» »

HD TV

HD TV

libreus ::

Pozdravljeni,

Teme nisem najdel pod "iskanje" zato sem odprl novo.
Zanima me razlika med lcd HD televizijami. Opazil sem, da dve enaki televiziji z vsemi istimi lastnostmi razen kontarsta imata razliko v ceni. Torej, kaj pomeni "kontrast" pri lcd HD TV? 8000:1 in 30000:1 ?
glavna razlika med HD in full HD? nekaj sem sicer o tem že prebral ampak me zanima vaše mnenje.

Hvala!
Lp,

buneech ::

Večji kontrast je boljši, ker so barve boljše, bolj izrazite, sploh črna.

libreus ::

*bobi najlepša hvala!.

Je to zelo opazno?
ima kdo kakšne izkušnje?

libreus ::

dre1 ::

Še hd se ni uveljavil,kaj šele full hd ,samo razliko pa opazis iz skoraj neposredne bližine,kontras je pomemben.Veliko firm lepi neke bezvezne oznake kao 30000:1,realne stevilke so povsem druge,so pa že teme odprte,tko da nima smisla še 1 vse pisat.Hd tv več kot odličen.

Scorpia ::

Če misliš kupovati tv za dalj časa, gledaj samo tiste ki imajo 1080p pa čimvečji kontrast in svetilnost. Ker če boš kupil tega, ki ima samo 720p ti bo še žal v prihodnosti. LCD-ji z 720p pokažejo dosti lepšo sliko od 1080p, ker večina današnjih tv postaj(ki jih pri nas lovimo) oddaja v precej manjši ločljivosti kot jo lcd podpira.
Čez leto, dve bo večina postaj oddajala v HD in je priporočljivo da kupiš 1080p, takrat bo slika prišla do izraza in boš zadovoljen in ti ne bo žal. Pa če je možno naj tv ima DVB-T ali C tuner z mpeg4.
////

libreus ::

dre1*

sorry sam drugih tem ne najdem. :/

scorpia, hvala!
kaj pa je če je tv samo XD in ne hd ? ker pri nekaterih piše XD HD ?!

LexLuthor ::

Še hd se ni uveljavil,kaj šele full hd ,samo razliko pa opazis iz skoraj neposredne bližine,kontras je pomemben.Veliko firm lepi neke bezvezne oznake kao 30000:1,realne stevilke so povsem druge,so pa že teme odprte,tko da nima smisla še 1 vse pisat.Hd tv več kot odličen.


Verjeli ali ne, tudi na 82 cm full HD takoj opazim, če je slika 720p ali 1080p. Vsekakor kupujte 1080p aparate, ne glede na velikost diagonale.

dre1 ::

A gledaš z 1 m ,al pa imaš SUPER VID.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dre1 ()

Pyr0Beast ::

Nakupovati za v naprej je potratno, saj bodo čez pol leta TV-ji BISTVENO cenejši.
HDReady TV-ji niso ne za navadno TV, ne za HD ...

Sicer se pa sploh niso še glede standarda dogovorili, tko da ..
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

bbenci2 ::

Kar se tiče nakupa full HD televizorja. Treba se je vprašat kdaj boš sploh full HD funkcijo izkorustil. Tisti, ki ste v okolici LJ, boste preko DVB-T lahko že kaj malega gledali v kakovosti full HD, recimo OI so bile v full HD, POP TV že občasno nekaj testira.,,, RTVSLO pa obljublja HD signal po celotni Sloveniji komaj leta 2012, če seveda ne boš spremljal HD programov preko satelita, kabelske, IPTV,... ki so že prisotni.Jaz v Prekmurju preko DVB-T ne bom videl HD signala še nekaj let. Pomembno pravilo pri nakupu novega TV je tudi ta, da mora vsebovat MPEG-4 DVB-T tuner.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bbenci2 ()

Pyr0Beast ::

Leta 2011 bodo HD tv-ji imeli cene /8 današnjih.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Scorpia ::

dre 1: ne kvazat neumnosti da mors z enega metra videt kakovost 1080p. Pejt raje v trgovino pa boš takoj opazil razliko med tv-ji kjer predvajajo 1080p. Če pa ne opaziš, si pol tolk prepričan v svoj prav.

bbenci: drugo leto bojo ze vsi na HDTV pa tudi z pokritostjo že danes ni težav, ker majo pokrti že več kot pol slovenije z HDTV signalom. Tv slo je samo trenutno oddajal OI, z ljubljanskega gradu tko da je ta informacija že nekako nepomembna več. Drgač na krvavcu redno testirajo teliviziji tv slo, tv 3 in pop tv. Sicer tv slo bolj po celi sloveniji testira skupaj z tv-3.
Drugače se tudi kabelski sistemi intenzivno pripravljajo na HD, tko da je obvezno treba paziti ali boš imel DVB-T za zunanjo anteno ali DVB-C za kabelsko.
Tudi če se dobi kakšen cenejši tv ki ima MPEG-2, je dober da ima CI (common interface) režo in da prek te kartice podpira kodiranje iz MPEG-4 na MPEG-2. Razlika v sliki je izredno majhna, oz. skoraj neopazna.
////

bbenci2 ::


bbenci: drugo leto bojo ze vsi na HDTV pa tudi z pokritostjo že danes ni težav, ker majo pokrti že več kot pol slovenije z HDTV signalom. Tv slo je samo trenutno oddajal OI, z ljubljanskega gradu tko da je ta informacija že nekako nepomembna več. Drgač na krvavcu redno testirajo teliviziji tv slo, tv 3 in pop tv. Sicer tv slo bolj po celi sloveniji testira skupaj z tv-3.
Drugače se tudi kabelski sistemi intenzivno pripravljajo na HD, tko da je obvezno treba paziti ali boš imel DVB-T za zunanjo anteno ali DVB-C za kabelsko.
Tudi če se dobi kakšen cenejši tv ki ima MPEG-2, je dober da ima CI (common interface) režo in da prek te kartice podpira kodiranje iz MPEG-4 na MPEG-2. Razlika v sliki je izredno majhna, oz. skoraj neopazna.


To pa ne bo držalo, da slo, TV3 in pop tv testirajo hdtv, po več kot pol slovenije. To pa res ne govorit ker se bo kdo smejal. Pokristos je samo v okolici LJ. POP TV še niti ni v SD v DVB-T, kaj šele v HD. Prosim lepo!!!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bbenci2 ()

KoMar- ::

bbenci2, OI so bile oddajane v 1080i, kar ni Full HD. Full HD je samo 1080p, ki ga zaenkrat še nikjer ne oddajajo - je pa na BluRayih in pokojnih HD-DVDjih.

dre1 ::

KOkr vidm 1 že masovno gledajo 1080p ,tko da se splača kupt,ne bit smešen ,kose bo tole uteklo,bo v Sloveniji preteklo še precej časa:Če pa kupiš za sosede da mas kao FULL HD,to se pa splača.



Nije žvaka za seljaka.

Scorpia ::

dre1 si napisal prej da se ne opazi razlika med gledanjem 720p in 1080p, tle pa govoriš o masovnem gledanju...

bbenci: http://www.rtvslo.si/dvb-t/moznost.php tukaj imaš pokritost dvb signala, res pa da redko kdaj testirajo hd na ostalih krajih.

Reku sem da pop tv in tv 3(nisem ziher ker je v kompleksu tv slo) testira HD na krvavcu. Je že kar nekaj uporabnikov videlo hd od pop-tv in slike so tudi na netu. Sicer so delali bolj svoje domače posnetke, kjer so kamero dali v avtu pa snemali okolico, če je komu kaj znano.
////

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Scorpia ()

libreus ::

torej za kak denar bi blo dobro gledat?
razmerje kvaliteta in cena?

what about this:
http://www.mimovrste.com/artikel/135010...


p.s. vem da je kakšna za 1000€ boljša, sam fantje to je že dvakrat več :)

lp,

bbenci2 ::


bbenci: http://www.rtvslo.si/dvb-t/moznost.php tukaj imaš pokritost dvb signala, res pa da redko kdaj testirajo hd na ostalih krajih.


No, si si hitro premislil. Ta slika pokritosti kaže pokritost SD signala, ne pa HD. Res je da HD teste opravlja TV SLO in POP TV in to s krvavca, in se ta signal lahko spremlja samo v okolici LJ. Tisto testiranje, ko so se vozili z avtom in snemali okolico, je testirala RTV SLO, ne pa POP TV, POP TV predvaja nek hrvaški kviz(NOVA TV, ki je tudi član CME), in kake druge posnetke. Da bi pa TV3 testiral HD preko DVB-T pa prvič slišim.

dre1 ::

torej za kak denar bi blo dobro gledat?
razmerje kvaliteta in cena?

what about this:
http://www.mimovrste.com/artikel/135010...


p.s. vem da je kakšna za 1000€ boljša, sam fantje to je že dvakrat več :)

lp,


Ta lcd je povsem uredu za povprečnega nakupovalca,vzem kak laptop nekam v trgovino priklopi na lcd,probaj dvd ,divx ,pa kak hd film,boš takoj vedel koliko je ura,pa premisli o velikosti 32" je bolj tko no sam najbolje veš.1000 evrov napram 500 evrov je razlika očitna ,bolje da 500 EVrov za kak dopust porabiš.

libreus ::

dre1

that's waht i'm talkin' about!
32" pa zato ker je enostavno majhna dnevna soba in sem "omejen" prostorsko..

Hvala!

dre1 ::

Kolk boš,odaljen od lcd ja?

libreus ::

cca. 2m ? + - kak centimeter po moje..
je kakšna univerzalna razdalja glede na velikost " prostora?

hvala.

dre1 ::

Na 2m bi lahko vzel 4o" sam je cena potem veliko večja ,jaz bi vzel na tvojem mestu kako 37",je pa res slabši vir signala mas ,večji lcd je vse bolj zrnato je.Pa tud cena se suče okol 700 do 800 evrov, maš pa tud plazme (zame boljša izbira),nemislim se pa prerekat zakaj in kako.

libreus ::

vglavnem tisto k isem poslal je vredu razmerje/cena ?

Hardstyle ::

lynn_beat: poglej si mnenje na mimovrset.com, tisto ta dolgo sem jaz napisal.

coolijo ::

Ne vem kaj komplicirate glede full HD ali pa HD ready TV-jev. Dejstvo je, da 720p ni standard in nikoli ne bo. Vse gre na 1080p. Se pravi danes kupovati TV s 720p je metanje denarja stran. Res je, da je za 500€ cenejsi, ampak kdo ga bo pa cez 2 leti kupil, ko bo vsepovsod full HD signal? Kdo bo hotel gledati Blu Ray filme na 720p? Tako bos primoran ta TV, ki si ga sedaj kupil za okoli 500€, prodati za drobiz. Nov full HD bo pa spet okoli 500€. Tako ne prisparas nic. Vsaj na denarju ne.

Drugace pa tako... DVD, divx, navadna kabelska TV bo slabo izgledala na 720p in na 1080p. Predlagam, da ga pred nakupom preizkusis v trgovini. Prosi prodajalca, da priklopi na TV DVD player. Zelo neradi to naredijo, ker vejo, da je slika v kurcu. Kakovost slike popravi DVD player z moznostjo upscallinga (drazji kot navaden). Da pa ne bo vse tako crno. Blu ray playerji se cenijo, optika je skoraj na vsakem vogalu. Tako da ni problem cuknt HD Divx filma v 1080p.

PS: Ne kupit TV-ja manjsega od 42". Tudi ce sedis dva metra narazen. Je cisto drugacno dozivetje.
Lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: coolijo ()

libreus ::

hardstyle,

koliko si dal za vse skupaj s poštnino?

coolijo,
hvala za pojasnilo.
sam you know verjetno bo boljše kot na sedanji navadni televiziji, a ne? :)

Hardstyle ::

500€ sem plačal, ker sem osebno prevzel v njihovi PE v Mariboru. Poštnina pa te pride 3€ ne glede na oddaljenost in težo ampak jaz sem raje osebno prevzel pa mam mir.

Zgodovina sprememb…

dre1 ::

Ne vem kaj komplicirate glede full HD ali pa HD ready TV-jev. Dejstvo je, da 720p ni standard in nikoli ne bo. Vse gre na 1080p. Se pravi danes kupovati TV s 720p je metanje denarja stran. Res je, da je za 500€ cenejsi, ampak kdo ga bo pa cez 2 leti kupil, ko bo vsepovsod full HD signal? Kdo bo hotel gledati Blu Ray filme na 720p? Tako bos primoran ta TV, ki si ga sedaj kupil za okoli 500€, prodati za drobiz. Nov full HD bo pa spet okoli 500€. Tako ne prisparas nic. Vsaj na denarju ne.

Drugace pa tako... DVD, divx, navadna kabelska TV bo slabo izgledala na 720p in na 1080p. Predlagam, da ga pred nakupom preizkusis v trgovini. Prosi prodajalca, da priklopi na TV DVD player. Zelo neradi to naredijo, ker vejo, da je slika v kurcu. Kakovost slike popravi DVD player z moznostjo upscallinga (drazji kot navaden). Da pa ne bo vse tako crno. Blu ray playerji se cenijo, optika je skoraj na vsakem vogalu. Tako da ni problem cuknt HD Divx filma v 1080p.

PS: Ne kupit TV-ja manjsega od 42". Tudi ce sedis dva metra narazen. Je cisto drugacno dozivetje.
Lp


To pa nism vedu da bo čez 2 let vse na full hd,če bo čez 5 let bomo lhk od veselja skakal.

coolijo ::

My bad! Sem malo pomesal prehod na digitalno TV in HDTV. Leta 2010 je rok za digitalizacijo televizije.

dre1 ::

Za to bom js kupu projektor ,in se čim manj ubadal lcd vs plazma ,mam doma 1 40" col sony,pa to ni to za filme;)

libreus ::

:))

Gatsu ::

dre1 si napisal prej da se ne opazi razlika med gledanjem 720p in 1080p, tle pa govoriš o masovnem gledanju...

bbenci: http://www.rtvslo.si/dvb-t/moznost.php tukaj imaš pokritost dvb signala, res pa da redko kdaj testirajo hd na ostalih krajih.

Reku sem da pop tv in tv 3(nisem ziher ker je v kompleksu tv slo) testira HD na krvavcu. Je že kar nekaj uporabnikov videlo hd od pop-tv in slike so tudi na netu. Sicer so delali bolj svoje domače posnetke, kjer so kamero dali v avtu pa snemali okolico, če je komu kaj znano.



Očitno ti to kr mal na pamet flozaš. Sem bil na TV3 ta teden - naša stranka pač in prašal tam kolk kmal bodo začel kej FULLHD testirat in so rekl da zaenkrat še ne, kaj šele da bi se to že testiralo. Digitalni signal DVB-T ni enako HD... To je samo drug način prenašanja signala ki bo po večini v začetku SD.

dre1 ::

;) se sm reku kak full hd signal,dokler nebo optika lahko sam sanjamo,šele potem bo smiselen nakup full hd,vsak ma svoje poglede,tko da lahko kupi kar če.

libreus ::

vprašanje.

bo lepše gledat televizijo na zgoraj navedeni TV LCD ali na navadni TV?'

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: libreus ()

dre1 ::

Trenutno na crt je slika lepša pri gledanju televizijskih programov,mam doma lcd in crt (t2 signal),tko da neklobasam bez veze.

LexLuthor ::

A gledaš z 1 m ,al pa imaš SUPER VID.


Verjetno bo slednje


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prvi televizijski kanal v ločljivosti 4K (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Zasloni / projektorji / ...
12635396 (30491) M-XXXX
»

DVB-T (mpeg4) pri nas (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Zvok in slika
26956520 (33232) Alexius Heristalski
»

Full HD TV (strani: 1 2 3 416 17 18 19 )

Oddelek: Zvok in slika
942117371 (34358) Kovalchuk
»

Stare televizije bodo zastarele (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14611355 (7815) AngelOfDeath
»

Nakup LCD TV HD ali HD ready

Oddelek: Zvok in slika
273191 (2742) djordjevic

Več podobnih tem