» »

Zadel 200 mil (hipotetično!)

Zadel 200 mil (hipotetično!)

CoreySteel ::

Edino kar sem si vedno želel je bajta ob kakem jezeru. Takem, da bi šel lahko plavat kadar koli bi mi zapasalo. Pri nas sploh obstaja taka možnost?
Twitter: @CoreySteel_

jype ::

CoreySteel je izjavil:

Pri nas sploh obstaja taka možnost?
Ne, ker vsa jezera pri nas pozimi vsaj potencialno zamrznejo, kar močno oteži plavanje.

Poročiti se moraš v jugovzhodno azijo, tam lahko plavaš, kadarkoli se ti zazdi, da si tega želiš, življenje pa je zelo ugodno (dokler ne potrebuješ zdravstva na evropskem nivoju).

CoreySteel ::

Naj še kdo resen odgovori :D
Twitter: @CoreySteel_

krneki0001 ::

Okapi je izjavil:

1,1% dobiš za vezavo, pri exHypo.
Recimo, da s tem pokrivaš inflacijo. Če hočeš kaj zaslužit brez dela, je pa pač treba nekaj tvegati.


Če dobiš res toliko, se ti splača vzet kredit pri adiko bank, kjer ga dobiš za 1.1% in položiš denar na hypo, pa imaš obresti pokrite, samo še glavnico odplačuješ.

bambam20 je izjavil:

Okapi je izjavil:

1,1% dobiš za vezavo, pri exHypo.
Recimo, da s tem pokrivaš inflacijo. Če hočeš kaj zaslužit brez dela, je pa pač treba nekaj tvegati.


Na dolgoročne vezave se da iztržit 1.9% na letni ravni.


Kje, na katerih bankah?

Zgodovina sprememb…

Okapi ::

CoreySteel je izjavil:

Naj še kdo resen odgovori :D

Saj je bil čisto resen odgovor. Če nisi Finec ali Rus, pri nas v nobenem jezeru pozimi ne moreš plavati. Ti si rekel, da bi rad "kadarkoli".

Drugače pa hiše ob jezerih so. Na Bledu kar nekaj vil. Tudi recimo na Most na Soči je nekaj hiš, kjer lahko skoraj s terase v jezero skočiš. Malo je problem, ker pri nas ne smeš ograditi brega, in gre načeloma lahko vsak na tvojo plažo.

Ampak mi imamo tako mizerna jezera, da prav veliko izbire ni. Greš na Finsko, v Estonijo, Kanado, na Škotsko ... in si lahko kupiš hišo z jezerom vred. Če hočeš plavati, so sicer boljša izbira topli kraji, čeprav tam imajo jezera druge probleme (paraziti, krokodili, alge ...).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Okapi ::

Druače pa, če bi rad živel na jezeru, pred časom je bila dokumentarna serija o plavajočih hišah na Velikem suženjskem jezeru v Kanadi. Tam so sicer bolj hipiji in alternativci, ki v takih hišah živijo, ker je ceneje, kot v klasični hiši (predvsem zaradi davkov, zemljiških, komunalnih in ostalih prispevkov), pa še bolj svobodne se počutijo. Je pa jezero skoraj pol leta zamrznjeno, pa tudi poleti ni ravno toplo, tako da s plavanjem je bolj slabo.;)

D3m0r4l1z3d ::

Greznica jezero.
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

Okapi ::

Ja, ribe serjejo vanj ves čas.>:D
Jezero je večje od cele Slovenije, gor je pa mogoče 100 plavajočih hiš.

freesty ::

Jaz bi pa dal 100mil takoj na stran, nekam vezat ali kaj podobnega, da z obrestmi vsaj inflacijo pokrivam. Ali pa se kaj zasluzim zram..

S preostankom bi pa razpolagal.
Kupil bi LUFT(lokal v Mariboru) in bi si ga preuredil v stanovanje. To bi sla kaksna 2 miljoncka. Bi dost high tech opremu. Pa kaksna 2 avta. CCa 75 tisoc vsak. Pa nova garderoba.
Familiji bi naredil mesecno rento do konc zivljenja. Nekje 2000EUR po osebi(starsa in brat) in pa po 1000EUR za babico in dedka. Preracunal bi priblizno koliko bi to nanesla in dal se to na stran. Prav tako bi dal na stran denar za vzdrzevanje stanovanja in avtomobilov in se nekaj za sprotno zivljenje.

Kar bi pa ostalo bi pa vlagal, to se nisem razmisljal kam, mogoce kaj kripto, potem kaksna nepremicnina, pretezno pa bi se sel biznisa, odpiranje firm, sofinanciranje startupov, za dolocen procent firme itd.. Pac bit lastnik cim vecih zadev in gradit na pasivnih prihodkih. V primeru, da vse propade se imam vedno 100mil. Ce pa ena firma fajn zalaufa pa tistih 100mil niti nebi potreboval in bi v tem primeru zacel pomagat ljudem.

Definitivno pa nebi vlagal v neke vikende na morju, ladjevje, letala.. Investicija se nikoli ne povrne. V najem nebi dajal, ker se mi nebi dalo s folkom ukvarjat in niti nebi rad, da so neznanci tam namesceni. Toliko pa tudi sam nebi uporabljal, da bi stvar opravicil.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: freesty ()

gruntfürmich ::

ojoj. v greznici lumpproletarjata in bivših južnjaških udbovcev bi si ti uredil luksuzno stanovanje...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

bambam20 ::

krneki0001 je izjavil:


Kje, na katerih bankah?


Pazi. To je mišljeno kot polog v enkratnem znesku za dobo nad 10 let!

Delavska Hranilnica.

CoreySteel ::

Okapi je izjavil:

CoreySteel je izjavil:

Naj še kdo resen odgovori :D

Saj je bil čisto resen odgovor. Če nisi Finec ali Rus, pri nas v nobenem jezeru pozimi ne moreš plavati. Ti si rekel, da bi rad "kadarkoli".


Nisem mislil za zimo v ledu :P
Vila Zlatorog na Bledu bi bila idealna, ja. Za 170mio mi jo prodajo verjetno? :D
Ali pa kje ob Kolpi kak star mlin.
Twitter: @CoreySteel_

Furbo ::

Če imaš 200 mio si pač narediš bajto s pokritim bazenom, big deal.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

bambam20 ::

Vi bi vsi bankrotiral v roku 30 - 40 let , ker bi se prekalkuliral. Razen, če ste stari nekje 70 let.

ZaphodBB ::

bambam20 je izjavil:

Vi bi vsi bankrotiral v roku 30 - 40 let , ker bi se prekalkuliral. Razen, če ste stari nekje 70 let.

^^

Okapi ::

CoreySteel je izjavil:

Okapi je izjavil:

CoreySteel je izjavil:

Naj še kdo resen odgovori :D

Saj je bil čisto resen odgovor. Če nisi Finec ali Rus, pri nas v nobenem jezeru pozimi ne moreš plavati. Ti si rekel, da bi rad "kadarkoli".


Nisem mislil za zimo v ledu :P
Vila Zlatorog na Bledu bi bila idealna, ja. Za 170mio mi jo prodajo verjetno? :D
Ali pa kje ob Kolpi kak star mlin.
Za 170 milijonov ti otok prodajo;)

Samo in Iza Login,..., sta februarja kupila vilo Epos in skoraj poldrugi hektar zemljišča na Mlinem na Bledu. Ali bodo gradili na zemljišču, ki je po oceni nepremičninskega posrednika z Bleda vredno okoli pet milijonov evrov in je z občinskim zazidalnim načrtom predvideno za gradnjo šestih vil, ni znano.


Okapi je izjavil:

CoreySteel je izjavil:

Okapi je izjavil:

CoreySteel je izjavil:

Naj še kdo resen odgovori :D

Saj je bil čisto resen odgovor. Če nisi Finec ali Rus, pri nas v nobenem jezeru pozimi ne moreš plavati. Ti si rekel, da bi rad "kadarkoli".


Nisem mislil za zimo v ledu :P
Vila Zlatorog na Bledu bi bila idealna, ja. Za 170mio mi jo prodajo verjetno? :D
Ali pa kje ob Kolpi kak star mlin.
Za 170 milijonov ti otok prodajo;)

Samo in Iza Login,..., sta februarja kupila vilo Epos in skoraj poldrugi hektar zemljišča na Mlinem na Bledu. Ali bodo gradili na zemljišču, ki je po oceni nepremičninskega posrednika z Bleda vredno okoli pet milijonov evrov in je z občinskim zazidalnim načrtom predvideno za gradnjo šestih vil, ni znano.


Stare mline pa dobiš za 20-30 jurjev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

4knative ::

Pa saj CoreySteel je par let bil poker profesionalec, on si že brez loto dobitka lahko kupi kakšen Boeing 777. :D

CoreySteel ::

Pa si nor, kak 777... Edino rabljenega, to pa ja!
Twitter: @CoreySteel_

Unknown_001 ::

Vidi se da bi pol slotecha bankrotiralo ker sploh nimajo občutka za cene.

Denar gre blazno hitro, če ne znaš z njim.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

4knative ::

Zato pa pravim, da je tale dobitek brezvezen, ker roko na srce 200 mio je p***** dim.

krneki0001 ::

bambam20 je izjavil:

krneki0001 je izjavil:


Kje, na katerih bankah?


Pazi. To je mišljeno kot polog v enkratnem znesku za dobo nad 10 let!

Delavska Hranilnica.


Ja, samo potem 10 let ne moreš do tega denarja, ker je vezan. Vmes pa banka propade in si izgubil vse.

Okapi je izjavil:

Stare mline pa dobiš za 20-30 jurjev.


Kje? Ga grem takoj kupit.

Zgodovina sprememb…

Okapi ::

Zasleduj oglase in guglaj. Tole sta dva skrajna primera, izpred treh let.
V Dolenji Trebuši prodajajo star mlin za 6.200 evro

86 let star mlin (iz 1924) je bil ocenjen na 8.730 evrov


Starih mlinov je dosti, majhni in na odročnih krajih niso vredni praktično nič.

Tule imaš pa enega velikega, na dostopni lokaciji, pa je še vedno manj kot 50 jurjev.
https://www.nepremicnine.net/oglasi-pro...

bambam20 ::

krneki0001 je izjavil:

bambam20 je izjavil:

krneki0001 je izjavil:


Kje, na katerih bankah?


Pazi. To je mišljeno kot polog v enkratnem znesku za dobo nad 10 let!

Delavska Hranilnica.


Ja, samo potem 10 let ne moreš do tega denarja, ker je vezan. Vmes pa banka propade in si izgubil vse.



To je tudi v primeru ostalih bank. Če propadejo oz. so pred bankrotom pa tako ne moreš do denarja. Vlada jamči do skupnega zneska 100.000€. Recimo, da DH ne bo v naslednjih 10 letih propadla. Ustanovljena je bila pa leta 1990.

krneki0001 ::

Okapi, ja pred tremi leti. Danes so, ob krki recimo, vsi pokupljeni, če pa se že prodajajo se pa za ogromne denarje.

Jaz bi imel takoj vikend v enem izmed mlinov (s tem, da bi seveda osnovo pustil delujočo, da bi lahko še vedno mlel žito). Samo se jih ne dobi za normalno ceno, da bi pa plačeval 100k ali več za mlin, mi pa ni.

bambam20 ::

Unknown_001 je izjavil:

Vidi se da bi pol slotecha bankrotiralo ker sploh nimajo občutka za cene.

Denar gre blazno hitro, če ne znaš z njim.


Polovica? Statistika pravi, da tisit, ki so jim podarjeni milijoni oz. jih zadanejo na loteriji jih 98% bankrotira. Kar ni zasluženo z lastnim trudom se ne ceni. Zakaj bi se. Kar zaslužiš sam tudi na to drugače gledaš, ker si moral v to vložiti čas, znanje, trdu, voljo, živce, življenje.

Vedno pravim, da si vsak naj preračuna za 30-40-50 let vnaprej. Starejši kot si več lahko trošiš pri zadetku na lotu in obratno. Mljaši kot si , manj lahko trošiš.

Ironija je ravno v tem, da mlajši kot si večje imaš želje in več trošiš.

Okapi ::

krneki0001 je izjavil:

Okapi, ja pred tremi leti. Danes so, ob krki recimo, vsi pokupljeni, če pa se že prodajajo se pa za ogromne denarje.

Jaz bi imel takoj vikend v enem izmed mlinov (s tem, da bi seveda osnovo pustil delujočo, da bi lahko še vedno mlel žito). Samo se jih ne dobi za normalno ceno, da bi pa plačeval 100k ali več za mlin, mi pa ni.

Že spet po stari navadi nekaj nakladaš. Dal sem ti link do velikega mlina za manj kot 50 jurjev, ti pa nekaj sanjaš o 100k.

Niso vsi mlini ob Krki. Imaš stotine rečic in potokov po Sloveniji, kjer so bili mlini. In veliko teh je še vedno na prodaj, in med njimi so tudi taki za 20 do 30 jurjev, kakšen pa verjetno celo še cenejši.

bambam20 ::

Okapi je izjavil:


Že spet po stari navadi nekaj nakladaš. Dal sem ti link do velikega mlina za manj kot 50 jurjev, ti pa nekaj sanjaš o 100k.

Niso vsi mlini ob Krki. Imaš stotine rečic in potokov po Sloveniji, kjer so bili mlini. In veliko teh je še vedno na prodaj, in med njimi so tudi taki za 20 do 30 jurjev, kakšen pa verjetno celo še cenejši.



Vložek v takšni razvalino je pa velik. Vi bi vsi bankrotiral.

krneki0001 ::

Okapi je izjavil:

Dal sem ti link do velikega mlina za manj kot 50 jurjev, ti pa nekaj sanjaš o 100k.

Dal si link do podrtije, ki ni vredna 10k evrov, za katero hočejo 5x preveč, ob tem da boš moral še dodatnih 10k plačat, da to jo bodo podrli, ker je ob vodi in na vodovarstvenem področju in jo lahko samo uradne firme podirajo, ki pa to seveda 5x preveč zaračunajo.
Lej, spremljam vse take zadeve vsakodnevno. In to je en izmed mlinov, ki se ga ne splača kupit, drugače ga nebi prodajal že nekaj let.

Govorim o mlinu, ki ga ni treba podret do tal in znova začet gradit, ampak se ga da obnoviti.

Okapi je izjavil:


Niso vsi mlini ob Krki. Imaš stotine rečic in potokov po Sloveniji, kjer so bili mlini. In veliko teh je še vedno na prodaj, in med njimi so tudi taki za 20 do 30 jurjev, kakšen pa verjetno celo še cenejši.


Ja, so cenejši, ker so na lokacijah, kamor nihče niti noče ali pa ne sme nič gradit zraven, pa do tja ne moreš z avtom in podobno. Ali pa so celo pod zaščito in moraš za vsako spremembo prosit za dovoljenje, da lahko karkoli popraviš, obnoviš. In če ne pustijo, ostane tako kot je (razpadajoče in ..., skratka "nevarno za živet tam", če imaš majhnega otroka)

Zgodovina sprememb…

Furbo ::

krneki0001 je izjavil:

Govorim o mlinu, ki ga ni treba podret do tal in znova začet gradit, ampak se ga da obnoviti.

Ja seveda, ti iščeš zobe od kure, koliko mlinov (davno zastarela tehnologija btw) pa misliš, da je še včeraj obratovalo in boš ti noter uletel samo z malarjem?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

krneki0001 ::

Ne, jaz iščem stavbo, ki mi je ne bo potrebno podreti.

Meni nič ne pomaga 4 stene in porušena streha ali pa stavba predvidena za podiranje, ker je prenevarna za okoliške stanovalce.

Zgodovina sprememb…

Okapi ::

Kaj ti iščeš me čisto nič ne zanima. Jaz sem samo omenil, da mlin lahko dobiš zelo poceni. Nisem nič pisal, da je ta mlin na idealni lokaciji, s krasnim razgledom in delujočim mlinskim kolesom. Ti si pa uletel s pripombo, da poceni mlinov ni.

krneki0001 ::

Ja dobrih ni, podrtij, ki so nevarne, je pa kolikor hočeš. In podrtija ni mlin. Bila je nekoč mlin, danes pa je samo še podrtija.

D3m0r4l1z3d ::

Saj bi imel 170mil eur, v čem je problem.
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

krneki0001 ::

Govorim za sedaj, ko nimam 170 milijonov. Če bi jih imel, bi novega postavil.

gruntfürmich ::

če bi jst dobil 200 mil bi za 180 mil zagnal projekt za pridobivanje biodizla iz alg 8-)
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

MostWanted ::

pa vi sploh pojma nimate! take zneske nobena loterija ne izplača! ampak vam mesečno izplačujejo. vi si pa lahk izberete na kolk let. 30,40,...

bambam20 ::

MostWanted je izjavil:

pa vi sploh pojma nimate! take zneske nobena loterija ne izplača! ampak vam mesečno izplačujejo. vi si pa lahk izberete na kolk let. 30,40,...



Oh, lahko ti izplačajo v enem znesku samo potem je ta znesek precej manjši :).

kingsix ::

Gre za fantazijskih 200 mil - naj ostane pri tam. Vsakršno filozofiranje je bv. =)
Pa mislim da euromillionen izplačajo v enem, vsaj tako pravi kolega...ampak tukaj to niti ni pomembno.

konspirator ::

MostWanted je izjavil:

pa vi sploh pojma nimate! take zneske nobena loterija ne izplača! ampak vam mesečno izplačujejo. vi si pa lahk izberete na kolk let. 30,40,...

Slo loterija izplača v enkratnem znesku.
V ZDA sta 2 opciji: mesečno v višini oglaševanega dobitka (minus state tax?) ali enkratno v manjšem znesku.
--

Okapi ::

Tule smo fantazirali, kaj bi naredili z 200 milijoni. In ugotavljali, kakšno razkošno jahto je mogoče kupiti za 50 milijonov.
Pred par dnevi je pa nekdo kupil eni majhno (45x65 cm) staro sliko za 450 milijonov.;)
https://www.nytimes.com/2017/11/15/arts...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

jb_j ::

Off the grid (samooskrbovana-->elektrika,voda) hiša, 2-4x vikend. Avto delno ali v celoti električen, da se polni na brezplačnih polnilnicah.

Kupil/izgradil nekaj več stanovanjskih hiš ali študentskih domov. Za reden mesečni dohodek.

Ostalo v različne investicije (na banki le do 100.000 kakor garantira banka, kar je več, ob propadu banke dobiš samo 100k, ne vem če je to točna informacija) nekaj v delnice svetovno uspešnih podjetij.

Vložek v zanimiva start-up podjetja.

Nekaj zakopanega zlata na različnih lokacijah.

Z preostalo več kot polovico, ne vem kaj bi.

jb_j ::

Se opravičujem za 2x post, ne morem objaviti popravkov.

Off the grid (samooskrbovana-->elektrika,voda) hiša, 2-4x vikend. Avto delno ali v celoti električen, da se polni na brezplačnih polnilnicah.

V bosni kupil parcelo z največ neksplodiranimi bombami in na sredini postavil "safe house in bunker". Ali bi pa kupil "od bomb čisto" zemljišče, zgradil hišo in bunker in nato okoli postavil bombe, in bi samo jaz vedel kje so postavljene.

Mogoče manjši otok, mogoče.

Kupil/izgradil nekaj več stanovanjskih hiš ali študentskih domov (v različnih državah) svetovne velesile --> nekaj v ZDA, RU, Japonski, Evropi. Za reden mesečni dohodek.

Ostalo v različne investicije (na banki le do 100.000 kakor garantira banka, kar je več, ob propadu banke dobiš samo 100k, ne vem če je to točna informacija) nekaj v delnice svetovno uspešnih podjetij.

Vložek v zanimiva start-up podjetja.

Nekaj zakopanega zlata,srebra in podobnih dragih surovin na različnih lokacijah.

Z preostalo več kot polovico, ne vem kaj bi.

jb_j ::

Jahto, dolgo cele 4 metre z tomosovim 4kw motorjem.

1€ za finančnega svetovalca, da lahko vloži v 100 skladov v tujini. Čeprav je 95skladov donosnih, je 5 v lasti finančnega svetovalca. In lahko kadarkoli pomisli, da mu premalo plačujem, svojih 5 skladov pošlje v propad in pobere mojih 5 centov.

ziga1990 ::

Ma jaz bi si pa kupil parcelo in gor zgradil manjšo pasivno hišo in jo opremil.
Pa kupil bi si nov avto.

Bi pa peljal družino na križarjenje.
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

4knative ::

Okapi dolg cajt pa si malo prišel fantazirat?

Okapi ::

Ti pa še kar naprej v trol modu, ne? Si se kdaj vprašal, zakaj te v družbi ne marajo?;((

4knative ::

Okapi je izjavil:

Ti pa še kar naprej v trol modu, ne? Si se kdaj vprašal, zakaj te v družbi ne marajo?;((


Ne bom se pogovarjal s tabo. To ti bo največja kazen.

#000000 ::

jest jih praktično zadenem na vsake 14 dni, pam spam trap kr dobr poštudiran, res pa niti za pico še ni blo od teh silnih dobitkov, pač nigerijci fakkk

bambam20 ::

4knative je izjavil:

Okapi je izjavil:

Ti pa še kar naprej v trol modu, ne? Si se kdaj vprašal, zakaj te v družbi ne marajo?;((


Ne bom se pogovarjal s tabo. To ti bo največja kazen.


Ahahaha,. :)) Zdaj si ga pa prizadel. :))

harmony ::

Jaz bi si kupil aka ranc na vsakem delu sveta in bi poskusal vsakic ziveti tam, kjer ni vreme grozno.

Kupil bi si seveda lamborja, potem enega suv-a po narocilu, haj teh opremo na najvisi ravni, kupil neko rezidenco in jo pretvoril v popolni smart home, imel bi svoje racunalniske centre.

Vlagal bi v razne neodvisne zdravstvene raziskave predvsem na podrocju zdravstva, astronomije...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako prebroditi gospodarsko krizo/recesijo - vaši nasveti iz 2008 za 2022/2023 - oseb (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Problemi človeštva
24532111 (1558) Mr.B
»

Kaj bi naredili, če bi dobili 5mio evrov? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
26920344 (10451) nergac
»

Euro Jackpot (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
22575650 (19604) cen1
»

Dobitniki na lotu (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
20829611 (20688) avani

Več podobnih tem