» »

Kaj narediti s prihranki

Kaj narediti s prihranki

1
2
3

black ice ::

sočan je izjavil:

Ne vem ali sem napisal preveč ? Če si mislil da je preveč 1000evrov sem se namensko oddaljil od realnih 600-700.

Če pa si mislil višje,sem se pa zopet namesko izognil ker tisti ne iščejo takšnih informacij po forumu.
lp

Nehaj trolat, ker ti ne gre od rok.

sočan ::

garfy je izjavil:

ma daj kaj klobasaš*

kako folk potem hiše kupuje? hiše pridejo 150000 eur? a iz lufta pride dnar, sam si mislim da sem revež s 70000 evri, še hiše si ne morem kupit

A trenutno si pa na ulici ?

Saj ti nisem fovšen.Samo dejstvo je da takšnega zneska s plačo ne moreš privarčevati.

garfy ::

sočan, sočustvujem s tabo er imaš 700 eur, moj foter ima 800 eur penzije, mama pa 1500 eur, ne vem kako imaš ti samo 700, ampak jebi ga slo je v k...u

sočan ::

garfy je izjavil:

sočan, sočustvujem s tabo er imaš 700 eur, moj foter ima 800 eur penzije, mama pa 1500 eur, ne vem kako imaš ti samo 700, ampak jebi ga slo je v k...u

Vsaka čast tvoji familiji.Mama je morala imeti pa pestro delovno kariero in marsikaj potrpeti.In na ta račun še oče.

Pa kdo lahko ima 1500 penzije ?

garfy ::

sočan, seveda nisem na ulici, kaj ti je, najemam stanovanje pa to

moj denar je prislužen, nisem ga ukradel, varčuješ vrsto let, ene 8 let sem varčeval, niti niso nobeni mutni posli, kajti nisem tip za to

samo jezi me ko zaradi k... inflacije imam vedno manj denarja

če si kupiš poršeja, zgubiš vsako leto ene 4000 eur al pa več, hišo dobiš podrtijo za 70000, nisem pa tip da bi zapravljal na veliko

black ice ::

Kupiš Porscheja oldtimerja, problem solved. Pogoj: moraš biti malo petrolheada, da te tistih par evrov stroškov letno ne boli.

sasli ::

Se pravi 70k € ti leži na banki, sam si pa najemnik stanovanja?

black ice ::

Na dolgi rok je tam-tam. Zakaj pa ne? Počakaj Jureta, ti bo že razložil.

sočan ::

garfy je izjavil:

sočan, seveda nisem na ulici, kaj ti je, najemam stanovanje pa to

moj denar je prislužen, nisem ga ukradel, varčuješ vrsto let, ene 8 let sem varčeval, niti niso nobeni mutni posli, kajti nisem tip za to

samo jezi me ko zaradi k... inflacije imam vedno manj denarja

če si kupiš poršeja, zgubiš vsako leto ene 4000 eur al pa več, hišo dobiš podrtijo za 70000, nisem pa tip da bi zapravljal na veliko

Saj denar je tvoj,tako da ne se sekirat.
Super če si lahko dal 700 evrov na stran.
Saj če realno pogledamo bi tako moralo biti na splošno.Sedaj je pa tako da marsikdo toliko sploh ne zasluži,pa še zasluženega plačila sploh ne dobi.

garfy ::

vem sočan, in to je žalostno, kaj si po poklicu če lahko vprašam?

sasli ja, tako je, ker potujem veliko me ni v slo skoraj nič in zato ne kupim stanovanja

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: garfy ()

sočan ::

@garfy, ko bi ti vedel koliko sem se že jaz presikiral zaradi tega denarja.
Prej ko ugotoviš,da ob dveh plačah,ki niti nista najmanjšiin dveh šolskih otrokih si lahko že vesel da zaključiš mesec z mesecem, prej lažje spiš.
Več kot imaš denarja,več ti ga vladajoča elita želi pobrati.
Včasih so bile desetine za vladarje,pa je prišlo do puntov,revolucij.....
Danes nam na takšen ali drugačen način poberejo že cca 70% mi pa še kar ploskamo.
Ljudje smo izgubili občutek za realnost.Sploh se ne znamo več pogovarjat,družit.... Tule si nekaj pišemo ,ko je vse skupaj brez veze,namesto da bi sedeli nekje in ob kakšni kavici,čaju ali deci rujnega razvijali pristne odnose.
Na koncu koncev je tudi milijon evrov samo plačilna enota.

lp

Vikking ::

sočan je izjavil:

A mi lahko nekdo razloži kako z neko plačo ,pa naj bo 1000 evrov privarčuješ 50-70k evrov ???

A vam jaz povem ??
Ja ne moreš !!
Zato pa že vnaprej razmišljate kako mimo davkov in ugotavljanja izvora denarja.
Vsem tem fintam ki jih iščete se po domače reče pranje denarja.

Vsi pridete na vrsto. !

lp


Kozlarija. V večini primerov se pride do takega zneska na hitro v primeru dedovanja. Ali denarja ali nepremičnine ki se proda.

Pranje denarja ima povsem drugo konotacijo, ko želiš nelegalno pridoblje denar pretvorit v legalno pridobljenega. Ne pa da želiš vezati denar, da ti banka ne pobere davka od obresti.


Obresti od depozitov se obdavčijo z 25%, za tekoče leto. Vendar samo zneski ki presegajo nad 1000€, če imaš obresti 1001 €, bo obdavčen samo tisti evro ki presega to mejo.

Imaš še opcijo da denar razdeliš med družinske člane in ima vsak toliko na rčaunu vezanega denarja da ne presega 1.000€

Če je depozit vezan za več kot leto dni npr. Se splača z banko dogovoriti o razmejitvi obresti (pooblastiš banko). Ker ponavadi banka obračuna obresti ko se depozit izteče.
Recimo primer: imamo depozit vezan za 3 leta. Obresti bo 1.500€ ob izteku depozita. Se pravi bo država obdavčila 500€ z 25%, ko jih banka obračuna ob izteku depozita. Če nimamo razmejitve obresti bo banka po izteku depozita poročala dursu da si prejel 1.500€ obresti in boš plačal davek.

Če si pooblastil banko o razmejitvi obresti, banka obračuna obresti vsako leto in poroča dursu vsako leto, kot da ti je izplačala 500€ obresti (čeprav je depozit vezan za 3 leta). Kar pomeni da banka vsako leto obračuna 500€ obresti in poroča dursu. Ker se gleda tekoče leto, ne plačamo popolnoma nič.
Torej, so opcije ko povsem normalno lahko razmejimo obresti in ne plačamo popolnoma nič. Torej ni treba noreti in biti oh in sploh tlačit denar v nogavico.

Ne pa pozabit da se obresti seštevajo tudi iz drugih bank kjer imamo prihranke/depozite v tekočem koledarskem letu.

Slovenski rekorder prejme letno preko 580.000€ obresti od depozitov (od tega da državi cca. nekaj čez 100k € letno) . To je slabih 40k € čistega na mesec samo iz obresti depozitov.

black ice ::

Vikking je izjavil:


Slovenski rekorder prejme letno preko 580.000€ obresti od depozitov (od tega da državi cca. nekaj čez 100k € letno) . To je slabih 40k € čistega na mesec samo iz obresti depozitov.

Kako si prišel do tega podatka?

garfy ::

se pravi 60000 eur na eno leto za 3% je 1800 eur, državne kur.. ti poberejo okoli 200 eur, se pravi da ravno toliko dobiš kot je inflacija okoli 2,7 %

avstrijske banke ponujajo 1.5 % obresti letno, ne vem kako avstrijci varčujejo denar za boga

mi lahko nekdo razloži zakaj ne bi kupil 10000 eur googla in 10000 FB delnic, če imata najmaj 50 % profita letno? ne verjamem da bi zgubil z googlom in da bi delnice padle na 80 % sedanje rednosti, ima kdo kakšen info glede tega?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: garfy ()

sočan ::

Vikking je izjavil:

sočan je izjavil:

A mi lahko nekdo razloži kako z neko plačo ,pa naj bo 1000 evrov privarčuješ 50-70k evrov ???

A vam jaz povem ??
Ja ne moreš !!
Zato pa že vnaprej razmišljate kako mimo davkov in ugotavljanja izvora denarja.
Vsem tem fintam ki jih iščete se po domače reče pranje denarja.

Vsi pridete na vrsto. !

lp


Kozlarija. V večini primerov se pride do takega zneska na hitro v primeru dedovanja. Ali denarja ali nepremičnine ki se proda.

Pranje denarja ima povsem drugo konotacijo, ko želiš nelegalno pridoblje denar pretvorit v legalno pridobljenega. Ne pa da želiš vezati denar, da ti banka ne pobere davka od obresti.


Obresti od depozitov se obdavčijo z 25%, za tekoče leto. Vendar samo zneski ki presegajo nad 1000EUR, če imaš obresti 1001 EUR, bo obdavčen samo tisti evro ki presega to mejo.

Imaš še opcijo da denar razdeliš med družinske člane in ima vsak toliko na rčaunu vezanega denarja da ne presega 1.000EUR

Če je depozit vezan za več kot leto dni npr. Se splača z banko dogovoriti o razmejitvi obresti (pooblastiš banko). Ker ponavadi banka obračuna obresti ko se depozit izteče.
Recimo primer: imamo depozit vezan za 3 leta. Obresti bo 1.500EUR ob izteku depozita. Se pravi bo država obdavčila 500EUR z 25%, ko jih banka obračuna ob izteku depozita. Če nimamo razmejitve obresti bo banka po izteku depozita poročala dursu da si prejel 1.500EUR obresti in boš plačal davek.

Če si pooblastil banko o razmejitvi obresti, banka obračuna obresti vsako leto in poroča dursu vsako leto, kot da ti je izplačala 500EUR obresti (čeprav je depozit vezan za 3 leta). Kar pomeni da banka vsako leto obračuna 500EUR obresti in poroča dursu. Ker se gleda tekoče leto, ne plačamo popolnoma nič.
Torej, so opcije ko povsem normalno lahko razmejimo obresti in ne plačamo popolnoma nič. Torej ni treba noreti in biti oh in sploh tlačit denar v nogavico.

Ne pa pozabit da se obresti seštevajo tudi iz drugih bank kjer imamo prihranke/depozite v tekočem koledarskem letu.

Slovenski rekorder prejme letno preko 580.000EUR obresti od depozitov (od tega da državi cca. nekaj čez 100k EUR letno) . To je slabih 40k EUR čistega na mesec samo iz obresti depozitov.

Se mi sploh ne da brat, ker sem takoj spoznal da @garfy dost realen človek takole na prvo žogo.

Na hitro se da prit do denarja z dedovanjem. ?
Bogi tvoji sorodniki ki ne vedo kakšne so tvoje želje.
Nekateri se pač zanašamo na svoje delo.

A ta z baje 580k evrov obresti na depozite je tudi pošteno zaslužil denar da ga sedaj tako obrača?

lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sočan ()

jernejl ::

garfy je izjavil:

če imata najmaj 50 % profita letno?

sta imela.

Visoka rast v preteklem obdobju velikokrat pomeni, da je cena prenapihnjena (in da se lahko zgodi tudi velik padec).

Vikking ::

Se pravi po tvoje je vsak ki poseduje 70.000EUR prišel do denarja na nelegalen način. Opisal pa sem eno izmed možnosti kako bi lahko na hiter način prišel do tega denarja. Kar lahko le pomeni da trenutno nimaš denarja, pa pride do dedovanja in imaš z danes na jutri 70.000EUR na računu s katerimi ne veš kaj bi. To pomeni na hitro, ne da čakaš da nekdo umre oz. želiš dedovati na način da bi celo storil kaznivo dejanje.
Se pravi z dedovanjem denarja ali dedovanjem nepremičnine ki se je prodala. Nevem v čem je problem. Tvoja percepcija v tej temi ni glih na nivoju.

garfy: se pravi 60000 eur na eno leto za 3% je 1800 eur, državne kur.. ti poberejo okoli 200 eur, se pravi da ravno toliko dobiš kot je inflacija okoli 2,7 %

Sem že napisal, pač vzameš depozit na več kot leto dni. Recimo če ga vzameš na 2 leti pri tej obrestni meri in končnem znesku obresti 1.800EUR. Banko pooblastiš za razmejitev obresti in ne plačaš popolnoma nič državi. Razumeš?
Ker bo banka prvo leto poročala dursu da ti je obračunala 900EUR obresti (čeprav ti jih bo šele po dveh letih izplačala), ter drugo leto spet poročala dursu da je obračunala 900EUR obresti. Ker ne presegaš 1.000EUR letno ne plačaš nič.
Če pa ni razmejitve pa bi banka samo obračunala obresti ob izteku depozita in bi plačal državi 200EUR.


black ice: Kako si prišel do tega podatka?

http://www.zurnal24.si/vsak-mesec-48-ti...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vikking ()

Tilen ::

Vikking, tole ne bo ok, ker v dveh letih je to že 3600 EUR.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Vikking ::

Tilen je izjavil:

Vikking, tole ne bo ok, ker v dveh letih je to že 3600 EUR.


Sem napisal pri istem znesku obresti kot velja za 1 leto.Drugače maš prav

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vikking ()

sočan ::

Sem se pravkar spomnil,da imam privarčevana dva regresa pri delodajalcu.

Še glavnica ne vem kdaj bo,kje so še obresti.

To je realnost in resnica.

garfy ::

men tudi ne đtima tole

razmejitve obresti

900 prvo leto, 900 drugo?

če pa vsako leto dobiš 1800 evr, skupaj 3600 za dve leti, kako ti lahko banks plača samo 900 za eno leto?

potem imaš obresti 1.5% in ne 3%

mislim da si se malce zmotil tukaj

vorantz ::

če sm prav zastopu:
po 2 letih dobiš 1800
maš opcijo, da banka po dveh letih javi dursu da si fasal 1800 in plačaš
lahko pa prvo leto javi da si kao dobil 900 in drugo leto isto 900, da si pod mejo...še vedno pa dejansko dobiš po 2 letih 1800

Furbo ::

Če imaš več kot jurja obresti letno, ti ne pomaga opisan sistem. Pomaga ljudem, ki jih nevednost zafrkne, da na tiste obresti, ki še za inflacijo niso plačajo davek, ker jim izplačajo kak drobiž čez jurja za 3 leta ali več.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Vikking ::

Ne moremo pa gledat podatkov za 1 leto, ker se razmejitev obresti dela v dolgoročnih depozitih. se pravi ne moreš razmejitve delat če vežeš denar za eno leto, ker pač vežeš denar vsakič za 1 leto in s tem sam razmejiš namesto banke. Govorimo o vezavi daljši od 1 leta. Tako v bistvu vsako leto zmanjšamo osnovno za obresti.

depozit vezan na 3 leta (5.400EUR obresti):
brez razmejitve (plačamo ob izteku depozita od osnove 4.400EUR -> 1.100EUR davka - banka poroča dursu da si prejel 5.400EUR obresti, plačaš državi konec 3 leta 1.100EUR):
1. leto: 1.800EUR obresti
2. leto: 1.800EUR obresti
3. leto: 1.800EUR obresti


depozit vezan na 3 leta (5.400EUR obresti):
z razmejitvijo (plačamo ob izteku depozita skupno 600EUR davka, plačamo vsako leto 200EUR državi:
1. leto: 1.800EUR obresti (plačamo 25% od osnove 800EUR = 200EUR) banka poroča dursu ob izteku leta da si prejel 1.800EUR
2. leto: 1.800EUR obresti (plačamo 25% od osnove 800EUR = 200EUR) banka poroča dursu ob izteku leta da si prejel 1.800EUR
3. leto: 1.800EUR obresti (plačamo 25% od osnove 800EUR = 200EUR) banka poroča dursu ob izteku leta da si prejel 1.800EUR

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vikking ()

garfy ::

a ha, kužim ja, se prvi vsako leto naj banka poroča dursu in naj ku... vzamejo 25 %, kot pa da po 3 letih ti vzamejo 25%

logično ja

Tilen ::

Edina težava tukaj je v tem, da moraš plačat za obresti katerih _nisi_ prejel. Plačaš 600 eur, v roki imaš pa 0 eur, do zadnjega dneva. Je pa res, da na tak način nekaj prihraniš.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Vikking ::

Plačamo 25% od zneska ki preseže 1.000€:
poenostavljeno povedano:
- z razmejitvijo si vsako leto zbiješ višino obresti za 1.000€, se pravi v zgornjem primer 3x 1000€: 5400-3000=2400*0,25%=600€
- brez razmejitvije, pa si samo 1x odbijemo 1.000€: 5400-1000=4400*0,25=1100€

Tilen drži, sploh če so zneski obresti enormni. Davek pa kljub razmejitvi, precejšen, prostega denarja pa ni.

Invictus ::

Tukaj je cel kup ljudi, ki ne razume stavka

Davek plačaš za obresti nad 1000 EUR.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

garfy ::

torej če pridem na bank s 60000 eur in jih vežem na eno leto potem plačam samo davek nad 1000 eur 25%

SE PRAVI nihče me ne bo spraševal odkod denar in prav tako se mi ni za bat da bi denar izgubil po enem letu zaradi bankrota bank?

se mi zdi da imamo v slo še najboljše obr mere glede na druge države, kjer je obr m okoli 1.5 %

Tilen ::

Seveda te bojo vprašali od kje denar. Ne poskušaj niti čez mejo, v Avstriji, ker tam te bodo vklenili kar pri okencu.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

vasquez ::

Če boš prinesel 60000 v cashu bodo na banki izpolnili obrazec in ga poslali na Urad za preprečevanje pranja denarja. Tam se bodo pa odločili ali te bodo podrobno obravnavali.

Tilen ::

Po novem te v Sloveniji obdavčijo 70%, če ne uspeš dokazat izvora. Izgubil bi 42.000 EUR.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

karafeka ::

garfy je izjavil:


SE PRAVI nihče me ne bo spraševal odkod denar in prav tako se mi ni za bat da bi denar izgubil po enem letu zaradi bankrota bank?

Dandanes nikdar ne veš, katera banka bo propadla. Na koncu sicer jamči država, ampak je tudi tam stanje bolj bogo, vsaj pri nas in ko enkrat začnejo padat domine....

garfy je izjavil:


se mi zdi da imamo v slo še najboljše obr mere glede na druge države, kjer je obr m okoli 1.5 %

Pred parimi leti so bile letne obrestne mere še enkrat višje. Tudi recimo v Nemčiji - DKB je imela okrog 2-3% obrestno mero za njihov cash konto za vlogo na vpogled. Danes je stanje precej nižje. Sicer se pa tudi pri nas obrestne mere precej hitro znižujejo.

DeeJay ::

garfy je izjavil:

torej če pridem na bank s 60000 eur in jih vežem na eno leto potem plačam samo davek nad 1000 eur 25%

SE PRAVI nihče me ne bo spraševal odkod denarin prav tako se mi ni za bat da bi denar izgubil po enem letu zaradi bankrota bank?

se mi zdi da imamo v slo še najboljše obr mere glede na druge države, kjer je obr m okoli 1.5 %


Če boš položu 60k na banko je še vedno možnost, da te obišče davčna in vpraša od kod ti denar. Če ne boš mogu pojasnit ti bodo vzeli 70% :)
Pomojem ti ne more noben garantirat, da banka ne bo bankrotirala :) Lahko daš pa po 20k na 3 različne banke :)
Jest bi še vedno raje razpršil po 5000€ v različne delnice, zlato, itd.

Vikking ::

Na banki te že ne bodo spraševali od kod ti denar. Se pa lahko vpraša to kakšen drugi organ. Ampak za takšen znesek verjetno res ne. Obdavčijo te lahko po pavšalu 70%, kar pa ne pomeni da te ne bodo tudi kazensko preganjali.

Do 100.000€ na računu garantira ECB (Evropska centralna banka za celotno Evropo), pri posamezni banki. Torej tudi če propade država, imaš še vedno 100.000€

Če je pri nas cca. 17bank ter pri vsaki odpreš račun in nanj položiš 100.000€ lahko na varno pospraviš 1,7mio €.

Ti pa lahko obresti poje stečaj banke. Naprimer imaš na banki vezanih 95.000€. Banka propade, depozit se prekine in izračunajo obresti na dan stečaja. Kar bi presegalo 100.000€ gre v stečajno maso.

black ice ::

FYI avstrijske banke sporočajo njihovi davčni nad vsoto 15k evrov.

tattoo ::

Vikking je izjavil:


Do 100.000€ na računu garantira ECB (Evropska centralna banka za celotno Evropo), pri posamezni banki. Torej tudi če propade država, imaš še vedno 100.000€


Ti časi se počasi končujejo. V pripravi je dokument, kjer se bo garancija odstranila in bodo v prihodnje tudi stranke, ki imajo denar na bankah (depozite), sodelovale pri morebitnem reševanju bank. So pa bili takrat primorani (po njihovem mnenju) ponuditi zavarovanje depozitov, ker drugače bi se (lahko) zgodili množični dvigi.

settler ::

Jaz bi sigurno nekaj vložil v zlato...

McHusch ::

Glede razmejitve, jaz sem to uspel doseči (no, v banki je šel obrazec skozi, bomo videli kaj bo rekel DURS prihodnje leto ;-)) za depozit, ki traja točno eno leto, ampak gre od julija do junija. (Jasno, če bi tako verižil vsako leto, ne bi profitiral nič, ampak za enkraten depozit je pa koristno)

LeQuack ::

Nabavi si letalsko karto in se izseli v kako tretjerazredno državo, kjer boš lahko vladal kakšni majhni vasici.
Quack !

garfy ::

zlato je krepko padlo v 2013, verjetno je res idealen čas da se vloži vanj, sam mogoče bo še pa bolj padalo,

korenje3 ::

garfy, kupi si en bmw za 50k€, da boš največji frajer v svoji družbi.

sicer pa sem imel podobno 70k€, šparal 4 leta. danes imam sam še 35k€ ker mi je opremljanje stanovanja pobralo polovico.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: korenje3 ()

Vikking ::

tattoo je izjavil:

[
Ti časi se počasi končujejo. V pripravi je dokument, kjer se bo garancija odstranila in bodo v prihodnje tudi stranke, ki imajo denar na bankah (depozite), sodelovale pri morebitnem reševanju bank. So pa bili takrat primorani (po njihovem mnenju) ponuditi zavarovanje depozitov, ker drugače bi se (lahko) zgodili množični dvigi.


Daj link kje to pravijo. Junija 2013 so sprejeli v Bruslju, da so vloge do 100.000€ na bankah nedotakljive. Kar bo nad 100.000€ pa bodo najprej ti zneski šli za dokapitalizacijo bank za rešitev pred propadom, ter šele potem bodo na vrsti davkoplačevalci za reševanje.

Furbo ::

S temi 100.000€ garancijami država samo vzpodbuja tvegano vedenje varčevalcev, ki nosijo denar v banke, čeprav vedo, da so gnile.
Slej ko prej bo tole čez noč skenslano, istočasno pa tudi kakih 50% denarja na vlogah.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Assass1n ::

Čaki malo sem bolj počasen, imaš več kot 100k na banki pa ti bodo kar vzeli kar je več?
Ps: nekak štekam, da to če je banka pred propadom ampak vseen, kje imajo pa pol naši miljonarji denar? Tujina a tam pa ni tega?
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Assass1n ()

Invictus ::

Assass1n je izjavil:

Čaki malo sem bolj počasen, imaš več kot 100k na banki pa ti bodo kar vzeli kar je več?
Ps: nekak štekam, da to če je banka pred propadom ampak vseen, kje imajo pa pol naši miljonarji denar? Tujina a tam pa ni tega?

Nisi počasen, samo neizobražen. In ne poznaš zadev. So že naredili na Cipru. Moj kolega pozna nekaj ljudi, ki so spušili par milijonov na Cipru.

Ukraden denar pač nimaš v domačih bankah ... Za to obstajajo privatne banke, ki jih ne dobiš na internetu. Ampak za manj kot četrt milijona se sploh ne pogovarjajo o odprtju računa.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Gladi ::

To kar so naredili na Cipru je ena iz med boljših potez, pač glede na sestavo komitentov bank.

Boobiz ::

Zanimiva zadeva s tole obdavčenostjo depozitov.
Kako je pa pri trgovanju z delnicami? Naprimer vložiš 20k v neke delnice in po enem letu ko jih prodaš dobiš 25k. Kje te tu davkarija udari?
I'm drunk, what's your excuse?

DeeJay ::

isto kot z depoziti. Če zaslužiš več kot 1000€ se obdavči 25% kar je več od tega. Se pravi v tvojem primeru bi plačal 25% od 4000€, kar pomeni 1000€ davka.

Invictus ::

DeeJay je izjavil:

isto kot z depoziti. Če zaslužiš več kot 1000€ se obdavči 25% kar je več od tega. Se pravi v tvojem primeru bi plačal 25% od 4000€, kar pomeni 1000€ davka.

Narobe.

Prvih 1000 EUR ne gre v davek. Ostane neobdavčeno.

Davek bi plačal na 3000 EUR.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Depozit - katera banka ima najvišje obresti? (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Loža
722147290 (10348) kombinezon
»

Kam ta trenutek s 30K EUR na daljsi rok? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15956436 (15189) Buggy
»

Vezanje 30000 eur na eno leto in durs

Oddelek: Loža
326354 (4835) blblb
»

Varčevanje v banki DA/NE in nadzor države (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10322148 (19841) Furbo
»

Kam naložiti večjo količino denarja

Oddelek: Loža
4921166 (19036) Spock83

Več podobnih tem