» »

Grafična karica in televizija

Grafična karica in televizija

Switch ::

Zanimajo me vaše izkušnje z grafičnimi karticami, ki ste jih preko S-videa priključili na televizijo. Ali ste imeli kaj težav s postavitvijo slike oz. sliko samo? Katero kartico priporočate?

blabla ::

Moja izkusnja je taka:
Nekaj časa je vse normalno delalo. :)) Nekega lepega dne pa se mi je posmodilo iz kartice in tv out se je skuril ;(
Kartica je še v garanciji vendar je še nisem nesel. Upam na najboljše.

SanSan ::

Doslej najboljse izkusne je tv-outon imam z matroxsom, ki ima dualhead. Kartice so sicer ze zastarele ampak noben GF4, ki ga imam zdaj nima tako lepe slike na TV kot Matrox.

AtaStrumf ::

Kukr sem slišal jaz maš na voljo predvsem 2 proizvajalca TV Out chipov, ki jih pogosto vidiš na GeForce-ih. To sta Conexant in Chrontel. Boljši je Conexant. Moje izkunje: priklopiš, poiščeš taprav kanal na TV in stvar dela. Maš pa navoljo mislim da samo dve resoluciji. Najboljš je 800x600, ta druga (640x480) je premajhna da bi lahko bral text v oknih in menijih. Nekatere kartice imajo celo 1024x768, samo to so že dražje stvari z 64 MB RAM-a. Pa fajn je da ima 2 RAMDAC-a da lahko gledaš dve (monitor in TV) sliki naenkrat.

Zgodovina sprememb…

gumby ::

GF2MX: dela lepo z programom TVTool, obvezno pa je treba nastaviti resolucijo na 768×576, ker je to resolucija TV-ja .

danielka84 ::

Boste pa mogli kupit grafične z dvema RAMDAComa, da bo lahko na monitorju drugačna resolucija kot na TV:D
ni-da-ni

SavoKovac ::

Ko je že tema taka, pa bi še jaz mel eno vprašanje.
Sem kupil radeona (s-vhs tv out) in kabel s-vhs ter adapter na scart. TV - je stari Gorenje Top-line (slava mu! :D).

Stvar ma en problem, ker je slika crno-bela. Mam tut tezave z atijevimi nastavitvami, ker mi ne pusti, da bi pod Lastnosti/Dodatno/Displays kaj sam spreminjal (napisi so sivi :( ).

Je morda ze kdo resil podobne probleme?

Zgodovina sprememb…

SavoKovac ::

I'ts me again...
Sem zrihtal atijeve nastavitve...

Naletel sem pa se na eno tezavo. Ko sem poganjal divx filme, se je slika prikazovala samo na hipe (na TV-ju. Na monitorju je bilo vse OK) Mah...
Sem najprej mislil, da sam priklopis, pa bo vse takoj delalo... ;(

PS: Slika se vedno crno-bela:'(

Zgodovina sprememb…

Matek ::

ČE je slika ČB, probaj prestavit standard (PAL ali NTSC)
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

grizli123 ::

Popolnoma se strinjam s SANSANom. Matrox ima veliko boljšo sliko na TV-ju, kot recimo ATI. Žal je pa kartica že zastarela....


LP,
Some people... they call me GRIZLI... :)

danielka84 ::

grizli idi raje teste brat, kot pa bedarije kvasit...>:D
Slika Atijevih kartic na TV predvsem Radeonova je daleč naokol najlepša od vseh!
Tudi od Matroxa, najbolj pa od GeForcev..
Govorim o sliki na TV in ne na monitorju, kjer je Matroxova najlepša!

ayd
ni-da-ni

AtaStrumf ::

Pismo jaz sem dons dobil prvo priložnost priklopit mojo novo Leadtek GF3 Ti 200 na TV in sem bil totalno razočaran. Ima sicer Conexantov čip, samo slika je pa obup. Stara GF256 je imela 100x lepšo sliko, da o MSI-jevi GF2MX 32MB sploh ne govorim. Ta je imela pa še lepšo. Pa kako je to možno? Zapovrh so se mi pa še barve zaklenile na 16 barv. Ma popizdiš. Moram probat kake druge driverje (zdaj mam 28.32). A ma kdo kak predlog katere?

jure1873 ::

jaz imam gf2mx od abit pa je uporabno za gledat kakšne filme ali pa colina igrat. brat se pa skoraj nič ne da razen če si daš povsod fonte 14 ali več. tako da kakšne strateške igrice kjer so podrobnosti pomembne odpadejo.
ni mi jasno zakaj bi bila slika na tvju 768xXXX ker jo jaz lahko dam tudi na 800x600. ampak mogoče je še boljše če je na 640x480 ker je vse večje in se lažje bere.

migič ::

Najceneje i je, da kupš voodoo3 2000, pol pa flaashash biose od 3500 pa maš kartico z nevidnim tv outum>:D
............. in migali so do konca svojih dni!!!!!!
Migajte z mano, naj živi migič!

VASkO ::

jure, 768xXXX je standardna resolucija, pri kateri je slika ravno tako velika, kot je velik zaslon, ce pa das na 800x600 pa je slika vecja od zaslona in potem npr ne vidis taskbara v winsih pa zgornjega roba.

dr.J ::

Imam Matrox G450 16 MB Dualhead + TVout kabel (S-VHS in composite video) in sem zelo zadovoljen. Dela pod vsemi OSi in tudi driverji so zelo v redu. Edino moja TV je bolj uboga :(.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dr.J ()

AtaStrumf ::

Sem zamenjal gonilnike od moje GF3 Ti200 za originalne Leadtek-ove in me sedaj dela TV-Out na 32 Bitnih barvah in v ločljivosti 1024x768. Moram reči, da zgleda hudo impresivno na big screen TV-ju. Zgleda, da kaki preveč novi novi driverji še niso dovolj spolirani za vse funkcije in mi je zato prej delalo samo na 16 barvah v 800x600. No važno da zdaj dela.

[Eraser] ::

Moj problem pa je da mi pod xp-ji noce dajat slike na TV..... pod win98 mi dela ....
ko pa poskusam gledat DVD v winxp mi napise da ne more predvajat ker je zasciten proti kopiranju.....
sem slisal da se da gledat preko TVtool ...sam bi rabu da ce kdo ve kako moram tocno nastavit TVtool...
prosim... :))):\
Sem bil ..... In sem še.... Pa kaj potem.......

||_^_|| ::

galemir: poglej če maš vse pinčke na kablu. Jst bi enkrat skor znoru zarad črnobele slike pol sm pa ugotovu da sm pin za barvo zlomu:)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

PC na TV - splošni nasveti (strani: 1 2 3 437 38 39 40 )

Oddelek: Zvok in slika
1963560862 (191) anjica
»

Dva monitorja na eni kišti (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
19318161 (11677) Ursus
»

uporabljate tv-out na vaši grafični@NVIDIA? (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
505858 (4763) bbobst
»

TV-out istocasno

Oddelek: Kaj kupiti
292041 (1541) Kawl6
»

res. na TV 800X600 = radeon 8500 = ?

Oddelek: Zvok in slika
141574 (1286) Lucio

Več podobnih tem