» »

Dva monitorja na eni kišti

Dva monitorja na eni kišti

1 2
3
4

kuglvinkl ::

Bucho, si bral celo temo ne?
Your focus determines your reallity

boštjan ::

Kaj pa če jest prklopm en monitor(crt) na vga izhod pa enga(lcd) na dvi? To na isti kartici...

where's the problem here???

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: boštjan ()

mloncar ::

jst sm dons mal sprobu kak to zgleda imet dva monitorja prklučena na en comp! na moji ti4200 imam dva izhoda in na vsazga sm prklopu en monitor (na enga 21" iiyamo, na drugo pa 17" nokio), pa stvar kr vredu zgleda!
Abit NF7-s, barton 2600@2655(231x11.5), 2x256mb Geil Value PC3200,
Leadtek FX5900LX 128mb MyVIVO

Myth ::

Jaz bi pa rad nekaj vprasal. Imam Radeon 8500, ne vem kateri model tocno in ga imam na TV in monitor prikloplenga. Ampak ne morem naredit, da bi lahko delal vec stvari hkrati na teh dveh (TV, monitor). Nekaj sem gledal help, pa nic ugotovil. Na uradno stran tudi nisem hodil gledat, ce je mozno. Pa bi raje kar vas vprasal. Torej ve kdo to?
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

kuglvinkl ::

Bistveno je, da veš kateri model 8500 imaš. Če imaš LE, pozabi, ker ti manjak en RAMDAC (glej prejšnje poste!).
Your focus determines your reallity

Myth ::

Hvala. Bom na skatlo od grafe pogledal kako je s tem.
Pa en lp
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

Kleto ::

Ok. Kje bi dobu ta pretvornik iz dvi v vga?
Kleto

Trubadur ::

v trgovini
Berite Thomasa!

Kleto ::

Hvala! In zdej nej celo lublano preletam pa ne bom nč najdu. Jest nimam ceu dan cajta de bi isku en pretvornik.
Kleto

ali3n ::

ponavad ga dobiš skupaj s kartico; drugače pa pokliči v "standardne" trgovine - techtrade, mlacom, jae,...
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Kleto ::

Hvala
Kleto

DrSergioDJ ::

Jst se vedno nism dobu odgovora s priklopom tako VGA monitorja kot s-video monitorja na 1 pc pa da je na obeh ISTOCASNO ista slika!
...

kuglvinkl ::

DrSergioDJ: sploh ne vem kej je težava. Daš na Clone in dela. Po moje celo ne rabiš karte z dvema RAMDAComa.
------------------
Čaki, zakaj moraš priključit drugi LCD na S-Video? Zakaj ga ne priklošiš preko DVI-VGA adapterja? Kakšne ima LCD vhode?
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

DrSergioDJ ::

Um, kak "clone" (žal nimam pojma o teh zadevah).

Grafa (integrirana na matični) ne dela (oz. neki skace slika, ne bom spet nesu na Mlacom, ko so navadni faggoti, ze tko je bla plata cim sm jo kupu, 1 mesec na servisu, k sploh ni delala, nimam casa spet 1 mesec cakat).

Tko da je zdej samo na AGP Herculesova GF2 MX400 z 32mb in le VGA vhodom.

Drug monitor ima opcijo le S-video, zato lahko tudi edino tako priklopim (ker je 5,6", celotna zadeva je potrebna za v avto in ne za doma).

Kaj potem ce ruknem notri recimo GF3 Ti200 (to mam tud na voljo doma) bi se dal vse priklopit (morem prej vedet, preden kupim/placam 5.6" lcd), ker ma s-video tako kot vga?

Hvala! :D
...

kuglvinkl ::

Zdej, kolkr te razumem, gre v bistvu za priklop Monitotja (VGA) in "TV" (LCD). To sploh ni problem, samo ne vem, kakše ločljivosti lahko furaš na "TV"ju.

+ Detonatorji imajo fičr, ki se mu reče nView in tam vse nastaviš.
Your focus determines your reallity

DrSergioDJ ::

Huh, upam da gre na 1024*768, ker 12" to lepo podpira.

Se morem pozanimat.

Torej nView resi vse moje probleme (ker mam oba izhoda ze tko al tko na grafi)? Tudi istocasno gledanje slik? Sm si mal pogledu, sam dokler nimam obeh monitorjev na "testu" raj se enkrat vprasam ;)
...

kuglvinkl ::

Ja, ker tu gre za klasično opcijo Monitorja in TVja. Edino bi me skrbelo, če je S*vido možen izpljunit 1024×768, namreč TV-OUta ne uporabljam.
Your focus determines your reallity

DrSergioDJ ::

kaj je morda možno, da nView predvaja različne resolucije na obeh izhodih?
...

kuglvinkl ::

IMO ja.

PS. dva RAMDACa sta pogoj, tega pa GeF3 nima.
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

Pyr0Beast ::

Gf 4 Mx440 jh ma :D
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

kuglvinkl ::

Ima (namreč, NV17), samo težava je v tem, da so to low-cost karte in prizvajalci prišparajo pri tem, da ne izdelajo DVi izhoda (99% primerov).
Your focus determines your reallity

]_g_] ::

Vse okoli R300, R350, RV250, RV350


Jst mam 9200, a mi lahko kdo pove kateri cip ima? Grafiki res ne sledim..
Ce priklopim 2 crt monitorja, bo na obeh enaka slika, al se bo dalo naštimat da bo deljena?

Imam tudi G400 z normalnim izhodom za monitor + tv out.. Bi se dalo na tej kartici naštimat da bi lepo delalo? pretvornik tv/vga obstaja, kakšna bi bla max resolucija, zaenkrat več kot 800*600 ne potrebujem (free monitor limitations:D )?

hvala za pojasnila, lp

Dr_M ::

Jst mam 9200, a mi lahko kdo pove kateri cip ima?

RV280. ubistvu RV250 z podporo AGP 3.0 oz agp 8x po domace.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dr_M ()

kuglvinkl ::

Ce priklopim 2 crt monitorja, bo na obeh enaka slika, al se bo dalo naštimat da bo deljena?

Se bo dalo. Za win98 ti ne vem povedat. Da se pa v win2k in WinXP (ne da pa se recimo z R200 v win2k, vsaj do ne davna, po nakupu RV250 temu nisem več sledil).

Imam tudi G400 z normalnim izhodom za monitor + tv out.. Bi se dalo na tej kartici naštimat da bi lepo delalo?

IIRC se da. Poglej an Matroxovi strani za upgrades. AMpak, to bi blo zelo drago, tko da se ti splača pogledat za G450 (G400 je lahko teažvan, moja je ibla, ker mi plata podpira 1.5 only AGP, pač imel sem star revision).
Your focus determines your reallity

boštjan ::

]_g_],če maš 9200 in VGA in DVI priključek,pol maš dva ramdaca tudi in s tem lahko priključiš 2 monitora gor.sliko pa pol samo podaljšaš na drugega oz. bi se ti moral kar sama,dobiš ti. podaljšano namizje.na enem lahko gleda mam film,medtem ko ti surfaš.

]_g_] ::

ok tnx, sam še pretvornik dvi-vga morm kupt, bi ga prasci lohk dali zravn..
sej je bolš tko kokr pa da mam še eno pci grafo? i guess so..

z matroxom se pa ne bom trudil, itak sm ga kupil bol al manj zarad kvalitetne 2d slike in tvtunerja ter zarad zajema videa, ma je itak v drugem rač. in lepo služi svojemu namenu..
lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ]_g_] ()

Dr_M ::

pac sparajo ane. ce bi kupu kartico za 100k bi skor verjetn dubu tut dvi konverter zravn. drugac pa sm jih zadnic nekje vidu po jurja...sam se morm se spomnt kje...
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

]_g_] ::

ce se spomnis mi poslji PM.

ce ve kdo drug; lih tko :D

u gambitu so po 3k ;((

Dr_M ::

jest sm ga u comtronu kupu za 2k...
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Kleto ::

jest sm ga v mlacom-u za 2k
Kleto

Divko ::

Ja, zadeva z dvema monitorjem se prav lepo obnese. Voodoo 3 v navezi z Voodoo 2 YEAH BABY :D

kuglvinkl ::

Dual display gaming (THG)

We're not sure why ATi's cards don't support spanning modes. Most likely, the driver is to blame. The driver treats ATi multi-monitor cards like two individual devices, each with its own driver. As a result, ATi's cards have to be considered second choice for dual-monitor gaming setups..


Hehe:



During our dual-monitor tests with FS9, both the ATi Radeon 9800 XT and the NVIDIA GeForce FX 5950 Ultra showed graphical glitches and image corruption, which were sometimes quite severe. Our guess is that, due to the use of the second RAMDAC, the chips get especially hot, leading to graphical glitches such as flashing triangles and vanishing objects.
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

ali3n ::

MS-FS ma že tko al tko probleme z izrisovanjem (sploh morja); tko da ne vem če je to kaka referenca...:\
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

kuglvinkl ::

Ja, sej sem napisal THG. Da bi se pa spomnili in karto dodatno prislino hladili, ah, kje pa. Ma, bočakjmo na kakšen Beyond3d, xbit za pravi info.
Your focus determines your reallity

wapmaster ::

Serbus!

Zadeva na W2K deluje takoj, ko das v BIOSu zadevo iz AGP na PCI. Sicer do zbootanja WIN ne vidis na primarnem zaslonu nic, pa ni panike. Zadeve delajo pri razlicnih resolucijah, razlicnih globinah barv in razlicnih osvezevanjih. Ampak en problem pa vseen mam, drgac bi blo zivljenje prelepo:

DSCALER in overlay (TV viewer+TTX+1000 funkcij)!!!!

Sem prebral ze vse na njihovih forumih, pa enim gre, drugim spet ne, v 4.1.7 naj bi bli problemi, zato imam 4.1.8 (zadnjega). Ce imam aktivirana oba monitorja, mi stalno javlja "Can't use overlay" brez neke posebne error kode. Media player pa spila. Konfiguracija je res mal bolj svoh na celeronu 466:

Primarno ATI3D Rage Pro AGP 2x
Sekundarno Diamnond Stealth 64 DRAM

A je komu ze ratalo, da bi na sekundarcu spilala TV z DSCALERjem, primarca pa bi normalno uporabljal za delo naprej.. Mam instaliran tud ULTRAMON, ki dobro poenostavi upravljanje z dvema monitorjema, vendar so napake iste.

Andrej

kuglvinkl ::



Hja, v levem zgornjem kotu je Frapsova cifra :). Zdej, mogoče imam premalo RAMa na GFX karti (64 MB) + GPU je RV250 PRO.

Al rabmo karte z 256 MB ali pa 600 DDR sistemski RAM + PCX, da lahko vse to prežveči. :)
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

Dr_M ::

hm...kera pa je... 1 al 0? >:D
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

kuglvinkl ::

Hehe, nobena, desen zgornji kot. >:D :)
Your focus determines your reallity

Dr_M ::

5....ja premika se ane :) to je pa najbl vazn :) :D
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

kuglvinkl ::

How to configure Surroung Gaming for Unreal Tournament 2003

1) Go to the installed directory
2) Go to the "system" subdirectory
3) Edit the file "ut2003.ini"
4) Locate the section [WinDrv.WindowsClient]
5) Modify the "FullscreenViewportX=" line to read 2400
6) Modify the "FullscreenViewportY=" line to read 600
7) Add the line "ScaleHUDX=0.333333" to the end of this section
8) Save/exit the file
9) Run the game
10) Once in the game (actually playing) hit TAB to bring up the command line
11) Type "FOV 138" and hit ENTER - this should adjust the world FOV to 138 degrees.

Note: At this time, Surround Gaming resolutions and HUD Scaling are not available through the configuration menu.


Tole je za tri monitorje. Pazite!


Ampak, meni tole ne dela. Oz. slika se ne raztegene. Oh well, soon back to nVidia.
Your focus determines your reallity

bastadu ::

Mene pa zanima, zakaj ni nobeden od monitorjev grafično pospešen? Ko grem za foro zagnati kakšen OpenGL screensaver, zadeva obupno šteka, če zaženem kakšen film je samo črna slika na kateremkoli monitorju... Mam pa GF4Ti 4400. Hvala za odgovore!

kuglvinkl ::

Ful čudno. nVidia ima to že od Det. 40 naprej.
Your focus determines your reallity

roli ::

A lako jaz nardim tako,da imam na navadnem izhodu monitor na
TV izhodu pa TV.
Rad bi imel deljeno namizje.
Mam radeon 9200 SE.
Jaz lahko sem na netu na TV pa gledam film sam rad bi podalšal namizje.
A je z mojo grafo to sploh možno?
LP!
http://www.r00li.com

kuglvinkl ::

Post bi ti moral zbrisat...

Jaz lahko sem na netu na TV pa gledam film sam rad bi podalšal namizje.

Če tole pomeni, da sprašuješ, ali lahko istočasno ždiš na netu in gledaš TV, ja, je možno. Sploh ne vem kje je tvoja težava. Ravno s tvojo karto (ne dobesedno) oz. RV250 jedrom, je ATi to omogočil.
Your focus determines your reallity

roli ::

Mislim ,da me ne razumeš.
Rad bi imel na primer podaljšano namizje.
Ker zdej mi rata sam to,da nardim clone namizja rad bi ga pa podalšal.
LP!
http://www.r00li.com

kuglvinkl ::

Zelo dobro te razumem, ker sem iz tvojega skropucala, glede na tvoj zgornji post natančno zadel tvoj "problem".

Ne mi rečt, da nisi obkljukal Extend v Display Prop. ...
Your focus determines your reallity

roli ::

Hvala lepa res nisem tega obkljukal.
LP!
http://www.r00li.com

droid ::

jas sem probal dat not že več pci grafičnih kartic in za use mi je na xp-jih napisalo da imajo probleme.(te kartice so mi na starejšem pc-ju delale normalno)
zakaj dela tako?;(

MrStein ::

Kaj točno je pisalo ?
Maš gonilnike za vse kartice ?
Aktualne ?
--------

Über cool pa je še eno tipkovnico/miško/zvočnike priklopit, pa lahko dva istočasno uporabljata PC. Bom poročal, ko bom mel fertik.

Aja, kje dobim poceni monitor ? Crt 15" (lahko tud 17":D ) ? Seveda rabljen ...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

droid ::

mam radeon 9200se
zraven sem proball ati 3d rage 2+ pci in še nek ati
na device manager je zraven en klicaj
1 2
3
4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

DVI in hkrati analogni priključek

Oddelek: Zvok in slika
302248 (1870) Marjan
»

Hercules 3D Prophet All in Wonder 8500 DV - slika na dveh monitorjih

Oddelek: Zvok in slika
291165 (998) Senitel
»

Hercules 8500, DVI to VGA nemogoce?

Oddelek: Strojna oprema
321520 (1156) jRk0
»

Radeon 8500

Oddelek: Kaj kupiti
121351 (1162) reXor
»

nView in Hydravision

Oddelek: Strojna oprema
71142 (1032) Senitel

Več podobnih tem