» »

Ujeli Anteja Gotovino v Španiji

Ujeli Anteja Gotovino v Španiji

«
1
2

mtosev ::

Click

Končno. :)
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
Enermax Platimax | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013
  • spremenil: mtosev ()

Alexius Heristalski ::

24 ur? Ko jih jebe.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

AndrejS ::

Zdaj pa bo sojenje trajalo ene 10 let, in šlo bo veliko denarja. Vprašanje je pa itak učinkovitost haaškega sodišča.

mtosev ::

70% Hrvatov nebo srečnih. >:D
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
Enermax Platimax | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

mkonci ::

pa so ga zločinca :P

gzibret ::

Bo treba iti malo pogledat na index.hr >:D
Vse je za neki dobr!

teomonk ::

70% Hrvatov nebo srečnih. >:D


Slovenska "fovšija" na delu... Samo, da sosedu ni dobro in smo srecni... Zalostno...

Za Anteja pa se ni doloceno, da je zlocinec. To se bo sele ugotavljalo. Tako da......

#000000 ::

Če ni kriv kaj je pol pet let bežu ??

Alexius Heristalski ::

Zakaj pa se je skrival, če ni zločinec?
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

mchaber ::

pri mtosevu ni slovenske favšije...

mtosev ::

Je zločinec.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
Enermax Platimax | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

SaXsIm ::

mtosev, in kaj je naredu? Najprej pokaži dokaze :\
SaXsIm

mtosev ::

Kriv za pokol srbskih civilistov (Nevihta/Oluja).
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
Enermax Platimax | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

SaXsIm ::

Obtožnica haaškega Mednarodnega sodišča za vojne zločine v nekdanji Jugoslaviji proti hrvaškemu generalu Anteju Gotovini obsega zločine, ki naj bi jih Gotovina domnevno zagrešil v Republiki srbski, pa tudi domnevne vojne zločine zoper srbske civiliste v mestih Šipovo, Mrkonič, Grad, Drvar, Bosansko Grahovo in Jajce. Ti naj bi se zgodili med hrvaško vojno operacijo Nevihta avgusta leta 1995.

Veš zakaj je tu uporabljen pogojnik? Poleg tega je vsakdo nedolžen, dokler mu s sodnim postopkom ni dokazano drugače...
SaXsIm

McWolf ::

v bistvu je on na nek način žrtev okoliščin... Ker takrt so hrvati hotl izgnat, poterat, u name it srbe in je pač prevzel on to "dolžnost" in poskušu ugodit ljudstvu. Da ne bo kdo mislu da ga branim, ampak podobno je bilo s Hitlerjem (cela evropa je mrzila žide on se je pa spravu zadevo uredit). Sicer pa NE ni prav da se pobija civiliste, NE ni prav da se jih preganja, NE ni prav da so vojne. Po tej logiki lovljenja glavnega pomoje zadovoljiš le mase, pravi zločinci pa lepo živijo naprej. :\
Go tell it on the mountains!

mtosev ::

@SaXsIm

Če misliš da je nedolžen te nebo nič prepričalo da je kriv. Tak da misli kaj hočeš.

@McWolf

Huda krivica se mu godi. :\
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
Enermax Platimax | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

#000000 ::

Veš zakaj je tu uporabljen pogojnik? Poleg tega je vsakdo nedolžen, dokler mu s sodnim postopkom ni dokazano drugače


Se pravi da so je bil on v tem primeru celih 5 let Đabe na begu, 'A'

neke dokaze že morjo imet, sej se ne da kr spisat obtožnice na rekla kazala. Da pa je "žrtev politike" pa Delponte-jevo, kratko malo boli Čaura, kar je naredu je naredu, nej zdej lepo še odgovarja in vse bo fino. ja ja

Bob Rock ::

neke dokaze že morjo imet, sej se ne da kr spisat obtožnice na rekla kazala.


in vsak ko je enkrat na sodiscu je nujno obsojen(?), glede na to, da majo za vsakega neke dokaze, pa za karkoli se ze gre...:\
___________________________________________________
gance hale ale cuzamen

McWolf ::

Mtosev, ne pravim da se mu godi krivica, dej še enkrt preber. Za mene bo on zločinc, ko mu bodo dokazal krivdo. Jest sam pravim tko zlo oddaljeno od primera, da si ni on sam tega vsega zmislu ampak, da je cela nacija nekak podprla to zadevo, se je pa sam odloču da bo dal folk pobijat (yet again prove it).


edit: zbrisu zaljiv comment na mtoseva :8)
Go tell it on the mountains!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: McWolf ()

#000000 ::

in vsak ko je enkrat na sodiscu je nujno obsojen(?), glede na to, da majo za vsakega neke dokaze, pa za karkoli se ze gre...


Ja ne vem kolk si kej seznanjen, res je da noben ni kriv dokler mu ni to dokazano in sodba potrjena.
Res pa je tud, da te kr fino zaprejo, če obstaja utemljen sum da si naredu to in to. Re spa je tud da če se dovolj dolgo časa pravdaš, oz. ti to 'dovolijo' lahko dokažeš marsikaj 'simpson ipd.' pa tud pri nas je ene par takih extremov. Torej če imaš keš za dobro obrambo ti lahko rata dokazat 'spravit sodišče v dvom' posledica je znana.

DominusSLO ::

Tokrat se strinjam z mtosevom... nNekdo, ki se toliko let skriva in beži pred "roko pravice", že ne more bit nedolžen.

teomonk ::

Zdaj nimam veliko casa, da bi pisal... Vendar po zakonu nihce ni kriv dokler se ne dokaze drugace...

Zakaj se je skrival.. mtosev kaj mislis, da Hasko sodisce nima politicnih motivov... Si pa skrajno naiven.
Ne vem ce je kriv. Vem pa, da bi se jaz tudi skrival, ce bi vedel, da bom zrtvovan v politicne namene.
Odzadaj je se veliko igric, ki bojo verjetno nekaj casa ostale skrite pred ocmi javnosti.

Najbolj smesna je tista, da je kriv ker je zvedel za zlocine in ni kaznoval dejanskih zlocincev. Potem je cela EU kriva, ker je vedela kaj se dogaja in kaj se bo dogajalo in ni izkoristila svoje moci, da to ustavi. Se nasprotno, je se dodatno poslabsala situacijo.

Vse zlocince je treba zapreti. Ampak pravica v danasnjih casih .. COME OOOON

mtosev ::

Zakaj se je skrival.. mtosev kaj mislis, da Hasko sodisce nima politicnih motivov... Si pa skrajno naiven.

Od kje ti take bedarije? 8-O
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
Enermax Platimax | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

Thomas ::

To bo blamaža! Ker Ratkota Mladića in Radovana K., pa v Haag ne bodo dobili.

Kriza.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Vikking ::

Jst se čist strinjam z teomonkom. Haško sodišče je navaden "jebiveter", da pa bi samo sodišče zgledalo nevem kako pomembno, jim je z vojno na balkanu padla sekira v med. Z izsiljevanjem držav: hrvaške, srbije, bosne, morajo te države da preživijo politično in da se lahko pridružijo organizacijam, svoje narodne heroje žrtvovati v politične namene.

Kdo pa je še v vojni spoštoval pravila bojevanja... največji BS kar ga je lahko. Vemo kaj Amerika počne pa nobeden ne ukrepa, ker ne upa/ne more.

Gotovina ni zločinec in ne more biti zločinec. Je narodni heroj Hrvaške. Izgon pripadnikov, ki so sodelovali z okupatorjem je posledica logična, da ga v času bojevanja izseliš/ubiješ. Govorimo o resnični vojni in ne nekaj o papirju napisanih pravil vojskovanja.

Le kako vam bi bilo všeč, ko bi Generala Maistra ki je osvobodil Maribor imenovali za vojnega zločinca?

Nisem ljubitelj Hrvaške, niti hrvaških državljanov, ampak se preveč očitno vidi kako morajo v politične namene žrtvovati svoje narodne heroje.

Stepni Volk ::

Kaj se je zgodilo z načelom Presumed innocent until proved guilty?

teomonk ::

Jah ne vem.. Vse se nekak dogaja v tenutku ko se je Hrvaška začela pogajati za vstop v EU.

Eden od pogojev je bil aretiacija Gotovine. Pravi tenutek. Aretiran ni bil na Hrvaškem, ampak v tujini. Podatke, da se Gotovina nahaja na K. otokih, naj bi posredovali Hr. agenti. , kar da nekakšno težo izjavam Hr vlade, da se Ante ni skrival na Hr in da polno sodeluje sodiščem. Danes se Del Pontejeva zahvaljuje Hr. vladi za sodelovanje, do pred kratkim je pa izjavljala, da ne sodelujejo in da ga celo skrivajo. Se pravi, da so rešili eno od glavnih zavor Hrvaškem vstopu v EU.

Poleg tega mislim, da je aretacija bila zmenjena. Ce poznas biografijo Gotovine, ves, da je med drugimi delal za tujsko legijo in druge varnoste službe. Ni mi jasno, da se en tak vojak, izurjen za take zadeve, lažje ujame kot pa nek psihopatski zdravnik in debeli general (Karadžić in Mladić). Morebiti jih bodo ujeli, ko bo to politično odgovarjalo Srbiji ali komu drugemu v Eu.
Morebiti je pa res veliki patriot in je hotel povecati sanse za vstop Hr. v Eu. Ker resnicno zeli boljse zivljenje za Hrvate. Kdo ve, vse je mozno.

Eu bi morala posredovati na začetku... Prikazujejo se v nekakšni humanitarni luči, vse po mirni poti. Poglej kaj imamo zdaj, tisoče mrtvih, tisoče norih. Zdaj pa zopet igrajo nekaksne velike "pravicnike" in hocejo kaznovati zlocince, najvecji zlocinci so pa oni sami, ker so pasivno opazovali!
Potem se vprasamo zakaj ni posredovala Amerika. Ce Evropa ni sposobna sama ustaviti take zadeve pred svojim pragom, drage volje postanem del Ameriškega imperija ;)

Ne vem, se mi zdi, da ima politika prste pri delovanju sodišča.
Sodišče nima nobene teže dokler ne začnejo soditi zločincem iz vseh 3 entitet. Se pravi z bosanske strani tudi.

Thomas ::

Ko bodo začeli soditi Bošnjakom, bodo morali poloviti kakšnih 1000 Arabcev, ki se trenutno klatijo po Bosni.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

drejc ::

To bo blamaža! Ker Ratkota Mladića in Radovana K., pa v Haag ne bodo dobili.


Zakaj to?
"Rise above oneself and grasp the world"
- Archimedes of Syracuse

BigWhale ::

Dobro se je skril. Ni kaj. ;)

Ales ::

Ja, na zanimivem kraju so ga našli. Me zanima, koliko časa je bil tam in od kod je prišel.

Tole sem prebral malo višje in moram komentirat:

podobno je bilo s Hitlerjem (cela evropa je mrzila žide on se je pa spravu zadevo uredit)


si ni on sam tega vsega zmislu ampak, da je cela nacija nekak podprla to zadevo


Bolne izjave. A tukaj res kdo misli, da je "cela Evropa" skrajno sovražila vse Žide, požrtvovalni Hitler pa je samo nekoliko pretiraval v svoji gorečnosti? Enako tudi "vsi Hrvatje" skrajno sovražijo Srbe, Gotovina pa je šel samo malo preveč v skrajnost?

Sem mislil, da je skrajni nacionalizem in opravičevanje zločinov proti človeštvu na tem forumu sankcionirano.

tintorel ::

Točno tako teomonk.
Tale Haag je samo pranje vesti Evrope, ker niso med vojno ustavili/zavirali morijo. Celo podpihovali so jo. In je lep primer, da večja riba manjšo žre in da obstaja samo en argument = argument moči.

teomonk ::

Ko bodo začeli soditi Bošnjakom, bodo morali poloviti kakšnih 1000 Arabcev, ki se trenutno klatijo po Bosni.


Tocno tako, pa ne samo 1000 Arabcev, se bi se lahko zgovarjali o zlocincih. Sodisce bo moralo zaceti obsojati vse zlocince, ne glede na vero, nacionalno pripadnost. Dokler tega ne bo, sodišče je brezpredmetno. Je le ena oblika politicnih manipulacij!Z eno besedo BULL SHIT...

Tale Haag je samo pranje vesti Evrope, ker niso med vojno ustavili/zavirali morijo. Celo podpihovali so jo. In je lep primer, da večja riba manjšo žre in da obstaja samo en argument = argument moči.


Tako je, s tem Evropa potrjuje svojo nemoc. Niso uporabili silo zato ker ni humano, moralno. Potem tem pa sestradanem ljudstvu ponudijo nekaksno humanitarno pomoc, ki ni vredna pocenega grosa. Najvecjo humanitarno akcijo bi izvedli, ce bi takoj na zacetku uporabili silo. Takoj bi morali morali vzgati po tistih, ki so zaceli morijo.
No ja po drugi strani, pa kaj takega ni bilo pricakovati. Francozi niso sposobni ustaviti nekaj tisoc idiotov na svojih tleh, kako bi lahko pricakovali, da kaj naredijo proti pravi vojski... Bog pomagaj Evropi ce zagusti... Najebal smo. Morebiti se nas pa usmilijo Američani in nas zopet rešijo, če bo potrebno :( Potem jih bo pa Karla obtozila, ker to niso naredili na human nacin... :\

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: teomonk ()

Vanich ::

Vikking
...Gotovina ni zločinec in ne more biti zločinec. Je narodni heroj Hrvaške. Izgon pripadnikov, ki so sodelovali z okupatorjem je posledica logična, da ga v času bojevanja izseliš/ubiješ. Govorimo o resnični vojni in ne nekaj o papirju napisanih pravil vojskovanja....

Sicer se ne bi mešal v debato, ker je še prezgodaj in ker je očitno da se je
Gotovina pustil ujeti, kar pomeni da je v ozadju neki dogovor za Hrvaško/EU/Hagom in
še skom. Bomo videli.

Kar me moti je tvoja flagrantna ignoranca.

Srbi so v Hrvaški, predvsem na področju Krajine, prisotni vsaj že od 16. stoletja, ko so jih tja naselili Avstrijci kot bojevniški narod za obrambo pred Turki.
(Hrvati se kod kmetje in hlapci niso bili sposobni vojskovati.)
In tam so tudi ostali do 1995 leta, ko so jih izganli Hrvati.
Nekaj jih je celo v Sloveniji, predvsem na področju Bele Krajine.

mtosev ::

Evo na Hrvaškem so že množični protesti. Nisem presenečen. :\
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
Enermax Platimax | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

infiniti ::

Jah pepca ti pa tudi govoriš neumnosti. Srbi so se naselili na približno področje kjer je danes srbija ker so bežali pred bolgari (takrat se niso tako imenovali), ki so jih hoteli poklati kot narod. Drugo, hrvati so bili od vedno znani kot izredno divji in hudi vojščaki. A si kdaj slišala za "Bog in hrvati", namreč hrvaška ljubezen do cerkve temelji na temu, da so se hrvatje, ko so prišli na področje hrvaške tako silovito širili in osvajali ozemlja, da je edino papeževa intervencija končala zadevo in sicer ne z mečem ampak besedo, od takrat so hrvatje posebej zapisani pri katoliški cerkvi. Tudi avstroogrska je imela elitno enoto vojakov, ki so imeli znamenito kratko kravato z šahovnico - od tod tudi prihaja KRAVATA, ker so se ti vojščaki na takšen način ločevali od drugih avstroogrskih vojakov. Te vojake so klicali CROATA - hrvat. Pa tudi pomisli malo kakšna je bila tale tazadna vojna. Vsa yugoslovanska vojna mašinerija; letala, tanki, ladje itd, ki je bila po mnenju vojaških analitikov ena najmočnejših vojniih sil na balkanu, je popušila proti niti 5% opremljenim hrvaškim vojakom - tako da tvoja ocena da gre za narod, ki se ne zna bojevati je ena velika neumnost IMHO.
Glede gotovine je pa tako; če je človek kriv bo sedel, če ne pa ne bo. Človek je ves ta čas zbiral podatke za sodišče in ni zaupal oblasti, ki bi ga lahko lepo prodala EU v zameno za kaj lepega v zameno. Baje opbstaja cel kup video materijala, ki ga lahko dokaže nedolžnega - bomo videli kaj bo. In ne pozabite; ex-YU in srbija je napadla Hrvaško, začelo pa se je z pokoli v benkovcu itd. Neumno mi je to kako nekateri skušajo izenačiti vse strani kot enako krive; dejte ga srat no - verjetno ste vsi še premladi, da bi si zapomnili da je tudi slovenija 10 dni letela po zakloniščih pred srbskimi tanki in letali - pa je to bil prdec proti temu kar so delali po hrvaški, bosni in kosovu; tega pa ljudje ki so tam živeli ne bodo pozabili.

teomonk ::

To je res, tega ne smemo pozabiti. Kdo je sploh zaceč vojno. Ce se Srbi na Hr. niso strinjali z osamosvojitvijo, poj bi se preselili v Srbijo. Kako bi se mi pocutili, ce bi kar naenkrat rekli, da so Jesenice del Bosne in Hercegovine. Verjemite mi, da bi po vojni Jesenice postale skoraj 100% slovenske.Bili bi prica etnicnem ciscenju. To so zalostna dejstva.
Ali da Turki rečejo da je Berlin del Turcije.. Come on people. Itak, da nebi bilo mirne resitve problemov. Kr nekaj.......... Cilj Haga je dolociti, da je slo za drzavljansko vojno, ne pa odbrambo pred agresijo.

Pepca, to kar si napisala ne drzi. Srbi so se naselili na Hrvaško kot begunci. Hrvati so veljali za dobre bojevnike. Mislim, da celo v Valvasorjevi knjigi pise o njih kot o bojevnikih (ne bom trdil, ker je ze dooolgo tega. Bom moral se enkrat malo pokukati vanjo). In njohovem odporu Turkom.

Vojne so del nase zgodovine in prihodnosti. In vojne bojo realnost, dokler ena stran dokoncno ne zmaga. Se pravi unicenje nasportnika ali asimilacija. To je dejstvo. To je del nase narave.

Bob Rock ::

Srbi so v Hrvaški, predvsem na področju Krajine, prisotni vsaj že od 16. stoletja, ko so jih tja naselili Avstrijci kot bojevniški narod za obrambo pred Turki.
.
.
Nekaj jih je celo v Sloveniji, predvsem na področju Bele Krajine.

Ko so se umikal pred Turki. Mel so Srbi takrat dost problemov doma s Turki pa Bolgari, ne pa da bi se se za druge hodl mnozicno borit.
___________________________________________________
gance hale ale cuzamen

Vanich ::

Aha, infiniti.
Tisto kar zagovarjam in bom zagovarjal ima zgodovinske reference in
dokumente. Zato sedaj nimam časa zbirat teh stvari, ker tega je ogromno.
Tisto kar trdiš ti ,je pa v veliki meri (sicerres ne čisto vse) ena sama velika glupost.

Bob Rock -meni se tudi marsikaj v zgodovini ne zdi logično, kar pa sploh ne
pomeni da se potem te stvari niso zgodile. Nikakor ne.

Thomas ::

Srbi so bili v Jugoslaviji eden od konstitutivnih narodov. Pod Miloševićem so se intenzivneje ukvarjali z idejo, da bi postali kar večinski narod, skozi unitarizacijo države.

Da bi pa postali narodna manjšina ob odcepitvi Hrvaške, jim pa ni šlo v račun. To bi bil padec za dve stopnici, zato so organizirali upor na ozemljih, kjer so živeli. To z veliko pomočjo Beograda. Niso mislili, da jim ne bi uspelo.

Na strani Srbov so bili v začetku vsi njihovi zavezniki iz prve svetovne vojne. Rusi, Francozi, Italijani, Američani in Angleži. Na strani Hrvatov pa Slovenci, Avstrijci, Nemci, Madžari, Le Pen iz Francije in lady Margareta Teacher.

Potem so se začeli prestopi na stran Hrvatov. Najprej Američani, potem pa kot cucki vsi drugi. Mogoče šele, ko so Američani dejansko pomagali Hrvatom v operaciji Nevihta.

Evropa po tistem ni bila nikoli več zdrava. Nočem reči, da je prej pa bila, toda po tistem je pa padla v šok, od katerega si je do zdaj kvečjemu napol opomogla.

"Zdravi" se tako, da bodo sodili Gotovini in Miloševiću, Mladić in Karađić bosta pa ušla.

Si morš misl't?
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thomas ()

dela ::

Jao, ste vi neki puristi. Srbi so bojevniki, Hrvati pa ne in vice versa... Sploh nima veze "kdo" je kje bil prvi in kaj je počel, itak so vsi isti golaž, pomešani, ločijo se pa itak samo še po tem, komu je všeč šahovnica in komu ne, pa že pred 16. stoletjem so bili vsi pomešani (kjer je bilo zgodovinsko stanje, btw, še toliko slabše dokumentirano). Stanje v 16. stoletju s stanjem iz 20. stoletja nima nič skupnega. Že zdavnaj je lahko v Srbiji več ljudi, ki se jih opisuje kot kmete v 16. stol. in več "bojevnikov" iz 16. stoletja na Hrvaškem. Pa tudi v Sloveniji. Američani so tudi največji "bojevniki", pa je med njimi tričetrt debeluhov, ki se še premikati ne morejo.

Za identifikacijo "narodnosti" tisočink človeških genov si pa odprite novo temo.

Brane2 ::


Za identifikacijo "narodnosti" tisočink človeških genov si pa odprite novo temo.


Ne vem, če gre ravno za tisočinke. Hrvatje imajo kromosome "XX", Srbi pa v "HH", Hrvatice "XY", Srpkinje pa "HI".

Ni ravno malenkost. :\
On the journey of life, I chose the psycho path.

Matek ::

Hrvatje imajo kromosome "XX", Srbi pa v "HH", Hrvatice "XY", Srpkinje pa "HI".

Morm popravit, zenske majo enak (xx), moski pa razlicen (xy) par spolnih kromosomov.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

smash ::

zna se ko je počeo rat

Thomas ::

Z geni je NAJBRŽ tako, da je pol Srbov sorodnejših polovici Hrvatov, kot je ta polovica Hrvatov sorodna drugi polovici Hrvatov.

Bodo pa to kmalu preverili. Tudi za Slovence, ki so prav tako razklani, kdo ve kako.

Ne gre za gene, gre za meme. Večinsko pripadnost memeplexu Hrvaške, oziroma Srbije. Za to gre.

Čeprav seveda, znotraj vsakega naroda se najdemo odpadniki, ki razmišljamo pretežno drugače, kot zahteva ta večinski memeplex.

Zakaj pa medsebojna vojna? Da se tradicija ne zatre. Ne samo, da jo zahteva narodni memeplex, geni jo hočejo prav tako. Nekakšno optimalno ravnotežje med vojnami in prijateljskimi sodelovanji s sosedi. Okoliščine so pa samo katalizatorji v situacijah.

Ja no, nekaj edita bo za narest v naši dediščini. Kar precej.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

infiniti ::

No če smo že pri genetiki, pri mapiranju in ugotavljanju od kod izvirajo hrvatje, so ugotovili, da imajo popolnoma drugačne korenine kot vsi drugi narodi na področju balkana, imajo celo manj slovankih genov od madžarov. V glavnem ugotovili so da so hrvati prišli "kontra" na ozemlje; ne iz kopna do obale ampak preko morja na obalo; zanimivo je da imajo kar 3X več sorodnih genov, ki so skupni tudi prednikom Irancev oziroma ljudstev, ki so tam živela.

Tako da srbi in hrvati nimajo absolutno nobenih skupnih korenin.

Thomas ::

LINK nam dej.

Ker TEGA jest ne verjamem.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Looooooka ::

ne rabs linka...sam pogledas cene sladoleda na morju pa ze verjames :D

ampak to ni point.

Point je v tem da ce bojo hotl milosevica obtozit bojo mogl obtozit tud gotovino in ostale ce ne bo mela despontejeva mal vec problemov kot so to grdi pogledi tistih narodov,ki jih poslovno obiskuje.

to je tud vedu zato je tud zbezu.in kar se mene tice so vojni zlocinci vsi,ki so bli zravn pr pobijanju kerih kol civilistov.ce nisi reku ostalim da tega ne bos delu si kriv in to je to.Najbls smesn pr vseh teh sojenjih je pa to da kaznujejo tiste,ki recejo "nared to pa to" une budale,ki jih clo poslusajo pa nikol....uni verjetn clo v Novo Gorico pridejo mal poker igrat.
Tako "pravico" si lahka pa tko al tko nekam v rit vtaknejo.
Se bl cudn je pa to da na podlagi teh obsodb ni to kvazi sodisce se nobene tozbe prot americanom vlozil.
Kksn Bush pa najmanj 10 poveljnikov tele njihove vojske bi blo zarad Iraka prou mogl bit ovadenih.

aja btw a ste slisal da hoce Bush na novo definirat besedo terorist...in da hoce za terorista oznacit tistega,ki se BRANI pred napadom okupatorja...JA...iraski vojaki,ki so branili drzavo naj bi bili potem avtomaticno teroristi.

Kje je delpontejeva tm?

Hammer123 ::

Looooooooka:
Amerika nima podpisane pogodbe s Haaškim sodiščem o izročanju ameriških državljanov.

SavoKovac ::

Če se kaj ne uspe prikriti + koga bode v oči + storilec ni dovolj močan, da se požvižga na organe EU in vse kaj spada zravn, pol se Haaško sodišče rabi, da pomiri duhove. Skratka, zelo pozitiven organ. Sej nebojo nobenga na smrt obsodl al kaj hujšga...:D

Zgodovina sprememb…

«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

So Hrvatje totalno nori (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Problemi človeštva
21937133 (29788) PaX_MaN
»

Ratko Mladić bo dobil sobo v Haagu... (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
8214086 (10479) nuclear
»

Slobodan miloševič (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17413058 (9293) Doman
»

Se rabi Hrvaška opravičiti za zločine med operacijo Nevihta? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
1949980 (7714) Daedalus

Več podobnih tem