» »

Zimske pnevmatike

Zimske pnevmatike

Temo vidijo: vsi
««
9 / 10
»»

reader ::

Pretiravam? Iz katere luknje si tole potegnil? Nikjer ne trdim, da so gume po dveh sezonah za v kanto. Nasprotno, malo rabljene in dobro vzdrževane (namazane in hranjene v temnem prostoru) 5 let stare gume dobre firme so menda lahko boljše kot pa nove "kitajske". Oziroma, tako pravijo nekateri. Možno, ne vem. Se mi pa zdi neumno, da škrt folk išče izgovore tipa "sj bom počas vozu pa bo", "itak gre sam za marketinški nateg", obenem pa v avto veselo natlači 15 zvočnikov in feršterkr za jurja.

To, da guma z leti otrdi in posledično precej izgubi na oprijemu, je dejstvo. To, da je strošek zimskih+letnih gum za en povprečen avto manjši od 10EUR/mesec, tudi. Moj point je, da je tak znesek za vsakega lastnika avta takorekoč omembe nevreden drobiž glede na ostale stroške, zato je neodgovorno šparat ravno tu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: reader ()

Utk ::

Slabe gume ti po mokri avtocesti pri 130 in več začnejo dajat slab občutek, poleg tresenja ko malo bolj naglo zaviješ v kak parking, hitrega kopanja in podobno. Tu je pol čas, da se nehaš zafrkavat.
Če nimaš nobenga občutka, pol pa res bolje, da jih menjaš vsako sezono.

jype ::

reader> tista

Če ne znaš brat, potem morda ne sodiš za volan, ker so nekateri prometni znaki zapisani s črkami.

Zapisal sem, da je popolnoma vseeno, kako zmešaš nove in stare pnevmatike, dokler z njimi ne zapelješ v kritično situacijo, pa tudi še kaj drugega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

WarpedGone ::

dokler z njimi ne zapelješ v kritično situacijo

Kritična situacija je že to, da misliš, da se lahko kritičnim situacija izogneš z "varno" vožnjo.
Zbogom in hvala za vse ribe

krneki0001 ::

Utk je izjavil:

Ne pretiravat, s 4 leta starimi gumami ni nič narobe, če imajo dovolj profila. No, lahko so tudi zanič, ni pa nujno. Včasih so rekli 6 let, pa 4, zdej tu naj bi ble že po dveh sezonah avtomatsko zanič. Ne pretiravat. Pol najboljše, da jih vsako leto menjamo. Pa tudi čisto nove niso najboljše, se je treba prej vsaj 100 km po garaži gor pa dol furat.


Jaz menjam gume 1x na leto, ampak z njimi naredim tudi do 65.000km. To leto od konca septembra 2013 do oktobra 2014 sem jih naredil 52.000 z enimi gumami.
Tole je pa profil te gume sedaj. Nekje še 6mm je profila:




Si zamišljaš, da jih vozim 4 leta? Ali celo 6?
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

oemdzi ::

Se mi pa zdi neumno, da škrt folk išče izgovore tipa "sj bom počas vozu pa bo", "itak gre sam za marketinški nateg", obenem pa v avto veselo natlači 15 zvočnikov in feršterkr za jurja.


Kje lahko podam prijavo o kraji, sem ravnokar bil v avtu, pa nikjer mojih 15 zvočnikov in "feršterkrja" za jurja. :'( Tud klime ni, bencina pa glih za cca 8 litrov :'(
*Črna grafična kartica z rumeno lučko in varčnim hladilnikom*
Neslišen intel procesor iz lepe modre škatle* 2 enakomerno ploščata rama*
*overclockan napajalnik in varno ohišje z modro lučko* Hofer gamer copate*

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oemdzi ()

reader ::

oemdzi je izjavil:

Kje lahko podam prijavo o kraji, sem ravnokar bil v avtu, pa nikjer mojih 15 zvočnikov in "feršterkrja" za jurja. :'( Tud klime ni, bencina pa glih za cca 8 litrov :'(


Na najbližji policijski postaji. Samo pazi, da jim dovolj hitro preusmeriš pozornost z gum, da ne boš ostal še brez česa. ;)

jype je izjavil:

Zapisal sem, da je popolnoma vseeno, kako zmešaš nove in stare pnevmatike, dokler z njimi ne zapelješ v kritično situacijo, pa tudi še kaj drugega.


No sej, kretenizem. :D

jype ::

reader> No sej, kretenizem. :D

Za vas, ki varno vozite 150 skozi naselje, je kretenizem.

Za ljudi, ki varno vozijo 20 skozi naselje, pa niti ne.

Zgodovina sprememb…

reader ::

No, takole direktno osebno napadat ti res ni treba. Če bi imel kej ponosa, bi pač priznal, da se ti je (spet) zapisala neumnost. Sej, kaj pa je to takega, zate...

Vrocipes ::

Nikoli ne moreš računati na to, da ne boš zapeljal v krizno situacijo. In to, da ne rabiš dobrih gum, če voziš "varno", je tudi rahlo smešno in niti ni pošteno do drugih udeležencev v prometu. Voziti se s hitrostjo 20 km/h tam, kjer je omejitev 50, je pa nasploh velika bedarija...

black ice ::

20km/h je mogoče varno, a je hkrati tudi prekršek. (če upoštevamo, da je v naselju omejitev hitrosti 50km/h in se vozimo z vozilom, ki je zmožno več kot 45km/h končne hitrosti)

Buggy ::

Voziti se s hitrostjo 20 km/h tam, kjer je omejitev 50, je pa nasploh velika bedarija...


ne samo da je bedarija, na najblizjem moznem kraju se moras odstraniti in na avtomobilu imeti prizgane vse stiri smernike.

reader ::

Eh, dejte dejte. Komplicirate. Le počakajte na naslednji JypeLogicTM, ta vas razsvetli!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: reader ()

jype ::

Vrocipes> Nikoli ne moreš računati na to, da ne boš zapeljal v krizno situacijo.

Drži.

Vrocipes> In to, da ne rabiš dobrih gum, če voziš "varno", je tudi rahlo smešno

Drži.

Vrocipes> Voziti se s hitrostjo 20 km/h tam, kjer je omejitev 50, je pa nasploh velika bedarija...

Ne drži. Nobene gume niso dovolj dobre, da bi se lahko vozil s hitrostjo 50km/h tam, kjer je takšna omejitev. Nobene.

Poleg tega, da nikakor ne moreš pričakovati, da bodo vsi imeli najboljše gume (ker bi, če bi se dalo, takšne bile predpisane) tudi ne smeš pričakovati, da so _tvoje_ gume dovolj dobre, da bi lahko vozil s hitrostjo 50km/h tam, kjer je takšna omejitev. Ker posledično očitno niso dovolj dobre nobene gume, morate vsi voziti s hitrostjo 20km/h, ali pa ste morilci.

black ice> a je hkrati tudi prekršek.

Ne, ni. Prekršek je izključno takrat, ko s tako hitrostjo voziš brez razloga.

reader ::

Ha, kaj sem vam rekel! :))

reader je izjavil:

Drži se rajši kolesa.


jype je izjavil:

Drži

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: reader ()

jype ::

reader> Ha, kaj sem vam rekel! :))

"Kretenizem", si rekel.

reader> vam

Kakšna neresnica!

reader ::

jype je izjavil:

reader> Ha, kaj sem vam rekel! :))

"Kretenizem", si rekel.


Vzamem nazaj.

JypeLogicTM se mi precej bolj dopade.

jype ::

reader> JypeLogicTM se mi precej bolj dopade.

Ne, kretenizem je bolj prav. Ti nimaš flawless jype-logica.

Kretenizem je seveda tisto, kar si zapisal ti.

Vrocipes ::

Ta logika razume samo ničle in enke, ne prideš do kompromisa oz. neke zdrave kmečke logike :) Im out.

jype ::

Buggy> ne samo da je bedarija, na najblizjem moznem kraju se moras odstraniti in na avtomobilu imeti prizgane vse stiri smernike.

Tudi to ni res (razen v glavah objestnežev, ki nimajo najmanjšega pojma o prometu).

Vrocipes> Ta logika razume samo ničle in enke, ne prideš do kompromisa oz. neke zdrave kmečke logike :) Im out.

Vsaka logika razume samo ničle in enke, zdrava kmečka logika je pa tisto, česar se poslužujejo idioti, ko poskušajo upravičit svoje neracionalno ravnanje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

GrimReaper ::

Nasprotno, malo rabljene in dobro vzdrževane (namazane in hranjene v temnem prostoru) 5 let stare gume dobre firme so menda lahko boljše kot pa nove "kitajske".

Ene Conti oz. druge premium znamke so po 5 letih 100% boljše kot nove kitajske, mah, upal bi si stavit tut za 6-7 let, 8 let je pa že vprašljivo.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

jype ::

No, skratka, popolnoma vseeno je, kako razporediš nove in rabljene pnevmatike, ker ima oni drugi itak gor 10 let stare kitajske.

BorutK-73 ::

Kakšne bedarije nekateri tu kvasite. Če bi bilo tako, bi imeli smrtne nesreče vsak dan na cestah. Vsak zase ve kako vozi, koliko kilometrov naredi na leto, se vozi po AC ali ne in glede na te podatke kupi ali uporablja dlje določene gume. Trenutno imam na cliotu 7 let stare gume z dovolj profila za še to zimo, ampak ker naredim manj kot 5K km na leto, bodo te gume čisto dovolj. Po AC se ne vozim, ceste so itak v razsulu tako da je max hitrost 90kmh na Žalski obvoznici ki še zgleda kot cesta. Če kdo pozna cesto Polzela-Velenje ve da se tam ne moreš peljati več kot 50kmh zaradi luknje zraven luknje.
btw, voznik že 23 let z cca 300K km prevoženih km in že videl marsikaj.

reader ::

BorutK-73 je izjavil:

Kakšne bedarije nekateri tu kvasite. Če bi bilo tako, bi imeli smrtne nesreče vsak dan na cestah.


Newsflash: Smrtne nesreče imamo vsak dan na cestah.

BorutK-73 je izjavil:

Vsak zase ve kako vozi, koliko kilometrov naredi na leto, se vozi po AC ali ne in glede na te podatke kupi ali uporablja dlje določene gume.


Se strinjam. Odgovornost je na strani posameznika. Vseeno se mi zdi neumno šparat pri praktično najpomembnejši stvari na avtu.

jype ::

reader> Newsflash: Smrtne nesreče imamo vsak dan na cestah.

Nagradno vprašanje: Koliko nesreč bi preprečili, če bi vsi ves čas vozili na vrhunskih gumah?

reader> Se strinjam. Odgovornost je na strani posameznika. Vseeno se mi zdi neumno šparat pri praktično najpomembnejši stvari na avtu.

Ja, saj je. IMO vsak, ki si ne more privoščiti najboljših pnevmatik, v resnici nima dovolj denarja, da bi si lahko privoščil osebno vozilo. Ampak to ne spremeni dejstva, da je vseeno, kako balina z gumami, kadar špara.

reader ::

jype je izjavil:

Koliko nesreč bi preprečili, če bi vsi ves čas vozili na vrhunskih gumah?


IMO precej.

jype ::

reader> IMO precej.

Si prepričan? IMO bi samo malo bolj divjali, ker bi verjeli, da bodo dobre gume omogočile bolj nemogoče reševanje situacije.

gruntfürmich ::

folk divja zaradi notranjih vzgibov, ne zaradi tega ker ve da ga boljše gume bolj držijo na cesti.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Utk ::

Si zamišljaš, da jih vozim 4 leta? Ali celo 6?

A sem kje napisal, da MORAŠ imet 4 leta iste gume?

Nekateri jih uničijo tudi v pol leta in v 7000 km. In potem, če ne šparajo na novih, pomeni, da so vzorni vozniki, a ne.

Če veš, da imaš malo slabše, ne zdej takšne, ki so čisto zlizane, ampak če imajo že 50,000 km za sabo ali kaj podobnega, in če se s tem ni za vozit, ker niso najboljše kar obstaja, kako se potem vozite po dežu, megli, snegu, kjer ti tudi najboljše gume ne pomenijo več kaj dost. Pač moraš vedet kakšna je cesta, avto, gume in ti, pa se boš prekleto težko ubil, če se boš vozil vsaj približno po omejitvah. Pobijajo se tisti, ki res nimajo pameti, in ki jim ne bi niti neostik na kolesih pomagal.
Ne imet pameti kot stare babe, ki vidijo kako je enga ovilo okrog drevesa, ker se je vozil 180 po navadni cesti, in se potem ne upajo vozit niti 60.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

jype ::

gruntfürmich> folk divja zaradi notranjih vzgibov, ne zaradi tega ker ve da ga boljše gume bolj držijo na cesti.

To ni res: Risk compensation @ Wikipedia

krneki0001 ::

Utk je izjavil:

Si zamišljaš, da jih vozim 4 leta? Ali celo 6?

A sem kje napisal, da MORAŠ imet 4 leta iste gume?

Nekateri jih uničijo tudi v pol leta in v 7000 km. In potem, če ne šparajo na novih, pomeni, da so vzorni vozniki, a ne.

Če veš, da imaš malo slabše, ne zdej takšne, ki so čisto zlizane, ampak če imajo že 50,000 km za sabo ali kaj podobnega, in če se s tem ni za vozit, ker niso najboljše kar obstaja, kako se potem vozite po dežu, megli, snegu, kjer ti tudi najboljše gume ne pomenijo več kaj dost. Pač moraš vedet kakšna je cesta, avto, gume in ti, pa se boš prekleto težko ubil, če se boš vozil vsaj približno po omejitvah. Pobijajo se tisti, ki res nimajo pameti, in ki jim ne bi niti neostik na kolesih pomagal.
Ne imet pameti kot stare babe, ki vidijo kako je enga ovilo okrog drevesa, ker se je vozil 180 po navadni cesti, in se potem ne upajo vozit niti 60.


Ne, napisal si da so lahko gume po štirih ali celo šestih letih še čisto v redu, zato sem jaz napisal, da imam gume, ki imajo profila še dovolj, kljub prevoženim 50.000 kilometrom. In bodo tudi še imele dovolj profila, ko jih bom vrgel stran. Si pa ne morem mislit, da bi dal štiri leta stare gume na avto, ki bi imele 50.000km za sabo, ali pa samo polovico teh kilometrov, pa bi bile stare 6 let. In to za pozimi! Mogoče za poleti še, ampak pozimi...!

Pa dobiš na moje gume 50.000 milj garancije, tako da sem s 50.000km še v garancijskem roku in po napisanem od proizvajalca naj bi imele skoraj enake sposobnosti na cesti kot nove, samo ti povem, da je po toliko kilometrih guma že bolj trda. Zato tudi gre guma v menjavo (za kako rezervo v prtljažniku je pa še dobra).
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Utk ::

Zakaj bi na pamet govorili kaj bi kaj ne bi. Konec sezone vidiš kakšne so gume in se odločiš, če bojo še za eno leto ali ne. Če ne vidiš, pa bolje, da jih menjaš vsako leto. Ali pa vsaj vsako drugo. Še boljše, če se taki ne vozijo več kot 80, ker so očitno čisto brez občutka.

gruntfürmich ::

reader je izjavil:

jype je izjavil:

Koliko nesreč bi preprečili, če bi vsi ves čas vozili na vrhunskih gumah?


IMO precej.


poleg tega tistih 10-20 kmh manj koliko se (če se) vozimo bolj previdno z našimi gumami, ki so v sloveniji v povprečju katastrofalne, ne odtehta kvalitetnih.

skratka nesreč bi bilo iz tega razloga manj.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

reader ::

jype je izjavil:

reader> IMO precej.

Si prepričan? IMO bi samo malo bolj divjali, ker bi verjeli, da bodo dobre gume omogočile bolj nemogoče reševanje situacije.


JypeLogicTM je pač JypeLogicTM. Ni kej...

GrimReaper ::

Če delaš 50k na leto, že skoraj moraš imet ene gume za eno sezono. Ampak to je najbrž speljevanje v vsaki prestavi do 2000, kar je dosti nevarno, če zapelješ na glavno cesto, kot zadnje dni opažam pri nekaterih. In potem imajo še čez 15s enako hitrost, to je manj kot 40, potem pa moram seveda tudi sam na nasprotnem pasu precej zmanjšat ko vidim take, da ima drugi za njimi sploh možnost naredit slalom, če bi priletel 100+.
Sam bi v takem primeru kupil Michelinke, ki so znane po majhni obrabi.

Sam nimam niti približno tolk km, pa sem jih že kar pobral, po 3000km sem prišel iz 7,0-8,0 (nekam čudne gume so, kar sem drugih meril, so meritve v 0,2-0,5mm) na 5,5-6,0 na sprednjih in 6,5-7,5 na zadnjih.
Pri zimskih Conti TS830 sem pa po treh sezonah iz 9,0 (zimske Conti imajo 1mm več) na 7,5 na sprednjih (letos so zadaj) in 8,0 zadnjih (oz. zdaj sprednje, ker jih rotiram vsako sezono).
Mislim da še bodo za to in še 5. sezono. Po suhem nisem opazil poslabšanja, razen malenkost napram letnim. Ampak je tudi razlika v sami dimenziji 195/65/15 in 205/55/16.
Sicer pa kolker imam izkušnje s temi, jim prija manjši tlak, tako da sem danes znižal iz 2,3 na 2,0, pa bom jutri videl, če bo kaj izboljšanja. Pri letnih je bilo pa obratno, sem ugotovil da bolje primejo pri 2,3-2,5.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Zgodovina sprememb…

krneki0001 ::

GrimReaper je izjavil:

Če delaš 50k na leto, že skoraj moraš imet ene gume za eno sezono. Ampak to je najbrž speljevanje v vsaki prestavi do 2000, kar je dosti nevarno, če zapelješ na glavno cesto, kot zadnje dni opažam pri nekaterih. In potem imajo še čez 15s enako hitrost, to je manj kot 40, potem pa moram seveda tudi sam na nasprotnem pasu precej zmanjšat ko vidim take, da ima drugi za njimi sploh možnost naredit slalom, če bi priletel 100+.


Ja zadnje dni je res veliko sralcev na cestah. Na avtocesto po pospeševalnem 40 in se tudi vključit s 40 na avtocesto na vozni pas. Da o tem kako večina cinca pa bi pa nebi speljal in podobno. Glede speljevanja in šaltanja se pa motiš. Šaltam nekje pri 3500 obratih, pa tudi počasen nisem - se pa pi*dim na vse počasnele.

GrimReaper je izjavil:


Sam nimam niti približno tolk km, pa sem jih že kar pobral, po 3000km sem prišel iz 7,0-8,0 (nekam čudne gume so, kar sem drugih meril, so meritve v 0,2-0,5mm) na 5,5-6,0 na sprednjih in 6,5-7,5 na zadnjih.
Pri zimskih Conti TS830 sem pa po treh sezonah iz 9,0 (zimske Conti imajo 1mm več) na 7,5 na sprednjih (letos so zadaj) in 8,0 zadnjih (oz. zdaj sprednje, ker jih rotiram vsako sezono).
Mislim da še bodo za to in še 5. sezono. Po suhem nisem opazil poslabšanja, razen malenkost napram letnim. Ampak je tudi razlika v sami dimenziji 195/65/15 in 205/55/16.
Sicer pa kolker imam izkušnje s temi, jim prija manjši tlak, tako da sem danes znižal iz 2,3 na 2,0, pa bom jutri videl, če bo kaj izboljšanja. Pri letnih je bilo pa obratno, sem ugotovil da bolje primejo pri 2,3-2,5.


Jaz imam ene gume za vse razmere, pa ni važno, poletje, zima, jesen ali pomlad. Edina razlika je v tem koliko jih polnim. Pozimi imam nafilane 1.8 bara, poleti pa 2.4 bara., jesen in pomlad pa sta odvisni od temperature. Če je bolj toplo bližje 2.4, če je bolj mrzlo, bliže 2.0. Gume so Yokohama geolandar ATS (S je tukaj kot Silica) - zelo zanimiva guma, večina jo pljuva, meni pa služi odlično. Guma je namenjena nekje 30% offroadu in 70% ceste.
Na asfaltu so me pa totalno presenetile, ker v vsem tem dežju in mokroti držijo fenomenalno tudi pri večjih hitrostih. Nekje 700km avtoceste s 130 do 140km/h v enem izmed močnejših nalivov tega poletja, pa nikjer niti kančka spodnašanja, kljub temu, da so že imele za sabo nekje 40.000km prevoženih. Uglavnem lahko samo pohvalim. Samo to ni guma za navaden osebni avto.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

jype ::

reader> JypeLogicTM je pač JypeLogicTM. Ni kej...

nebivedu> Nekje 700km avtoceste s 130 do 140km/h v enem izmed močnejših nalivov tega poletja, pa nikjer niti kančka spodnašanja

Q.E.D.

mr1two ::

Moje mnenje glede same dinamike bilokakšnega vozila je: Boljše je boljše.
Če imaš boljše podvozje, zavore in gumo, potem je vse skupaj bolj varno. Hkrati podpiram teorijo, ki jo je jype navedel, da bolj kot se počutimo varne, več "tvegamo"- pri tem bi izpostavil le to, da večino časa ne tvegamo toliko več, da bi bili manj ogroženi, kot s slabo tehnologijo.

Slabe gume na slabem podvozju s slabimi zavorami bodo v situaciji, ko imaš prostora 30 metrov za se ustaviti in hitrost recimo 70kmh odreagirale slabo. Pri veliko boljših gumah, na boljšem podvozju z odličnimi zavorami, bodo v isti situaciji pri hitrosti recimo 80-85kmh(ker pač imamo boljšo opremo) najverjetneje boljše odreagirale.
Problem bi nastal in nastane takrat, ko je prva situacija nameščena isto, s hitrostjo recimo 90 in druga s hitrostjo 120. Takrat ti ne pomaga niti bog Izak.

Zavedanje posledic svojih dejanj in predvidevanje(z izkušnjami pride to res do izraza) v kombinaciji z boljšo opremo je vedno bolj varno kot s slabšo, tudi če so hitrosti nekoliko višje.
Slabe gume in 30kmh, ko cesta oglašuje "tukaj je skidfest" je lahko veliko slabše kot dobre gume in 40 kmh, ko cesta sicer oglašuje "tukaj skidfest", ampak gume rečejo "na-a, zame ni problem".


So much on subject of gear quality.
Uporaba troblje v avtu povzroči krčenje možganov.

reader ::

jype je izjavil:

Q.E.D.


Sej ti pravim, da se rajši kolesa drži s svojo logiko. :)

Da bi ti razlagal točko po točko, kje in zakaj se tako strašansko motiš v praktično vsakem prispevku v tej temi, hey, toliko mazohista pač nisem...:P

jype ::

reader> toliko mazohista pač nisem...

Mislim, da si uporabil napačno besedo.

Solatkov klub se kar hitro veča.

reader ::

jype je izjavil:

Mislim, da si uporabil napačno besedo.


Verjamem.

Namreč, verjamem, da si velikokrat kaj čudnega misliš. Ampak to ni tvoj problem. Tvoj problem je, da to potem tudi blekneš... :P

jype ::

reader ::

:D

Kaj nej rečem, Jype, drugega kot you're the man!

Hvala, hvala!

menjalnik ::

Evo danes dopoldan zmontiral zimske gume in nove sem dal zadaj, upam da mi nebo žal

Olórin ::

seveda ti bo žal, ker se ne kupuje samo po 2 novi gumi ampak se zamenja komplet.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Olórin ()

Aston_11 ::

Kako da se ne kupuje? Meni so tudi prodali samo dve. Sem jih pa dal na pogonska, ketne pa sparam za nepogonski par koles, kot je moderno zadnje case

Olórin ::

Aston_11 je izjavil:

Kako da se ne kupuje? Meni so tudi prodali samo dve. Sem jih pa dal na pogonska, ketne pa sparam za nepogonski par koles, kot je moderno zadnje case


nikoli si ne bi mislil da bo tehnološki forum poln revežev ki si niti 4 gum ne morejo kupit. žalostna je situacija slovenska.

In nato postaneš še braniac in daješ ketne na nepogonski par koles.

slo-tech idiotizem pač.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Olórin ()

krneki0001 ::

Olórin je izjavil:

nikoli si ne bi mislil da bo tehnološki forum poln revežev ki si niti 4 gum ne morejo kupit. žalostna je situacija slovenska.


Bo kar Slovenska splošna mentaliteta tole. To namreč dela večina ljudi v sloveniji. Seveda za nove 6" telefone je, za 4 nove gume pa ne. Ampak gum se pač ne vidi dosti, s telefonom se pa da okol "šminkirat".

Najbolj zanimivo da delajo to tudi tisti s 4wd vozili, ki imajo stalni pogon na vsa 4 kolesa in niti pomislijo ne da to avtomobilu škodi (ker nimajo vsa kolesa približno enakih obsegov).
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Aston_11 ::

Olórin je izjavil:

Aston_11 je izjavil:

Kako da se ne kupuje? Meni so tudi prodali samo dve. Sem jih pa dal na pogonska, ketne pa sparam za nepogonski par koles, kot je moderno zadnje case


nikoli si ne bi mislil da bo tehnološki forum poln revežev ki si niti 4 gum ne morejo kupit
Sicer bi lahko kupil štiri, vendar ni bilo potrebno. Nikoli si ne bi mislil, da je tehnološki forum poln revežev, ki niti osnov logike ne premorejo.

Olórin je izjavil:

In nato postaneš še braniac in daješ ketne na nepogonski par koles.

slo-tech idiotizem pač.
Za različne oblike humorja še nisi slišal? Ne učijo v vaši SŠ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aston_11 ()

krneki0001 ::

Aston_11 je izjavil:

Olórin je izjavil:

Aston_11 je izjavil:

Kako da se ne kupuje? Meni so tudi prodali samo dve. Sem jih pa dal na pogonska, ketne pa sparam za nepogonski par koles, kot je moderno zadnje case


nikoli si ne bi mislil da bo tehnološki forum poln revežev ki si niti 4 gum ne morejo kupit

Sicer bi lahko kupil štiri, vendar ni bilo potrebno.


Razlog zakaj niso potrebne 4 nove, ampak samo 2 novi? Ker so tiste na nepogonskih kolesih samo 4 ali več let stare in imajo še dovolj profila?
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster
««
9 / 10
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katere zimske gume? (strani: 1 2 3 461 62 63 64 )

Oddelek: Na cesti
3158493277 (24574) Leko
»

Zimske vs. poletne gume (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
16834251 (29148) m0LN4r
»

Gume za zimo. (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10624082 (19936) Domobrancek
»

Zimske gum poleti ??? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Na cesti
23842428 (36147) oemdzi
»

gume nove letne ok? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
13724360 (21726) krneki0001

Več podobnih tem