» »

Ante Gotovina v Haagu

Ante Gotovina v Haagu

Temo vidijo: vsi
1 2
3
4

Okapi ::

Ampak še vedno ne moreš reči, kdo je bil najbolj proti konfederaciji.

O.

nevone ::

Ampak še vedno ne moreš reči, kdo je bil najbolj proti konfederaciji.


V danem trenutku so bili pač Srbi ključni. Če so se drugi na ta način izmazali, jebat ga. Ne moreš preigrat vseh scenarijev in potem vzeti tistega, ki ti je najbolj všeč. Tisti, ki se zgodi je pravi.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

donfilipo ::

nevone je izjavil:

Pingvini in zajčki se raje kavsajo in kljuvajo kot veliki sloni

Bullshit.
o+ nevone


Da ti še prevedem, ker očitno nisi toliko, da bi razumela, kaj sem hotel povedati:)

Spopadov med velikim silami je manj, kot drobnih etničnih spopadov, ki jih nikoli ni konec, in bi se jih nemara z nečim, morda pa le dalo zaustaviti. Tudi represijo in kaznimi. Spopadov med velesilami ni mogoče zaustaviti drugače, kot z nekim splošnim razumom, ki pa naj bi ga velesile, seveda po defaultu kot velesile, imele. Upajmo.
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Okapi ::

Optimist;-) Samo zato, ker že celih 65 let ni bilo svetovne vojne, sklepati o kakšni pameti velesil je zelo naivno.

O.

donfilipo ::

Res je optimizem, ampak obenem pa tudi empirično dejstvo. Manjših spopadov med etnijami, ki se razlikujejo v bistvu samo v barvah zastave:)), je empirično neprimerno več, kot spopadov med velesilami. Te enostavno imajo rešpekt in strah druga pred drugo, ki pretehta običajno 'ravsarko' mentaliteto.
Se pa globoko strinjam, da je taka logika varljiva in da bo fail te logike, usoden za dobršen del človeštva.

Ampak to vseeno ne bi smelo ustaviti naporov z represijo, ustaviti logiko ravsanja tam, kjer so si pač velesile edine, da jo lahko, na nek način. Ali pač?
Pa še nekaj je. Vse skupaj sem postavil pravnikom z namenom, take namenske uporabe prava prenesti tudi na civilno razredno področje. Ampak so dobro zdresirani, pa raje molčijo:))
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: donfilipo ()

Okapi ::

Manjših spopadov med etnijami, ki se razlikujejo v bistvu samo v barvah zastave:)), je empirično neprimerno več, kot spopadov med velesilami.
Jasno, ampak ne zaradi pameti velesil, temveč zaradi preproste statistike. Tudi malih potresov je neprimerno več kot velikih, pa vzrok za to ni obzirnost ali pamet velikih potresov.;)

O.

donfilipo ::

Lahko tudi gledaš tako. Da spopade povzročajo nezaustavljive naravne silnice in gibanja, ki jih človek ne more spremeniti. Kot pri potresih.

Ne vem pa, če je takšno gledanje RACIONALNO! V bistvu smo samo ljudje tisti, ki te silnice lahko spremenimo!
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Okapi ::

Vojne, lokalne in svetovne, so v večini primerov neracionalne, torej je precej zgrešeno nanje gledati kot na posledico nekih racionalnih dogodkov. Poleg tega nanje vplivajo naključni dogodki, na katere je praktično nemogoče racionalno vplivati. Če bi v ključnem trenutku v Srbiji ne imeli Miloševića ampak koga drugega, bi se lahko krvavemu razpadu Juge bodisi v celoti izognili, bodisi bi bilo za nas še veliko huje.

O.

donfilipo ::

Družboslovje s s tako miselnostjo ne bo strinjalo. DA SE predvideti tako balkansko vojno (celo CIA:), vložiti 24$ v njeno preprečitev in potem ko padajo hude žrtve, tudi kako miljardo:)) Je pa to nekako družinski odnos, notranja stvar neodvisnosti države in mednarodna skupnost tu praktično NE SME vplivati energično in takoj, glede na poročila ugledne agencije:)) Ta se res tudi često zmoti. Posebej kadar to komu prinaša velik profit>:D

Na krako sociologija le ni čisto bluzenje in obstajajo vedenja znotraj družboslovja, ki lahko marsikaj postorijo v preprek takih prahistoričnih reševanj sporov okoli tolmuna in lovišča:) Je pa res, da pri močnejših siledžijah pa zgleda, da ne morejo nič:D Razen da vzbujajo racionalen strah pred enako močnim nasprotnikom, in razliko med minimalno izgubo v miru in ogromno škodo na obeh straneh v primeru spopada.

Vojne po večini imajo čisto enostavne, sicer dobro prikrite požrešne namene. Velika srbija recimo ne prinese nobenemu srbu praktično ničesar (so izjeme na kosovu, ki bi jih UN moral ustaviti pa jih NE!, pa še tudi drugod bi se našlo!), razen tistemu, ki pobira davke:) Če pa je država socialna se pa še to obrne lahko na glavo:) Vsa ideološka opletanja okoli nacionalnih ponosov, so samo poceni instrument nekdanjega grofa in barona, šejka, ali kalifa. So pa univerzalna. Imajo jih tudi in predvsem američani.
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

nevone ::

Velika srbija recimo ne prinese nobenemu srbu praktično ničesar


Bullshit!

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Vajenc ::

donfilipo> Velika srbija recimo ne prinese nobenemu srbu praktično ničesar

Samo Dubrovnik z okolico bi Srbiji prinesel morje, okoliške otočke, več turizma, ribe, pristanišče in s tem boljši transport, soodločanje v Jadranski regiji in morda Sredozemski, večjo pozitivno prepoznavnost v svetu, mednarodne vode in potem takoj EU, sociološki pomen "pomorske države", +1 Unescova kulturna dediščina več in verjetno še kaj. To bi se moralo poznati vsakemu Srbu ;)
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

Okapi ::

Dubrovnik bi bil kvečjemu črnogorski.

O.

Double_J ::

Dubrovnik bi bil kvečjemu črnogorski.


Črnegore nebi bilo, če ne nebi Srbija izgubila vseh vojn. Če bi zmagala pa vse, niti Slovenije nebi bilo...
Dve šivanki...

bezerk ::

Mi je prijateljica, Črnogorka, rekla par let nazaj (živi, pljunek od Dubrovnika, Budva), da je šla z otrokom v Dubrovnik v trgovino, prvič po vojni, cca. 13-14 let po njej.
Pa jo trgovka vpraša iz kje pa je, da govori z "malo" drugačnim naglasom, vseeno pa ijekavskim.
Pa je rekla, da iz Črne gore. Grozno nerodno ji je bilo, je povedala.
Končalo se je z objemom, prijateljica je rekla "šta smo mi vama uradili", trgovka pa "šta smo si mi uradili"
To je za mene rezultat te vojne, ena velika žalost na vseh straneh.
Njo je bolelo, ker ni ukrepala in je mirno gledala PIJANO vojsko (njene besede), ki se vali mimo njenega doma, zato da meče bombe na Dubrovnik.
Trgovko pa verjetno zaradi Tuđmanovega sranja in nostalgije, ki daje tudi mene, jeb.. ga.
To mi je povedala v solzah, mene je ganilo, ni treba da gane vas.

Zakaj ?

Kot sem že prej napisal velikosbrski nacionalizem Miloševića in velikohrvaški nacionalizem Tuđmana sta vredna vsega obsojanja.
Oba, če bi bila še živa zabingljat in sušit na vetru kot pršut.

Vendar obstaja VELIKA razlika in je agresor več kot evidenten in ostaja večinoma NEKAZNOVAN.
Tuđmanu je krila in popularnost dvignil točno ta velikosrbski nacionalizem, brez njega bi pogorel.

Hrvati, Bošnjaki NISO imeli svoji Arkanov, Tigrov, Šljivančaninov in ostalih sranj, vsaj v tem obsegu in s takim vodenjem NE (niti približno) !

-Obstreljevanje, granatiranje in podobna sranja Dubrovnika
-genocid v Vukovarju, itd...
-Srebrenica.
-Omarska.
-Sarajevo.

Če koga postavit na zatožno klop, so to idioti, ki so klali po Krajini, Slavoniji, itd.., ki so dovolili Srebrenico (Nizozemski vojaki),
tiste veliko hrvate, posameznike in poveljnike, ki so delali genocid nad Bošnjaki, Srbi, itd...

Gotovina je preveč profi, kar se tudi vidi iz posnetka, da bi bil v njihovi družbi.

Največja žalost te obsodbe je, da je bila osojena ceotna borba za svobodo Hrvaške, kar je skregano z vso logiko, ker to pač ni bila zločinska operacija, ampak čiščenje lastnega uzurpiranega teritorija.
Še danes ne bom pozabil karikature, ki je bila objavljena tisti čas (mislim, da Aljana v slovenskih novicah), kaže unproforovca, na križišču, ki daje tisti trenutek beguncem iz krajine prednost v križišču pred begunci iz bosne.
Ja takrat se je to dogajalo, in je treba v zakup vzeti CELOTNO SLIKO, ne pa fragmentov !
Vojne so vedno imele zmagovalce in luzerje, zmagovalcem zgodovina ni nikoli tako sodila, to so govna....

Vajenc ::

Okapi> Dubrovnik bi bil kvečjemu črnogorski.

Dubrovnik z okolici tudi sedaj nima celinske meje z matično državo, tako da to ne bi bil problem.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

djordjevic ::

No grave is deep enough to keep us in chains.

Double_J ::

Bodimo iskreni,

Srbi so povzročili morje zla, skoraj obvezno so morali dobiti kapljico nazaj.

Ker če nebi bilo tako... potem bi si mislili, da lahko počnejo karkoli, kazni pa itak ne bo nobene, tudi če bodo premagani. Že zdavnaj bi zopet rovarili, če bi jim po osvojitvi Krajine postregli s piškoti.
Dve šivanki...

jype ::

Če so Srbi povzročili morje zla, je torej sprejemljivo, da se zažge eno samo hišo, v kateri prebiva stara mamka srbske krvi?

Seveda ni.

Double_J ::

Če so Srbi povzročili morje zla, je torej sprejemljivo, da se zažge eno samo hišo, v kateri prebiva stara mamka srbske krvi?


Oj srpkinje, oj srpkinje spremajte sinove... brez vsake bolečine se potem najbrž ni moglo zaključit.

Dve šivanki...

jype ::

Kot običajno si popolnoma zgrešil bistvo.

Double_J ::

http://www.siol.net/eu/novice/2011/04/h...

Bistvo so zgrešili predvsem Hrvati, jaz ne. Čeprav sedaj pričakujem, da se bo kazen precej znižala, še pred referendumum.
Dve šivanki...

jype ::

Ne, ti si zgrešil bistvo. Zdaj že dvakrat.

Double_J ::

Po tvoji logiki te nebi smelo zaboleti, ko se spečeš... stvari tako ne funkcionirajo.
Dve šivanki...

jype ::

Double_J> Po tvoji logiki te nebi smelo zaboleti, ko se spečeš... stvari tako ne funkcionirajo.

Trikrat.

Mipe ::

No, pa sta Gotovina in Markač oproščena. Hrvaška evforična, Srbija nekoliko manj.

Alencica ::

Še Šešelja obsodijo na 30 let in bo pravici zadoščeno.

Matako ::

Na Hrvaškem bo še ena fešta: Kapetan Dragan prihaja v goste. :))

http://www.jutarnji.hr/kapetan-dragan-b...

Zgleda da se je njegovim štosom v Avstraliji iztekel rok trajanja.
/\/\.K.

mtosev ::

hehe zanimivo tole. a so našli kdo je zdaj kriv za zločine v Kninu al še ne
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

amigo_no1 ::

Po tej logiki bi morali tudi Ruse obtožiti, ker so v protiofenzivi razbili vzhodno Nemčijo do Berlina v WW2 ...

_commandos_ ::

amigo_no1 je izjavil:

Po tej logiki bi morali tudi Ruse obtožiti, ker so v protiofenzivi razbili vzhodno Nemčijo do Berlina v WW2 ...


pa a so rusi tudi izselili 95% nemcev v zahodno nemčijo, ter jim onemogočali povratek domov?

BlueKnight ::

ne kontra, ven jih niso pustili :D
Assumption is the mother of all fuckups!
"Under Siege 2:Dark Territory"

T-h-o-r ::

bolj me zanima, kaj so se hrvati shendlali


uff
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Matako ::

Saj pravim, ko pride še Kapetan Dragan bo spet veselo. Pogosto preprosto suxorz biti Srb, izgleda.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

_commandos_ ::

T-h-o-r je izjavil:

bolj me zanima, kaj so se hrvati shendlali

uff


upam samo da njihovi dogovori ne uključujejo naše arbitraže njim v prid.

Gladi ::

amigo_no1 je izjavil:

Po tej logiki bi morali tudi Ruse obtožiti, ker so v protiofenzivi razbili vzhodno Nemčijo do Berlina v WW2 ...

Za zločine nad civilnim prebivalstvom bi morali bit obtoženi, pa ne samo oni. Ampak ja, živimo v navidezni izluziji pravičnosti, kjer je pravo zgol manever interesov. Kapitalskih ali političnih, odvisno od primera do primera.

Vajenc ::

amigo_no1 je izjavil:

Po tej logiki bi morali tudi Ruse obtožiti, ker so v protiofenzivi razbili vzhodno Nemčijo do Berlina v WW2 ...

Ruse pa Američane si itak noben ne upa, Angleži pa so, verjetno zaradi Dresdena, imeli več slabe vesti.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

Brane22 ::

Smešno.

Čudna je to razsodba, kjer senat sodnikov glasuje in je njen rezultat 3:2, kjer za oprostitev glasujejo ravno sodniki iz držav tretjega sveta, ki jih imajo USA na vrvici in kjer preostala dva sodnika in ostanek udeleženih ( recimo Carla del Ponte) javnosti začudeno gledajo z "WTF?" komentarji.

Očitno je, da je nekdo nekomu za kulisami nekaj prodal.

T-h-o-r ::

_commandos_ je izjavil:

T-h-o-r je izjavil:

bolj me zanima, kaj so se hrvati shendlali

uff


upam samo da njihovi dogovori ne uključujejo naše arbitraže njim v prid.


tega nikdar ne bomo vedeli, vendar pa je ta košček morja veliko premajhno vprašanje, da bi imelo neko težo pri tej razsodbi
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

T-h-o-r ::

late edit: ni lepo biti srb in ne vodi se takšne evropske politike, kot so storili tokrat
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Brane22 ::

@Thor:

Nisem čisto ziher. Očitno je, da je v ozadju kuhinja, ni pa očitno, da je ta tokrat v celoti slaba.

Ja, spustili so tipa, ampak:

-ne spomnim se, da bi se kdaj kak bistven del javnsoti postavil na srpsko stran. Recimo Carla del Ponte in del sodnikov. prej je o cirkusu haške sodnije govoril samo Šešelj, sedaj o tem govorijo sodniki.

- izpuščeni so kljub vsemu samo kmetje na šahovnici, ki pa imajo za hrvaško ogromno emotivno vrednost.

- za to navezanost in njeno ceno ve cel svet.

Se pravi, hrvatje so dobili gotovino, sedaj bi pa lahko sledila tej gotovini ustrezna storitev. Nekaj tega je po ovinkih nakazal Josipović.
Se pravi, lahko pričakujemo začetek postopka za ureditev posledic Oluje ali kaj podobnega.

luli ::

Sodišče je končno spregledalo in postavilo stvari na svoje mesto. Srbski narod si je svojo usodo skopal sam.
Sem pa zelo srečen, da se bo širitev EU s priključitvijo Hrvaške končala. Oni so edini garant pred nastankom novw Jugoslavije.

Brane22 ::

EU je nova Jugoslavija.

luli ::

Brane22 je izjavil:

EU je nova Jugoslavija.

Brez večnih poražencev srbov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: luli ()

Brane22 ::

luli je izjavil:

Brane22 je izjavil:

EU je nova Jugoslavija.

Brez večnih poražencev srbov.


Mislim,d a se motiš. EU kaže velik interes pokriti Balkan, sploh pa Srbijo s svojo prisotnostjo v taki ali drugačni obliki.


Zadnje poteze to dokaj jasno kažejo. In na področju EU veljajo EU standardi. In ti bodo zagotovo pokrivali tudi ubežnike.

mtosev ::

Brane22 je izjavil:

EU je nova Jugoslavija.
lol. EU nima nikakršne veze z YU. EU je demokracija, kar YU ni nikoli bla
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

Brane22 ::

EU nima ravno velike veze ze demokracijo v resnici.

Vsaj ne bolj kot jo je imela YU.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Brane22 ()

T-h-o-r ::

mtosev je izjavil:

Brane22 je izjavil:

EU je nova Jugoslavija.
lol. EU nima nikakršne veze z YU. EU je demokracija, kar YU ni nikoli bla

jp, zelo so mi všeč vsi komisarji, sploh kandidat, ki sem ga sam obkrožil
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

thramos ::

A Slovenskega ministra za finance si tudi sam obkrožil?

Al je bil sam potrjen v parlamentu?

T-h-o-r ::



thramos je izjavil:

A Slovenskega ministra za finance si tudi sam obkrožil?

Al je bil sam potrjen v parlamentu?

kakšno besedo pa ima slo. fin. minister v eu? lol
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: T-h-o-r ()

Mipe ::

Toliko, da poroča o finančnem stanju Slovenije. Ali pa pošlje poročilo. Vprašanje pa je, kaj on napiše v poročilu. Saj vemo, kako je bilo pri Grkih.
1 2
3
4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Republika Srpska (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Problemi človeštva
25350159 (44850) bluefish
»

Šešelj - sodni performansi... (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Problemi človeštva
34263553 (44502) fantasycamp
»

Slobodan miloševič (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17413050 (9285) Doman
»

Ujeli Anteja Gotovino v Španiji (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
646020 (4349) Thomas
»

Se rabi Hrvaška opravičiti za zločine med operacijo Nevihta? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
1949971 (7705) Daedalus

Več podobnih tem