» »

TV-out istocasno

TV-out istocasno

sparx ::

Se opravičujem za mojo nevednost, morda je že kdo zastavil to vprašanje.
Kupuje nov PC, in seveda grafično z TV-out, da bom lahko gledal DiVx filme na TV-ju.
Zanima me če katera od kartic omogoča SOČASNO delo z obema izhodoma (v stilu DUAL HEAD)
Kolikor vem Radeon 9000pro lahko predvaja dva ločena signala na dva monitorja z različnima resolucijema
in frekvencama, mislim pa da ne more predvajati dva različna signala- enega na TV (format 16/9 5oHz) drugega na monitor
(npr. 1024x768 @85Hz). A kdo ve če je to izvedljivo, oziroma katera kartica to omogoča.

ssokec ::

ne poznam lastnosti vseh grafičnih kartic, vendar menim da boš mogoče problem rešil tako da si na AGP vodilo daš kartico ki ima TV OUT, na PCI vodilo pa daš navadno kartico in nanjo priklopiš monitor potem pa nastavljaš resolucijo na TV in monitorju ločeno vsako prek svoje kartice.

Matty ::

Khm... to 100% podpirajo Matrox kartice, ki imajo (vsaj)dualhead (G400, G450, G550 in Parhelia)..

Vsaj MX geforci tega ne podpirajo.

AngelOfDeath ::

kok sem videl to omogoča nvwiew od nvidie delalo pa je na inno mx4 grafični kartici

Aspirinix ::

Polde. Takih kartic je na trgu malli milijon. Vse kar je, moraš reč trgovcu, ki ti jo bo prodajal, da želiš tako s tv-outom pa bo. Take karte pa izdelujejo skoraj vsi proizvajalci kartic od NVidie pa do Atija. Osebno imam GF2 MX400 s TVoutom, ki dela kar OK. Vendar pa pravijo da imajo ATIjeve kartice boljšo kvaliteto slike na TVju. Nameravam sprobati in primerjati. Vendar pa je nakup karte s TVoutom danes že brez posebnih stroškov. Mogoče je kakšnega Prešerna razlike, to je vse. Potem pa na koncu tako al tako vse preko gonilnikov izbiraš. Je pa res, da ima NView pri GF to kar lepo rešeno. Vse nastavitve so kar na enem mestu in ni posebnega iskanja.
Drgač pa: comtron, ali pa anni za primerjlne cenike. Med opisi išči tiste, ki imajo dodano tv-out.

manijakk ::

Uporabljam GeForce 4 mx440 in mam skoz vklopljen TV out in sicer na monitorju 1024x.. 85Hz na televiziji pa tok kot podpira.

Tr0n ::

No, finta je verjetno v tem, da ce uporabljate kar nView s tem nimate problemov, je pa res, da potem zadeva ne laufa na 50 Hz in ustrezni resoluciji za TV. Ce pa npr. uporabljate TVTool, ki sliko na TV prikaze v ustrezni resoluciji in osvezevanju pa se na monitorju ne vidi na standardnih resolucijah, ampak na isti kot na TV. Vsaj pri meni je tako.

Cuoresportivo ::

jaz mam mx 460 gold , pa vse dela brez problemov. Zanima me pa, če bi se dalorecimo, na monitorju delat v wordu in istočasno prek tv-outa gledat film:D
lep pozdrav(best regards)

[MYTiX] ::

Jst imam Radeon9000pro in laufam na monitorju istočasno filme kot na tvju v resoluciji 1024*768. Na tvju dela vse normalno , na monitorji takisto. Lahko pa laufa dva monitorja na različni resoluciji in z različnim osveževanjem plus kaže sliko prvega na tvju.

V resnici na televiziji ni tako visoke resolucije sam kartica vse skupi prilagodi tako da ni blema.
Sm probu tv-out na GF2 sam ni delalo tko dobro in mi je na monitorju sliko stisnilo in zmanjšalo ferkvenco medtem ko pri radeonu dela vse ok.

Tiger ::

cuoresportivo: Seveda se da. Recimo jaz imam takole rešeno. V Nview imam nastavljeno na Klon, nadzor prekrivne barve pa na drugi zaslon. Tako ti filme, ki jih programi poženejo v overlay modu, vedno predvaja na TV čezzaslonsko, četudi ji na monitorju gledaš v oknu. Potem lahko na računalniku počneš kar hočeš.

Ker pa v overlay modu nekateri programi ne znajo predvajati podnapisov, uporabljam ffdshow filter.

WiseBear ::

z mojim radeonom 8500 sem tut zelo zadovoljen, slika na malo boljšem tvju je enkratna, dela celo z resolucijo 1024*768 in pri 90Hz. hydrovision omaogoča da ahko delam več reči hkrati (npr. na tvju laufa divx na monitorju pa ircam :)). sem res zelo zadovoljen.
kolega je pa pred kratkim kupil geforce4 ti4200, je mel cel kup komplikacij z nastavitvami, no zdej je le naštimal. slika je pa vidno slabše kvalitete.

no sicer je pa to najbolj odvisno od proizvajalca kartice.

Aspirinix ::

Še boljša rešitev za različno delo na monitorju in na TV je uporaba nView funkcij za več namizij. Na primer si vklopiš dve namizji. Prvo namizje bo na monitorju, drugo pa na TV. Nato na drugem namizju poženeš film in ga normalno gledaš na TV. Na monitorju pa lahko čist normalno delaš s svojim najljubšim urejevalnikom besedila ali karkoli že. Seveda je catch v tem, da za nView rabiš NVidia kartico. A ATIjeve tudi kaj takega uporabljajo? Sam na GF2 s ta zadnjimi detonatorji uporabljam zelo dosti pa lepo pali.

WiseBear ::

tako je. tudi ati me več desktopov. vse to ti omogoča Hydravision, ki ga dobiš na CDju zraven grafične kartice.

Cuoresportivo ::

aspirinix: kaj bi ti to lahko meni bolj podrobno opisal, jaz nekak nisem znal nardit oziroma nekak ne dela: ustvaril sem dva namizja, ampak še vedno na tv-ju vidim vedno prvega oziroma tistega ko je na monitorju. imam pa gf 4 mx 460 gold. Če mi lahko prosim napišeš, res bi bil hvaležen.
lep pozdrav(best regards)

Damjan Jagar ::

Tudi mene to zelo zanima in se pridruzujem prosnji za natancnejsa navodila.

Aspirinix ::

Lahko:
prva stvar, ki jo napraviš je vklop dveh namizij. Nato greš na drugo namizje in tam vklopiš še klon na tv(namizja->desni kli->lasnoti->nastavitve->dodatno->GeForce2 zavihek->nView->Zaznaj napravo na drugem priključku->nastaviš izgled na Tv).
Če bo kaj zafrkavalo spremeni vrstni red korakov. Pri kolegu, ki ima enak mlinček kot je moj, je stvar bila drugačna, ker je imal drugi tv. Ni mi najbolj jasno, kako je to mogoče, vendar ima očitno nekaj veze tudi s tem.

Damjan Jagar ::

Problem, ki sem ga ze zanjic reseval, ko sem hotel vklopiti klona. Sem edini, primer ki v zavihku Geforce nimam moznosti nView v desnem meniju....

Probal z 41.02 in 40.72. NI

Cuoresportivo ::

problemi. Še vedno mi na tv-ju kaže sliko kot na monitorju. Nardil sem dva namizja, dal tak kot si rekel(prepoznaj naopravo) pa ne gre. Pa to: saj ni razlike če dam na prvem ali drugem namizju, prepoznaj napravo. Če dam na prvem, se mi avtomatsko vklopi tudi na drugem. Kak si mislil ono v obratnem vrstnem redu s klonom?
lep pozdrav(best regards)

Aspirinix ::

Če ne gre na ta način pa daj razteg namizja na drugi zaslon (tv). V levem delu delaš na xyz, v desnem delu pa na tv gledaš film. Tu pa ni klon, ampak vodoravni zasuk. Bi tudi moralo delati. Samo, ko boš player nastavljaj, ga nastavljaj direkt na tv delu namizja (razširjenega namizja). Ni pa tle treba imet vklopljenih večih namizij.

Damjan Jagar ::

Problem, ki sem ga ze zadnjic reseval, ko sem hotel vklopiti klona. Sem edini primer, ki v zavihku Geforce2Ti nimam moznosti nView v levem meniju....

Probal z 41.02 in 40.72. in se z enim 40.xx. NI!

Se opravicujem ker se ponavljam, toda se mi zdi, da ste pozabili name :(

AngelOfDeath ::

kje pa si ti sploh iskal to možnost ?
povej postopek npr:
desna tipka na namizje -->> properties-->>...

Damjan Jagar ::

Vem kje naj bi bila ta moznost, ker sem si ogledal skrin šote...

Desni klik na namizju -> Settings -> Advanced
-> zavihek GeForce2 Ti -> in tukaj v levem meniju naj bi bil nView pa ni...

AngelOfDeath ::

mislim da se pojavi že na advanced.
Mogoče je kaj narobe s tvojim tv-izhodom?
Kero grafično točno imaš?
Imaš izklopljene kable iz tvizhoda ko si inštaliral voznike?

Damjan Jagar ::

Imam Hercules 3D Prophet II Titanium (geForce 2 Ti) 64 MB TV-Out.

Kabli so bili med instalacijo v vticu izhoda za TV-Out

Da ne bo nesporazuma... sliko na TV-ju (prek TV-out) mi dela normalno. Rad bi se samo poigral z klonom pri nView in dobil razlicno sliko na TV-ju (divx) in monitorju (pasjansa za mojga ocita)

Zgodovina sprememb…

Cuoresportivo ::

angelofdeath: mogoče ti kaj veš povedat oziroma pomagat pri mojem problemu. Rad bi gledal film prek tv-outa in hkrati delal nekaj drugega na monitorju istočasno. Poskusil sem že z nasvetom aspirinixa pa ni nekak šlo(če prebereš nekaj vrstic višje), pa tebe prosim za nasvet.
lep pozdrav(best regards)

AngelOfDeath ::

Malo se poigrajta pri nastavitvah

desna tipka na namizje -->> properties-->>settings --->> advanced--->>Geforce xxx--->>> nadzor prekrivne barve?--->>pa lahko zgoraj izbiraš.

Cuoresportivo ::

končno je uspelo. Klon + full screen na drugem zaslonu pa dela, pa grem na drugo namizje. Tnx aspirinix, angelofdeath in vsi ostali.:D :D
lep pozdrav(best regards)

Damjan Jagar ::

Se kar ne morem do klona (nView izbira v meniju mi manjka!) :'(

desni klik na namizju -> Properties -> Advanced -> GeForcexxx -> ni izbire nView v kateri bi izbral moznost klon. :'(

Prek DCCja na IRCU-u (#slo-tech) lahko posljem tudi skreen shot.

Cuoresportivo ::

tiger: mi lahko poveš kako maš nastavljen ffdshow, ker meni se podnapisi ne vidijo. Pa če uporabljaš bsplayer, kak maš tam kaj nastavljeno? prosim za odgovor. tnx:D
lep pozdrav(best regards)

Kawl6 ::

Isti problem imam z Geforce3 200 TI-tv out,nikakor mi ne uspe zalaufati Tv out+monitorja.Probal sem že vse mogoče po nasvetih tu na tabli.
Vendar ne špila.

Lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dva monitorja na eni kišti (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
19318271 (11787) Ursus
»

geforce 4200 Ti VIVO na TVju

Oddelek: Zvok in slika
6971 (903) partysound
»

Težava v predvajanju filmov na dveh monitorjih

Oddelek: Zvok in slika
10987 (899) Sergio
»

uporabljate tv-out na vaši grafični@NVIDIA? (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
505912 (4817) bbobst
»

Štekanje DivXov na TV-outu

Oddelek: Pomoč in nasveti
71116 (944) dela

Več podobnih tem