» »

Zadel 200 mil (hipotetično!)

Zadel 200 mil (hipotetično!)

Invictus ::

Cel kup ljudi brez domišljije ;).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Cruz ::

Ustvaril bi loterijo z glavnim dobitkom 200 milijonov evrov.
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

starboi ::

Invictus je izjavil:

Cel kup ljudi brez domišljije ;).


Verjetno zato, ker večina nima zaključenega faksa kot vi. :|

ginekk ::

Unknown_001 je izjavil:

Meh znaten del gre itak davkariji. Tko da preko palca daj na polovico.


Kakšni davkariji polovica?? Davek od iger na srečo je "samo" 15% in še to gre občini, kjer si prijavljen (tako da lahko recimo z dobitkom izsiljuješ kakšno občino za kake koristi).

tikitoki ::

Unknown_001 je izjavil:

tikitoki je izjavil:

Kaj meni razlagas? Razlozi Raptorju, ki ne dojame kolk kesa to dejansko je.


Ocenjevati na palec in se zanašat da bo ta denar večen je kretenizem. Treba je ustvarjati naprej. In to loči navadne plebejce ki bi samo kupovali, od uspešnežev, ki s tem denarjem znajo ustvarjati dodano vrednost. Jebiga pač že zaradi mentalitete ne more vsak postati Bill Gates.

Ampak ja. Ste vsaj tu pošteni do sebe da priznate kaj vam je cilj. Brezskrbno trošiti.


Ker nisi sposoben niti dojeti koliko denarja to je, si pac plebejc in plebejc bos ostal.

bambam20 je izjavil:

tikitoki je izjavil:

Kaj meni razlagas? Razlozi Raptorju, ki ne dojame kolk kesa to dejansko je.


Na tisto je letelo, da ti davkarija pri igrah na srečo pobere 50%.

Že 50.000€ je veliko denarja, če smo pri tem.


Zato pa 99% jih sanja, namesto, da bi razvijali svoje iddeje in bi mogoče ob pravem času res uspeli. Tisti, ki sanjajo o super avtih, bajtah ipd.. čakajo, da bi jim ta denar padel iz zraka in bi ga potem 100% zagonili.
Še vsi ti slovenski milijonarji, ki so zadeli 2-3 milijone so propadli.

Če pa zadaneš 200 milijonov in propadeš moraš biti pa prvoklasno teslo, ki ga žene pohlep!


Tudi za tisti del se lahko bornes na Raptorja, sam se mi zdi, da imas probleme s povezovanjem stvari, ker je on trdil, da ti pobere drzava 50%. jaz sem sam rekel, da je tudi 100 miljonov veliko.
BTW, nisem sicer sel gledati kako je z davki na dobitke, predvidevam pa da znas biti obdavcen se po kaksnem drugem regelcu za prihodke in kaj taksnega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

bambam20 ::

starboi je izjavil:

Invictus je izjavil:

Cel kup ljudi brez domišljije ;).


Verjetno zato, ker večina nima zaključenega faksa kot vi. :|


Invictus je verjetno eden tistih, ki bo ali pa je že zelo blizu zaslužka 1 milijona €.

Unknown_001 ::

tikitoki je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:

tikitoki je izjavil:

Kaj meni razlagas? Razlozi Raptorju, ki ne dojame kolk kesa to dejansko je.


Ocenjevati na palec in se zanašat da bo ta denar večen je kretenizem. Treba je ustvarjati naprej. In to loči navadne plebejce ki bi samo kupovali, od uspešnežev, ki s tem denarjem znajo ustvarjati dodano vrednost. Jebiga pač že zaradi mentalitete ne more vsak postati Bill Gates.

Ampak ja. Ste vsaj tu pošteni do sebe da priznate kaj vam je cilj. Brezskrbno trošiti.


Ker nisi sposoben niti dojeti koliko denarja to je, si pac plebejc in plebejc bos ostal.

bambam20 je izjavil:

tikitoki je izjavil:

Kaj meni razlagas? Razlozi Raptorju, ki ne dojame kolk kesa to dejansko je.


Na tisto je letelo, da ti davkarija pri igrah na srečo pobere 50%.

Že 50.000€ je veliko denarja, če smo pri tem.


Zato pa 99% jih sanja, namesto, da bi razvijali svoje iddeje in bi mogoče ob pravem času res uspeli. Tisti, ki sanjajo o super avtih, bajtah ipd.. čakajo, da bi jim ta denar padel iz zraka in bi ga potem 100% zagonili.
Še vsi ti slovenski milijonarji, ki so zadeli 2-3 milijone so propadli.

Če pa zadaneš 200 milijonov in propadeš moraš biti pa prvoklasno teslo, ki ga žene pohlep!


Tudi za tisti del se lahko bornes na Raptorja, sam se mi zdi, da imas probleme s povezovanjem stvari, ker je on trdil, da ti pobere drzava 50%. jaz sem sam rekel, da je tudi 100 miljonov veliko.
BTW, nisem sicer sel gledati kako je z davki na dobitke, predvidevam pa da znas biti obdavcen se po kaksnem drugem regelcu za prihodke in kaj taksnega.


Kok maš ti dela z mano...

Če baba metle nima pa z jezikom pometa.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: FTad ()

kingsix ::

Invictus je izjavil:

Cel kup ljudi brez domišljije ;).


No...ne pusti nas ugibat..
Sicer pa vem kaj ti nebi naredil: kupil nepremičnine v MB =).

IL_DIAVOLO ::

bambam20 je izjavil:

starboi je izjavil:

Invictus je izjavil:

Cel kup ljudi brez domišljije ;).


Verjetno zato, ker večina nima zaključenega faksa kot vi. :|


Invictus je verjetno eden tistih, ki bo ali pa je že zelo blizu zaslužka 1 milijona €.


To pa močno dvomim...malo si poglej njegove zapise pa boš hitro prišel do zaključka, da ni ravno tako.

Invictus ::

kingsix je izjavil:

Invictus je izjavil:

Cel kup ljudi brez domišljije ;).


No...ne pusti nas ugibat..
Sicer pa vem kaj ti nebi naredil: kupil nepremičnine v MB =).

Za 200k res ne ;).

Nimem v sebi veliko altruizma :D.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

bambam20 ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

bambam20 je izjavil:

starboi je izjavil:

Invictus je izjavil:

Cel kup ljudi brez domišljije ;).


Verjetno zato, ker večina nima zaključenega faksa kot vi. :|


Invictus je verjetno eden tistih, ki bo ali pa je že zelo blizu zaslužka 1 milijona €.


To pa močno dvomim...malo si poglej njegove zapise pa boš hitro prišel do zaključka, da ni ravno tako.


Po tistem , kar sem sam bral ima najmanj 2 nepremičnini. Eno oddaja, v eni živi, ali ima tudi kakšen vikend ne vem.. Že to je najmanj vrednost 300.000€, ker sklepam, daje doma nekje v Ljubljani oz. okolici.

Kot drugo je freelancer, očitno z zelo dobrim znanjem , iskan in po njegovih zapisih sodeč služi vsaj 100.000€ letno. Če je pa blefer si pa v lastno skledo pljuva.

gruntfürmich ::

če bi del tega denarja razdelil med familijo tako, da bi jim omogočil brezskrbno življenje namesto da jim daš podlago za možen uspeh pri trdem delu se bo sigurno zgodilo med polovico da bodo propadli, zapili, zadrogirali... sigurno

če bodo vedeli da imaš veliko keša, bo šla novica naokoli in boš zopet imel probleme.

če imaš toliko denarja se ga ne da skriti, in kdor meni da bi lagodno naprej živel v sloveniji, vukojebini med revnimi favšljivci, se blazno blazno moti...
ali bi se zapil, zakockal, skurbal vse in še več, ali pa bi bil primoran se odseliti v tujino med podobne bogataše; vendar si prijateljev verjetno med njimi ne bi ustvaril...

tko da če nimaš nobenega plana kaj bi v življenju počel, kaj bi odkrival, izumljal, potoval, hobije razvijal... potem bi si verjetno mislil kot večina revežev: kako so oni srečni in bogataši nesrečni ker jim denar dela same preglavice :))
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Crossfire ::

A je sploh kdo prebral tisto zgodbo iz reddita?
Velikokrat je folk sam kriv za svojo usodo...vsaj v neki meri. Sploh v Sloveniji pa ste lahko 100%, da tisti, ki zadane, ne bo dolgo ostal anonimen.
Dva hipotetična scenarija, ki te spravita na podn:
- zapusti te žena, greš na sodišče, kjer zaganjaš denar za "pravično" razdelitev družinskega premoženja; fazit? pušiš polovico, no questions asked.
- morski psi(ce) zavohajo kri, prilepi se nate par frajlic, bum, obtožba za posilstvo, obtožba ...(you name it) po kazenskem zakoniku. And here we go again. Poravnava, keš, čuža. Vstavi po potrebi.
- Ostane ti nekaj malega plus pogojna kazen. Good luck with that..
- rop, izsiljevanja, podtikanja...da se v to sploh ne spuščam :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Crossfire ()

Unknown_001 ::

Bi bilo lažje, če se uslužbenci na seoskih bankah ne bi med sabo tračali koliko ima kdo na računu.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

bambam20 ::

Crossfire je izjavil:

Sploh v Sloveniji pa ste lahko 100%, da tisti, ki zadane, ne bo dolgo ostal anonimen.


In koliko tistih, ki so na lotu zadeli vsaj milijon € poznaš osebno? Jaz vem samo za enega, ki se je javno izpostavljal in je propadel.

V zadnjem času je bilo v Sloveniji kar nekaj ljudi, ki so zadeki milijone na lotu pa nihče ne ve za njih kdo so.

Crossfire ::

Če ti oz. javnost ne ve, še ne pomeni, da ne ve noben.
Dovolj je, da ve en. Ko ve en, vedo vsi. ;)

Unknown_001 je izjavil:

Bi bilo lažje, če se uslužbenci na seoskih bankah ne bi med sabo tračali koliko ima kdo na računu.

Niti nočen razmišljat kaj vse ljudje čekirajo o nas...kljub nekim zaostritvam, da je potrebno vpisati razlog vpogleda ipd jajce. Če imaš malo poznanstva po upravnih enotah, bankah, ipd lahko kaj hitro zveš marsikaj.
Kaj pa vedo določeni ljudje, ki so pri skledi informacij pa si niti drznem ne pomislit. V letu 2017 je anonimnost zgolj še beseda.
Verjemi, če bi zadelo 200mil, ve to poleg mene in parih na loteriji še vsaj x-toliko ljudi, ki niso z nameni ravno med vzornimi državljani.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Crossfire ()

Unknown_001 ::

Crossfire je izjavil:

Če ti oz. javnost ne ve, še ne pomeni, da ne ve noben.
Dovolj je, da ve en. Ko ve en, vedo vsi. ;)

Unknown_001 je izjavil:

Bi bilo lažje, če se uslužbenci na seoskih bankah ne bi med sabo tračali koliko ima kdo na računu.

Niti nočen razmišljat kaj vse ljudje čekirajo o nas...kljub nekim zaostritvam, da je potrebno vpisati razlog vpogleda ipd jajce. Če imaš malo poznanstva po upravnih enotah, bankah, ipd lahko kaj hitro zveš marsikaj.
Kaj pa vedo določeni ljudje, ki so pri skledi informacij pa si niti drznem ne pomislit. V letu 2017 je anonimnost zgolj še beseda.
Verjemi, če bi zadelo 200mil, ve to poleg mene in parih na loteriji še vsaj x-toliko ljudi, ki niso z nameni ravno med vzornimi državljani.


Aye sir!

Zato pa je najbolj ziher spizdit v drugo državo in živet novo življenje. 200 milijonov je tak šok da moraš marsikaj spremenit. Tudi družbo, če je treba. Osebno toliko denarja ne bi držal kje v banki, ampak bi ga takoj prerazporedil. Nekaj gre v delnice večjih firm, ki izplačajo dividende. Nekaj vložiš v lasten posel, ostalo pa zase. In pa seveda ne se metat ven. Recimo po avtomobilu bodo ljudje najhitreje opazili da imaš denar. V tem primeru je pametno (Če že kupuješ konkretno vozilo) nabavit avto, ki je narejen za "skrivat" denar in deluje diskretno. VW Phaeton na primer. Večina ljudi misli da gre za passata in ti ga ne bodo pol toliko fovš kot kakšnega mercedesa C klasse :)
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

Crossfire ::

Unknown_001 je izjavil:

Crossfire je izjavil:

Če ti oz. javnost ne ve, še ne pomeni, da ne ve noben.
Dovolj je, da ve en. Ko ve en, vedo vsi. ;)

Unknown_001 je izjavil:

Bi bilo lažje, če se uslužbenci na seoskih bankah ne bi med sabo tračali koliko ima kdo na računu.

Niti nočen razmišljat kaj vse ljudje čekirajo o nas...kljub nekim zaostritvam, da je potrebno vpisati razlog vpogleda ipd jajce. Če imaš malo poznanstva po upravnih enotah, bankah, ipd lahko kaj hitro zveš marsikaj.
Kaj pa vedo določeni ljudje, ki so pri skledi informacij pa si niti drznem ne pomislit. V letu 2017 je anonimnost zgolj še beseda.
Verjemi, če bi zadelo 200mil, ve to poleg mene in parih na loteriji še vsaj x-toliko ljudi, ki niso z nameni ravno med vzornimi državljani.


Aye sir!

Zato pa je najbolj ziher spizdit v drugo državo in živet novo življenje. 200 milijonov je tak šok da moraš marsikaj spremenit. Tudi družbo, če je treba.

Začenši s tem, se strinjam.
Funkcionirat iz tujine za nekaj časa. Pa še to na najbolj anonimen način kar se da...torej preko middle manov, družb, firm. Da kupim avto s kešom, ki sem ga zadel? Raje preko firme, na lizing. Zaprem firmo, vrnem avto, nisem zapravil 200k za gt2rs :) for example...
Ko si v državi, kjer je standard precej višji, si lahko tudi privoščiš se pokazat z malo boljšim avtom, ako to človeku nekaj pomeni...za dušo.
Drugače pa vedno:
Play stupid games, win stupid prizes.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Crossfire ()

gusto ::

Vzel bi 1 milijon in šel za eno leto potovati po svetu. Ostalo bi dal za eno leto vezati na banko. Po potovanju bi glede na nove izkušnje, spoznanja, razmislek, naredil načrt, kako upravljati in kam vložiti preostanek.

Crossfire ::

gusto je izjavil:

Vzel bi 1 milijon in šel za eno leto potovati po svetu. Ostalo bi dal za eno leto vezati na banko. Po potovanju bi glede na nove izkušnje, spoznanja, razmislek, naredil načrt, kako upravljati in kam vložiti preostanek.

S tega potovanja se najbrž ne bi vrnil...ker še preden bi prišel na končno destinacijo, bi lokalci vedeli, kdo in kdaj pride.
Garant.

gusto ::

Crossfire je izjavil:

gusto je izjavil:

Vzel bi 1 milijon in šel za eno leto potovati po svetu. Ostalo bi dal za eno leto vezati na banko. Po potovanju bi glede na nove izkušnje, spoznanja, razmislek, naredil načrt, kako upravljati in kam vložiti preostanek.

S tega potovanja se najbrž ne bi vrnil...ker še preden bi prišel na končno destinacijo, bi lokalci vedeli, kdo in kdaj pride.
Garant.


Zelo majhna možnost za to. Bolj kot ne imam v mislih low profile potovanje z enim ruzakom. Pač sproti potegneš kartico in si kupiš kaj rabiš. Občasno si privoščiš kak luksuz, bistvo pa je, da se neprestano premikaš.

Smurf ::

Crossfire je izjavil:

gusto je izjavil:

Vzel bi 1 milijon in šel za eno leto potovati po svetu. Ostalo bi dal za eno leto vezati na banko. Po potovanju bi glede na nove izkušnje, spoznanja, razmislek, naredil načrt, kako upravljati in kam vložiti preostanek.

S tega potovanja se najbrž ne bi vrnil...ker še preden bi prišel na končno destinacijo, bi lokalci vedeli, kdo in kdaj pride.
Garant.

Haha, gledas prevec filmov. Poznam nekaj ljudi, ki ima recimo 20mio+ pa jih niti v lokalnem okolju ne poznajo, kaj sele v tujini. Nobody cares.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smurf ()

Unknown_001 ::

Smurf je izjavil:

Crossfire je izjavil:

gusto je izjavil:

Vzel bi 1 milijon in šel za eno leto potovati po svetu. Ostalo bi dal za eno leto vezati na banko. Po potovanju bi glede na nove izkušnje, spoznanja, razmislek, naredil načrt, kako upravljati in kam vložiti preostanek.

S tega potovanja se najbrž ne bi vrnil...ker še preden bi prišel na končno destinacijo, bi lokalci vedeli, kdo in kdaj pride.
Garant.

Haha, gledas prevec filmov. Poznam nekaj ljudi, ki ima recimo 20mio+ pa jih niti v lokalnem okolju ne poznajo, kaj sele v tujini. Nobody cares.


Dokler se seveda ne izpostavljaš.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

MIHAc27 ::

4knative je izjavil:

Dobički loterije so nenormalno visoki, plače zaposlenih gredo v nebo, aparat pa povečini poganja ravno najbolj revna populacija. :D

Z odebeljenim se ne strinjam. Kar vprašaj gospo na šalterčku koliko dobi. Za kako vodstvo ne vem, ampak bolj običajni delavci (ki jih je tudi cel kup) ne dobijo, da bi se z tem lahko hvalili naokrog. Neto večina dobi pod jurja.
Se pa vrtijo lepi denarci. Ampak večina roma nazaj v dobitke, nekaj za davke, pa zaposleni... pa že zmanjka.

Sam sem po naravi vseeno malce škrt, tako da sam bi denar razpršil, kupil bi si itak neko hišo in nov avto, ampak brez velikega preseravanja.
Od luksuza bi si privoščil popotovanja.
Bi pa naredil neko skrito zalogo. Npr. 6 kovčkov v vsakim 1M gotovine. Skril bi jih na različne konce, vsaj 3 izven Slo ali države kjer bi pač živel. Če že bi bankrotiral, bi 'izkopal' enega in lahko začel znova. 1M itak ne zaslužim v celem življenju.

Pa obvezno... ne bi povedal nobenmu koliko sem zadel. Najraj še ženi ne, ampak ona bi itak izvedela slej ko prej. Verjetno bi ji rekel, da sem zadel 1M ne pa 200M.

Smurf ::

Unknown_001 je izjavil:


Dokler se seveda ne izpostavljaš.

Kar pa naceloma ni tezko, ce ti je to v interesu.

lopov ::

Ne vem, kako bi potem vnovčil skrite kovčke z denarjem. Pri nas po novem na banki ne moreš več plačat računa za 1.000 eur brez dokazila o izvoru denarja.

MIHAc27 je izjavil:

4knative je izjavil:

Dobički loterije so nenormalno visoki, plače zaposlenih gredo v nebo, aparat pa povečini poganja ravno najbolj revna populacija. :D

Z odebeljenim se ne strinjam. Kar vprašaj gospo na šalterčku koliko dobi. Za kako vodstvo ne vem, ampak bolj običajni delavci (ki jih je tudi cel kup) ne dobijo, da bi se z tem lahko hvalili naokrog. Neto večina dobi pod jurja.
Se pa vrtijo lepi denarci. Ampak večina roma nazaj v dobitke, nekaj za davke, pa zaposleni... pa že zmanjka.

Sam sem po naravi vseeno malce škrt, tako da sam bi denar razpršil, kupil bi si itak neko hišo in nov avto, ampak brez velikega preseravanja.
Od luksuza bi si privoščil popotovanja.
Bi pa naredil neko skrito zalogo. Npr. 6 kovčkov v vsakim 1M gotovine. Skril bi jih na različne konce, vsaj 3 izven Slo ali države kjer bi pač živel. Če že bi bankrotiral, bi 'izkopal' enega in lahko začel znova. 1M itak ne zaslužim v celem življenju.

Pa obvezno... ne bi povedal nobenmu koliko sem zadel. Najraj še ženi ne, ampak ona bi itak izvedela slej ko prej. Verjetno bi ji rekel, da sem zadel 1M ne pa 200M.

sarma832 ::

Zakopavat denar ni praktično. Kupiš Bitcoine pa imaš lahko miljone shranjenih z 12imi besedami. Je pa res, da neveš koliko bodo tej miljoni vredni ko jih boš potreboval.

sennheiser ::

Tole kr eni pišete, da bi mal med familijo razdelil.... idiotizem prve klase! Dal boš očetu pa mami recmo (če so še živi) in max bratu pa sestri. Ampak ne miljone... daš za en avto. Ostala familija ma ni šanse da ve. Nobena familija ni tako močno povezana da te potem nebi začeli izkoriščati. Kar neankrat bi se družil potem ne z ožjo familijo cca 20 ljudi ampak izjemno razširjeno z 200.
Definitivno treba imeti pametno strategijo. In to je takšna da ta glavnica, ki jo dobiš začne "ustvarjati" denar za vsakodnevno življenje. Na netvegane naložbe če daš, brez težav vsako leto novo bajto kupiš. Definitivno pa tudi v tveganje ala crypto valute.

Šiht da bi pustil? Ja če nisi vesel s tem kar delaš. Drugače živa neumnost!Ferrariji in podobno... seveda obvezno. Ampak ne iz tega denarja direktno. Šele potem, ko sam začneš ustvarjati večje dobičke in imaš glavnico za dnevno življenje nedotaknjeno.

Mogoče se bo marsikomu zdelo da skregano razmišljam.... ampak kdo hudiča je pa men karkoli kar tako dal? Razen starši? Ma nobedn. Tako da razne dobrodelnosti itd. hvala lepa.

Unknown_001 ::

sennheiser je izjavil:

Tole kr eni pišete, da bi mal med familijo razdelil.... idiotizem prve klase! Dal boš očetu pa mami recmo (če so še živi) in max bratu pa sestri. Ampak ne miljone... daš za en avto. Ostala familija ma ni šanse da ve. Nobena familija ni tako močno povezana da te potem nebi začeli izkoriščati. Kar neankrat bi se družil potem ne z ožjo familijo cca 20 ljudi ampak izjemno razširjeno z 200.
Definitivno treba imeti pametno strategijo. In to je takšna da ta glavnica, ki jo dobiš začne "ustvarjati" denar za vsakodnevno življenje. Na netvegane naložbe če daš, brez težav vsako leto novo bajto kupiš. Definitivno pa tudi v tveganje ala crypto valute.

Šiht da bi pustil? Ja če nisi vesel s tem kar delaš. Drugače živa neumnost!Ferrariji in podobno... seveda obvezno. Ampak ne iz tega denarja direktno. Šele potem, ko sam začneš ustvarjati večje dobičke in imaš glavnico za dnevno življenje nedotaknjeno.

Mogoče se bo marsikomu zdelo da skregano razmišljam.... ampak kdo hudiča je pa men karkoli kar tako dal? Razen starši? Ma nobedn. Tako da razne dobrodelnosti itd. hvala lepa.


V mislih sem imel brata / sestro, starše. Ter NAJVEČ 10% kar pomeni lahko tudi manj. Seveda nobenemu ne bi povedal kaj in od kod denar. Zgolj natvezil bi jim, da mi je uspel dober posel v tujini in da bom za par let odšel ven delat. Simple as that. Sicer pa ne vem kaj ste se toliko vpiknili v to. Kot da je to narobe. Mislim, če so te lahko živeli in podpirali do osamosvojitve se spodobi da vsaj na stara leta poskrbiš zanje. Seveda v mejah normale, kar sem zapisal. Ampak ker na slo-tech nihče ne zna brat potem pridemo do takšnih brezpredmetnih pametovanj.

Drugače pa ja. Random folk in žlahta po nevemkaterem kolenu nima kaj met od tega, kar pa je upam da samoumevno in ne vem zakaj se to poudarja.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

4knative ::

Se komu zdi smiselno debatirat o strategiji za dogodek, ki bi se zgodil v 0,000000000549%? Čas raje usmerite v tisto, kjer imate nekoliko več možnosti - več kot 0,00001% recimo.

Unknown_001 ::

4knative je izjavil:

Se komu zdi smiselno debatirat o strategiji za dogodek, ki bi se zgodil v 0,000000000549%? Čas raje usmerite v tisto, kjer imate nekoliko več možnosti - več kot 0,00001% recimo.


Ni smiselno, je pa zabavno.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

bambam20 ::

Unknown_001 je izjavil:


V mislih sem imel brata / sestro, starše. Ter NAJVEČ 10% kar pomeni lahko tudi manj. Seveda nobenemu ne bi povedal kaj in od kod denar. Zgolj natvezil bi jim, da mi je uspel dober posel v tujini in da bom za par let odšel ven delat.


Lastni družini ne zaupaš? Žalostno. :8)

Unknown_001 ::

bambam20 je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:


V mislih sem imel brata / sestro, starše. Ter NAJVEČ 10% kar pomeni lahko tudi manj. Seveda nobenemu ne bi povedal kaj in od kod denar. Zgolj natvezil bi jim, da mi je uspel dober posel v tujini in da bom za par let odšel ven delat.


Lastni družini ne zaupaš? Žalostno. :8)

Ralogi so povsem racionalne narave

Ne zaupam le mlajšemu bratu/sestri ker je ravno v letih ko kot najstnik ne razmišlja o ničemer drugem kot kako se bo pokazal/a pred vrstniki. Danes je moderno ku*čenje lej kaj jst mam pa ti nimaš, haha klošar. Enostavno ni zdravo da izve. Saj veš kako je to v tistih letih ko večina (NE VSI) dece nima sploh predstave kaj je delo.

Staršem pa ne bi želel ničesar pojasnjevati, ker vem da bi jim bilo težko sprejeti če bi izvedeli da sem trofil gelt na easy way. V bistvu ne rabijo sploh vedet kok denarja je prišlo, ker nam je jasno kolikšen pritisk lahko oseba v tem zaostalem "zaplankanem"okolju doživi četudi je vse premoženje bilo pošteno prigarano. Vsi vidijo denar in materialne dobrine, ne vidijo pa ozadja oz. folklorno zaključijo da si tajkun. V vsakem primeru je življenje enostavnejše, če take stvari glede financ ostanejo prikrite.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

tikitoki ::

Unknown_001 je izjavil:

tikitoki je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:

tikitoki je izjavil:

Kaj meni razlagas? Razlozi Raptorju, ki ne dojame kolk kesa to dejansko je.


Ocenjevati na palec in se zanašat da bo ta denar večen je kretenizem. Treba je ustvarjati naprej. In to loči navadne plebejce ki bi samo kupovali, od uspešnežev, ki s tem denarjem znajo ustvarjati dodano vrednost. Jebiga pač že zaradi mentalitete ne more vsak postati Bill Gates.

Ampak ja. Ste vsaj tu pošteni do sebe da priznate kaj vam je cilj. Brezskrbno trošiti.


Ker nisi sposoben niti dojeti koliko denarja to je, si pac plebejc in plebejc bos ostal.

bambam20 je izjavil:

tikitoki je izjavil:

Kaj meni razlagas? Razlozi Raptorju, ki ne dojame kolk kesa to dejansko je.


Na tisto je letelo, da ti davkarija pri igrah na srečo pobere 50%.

Že 50.000€ je veliko denarja, če smo pri tem.


Zato pa 99% jih sanja, namesto, da bi razvijali svoje iddeje in bi mogoče ob pravem času res uspeli. Tisti, ki sanjajo o super avtih, bajtah ipd.. čakajo, da bi jim ta denar padel iz zraka in bi ga potem 100% zagonili.
Še vsi ti slovenski milijonarji, ki so zadeli 2-3 milijone so propadli.

Če pa zadaneš 200 milijonov in propadeš moraš biti pa prvoklasno teslo, ki ga žene pohlep!


Tudi za tisti del se lahko bornes na Raptorja, sam se mi zdi, da imas probleme s povezovanjem stvari, ker je on trdil, da ti pobere drzava 50%. jaz sem sam rekel, da je tudi 100 miljonov veliko.
BTW, nisem sicer sel gledati kako je z davki na dobitke, predvidevam pa da znas biti obdavcen se po kaksnem drugem regelcu za prihodke in kaj taksnega.


Kok maš ti dela z mano...

Če baba metle nima pa z jezikom pometa.


Mas prav, skoda tolk casa za trola al pa bedaka, sam pa ves v kero skupino spadas.

MostWanted ::

js bi si dal lepo mesečno rento na 40let, ko z ženo crknema podedujejo ostanek otroci. normalno da bi dala oba odpoved na šihtu. ka se bom zajebabal z nekimi naložbami?? al pa da bi stanovanjansajal v najem?
wtf?! veliko več je vredno to da mi sploh ne bi blo več treba bit sužn delodajalcu, državi si tk za večno obsojen. lepo si nardiš urnik z ženo za čez tedn,pa za sebe, lepo igrce špilat, filme, gledat it na tenis, košarko, v kinox bowlat ni da ni, milijon stvari lahk počnem sam in pa z ženo. dopoldn so otroc v vrtcu, šolah. popoldn če niso na tečajih se pa družiš z njimi.
15% je davek na igre na srečo. če hočeš da ti izplačajo celotn znesek, kar ti pa takšnega ne bojo nikjer, pa odšteješ še 22%.

tikitoki ::

bambam20 je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:


V mislih sem imel brata / sestro, starše. Ter NAJVEČ 10% kar pomeni lahko tudi manj. Seveda nobenemu ne bi povedal kaj in od kod denar. Zgolj natvezil bi jim, da mi je uspel dober posel v tujini in da bom za par let odšel ven delat.


Lastni družini ne zaupaš? Žalostno. :8)


Zalostno je, sam mene je zaupanje fotru zelo drago stalo. Tko, da tudi pri bliznjih moras biti previden. Pravzaprav, pri bliznjih moras biti najbolj previden:).

jype ::

Primožu bi plačal, da implementira dodatne nazive za boj zoper širjenje ultradesničarske propagande.

bambam20 ::

tikitoki je izjavil:

bambam20 je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:


V mislih sem imel brata / sestro, starše. Ter NAJVEČ 10% kar pomeni lahko tudi manj. Seveda nobenemu ne bi povedal kaj in od kod denar. Zgolj natvezil bi jim, da mi je uspel dober posel v tujini in da bom za par let odšel ven delat.


Lastni družini ne zaupaš? Žalostno. :8)


Zalostno je, sam mene je zaupanje fotru zelo drago stalo. Tko, da tudi pri bliznjih moras biti previden. Pravzaprav, pri bliznjih moras biti najbolj previden:).



Odvisno od primera. V naši familiji z zaupanjem nimamo problema. Tudi, ko se gre za denar.

Unknown_001 ::

tikitoki je izjavil:


Mas prav, skoda tolk casa za trola al pa bedaka, sam pa ves v kero skupino spadas.


Čemu še vztrajaš? :) Saying you are done with something and then returning for comeback? Priceless.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

donvito ::

bambam20 je izjavil:

tikitoki je izjavil:

bambam20 je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:


V mislih sem imel brata / sestro, starše. Ter NAJVEČ 10% kar pomeni lahko tudi manj. Seveda nobenemu ne bi povedal kaj in od kod denar. Zgolj natvezil bi jim, da mi je uspel dober posel v tujini in da bom za par let odšel ven delat.


Lastni družini ne zaupaš? Žalostno. :8)


Zalostno je, sam mene je zaupanje fotru zelo drago stalo. Tko, da tudi pri bliznjih moras biti previden. Pravzaprav, pri bliznjih moras biti najbolj previden:).



Odvisno od primera. V naši familiji z zaupanjem nimamo problema. Tudi, ko se gre za denar.

Pri denarju se vse začne in konča, žalostno toda resnično.
Boš povedal ob prvem dedovanju, ko ni določeno v oporoki enako po dedičih ...

LeQuack ::

Vseh 200 milijonov daš v bitcoin in imaš čez 1 leto vsaj 2x toliko.
Quack !

gusto ::

LeQuack je izjavil:

Vseh 200 milijonov daš v bitcoin in imaš čez 1 leto vsaj 2x toliko.

In kaj potem narediš čez eno leto? Dvakrat več problemov.:D

gruntfürmich ::

vidima da nimate pametnih idej kaj bi s toliko denarja.
plemenitenje LOL
če imaš ambicijo postat miljarder ja, drugače pa je to toliko denarja da se vam še sanja ne. spičkat ga ni problem, jahte so tudi po 100 miljonov; ampak to bi samo pomenilo da je tak človek bedak in je obsojen na propad tudi z 200 miljoni
večina vas je očitno obsojena na muke :))
družbo menjat... ja, če bi folk vedel da imaš toliko denarja vsekakor, ampak potem bi to znalo pomeniti da druge družbe ne boš imel. tko da bi v takem scenariju moral denar skrivat, kar pa je zopet slovenski idiotizem.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

FiReFTW ::

Nevem kaj eni tu razmišljajo, 200 miljonov pa si zmišlujejo 100 raznih idej kak bi prerazporedili denar pa delali profite... lol... niti 20 miljonov nebi zapravil v celem življenju če smo realni, pa štejem v to nakup hiše, avtomobilov, potovanja po celem svetu itd itd... enostavno je preveč denarja.
To lahko zapravi samo nekdo ki nima možganov, in si kupi stvari ki so nerealno drage, šampanjce za 50.000€ in podobne idiotske poteze, kljub temu da dobijo izjemno kvalitetne šampanjce za par sto evrov.
Nekaj more bit hudo narobe z tabo da zapraviš 200 miljonov, glede na to da ogromno ljudi niti 1 miljon ne zasluži v celem življenju realno gledano.

drekodovce ::

kam bi z 200 miljoni?

- prva stvar ki bi bila bi bila ta: pol bi vzela žena, ostane samo 100 miljonov
- kupil bi si par avtov vrednih vsaj milijon in več
- kupil bi si hišo za vsaj 15 miljonov
- kupil bi si jahto za 20 miljonov
- najel bi najbolše cipe
- kupil patrio. Nikoli neveš kdaj pride prav
- s preostankom šel na križarjenje s svojo luksuzno jahto, ko bi prišel nazaj bi se ustavil v casinoju v portorožu in na ruleti stavil 50 miljonov na številko 13, zraven bi zastavil še svoje avte, jahto in hišo.

- domov bi se vrnil s prevozi.org. Ostal bi mi pa spomin za celo življenje. HIV.

YOLO!

The Player ::

drekodovce je izjavil:

kam bi z 200 miljoni?

- prva stvar ki bi bila bi bila ta: pol bi vzela žena, ostane samo 100 miljonov
- kupil bi si par avtov vrednih vsaj milijon in več
- kupil bi si hišo za vsaj 15 miljonov
- kupil bi si jahto za 20 miljonov
- najel bi najbolše cipe
- kupil patrio. Nikoli neveš kdaj pride prav
- s preostankom šel na križarjenje s svojo luksuzno jahto, ko bi prišel nazaj bi se ustavil v casinoju v portorožu in na ruleti stavil 50 miljonov na številko 13, zraven bi zastavil še svoje avte, jahto in hišo.

- domov bi se vrnil s prevozi.org. Ostal bi mi pa spomin za celo življenje. HIV.

YOLO!



:D
8-)

gruntfürmich ::

bi zapustili partnerko in se skurbali?:D
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

chucki ::

Prepotoval bi cel svet, vsak kotiček, ki je možen. To je sreča, ne pa materialne stvari
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

Phantomeye ::

chucki je izjavil:

Prepotoval bi cel svet, vsak kotiček, ki je možen. To je sreča, ne pa materialne stvari


To je sreča _zate_. Ne maram egoizma, ko je govora, kaj je tisto, kar človeka osrečuje. Tvoja sreča ni sreča nekoga drugega.

Melanholija ::

Če še nisi probal ne moreš vedeti, siguren sem, da bi ob potovanjh užival :) Še vedno lahko polek upravljaš kak biznis, telefone in net imajo skoraj povsod :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako prebroditi gospodarsko krizo/recesijo - vaši nasveti iz 2008 za 2022/2023 - oseb (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Problemi človeštva
24532133 (1580) Mr.B
»

Kaj bi naredili, če bi dobili 5mio evrov? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
26920370 (10477) nergac
»

Euro Jackpot (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
22575680 (19634) cen1
»

Dobitniki na lotu (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
20829635 (20712) avani

Več podobnih tem