» »

Kaj z 2 miljona €

Kaj z 2 miljona €

«
1
2 3

st0jko ::

Lotko znaša že ~2 milijona €. Kaj bi vi naredili z tem denarjem če bi ga zadeli? kako bi bilo na primer pametno takšen denar "porabit"?
keks?

Pdove05 ::

dat na banko pa zivet z obrestmi!

Ciklamen ::

Kaj z 2 miljona €? Uh...Marsikaj :D
- End of the Post ->

LuGi ::

Kupu en strupen avto (tja do ene 200k) + bajto + nalozu na banko kar ostane and thats it 8-)

l0g1t3ch ::

Meni jih lohka daš, da se rešiš skrbi :)

Hardstyle ::

Postaviš azil za živali?

Mr_Globus ::

mhm.. ostalo pa za lačne črnčke :P

Resno - barka in s kolegi na morje.. ostalo pa na banko :P

SmeskoSnezak ::

Pametno PDove5. Sploh zdaj v tej recesiji.. ti banka bankrotira pa si lahko žvižgaš :P

Jaz bi univerzijado pomagal sofinancirat... baje, da jim država noče pomagat :D
@ Pusti soncu v srce... @

bluefish ::

malo neugoden čas za tak dobitek. Hja, ena normalna hiša, povprečen avto, potovanje, ostanek pa nekam vložiti po tehtnem premisleku.

imallears ::

En mal boljš avto kupt, bajto, mal tehnologije nabavt, toplotno črpalko + kšne druge energetske scene, mal familiji potalat. Kšno donosno nepremičnino kupt, mrbit kako dobro delnico, kej zlata, če se banke zresnejo še kej tja dat, pol pa že zmanka.

karafeka ::

Kolko pa kaj kak mini tropski otok pride ? Tak zasebni.

st0jko ::

kolk so le obresti če daš tako vsoto na eno konkretno (švicarsko?) banko? pa če mogoče še vežeš za 10 let... €$€$€$€
keks?

IceIceBaby ::

Kolko pa kaj kak mini tropski otok pride ? Tak zasebni.


Za 40, 50k USD se da že dobit kaj manjšega okoli Paname recimo. Za 2M dobiš že soliden otok + lepo hišo gor + gliser.

imallears ::

Ja na Švico sm pa čist pozabu :))

c00L3r ::

-šel nekam na 2 tedensko potovanje
-kupil avto za okrog 25000€
-kupil motor za okrog 7000€ + oprema za 2000€
-kupil neko stanovanje ali morda hišo za hmmm... 100 000 -> 350 000 €

PC bi še morda novi nabavil :P Ostalo pa na banko zaenkrat in vlečt obresti. Čez leto ali 2 pa ustanovil/so ustanovil neko podjetje.

Seveda pa je vprašanje, kaj bi res naredili, če bi dobili toliko denarja :)

bluefish ::

zanimivo pa je, da nihče na pomisli na stroške vzdrževanja ipd. kupljenega. Hitri postopek za bankrot.

imallears ::

ja sej zato smo pa nekater napisal da bi še kam vložil, da bi se dnar obraču

LuGi ::

dnar se obraca stroski se krijejo.. ;)

joze28 ::

Nekdo je omenjal toplotno črpalko.
pol nej pa poleg naredi še eno elektrarno za elektriko.

shark_nm ::

Avto, hiška, elektronike, potovanje :D. Ostalo pa vezat na razne banke nekje na 3 mesečno varjanto, nekje letno nekje 10 letno, tako da je denar vedno pri roki, nakup raznih delnic

k4vz0024 ::

He, he superračunalnik:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: k4vz0024 ()

Samson ::

Kupit nic, samo se poslikat z gotovino pa sem sliko prilimat in izzivat, hehe...
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

Zheegec ::

Pa po možnosti zraven svoj naslov napisati, ane?

Jaz bi ukrepal proti ekonomski krizi in to bolj, kot to trenutno počnejo naši politiki. Torej vsaj 1mio€ porabil za kakšen avto, hišo in vse ostalo :)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

MeGreat ::

Kolko pa kaj kak mini tropski otok pride ? Tak zasebni.


Za 40, 50k USD se da že dobit kaj manjšega okoli Paname recimo. Za 2M dobiš že soliden otok + lepo hišo gor + gliser.

40 000usd za otok? koliko velik?

shark_nm ::

to bi bil prvi "slovenski morski otok" :D

Pyr0Beast ::

Hehe :D

Nic, novo hiso postavt z 1m debelo zvočno in toplotno izolacijo :)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

mtosev ::

sanjate lahko a 2 mil eur ne boste dobili. :D
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

IceIceBaby ::

Kolko pa kaj kak mini tropski otok pride ? Tak zasebni.


Za 40, 50k USD se da že dobit kaj manjšega okoli Paname recimo. Za 2M dobiš že soliden otok + lepo hišo gor + gliser.

40 000usd za otok? koliko velik?


Za take denarje so to male zadeve, nekaj 1000m2.

http://www.privateislandsonline.com

V-i-p ::

Kdor bi si s tem lotkom želel kupit otok, propade po hitrem postopku. Predno bi gor kaj pametnega postavil...
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

IceIceBaby ::

zakaj?

gruntfürmich ::

če ne veš kaj z 2moi€ jih daj meni. jst vem.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

hamax ::

Kupil bi Toshibin jederski reaktor :D

lambda ::

Tole se bo smešno slišalo, ampak mislim popolnoma resno. Prva misel je itak to, kaj vse se dobi za 1,5mio €, ampak ko vštejem vse okoliščine in kaj mi v življenju največ pomeni, je pa malce drugače - 150k € bi obdržal, si sčasoma kupil en soliden rabljen avto, eno normalno parcelo nekje in čez nekaj let seštel ostanek in moje lastne zaslužke, da postavim eno hiško.

Ostalo bi šlo v humanitarne namene. Zakaj? Zato, ker bi edini vedel za ta dobitek in bi hotel obdržat isti odnos s frendi, žlahto in sosedi še naprej, kot ga imam sedaj, fovšija je namreč težka zadeva ...

Red_Mamba ::

z 75% dobitka dobivaš redne obresti, ostalo
kupiš kako premičnino in nepremičnino ter agresivno investiraš v delnice/sklade :D
[st.slika https://img.shields.io/badge/Slo-Tech-green.svg test]
Linkedin >> http://goo.gl/839Aua
Mamba's Crypto & ICO's: https://t.me/joinchat/AAAAAExTkO4P4UDy0fIZdg

Meizu ::

MIslim, da če vložiš v banko okoli 350000€, maš baje potem mesečno obresti 1000 pa neki €. TO je že povprečna plača kolikor toliko izobraženega človeka. Pri 2M€ je pa stvar še toliko večja. Free living!

Edit: Ne da se mi računat, tko da če sm se zmotil, kr prosim naj nekdo popravi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

IceIceBaby ::

Realne obresti na banki so 1 so 2% letno. Recimo, da dobiš dobro ponudbo in ti res dajo 2%. To pomeni da od 1,5M na leto pokasiraš 30k eur oz. 2500 na mesec. Od tega zneska je treba plačat še dohodnino pa si na dobrih 2 jurjih. Meni se to ne zdi ravno veliko za nekoga, ki ima na banki 1,5M.

Govorim pa seveda o realnih obrestih. Na banki dobiš na letni ravni okoli 5% ampak od tega je treba odšteti inflacijo. Lahko se zgodi, da v določenih obdobjih obresti sploh ne pokrijejo inflacije, in dejansko s tistim 1,5M ne zaslužiš nič.

Double_J ::

To si malo pobrkal. A če vežem za 5% in dobim okoli 6k letos, je zaradi inflacije to samo še 2k letos.

:))
Dve šivanki...

McHusch ::

Ne, ampak del od teh 6k bi moral pustiti v banki za rast glavnice, ki ustreza inflaciji, sicer se ti realna vrednost premoženja manjša.

IceIceBaby ::

Kaj sem pobrkal?

Double_J ::

Pobrkal si, 6k eurov boš dobival vsak mesec. Kar bo dovolj tudi čez 10let, itd...
Dve šivanki...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Double_J ()

singular ::

Realna inflacija je redko manjša od obresti na banki, tko da vsi ki ste to predlagal.. FAIL

Čas za dobitek pa nebi mogu bit boljši. Kam dat? Kupit delnice.

Zheegec ::

Zdajle je res najboljši čas za kupit delnice. Sploh delnice tistih podjetij, ki lahko v naslednjega pol leta propadejo.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

coma2black ::

kolk so le obresti če daš tako vsoto na eno konkretno (švicarsko?) banko?


praktično 0, ker resne zagotavljajo zavarovanje celotnega premoženja in 100% izplačilo kadarkoli, kar terja svoj davek...v katere koli druge banke pa tako visok znesek ni priporočljivo nalagat, saj v primeru zaprtja jamčijo le nekaj % odškodnine (navečkrat do 200.000€). Na ta način je kar nekaj ljudi izgubilo velike vsote denarja (npr.: Bojan Križaj nalagal v neko banko v avstriji al nemčiji, ne spomnim se več točno). Po mojem mnenju ne najboljše denar čimbolj razpršiti, kar sicer ne prinaša tako velikih donosov, ampak je tudi manj vrjetnosti za izgubo. Kot je nekdo že napisal, je nek %, za katerega se ne sekiraš preveč ;) pomoje dobro vložit na trg tveganega kapitala (npr.: startup podjetja itd...). Jaz bi definitivno najel nekaj svetovalcev, ki bi bili plačani procentualno glede na dobiček (baje je to nek good practice, v tujini, pri nas ne vem kako je)

Sam dejansko prinese to velikiko problemov...na prvipogled sploh ne zgleda tako samo kaj kmalu lahko to ugotoviš ..še dobro da nimam kapitala, tako tudi sekirancija odpade:D
--=- [ Dex ] -=--

Zgodovina sprememb…

celada ::

Zdajle je res najboljši čas za kupit delnice. Sploh delnice tistih podjetij, ki lahko v naslednjega pol leta propadejo.


No dobro vrednost delnic je padla tudi mocnim podjetjem katerih verjetnost da propadejo je dosti majhna:

Microsoft:

 Microsoft vrednost delnice cez leto

Microsoft vrednost delnice cez leto



Google

 Googlova vrednost delnice cez leto

Googlova vrednost delnice cez leto



Nalozba v taka podjetja je po mojem mnenju dosti varna :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: celada ()

IceIceBaby ::

Pobrkal si, 6k eurov boš dobival vsak mesec. Kar bo dovolj tudi čez 10let, itd...


Če daš vezat za 1 leto 1,5M dobiš pri 5% obrestni meri 75k na leto. Je res? Če konec leta vseh 75k vzameš ven se ti glavnica realno zmanjša in po 10 letih je tvoj denar vreden bistveno manj.

Tisto kar sem zgoraj napisal je zelo optimističen izračun. Predvidevam, da se lahko z 1,5M pogajaš z banko za obresti in ti dajo res dobro ponudbo.

Skratka, od obresti v banki se ne da živet. Vložek je varen in pribljižno ohranja vrednost. To je pa tudi vse.

Zheegec ::

Gotovo bi se lahko zmenil za kakšen % več, se že zelo pozna.

NLB trenutno kliče naokoli vsakega, ki ima gor par 10k€, če bi vezali svoj denar za daljši čas. Se jim trenutno zelo pozna, če se dovolj ljudi za to odloči.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Double_J ::

Zgublja vrednost ja, pa kaj potem? Koliko vrednosti zgubi, do takrat, ko si že davno mrtev.

No?
Dve šivanki...

IceIceBaby ::

Če nameravaš živeti še 40, 50 let potem boš izgubil ogromno. Po 10 do 15 letih se ti bo renta realno prepolovila. Na stara leta, ko boš najbolj rabil denar od obresti ne boš mogel preživeti.

Če nameravaš na hitro umreti se ti pa itak ne splača dati na banko. Pograbiš 2M, razdeliš na 12 delov in greš na ultimate spending spree.

Double_J ::

Aha, z 2k evrov izplačila lahko živiš v nedogled, z 6k na mesec ti pa zmanjka, če dolgo živiš.
Dve šivanki...

IceIceBaby ::

Če boš ven jemal 2k mesečno se ti bo realna vrednost ohranjala. Čez 10 do 15 let boš imel na računu namesto 1,5M že 3M eur renta pa bo 4k eur. Amapk realno se ti bo vrednost ohranjala. Za 4k boš takrat lahko kupil enake stvari kot zdaj za 2k.

V vsakem primeru pa obstajajo boljše naložbe kot je banka. Banka je OK za en del denarja ampak od obresti težko živiš.

Če hočeš sestaviti pameten portfelj ga razpršiš, kot je nekdo že omenil. Jaz bi dal nekaj v banko, nekaj v zlato, kašnih 500k v sklade, 100, 200k v forex, nekaj v delnice, venture capital... Z 2M lahko pomoje narediš kar solidno naložbeno strukturo in lepo živiš od donosov. Ampak ne, če daš vse skupaj na banko.
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Depozit - katera banka ima najvišje obresti? (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Loža
722145339 (8397) kombinezon
»

Kam ta trenutek s 30K EUR na daljsi rok? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15956209 (14962) Buggy
»

Zadel 200 mil (hipotetično!) (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
25940990 (8827) D3m0r4l1z3d
»

Kaj narediti s prihranki (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11123082 (19790) M.B.
»

Loto (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
518066 (6601) clothes

Več podobnih tem