.

Sam raje bolje zaslužim kot da se zafrkavam z amaterskimi kleparji. Se mi bolj splača.

Lepo, ti si dovolj premožen, da ti take zadeve predstavljajo marginalen doprinos. Večina udeležencev na forumu, pa še ni tako daleč.

Kar se tiče rezervnih delov - če voziš Peugeota, se ti ga dejansko splača vozit na uradni servis - ker z leti rezervni deli postajajo čedalje ugodnejši.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ZaphodBB ()

GGGGG ::

Jih je pa bistveno lažje kontrolirati če niso vse naredili kar hočeš. Samo rečeš da boš ustavil plačilo zavarovalnice zaradi slabo opravljenega dela. Potm naredijo vse tako kot je treba. Nek lokalen šušmar ti bo rekel adijo ...


Niti ne. Ne govorim o lokalnih šušmarjih, ampak o neodvisnih servisih. Samo rečeš, da ne boš plačal zaradi slabo opravljenega dela. Potem naredijo vse kot je treba.

Cena delov pa niti ne pade. Če gre model iz proizvodnje, ponavadi še malo naraste. razen če kupuješ dele ki padejo iz tovornjaka ... Da ne govorim da delo stane enako za nov ali star avto.


Pri mainstream modelih cena delov precej pade. Več avtomobilov je po odpadih oz. se prodajajo po delih, več je OEM in neoriginalnih delov na voljo itd.

Sam raje bolje zaslužim kot da se zafrkavam z amaterskimi kleparji. Se mi bolj splača.


Super. Samo problem je, ker se moraš s pooblaščenimi servisi ukvarjati ravno toliko kot z neodvisnimi.

Invictus ::

GGGGG je izjavil:


Super. Samo problem je, ker se moraš s pooblaščenimi servisi ukvarjati ravno toliko kot z neodvisnimi.

pooblaščeni servisi s strani zavarovalnice, ne s strani proizvajalca avta.

Toliko v obrazložitev. Nisem neumen da bom vozil avto na proizvajalčev pooblaščen servis ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

D3m ::

gruntfürmich je izjavil:

ga bom imel še kakšno leto, vsako leto se mi investicija povrne....


Sami je izjavil:

D3m je izjavil:

Vsako leto imam škodo na avtu. Polno kasko je zame nuja.

Rezultat, avto je pri starosti 7 let NOV.


Točno tako, moj avto bo star ravno 7 let in dobesedno brez praskice. Če avto uporabljaš seveda kdaj pa kdaj nastanejo poškodbe, tudi ko je parkiran na parkingu.


in kako se ti investicija povrne? katastrofalen voznik, ki se zaletava v vse kar pride nasproti?

7 let nov avto je samo za vaju dva. za vse ostale in za zavarovalnico ter eurotax je pa to jajca vsako leto rihtana (če imaš vsako leto škodo na avtu)...
tko da iz vajinega izkrivljenega pogleda sklepam da nista prava za pisat o kasku...


Malo sem pretiraval s povračilo prej bi rekel, da moj denar za kasko ni šel v nič.
Govorimo o kasku in ne voznikih.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

GGGGG ::

Invictus je izjavil:

GGGGG je izjavil:


Super. Samo problem je, ker se moraš s pooblaščenimi servisi ukvarjati ravno toliko kot z neodvisnimi.

pooblaščeni servisi s strani zavarovalnice, ne s strani proizvajalca avta.

Toliko v obrazložitev. Nisem neumen da bom vozil avto na proizvajalčev pooblaščen servis ...


No, na tem istem servisu boš prišel precej ceneje, če boš pripeljal avto v popravilo osebno, kot, če prideš s papirji od zavarovalnice.

gruntfürmich ::

ZaphodBB je izjavil:

Parkirišča, se pa meni ne dogajajo - nimam pojma zakaj.


tudi meni ne, že praktično 10 let. ga pa ne tišim v vsako luknjo pred hipermarketom in mi dodatnih 20m hoje, da ga postavim na mesto kjer sta na levi in desni strani fraj parkinga, ne predstavlja napora...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

šernk ::

tudi meni ne, že praktično 10 let. ga pa ne tišim v vsako luknjo pred hipermarketom in mi dodatnih 20m hoje, da ga postavim na mesto kjer sta na levi in desni strani fraj parkinga, ne predstavlja napora...


v večjo luknjo kot ga vtakneš bolje je po mojih izkušnjah. Sveže barvan zadnji odbijač (nekdo priletel vame) ga parkiram na lepo mesto širok parkirni, prostora levo in desno ogromno pridem čez 10 minut iz trgovine odbijač podrsan. Takrat se enostavno nehaš sekirat za to.

vsi govorite o nekih groznih popustih, a ne izgubiš premijske razrede če se zabiješ? Odbijač na 5 let starem avtu zamenjaš za 300€ komot.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Invictus ::

GGGGG je izjavil:


No, na tem istem servisu boš prišel precej ceneje, če boš pripeljal avto v popravilo osebno, kot, če prideš s papirji od zavarovalnice.

Kaj blužiš? Če bom prišel s papirji od zavarovalnic, sploh ne bom plačal nič ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

ZaphodBB ::

Invictus je izjavil:

GGGGG je izjavil:


No, na tem istem servisu boš prišel precej ceneje, če boš pripeljal avto v popravilo osebno, kot, če prideš s papirji od zavarovalnice.

Kaj blužiš? Če bom prišel s papirji od zavarovalnic, sploh ne bom plačal nič ...

On ti hoče povedat, da kot samostojen naročnik dobiš tako ugodno ceno, da se cela računica spremeni do take mere, da človek začne razmišljat, če se splača plačati zavarovalnici.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

Invictus ::

ZaphodBB je izjavil:


On ti hoče povedat, da kot samostojen naročnik dobiš tako ugodno ceno, da se cela računica spremeni do take mere, da človek začne razmišljat, če se splača plačati zavarovalnici.

Zavarovalnica ima tako slabe urne postavke za te pooblaščene servise da se jim komaj splača.

Poleg tega ne moreš nikoli pravilno oceniti škode. Iz polomljenega odbijača lahko mimogrede nastane še cel kup drugih stroškov.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

GGGGG ::

Zavarovalnica ima tako slabe urne postavke za te pooblaščene servise da se jim komaj splača.

Poleg tega ne moreš nikoli pravilno oceniti škode. Iz polomljenega odbijača lahko mimogrede nastane še cel kup drugih stroškov.


Yeah, right. Bogim servisom se res komaj splača. Zato je popravilo "na kasko" vedno 2x dražje, kot običajno?

šernk ::

Zavarovalnica ima tako slabe urne postavke za te pooblaščene servise da se jim komaj splača.


urne postavke so točno toliko, kot je ura pri njih. Problem je da zavarovalnici zaračunajo original nadomestni del, vgradijo pa potem od konkurence (razlika je samo v nabavni ceni OEM 500€, "konkurenca" 200€, kos je pa seveda isti)
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Bellzmet ::

O servisih pa lahko novo temo odpremo. To pa je banda!

Invictus ::

šernk je izjavil:


urne postavke so točno toliko, kot je ura pri njih. Problem je da zavarovalnici zaračunajo original nadomestni del, vgradijo pa potem od konkurence (razlika je samo v nabavni ceni OEM 500€, "konkurenca" 200€, kos je pa seveda isti)

Ne vem s kakimi servisi in zavarovalnici vi delate, ampak ko sem sam popravljal avto, so bili notri vsi računi. Za original dele, ker drugih pač ni.

A vi mislite da so zavarovalnice glupe?

Urne postavke določi zavarovalnica. Za Gorenjsko vem da je zaradi tega kar precej teh kleparjev in ličarjev prekinilo sodelovanje z zavarovalnico Triglav ker so jih stisnili pri urnih postavkah. Seveda so bili potem brez dela in jih je nekaj celo klavrno propadlo. So pač drugi zaslužili na novo dostopnem trgu.

Konec je bluzenja z deli med izvajalcem in cenilcem. Ja, lahko mogoče poturiš še kak dodaten del, ki je crknil že pred nesrečo. Ampak zelo zelo težko ...

Kaki so pa nepooblaščeni servisi, pa raje ne bi. Dragi, na koncu moraš pa še sam iskati rezervne dele, ker se tam enemu pocarju ne da ... Na koncu niso nič cenejši.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

energetik ::

Imam 6 let star avto, vreden cca. 4000€, pa še vedno plačujem kasko. Ne vem, kje imate zavarovano da plačujete take blazne vsote, ampak pri meni pride AO, AO+, asistenca in popolni kasko 520€ (Tilia). Od tega je kasko recimo dobrih 200€, ne vem natančno, ker pridejo na vse paketni popusti itd.
200€/leto za kritje VSEGA se mi zdi majhen strošek (pa sem šele v 12. razredu, kasneje bo še veliko ceneje).

V 10 letih bi brez kaska prišparal 2000€, kar hitro zgine, če se kaj zgodi. Avto imam parkiran na dvorišče večstanovanjske stavbe, kjer je ogromna možnost, da mi pade na streho teglc, cegu, ledena sveča ali pa kubik snega. Hkrati sta tudi vandalizem in kraja precej verjetna. Na srečo se mi v 3 letih tukaj še nič zgodilo, ampak že če mi bo letos padla na šipo ledena sveča, bom dobil nazaj vložek.
Skratka polni kasko bom imel še vsaj toliko časa, dokler avto ne bo vreden pod recimo 1500€ oziroma se ne preselim v svojo bajto.
Je res, vsak ima svojo računico.

black ice ::

Če karkoli pade z nepremičnine odgovarja oz. krije zavarovalna polica lastnika stavbe. Ne vem zakaj bi zaradi tega plačeval polni kasko.

Edit: Kot si sam napisal, vsak ima svojo računico.

Zgodovina sprememb…

ZaphodBB ::

energetik je izjavil:

Imam 6 let star avto, vreden cca. 4000EUR, pa še vedno plačujem kasko. Ne vem, kje imate zavarovano da plačujete take blazne vsote, ampak pri meni pride AO, AO+, asistenca in popolni kasko 520EUR (Tilia). Od tega je kasko recimo dobrih 200EUR, ne vem natančno, ker pridejo na vse paketni popusti itd.
200EUR/leto za kritje VSEGA se mi zdi majhen strošek (pa sem šele v 12. razredu, kasneje bo še veliko ceneje).

V 10 letih bi brez kaska prišparal 2000EUR, kar hitro zgine, če se kaj zgodi. Avto imam parkiran na dvorišče večstanovanjske stavbe, kjer je ogromna možnost, da mi pade na streho teglc, cegu, ledena sveča ali pa kubik snega. Hkrati sta tudi vandalizem in kraja precej verjetna. Na srečo se mi v 3 letih tukaj še nič zgodilo, ampak že če mi bo letos padla na šipo ledena sveča, bom dobil nazaj vložek.
Skratka polni kasko bom imel še vsaj toliko časa, dokler avto ne bo vreden pod recimo 1500EUR oziroma se ne preselim v svojo bajto.
Je res, vsak ima svojo računico.

Japajade. Če ti lahko avto prodaš za 4000EUR, potem je po eurotaxu vreden cca 2000EUR, za 1000EUR škode (po uradnih cenikih) ti bodo avto odpisali kot totalko.

V 10 letih bi prišparal ob 200EUR letnega kaska 2800EUR ob 4% obrestni meri (brez inflacije).

Skratka, če imaš 10 let avto, ki je vreden 4000EUR in zanj plačuješ 200EUR kasko to pomeni, da si efektivno izgubil 1800EUR v primeru, da imaš enkrat vmes totalko.

Edit: tistih 1000EUR storitev, ki ti jih krije zavarovalnica v lastni režiji opraviš za 500EUR max.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ZaphodBB ()

energetik ::

black ice je izjavil:

Če karkoli pade z nepremičnine odgovarja oz. krije zavarovalna polica lastnika stavbe. Ne vem zakaj bi zaradi tega plačeval polni kasko.

Edit: Kot si sam napisal, vsak ima svojo računico.
Kaj pa vem, kakšno polico ima sklenjeno. Velja tak polica tudi, če sostanovalcu pade teglc skozi okno?
Verjetno si tudi spregledal, da se dogaja vandalizem+kraja, so že rezali gume in razbijali špegle.

@ZaphodBB, ni star 10, ampak 6 let. In ne, ni 2000€ po evrotaxu. In kaj potem, če ga ocenijo za totalko? Pač tisto dobim in ga na svoje popravim ali pa prodam poškodovanega.
Verjetno di tudi spregledal, da imam sedaj komaj 10% odbitek, in bom čez par let plačeval samo še dobrih 100€/leto, kar je dobesedno zanemarljivo za polni kasko. :|

ZaphodBB je izjavil:

Edit: tistih 1000EUR storitev, ki ti jih krije zavarovalnica v lastni režiji opraviš za 500EUR max.
Morda jih opraviš, če koga poznaš in če se imaš čas zafrkavat z iskanjem delov + mehanikov. No, jaz za to nimam časa ne živcev.

Zgodovina sprememb…

Buggy ::

@ZaphodBB...tale tvoja racunica mi ne gre skupaj, bi mi pomagal razumeti prosim. Ali mi manjka kaksen podatek ali pa sem prevec zabit.

Recmo primer: 6 let star avto vreden 6k€, veliko si na cesti...moznosti za poskodbe iz naslova kasko dodatkov brez placila odbitne fransize velika, gre za edini avto in od avtomobila je odvisnih vec ljudi, trenutno si novega avtomobila iste vrednosti ne mores privosciti, delo in material za konkreten avtomobil so se vedno dosti dragi, za tvoj avto se vedno ni nadomestnih delov na odpadu.

se pravi, imam mesecno 30€ viska na racunu, ki ga "naivno" namenim (obrocnem) placilu kasko zavarovanja za hipoteticen slucaj, da bom v primeru nesrece/poskodb brez stroskov, sivih las, ter ne bo trpela mobilnost druzine...po tvoje je to izguba denarja in neefektivno vlozen denar? Govorimo o nesrec(i)ah, ki niso predvidljive in lahko tudi zaporedne, te pa lahko teoreticno dosegajo vsakic skodo do 3000€, kjer ti ocenijo ekonomsko totalko.

Ti bi mesecno teh 30€ viska denarja(ki si ga lahko privoscis) vlozil z 4% obresti (ne vem sicer kam, ce so vezani depoziti sedaj malo nad 1%) ter se vsak mesec vozil brez kaska. Pravtako kot jaz, ki sem zavarovan bi bil isto podvrzen moznostim za nesreco/poskodbo. Potem imas nesreco ze prvi mesec, kje je tvoj privarcevan denar in kaksne ekstra stroske imas potem, ko si brez ugodnosti, ki ti jih predstavlja kasko (vleka, nadomestni avto, urejanje papirjev, iskanje najboljsega ponudnika in delov, garancija,...) ko popravis avto in je strosek vecji kot bi bila premija, ti glej hudica pred avto skoci srna.

Kaj naredis v tem primeru? Nesreca namrec nikoli ne pociva in ce se ti do sedaj ni dogajalo naj se ti tudi naprej ne....ves pa nikoli ne. Sodelavec je pri 5 let staremu avtu rekel dost imam kaska (ker je do takrat popravljal zgolj parkirisce, pa je rekel da mu zdej ze dol visi za lepotne napake) in ravno takrat je nabasal strosek, da je bolela glava...takoj naslednje leto je spet bil na kasko in se vec ne sekira.

Je res riziko vreden te spekulacije in misljenja kako se ne bo nic zgodilo, in je bolj smotrno premijo (mesecno/letno) nalagati in ce se ne bo nic zgodilo kupiti drug avto cez 10let. Kam bi tako majhne zneske za take procente lahko vlozil in jih imel istocasno na razpolago v primeru nesrece, me tudi zanima.
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Najcenejše Avtomobilsko Zavarovanje - KJE? (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Na cesti
843210557 (3494) wcpapir
»

Koliko plačujete za avtomobilsko zavarovanje? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Na cesti
26670077 (37668) ;-)
»

Odbitna franšiza + Obvezna odbitna franšiza??? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7821359 (15451) čuhalev
»

Avtozavarovanje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10525141 (20043) theBill
»

Zavarovanje

Oddelek: Na cesti
61584 (1301) SkIDiver

Več podobnih tem