» »

Republika Srpska

Republika Srpska

MaCoFaCo ::

Medtem na Balkanu

 Kusturica: Srbija i RS će se ujediniti kada veliki stave pečat

Kusturica: Srbija i RS će se ujediniti kada veliki stave pečat

Brane22 ::

Scaramouche je izjavil:


zakaj ne poveš da te moti če samo enkrat slišiš pa ti skoči živec in te yugosi zelo motijo, vsaj bodi iskren!


To je tako simptomatično, da tega niti ne opazimo več.

Folk, ki govori toliko o uprabi slovenščine misli dejansjko na prepoved uporabe "južnih" jezikov.

Ko pridejo v LJ slišijo "tako malo slovenščine". Oziroma tako pravijo.


Dejanjsko pa bi jih lahko pričakala SS divizija na paradi, pa je sploh opazili ne bi. To sploh ne šteje.

Šteje to, da je nekdo nekomu ob piru reku nekaj "srpskih" fraz v privat pogovoru.

In kar je sploh zanimivo, ob vsem tem hribovskem fuku v familiji in s tem povezanimi degenreacijami, tudi jezika, so vsi jezikovni izrodki zanje zabavne zabavne variacije. Čimmanj razumeš domačina, tembolj je "domačin".
Čeprav je recimo sredi LJ.

RAZEN če je njegova verzija nekoliko specifično "oglata". Takrat je čefur.

krneki0001 ::

bbbbbb2015 je izjavil:


Posledica tega je propad marsikatere slovenske firme, začenši z Metalno, Litostrojem. V 90. se je trg za firme iz Slovenije hipoma zaprl za preostalo Jugoslavijo.


Ne nakladat. Litostroj bi še danes imel delo, če ga nebi naši vodilni raztrgali in pod ceno, a za velike provizije, razprodali. Litostroj je delal turbine za hidroelektrarne, naročilo takrat osmih turbin bi prineslo denar za nekaj let plač, vendar se je generalni direktor Duhovnik raje odločil, da bo razbil litostroj in ga razprodal.
Naročilo za te turbine je prišlo iz avstrije, kjer takrat niso bili sposobni narest takih turbin in so jih morali v tujini naročat. In slovenija je izdelovala zelo kvalitetne zadeve, tako da bi imeli ogromno dela v litostroju, ker to ni delo za 2 ali 3 mesece, ampak so projekti, ki trajajo leta.

balluf ::

Brane22 je izjavil:

Scaramouche je izjavil:


zakaj ne poveš da te moti če samo enkrat slišiš pa ti skoči živec in te yugosi zelo motijo, vsaj bodi iskren!


To je tako simptomatično, da tega niti ne opazimo več.

Folk, ki govori toliko o uprabi slovenščine misli dejansjko na prepoved uporabe "južnih" jezikov.

Ko pridejo v LJ slišijo "tako malo slovenščine". Oziroma tako pravijo.


Dejanjsko pa bi jih lahko pričakala SS divizija na paradi, pa je sploh opazili ne bi. To sploh ne šteje.

Šteje to, da je nekdo nekomu ob piru reku nekaj "srpskih" fraz v privat pogovoru.

In kar je sploh zanimivo, ob vsem tem hribovskem fuku v familiji in s tem povezanimi degenreacijami, tudi jezika, so vsi jezikovni izrodki zanje zabavne zabavne variacije. Čimmanj razumeš domačina, tembolj je "domačin".
Čeprav je recimo sredi LJ.

RAZEN če je njegova verzija nekoliko specifično "oglata". Takrat je čefur.


Nekateri mi očitajo ,da sem jugonostalgik (beri poste na prejšnij strani) dva mi očitata SLOnacionalizma, :)):)),žaljenje z rovtarji pa ni na mestu moje družinsko drevo je kar razvejan glede nacionalnosti v zadnjih 200 letih (da ne boš presenečen tudi z juge). Ja pi... ka pa počneš v tej državi če je eldorado južneje ,če smo sami hribovci saj Vojvodina je čisto ravna pa še vsi se bojo strijali s tabo-u sem falu v Vojvodini te bodo Madžari pojedji za malico.


KLIK,KLIK,KLIK

Brane22 ::

balluf je izjavil:


Nekateri mi očitajo ,da sem jugonostalgik (beri poste na prejšnij strani) dva mi očitata SLOnacionalizma, :)):)),žaljenje z rovtarji pa ni na mestu moje družinsko drevo je kar razvejan glede nacionalnosti v zadnjih 200 letih (da ne boš presenečen tudi z juge). Ja pi... ka pa počneš v tej državi če je eldorado južneje ,če smo sami hribovci saj Vojvodina je čisto ravna pa še vsi se bojo strijali s tabo-u sem falu v Vojvodini te bodo Madžari pojedji za malico.



ne govorim o tebi ampak splošnih očitkih, ki jih slišim o "uporabi slovenščine".

kar se Vojvodine tiče, moji po fotrovi strani so iz Vojvodine, kar se Madžarov tiče, teta je Madžarka, kar se sumljivih /izven/zakonskih zvez tiče, matka je iz Prekmurja.

Scaramouche ::

balluf je izjavil:

Brane22 je izjavil:

Scaramouche je izjavil:


zakaj ne poveš da te moti če samo enkrat slišiš pa ti skoči živec in te yugosi zelo motijo, vsaj bodi iskren!


To je tako simptomatično, da tega niti ne opazimo več.

Folk, ki govori toliko o uprabi slovenščine misli dejansjko na prepoved uporabe "južnih" jezikov.

Ko pridejo v LJ slišijo "tako malo slovenščine". Oziroma tako pravijo.


Dejanjsko pa bi jih lahko pričakala SS divizija na paradi, pa je sploh opazili ne bi. To sploh ne šteje.

Šteje to, da je nekdo nekomu ob piru reku nekaj "srpskih" fraz v privat pogovoru.

In kar je sploh zanimivo, ob vsem tem hribovskem fuku v familiji in s tem povezanimi degenreacijami, tudi jezika, so vsi jezikovni izrodki zanje zabavne zabavne variacije. Čimmanj razumeš domačina, tembolj je "domačin".
Čeprav je recimo sredi LJ.

RAZEN če je njegova verzija nekoliko specifično "oglata". Takrat je čefur.


Nekateri mi očitajo ,da sem jugonostalgik (beri poste na prejšnij strani) dva mi očitata SLOnacionalizma, :)):)),žaljenje z rovtarji pa ni na mestu moje družinsko drevo je kar razvejan glede nacionalnosti v zadnjih 200 letih (da ne boš presenečen tudi z juge). Ja pi... ka pa počneš v tej državi če je eldorado južneje ,če smo sami hribovci saj Vojvodina je čisto ravna pa še vsi se bojo strijali s tabo-u sem falu v Vojvodini te bodo Madžari pojedji za malico.


KLIK,KLIK,KLIK


kar brane misli je da ti opaziš balkanicizme, nemcizme pa ne zaznaš!

Uporabljamo jih pa vsi.

Kuhna,špajza,zakurblat,šenkat,glih,cajt,špas,luft,ti si tak maher! itd itd...

Ko pa slišiš, gde ideš, si pa takoj rdeč v faco...

bbbbbb2015 ::

krneki0001 je izjavil:

bbbbbb2015 je izjavil:


Posledica tega je propad marsikatere slovenske firme, začenši z Metalno, Litostrojem. V 90. se je trg za firme iz Slovenije hipoma zaprl za preostalo Jugoslavijo.


Ne nakladat. Litostroj bi še danes imel delo, če ga nebi naši vodilni raztrgali in pod ceno, a za velike provizije, razprodali. Litostroj je delal turbine za hidroelektrarne, naročilo takrat osmih turbin bi prineslo denar za nekaj let plač, vendar se je generalni direktor Duhovnik raje odločil, da bo razbil litostroj in ga razprodal.
Naročilo za te turbine je prišlo iz avstrije, kjer takrat niso bili sposobni narest takih turbin in so jih morali v tujini naročat. In slovenija je izdelovala zelo kvalitetne zadeve, tako da bi imeli ogromno dela v litostroju, ker to ni delo za 2 ali 3 mesece, ampak so projekti, ki trajajo leta.


Nebivedu, care, kako si? A se nisva midva menila nekoč o mainframih in podobno po ZS? Ali sem te zamenjal s kom?

No, glej. O tem glih govorim.

Mura, ko se je Slovenija osamosvojila, je imela daleč največjo šivalnico v Evropi, ter takrat solidno (ne top-notch) opremo za krojenje.
Nemci so jih na kolenih prosili, da naj vzamejo šivanje avto-prevlek.
Menedžerji so se odločili drugače, zavrnili so to. In potem je bila operacija 'Red October', kjer so operacije eno za drugo likvidirali, ter preko Westmura dajali denar v žep.

In čez 5+ let je bilo samo še pogorišče.

In managerji so rekli izguba trga, globalizacija.
Saj ni važno, zakaj firma propade, če zaradi pravega ali fake razloga.
Propade in ni poti nazaj.

Zgodovina sprememb…

krneki0001 ::

Ja midva sva debatirala.

Kvazi managerji so si naponili žepe in se izgovarjali na izgubo trga in globalizacijo. Hotel sem povedat, da bi litostroj še vedno lahko delal, če bi se managerji tržno obnašali.

Ampak to nima veze s temo.

Če gremo pa na temo; Osebno imam raje hrvate in srbe, kot muslimane. Osebno mi je vseeno, če bosna razpade na 3 ali več delov. Je pa nekaj kar me res moti pri bosni in to je demoniziranje samo srbske strani, kljub temu, da so vsi isti in da so vsi počeli enako.

Zgodovina sprememb…

Go-ahead ::

Glede na debato v tej temi bo potrebno odcepiti še republiko srbsko v Sloveniji, ne samo v BIH. Dovolj je par pravih Srbov (ni važno po katerem kolenu) in nekaj jugo nostalgikov (posameznikov, ki so zasedali ključne položaje na slovenskem ozemlju v času juge).

Glede na provokacije v tej debati na "tujem" ozemlju, bi zelo rad preveril kakšne debate se širijo po "republiki srbski na domačem ozemlju".

Kdo je provokator je očitno jasno ?

Vanich ::

Go-ahead je izjavil:

Glede na debato v tej temi bo potrebno odcepiti še republiko srbsko v Sloveniji, ne samo v BIH. Dovolj je par pravih Srbov (ni važno po katerem kolenu) in nekaj jugo nostalgikov (posameznikov, ki so zasedali ključne položaje na slovenskem ozemlju v času juge).

Glede na provokacije v tej debati na "tujem" ozemlju, bi zelo rad preveril kakšne debate se širijo po "republiki srbski na domačem ozemlju".

Kdo je provokator je očitno jasno ?


Bullcrap.
V Sloveniji ni avtohtonih Srbov. (če izvzamemo par primerkov v Beli Krajini)
Dočim povsod drugod, po vseh drugih ex-yu republikah - pa so.

Brane22 ::

Go-ahead je izjavil:


Kdo je provokator je očitno jasno ?


Kot tolikokrat doslej je jasno kvečjem, kdo je profesor.

Ti se kot komarji, zberejo sami. Nikoli jih ni treba iskat.

sirotka ::

Izetbegovič je sanjal sharia Bosno, zato tudi ni sprejel Carrington-Cutileiro plana, ki je konec koncev zelo podoben daytonskem. Sicer pa, poglejte kaj se dogaja z masovnim prihodom arabcev, jasno je, da Srbi hočejo na svoje. Sicer pa, bosanci radi vihtijo turške zastave, podpirali so kosovsko neodvisnost (kar je pravilno), zdaj naj pa enako stvar (samoodločanje) dovolijo še RS.

Go-ahead ::

Profesor v teh primerih je običajno samo največji narcisoid med ostalimi provokatorji, pač človek, ki v svoji večrednosti ne upošteva nekaterih osnovnih civilizacijskih norm za doseganje njegovih ciljev.

Half-Saint ::

sirotka je izjavil:

podpirali so kosovsko neodvisnost (kar je pravilno), zdaj naj pa enako stvar (samoodločanje) dovolijo še RS.


Kdo si pa ti, da boš določal, kaj je pravilno in kaj ne?

Jaz, recimo, se ne strinjam s tem, da so dovolili Kosovu odcepitev. Šiptarji so počeli dol same pizdarije, pobijali policiste, uničili nemalo pravoslavne kulturne dediščine, večino Srbov pa so tako ali drugače pregnali. In potem gre Evropa v luft, ko pošljejo dol vojsko, da to razpuca. Edini razlog, da je Kosovo sploh neodvisno (po mojem), je to, da imajo sedaj ameri tam tisto bazo Bondsteel in seveda dostop do rudnikov. Boli njih kita z Albance.
Moj blog: http://onlyageek.blogspot.com

sirotka ::

Vsak narod ima pravico do samoodločbe. Če ne bi Miloševič delal kar je, bi bilo danes Kosovo še vedno del Srbije. Sicer pa nisem nikjer napisal, da je to kar napišem pravilo, je le moje mnenje, do katerega pa sem upravičen ;)

Scaramouche ::

sirotka je izjavil:

Vsak narod ima pravico do samoodločbe. Če ne bi Miloševič delal kar je, bi bilo danes Kosovo še vedno del Srbije. Sicer pa nisem nikjer napisal, da je to kar napišem pravilo, je le moje mnenje, do katerega pa sem upravičen ;)


Če Milošević nebi delal sranja bi bilo zelo težko priznati kosovo Albancem!
Kosovarji so izmišljen narod ki govori albansko!

Srbi so bili pred njimi tam, imeli so prej cerkve in džamije so prišle kasneje!

http://www.rtvslo.si/svet/cigavo-je-kos...

Od tega obdobja dalje so zaradi albanskega nadlegovanja začeli svoj glas začeli povzdigovati Srbi, katerih število se je zaradi velikega odseljevanja in visoke rodnosti Albancev v razmerju z njimi močno spremenilo: v 90. letih je bilo devet proti ena v korist albanskega prebivalstva.

krneki0001 ::

sirotka je izjavil:

Vsak narod ima pravico do samoodločbe. Če ne bi Miloševič delal kar je, bi bilo danes Kosovo še vedno del Srbije. Sicer pa nisem nikjer napisal, da je to kar napišem pravilo, je le moje mnenje, do katerega pa sem upravičen ;)


Ko se je začelo sranje na kosovu, je miloševič še s "tamalim" po pesku rovaril. Že Rankovič je hotel šiptarje popucat, tam okoli leta 1964, pa mu Pepi ni pustil in ga je leta 1966 odstranil.

Počakaj, da bo v makedoniji počilo. Boš potem tudi zato, da se šiptarji tam osamosvojijo in naredijo kosovo 2?

Zgodovina sprememb…

sirotka ::

krneki0001 je izjavil:

sirotka je izjavil:

Vsak narod ima pravico do samoodločbe. Če ne bi Miloševič delal kar je, bi bilo danes Kosovo še vedno del Srbije. Sicer pa nisem nikjer napisal, da je to kar napišem pravilo, je le moje mnenje, do katerega pa sem upravičen ;)


Ko se je začelo sranje na kosovu, je miloševič še s "tamalim" po pesku rovaril. Že Rankovič je hotel šiptarje popucat, tam okoli leta 1964, pa mu Pepi ni pustil in ga je leta 1966 odstranil.

Počakaj, da bo v makedoniji počilo. Boš potem tudi zato, da se šiptarji tam osamosvojijo in naredijo kosovo 2?


Povej mi prosim, kaj je imela Srbija od Kosova? Prebivalci se niso počutili kot del Srbije, stalno neka sranja, torej kaj je boljše? Jaz že od začetna nisem bil pristaš samostojnega Kosova, ampak, če je velika večina prebivalstva za, zakaj ne?

Verjetno si podpiral odcepitev Krima?

D3m ::

Seveda smo, ker se niso počutili kot del Ukrajine.

In sedaj je tukaj isto.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Scaramouche ::

sirotka je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

sirotka je izjavil:

Vsak narod ima pravico do samoodločbe. Če ne bi Miloševič delal kar je, bi bilo danes Kosovo še vedno del Srbije. Sicer pa nisem nikjer napisal, da je to kar napišem pravilo, je le moje mnenje, do katerega pa sem upravičen ;)


Ko se je začelo sranje na kosovu, je miloševič še s "tamalim" po pesku rovaril. Že Rankovič je hotel šiptarje popucat, tam okoli leta 1964, pa mu Pepi ni pustil in ga je leta 1966 odstranil.

Počakaj, da bo v makedoniji počilo. Boš potem tudi zato, da se šiptarji tam osamosvojijo in naredijo kosovo 2?


Povej mi prosim, kaj je imela Srbija od Kosova? Prebivalci se niso počutili kot del Srbije, stalno neka sranja, torej kaj je boljše? Jaz že od začetna nisem bil pristaš samostojnega Kosova, ampak, če je velika večina prebivalstva za, zakaj ne?

Verjetno si podpiral odcepitev Krima?


ti nočeš brati?
Kosovo je bilo srbsko!
Vendar so se šiptarji namnožili do 9:1!
Seveda so bili potem proti Srbiji, vzeli so gostoljubje in iz tega naredili svojo državo!

Tako kot muslimani delajo povsod!

Invictus ::

bbbbbb2015 je izjavil:

Posledica tega je propad marsikatere slovenske firme, začenši z Metalno, Litostrojem. V 90. se je trg za firme iz Slovenije hipoma zaprl za preostalo Jugoslavijo.

Posledica so male penzije v Sloveniji, nič ali zelo malo dobrih firm v Sloveniji.
No, zajebali so tudi Srbijo, tam so penzije in plače še bolj mikroskopske.

No ja, za propad slovenskih firm smo bili krivi kar sami Slovenci. Za Litostroj recimo, kar sam direktor Duhovnik, ki mu niso pustili olastniniti Litostroja. Pa ga je raje poslal v bankrot...

Za male penzije je pa kriva slovenska vlada, ki je pokojninsko blagajno na zacetku uporabljala kot bankomat brez limita.

Mislim, da po 25 letih samostojnosti tezko trdimo, da je za trenutno stanje v Sloveniji kriv Slobo ;).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

krneki0001 ::

sirotka je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

sirotka je izjavil:

Vsak narod ima pravico do samoodločbe. Če ne bi Miloševič delal kar je, bi bilo danes Kosovo še vedno del Srbije. Sicer pa nisem nikjer napisal, da je to kar napišem pravilo, je le moje mnenje, do katerega pa sem upravičen ;)


Ko se je začelo sranje na kosovu, je miloševič še s "tamalim" po pesku rovaril. Že Rankovič je hotel šiptarje popucat, tam okoli leta 1964, pa mu Pepi ni pustil in ga je leta 1966 odstranil.

Počakaj, da bo v makedoniji počilo. Boš potem tudi zato, da se šiptarji tam osamosvojijo in naredijo kosovo 2?


Povej mi prosim, kaj je imela Srbija od Kosova? Prebivalci se niso počutili kot del Srbije, stalno neka sranja, torej kaj je boljše? Jaz že od začetna nisem bil pristaš samostojnega Kosova, ampak, če je velika večina prebivalstva za, zakaj ne?

Verjetno si podpiral odcepitev Krima?


Sranja so delali šiptarji. Stalna sranja. Srbi so pa pač poklicali policijo in vojsko na pomoč, da so malo umirili šiptarje.
Kaj je imela srbija od kosova? En izmed največjih rudnikov je tam. Rudnine se vedno rabijo. Pa več kot pol miljona srbov je tam živelo.

Ja, podpiral sem osamosvojitev krima, ravno tako kot sem podpiral osamosvojitev slovenije. Nisem pa podpiral iosamosvojitve šiptarjev, kar se je pokazalo kot pravilno, ker tista država ne funkcionira in tudi nikoli ne bo funkcionirala, dokler ne bodo sami albanci popenili, pa spucal in aneksiral.
Tam je živelo kr veliko število srbov.

Smrekar1 ::

Brane22 je izjavil:

Še nekaj glede "Srboslavije" - očitno pojma nimaš.

Če bi ga imel, bi vedel,d a so bili Srbi takrat dežurni krivci za VSE.


Tjah, če hočeš multietnično državo z orojem podrediti svoji etnični skupini in pri tem ne izbiraš sredstev lahko pričakuješ tak odziv, ja.

Srbi potrebujejo (-te?) malo brušenja nacionalnega ega, podobno kot so ga dobili Nemci po letu 1945. Vzroki za to so točno isti. Za vsako rit raste palica, ampak očitno Srbi rabijo (-te?) vsaj dve (za po in v). Tu je verjetno kriv vpliv primitivnih plemen iz vzhoda, še posebno Turkov in Rusov, ki so Srbe večkrat temeljito nategnili in se jim je to vpeklo v možgane.

No, upam, da se bodo (boste?) nekje do konca tega stoletja vseeno pridružili civiliziranim ljudstvom.

krneki0001 ::

Smrekar1 je izjavil:

Brane22 je izjavil:

Še nekaj glede "Srboslavije" - očitno pojma nimaš.

Če bi ga imel, bi vedel,d a so bili Srbi takrat dežurni krivci za VSE.


Tjah, če hočeš multietnično državo z orojem podrediti svoji etnični skupini in pri tem ne izbiraš sredstev lahko pričakuješ tak odziv, ja.


Enako lahko rečeš za muslimane v bosni. Ker delajo na tem.

Brane22 ::

Smrekar1 je izjavil:

Brane22 je izjavil:

Še nekaj glede "Srboslavije" - očitno pojma nimaš.

Če bi ga imel, bi vedel,d a so bili Srbi takrat dežurni krivci za VSE.


Tjah, če hočeš multietnično državo z orojem podrediti svoji etnični skupini in pri tem ne izbiraš sredstev lahko pričakuješ tak odziv, ja.


Imenitno. Primerjajmo odnos do manjšin v Srbiji pa recimo na Hrvaškem in v Albaniji in se zmenimo o datumu bombardiranja slednjih.

Evo, jaz sem recimo nezanemarljiv del otroštva preživel v Vojvodini recimo. Kot že rečeno, soliden delo tamkajšnjih "sosedov" nam je bilo Madžarov in Romunov itd, del sorodstva imam madžarskega itd.

Slutim,d a se je pojavil novi profesor s predavanjem, torej podajam temo. Kaj mi lahko poveš o tem posebnem zatiranju manjšin tam ?

In potem,v drugi točki predavanja, prosim daj to primerjat s stanjem na Hrvaškem in v Albaniji.

Brane22 ::

Še nekaj i ritih s palicami in palicami za riti:

Bivši zamenik šefa CIA za Balkan: Vreme za podelu Kosova

Stara oriantalska modrsot pravi "Ima dana..."

Brane22 ::

Sicer pa že imajo američana, ki je dejanjsko šel v Srbijo na najboljši možen način - se zadebatiral z nekim Srbom na temo "I hate USA" preko FB in se odpravil direkt na lice mesta prechekirat stvari.

Sedaj živi pretežno v SR in na svojih kanalih periodično psota clipe.

Evo prvih dveh:

Charles Cather: My opinion of Serbia

Charles Cather: My opinion of Serbia - Part 2

Sami ::

Brane22 je izjavil:

Sicer pa že imajo američana, ki je dejanjsko šel v Srbijo na najboljši možen način - se zadebatiral z nekim Srbom na temo "I hate USA" preko FB in se odpravil direkt na lice mesta prechekirat stvari.

Sedaj živi pretežno v SR in na svojih kanalih periodično psota clipe.

Evo prvih dveh:

Charles Cather: My opinion of Serbia

Charles Cather: My opinion of Serbia - Part 2


Res ne razumem point teh videev, kaj si hotel s tem pokazat? Izkušnjo nekoga, ki je potoval v Srbijo, to greš lahko na tripadvisor in si prebereš mnenja ljudi.

Koliko si star, res? Mene tudi zanima.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Brane22 ::

Ne nekoga ki je potoval v Srbijo ampak nekoga, ki se je na tej poti ( po kar nekaj držav prej) ustavil, sedaj živi in dela praktično neprekinjeno od 2011 tam točno na tej temi - desatanizaciji Srbije.

Sami ::

Brane22 je izjavil:

Ne nekoga ki je potoval v Srbijo ampak nekoga, ki se je na tej poti ( po kar nekaj držav prej) ustavil, sedaj živi in dela praktično neprekinjeno od 2011 tam točno na tej temi - desatanizaciji Srbije.


Zdele sem pogledal še 2. video, res ne vem kaj naj si mislim....potoval je v 9 držav in srečal prijazne Srbe na avtobusni postaji....interesantno :D

Ponovno te sprašujem kakšen pomen imajo teli tvoji videi z zelo malo ogledov za tole temo?

Ponovno te vprašam koliko si star? 22? Ti jaz linkam kakšen dokumentarec v tem primeru? :D
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sami ()

Scaramouche ::

Brane22 je izjavil:

Ne nekoga ki je potoval v Srbijo ampak nekoga, ki se je na tej poti ( po kar nekaj držav prej) ustavil, sedaj živi in dela praktično neprekinjeno od 2011 tam točno na tej temi - desatanizaciji Srbije.


Ne boš preprićal Smrekice, on ni objektiven, za njega so Ameri angeli, Rusi in Srbi pa nacisti, kot jih je prej primerjal.

Zanimivo da Srbi ne smejo braniti svojih korenin,Ameri so pa državo zgradili na tujih.

Ne branim Slobota, bil je katastrofa od predsednika,moral je biti odstranjen,samo to da pa potem zaradi njega Srbija nima pravice do legitimnega vprašanja Kosova je politična odločitev ki ni narejena na podlagi zgodovine!

Brane22 ::



Zdele sem pogledal še 2. video, res ne vem kaj naj si mislim....potoval je v 9 držav in srečal prijazne Srbe na avtobusni postaji....interesantno :D


Tak je vsak video in ni jih malo. Kamorkoli je šel je imel praktično isti odziv. Vseh, od tipa na avtobusni postajo do tete, pri kateri je nejel stanovanje. Precej ne navadno za nekoga, ki je pričakoval, da bo prišel v ratno stanje,kjer ga bodo kot turista dve ulici od aorodroma oropali v tretji pa kot "ameriško svinjo" počili.


Ponovno te sprašujem kakšen pomen imajo teli tvoji videi z zelo malo ogledov za tole temo?


Obveščajo profesorje da so palice agnostične glede riti, po katerih padajo. In da tole o neki posebni miselnosti Srbov, ki jo je treba korigirati s palico že davno ne pije več vode tudi pri bolj naivni publiki.
Videov imaš kup, kronološko so lepo razdeljeni, govori o praktično vsem, na kar je naletel ( čeprav se najbolj navdušuje nad hrano) itd itd. Če bi bili Srbi taki neandertalci, bi se ta serija klipov že zdavnaj nehala.



Ponovno te vprašam koliko si star?


Zadosti,d a me ne more peljati žejnega prek vode ravno vsak vaški pijanec.



22? Ti jaz linkam kakšen dokumentarec v tem primeru?


Daj, vsekakor so zaželjeni taki kjer lahko kontaktiram avtorja brez težav in kjer vsebina govori o stanju na terenu in ne gre za izbrane vzorce v skrbno izbranih situacijah.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Brane22 ()

Sami ::

@Brane22: Tole glede Srbov oz. neandertalcev si malo narobe dojel.

Srbi so super gostoljuben narod, sem bil večkrat v Srbiji in je bilo super, sem večkrat letno v Bosni in je pravtako super.

Problem v Srbiji (tudi v protiustavni Republiki Srbski) pa so radikalno-nacionalistični politiki (ala Dodik), ki širijo nacionalizem in mladim kot si ti v glavo vcepljajo veliko-srbske ideje. Ljudje v Republiki Srbski ne živijo ravno na veliki nogi (kot tudi v preostalih delih Bih ne) in na slepo verjamejo Dodiku, da bo z nelegalno odcepitvijo "nekako bolje", gospodarstvo bo zacvetelo in Muslimani jih naj nebi več ovirali ter ogrožali (v Srbiji je v nekem časopisu pred parimi meseci celo pisalo, da se pripravlja načrt za poboj Bosanskih Srbov).

Samo poglej si Hitlerja kako je zmanipuliral Nemški narod.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sami ()

Brane22 ::

Sami je izjavil:

@Brane22: Tole glede Srbov oz. neandertalcev si malo narobe dojel.

Srbi so super gostoljuben narod, sem bil večkrat v Srbiji in je bilo super, sem večkrat letno v Bosni in je pravtako super.

Problem v Srbiji (tudi v protiustavni Republiki Srbski) pa so radikalno-nacionalistični politiki (ala Dodik), ki širijo nacionalizem in mladim kot si ti v glavo vcepljajo veliko-srbske ideje.


Problem je v kadriranju objekto objektiva na kameri tistih, ki kažejo probleme.
Če hočeš biti objektivnejši od njih, prej naredi pa krogov okrog objekta snemanja, poglej katere objektive rabiš in katero serijo kadrov boš prikazal logično korektno celoto.

Na tem terenu je kup turistov s kamero, ki hočejo pokazati kako jim dela zoom in stalno škljocajo isti detajl - ta ki je trenutno moderen in zaradi katerega jih turistične agencije tudi vozijo na dano mesto.

Če govoriš o enki "ustavnosti", naredi kdaj tudi kak korak ali dva nazaj, vzemi šiši objektiv in nam škljocni ob solidni osvetlitvi še malo konteksta- na kaj je ta ustava prišraufana in kako ustavno je to nastalo.

In mogoče tudi kak timelaps ne bi škodil- pokaži nam, kaj se je dogajalo s ustavnostjo v preteklosti.
Pa mogoče kak drone-shot ne bi škodil, da vidimo, koliko ta ustavnost tam šteje, ali se krši in če se, ali je v tem nek vzorec.

Sami ::

Brane22 je izjavil:

Sami je izjavil:

@Brane22: Tole glede Srbov oz. neandertalcev si malo narobe dojel.

Srbi so super gostoljuben narod, sem bil večkrat v Srbiji in je bilo super, sem večkrat letno v Bosni in je pravtako super.

Problem v Srbiji (tudi v protiustavni Republiki Srbski) pa so radikalno-nacionalistični politiki (ala Dodik), ki širijo nacionalizem in mladim kot si ti v glavo vcepljajo veliko-srbske ideje.


Problem je v kadriranju objekto objektiva na kameri tistih, ki kažejo probleme.
Če hočeš biti objektivnejši od njih, prej naredi pa krogov okrog objekta snemanja, poglej katere objektive rabiš in katero serijo kadrov boš prikazal logično korektno celoto.

Na tem terenu je kup turistov s kamero, ki hočejo pokazati kako jim dela zoom in stalno škljocajo isti detajl - ta ki je trenutno moderen in zaradi katerega jih turistične agencije tudi vozijo na dano mesto.

Če govoriš o enki "ustavnosti", naredi kdaj tudi kak korak ali dva nazaj, vzemi šiši objektiv in nam škljocni ob solidni osvetlitvi še malo konteksta- na kaj je ta ustava prišraufana in kako ustavno je to nastalo.

In mogoče tudi kak timelaps ne bi škodil- pokaži nam, kaj se je dogajalo s ustavnostjo v preteklosti.
Pa mogoče kak drone-shot ne bi škodil, da vidimo, koliko ta ustavnost tam šteje, ali se krši in če se, ali je v tem nek vzorec.


Se greš malo preveč filizofa. Kaj naj ti dokažem.....celotna dokazila imaš na spletu, glede ustavnosti pa se dobro ve na čem je temeljila "ustanovetev" Republike Srbske.

Škoda izgubljati časa za nekoga, ki je slepo (kot Republika Srbska) prepričan v svoj prav.

Lep dan
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sami ()

Brane22 ::

In... predavanja je konec ?

Kdaj bo naslednje ?

Je kje kak urnik al počakam kar pred dvorano ?

Telbanc ::

Brane22 je izjavil:

Še nekaj i ritih s palicami in palicami za riti:

Bivši zamenik šefa CIA za Balkan: Vreme za podelu Kosova

Stara oriantalska modrsot pravi "Ima dana..."


Bojijo se Makedonije. Američani vejo, da če se dvignejo makedonci, srbi in grki na albance nimajo za burek.

Zato bi radi srbom dali kost. Severni del, da bi dali mir, ko bo počlo u mMakedoniji.

Srbi morajo sam še malo počakat. Ameriški vplivna balkan slabi.

Stvari se bojo prej ali slej spet postavile drgač kot so si zamislili američani. In uveljavili z svojo silo.

Sicer američane čakajo še kitajci......ki ne ubogajo več...
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Telbanc ()

Colt1911 ::

Torej ne bo nič z ponovnim bratstvom in jedinstvom naših naroda i narodnosti na balkanu? Nič multikulti , skupnega roštiljanja in plesanja kola ?

Kako se to ne da narediti (brez baje krvoločnega komunističnega diktatorja) med sorodnimi narodi z skupno zgodovino, neki EU kljukci pa mislijo da bodo lahko v isti koš stlačili vse od cipra do švedske , portugalske in litve.

Brane22 ::

S skupnim roštiljanjem in plesanjem kola ni nič narobe, v nekem smislu je verjetno celo nujno.


Vendar bo v naslednji iteraciji verjetno brez dekretov centralnega komiteta, pa naj bo ta v BG, Bruslju ali Bonnu.

krneki0001 ::

Colt1911 je izjavil:

Torej ne bo nič z ponovnim bratstvom in jedinstvom naših naroda i narodnosti na balkanu? Nič multikulti , skupnega roštiljanja in plesanja kola ?

Kako se to ne da narediti (brez baje krvoločnega komunističnega diktatorja) med sorodnimi narodi z skupno zgodovino, neki EU kljukci pa mislijo da bodo lahko v isti koš stlačili vse od cipra do švedske , portugalske in litve.


Ko smo vstopali v EU, me je en domačin na enem izmed hrvaških otokov vprašal, če se sploh zavedamo kam rinemo z obrazložitvijo; "Na balkanu je bilo 6 narodov v majhnem ekonom loncu in ko je počil je bilo miljon razseljenih in par stotisoč pobitih. V velikem EU ekonom loncu bo 28 narodov. Ko bo to počilo, se bo slišalo veliko dlje kot se je balkan."

arnecan1 ::

krneki0001 je izjavil:

Če gremo pa na temo; Osebno imam raje hrvate in srbe, kot muslimane. Osebno mi je vseeno, če bosna razpade na 3 ali več delov. Je pa nekaj kar me res moti pri bosni in to je demoniziranje samo srbske strani, kljub temu, da so vsi isti in da so vsi počeli enako.

Se strinjam z napisanim do zadnje besede. To naj prečita še Smrekar.

Pa še malo o tem, kam gre Bosna. V času petkovih muslimanskih molitev nič predavanj na Univerzi v Sarajevu http://www.rtvslo.si/svet/v-casu-petkov...

P.S.: Sranje bo pa še v Makedoniji. Islamisti pobili 5 ribičev, Kumanovo ... Ko bodo glavorezci rezali glave v naši soseščini, bo jih verjetno Smrekar branil isto kot sedaj v Siriji.

krneki0001 ::

V končni fazi bodo ti glavorezci prišli tudi do njega (oziroma do nas na žalost), potem jih pa ne bo več mogel braniti.

Colt1911 ::

Se jim bo pa pridružil !>:D

Cervantes ::

OK, Srbi moji dragi, jaz vam bom dal Kosovë nazaj.
Ampak kaj boste z njim?
Tam so itak sami Šipci, resno.
EDIT:
I kote se ko zećevi.

Zgodovina sprememb…

Vanich ::

Vse šipce zjagat, pa naselit Kitajce - in mirna Bosna. Ovaj,...Kosovo.

Cervantes ::

Vanich je izjavil:

Vse šipce zjagat, pa naselit Kitajce - in mirna Bosna. Ovaj,...Kosovo.

S Šipci je podobno kot z glivicami na nogah.
Nikoli se jih ne znebiš.
;((

Vanich ::

Vse se da. Nucaš samo URANković-a.
Njega sicer ni več na razpolago, je pa tu na razpolago U235, s katerim jih je obilo zasul njihov idol Cljinton.

Cervantes ::

Tisto je bil osiromašeni.
Za siromake osiromašeni!

bbbbbb2015 ::

sirotka je izjavil:


Povej mi prosim, kaj je imela Srbija od Kosova? Prebivalci se niso počutili kot del Srbije, stalno neka sranja, torej kaj je boljše? Jaz že od začetna nisem bil pristaš samostojnega Kosova, ampak, če je velika večina prebivalstva za, zakaj ne?


Torej, koristilo bi ti, da se po tistih krajih zapelješ z avtom, da to vidiš v živo. Zdaj so verjetno stvari razpadle in so popačene, pa dejansko ni kaj za videti.

Jaz sem na Kosovu še bil leta 1991 kot vojak JNA, predzadnja generacija.

Kosovo je logistično in funkcionalno bilo vezano na Srbijo. Saj ne samo Kosovo, tudi Črna Gora je še bolj. Kar so na Kosovskem industrijskem bazenu nakopali in predelali, je srbska namenska industrija orožja to lepo prodala.

Vsi skupaj, kar sem jaz videl, so imeli veliko korist. Tudi Priština je bila lepo mesto. Vedno se je govorilo, da sta Slovenija in Hrvaška "prispevali", da so bili Kosovo nerazviti.

V realnosti so oni dosti naredili in predelali sami. Je to imelo posledico. Zastrupljen zrak in zemlja v bližini Mitrovice, zelo podobno Celju danes.
A če si gledal vozni park in obleke ljudi v Prištini leta 1991, ne bi mogel ugotoviti, da to ni Ljubljana.

Mislim, da je odcepitev na Kosovu začela peščica nergačev in oni Rugova, ki ni imel tri čiste, špilal je disidenta. Ko pa so na Kosovu prišli do realne oblasti, so Rugovo spucali v nulo.

bbbbbb2015 ::

krneki0001 je izjavil:

Sranja so delali šiptarji. Stalna sranja. Srbi so pa pač poklicali policijo in vojsko na pomoč, da so malo umirili šiptarje.


Nebivedu, glede na to, da sem bil osebno prisoten na Kosovu leta 1991, ti povem, da ko je zadeva šla na rob, so Srbi s pomočjo predvsem vojske šiptarje maltretirali.
Kako je to v praksi zgledalo, ti lahko povem, ker sem bil med temi vojaki.

Normalno JNA ni šla na "teren" drugam, kot na poligone. Na Kosovu pa je bil teren, da so šli v tiste zaostale vasi, razložili vso opremo dol, ter v hipu uničili vse.

Ešalon tankov je šel po cesti skozi vas. Od ceste ni ostalo nič, niti asfalt ne. Potem se je zasedel "položaj", ki je bil v sadovnjaku bližnjega kmeta. Tanki so zrinili zemljo za havbice, ki so bile kompletno vkopane. V enem oddelku je bilo 12 havbic. V realnosti se je skopalo 12 temeljev za hišo s šestimi tanki v dveh urah.

Tega ne zasuje armada šiptarjev.
In potem se je s havbicami streljalo cca 10 km daleč, na rob provizornega poligona.
To moraš doživeti, kako poči 12 havbic približno naenkrat.
Hiše pa morda 30 metrov stran.

Tako da, kljub temu da sem bil proti tistemu tropu šiptarske vojske, ki je vršila "vstajo", pa so si Srbi skuhali juho sami.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sojenje Karadžiću (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
18320047 (12864) perci
»

Šešelj - sodni performansi... (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Problemi človeštva
34263552 (44501) fantasycamp

Razpleti vojne na Balkanu

Oddelek: Problemi človeštva
264178 (3754) zee
»

Ratko Mladić bo dobil sobo v Haagu... (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
8214068 (10461) nuclear

Več podobnih tem